.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Lubor Kasal, uvádí Smejki, 2009-02-25 00:31:43, Lubor Kasal pro VŠB

Pustina Falloutu3 - Všude samí nepřátelé

Že nemůžete spát? Že vám něco trhá uši? Že do vás vaultí securiťáci štouchají prázdnými flaškami rotgutu? Že se všude svítí, i když nikdo z vaultmasterů nic neslaví a po chodbách courají i lidé, kteří vypadají střízlivě? Nedivte se, ani my to neuděláme!

Tu více tu méně funkční ampliony tu více tu méně (tu vůbec ne)hřmí: "Pohotovost! Byla vyhlášena vaultí mobilizace. Všichni nechť se dostaví do přednáškové místnosti v plné polní. Toto není cvičení! Opakuji...."

Hnáni tempem ospalého davu, jste po pár minutách dotlačeni do již dlouho nenavštívené místnosti. Pozorujete s podivem, kolik lidí se tady ve vaultu nachází, i když všechna čísla přibližně znáte, a máte dojem, že veškerá sranda končí. Na stupínku stojí všichni důležití čunitelé vaultu. Výjimečně střízlivý JaW přistupuje k řečnickému pultíku ověnčenému zástavou vaultu, avšak sotva otevře pusu a řekne:"P..", hroutí se k zemi a tichou nervozitu davu nakrátko rozvlní nesrozumitelný šum. Zatímco o JaWa pečuje bylinkář Chekotay, Ještěr, opřen o řečnický pult jako JaWova náhrada, se po slovech "Přátelé, byli jste svoláni v naléhavé věci...", hroutí k zemi také. Hluk davu dosahuje vrcholu. Nakonec notně nervozní Ratman nahrazuje všechny ostatní:"Přátelé, byli jste svolání v naléhavé věci. Před nedávnem jsme zjistili, že kuchyňský budíček, který kdysi před lety JaW nastavil po prvním průzkumu zbídačelého povrchu a který měl signalizovat, že se máme do Pustiny zase vydat, se zastavil bez jediného cinknutí. Lubor Kasal, který si to tady přede všemi nedávno shrnul, se nabídl, že několik let zašlou misi vykoná. Zde je, přátelé, jeho report, kvůli němuž jste byli vzbuzeni a/nebo vám byly od úst odtrženy nedopité lahve lihovin. Nuže slyšte..."

Sdílet na Facebooku
Autor: AiMLEzZzOdesláno: 09:22, 25.2.2009ID: 705bd2Nahlásit Vaultmasterům
True true...
Autor: TrsťoOdesláno: 09:37, 25.2.2009ID: 607edcNahlásit Vaultmasterům
Velmi pekný textík . . . dosť filozofický :)
Autor: SiusOdesláno: 11:27, 25.2.2009ID: 602f94Nahlásit Vaultmasterům
Na tohle senedá nic než s respektem přikývnout...
Autor: C-NootyOdesláno: 11:30, 25.2.2009ID: 7ed9f4Nahlásit Vaultmasterům
Nemam co vytknout dobre jsi to vystihl. *Palec nahoru*
Autor: Rudi.BOdesláno: 11:55, 25.2.2009ID: 511332Nahlásit Vaultmasterům
Pekny text.ALei nak vysusene pahyli stromov boli aj v F1 a F2 aj ked nei v takom mnozstve
Autor: NodOdesláno: 12:34, 25.2.2009ID: 7eb2e8Nahlásit Vaultmasterům
Smutná pravda...
Autor: Henry ThornOdesláno: 15:25, 25.2.2009ID: 42931aNahlásit Vaultmasterům
Čím to,že jsem pořád souhlasně kroutil hlavou?:)
Autor: DannyOdesláno: 15:29, 25.2.2009ID: 6117fcNahlásit Vaultmasterům
:D hele, nechcete tam nekdy dat anketu "chteli byste od iply aby f3 udelali po svem "starem" stylu??" myslim ze by hodne lidi (myslim tim lidi co hrali nejprve Fo1 a Fo2...ne vylizance ktery jdou jen po next gen grafice) hlasovalo pro ANO
Autor: smejki - DannyOdesláno: 15:32, 25.2.2009ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
já bych hlasoval ne
Autor: KnedlikOdesláno: 17:12, 25.2.2009ID: 6fc0baNahlásit Vaultmasterům
přeci jen doba pokročila a grafika neni zrovna to, co falouty dělalo faloutem, nebo co F3 shazovalo...v podstatě co je F3 vytýkáno je jistá plytkost a masovost vúči kultu, který se kolem postapo všeobecně vytvořil. Dříve jste mohli "Mad Maxe sledovat, potom jste ho mohli i hrát". Od hry, která se hlásí k odkazu Falloutu (min. názvem ;) ) se očekává, že ve vás postapo atmosféru vyvolá, že si ji i můžete prožít a pak i třeba ve snu snít, že...Jak už zmínil Lubor, grafika je prostředek k vyjádření "myšlenky-hry" a není tedy hlavní nosnou částí takového díla. Abych zopakoval, co už jsem napsal výše...způsob vyjádření myšlenky F3 nedosahuje úrovně a detailnosti, na kterou je postapo (potažmo F1,F2) hráč zvyklý. No a dovětek na odlehčení je, že je to jen hra a co by kdyby. Předpokládám, že byste si neradi zažili osobní setkání s postapo realitou ;)
Autor: haroldOdesláno: 17:19, 25.2.2009ID: 3304aaNahlásit Vaultmasterům
Skutečně skvěle popsané nemoci F3. Nezlobte se ale, dělat takovýhle tituly je možný právě jen díky průzkumů marketingo-obchodních buziků. "Hoši! - Už to nějak dojebejte ať už to vyjde. A jak to nebude dostatečně action a já co chvíli nebudu nabíjet, tak vám strhnu prémie! Pustina nepustina!" =/ fuj se mi udělalo zle.
Autor: RatmamahatmaOdesláno: 20:43, 25.2.2009ID: 6f716cNahlásit Vaultmasterům
Hezkej článek. Souhlas.

