.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Smejki, 2008-12-31 14:24:50, Twenty Sided

Shamus Young - Fallout3 - The Good Parts

Asi je načase přirukovat s omluvou a vysvětlením, proč jsem Shamusovy články přeložil a zveřejnil v opačném pořadí, než v jakém je napsal on. Věřte, že žádný racionální důvod pro to není. Jen jsem nečekal takový projev kanibalismu od mnohého vaultdwellera. A taky jsem nabyl dojmu, že to vlastně bude jedno. Zjevně není. Shamus Young jako první napsal obhajobu Falloutu 3, kterou jsem tu pro vás připravil. Doufám, že to bude pro jeho pověst jistá satisfakce. And here we... go!

Sdílet na Facebooku
Autor: billOdesláno: 16:35, 31.12.2008ID: 33a14eNahlásit Vaultmasterům
Takže na celej hre dokázal nájsť 5 bodov, z čoho prvý a piaty patria pod zvukovú stránku hry, štvorka je detail a ostatné dva body sú vysoko kontroverzné.

- 1. hudba repetitívna
- 2. Preplacana kopa šrotu s mizernou úrovňou dizajnu hry.
- 3. VATS je k0k0tina pre debilov.
- 4. Páčenie zámkov ako pozitívum hry? No lol. To je predsa detail.
- 5. Stádo klonov, keď hollywoodska megahviezda v hre dabuje upratovačku a recituje akoby to bol Othelo, tak to veru fakt pridáva na autentickosti.

Autor: Petrz_skOdesláno: 17:51, 31.12.2008ID: 42e38eNahlásit Vaultmasterům
Mam otazki ide vma forum lebo mne nejako nefachci
Autor: BourneOdesláno: 18:08, 31.12.2008ID: 32b81cNahlásit Vaultmasterům
2Bill a ostatní nespokojení s f3
Respektuju tvůj(váš) názor , ale můžeme být rádi že fallout je takový jaký je... představ si že by udělali horší odvar PSdvojkovýho F:BoS...
Lockpick je na hře jednou ze skvělých miniher , stejně jako hacking (u žádné hry mně tyto aktivity nebavily tak jako u f3 a to jsou kandidáty Gothic 1-3(už slyšim retardy jak mi řikaj že tam neni hacking , samozřejmě je zde myšlen jen lockpick) , Vampire : The Masquerade Bloodlines, Thief (a zde je co říci , Lockpick (retardi s námitkama na hacking , zde je myšleno to samé jako u Gothicu) zde byl velice zdařilý) a Splinter Cell od jedničky po Pandora Tommorow)
Hudební stránka hry je velice zdařilá , ikdyž je doblba-opakující-se tak pustinu velice skvěle podbarvuje hudba , stejně jako technické budovy , nebo jeskyně. Hudba je opravdu jednou ze silných stránek hry.
Další plus je že Bethy zde nezapomněla zařadit styl 50.-60. let , tudíž je následován odkaz jedničky a dvojky. Styl 50.-60. let se velice zdařil i designově , ať se počítá předválečné oblečení ( tentokrát pro retardy kteří chtějí namítat nájezdnickou zbrojí , mluvím o předválečném oblečení a ne o zbrojích , tzn. klasické kalhoty , košile , obleky ... nepočítejte energozbroje , kovové zbroje , bojové zbroje ...). PipBoy je skvěle vypracován. Washington je skvěle vypracován , zkus si sám vytvořit např. v Valve Hammer Editoru mapu rázu Vault 101 , který neni ruinou. Pak něco povídej o tom jak je Megatuna hnusná. Vzpomeňte si na Mad Maxe 3 a Bartertown nebo na Waterworld a Atoly. Na výstavbu megatuny bylo skoro 150 let (200 když bys dělal město pro ghouly) a dle mně umocňuje postapo stránku hry (na úkor racionální stránky ). Dle mně je zde správně nakonfigurován poměr depresivnosti prostředí s předválečnou idilkou a atmosférou Emerickejch 50's-60's ;).
A jsme-li už u následovnictví F1-F2-F3 , v F3 se objeví nejen Dogmeat ale budete-li hledat tak naleznete i všemi milovaného Harolda. Bohužel ztratil ten svůj vtip a stromeček na hlavě se mu trochu zvětší (SPOILER : Hledejte Oázu , severní část mapy). Questů je dostatek a jsou zábavné a neopakující se (např. pátrání po Androidovi se zvrtne v opravdu zábavný quest) a side-questy dle mě sem tam převýší kvalitu main-questu (pro retardy kteří chtějí namítat že příběh je na ****** , vyližte si to co dosadíte za hvězdičky , příběh je zdařený a v Beth nemůžou za to že byl v F1 a F2 mnohem lepší.)
A co se VATS týče , pamatuju jaký bylo povzdvyžení nejen ve VŠB že F3 chce Beth udělat jako 1stPS a V.A.T.S. jsem obhájil už u kritiky Power of Atom. Ikdyž připomíná Beta Verzi nějáké utilitky pro 1stPS hry , nikdo tě nenutí jej používat. Já osobně jej využívám neustále jelikož hraji za snipera a trefit mirelurka přes 150m přesně do hlavy je pěkně těžký jen tak , obzvlášť když sebou hejbe. Ve VATS mam třeba 42% , šlehnu si Jet a Quatnum a mam tři pokusy. a Pak jenom sleduju jak se Mirelurčí hlava rozprskává.
Jediné co F3 mohu vytknout co mně opravdu se*e je ,bohužel problém na mé straně, a tím je neustálá padavost hry. Pokud jste to někdo něják vyřešili , řekněte mi pls. Po 20-30 minutách hry mi hra spadne , občas do VGA režimu a hodí mi to líbezné (pro retardy - ironie) MS Neodesílat okýnko. Vyzkoušel jsem nastavení u kodeků FFShow nebo jak se to menuje a 1.0.0.15 CZ patch.
No , já snad řekl vše a pomocí pár závorek a znaků jsem se vyhnul i rejpalům kteří pozorují každé mé slovo , každý můj krok a každý můj čin. Prostě Fallout 3 splnil má očekávání , jsem rád že to kluci bethesdí nepokazili (retardi zahrajte si PS2 F:BoS) a vydali , ikdyž semtam průměrnouavšak celkově povedenou hru která se pyšní tímto legendárním názvem. Ovšem v mém srdci nedosáhla takových kvalit jako F1. Tomu vytknu jen nedodělaný quest se špehem a zavržení frakce Zmijí. Štastný nový rok vám všem.
Autor: RatmamahatmaOdesláno: 13:41, 1.1.2009ID: 6f716cNahlásit Vaultmasterům
Vcelku to vidim stejně jako bill.
Autor: PsychoPOdesláno: 18:02, 1.1.2009ID: 602e66Nahlásit Vaultmasterům
No to teda potěš koště... Zrovna ten song, který autor vypíchl jako ukázku mě jen víc utvrdil v tom, že nemá cenu F3 vůbec zkoušet hrát...

