.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Smejki, 2010-09-13 19:53:53, NMA,Strategy Informer

Tíživá rozhodnutí v New Vegas

Ve FNV neexistuje "big bad guy", což kvituji. Už v době F2 jsem považoval bossismus za hloupý a překonaný. Jak mě zklamalo, že jsem nakonec musel drtit horu jménem Frankie. I na první pohled klaďasové jako NCR nejsou ideální a ve výsledku může být hráč překvapen, ke komu bude nakonec tíhnout.

Když se v souvislosti s FNV mluví o svobodě rozhodnutí, nejde o F3-like pseudorozhodnutí v rámci nějakého subquestíku, zda na základě hloupého černobílého morálního "dilematu" pomůžete jednomu nebo druhému, nebo jednoho zabijete či necháte jít. FNV je založený na rozhodnutích v malém i opravdu velkém měřítku. Poté, co najdete kostičkovaného pána, co vám vpravil do hlavy kouli a do plic prach, stojíte před velikým počtem skutečně zásadních rozhodnutí, přičemž následky každého nejsou jen manipulací s účelově ohýbatelnou karmou, ale jdou opravdu daleko a hluboko. Hrou vedou minimálně tři a půl cesty - pomoc NCR, pomoc Legii, pomoc Vegas pod vedením pana House anebo také cesta Vegas nezávislého na Houseovi. Dost možná se budete moct protlouct i bez kontinuální pomoci komukoliv, to jsem dost dobře z rozhovorů nepochopil. Vše pak korunuje systém reputací u jednotlivých skupin, přičemž můžete dosahovat nejen kladné a záporné, ale i smíšené.

J.E.Sawyer tento aspekt, na který se skutečně velice soustřeďují, popsal vlastními slovy:

"Jedna z věcí, kterou jsme chtěli opět použít ve velkém, je morální nejednoznačnost různých organizací ve hře... i ve Falloutu 3 byla jistá nejednoznačnost, ale nyní je skutečným středobodem celého konceptu. NCR (The New Californian Republic) jsou presentování jako "správňáci", jenže čím více o nich víte, tím spíše dojdete přesvědčení, že jsou zkorumpovaní a nekompetentní. Někteří jejich vysocí činitelé jsou skutečně příšerné osobnosti a jejich činy nejsou o nic lepší. Caesar's Legion na druhou stranu je otrokářská organizace, ale jsou tu věci, které ne že by je přímo omlouvaly a dělaly z nich svátost boží, ale rozhodně dávají svým způsobem smysl.

Takže to by byla jedna věc. Druhou ohromně důležitou věcí je systém reputací. všechno, co učiníte některé organizaci se odráží v jejím postoji k vám, zpětnou vazbou vám je pak jasně deklarovaná role z hlediska celého světa. Ovlivňuje to, jaké a jak se vám nabídnou úkoly a jaké jsou reakce NPC vůči vám, dokonce i co se týče zdánlivých prkotin. Například jsem během posledního hraní začínal s kladnou reputací u NCR, jenže ta se záhy pokazila a NCR poslala své rangery, aby mě zabili. Nakonec se mi reputaci povedlo zase nějak srovnat. Když pak šel kolem jedno vojáka Republiky, prohodil:"No, každopádně Legie ví, která strana je lepší." To je přesně ten druh detailní reaktivity, který považuji za skvělý. Mám u této skupiny smíšenou reputaci a její členové na to reagují. Skutečně jsme se na to zaměřili a já doufám, že se to lidem bude líbit."

