.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chcete opravdu nahlásit tento příspěvek?
Autor: Drobek
Text: Nick:

Proč podle mě připadá Fallout 3 jako skvělá hra tolika lidem?
Spousty lidí nejsou RPG hráči, jsou \"cílová skupina marketingu\" tak se jim to sakra bude líbit, dělají to pro ně.

Proč Fallout 3 připadá jako naprostý hnus několika hráčům (kteří jsou an zdejší komunitě v naprosté převaze)?
Fallout 3 není dobré RPG - (původně RPG= Rules and Paper game, později v herním průmyslu Role-Play-Game neboli hraní postavy) jde o sžití s hlavním hrdinou, uvěčitelnost a živost postav, logiku světa - to vše f3 postrádá.
navíc F3 má atmosféru, ale je prostě jiná než u původních Falloutů.

Pokud by f3 byšel pod jiným názvem za jiných okolností, RPG příznivci by se o něm pravděpodobně ani nedozvěděli (tedy nejspíše ano ale jen jako onepovedeném rádobyklonu Falloutů vzhledem k SPECIALu), spousty spokojených hráčů by byly stále spokojené a RPG hráči by dál čekali na nějaké dobré RPG, kterého se již pravděpodobně jen tak nedočkají (proto bůh žehnej modery)

Chyba tedy je tvrdit o nečem, co se tváří, že je to RPG, že to RPG opravdu je. RPG hráči jsou totiž jedni z nejnamlsanějších a nejnáročnějších.

Dřív jsem ejště přemýšlel nad tím, že 3D není vhodné pro RPG, ale pak sjem si vzpomněl na KOTOR a KOTOR2 a uvědomil sjem si, že přechodem do 3D RPG vůbec nemusí ztratit (zajímavé, hra o tolik starší a opět když ji srovnám, vyhrává nad novým falloutem na všech frontách)

Asi pobouření některých a nadšení druhých připíšu své oblíbené teorii o konstatní sumě lidské inteligence a konstatování, že programátoři i odběratelé hloupnou

Dále pak nápad - co takhle sestrojit (případně vyhledat pokud již existuje) jakési prohlášení herních komunit o chybách F3 a nějakým rozumným zůsobem ji předat Bethesdě (muselo by to však být konstruktivní a zcela konkrétní, nejlépe pak doplněno ještě kontranázory) osobně nemyslím, že Bethesda je patná a třeba by se tak mohli poučit pro příště (jsem naivní idealista a doufám, že příště bude a bude lepší)
Kontaktní údaje