.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Melichor, 2012-03-05 04:40:21, imdb.com

The Divide

Ne, není řeč o části posledního přídavku do F:NV, ale o post apo filmu, který vznikl pod taktovkou Xaviera Gense (jež stojí za ztvárněním filmové adaptace Hitmana). The Divide pojednává o skupince lidí, která přežije první úder schovaná ve sklepě v provizorním protiatomovém krytu. Tam se jejich vztahy nastalou situací postupně vyostřují. Jednu z hlavních rolí ztvárnil Michael Biehn, známý též jako Kyle Reese z Terminátora či jako mariňák z Vetřelců.

Hodnocení na imdb.com je vesměs pozitivní (6.8/10), ovšem na Metacritic jen 28/100. Je pravda, že již trailer přinesl určité rozpory (devastace New Yorku je umělecky hezká, ale způsob detonace raket a sledování jejich explozí pouhým okem bez následků je trochu zvláštní). Otázkou je, kdy/zda vůbec se The Divide dostane do České republiky oficiálními cestami.

Sdílet na Facebooku
Autor: UranOdesláno: 08:57, 6.3.2012ID: 41f7a6Nahlásit Vaultmasterům
odkaz http://www.imdb.com/title/tt1535616/%5C%22 nefunguje
Autor: SybrakosOdesláno: 12:51, 6.3.2012ID: 41a984Nahlásit Vaultmasterům
Biehn je můj oblíbený herec, takže se těším (Grindhouse. planetu terror dokázal vytrhnout z bahna a v Terminátorovi a Vetřelcích exceloval), snad ten film bude stát za to.
Autor: MelichorOdesláno: 13:16, 6.3.2012ID: 7fea9aNahlásit Vaultmasterům
Omlouvám se, vkládání odkazů mi nikdy moc nešlo. Šoupnul jsem to sem jako filmovou perličku, o jejíchž kvalitách se dá zatím jen spekulovat. Hodně se těším na Biehna a jak si film poradí s klaustrofobickou částí v krytu. Realističnost nemůžeme očekávat, jak už ukázaly úvodní záběry traileru, ale drama by to mohlo být slušné. Já jen doufám, že to bude o něco lepší než Book of Eli(Kniha přežití), o hodně víc než Doomsday(Soudný den) a snad se přiblíží k The Road(Cesta). Mimochodem tyhle díla chybí v sekci filmy.
Autor: LumpyjakOdesláno: 16:02, 7.3.2012ID: 7fedc2Nahlásit Vaultmasterům
Book of Eli byla sračka imho, to jo. Doomsday jsem se parádně bavil, nic jsem od toho nečekal a bylo to dobrý, ale nedá se to brát vážně. The Road byla dost v pohodě jenom mi tam chybělo pár scén který zdobili knížku ( hlavně scéna s ohořelým dítětem, kdo jste to četli). A moc vám můžu doporučit Stake Land :) Pro mě jeden z nej postapo za posledních pár let :)
Autor: CrocodilusCZOdesláno: 21:00, 7.3.2012ID: 516154Nahlásit Vaultmasterům
Moc nerozumím tomu, jestli už to bylo natočeno či nikoliv. Na csfd píšou rok 2011, pak jsem zase četl, že zatím film objíždí festivali, nicméně nikde na internetu není ke stažení. Procházel jsem torrenty a ani zmínka..
Autor: SybrakosOdesláno: 00:52, 8.3.2012ID: 4308aeNahlásit Vaultmasterům
CrododilusCZ: Občas se najde nějaký "nezávislý film, který se prostě nedá stáhnout, protožě je jednoduše většině lidí neznámý. Já jsem si třeba před časem chtěl stáhnout film Gary´s walk, u kterého mě namlsal trailer a pak jsem naštvaně zjistil, že to ke stažení prostě není. Pak jsem poslal e-mail režisérovi snímku (samozřejmě v angličtině) a překvapilo mě, že mi odpověděl :)
Nicméně the Divide vypadá hodně dobře (pošahaný majitel krytu bude určitě Biehn) a asi to bude první film, na který po letech do kina pújdu.
Autor: LOBOOdesláno: 09:06, 8.3.2012ID: 61904eNahlásit Vaultmasterům
Slaďáky se skupinou buzíků v uzavřený místnosti mě lezou krkem. U mě postapo skončilo u vláken. Jinak ten začátek traileru je sračka největší, už to mě odrazuje na to vůbec stahovat...
Autor: MARKUSOdesláno: 21:48, 8.3.2012ID: 51af74Nahlásit Vaultmasterům
Od tohodle filmíku si slibuju docela dost. Jasně, že ne ňejakou epickou postapo, ale slušně odvedenou prácičku. Pár lidí co to vidělo to hodnotilo fakt slušně. Btw Book of Eli aj doomsday splnilo co si vytičilo, mi nepřišlo,že by si to hrálo na něco víc. A čekat na divide s legalni cestou se může hooodně prodloužit. Warez to jistí.
Autor: MelichorOdesláno: 00:22, 9.3.2012ID: 7fea9aNahlásit Vaultmasterům
Lobo: Ach ano, také mě mrzí, že rakety nevybuchují ve vzdálenosti několika set metrů až kilometrů nad povrchem(to mi trochu vadilo v Jerichu, kde bouchly prskavky s pár sudy plutonia v garáži a všichni dělali, jak kdyby tam bouchlo něco s efektivitou Tsaru). Jak je možné sledovat výbuch bez použití několika clon či oslepnutí, jak moc je podceněná tlaková vlna po každém výbuchu, proč je vůbec bombardováno město, když nejsou strategickým cílem pro hlavice(no možná ještě tak hlavní) a proč se na ně aspoň nepoužívají neutronové bomby atd. Otázkou je, bylo by se pak vůbec na co dívat? Nope... všichni by byli mrtví. Žádný projekt Safehouse(normálně fungující), který by byl schopen zachránit aspoň zlomek lidstva a umožnit mu následný život na povrchu, neexistuje a protibalistický deštník je jen pozůstatek vlhkých snů Regana a jeho Hvězdných válek. Takže u některých filmů jsem věru rád, že se drží od reality dále.

