.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chcete opravdu nahlásit tento příspěvek?
Autor: Drizzt
Text: Tak jsem dneska taky dohrál :D

*Spoiler

Celá hra mi přijde jako jedna obrovská FT mapa. Mám pocit, že autoři nejvíc opisovali právě tady. Kalkulátor, roboti, design Power Armorů, ruiny, design věcí hlavně zbraní.

+ Za nejsvětlejší momenty považuju Bratrstvo, Vault 87 který připomíná Military base, dětské město, zmínka o příběhu jak prvních Falloutů, tak FT. Ron Pearlman, Tenpenny Tower

- Nudný generický svět, málo rozmanitosti, prvních pár dementních sidequestů mě odradilo plnit ostatní /pokud budu hrát příště, tak si prostuduju návod a vyberu si :D/, patos který je myšlen vážně. Konec je směšný, v podstatě slabý odvar F2 s prvky FT.

Vysvětlí mi někdo proč ve hře není pořádný soundtrack? V původních hrách /ostatně v jakékoli hře/ dělal tak 25 procent atmosféry. Vždyť skvělého ambientu vychází mraky. Proč je ve všech městech stejná hudba? Když vejdu do zničeného památníku, chci depresivní vrnivou hudbu, která mě posadí na prdel ne remixovaný nevýrazný americký pochoďák.

Mám pocit, že se vývojáři soustředili na hlouposti, místo aby vytvářeli skutečný obsah. Na co je ve hře tuna odpadu, který se dá sebrat, ale není normální inventář. Ve 21. století textový inventář? Mapa, která ve 2D funguje, ale ne ve víceúrovňovém světě. Házet všechna menu pod jedno tlačítko? Kde je ergonomie, nějaké pohodlí u hraní. To by někdo v Bethesdě musel zapojit mozek.

Pomíjím herní nevyváženost. Nejsilnější protivník je určitě škorpion. Do něj jsme obvykle vysypal zásobník, na mutanty a Enklávu mi vždycky stačili 1-3 rány.

Jenom 20 levelů? Měl jsem level 16 a to jsem neplnil skoro žádný sidequest, jenom na začátku.

Dementní NPC a dialogy. Nezlobte se na mě, ale postapokalytpický svět, plný zabijáků, mutantů, FEV viru a máte tu takovou koncenraci optimistických naivek, s radostnými sladkými hlásky, které nepodkáte ani ve finále Miss World.

A poslední rýpnutí. Ten svět nemůže fungovat, není možný aby karavana přešla jakýmkoliv způsobem z Rivet City do Megatonu, aniž by musela přes zátarasy mutantů, nájezdníku, musela by projet ghouly prolezlým metrem atd. atd. :D Prostě je to nedomyšlený.

Tak to je konec mému kafrání. Navzdory všemu jsem ale u hry asi 3 dny vydržel do konce, asi uprostřed jsem se bavil, špatná hra to rozhodně není, dal bych tak 7/10. Ale ta hloupost a jednoduchost, která se na Vás ze všech stran valí mě opravdu dostala.

Sorry za chyby.
Kontaktní údaje