Příště o hudbě a zvuku celkově

Sdílet na Facebooku
Autor: AmarounOdesláno: 20:51, 13.9.2010ID: 6f994aNahlásit Vaultmasterům
To je sladká píseň :-) doufejme že i realita bude taková.....
Autor: smejkiOdesláno: 21:00, 13.9.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
je to tam, to mohu potvrdit. jen je otázka, jak moc dobře a věrohodně to bude fungovat.
Autor: makrela4Odesláno: 21:01, 13.9.2010ID: 51ae46Nahlásit Vaultmasterům
Tak co rikate na nevydani specialky u nas? budete treba delat hromadnou objednavku? pridal bych se:)
Autor: smejkiOdesláno: 21:07, 13.9.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
já to asi koupím dižitálně. jsem ekologocký 8-)
Autor: smejkiOdesláno: 21:13, 13.9.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
kde je info o tom, že speciálka nebude?
Autor: makrela4Odesláno: 21:15, 13.9.2010ID: 51ae46Nahlásit Vaultmasterům
napsal mi xzone ze specialka nebude a jeste nekde jsem to cetl a na mall.cz je za 2400 coz je sileny oproti 1400 v cizine:) Tak me napadlo ze hromadny zaslani by tu nekdo chtel treba tak bych se pridal.
Autor: SiusOdesláno: 23:27, 13.9.2010ID: 6f99aeNahlásit Vaultmasterům
Zatím jediné špatné kolem NV je engine a nedůvěra nastolená F3. Sakra nebýt toho enginu, tak bych hru taky koupil, ale tentokrát budu opatrný a vezmu to přes záliv.

YAAAARRRR!
Autor: johnOdesláno: 09:45, 14.9.2010ID: 4293e4Nahlásit Vaultmasterům
subrozhodnuti vedlejsiho kvestiku? no nevim, jestli nekolik zpusobu (cca 5 a vsechno uplne odlisne) jak nalozit s haroldem bylo subrozhodnuti a jestli to byl vedlejsi kvestik.... to vecny shazovani trojky nechapu, je to dobra hra... a to rikam jako fallout hc fanousek
Autor: WarrenOdesláno: 03:26, 15.9.2010ID: 60a392Nahlásit Vaultmasterům
S tým bossizmom moc nesúhlasím. Napriek jeho vzrastu a počtu hp Frank nebol nikdy pre mňa skutočným bossom v F2. On bol len hora svalov, bábka v rukách Enklávy. Ak by sme tu mali pomenovať skutočného úhlavného nepriateľa, tak je ním Enkláva. Keby hlavný hrdina Franka porazil a Enklávu nechal žiť ďalej, tak by si vyprodukovala znovu ďalších Frankov. Ak už ho mám spájať s bossmi, tak ho považujem skôr za karikatúru než sa serióznu vec (tu vidím poučenie z F1).

No a k NV... Ťažké morálne rozhodnutia sa už pomaly začínajú stavať trendom v RPG. Skôr by ma zaujímalo, či bude príbeh natoľko pohlcujúci a seriózny, aby som tie rozhodnutia nejak vnímal na srdci. V tomto ma napr. F3 dosť sklamalo (nakoniec to bolo len povrchné tlačenie na city) vďaka zlému scenáru. A tiež mi príde smiešne, že vždy je to v hrách tak, že práve hráč musí byť ten, čo robí veľké rozhodnutia. A tak to vyzerá, že aj v tomto prípade budem musieť riešiť osudy NCR a Légií. Keby aspoň sa pokúsili byť originálnejšími a nerobili z hlavnej postavy Herkula, čo ide rozhodovať o osude sveta, ale povedzme sa skôr zamerali na vytvorenie zaujímavých osobností (zvoní tu niekomu Torment?). Teraz nevravím, že to dopadne presne tak, ako vravím, ale mám také tušenie, že je to k tomu dosť náchylné. A som dosť zvedavý, ako si tvorcovia poradia s humorom. U F3 tá komédia bola tragická... No aby to neznelo, že len poddžubujem, tak im prajem, aby to vyšlo, aj keď im veci zrovna nehrajú do kariet. Práve o to bude výsledok cennejší, ak to nakoniec dopadne dobre.
Autor: ChewieOdesláno: 15:02, 15.9.2010ID: 611928Nahlásit Vaultmasterům
Warren - komedie ve F3 byla, jen ji pojmenovali "hlavní dějová linie"
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.