.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Smejki, 2010-05-31 12:17:37, VŠB forum, Cenega

F3 GOTY od Cenegy se StarForce

Pokud uvažujete zakoupit českou distribuci Falloutu 3 v edici GOTY, nebo Falloutu 3 v edici Best Games (oboje distribuuje Cenega), je záhodno vás informovati, že, na rozdíl od prvního vydání F3, obsahují velmi neoblíbenou a kontroverzní ochranu StarForce. Nemáme nic proti ochraně autorských děl a běžně o nich není třeba nijak informovat, neb neomezují. Dále je třeba přihlédnout k tomu, že oproti původní edici došlo k velmi významnému kroku a každý by očekával, že byla zachována pravidla hry. Bohužel se nám také na fóru sešlo již několik zoufalých volání o pomoc, kdy se StarForce vší silou napřáhl a zmlátil olověnou trubkou platícího zákazníka, kterému se ledva podařilo hru nainstalovat, natož aby ji spustil. Čím StarForce je, čtěte třeba zde.

Včera jsem prohlédl bedny obou her a zjistil jsem, že zákazník není o této čuňárně nijak informován, byť by to bylo i jen čtvrtmilimetrové písmo.

Řešení nepříjemných situací se nabízí dvojí
a) nelegální, k němuž tu nebudu nabádat, protože jej neuznávám a páč se zase vezme vzorec - stažená hra/crack = ztráta v plné ceně titulu
b) legální a víceméně slušná

Oficiální vyjádření Cenegy pro případy potíží je následující:

Dobrý den, hra F3: Goty funguje zcela bez problémů. Problémy se nijak enormě nemnoží, je to jako u běžných titulů. Pokud se zákazníkovi hru nepovede rozběhnout, snažíme se pomoci záchranným klíčem. Pokud ani tohle nezabere, navrhujeme vrácení peněz. Je to zcela obvyklý postup.


Ochrana Starforce je nejúčinnější protikopírovací ochranou a proto jsme se rozhodli ji u tohoto titulu opatřit.


Technická podpora,

Cenega Czech


Pokud vím, tak StarForce už je drahně let překonán, takže otravuje pouze platící, a svou vazbou na zcela legální software třetích stran (Alcohol 120%, DEAMON tools atd.) je značně buzerující ochranou, která stojí na premise, že každý je apriori hajzl.

Sdílet na Facebooku
Autor: SiusOdesláno: 16:09, 31.5.2010ID: 6f99aeNahlásit Vaultmasterům
Kdyby tohle byl Springfield tak bych křičel "Vote 23!".
Autor: AoyagiOdesláno: 18:47, 31.5.2010ID: 703390Nahlásit Vaultmasterům
No...ten článek je sice hezký, ale Starforce od té doby ušel celkem slušný kus cesty, viz http://www.tlamiczka.com/2009/10/starforce-novy-zacatek.html ... Čím že konrétně poslední verze tak otravuje platící? Chce to konec masové paniky ;-)
Autor: smejkiOdesláno: 19:14, 31.5.2010ID: 513b0aNahlásit Vaultmasterům
pokrok nepokrok, dělá bordel.
Autor: KeinOdesláno: 22:51, 31.5.2010ID: 4293e4Nahlásit Vaultmasterům
Takže nejen, že jsou warez hry zdarma, ale ještě k tomu jsou nejvíce user friendly :-))) O důvod víc proč nekupovat originál.

Mi nedělá problém si origo hru koupit, ovšem to by musela ta hra sama o sobě za něco stát, a hlavně nesmí obsahovat programy nebo píčoviny typu Social Network nebo Ugames a vyžadovat jejich registraci, aby vám do PC chodilo tuny reklam a aktualizací co všechno nového od daného distirbutora vyšlo...

Fujky,fujky..Viva la revolución!
Autor: moonfearOdesláno: 15:53, 1.6.2010ID: 33a27cNahlásit Vaultmasterům
a nedej bože když si koupíš hru u nás PRODÁVANOU a vyžadující Games For Windows Live jenžto oficiálně NENÍ v čr podporován, to je teprve prasárna :)

ad OP - takže koupit goty, přepálit najít crack a nechat si od cenegy vrátit peníze za to martyrium.....

no ještě že jsem do lejna šlápl se zběratelskou edicí, a dvakrát do stejného kravince nevlezeš, takže GOTY se jen směju.
Autor: PeteOdesláno: 13:35, 2.6.2010ID: 61403eNahlásit Vaultmasterům
mám 2 dotazy
1. je tohle svinstvo i u angl verze goty edice? (popř. něco podobného)
2. to mooonfear: co je špatně se sběratelskou edicí? mám ji doma a rád bych to věděl
Autor: KeinOdesláno: 14:09, 2.6.2010ID: 4293e4Nahlásit Vaultmasterům
Pete: Už jen to že ji máš doma je špatně.
Autor: PeteOdesláno: 14:14, 2.6.2010ID: 61403eNahlásit Vaultmasterům
polib si elipsy :-D neříkám že je to buhví jakej zázrak ale je to dobrá hra, uznávám není to Fallout, ale baví mě to (1 a 2 díl mě moc nebral)
Autor: moonfearOdesláno: 16:05, 2.6.2010ID: 33a27cNahlásit Vaultmasterům
dobrých her mám doma plno (baldury, nwn, mass effecty, dragon age, DoW 1+2, diablo) a věř mi že fallout 3 mezi ně neřadím.

