.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chekotay, 2016-01-15 16:39:43,

Konec kariéry

Pomyslnou bramborovou medaili si odnáší Robert se svou humornou povídkou Konec kariréry. Povídka to je super, má však dvě hlavní slabiny: Jednak se místy hrozně vleče, jednak je neustále nutno překládat ji z jazyka, jímž nikdo z porotců nevládne. Viky dílku udělala korekturu, ale ještě před konecem zalezla do postele a následně se celé odpoledne zpod peřiny ozývaly velmi emotivní výkřiky. Já jsem raději jen upozornil na pár do očí nejvíce bijících jevů a pak to vzdal.

Sdílet na Facebooku
Autor: VikyOdesláno: 20:03, 15.1.2016ID: 7035eeNahlásit Vaultmasterům
Ha ha, takhle jsem komentovala Yonne, Nývlt je v pohodě, jen těch deadlinů je nějak moc naráz.
----------------------
Tu je recenze:
Jediná plánovaně humorná povídka letošního ročníku a je dobrá. Sice trochu postrádá spád a prospělo by jí uležení a přepracování autorem, ale jinak je to jedna z nejlepších prací, kterýá mi letos prošla pod rukama. Autor si umí hrát s jazykem (povedné obraty, povedené navazování, např. "dostal skoro infarkt... má další jizvu na srdci") a dává čtenáři příjemné porce ne nezbytně prvoplánovité zábavy, bohužel doprovázené bohatou oblohou zbytečných chyb z nepozornosti i zbytečných chyb z pravděpodobné neznalosti. Třetí místo v mém žebříčku.

- čárky, ach ty čárky
- mezery před vykřičníky! (52krát!) I otazníky! Nesmějí být!
- vadí mi nedodržování hovorové mluvy (v jednom odstavci i větě samé -ej a -ý a v druhém či druhé části najednou -ý a -é)
- shoda podmětu s přísudkem
- zbytečné chyby, které by odhalilo důkladnější přečtení a automatická kontrola pravopisu (viz prvních 6 stran s chybami opravenými v revizním režimu MS Word.
Autor: RobertOdesláno: 20:29, 15.1.2016ID: 700d48Nahlásit Vaultmasterům
Nechápu, jak může někoho tak silně iritovat mezera před vykřičníkem ! Nývlt to tak používá od počátku věků ! :-) To bude asi nějaká fobie. Předpokládám, že máš v počítači připravené " !" replace with "!"
Jinak je fakt, že když jsem si to po sobě četl teď s odstupem, tak je tam chyb jak máku. Ale co už teď že?
Autor: ChekotayOdesláno: 21:17, 15.1.2016ID: 7035eeNahlásit Vaultmasterům
No, v okamžiku, kdy čteš po slovech, je mezera před interpunkcí smrtící, protože přečteš slovo a až následně přečteš interpunkci a musíš to složitě v hlavě dávat dokupy, že teda ta interpunkce patří k tomu předchozímu slovu, potažmo větě. Pokud jako dítě hláskuješ slovo za slovem, tak ti to tak nepřijde. Každopádně žádné nahrazování (ty jeden replace) tady na kompu není, jednoduše porota tomu, co se jí četlo špatně, srazila známku.
Zamrzí to hodně, protože Konec kariéry k tomu, aby fungoval, vyžaduje, aby byl čten plynule a v tempu. Není to práce, kterou člověk sice horko těžko rozluští, ale pak nad ní přemýšlí dlouhé hodiny a dny (což je případ Druhé strany). Je to práce, která se musí přečíst rychle a na jeden zátah a musí působit teď. Každá chyba jí škodí dvojnásobně.
Co už teď - no, poučit se a příště odevzdat dokončenou práci. V internetových soutěžích má autor tu výhodu, že nemusí nijak řešit typografii - textový procesor má automaticky nastavený dvanáctibodový Times New Roman / Luxi Serif v barvě černé na pozadí bílém, odstavce jsou jednoduché, takže pohoda, stačí psát... a pak to po sobě přečíst a opravit chyby.
A příště vyhrát.
Autor: VikyOdesláno: 21:26, 15.1.2016ID: 7035eeNahlásit Vaultmasterům
Klávesová zkratka Ctrl+H, velmi užitečné, doporučuji ctěné pozornosti.
Autor: SybrakosOdesláno: 08:55, 16.1.2016ID: 60cc98Nahlásit Vaultmasterům
Naprosto skvele dilko! Nechapu, jaktoze take unikaty nevyhravaji. Me prislo, ze jsou ty chyby zamer.. skoro jako bych sedel po poxhodu pustinou v nake pochybne krcme, nasel nejakej obeznikovej platek a pak se rezal na cely kolo..:D
Autor: VikyOdesláno: 13:17, 16.1.2016ID: 7035eeNahlásit Vaultmasterům
Nevyhrávají, bo přišly stejně dobré nebo lepší povídky s méně chybami.
Autor: meehailOdesláno: 22:56, 16.1.2016ID: 700c84Nahlásit Vaultmasterům
Moje hodnotenie, aj keď oneskorené:
Známka: 2

Po prvom čítaní som hodnotil známkou o stupeň horšou, po druhom však musím uznať, že poviedka je podarená. A to aj napriek tomu, že jej humor je postavený z veľkej časti na absurdných scénkach a mechanizmoch počítačových RPG hier, takže by sa jeho účinok u iných čitateľov nemusel dostaviť. Samému mi to dochádzalo až postupne a až zvláštne známa čudesná scéna robota bojujúceho s mutantami len tak v pustine mi privolala spomienky na F3. Potom dávalo zmysel aj všetko ostatné. Na druhej strane sa pri sledovaní putovania hlavného hrdinu nedá aspoň neusmievať.
Najviac by som vyzdvihol fakt, že Nývlt je asi najlepšie zobrazenou literárnou postavou zo všetkých v tomto ročníku. Až ma pri čítaní niekoľkokrát zamrzelo, že v príbehu nie je viac dialógov a menej opisov, to prvé totiž Nývltovi ide o trochu lepšie.
Poviedku však zráža opäť forma. Pozerám, že všetko podstatné už bolo spomenuté v ostatných hodnoteniach, takže to nebudem opakovať.
Autor: TinaOdesláno: 22:59, 17.1.2016ID: 51fe60Nahlásit Vaultmasterům
V hodnocení prvního kola jsem psala, že kdyby Pružnej Nývlt nenosil slipy, byl by mým idolem! Prostě... Pružnej!!! Nývlt! Klidně i s mezerami před vykřičníky. Děkuji autorovi za úžasnou postavu :-)
Autor: SybrakosOdesláno: 13:23, 19.1.2016ID: 51d818Nahlásit Vaultmasterům
"Ja sem NYVLT!!!"
Poprskane sklicko mobilu pri druhem cteni konce....
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.