.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chcete opravdu nahlásit tento příspěvek?
Autor: Sius
Text: Ehm... 100MB? To stahuju filmové zpracování oné povídky? Jak by řekl náš profesor: \"Ty barbare!\".

Jinak Púšť mě docela překvapila. Už jsem začínal zaznamenávat náznaky zažrání se do čtení, což se u předchozích \"povídek\" může stát pouze pokud naředíte svou krev značnou dávkou omamných látek.
Nebýt onoho useknutého konce hodnotil bych sám za sebe mírněji než recenzenti. Trochu mi vadily jména postav, protože vyvolávají spojení, která jasně nepatří do povídky a jenom ruší čtenářovu představivost. Ale s čím nesouhlasím a co bylo prakticky u všech hodnotících vytýkáno, tak je ono chybějící \"proč\". Je pravda, že chybí nějaký popis místa, emocí, děje, ale s trochou snahy by z povídky mohlo vzniknout docela čtivé dílo zachycující klidně jen několik hodin života jednoho vojáka bránícího svůj domov. Autor se mohl zaměřit na emoce a hnusy války a boje, který v povídce popisoval a mohl přikovat čtenáře k židli a nedát mu chvilku ani na nadechnutí. Přitom čtenář vůbec nemusí vědět \"proč\". Stačilo by předložit strhující \"jak\" a s chybějícím \"proč\" bych si vůbec nezatěžoval hlavu. Bohužel tohle není ten případ a možná bych toho žádal po autorovi příliš, ale rozhodně by se mi takto zpracované dílo mohlo zamlouvat.

Nu čož, jde se rozlousknout další soutěžní příspěvek.
Kontaktní údaje