.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chcete opravdu nahlásit tento příspěvek?
Autor: s0f
Text: musim priznat, ze ja som dost leniva osoba a tak citam v tejto fazy sutaze len to, co ma niecim zaujme na prvy pohlad. tentokrat rozhodla chekyho navnada vo forme Prahy v plamenoch :P

to autor -

1. skus sa naucit viac pracovat so suvetiami, usecne vety su trochu rusive vzhladom k snahe plynuleho priblizenia deja. co sa tyka gramatiky, nabuduce venuj kludne aj par hodin korekture, no nie len automatickej oprave, ale aj i-slovnikom. napriklad slovensky (urcite existuje ekvivalentne aj cesky):

http://slovnik.juls.savba.sk/

mi poradil sam dekan FF, ked som onehdy zasieral fora MUNI svojou bohemskou gramatikou :P dost mi praca s nim pomohla.

2. vypestuj si vztah k synonymam. to je jak ked varis a pridavas rozne korenia. je to lepsie, nez keby si tam mal dal len sol. a potom zase sol. a zase. bude to potom moc slane. :|

II. vypracuj si cit pre pouzivanie synonym. v zmene je zaujem a v zaujmu pritazlivost. na luku bez kvetov ti nikto nepolezie..

3. ten zvrat \'Praha\' - \'Prach\' je skvely! tiez napis CIRKUS na hlavnom stane sa mi paci. rovnako hravo ale skus pristupovat aj k celkovemu vykladu deja. epiteton, perzonifikacia, metafora, ..

trochu ma sklamala tie psychologicke faily a rozpory. napriklad ze jarda je taky frajer, ze dorazil samotny do tabora.. sam by sa najradsej vrhol medzi hordy s nozom v ruke.. mno, ono supermana uz aj sfilmovali :P ale ne, tak to je mozno len moj dojem.

turok - vsadil si do deja z nicoho nic hodne konkretny pojem. v neskorsje faze poviedky si ho definoval blizsie, no beztak to tam sedi asi ako McDonald uprostred stepi. mohol si ktomu dat nejaky predslov na zaciatku poviedky, ktory by citatela pripravil na to, ze sa nieco stalo a ze nieco je vysledkom toho, co sa stalo. nieco v zmysle

\"..a vsetko sa naraz zmenilo. ziaden zivocisny druh, ziadna rastlina neostala neposkvrnena zakazanym hribom. ruza bez trnov, kon s tretim okom, kaktus velky ako rodinny dom, vretenica s troma nohami, ..\"

prechody a odstavce ok.

zapletka.. diskutabilna.. ale vystihol si postapo sialenost - na vsetkych troch zucastnenych stranach. pekne.

tot moj nazor, ale ja sa venujem skor poezii, poviedku som napisal len jednu, tu ktora je v sutazi, takze tak. :)
Kontaktní údaje