.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
life28, 2010-11-01 12:11:43, Centrum Hier

Fallout: New Vegas recenzia na Centrum Hier

Máme tu další recenzi na Fallout: New Vegas, tentokrát ve slovenštině.

"Na recenzovanie nového Falloutu som si dal poriadne načas. Hra je to tak rozľahlá, že aj keď budem chcieť, nenapíšem tu úplne všetko, ale možno aj tento zhluk textu a screenshotov vás presvedčí o kvalite hry. Ak je vôbec kvalitná.

Možno to neviete, ale moja prvá recenzia, a vôbec prvý dlhší článok, ktorý som kedy napísal, bola recenzia na Fallout 3, ktorá sa v roku 2008 stala najlepšou PC hrou. Pamätníci starých dobrých Falloutov túto hru odcudzili pre nedokonalé Bethesdovské prevedenie, kedy neboli zachované niektoré logické princípy pôvodných hier. Hra si aj napriek tomu dokázala udržať takmer každého hráča, ešte viac rozšírila už aj tak obrovské Fallout univerzum a nakoniec priniesla aj mnoho noviniek."

Celou recenzi si přečtěte zde.

----------

P.S. Ti, kdo se minule bavili při hráčských recenzích na Fallout 3, nemusí zoufat, dočkají se jich i teď. "Hráčské recenze" rozjedeme co nevidět a ta nejlepší dostane velmi zajímavou cenu. Takže, milí bardové, hrajte a dělejte si pečlivě poznámky, protože začneme co nevidět.

Sdílet na Facebooku
Autor: FeťákOdesláno: 15:19, 1.11.2010ID: 42210cNahlásit Vaultmasterům
První!!69
Autor: smejkiOdesláno: 15:26, 1.11.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
čím F3 rozšířil Fallout universum?
Autor: valcikOdesláno: 15:31, 1.11.2010ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
Smejki, tá recenzia je hrozná, na nič sa nepýtaj. Autor má očividný problém so syntaxou, a bohvie s čím ešte. o:-)
Autor: CarlosOdesláno: 15:40, 1.11.2010ID: 7eb478Nahlásit Vaultmasterům
Jako zápor "takmer nezmenený F3"? Dělá si ze mě prdel???
By mě zajímalo, který pitomec mu dělal lobotomii a pak ho vypustil do volné přírody?
Autor: chekotayOdesláno: 17:16, 1.11.2010ID: 32910eNahlásit Vaultmasterům
Jak mám rozumět větě: "Pamätníci ... túto hru odcudzili pre nedokonalé ... prevedenie ... "
Čumu ju odcudzili? Veď ona sa odcudzila sama. :-)
...
"moja prvá recenzia, a vôbec prvý dlhší článok, ktorý som kedy napísal, bola recenzia na Fallout 3 ... v roku 2008"
To je na tom hráčská komunita tak špatně, že Áčkové hry dnes recenzuje každý mlíčňák, kterému ještě sodovka po bradě teče a který v životě nic nenapsal?
Autor: life28Odesláno: 19:09, 1.11.2010ID: 61674aNahlásit Vaultmasterům
dik za kritiku...este nieco? :)
Autor: CarlosOdesláno: 20:36, 1.11.2010ID: 7eb478Nahlásit Vaultmasterům
life28: Snad jen tolik, že pamětníci, chceš-li je tak nazývat hru nikdy nepřijali (F3). Také Bethesdí Fallout do universa skutečných Falloutů nic nepřidal - nic důležitého pro dějiny universa ani pro nic jiného. V podstatě se jednalo o episodu mimo klasické dějiště Falloutů (jih).
F:NV se liší od F3 naprosto vším vyjma enginu (a snad trochu slabší AI, která je pořád lepší než v F3).

Chceš víc? Místní ti toho vyklopí tuny.
Autor: life28Odesláno: 20:57, 1.11.2010ID: 61674aNahlásit Vaultmasterům
ono, zatial vidim len kritiku zo strany hracov falloutu. Nespecializujem sa na toto univerzum, ani sa nejako extra nezaujimam o pomery medzi F1/2 a F3. Zrecenzoval som hru, teda som cakal reakcie na kvalitu recenzie. Ale ako som spomenul, mam tu len reakcie a urazky prave preto, ze nie som specialista na vase konkretne univerzum hry.
Autor: CarlosOdesláno: 21:03, 1.11.2010ID: 7eb478Nahlásit Vaultmasterům
Recenzent musí hru znát. Jde-li o nějaký následující díl, měl by mít sehraný ten předešlý. Pokud jich je víc, alespoň přehledové znalosti těch ostatních jsou nezbytné - je zřetelné, že ty je nemáš.
Autor: ChekotayOdesláno: 21:28, 1.11.2010ID: 32910eNahlásit Vaultmasterům
Potom ovšem nechápu, proč recenzuješ něco, o čem niv nevíš. To je jako když v TV nastoupí ten nový komentátor sportovních přenosů, co zaskakuje z pořadu pro děti: "Na tom velkém plácku je dvacet tři lidí... někteří jsou v červeném kroji a někteří v zeleném a jeden je tam v černém. Teď přinesli takovou kulatou věc... ale jen jednu! Bože, ti lidé se o ni rvou - koupu do ní!"
Ale k recenzi:
"Hra si aj napriek tomu dokázala udržať takmer každého hráča," - dokonce i můj bratr se raději vrátil k Might and Magicu IX, a to už je co říct, když po hodině hraní zahodí hru. A soudě podle frekvence obměňování hráčů F3 na našem fóru - jeden Tomek a pak vždycky někdo jen na pár dní - ta hra nikoho nijak zvlášť nezaujala. Je to námět na anketu. Jdu ji založit do klubu na Hofylandu.
"ešte viac rozšírila už aj tak obrovské Fallout univerzum" - F3 nerozšířil universum ničím. Zrecykloval vše, co už tu bylo, přidal mirelurky střílející magické střely, plamenné meče a upíry. Ve skutečnosti universum zmenšil, ochudil, když designem vaultů popřel design vaultů z originální hry.
"a nakoniec priniesla aj mnoho noviniek." - jmenuj jednu.