Book mě chytnul jen do chvíle, kdy si nasadil iPod na dobrou noc. Dostala mě prezentace třesu jako znaku kanibalismu( dobře prionová nemoc Kuru možná, když by si pochutnávali i na mozcích, ale asi nikdy tam neslyšeli o abstinenčním, alkoholovém, diabetickém a dokonce stařeckém třesu). Oldman taky neměl svůj nejlepší den a hlavní pointa byla prostě blbost hodná toho, omlátit jim Korán či Tóru o hlavu.

Doomsday mi připomněl Malkovichův plán v Johnnym Englishovi, ale celkově toulky městem v BVP, skok k partě z Mad Maxe, skok do jakéhosi středověku a unikání s Bentleym(ten sklad tam by celou dobu a netknutý?) mě nikterak nezaujalo.
Autor: limecejOdesláno: 00:09, 12.3.2012ID: 33a0eaNahlásit Vaultmasterům
taky doporučuju Stake land, ten film vážně stojí za to
Autor: OuOdesláno: 18:26, 29.3.2012ID: 611b1cNahlásit Vaultmasterům
The Divide už bylo dotočeno dávno a loni to mělo premiéry na některých sci-fi/horor festivalech. Oficiálně to bude mít omezenou kinopremiéru v USA kinech s distributorem Anchor Bay. Je to post-apo jak vyšitý, ale nejde o nějaký přeživání v ozářený krajině, jde o peklo, co si lidi provedou, když už na ně nic nečeká (a nejen to). Totálně hnusnej film.
Autor: FrantaOdesláno: 14:07, 31.3.2012ID: 42e19aNahlásit Vaultmasterům
...ted jsem to dokoukal... a jako ... celkem dobry :) ... jinak k tomu vybuchu ... i Feynman se koukal na atomovej vybuch pouhym okem ... skrz tabulku skla :) ... ta zenska na to koukala pres zavreny okno => stejna vec :)
Autor: StaneOdesláno: 09:59, 3.4.2012ID: 6f6fdaNahlásit Vaultmasterům
Zdravim lidi. Co se tyka vybuchu tak bych to moc nekomentoval ale co se tyka filmu tak se priznam ze me to docela sklamalo... Film jako pohled na lidi co maji smulu tim ze prezili je zajimavy ale jinak to byla nuda.O blbostech jako ze
1- jsou v hodne vysokem patre a za minutku to po schodech stihnou az do sklepa? :)
2- armada vybudovala nejakou sit igelytovych tunelu za par hodin po vybuchu je naprosty nesmysl.
3- Dalsi nesmysl je kdyby to uz dokazali postavit za par hodin tak nechapu jakou technikou odstranili ten spadly MEGA mrakodrap.
4- proc brali decko a delali nejaky pokusy? proc? :)
5- protiatomovy kryt a holka si vyšpacíruje kanalem?? no jako asi ne-e :)

Film je opravdu blbost a a 69% na csfd??? dal bych tak 40% a to jeste primhourim oko...fakt sem dlouho nevidel poradny potapo :(
Autor: MelichorOdesláno: 05:50, 15.4.2012ID: 7fea9aNahlásit Vaultmasterům
Tak už jsem to také shlédnul.
Shrnul bych to do jediné věty: herecké výkony dobré, ale díry ve scénáři značné.
Možná se mi to jen zdá, ale prostě mi chybí pár minut v začátku filmu - ve stylu našli jsme úkryt s jídlem, což by mělo vyvolat nadšení(ne všeobecnou nasranost) a pak postupně stupňovat agresivitu.
Zbytek jsou faktické chyby, ale tenhle film není o realitě.
Následuje spoiler:
1) Způsob napájení světla a zásuvek jsem nepobral - nikde ve filmu jsem neviděl sudy s naftou a podobně
2) Zajímal by mě přívod a čistění vzduchu v onom bunkru(oblepování dveří pak bylo poněkud patetické)
3) Štráchy kolem mrtvol... a navíc tam měli rozbrušovačku u těch dveří
4) Stále si stojím za tím, že jaderný výbuch nelze ze vzdálenosti několika kilometrů bez filtrů intenzity pozorovat pouhým okem
A k těm otázkám:
2) Armáda i složky IZS mají k dispozici v případě hromadného neštěstí v polních podmínkách dvě možnosti: a) MDU(mobile dispatch unit) - v Praze Golem
b) Vzduchově nafukovatelné stany a to je přibližně to, co používali ve filmu(ikdyž nejsou tak blbě osvětlené)
3) Ve filmu tvrdí Biehn, že je prozradilo rádio - tedy teoreticky měli něco na měření intenzity rádiového signálu(což je dost divoké pokud byli zasypáni a měli to co měli)
4) Na dětech se nejlépe sledují účinky a míra ozáření: nedávný dokument o Hirošime dokumentuje i vyprávění tehdy mladé obyvatelky, kterou lékaři zkoumají(již mnohem etičtěji) dodnes
5) Tak tohle nebyl kryt ve standartním slova smyslu. Spíše provizorní, dobře vytvořený úkryt.
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.