.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chcete opravdu nahlásit tento příspěvek?
Autor: chekotay
Text: Jen pár věcí. Já bych sice měl zachovat chladnou hlavu, ale tahle diskuse již dávno ztratila zdání regulérnosti, takže směle do flamewaru!
1) Že je Ještěr pošuk víme všichni už dávno, nicméně tentokrát ty rádobyvtipné popisky obrázků přesně odrážejí realitu rádobyscreenů. Po dlouhé době jsem se mrkl na nějaké típance z F3 a jsem zděšen. Takže v této oblasti se stavím za kolegu.
2) Ypsilony v každém druhém slovesu nejsou nutné, neboť z celé redakce jsem děvka akorát já. Děkuji.
3) Řeči o tom, že o budoucnosti tohoto webu rozhodnou tržní mechanismy si nechte do svých opileckých výlevů. Tohle je fan-web, který stojí a padá s energií VM, ne s $$$. I kdyby sem nechodil nikdo, my tu budem stále :-)
4) Stejně tak pozor na domněnku, že bychom měli odrážet názory většiny. Ne. Opravdu ne. My jsme banda pošahaných, věčně ožralých anarchistů a tohle je náš Vault, ve kterém říkáme to, co chceme. Pokud se vám nelíbí náš pohled na věc, je nám to moc líto (teda mě ne, ale kolegům jistě ano), ale můžete si posloužit konkurencí. Většina VM vyrůstala spolu s herním průmyslem. Já jsem se narodil ve stejné době jako Tetris. Náš pohled na svět formovaly jisté hry, a tak to prostě je. Ano, asi bychom potřebovali novou krev, pro kterou (nejspíš) bude F3 určen, která by na něj hleděla kriticky, ale z jiného úhlu.
5) Co se mně osobně nelíbí na F3 je jeho rádobyrealističnost. OK, staré Fallouty nebyly realistické vůbec - hlavní hrdina odchází do pouště v podvlékačkách a koženém chrániči na rameni, jáááj, ale dobře, je to komix. Oba Fallouty byly laděné komixově. Tenhle třetí se tváří strašně realisticky, ale přitom mu to tak hrozně nejde... vypadá to uboze.
6) Obecně ovšem nejvíce negativních emocí vyprodukovala Bethesda svým přístupem. Tohle už prostě není \"by gamers - for gamers\". A nám prostě vadí, když jsme považovaní za pitomce. Místo dialogu urážky? Ne, díky.
7) A ještě něco osobního. Oba Fallouty zavane čas až tehdy, když mu to dovolíme. Že je doba pokroku? Ne. Ne, pokud nechceš. Dnes je právě naopak doba svobody, možná krátká, kratičká, ale právě nyní má každý z nás možnost se rozhodnout, zda se nechá smýkat pokrokem a spotřebou, nebo nikoliv. A proto mnozí z nás opatrují svá stařičká Pentia I s Wolfensteinem, Arkanoidem, Tyrianem, Princem, Ugh!em, Falloutem... Ne, opravdu nebudu vítat špatnou hru s jásotem jen proto, že je to přece pokrok a dělají to tak všichni. Fallout 3 zatím za špatný nepovažuju - ale hrát jej mě nijak neláká...
Kontaktní údaje