.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chekotay, 2009-11-10 08:11:10,

Soutěž: Odvěký motiv šílenství a msty

Protože včera jste měli frei, dneska do vás nahustím hned tři povídky! Avšak nebojte se, jsou krátké a větší množství času zabere snad jen ta poslední.
Začneme povídkou jménem Vault šílené brahmíny od autora jménem McLure. Její průměrná známka je 3,7. Záležitost to je krátká, a přesto, pokud si dobře vzpomínám, jí vytýkám přílišnou rozvleklost. Děj by se vešel do dvou odstavců. Pro nás je podstatné, že s ní končí povídky hodnocené jako "katastrofa" - následující povídky jsou již zařazeny do kategorie "prostě špatné".

[ Vault ODT ]  [ Vault RTF ]  [ Vault PDF ]

A ještě na závěr, nedá mi to: Je moc pěkné, že autor umístil nadpis povídky doprostřed a větším písmem (potržení již nebylo nutné), a pod to uvedl i své jméno. Opravdu, s takto upravenou povídkou se pracuje mnohem lépe. Také je zde dobře užita přímá řeč, myšlenky hlavního hrdiny, odstavce... Všechno to jsou drobnosti, ale myslím, že rozhodly, zda tato povídka bude na 19. nebo 17. místě...
A teď tedy ty slibované dvě povídky s průměrnou známkou 3,5. Frankie se odehrává ve světě Falloutu 3, druhá povídka (nemá jméno) od autora, jehož nick podle e-mailové adresy tipuji na "Vana"se točí kolem starého New Rena. Zvláště druhá povídka odpovídá lehkému podprůměru toho, co na VŠB již je, leč to nelze brát za měřítko, neboť Vault ve své minulosti bral za vděk kde čím (jak myslíte, že jsem se sem dostal já?). Tak šup šup číst, tahle věc je krátká a nelogická:

[ Frankie ODT ]  [ Frankie RTF ]  [ Frankie PDF ]

A tahle věc je sice delší, ale rovněž velice nelogická a zmatená:

[ Povídka od Vany ODT ]  [ Povídka od Vany RTF ]  [ Povídka od Vany PDF ]

A jako douška: JaW si stěžoval, že neví, jak jsme hodnotili, což je po šesti dílech "Jak recenzujeme?" docela zlé, ale pokud jsem to opravdu nezmínil, tak se tedy omlouvám. Bylo to prosté, každý recenzent přečetl všechny povídky a pak ohodnotil každou povídku známkou na stupnici od 1 do 5, kde 5 znamenalo nejhorší počin. Když bylo hodnocení nejasné, hodnotitelé použili půlstupně (1*, 2-). Smejki je navíc takový kabrňák, že rovnou hodnotil i s desetinnými čísly, takže pak po zprůměrování někdy vyšla dost bláznivá numera. Po oznámkování pak obyčejný aritmetický průměr dal výslednou známku. Výjimku tvoří Peklo v Pittu, které získalo několikerá slovní ohodnocení typu "Pověste ho vejš, ať se houpá!", což jsme na čísla převedli jako "6". Bohužel jsem zapomněl tuto známku u následující povídky přepsat, čímž vznikly nějaké zmatky...

Sdílet na Facebooku
Autor: JaWOdesláno: 00:23, 10.11.2009ID: 51d878Nahlásit Vaultmasterům
Chekotay: Tak ještě jednou. Trochu jsi to popletl, komandére. Já si jen stěžoval, že nebyl veřejnosti vysvětlen přesný způsob bodování (hvězdičky, mínusy, šestky apod.). A protože jsem zjevně taky některé z povídek hodnotil, tak nechápu, jak si přišel na to, co jsi teď napsal 8-)))
Autor: KharkowOdesláno: 09:31, 10.11.2009ID: 6fc11cNahlásit Vaultmasterům
Než doženu aktuální povídeky, tak udělám copy&paste komentáře u jedné z prvních:

Ne, že by mi to vadilo (popravdě vadí mi to enormně, ale jsem taktní, tak na to jdu oklikou), ale proč není hodnocení a komenty vždy, až na další straně "listu" ?!?
Autor: chekotayOdesláno: 11:11, 10.11.2009ID: 7059d8Nahlásit Vaultmasterům
Šetřím každý byte.
Autor: VikyOdesláno: 11:12, 10.11.2009ID: 70cf70Nahlásit Vaultmasterům
Kharkow: A není to jedno? Pokud si chceš povídky tisknout a vadí ti hodnocení položené pár entrů pod konec povídky, stáhni si .rtf nebo .odt a smaž ho.
Autor: chekotayOdesláno: 11:35, 10.11.2009ID: 7059d8Nahlásit Vaultmasterům
Není to jedno - není to dokonalé. :) Ale když jsem to dělal, obětoval jsem dokonalost na oltář rychlosti.
Autor: smejki - JaW & allOdesláno: 12:18, 10.11.2009ID: 708342Nahlásit Vaultmasterům
ad hvězdičky - jde pouze o můj soukromý hodnotící systém (jen obrácený a docela dobře kompatibilní s tereziánskou stupnicí), který sloužil s setřídění povídek od nejhorší po nejlepší (a obráceně).

