.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chekotay, 2010-10-29 18:29:08,

Brahmíní vemeno: Čtvrtý tankista a pes

Brahmínka si užívá soutěžního podzimu - a také vysoké návštěvnosti! Zatímco normálně má Brahmínka něco přes tisíc originálních přístupů denně, v poslední době to je až čtyřikrát více. V den vydání FNV jsme registrovali dokonce přes patnáct tisíc načtení stránky (4895 originálních IP; na svých stránkách uvádím jiné číslo, což mne usvědčuje z neschopnosti číst grafy), a ačkoliv Knecht se nechal slyšet, že to je následek hrnku kafe ponechaného na klávese F5, usuzujeme z tohoto faktu, že se vám Brahmínka líbí. A to nás velmi těší. Před deseti lety nikdo z nás ani nedoufal, že bychom jednou mohli mít takovou návštěvnost a takovou skvělou komunitu.
Vaši oblibu pomocí různých reklam destilujeme v peníze, které utrácíme za padlé ženy pochybných mravů a zakázaných umění ceny do soutěží. Zatímco jméno vítěze literární a graficé soutěže ještě známo není, jméno jednoho z těch, kdož padli ještě daleko před cílovou rovinou již známo je a je to Firejs se svou povídkou Plechová bedna.
Příspěvek #16 [DOC]

Aranelka: Že to je bezduché, to se asi shodnem. NE
Bodkin: Rozhodně NE.
Dawen: ANO, krásně bezduché :-)
Chekotay: Ne. Malé modré plus za nahé ženy oblečené v krvi, velké rudé mínus za hroznou češtinu.
Tína: Ano.
Viky: NE
Ratman: ANO - sice žádná sláva, ale konečně nějaký bezduchý MASO :)
Ne: 5

Chekotay:
Tato, povídka není tedy byla, psána v jazyce, jenž český zove. Nahá ženská byla fajn, zbytek byl nuda. A jak jsem později zjistil, tak to navíc bylo všechno okopírováno z nějakého béčkového filmu.
Viky:
Nechutná nuda. Fanoušky krvavých obscéních hororů (jak je ten termín? gore?) možná potěší, ale tím výčet nejspíš hasne. Mizerný jazyk k prožitku z četby nepomáhá, i když zrovna u téhle povídky je to snad i dobře, neboť prokousat se 4 stránkami tohoto textu bylo k nepřečtení. Divně pojatý konec taky nevzbuzuje nadšení. Tohle je prostě NE.
Pokud by měl autor zájem o kritiku jazykové stránky povídky (tedy vyznačení a případné rozebrání mnou nalezených chyb), nechť se mi ozve na fóru (do příslušného topiku nebo skrze soukromé zprávy), za všechny perly vyzdvihuju "mé záda sebou trhly". Au.
Aranelka:
Nebylo to moc originální ani zábavné a některé obraty se tam vyloženě nehodily. Celé by to mohlo být jako epizodka v nějakém krvavém hororu, jako povídka by si to zasloužilo zapracovat na tom konci.
Bóďa:
Pořádnou falloutí gore povídku jsem nečetl dlouho(a nenapsal ještě déle), a i po přečtení této budu ještě dlouho čekat na další. Je to takový shluk nenápaditosti. Děj, nápad, zpracování, akce i gore samotné je naprosto klasické, žádný náznak invence, pomrkávání na čtenáře ani ničeho jiného. Texaský masakr řetězovou pilou či hory mají oči. Oproti těm bijákům netrpí TAK těžkými logickými krpami, na druhé straně ten potenciál z/przněné ženy byl velmi rychle zahozen a pak to sklouzlo do pouhé probíječky. Třeba příště.

(zase Chekotay)
Ještě douška pro vyřazené autory: Nezoufejte! Jak jsme říkali na gymplu: "Byť se nedostávalo sil, již sama snaha je hodna chvály!" Pokochejte se dredatým psem a pilně pište dál.

Sdílet na Facebooku
Autor: CarlosOdesláno: 21:33, 29.10.2010ID: 51d688Nahlásit Vaultmasterům
Technická - kolikže budete takhle vyřazovat lidí? Já se teda očekávám mezi dalšími, vzhledem k příbuznému tématu této povídce a podobného pochybného zpracování. I tak by mě ale zajímalo, jakže se to má vyvíjet dál.
Autor: OglafOdesláno: 21:44, 29.10.2010ID: 522378Nahlásit Vaultmasterům
Všechny, u kterých převážilo NE nad ANO.

