.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chekotay, 2009-11-13 08:11:13,

Soutěž: Není všechno uran, co se svítí.

Tak dnes tedy povídka Osvícení s průměrnou známkou 3,2. Byť je dnes třináctého, tato povídka leží na dvanáctém místě. Otázku, jak moc si ho zaslouží řešíme v recenzích. Přestože se jedná o technicky docela dobře zpracované dílko, se zajímavým nápadem a nadpisem, pointa je rozmělněná, a nápad utopen v přehršli zbytečných slov. Kladné body tomu dodává aspoň prostředí - do Falloutu 1 zasazuje své příběhy málokdo.

[ Osvícení ODT ]  [ Osvícení RTF ]  [ Osvícení PDF

Sdílet na Facebooku
Autor: ZobOdesláno: 12:43, 13.11.2009ID: 6f9816Nahlásit Vaultmasterům
Děkuji za snahu recenzentů dílko objektivně zhodnotit.
Možná to je motivace pro vznik další verze.
Při prozkoumání textu zpětně nacházím jisté chyby. Například šíleně vlekoucí se první dva oddíly textu, ty nelogičnosti a tak.
Asi mě psaní zrovna bavilo tak, že jsem si nepřipustil tyto chyby hned.
Vážení recenzenti, jen prosím trošku rozvědte názor "nápad utopen v přehršli zbytečných slov", zpětná vazba je důležitá.
Autor: smejkiOdesláno: 13:42, 13.11.2009ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
Nápad proměny člověka v ghoula a z toho pramenící změny je výborný. Tvé zpracování je sice hlubší, než jak to trapně zbastlila bethesda s Moirou v f3, ale chybí tomu hutný druhý plán a jistá dynamika (případně psychedelická zašmodrchanice).

feťácky rozklad duše na konci se mi opravdu líbil, i když bych uvítal opět více hloubky.
Autor: NovasonOdesláno: 13:49, 13.11.2009ID: 602f32Nahlásit Vaultmasterům
Musím říct že se na každou další povídku čekám jako na hubologista na start raketoplánu a rád si každou přečtu ale u této povídky jsem si čtení neužil jako u té předchozí...zkrátka část kde se "hrdina" příběhu dostane do tajemné místo kde by dozimetr vyhrával umíráček mi chybí nějaké to další rozvinutí...něco mi tam uniklo Zobe pokud mi to můžeš osvětlit tak prosím prosím prstíčkem hrabu:)
Autor: mattOdesláno: 15:14, 13.11.2009ID: 426f8eNahlásit Vaultmasterům
Kouzelný nápad ztvárněný zbrkle, bez rozmyslu. Je hlavní postava spíše prototypem lehce zabržděného pistolníka ("To je ono, žebřík!") nebo glosujícího myslitele ("vlídné slovo bylo
najednou tisíce mil daleko")? To, co se v příběhu doopravdy děje, je transformace těla a mysli na několika úrovních - ale aby se to v textu promítlo, chtělo by to asi méně kočičích tlapek a více niterných popisů. Konec se mi líbí - znásobuje ponurou atmosféru, kterou ve zbytku příběhu tuším, ale zatím tam není.
Autor: AmarounOdesláno: 15:37, 13.11.2009ID: 618cccNahlásit Vaultmasterům
ja jsem strasne zvedavej na prvni misto :)
Autor: SangwinyOdesláno: 17:34, 13.11.2009ID: 8e1c3aNahlásit Vaultmasterům
To já taky. Povídky jako je tahle jsem čekal až tak v první desítce.
Autor: ZobOdesláno: 18:06, 13.11.2009ID: 6f9816Nahlásit Vaultmasterům
Díky všem za komenty, reagovat budo chronologicky:

Novason:
Místo kam se hrdina "propadl" byl mezisklad vyhořelého paliva z vaultu, který by mohl mít jaderný reaktor. A protože v původní mapě žádný takový prostor nebyl, schoval jsem prostor pod úroveň podlahy a oddělil od prostor Vaultu údržbovou šachtou.
Nechtěl jsem to psát natvrdo. Hrdina se choval nelogicky proto, že skoro pěržil svou smrt, setkal se s hrůzami, které viděl poprvé v životě a spadl pěkných pár metrů, takže tam mohl být i pěkný otřes mozku. Další možností zdroje nelogiky ve zmíněné části byla moje nepozornost, když se zažeru do popisu fyziologických změn, logika jde stranou ;)

Matt: Jo, ta proměna byla asi hodně násilná a křečovitá, hol pokus o psychologii selhal.

Obecně:
Hodně jsem uvažoval nad tím koncem, bylo to dilema.
Přemýšel jsem jestli ho rozvést jěště více, třeba tu psychedelii, nebo jestli zvýšit tempo a nechat konec tak trochu mystický a otevřený. Těsně před vydáním jsem jěště smazal doslov o tom, jak rodinka poutníků seškrabuje ze silnice kusy ghůla.
Autor: smejkiOdesláno: 18:46, 13.11.2009ID: 7f7632Nahlásit Vaultmasterům
doslovy jsou gayné. ještě žes ho smazal
Autor: fOglafOdesláno: 23:06, 13.11.2009ID: 605510Nahlásit Vaultmasterům
Bodkin je líný a odpovídá jen do fóra --> http://forum.madbrahmin.cz/viewtopic.php?p=61424#p61424
Autor: SiusOdesláno: 08:44, 25.11.2009ID: 602f94Nahlásit Vaultmasterům
Jupí, udělal sem si čas a znova se vrhám do čtení... sic zítra stužkáč, sic v pátek opice, sic v sobotu slavnostní galavečer pod taktovkou brahmíny (snad se dostavím), ale skulinka v rozvrhu se našla.

Docela jsem si čtení užil, jen mi přišlo vyprávění místy skokové a tam, kde jsem čekal něco víc následoval jen useknutý řádek a skok k dalšímu tématu. Ale celkově dosti čitelná záležitost. *palec nahoru*
Autor: KharkowOdesláno: 19:11, 25.11.2009ID: 6fc11cNahlásit Vaultmasterům
Nečetlo se to zrovna nejlíp,... popravdě byla to spíš kontinuální nuda mixnutá hovadinou s místními oživeními v podobě stupidních dialogů, stupidním dějem a místy stupidním vším ostatním. Upřímně, měl jsem velké problémy tohle dílo vůbec dočíst a zrovna dvakrát bych neváhal označit jej sračkou. Rozhodně spolu se "stalkeřím příběhem" sestupná tendence :-/
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.