I když zase ten kufřík tak nějak vyvážil to rozladění nad zabugovaností a "nehratelností" :)
Autor: TemplayerOdesláno: 17:00, 2.6.2010ID: 705d5cNahlásit Vaultmasterům
výpis ze sice zastaralého, ale přitom opodstatněného článku -
"Ve chvíli, kdy StarForce posoudí některou z vašich akcí jako podezřelou, dává se do akce. A protože má tak vysokou úroveň oprávnění, dokáže do značné míry ovládat a sledovat i hardware. Většina podezřelých akcí tak končí okamžitým restartováním počítače, bez možnosti uložit si data. To však není všechno. StarForce se stará i o produkty, na nichž tato ochrana není, protože při čtení odbourává jejich ochranné informace. I v případě software, který je kopírovatelný, tak podobné činnosti zamezuje."

Sdílím stejný názor jako někteří z vás - Proč si sakra kupovat hru, kterou možná nakonec ani nerozjedete, kde paltíte ledatak za ty pí**** , když si je můžete stáhnout, a ve výsledku nakonec výjde, že pirátská verze je na sfunkčení mnohem jednoduší než verze koupená (za kterou ještě navíc platíte)

A u mnohých firem a skupin bývá podpora naprosto mizerná.

Ne že by fallout byl nějak extra dobrá hra, ale tohle už mi začíná lézt krkem.
Samozřejmě vlastním také originály her, ale jenom pokuď jsou to kvalitní hry a placení je opravdu opodstatnělé (např Planescape: Torment (podobný víceoblíbeným hrám stejného žánru jako napříkald Baldurs Gate a Icewind Dale) nebo třeba Wiggles)
Autor: TemplayerOdesláno: 17:03, 2.6.2010ID: 705d5cNahlásit Vaultmasterům
A omlouvám se na překlepy, blbnou mi ruce.
Autor: PeteOdesláno: 17:31, 2.6.2010ID: 6f72fcNahlásit Vaultmasterům
prosím vás stále mám 2 dotazy
1. je tohle svinstvo i u angl verze goty edice? (popř. něco podobného)
2. to mooonfear: co je špatně se sběratelskou edicí? mám ji doma a rád bych to věděl
odpoví mi někdo pls
Autor: moonfearOdesláno: 19:14, 2.6.2010ID: 33a27cNahlásit Vaultmasterům
ad 2. špatně jsi mě pochopil, mi na zběratelské edici vadí že je tam fallout 3 :) prostě jsem jak idiot uvěřil slibům, a hovno hovno zlatá rybko, žádné akvárko nebude. Prostě mě ta hra zklamala a právě proto lituju té zběratelské edice, u mně (osobní názor mé osoby kdyby někdo chtěl začít flame) ta hra má cenu tak možná 200 korun jako budgetovka, ale ne 1500. Pokud se budeme bavit o CE a vynecháme hru samotnou tak je velice vydařená, a řadím ji na úroveň zaklínače nebo dragon age.
Autor: PeteOdesláno: 09:36, 3.6.2010ID: 61403eNahlásit Vaultmasterům
ok, nebudu ti tvůj názor vymlouvat a respektuju ho (má ho určitě spousta lidí tady :-D) ale já sem přesně na opačné straně barikády takže scháním ty DLC abych si prodloužil zážitek, no to je teď fuk protože pokud to nejde nainstalovat bez SF tak se jim na to asi vys.ru
Autor: radsi byt z tichaOdesláno: 02:31, 4.6.2010ID: 51b03eNahlásit Vaultmasterům
Prej uslo kus cesty :D Je to furt DLL, ktery pristupuje k systemu jako ovladac. Pokud se zacne nestandartne chovat, stejne jako kazdy ovladac, muze nejen ovlivnit funkce, ale i pravdepodobne zpusobit chybny beh celeho systemu!!! Dal to asi nema cenu resit. Nevim kdo v Ceneze sedi, ale rekl bych, ze tohle je uz jedna z predposlednich kreci spolecnosti. A ze neni jedina.

Tesil jsem se na to. Rad si to odreknu. Pockam na Vegas. Tedy jen v pripade, ze to ti skritci nebudou drtit na trh s rocnim zpozdenim. U X jsem se jen smal :D Anglicka verze to jisti.
Autor: TemplayerOdesláno: 16:03, 8.6.2010ID: 705d5cNahlásit Vaultmasterům
A anglickou verzi vždy jistí torrenty :). :D .
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.