A pak i ten zbytek :-)
Autor: ChekotayOdesláno: 21:58, 29.10.2010ID: 32910eNahlásit Vaultmasterům
Ze třiceti děl vzejdou 4 vítězové, zbytek bude vyřazen. V prvním kole 15, ve druhém kole 11.
Autor: CarlosOdesláno: 22:50, 29.10.2010ID: 51d688Nahlásit Vaultmasterům
Jasne, diky. Nejak mi nedochazel ten system. Ten z minule byl zajimavejsi, ale ano/ne je citelnejsi.
Autor: chekotayOdesláno: 23:54, 29.10.2010ID: 32910eNahlásit Vaultmasterům
Zkouším různé systémy. :-)
Autor: софOdesláno: 14:45, 30.10.2010ID: 60a39aNahlásit Vaultmasterům
Ale jo, dobrý text. Bavilo ma to čítať, v tomto prípade nechápem jakto že porote to prišlo nudné. Nechápem. Možno preto sa mi to dobre čítalo lebo som vykalený po včerajšku čo bol hodne zaujímavý večer/noc/ráno a tie predkocovinové euforické stavy po ránu mi vždy dodávajú na sensitivite aj k bežným podnetom. Škoda že to je furt to samé ako u predošlých - nedostatok literárneho citu a empatie - tá je vidieť síce v akčných scénach, no mimo nich chýba. Ono človek dostane supr nápad na poviedku, píše ju, ale popri tom sa s dejom nevžíva, píše to proste z pohľadu tretej osoby a to nikdy moc nedopadne. Autor tiež neovláda používanie priamej reči. Zato slovné hrátky sú celkom originálne. Na gramatiku srať, hodnotím obsah, a ten je vyložený s notnou dávkou amatérskej kadencie. Až bude typek písať viac, tak sa do toho dostane. Koniec je tiež evidentne rýchlokvasený - čo je škoda, dalo sa to vyjadriť elegantnejšie. Ja by som tomu dal ANO, príde mi že porota skritizovala tento text omnoho ostrejšie než vetšinu toho čo už vypadlo a nie tak celkom zaslúžene. Ale to je len moj názor. Jo a škoda že tá nahá ženská bez rúk nefigurovala v príbehu ďalej, dalo sa to rozvinúť na viac postáv.
Autor: smejkiOdesláno: 18:20, 30.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
"nechápem jakto že porote to prišlo nudné. Nechápem."

porota není ty. snad to na vysvětlenou stačí.
Autor: софOdesláno: 18:24, 30.10.2010ID: 60a39aNahlásit Vaultmasterům
S. - Ja som po tebe žiadne vysvetlenie nechcel. Pišem že je to moj nazor, tak neviem čo sa sereš.
Autor: smejkiOdesláno: 18:46, 30.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
mám názor na tvůj názor, neptal jsem se tě na tvůj názor na můj názor na tvůj názor.
Autor: VikyOdesláno: 18:51, 30.10.2010ID: 42487cNahlásit Vaultmasterům
Smejki, nerej, trolit můžeš i na foru..

sof: Nudné, furt jenom další a další krvavosti a k tomu nijak extra dobře napsané. Nudné asi tak jako 120 dnů Sodomy.
Autor: LmslaverOdesláno: 19:45, 30.10.2010ID: 60a4c2Nahlásit Vaultmasterům
"Souhlasím, jsou tam jen samé krvavosti, fujky. Přidejte k těm postkatastrofickým povídkám trochu toho tepla a lásky, ždibíček růžové knihovny pro něžnou část hodnotící poroty." :))))) Mě se ta povídka nezdála špatná, možná by to chtělo jen víc dopilovat ten konec.
Autor: PajaOdesláno: 21:48, 30.10.2010ID: 5161beNahlásit Vaultmasterům
Konec tam prakticky nebyl, stejně tak nějký děj nebo snad pointa. Akční scéna byla napsané dobře, četla se rychle a celkem mě i na chviličku napjala. Jinak je to ale opravdu nedotažené. Vesměs souhlasím s Viky. :)
Autor: HellbillyOdesláno: 23:24, 30.10.2010ID: 32b55eNahlásit Vaultmasterům
Poviedka nie je zlá, ale súhlasím s Pájom. Chýba dej, pointa a poriadny koniec...ale inak to bolo celkom dobré, možno trochu moc béčkový gore, ale to mi nevadí.
Autor: софOdesláno: 02:57, 31.10.2010ID: 60a39aNahlásit Vaultmasterům
Hm, ale keď si predstavím týpka zavretého v plechovej bedni obklopenej bandou mutantov.. .Je to skvelý námet, ale ako poviedka to pokulháva. Škoda.
Autor: FirejsOdesláno: 08:16, 31.10.2010ID: 50edb6Nahlásit Vaultmasterům
Díky za kritiku, dá se říct, že je to moje prvotina, alespoň tedy první zveřejněné dílo - takže mě tři "ano", docela potěšilo. Jen jsem nečekal, že bude trocha krve dělat na webu o falloutech, kde se panáčci rozpadají na kousky a děti lítají vzduchem, problémy. Konec se tak nějak nelíbí asi všem, ale chtěl jsem poukázat na to že situace byla fakt vypjatá a hrdina to prostě psychicky nezvládl - a pak mu to došlo... ale jasně mohl být mnohem lepší... Určitě kontaktuji Viki, aby mi pomohla s jazykovou stránkou ;)
Autor: VikyOdesláno: 10:17, 31.10.2010ID: 426c0cNahlásit Vaultmasterům
Problém nedělala ta krev, problém dělala její absolutní zbytečnost a nevyužitost. Zbytečnost v tom smyslu, že když se vyškrtnou a zůstane jen zmínka o tom, že je uvězněn kanibaly, pak povídka funguje bez problémů dál (pominu-li všechy další problémy). Nevyužitost v tom smyslu, že když už jsi tedy s krvavostí začal, tak proč jsi v ní nepokračoval a nedotáhl to do konce, abys z toho udělal pravou gore falloutí povídku, jak psal Bodkin (Bóďa).
Koncem jsi asi chtěl na něco poukázat, ale nepovedlo se. Příiš spoléháš na telepatické schopnisti čtenářů, ale oni ti do hlavy nevidí a tedy netuší, cos tím chtěl říct, pokud to nenapíšeš. Takovýhle případů tam máš dost, viz opravený dokument, co jsem ti poslala. Oceňuju, že až na výjimky jsi odolal pokušení popisovat místnosti a osoby jako ve filmovém scénáři, na druhou stranu občasná větší sdílnost se čtenářem by taky nebyla k zahození.
Jak jsem psala v dokumentu, nech povídku uležet, 14 dní i rok, a podívej se na ni znova. :-)
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.