.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Smejki, 2010-10-13 11:39:25, Cenega CZ

Česká verze FNV se lisuje

S velmi příjmenou zprávou přišla v posledních minutách společnost Cenega Czech. Cituji a komentuji:

Společnost Cenega Czech s velkou radostí oznamuje dokončení české verze očekávané hry Fallout New Vegas pro PC! V současné době již probíhá výroba lokalizovaných disků a podle předběžných plánů vyjde hra v Česku i na Slovensku souběžně s evropskou premiérou. To znamená, že si ji hráči budou moci vyzkoušet již 22. října!

PC verze bude kvůli registraci do služby Steam vyžadovat internetové připojení. Českou verzi hry Fallout New Vegas přitom nepůjde zakoupit přímo přes Steam, ale pouze aktivovat skrze krabicovou kopii. Pro zastánce originálních jazykových verzí máme dobrou zprávu, česká kopie bude totiž obsahovat i původní anglické znění!

Toto je skvělá zpráva, neboť, jak mnozí možná víte, byla u GOTY verze F3 čeština narvaná do herních souborů, čímž prakticky došlo ke změně jejich verze, což vyústilo ve velké problémy s modifikacemi, které tuto verzi nebyly schopny rozpoznat. Čeština je tedy opět koncipována jako plugin a nic českým moddařům nebrání.

„Z lokalizačního hlediska šlo o jeden z největších a nejdražších projektů posledních let a jsme opravdu velmi rádi, že se jej podařilo dokončit včas,“
prozradila na téma lokalizace Blanka Fleissigová, ředitelka společnosti.

Fallout New Vegas bude v prodeji od 22. října pro platformy PC (CZ verze), Playstation 3 (ENG) a Xbox 360 (ENG).

Sdílet na Facebooku
Autor: JaWOdesláno: 13:56, 13.10.2010ID: 60f0f0Nahlásit Vaultmasterům
Už se těšíme!
Už to máš dohrané, Smejki? Kdy se můžeme těšit na recenzi?
Autor: smejkiOdesláno: 14:00, 13.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
nedostal jsem info o pádu embarga, takže... ihned jak se to dozvím, nebo ihned jak to vyjde 8-)

už ji mám skoro hotovou
Autor: Hihi789Odesláno: 14:04, 13.10.2010ID: 41a986Nahlásit Vaultmasterům
Problém s modifikacemi dělala hlavně použitá protipirátská ochrana.
Autor: smejkiOdesláno: 14:07, 13.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
ta dělala problém s instalací a spuštěním. ochrana je narvaná v exáči a knihovnách.

modifikace si stěžovaly na verze mateřských ESM souborů ;-)
Autor: JaWOdesláno: 14:22, 13.10.2010ID: 60f0f0Nahlásit Vaultmasterům
smejki - podle mě dostaneš povolení až ve dne vydání. Nevadí, i tak tu budeme mít nejpozději v den, kdy se nám hra dostane do pracek, opravdu exklusivní recenzi, od autora nejlepší čtenářské recenze na Fallout 3 a ještě k tomu po celkovém dohrání hry a ne slátaniny sešité horkou jehlou, jak jsme tu v Čechách zvyklí!
Autor: VicOdesláno: 15:02, 13.10.2010ID: 618f20Nahlásit Vaultmasterům
já jen doufam, že to nedopadne jako u F3, kdy tam byl CZ verzi Žlutej pes a jožini z bážin, i když proč si FNV nepočeštit, že jo Bennyho překřtíme na Agátu pipku Hanychovou, z Raula uděláme předsedu z Hoštic a ty kasína se budou jmenovat U Smrku Na Růžku, a nebo U Pinkasů, tohle počešťování je dost blbej zlozvyk i filmů a seriálů, vzpomínám si na seriál Magnum, kdy v jedné scéně Tom Selek řek, že udělá svíčkovou, už vidim naše národní jídlo na Hawaii, jo mimochodem nevíte jestli ti co jsi tu hru předobjednali ji dostanou 22.10., nebo jí ten den teprv pošlou
Autor: smejki - vicOdesláno: 15:06, 13.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
tak to tě můžu uklidnit. tahle čeština je velice střídmá. některé názvy jsou přeložené a ne všechny se mi líbí (při překladu má hlavní slovo šéf a demokratická většina), ale např lurkeři jsou plíživci

