.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chcete opravdu nahlásit tento příspěvek?
Autor: meehail
Text: Moje hodnotenie, aj keď oneskorené:
Známka: 2

Po prvom čítaní som hodnotil známkou o stupeň horšou, po druhom však musím uznať, že poviedka je podarená. A to aj napriek tomu, že jej humor je postavený z veľkej časti na absurdných scénkach a mechanizmoch počítačových RPG hier, takže by sa jeho účinok u iných čitateľov nemusel dostaviť. Samému mi to dochádzalo až postupne a až zvláštne známa čudesná scéna robota bojujúceho s mutantami len tak v pustine mi privolala spomienky na F3. Potom dávalo zmysel aj všetko ostatné. Na druhej strane sa pri sledovaní putovania hlavného hrdinu nedá aspoň neusmievať.
Najviac by som vyzdvihol fakt, že Nývlt je asi najlepšie zobrazenou literárnou postavou zo všetkých v tomto ročníku. Až ma pri čítaní niekoľkokrát zamrzelo, že v príbehu nie je viac dialógov a menej opisov, to prvé totiž Nývltovi ide o trochu lepšie.
Poviedku však zráža opäť forma. Pozerám, že všetko podstatné už bolo spomenuté v ostatných hodnoteniach, takže to nebudem opakovať.
Kontaktní údaje