.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chcete opravdu nahlásit tento příspěvek?
Autor: DJ
Text: Uff....................................... Teda precitat tieto komentare to stalo hodne sil, ale som na konci, neda mi to a pridam sa aj ja ;-)
Stare Fallouty (1,2) neboli rozhodne mainstream a hlavne ani producenti ani vyvojari k nim tak nepristupovali. Od sameho zaciatku sa jednalo o vedlajsi projekt, ktory mal pod palcom tym vedlajsich ludi, cize tych ktory zmyslaju, programuju, pisu a kreslia inak ako vacsina ich \"bohatsich\" a \"zarabajucich\" konkurentov. Tato situacia dala vzniknut obzvlast kvalitnej hre, ktora vsak (vo svojej dobe vzniku) neutrzila ziadne extra komercne uspechy. Stala sa vsak legendou pre urcitu skupinu ludi (ku ktorym sa mozem hlasit aj ja). Tato legenda dala nasledne dokopy mnozsvo fanklubov, a jednym z nich je aj madbrahmin.cz ktory uz od svojho vzniku povazujem za to najlepsie na ceskoslovenskej scene. To by bolo na uvod. nasleduje pointa, zaver a rozuzlenie :-)

Dovod preco sa tu zrazu vyskytuje tolko komentarov od ludi co nevedia pochopit F1 a F1 je samozrejme komercna uspesnost F3. A tiez to ze tato stranka sa vo vyhladavacoch objavi medzi prvymi kazdemu, kto v nasich koncinach zada keyword Fallout. Na tycho strankach sa budu (DUFAM) vzdy vyskytovat ludia co svet Falloutu (f1,f2) poznaju ako svoje gate, ziju s nim poslednych 10 rokov a marne dufaju (po zrusenom naozajstnom f3-VanBuren) ze este nejake pokracovanie serie sa objavi.
Preto by som chcel vsetkym fanusikom F3 odkazat ze toto asi nebude ta spravna sajta, kde najdu na svoju hru ospevne ody a nech sa poberu hladat inde. Toto (opat DUFAM) bude aj nadalej vyborna stranka priaznivcov Fallout univerza, do ktoreho jednoducho F3 nezapada. Mozno ho z neho MODkomunita casom vytvori ale to uz nie je predmetom tejto debaty. Rovnako tu asi nebude nikto z adminov (fanusikov F1,2) ochotnych vytvorit navod alebo prirucku na toto tretie \"pokracovanie\" takze by sa mali odkliknut na fallout.wikia.com.

Bethesda urobila z F3 komercny trhak, tak aby vyhovoval co najsirsiemu publiku, na nic ine sa pri vyvoji nehladelo. To ze kupili za \"babku\" licenciu na svet Fallout pre fanusikov nic neznamena, dovod \"investovat a zarobit\" je v tomto pripade funkcny, ekonomicky a spravny. Skoda. Cakal som aj napriek Toddovym hlaskam z predsalen niekoho z povodnych hier do vyvoja zapoja, ale to bolo fakt iba zbozne prianie.
Pre fanusikov zaroven dodam ze lepsie uz to asi nebude, Bethesda nie je firma co bude hladiet na mensiny, resp. co nebude hladiet na zisk a vytvori \"nieco pre fanusikov serie\", takze sa mozeme tesit na dalsie epizody z radoby zmutovaneho falloutoblivion sveta.

Na zaver dodam len tolko ze F3 nie je zla hra sama o sebe ako taka. V hodnoteni s RPG v sucasnosti (Witcher, Mass Efect...) u mna dopadne iba o malo horsie - 7/10. Ma krasne exteriery s uzasnou volnostou charakteristicke pre svet Fallout. Takto by som si predstavoval remake F1, F2 kde by sa dalo volne pohybovat medzi jednotlivymi bodmi na mape. No nic, necham vizie vyprchat...

Vo vacsine suhlasim s recenziou pana D.Vavru avsak chyba mi tam (zvlast ku koncu) akesi zhodnotenie kladov F3, pripadne ich konfrontacia s minusmi.

Kontaktní údaje