s tím posláním se ptej prodejců.
Autor: chekotayOdesláno: 15:27, 13.10.2010ID: 32910eNahlásit Vaultmasterům
Doprčic aj s internetem! Tak to si to nezahraju. :-(
Autor: valcikOdesláno: 17:21, 13.10.2010ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
..rovnako aj ja - ani ma nenapadne pripájať mašinku k internetu. Ak sa ale dočkáme vydania Resurrection, BGE a MR, potom mi už na nejaké 3D experimenty aj tak nezostane čas. d:-)
Autor: AmarounOdesláno: 19:26, 13.10.2010ID: 6f994aNahlásit Vaultmasterům
chekotay: Doufam ze neradim zbytecne.. ale ve steamu existuje takzvany offline rezim ( nezkousel jsem) , ale po aktivaci by mel nejakou dobu vydrzet (mam pocit i neomezenou dobu ) ....
Autor: AmarounOdesláno: 19:42, 13.10.2010ID: 6f994aNahlásit Vaultmasterům
https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=3160-agcb-2555 pripadne tady vic informaci ....
Autor: mardukOdesláno: 23:22, 13.10.2010ID: f894Nahlásit Vaultmasterům
ak mozem byt taky smely a spytat sa
smejki ma novinarsku verziu?
Autor: smejkiOdesláno: 23:25, 13.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
smejki překládal ergo betatestuje
Autor: NeoWormOdesláno: 23:34, 13.10.2010ID: 6fe762Nahlásit Vaultmasterům
Steam only - rozlučte se s jakoukoliv podporou z mé strany. Mohla by to bejt božská mana kombinovaná s esencí původních Falloutů nebo třeba Van Burren v enginu Fallouta 2 dokud to bude na steamu tak se budu zdráhat to i ukrást...
Autor: FoxOdesláno: 00:26, 14.10.2010ID: 7eb348Nahlásit Vaultmasterům
Co tě nemá, za chvilku budou přes steam úplně všechny hry, proč to nevím. Osobně už nikdy v životě nekoupím hru dříve než na ni vyjde Crack, i ta mafia 2 je přes steam a crack to řeší.
Autor: KeinOdesláno: 00:28, 14.10.2010ID: 7f287eNahlásit Vaultmasterům
Tak to jsem na tu "nádheru" zvědavej...a na ten překlad taky. Jestli tam budou "plíživci" tak to se zase máme na co těšit....kde jsou ty doby, kdy geckon byl geckon, mantis byl mantis a alien byl alien...

Nuže, za týden se uvidí...doufám, že se nebudu popadat za břicho a výjde něco aspoň průměrného.
Autor: smejkiOdesláno: 01:06, 14.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
keine, pokud chceš lurkera nazývat lurekerem a mantisa (mantisu? je to kudlanka) mantisem, měl ses narodit v Americe nebo Spojeném království.
Autor: smejkiOdesláno: 01:08, 14.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
a dodám, že ghoulové budou ghúlové - a teď začni řádit jako ocko Gregory!

a jako vzdělaný chlapec si stejně jistě zapneš angličtinu, takže ti překlad může bejt u prdele.
Autor: smejkiOdesláno: 01:12, 14.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
dovysvětlení - ocko Gregory
hledejte čas 1:14
http://www.youtube.com/watch?v=t2eUUHkpvQA
Autor: GandiOdesláno: 09:09, 14.10.2010ID: 6f981eNahlásit Vaultmasterům
Bude to opravdu cista anglicka verze ? Radsi bych litoval , ze mam true originalku ...
Popripade jde u nas objednat skutecna originalka ?
Autor: smejkiOdesláno: 12:28, 14.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
řekl bych, že tam budou přeložené i nějaké textury - jako u f3. to má ale na starosti někdo úplně jiný
Autor: RadeOdesláno: 14:37, 14.10.2010ID: 6f987eNahlásit Vaultmasterům
Ve falloutu3 byli přeložené textury? Já se všiml jenom jednoho..,
Autor: smejkiOdesláno: 15:05, 14.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
taky vím jen o jedné, ale určitě jich bylo víc
Autor: KeinOdesláno: 15:38, 14.10.2010ID: 7f287eNahlásit Vaultmasterům
smejki: Chápu, že jako spolupřekladatel na češtině budeš své dílo hájit, ovšem zde si opravdu nemyslím, že by bylo nereálné nazývat lurkera lurkerem a mantisa tedy mantisou (když né mantisem) Jelikož opravdu konkrétně u těchto slov je jakýkoliv zkomolený překlad do češtiny fatálně přiblblý...včetně kudlanky nábožné.
Autor: smejkiOdesláno: 15:53, 14.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
ne, není to moje dílo, na tomhle nenesu ani nejmenší podíl. S lurekery jsem se nevyjádřil dost dobře, protože to nejsou lurekeři... je to víc potvor - mirelurk, lakelurk...a bůhvícoještělurk.

včil mudruj.
Autor: c.dataOdesláno: 18:43, 14.10.2010ID: 7035eeNahlásit Vaultmasterům
jo kydat hnuj na cizí práci...jo to šlo čechům vždy dobře...
Autor: LaRosseOdesláno: 09:23, 15.10.2010ID: 70840eNahlásit Vaultmasterům
Je to jako s texty písní.

Dokud člověk neví, jaký hlouposti v tý angličtině zpívají, píseň se mu líbí.

Nicméně názvy potvor ve hře nejspíše zní stupidně i rodilýmu Anglánovi.
Autor: KharkowOdesláno: 06:45, 16.10.2010ID: 50ebbeNahlásit Vaultmasterům
Uh, musím říci, že jsem čekal větší zájem o FNV, ale z toho co pozoruji je počitatelně (za ignorování některých vlivů) zájem na úrovni dvanáctiny F3 :(
Autor: KeinOdesláno: 14:14, 16.10.2010ID: 7f287eNahlásit Vaultmasterům
Já jsem čekal přesně takový zájem :D
Autor: HerrerOdesláno: 08:08, 18.10.2010ID: 705b08Nahlásit Vaultmasterům
La Rosse: Přesně si to trefil... Možná kdyby anglánovi nabídli kudlanku nebo Jožina z bažin, tak by si nad tou slovanskou exotikou jenom mlaskal, jako si Kein mlaská nad lurkery:-)
Autor: HerrerOdesláno: 08:09, 18.10.2010ID: 705b08Nahlásit Vaultmasterům
Tušim příjemný překvapení...
Autor: Dochtor MagorOdesláno: 22:56, 20.10.2010ID: 51fd94Nahlásit Vaultmasterům
Cenega + stihnout?.. ne -D
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.