.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chekotay, 2017-03-14 09:28:27,

První místo: Kdo si zvolí tmu

Dnes tedy konečně uzavřeme Brahmíní vemeno za rok 2016. Zlatou palmu vítězství si odnáší Filip Vosáhlo za povídku Kdo si zvolí tmu.
Hodnocení ve druhém kole:

Cheky: 1
Meehail: 2
Ssyx: 2
Tína: 2
Viky: 1
Celkem 8 bodů, 1. místo
Cheky:
Krátká, svižná věc s pěknou pointou. Takové vtipné pohlazení po duši, řekl bych. Ale velmi dobře napsané. Je to přesně tak dlouhé, aby tam bylo sděleno vše, co je třeba, a současně tam nebylo nic, co by drhlo.
Prostředí děje je načrtnuto smělými tahy vystihujícími vše podstatné, forma dialogu umožňuje podávat informace s vysokou kadencí a udržovat tempo. A dokonce to obsahuje i mravoučný námět. No prostě pěkné, a z portfolia tohoto ročníku nejlepší.

meehail:
Táto poviedka mi dala lekciu. A hlavnou myšlienkou bola pointa poviedky. Jednoducho som v nej hľadal to, čo som tam chcel hľadať ja, a po prvom dočítaní som z toho mal taký nemastný-neslaný pocit. Pri druhom čítaní mi to došlo. To, že je to dobre napísané, že to možno nie je tak prvoplánovo vtipné ako iná poviedka v súťaži, ale svojím spôsobom je oveľa vtipnejšia. Dokonca mi nevadilo ani to, že mi to pripomínalo divadelné predstavenie - spôsob, akým rozprávač hovoril nám aj dedkovi veci, ktoré by mu v realite nehovoril, pretože sú v skutočnosti určené čitateľovi. Inokedy by mi to prišlo neobratné, tu to však dáva zmysel.
Ide tak o veľmi kompaktné dielo, kde autorovi niet veľmi čo vytknúť a v svetle mnohých chýb, ktorých sa iní autori pravidelne dopúšťajú, si zaslúži pochvalu.

Tína:
Co vytknout této povídce? A proč se jí vlastně snažit něco vytýkat? Je to povídka velmi, velmi hezká, která potěší srdce každého klasického čtenáře. Má naprosto ideální délku (a rozpoznat, kdy je toho už moc, neumí jen tak někdo – výborně, autore), nápad, skvělý jazyk, příjemně vykreslené poapokalypsí. Hlavní hrdina (ten skutečně hlavní) je nesmírně sympatický a střet jeho pohledu na svět s pohledem druhé z postav mě bavil. Tohle je povídka, na které netřeba nic měnit, aby obstála i v tvrdé konkurenci. Jak se zdá po průběžném hodnocení, je aspirantem na vítězství, a pokud vyhraje, vyhraje zaslouženě (ačkoliv je až mým favoritem č. 2).

Ssyx:
Obyčejný dědek by nás mohl poučit o spoustě dalších věcí. Svižné a i úsměvné postpapo z české kotliny

Viky:
Ach, srdce čtenáře klasické fantastiky zaplesalo; svižná, k věci, s údernou pointou; nevýznamné plus za Lema.

Sdílet na Facebooku
Autor: Donald J. DrumpfOdesláno: 23:24, 14.3.2017ID: 51fdfcNahlásit Vaultmasterům
Díky účastníkům soutěže za vskutku zajímavý a mnohdy i inspirující počtení...ujasnil jsem si, čemu bych se při eventuálním psaní chtěl vyvarovat a naopak - co by možná stálo za to ňákym způsobem použít/využít a co by třeba mohlo moje výtvory obohatit...
Pokud k tomu budu mít v budoucnu příležitost (třeba při další soutěži), tak zvažuju, že taky zašlu svoje dílko...ale předem upozorňuju, že to nebude krátký, ale spíš delší - pokud mam sepsat něco celistvýho a propracovanějšího, tak to krátký prostě neumim. :)

Ještě jednou děkuju za několik povznášejících literárních zážitků.
Autor: ChekyOdesláno: 21:14, 19.5.2017ID: 7035eeNahlásit Vaultmasterům
A my děkujeme za zpětnou vazbu. To zase pomáhá nám. :)
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.