.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chekotay, 2011-04-26 12:54:29,

Pelyňkové čtvrtstoletí

Ve všem tom zmatku kolem Fukušimy a Velikonoc jsme opět jednou zapomněli na důležité datum upomínající nás na největší jadernou havárii v dějinách. Řeč je samozřejmě o IV. bloku Jaderné elektrárny V.I. Lenina v ukrajinském Černobylu. Pro nás fallouťáky je toto datum velmi důležité, mimo jiné i proto, že jsme v té době byli většinou mladičtí či teprve očekáváni, a tudíž ke spadu nejvnímavější.
V souvislosti s vyhledáváním informací o havárii ve Fukušimě jsem narazil také na množství informací o havárii v Černobylu a docela rychle jsem zjistil, že tzv. "obecné povědomí" o události je jen hromádka plků. Také moje vlastní aktuálky z minulosti (předloňská a k 20. výročí) jsou plné nepřesností. Na pořádný a vyčerpávající článek Madbrahmína stále ještě čeká, i když je otázka, zdali jej vůbec potřebujeme. Za ta léta se totiž na docela dobrý článek zmohly i Novinky.cz, dobře zapracoval také Technet.cz, jen Lidovky.cz si stále pletou zamoření a ozáření. A hlavně je k tématu velmi dobře zpracován článek na Wikipedii. Mám k němu pár drobných výhrad, takže pokud budu mít ždibec času, něco o tom zase sepíšu; teď ještě jedno důležité poselství: Na rozdíl od doby před čtvrtstoletím, dnes informace jsou! (Dokonce tolik, až z nich jde hlava kolem.)
Na závěr ještě meditativní fotogalerie na iHNed.cz.

Sdílet na Facebooku
Autor: mat123Odesláno: 15:56, 26.4.2011ID: 607bc2Nahlásit Vaultmasterům
Si pamatam, ze to leto strasne dobre rastli hriby. Vosli sme s otcom do lesa a hned na kraji "lany a lany" bedli, pomaly klobuk na klobuku. Take cosi clovek len tak nevidi.
Autor: PaxmanOdesláno: 17:56, 26.4.2011ID: 616686Nahlásit Vaultmasterům
Mám narozeniny ;)
PS: ošefujte moji novou hru (fallout 3,5) najdete ji na foru v sekci ostatní hry :)
Autor: valcikOdesláno: 22:27, 26.4.2011ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
http://www.pavrda.cz/cernobyl/video.html
Autor: valcikOdesláno: 11:16, 28.4.2011ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
Tu je ešte jedna chuťovka, skvelá časť relácie Pod lampou, venovaná práve havárii v Černobyle:
http://download.hellshare.sk/pod-lampou-jadrova-energia-20-rokov-po-avi/2778910/
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.