.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chcete opravdu nahlásit tento příspěvek?
Autor: Sius
Text: Problém je ten, že F3 nefunguje v žádné rovině. Technicky nemá na to aby se mohl řadit mezi kvalitní střílečky, o RPG tu nemůže být ani řeč a příběh je bez omáčky kolem stejně nefunkční jako zbytek hry. Netvrdím, že F1/2 má bůchví jak velkolepý příběh (v tomto ohledu u mě jasně dominuje Planescape Torment a pak je dlooooooouhá odmlka a pak teprve následují další), ale při hraní se člověk mohl vcítit do situace hl.hrdiny a vnímat děj, který sám vlastními činy ovlivňoval a formoval. To se ovšem u F3 nevyskytuje ani v nejmenším. Atmosféra neexistuje, všudypřítomné nelogičnosti a jednoduchost až tupost hry naprosto ničí herní zážitek.

Samosebou, pokud by se měla vzít jen hlavní myšlenka, tak by mohli autoři vytřískat z příběhu F3 klidně i něco lepšího než se objevilo v originálech. Ale k čemu mi je příběh se solidním potenciálem, když je ve hře prezentovaný jako pro mateřskou školu? Nehodnotím to co by mohlo, ale to co je a v tomto ohledu mi F3 nemá co nabídnout a srovnávat ho s originály mi připadne nemožné.
Kontaktní údaje