.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chcete opravdu nahlásit tento příspěvek?
Autor: Dretnoth
Text: Zdar, Dretnoth vám píše.
Ako prvé sa chcem vyhovoriť na skutočnosť že nemám nikoho iného, kto by to po mne prečítal pred tým než to postnem. Takže si vášho rozboru veľmi cením.

I keď som vypadol, mojím cieľom bolo získať práve takéto komentáre, v čom mám chyby a tak. Takže je to pre mňa osobná výhra. Keďže sa zatiaľ len zlepšujem v písaní.

Celkovo som rád že sa poviedka páčila po príbehovej stránke i keď zaostávala v spracovaní. Vopred ďakujem ďalším ľudom ktorý napíšu svoje postrehy i tým ktorý to už učinili.
Ale hlavne vďaka, že ste strávili svoj čas s naším hrdinou.

*
Pokiaľ ide o i, y tak s tým moc nepohnem. I Štúr chcel len obyčajne i a keby nebolo istej osoby pod maďarským vplyvom y by sme nikdy nemali. Pretože podľa Štúra bol zbytočný a i ja vidím že je hlúposť určovať intonáciou jedného písmena význam slova ktorá aj tak väčšina berie až z celej vety. Plus je tu ten problém založený na rozsahu a modifikácie hlasu ktorú má každý človek inú a mení sa ďalej podľa jeho nálady. (Takže krásna sabotáž nášho jazyka.)

Pokiaľ ide o bo.. prebraté slová mal som pocit že tam pasujú viacej v tých spojeniach vzhľadom na príbeh a osoby v príbehu.
U týchto slov je bežné, že pokiaľ sa budú používať dostatočne často nakoniec ich „odborníci“ budú musieť zaradiť do slovníka používaných slov. Myslím že v dnešnej multy kultúrnej dobe je to nočná mora nejedného slovenčinára. Napríklad skvost akým bol „hovník“, ako pohovka pretože si na nej hovie.

Kontaktní údaje