.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chcete opravdu nahlásit tento příspěvek?
Autor: Melichor
Text: Tak už jsem to také shlédnul.
Shrnul bych to do jediné věty: herecké výkony dobré, ale díry ve scénáři značné.
Možná se mi to jen zdá, ale prostě mi chybí pár minut v začátku filmu - ve stylu našli jsme úkryt s jídlem, což by mělo vyvolat nadšení(ne všeobecnou nasranost) a pak postupně stupňovat agresivitu.
Zbytek jsou faktické chyby, ale tenhle film není o realitě.
Následuje spoiler:
1) Způsob napájení světla a zásuvek jsem nepobral - nikde ve filmu jsem neviděl sudy s naftou a podobně
2) Zajímal by mě přívod a čistění vzduchu v onom bunkru(oblepování dveří pak bylo poněkud patetické)
3) Štráchy kolem mrtvol... a navíc tam měli rozbrušovačku u těch dveří
4) Stále si stojím za tím, že jaderný výbuch nelze ze vzdálenosti několika kilometrů bez filtrů intenzity pozorovat pouhým okem
A k těm otázkám:
2) Armáda i složky IZS mají k dispozici v případě hromadného neštěstí v polních podmínkách dvě možnosti: a) MDU(mobile dispatch unit) - v Praze Golem
b) Vzduchově nafukovatelné stany a to je přibližně to, co používali ve filmu(ikdyž nejsou tak blbě osvětlené)
3) Ve filmu tvrdí Biehn, že je prozradilo rádio - tedy teoreticky měli něco na měření intenzity rádiového signálu(což je dost divoké pokud byli zasypáni a měli to co měli)
4) Na dětech se nejlépe sledují účinky a míra ozáření: nedávný dokument o Hirošime dokumentuje i vyprávění tehdy mladé obyvatelky, kterou lékaři zkoumají(již mnohem etičtěji) dodnes
5) Tak tohle nebyl kryt ve standartním slova smyslu. Spíše provizorní, dobře vytvořený úkryt.
Kontaktní údaje