Ne, nelíbí... A myslím, že už to žádná recenze nespraví.
Autor: DritzztOdesláno: 18:50, 1.1.2009ID: 51d558Nahlásit Vaultmasterům
Hudba? No tak ta skvělá rozhodně není. Neberu v potaz dobové šlágry, mám na mysli hlavně tu původní od Beth. Nevýrazná, nudná, občas taková superhero. Kdyby do hry vrazili nějaký pořádný atmosférický ambient, tak by atmosféra vyletěla o několik příček nahoru.

A vůbec se často hudba ve hrách podceňuje. Ve většině mých oblíbených her je hudba skvělá (Fallouty, Planescape, Neverhood, Final Fantasy, World of Goo, Knytt, Knights of Honor atd.)
Autor: DžugašviliOdesláno: 19:14, 1.1.2009ID: 426c6eNahlásit Vaultmasterům
Hudba je hrozná, nemám nic proti Inon Zurovi, který ji má na svědomí, ale todle byl fakt krok vedle. Hudba v původních Falloutech dokonale vytvářela atmosféru, v F3 ta hudba působí poněkud křečovitě.

Wasteland - copy&paste krajina, která je (aby nevypadala tak prázdně) NAPROSTO NESMYSLNĚ posypaná skálama mi vůbec nepříjde dobrá. A co teprve ty nechutně lineární města plné barikád...

VATS - není špatný, ale kdyby ho více vychytali, byl by lepší (střílení skrz nepřítele, střílení do zdí atd.). Nemohu se ale ubránit dojmu, že VATS je ve hře jen z jednoho důvodu a to je prodloužení herní doby. Kdyby se dalo lépe bojovat bez VATS, člověk by měl hru projítou 10x rychlejc...

