.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chekotay, 2009-11-07 08:11:07,

Soutěž: Fallout 3 nás poznamenal víc, než by nám bylo milé

Jak jste se již přesvědčili na vlastní oči, první tři příspěvky do soutěže si ani nezaslouží, aby se o nich mluvilo jako o povídkách. Dnes tedy konečně trochu delší a obsáhlejší dílo, které by se již povídkou nazvat dalo. Samozřejmě je to hrůza a od nejhorší známky ji zachránilo pouze to, že referenční rámec je relativní. Tato povídka je typu "přečti a zapomeň", bylo velmi obtížné na ni psát recenzi, neboť člověk již po pár minutách nevěděl, o čem vlastně je. O otřesu, který odvážné čtenáře čeká, svědčí již nezvládnutý název povídky...

[ VBŠ ODT ]  [ VBŠ RTF ]  [ VBŠ PDF ]

Sdílet na Facebooku
Autor: snorkisOdesláno: 10:11, 7.11.2009ID: 60576eNahlásit Vaultmasterům
po prvních povídkách se radši kouknu na komentáře, než začnu číst... nechci si zničit těch pár posledních mozkových buněk co mi zbylo.... :D
Autor: SiusOdesláno: 12:11, 7.11.2009ID: 6f99aeNahlásit Vaultmasterům
Snorkis tyhle povídky jsou nedoceněné. Jejich pravá kvalita vypluje napovrch až 28. v Brně, kdy to budou právě tyto povídky, pro které se budou dělat mexické vlny ;).

"Kdyby tam nebylo tolik sutin, asi by to nešlo tak lehko, ale naštěstí měli štěstí a sutin tam byla hromada..." V té záplavě perel už ani není kde šlápnout aby člověk na těch malých kulatých ozdobeninách nesklouzl a neposlal svou hlavu gravitačním zrychlením pozdravit podlahu.
Autor: heršvecOdesláno: 12:19, 7.11.2009ID: 51d8daNahlásit Vaultmasterům
Povídka se čte opravdu zle. Ale mohla by alespoň posloužit jako důkaz, že na gramatice vskutku záleží. Rozšířený názor (nejen) Internetové mládeže, totiž: "Důležitej je obsah, woe, na překlepy se*e Dogmeat!", se zde ukazuje v celé své nahotě. Po autorově textu oko čtenáře hladce neklouže - při současné absorbci událostí a vizualizaci scén -, ale naopak skáče z hrubky na hrubku, zakopává o obsesivně přeužívaná ukazovací zájmena a jen obtížně se soustředí na to podstatné, na obsah.

Recenzenti soutěže mají těžký úděl. Já osobně bych hodnotil jen povídky, u kterých se objeví chyby "od stylizace výše". Snad i ostatní uznáte, že v povídkové soutěži nemá smysl ztrácet čas s autorskými počiny, které trpí chybami "od pravopisu níže". Představuji si to tak, že v příštím ročníku Vemene Šílené BrahmínyTM bude trpět čtením těchhle škvárů jen jeden člověk (evidentně ten, který si vylosuje nejkratší sirku :)) a teprve povídky proseté přes naznačené síto budou nabídnuty všem recenzentům k hodnocení. Ty, které v sítu ulpí, bych navrhoval vrátit autorovi k opravě s doporučením, ať počká se spisovatelskou kariérou na druhý stupeň základní školy. Převelice tím klesne zátěž týmu hodnotících a uleví se i prostým čtenářům.

Pokud totiž bude stejně kvalitní ještě dalších několik povídek (nemyslím atmosférou, stále se točím okolo zpracování), nemá to pro mne význam dále sledovat. Snad jen kvůli hledání hraniční pozice ve výsledkové listině, od které si nebudu snažit vyškrábat oči z důlků.
Autor: VikyOdesláno: 16:49, 7.11.2009ID: 426f8eNahlásit Vaultmasterům
Kvalita půjde pomalu nahoru, čtyřkové povídky jsme tímto, i když těsně, vyčerpali. :-)
Autor: chekotayOdesláno: 19:39, 7.11.2009ID: 7033f4Nahlásit Vaultmasterům
"Průměrná známka 6" je zda samozřejmě chyba. Omlouvám se. Jsem unavený.
Autor: KharkowOdesláno: 09:15, 10.11.2009ID: 6fc11cNahlásit Vaultmasterům
Hnus, nedovedu, opravdu nedovedu pochopit jak někdo může takovým balastem zacpat tři a čtvrt strany?!?
Jedna věc je úprava, ale druhá naprosto stěžejní pak větná skladba, návaznost, dále aby z toho taky něco smysluplného bylo, ABY TO O NĚČEM BYLO, aby nebyl čtenář od začátku do konce naprosto ztracen a znechucen!!!

Vyloženě mě bolí prokousávat se každým další slovem a přemýšlím, jestli není vhodnější si nechat nafouknout a následně prasknout v rektu balónek naplněný rozmělněnýma chili papričkama, protože i to musí být schůdnější než číst takovýhle hnus.
Pocity z povídky pak jednoznačně vystihují výrazy: WTF?, Co to?, O čem to tu ku**a meleš?, Jak proboha? PROČ! dostavujíc se s železnou pravidelností v každé větě. Tímhle (nenazvu to "dílem") se mi autor vyloženě vysmívá do ksichtu a maže exkrementy po hlavě a tohle trpět nemíním.

Dá se to snad popsat méně explicitně, ale toto je jednoznačně největší sračka na kterou jsem (nejen) na stránkách VŠB za posledních X let narazil a velmi, velmi lituji těch promrhaných minut života ve snaze porozumět "sdělení"(WTF?!?) autora.
Jdu se vyzvracet, posrat, podřezat si žíly a spálit bradavky cigaretu!
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.