Jinak je recenze prostě průměrná. Oceňuju, že je celkem vypovídající, není to takové to "Ty vogo, to ti povim, co sem dneska hrál!", ale ani nic světoborného, Chybí tomu vtip a často tam jsou nesrozumitelné fráze, například jak mám chápat toto: "Fallout New Vegas teraz ponúka nie len klasické kúsky, ale aj ručné zbrane, ich využitie nechám na vás. "
Autor také používá slova, o jejichž významu očividně nic neví:
"...takmer každá hlava pri zásahu exploduje. Nechutné, ale masochistov poteší."
Hardcore mod a crafting jsou zmíněny jen okrajově, přitom to je asi tak to hlavní, co tato hra může nabídnout. Mimochodem, plánky na výrobu zbraní ve Falloutu 3 jsou docela časté, minimálně Moira má jeden, já osobně jsem našel sedm, přičemž dva plánky stejného druhu zvyšovaly účinnost vyrobeného předmětu - je to ve FNV také tak?
"Názvy ako Jóžin z Bážin ... sú proste jedinečné." Ano, to jsou. Ale za dokonalost bych to nepovažoval. Podobně jako známá kauza se zbraní jménem Vulkán - není to rotační kulomet, ale plamenomet! Čeština je tristní.
A o tom, že množství zbraní je pro RPG klad, bych také polemizoval.
A na závěr, co opravdu nepatří do informačního textu: vulgarity. Autor by si měl uvědomit, že nekecá s kamarádama na dvorku nad flaškou otcovy drienkovice, ale píše text pro společnost hráčů. Měl by tomu přizpůsobit svůj slovník.
Takže asi tak. Prostě jedna z tisíců slabých recenzí.
Už se těším na hráčské recenze!
Autor: smejkiOdesláno: 21:45, 1.11.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
"Nespecializujem sa na toto univerzum"... já sice chápu, že a proč tu hru recenzuješ, ale nechápu, proč mluvíš o universu. Já kdybych recenzoval Starcraft 2, tak se taky nezaobírám universem, protože je mi u zadele. A vůbec už vůbec bych se jím nezaobíral proto, že bych věděl, že budu plácat kraviny
Autor: valcikOdesláno: 21:47, 1.11.2010ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
life28,
ty si autorom recenzie? Mne napríklad prekážalo aj to slovíčko "odcudzili", ktoré už tu spomenul Cheky. Ja som F3 neodcudzil, ale odsúdil. :-))
Takýchto nevhodne zvolených výrazov tam máš hafo.
(Hulíš?)
Autor: valcikOdesláno: 22:36, 1.11.2010ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
..niektoré vety sa ti úplne vymkli spod kontroly:
"Síce na Mohavskú pustinu nedopadla priamo atómová bomba, rádioaktivita došla aj tu, čo sa samozrejme prejavilo na otrávenosti vodných zdrojov a potravín, a aj preto je Hooverova priehrada centrom bojov o vodu, ktorá je v tejto nádrži čistá."
Uznaj, vražedný kus.

Autor: toudi_skOdesláno: 22:42, 1.11.2010ID: 3290acNahlásit Vaultmasterům
life28, ak by F3 vyšiel ako PRVÁ fallout hra, tak ti garantujem, že stránky ako madbrahmin a NMA nevzniknú, pretože F3 je maximálne FPS jemne reznuté RPG prvkami NA MOTÍVY* hier ako sú Fallout, Fallout 2 a Fallout Tactics (odtiaľ si berie záľubu v nových/ prerobených potvorách, čo v starých Falloutoch neboli) a nestala by sa kultovou hrou, to je proste fakt a s tým nič nenarobíš ;-)

* na motívy knihy Vládce loutek bol natočený rovnomenný film a myslím, že to je adekvátna paralela čo do kvality aj do hodnotenia

http://www.csfd.cz/film/14057-vladci-loutek/
Autor: IcTOdesláno: 00:12, 2.11.2010ID: 332c22Nahlásit Vaultmasterům
Autorovi recenzie asi len jedno : Nauc sa pisat, mas pravopisnu chybu v kazdej druhej vete.
Autor: life28Odesláno: 09:42, 2.11.2010ID: 705cfaNahlásit Vaultmasterům
dik vsetkym...beriem na vedomie
Autor: toudi_skOdesláno: 19:01, 3.11.2010ID: 3290acNahlásit Vaultmasterům
ešte si dovolím jednu vec na záver, prvý Fallout mal dokonalú atmosféru podtrhnutú ambientnou hudbou ... našťastie vtedy nechyrovali o Three Dogovi YYEEEEHHHHHHAAAAaaaaaaaaaaa ::blijící smajlík
myslím, že každý kto čítal readme k pôvodnej češtine, kde sa autor rozpisuje o tom mrazivom pocite, že takto by sa to mohlo odohrávať mi dá za pravdu (lebo vtedy v ľuďoch doznieval celkom reálny pocit z hrozby jadrového konfliktu z čias studenej vojny)

a pocit vo Falloute 2, ktorý som zažil pri pozeraní videa pri odplávaní tankera k Enkláve je proste neprekonateľný

http://www.youtube.com/watch?v=_G9JZ353_Vo
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.