.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chcete opravdu nahlásit tento příspěvek?
Autor: chekotay
Text: Záleží, co si představuješ pod pojmem atombordel - jestli jednotnou-jednorázovou pláštěnku JP-75/90 nebo oděv protichemický OPCH-70/90. :) On ten slang je v tomhle někdy dost nepřesný. Ale obojí se dá sehnat, zrovna minulý týden jsem si pořizoval novou JP-75 do sbírky. OPCH-70 jsem si ohmatal, když ji přinesl Mogh, protichemické pončo VOP-69 zase předvedl Toudi, obojí jsem ze svých úvah o ochraně před NBC vyřadil (stejně jako FOP-85/95) a spíš počítám s obyčejnou turistickou pláštěnkou, respektive nepromokavou dvoudílnou pláštěnkou rybářskou. Proti yperitu nic moc, ale tak nějak doufám, že zrovna ten mě nepotká.
Každopádně všechno se to dá sehnat. Klasická JP ovšem zdražují, ty doby, kdy to stálo pět korun a bylo to fakt jednorázové, protože bylo lehčí to po akci zahodit, než se s tím tahat domům už pominuly. Ne že bych dával velkou šanci nabídkám za 150, ale už delší dobu jsem ji nepotkal pod třicet.
Teď jsem někde slyšel jakousi fámu o vyřazování OPCH-90 kvůli nětěsnostem, tak to zkusím prověřit.
Kontaktní údaje