ad "nezávislost pro každou recenzi" - ani mi nenapadlo, že by to mohlo někomu vadit :-o. Osobně bych to řešil úpravou editovatelného souboru ze straně uživatele (odt, rtf)
Autor: J.K. - autor FrankieOdesláno: 12:29, 10.11.2009ID: 6165baNahlásit Vaultmasterům
Děkuji recenzentům za přečtení a následnou kritiku, odhalila moje chyby. Sice s některými drobnostmi v hodnocení nesouhlasím, ale celkově jim musím dát za pravdu.
Autor: J.K.Odesláno: 12:31, 10.11.2009ID: 6165baNahlásit Vaultmasterům
Kruci, v podpisu má být Frankieho.
Autor: JarekOdesláno: 12:41, 10.11.2009ID: 602f94Nahlásit Vaultmasterům
Podle mě jsou Smejkiho desetiná čísla lepší než nějaké +, -, * protože se z toho dá snadněji spočítat průměr, ono nakonec se ty +, -, * stejně musí nějak převést na čísla.
Autor: smejki - jarkeldOdesláno: 12:54, 10.11.2009ID: 708342Nahlásit Vaultmasterům
"*" se používalo jen k 1 a 5 znamenalo überhodnotu daného čísla (0,5 resp. 5,5 nebo 6)

"-" se používalo jako zhoršení o 0,5

jiné znaky se nepoužívaly
Autor: VikyOdesláno: 14:19, 10.11.2009ID: 426f8eNahlásit Vaultmasterům
Debaty o způsobu hodnocení stejně jako dotazy na hodnotící a ostatní záležitosti nedotýkající se přímo této aktuálky nebo v ní zveřejněných povídek směřujte, prosím, na fórum. NA FÓRUM. Sem - http://forum.madbrahmin.cz/viewtopic.php?f=26&t=119
Autor: SangwinyOdesláno: 17:59, 10.11.2009ID: 8e1c3aNahlásit Vaultmasterům
První dvě povídky mně zpočátku nadchly, ale to po pár řádcích pominulo a přišlo hořké zklamání.
Zato(Píše se to dohromady nebo zválšť?) třetí povídka mě bavila (Až na pár vetších či menších kiksů.) od začátku do konce.
Autor: SiusOdesláno: 19:53, 10.11.2009ID: 6f99aeNahlásit Vaultmasterům
Při čtení hodnocení poslední povídky jsem se snažil vybavit jaké 2 povídky jí předcházely. Marně. Paměť musela oživit aktuálka se jmény/nejmény povídek. Čož samo o sobě vypovídá o jejich kvalitě.
Neslané nemastné logické keksy, tedy kiksy.

Jen tak mimochodem: KIKS = "Keeping Internet Kids Safe (from Sex Offenders)". Pobavil mě popis odkazu v navigaci "KIKS will come to your School, Church, or Business". Google je prostě mocná zbraň proti nudě. Škoda, že se to o dosavadních povídkách říct nedá.
Autor: SangwinyOdesláno: 23:06, 10.11.2009ID: 8e1c3aNahlásit Vaultmasterům
4 Sius: tj pravda dosavadní podvídky jsou většinou zbraně hromadného znudění zakázané Ženevskou slouvou(?) jako příliš nehumánní :D
Autor: H.T. aka SybracosOdesláno: 16:00, 11.11.2009ID: 42931aNahlásit Vaultmasterům
Sangwini: tak si běž někam na cenu karla čapka, nebo na mloka, ku..a, když jsi tak strašně znuděnej.
Autor: VikyOdesláno: 16:03, 11.11.2009ID: 41f86aNahlásit Vaultmasterům
H. T.: A kam jsme měli jít my, hodnotící? Náme nebylo pomoci, tak si trpte taky. :P
Autor: smejki - HTOdesláno: 14:57, 12.11.2009ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
tato soutěž není ekvivalentem Ig Nobelovy ceny, henry. Když je to špatně napsaná nuda, patří to do koše. Jestli chceš uspořádávat přehlídku nejhorších děl, nebudu ti niajk bránit. Tahle soutěž posuzuje kvalitu.
Autor: PeroxidOdesláno: 18:02, 12.11.2009ID: 328f7eNahlásit Vaultmasterům
Pověste ho vejš, ať se houpá...pověste ho vejš, ma dost.
Autor: KharkowOdesláno: 21:52, 18.11.2009ID: 6fc11cNahlásit Vaultmasterům
Vault: Super, sice by autor potřeboval číst, číst, číst, bo 3x pod sebou začínat věty jednoduché slovem "Stopy" a následně "Lukas" je trochu síla a rovnítko mi tam trochu zavazelo, ale TOTO je POPRVÉ co jsem se u zdejších počinů BAVIL, jen ještě mám výtku k závěrečnému "moralizování" kde mohl autor nádherně zaveršovat na závěr a ne poskládat zpola stupidní větu, ale to bych chtěl asi moc :)

Frankie: Neuvěřitelně stupidní dialogy. Jednou vypadá hlavní postava jako idiot, podruhé je z něj geniální zabiják a já tomu nevěřím ani za mák, protože si tak neuvěřitelně rozporuplnou postavu autor rozhodně "vykreslením" neobhájil.
Poslední dva odstavce jsou pak zmatek ad absurdum a shazují počit do spodin pekelných! Kdo kdy viděl, aby "mstitel" tak debilně vysvětloval "obětem" o vo co tady gou. Ne díky, stupidní, stupidní, stupidní dialogy.

Povídka od Vany: Tak tady řeknu(napíšu), že přesně do třetí strany (PDFka) ve mě budila povídka zájem, kdy jsem s mírným očekáváním četl bez přerušování dál a dál, ovšem s úderem strany čtvrté, je to pak jen rozbředlá sračka s neuvěřitelně stupidními dialogy. Při pokračování na oněch stranách cítím, že autor sám nevěděl kudy, kam... "Esa" vystřílel během začátku a na konec mu nic nezbylo. Z posledního odstavce jsem pak šel vyloženě zvracet... škoda.
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.