Ruční odemykání zámků je vyřešené dost divně - Nejvíce mě iritují ty hlášky "K otevření tohoto zámku potřebujete (PŘESNĚ!) 40% lockpick", do té doby se ho nemohu ani dotknout... A až už si ty body nahrabu, tak ho ještě musím ručně vypáčit. Příjde mi to stupidní, kdyby tam bylo jen páčení, bez nutnosti dávat si body do lockpicku, tak budiž, ale skloubení obou dvou věcí je vyloženě otrava a beru to jako jeden z pokusů prodloužení herní doby.

Dabing - těžko hodnotit, rozhovory jsou tak nezáživné a nudné, že je nezachrání sebelepší dabing.

...

Mrzí mě, že F3 dopadl tak jak dopadl. F1 & 2 jsou pro mě jedny z nejlepších her, které si vždycky s chutí znovu zahraju. F3 jsem hrál jednou, už je pryč z hadru a vím jistě, že už ho tam nikdy cpát nebudu. Je sice hezké, že komunita tu hru tak překopává, ale todle měli udělat dávno autoři a vydat to pořádně vyladěné a ne jako nějaký dojebaný polotovar
Autor: LordusOdesláno: 19:30, 1.1.2009ID: 60f280Nahlásit Vaultmasterům
Srovnavat F1,2 s F3 je podle me jako srovnavat moje prvni auto s tim soucasnym..

Co na tom, ze prvni nemelo klimatizaci, melo jen ABS bez kontroly trakce, jen 2 airbagy misto soucasnych sesti a ze pri vysokych rychlostech podivne hucelo, takze jsem nepotreboval ani presny tachometr, kdyz jsem rychlost poznal akusticky.

Bylo to moje prvni auto! Auto, kde jsem poprve sesplapl pedal plynu az na podlahu a nemel jsem vycitky svedomi, ze nekomu cizimu nicim motor. Auto, kde jsem poprve pichnul a menil jsem kolo, auto, ktere jsem poprve pouzil pro nestandartni (tehdy) umisteni pro sexualni hratky se svoji byvalou slecnou. ...

F1, 2 vzdy budou vyjimecne, mozna ze uz si je nikdy kvuli nedostatku casu nezahraji, ale nikdy na ne nezapomenu.
F3 je novy, odpovida soucasnym trendum, vydany spolecnosti, jejiz prvotnim cilem je zisk (narozdil od predchoziho vydavatele Falloutu, jejichz prvotnim cilem nejspise byla ztrata..).

Az budete starsi, tak se na to budete koukat stejnym zpusobem. A zjistite, ze VATS, 3D, relativne kratky hlavni quest, klimatizace, kontrola trakce, tempomat, palubni pocitac nejsou az zas tak spatne vymozenosti.

Necht moje prvni auto odpociva v pokoji (resp. at si s nim bratr taky uzije sve ;) ), ale na muj sestivalec mi nesahejte.

P.S.: Lockpick a science je zde vyresen genialne.. pamatujete na ty vecne save/load v jednicce a dvojce, kdyz jste chteli neco otevrit.. tady v teto hre jsem save/load provozoval jen ze stereotypu kratce, nez mi doslo, ze je to naprosto zbytecne a zaroven me to nutilo davat si body do techto vlastnosti, zase narozdil od puvodnich dilu, kde jsem daval body hlavne do science, pac lockpick sel vzdycky nejak pomoci save/load obejit.
Autor: billOdesláno: 23:22, 1.1.2009ID: 337aa2Nahlásit Vaultmasterům
2lordus - ok, tak si sa pochvalil svojim vlastnictvom, sexualnymi zazitkami a teraz chod do prdele
Autor: smejkiOdesláno: 12:23, 2.1.2009ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
Bille, chovej se méně jako zvířátko
Autor: ramónOdesláno: 13:13, 2.1.2009ID: 6055d6Nahlásit Vaultmasterům
pro billa: musíš posílat do prdele každýho jenom kvůli tomu žemá jinej názor než ty?
Autor: vilmaOdesláno: 00:47, 3.1.2009ID: 42969cNahlásit Vaultmasterům
Mno reknu to takhle. Zahral jsem si. Odinstalovat. A z nouze o rpg jsem zacal hrat radsi Oblivion, a ac mi prisel po Morrowindu slabej, tak ted po F3 mi prijde super :-D
Autor: AvallachOdesláno: 20:42, 4.1.2009ID: 60a45eNahlásit Vaultmasterům
lolec na billa
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.