to harold: Ano ano, to znám moc dobře. :)
Autor: EagleOdesláno: 22:53, 25.2.2009ID: 429448Nahlásit Vaultmasterům
Ďalší veľmi kritický, ziaujímavo napísaný názor, typického šialeného Brahmina!

Ja mám velmi rád Fallout. zoznámil som sa s F2 v r.2004. Už to nebola žiadna novinka takže vidíte že niesom neaky nextgen uctievač. Vtedy som nic o Fallout-e nevedel, no počas hrania (a po dohrani) na mňa tak zapôsobila, ze musim len súhlasiť s vami o najlepšej hre všetkých dôb! Bohužial F1 som doteraz nezohnal, tak Mastera poznam len z Youtube. Preto sa nepovažujem za takého znalca ale čo tu zatracuju F3-nechápem. Tvrdíte: Je to dobrá hra ale zlý Fallout! Podla mňa nieje až taký zlý. Má tak 60% z F-atmosféry, ak nie viac.
Nadávate na copy-paste. V F3 je cca rovnako vela opakujúcich sa prostredi ako v F1F2
VATS-má vela nepriatetelov v tomto Vaulte. neni doknaly ale inak by tých naspeedovanych feťákov nebolo mozne zámerne takticky zranit(zmrzačím mu nohy? alebo mu vystrelím zbraň z ruky? sejmem ho ranou do hlavy)
Najmenej oprávne nadávanie je na Questy! veď taký REPLICATED MAN má asi 6 ukončeni!

No s mnohýmy vecami súhlasím. Málo zbraní, nevyváženosť(preto hrám na HARDEST), no čo ma najviac nasiera je: SPECIAL a Tagy a Traity. to je des!

A teraz k téme. Námietky na čas su pravdivé ale nieje to také hrozné. Čo vážne vadí je to o tých lokáciach. v F3 je vela malých=vela a vela uplne na hovno(max 1 quest(big Town)) kdežto v F1F2 su MESTÁ s neakou dušou,aurou(New Reno/Vault City) a naozaj je to miesto v ktorom je čo riešiť a neaku dobu tam aj pobudnete. V F3 su take miesta asi len dve.
Ďalej. "Takto pustina po jadrovej vojne nevyzerá...blablabla" . Neviem kolkýmy atomovkami by ste na Washington DC isli vy, no ja by som tam putil MAX JEDNU. a nech je to tá v Megatone. a hurá Washington stojí tak ako ho tu máme-poškodený neakými otrasmy alebo čím. NETREBA DO VŠETKÉHO RÝPAŤ!!! stačí trochu fantázie. (udalosti po odpáleni Megatonu nechajme tak. Berme to iba ako spestrenie, mohli tým kludne ukončiť hru-predsa len pozerať na jadrový výbuch ako na divadlo z prvého radu? Dal by som hned za to Briefing:Hrdina lahol popolom a zobral so sebou aj skoro všetkých v oblasti, a taky RAVEN ROCK by mohol pežiť:)

Máte pravdu že to nieje ďaleko od tupej fps-ky. Ako pisal autor: háveť za každým šutrom, sem-tam hunter ci karavana. Drvivá väčšina lokácii služi len na TUPÉ vystrielanie(Bethesda Ruins) aj tam niekedy daju niečo zaujímavé ale to "zaujímavé" na vás hneď zaútočí.napr. Red Racer Factory, alebo úplne v JZ rohu mapy je budova plna Ferral Ghulov a najde te tam chlapíka čo so mení pomaly na Ghula(necháva správy)ale najprv striela a ani sa nepýta. Chcel by som vedieť kolko textu rozhovorov obsahuje F2 oproti F3

Neni to asi všetko ale aj tak končím. Nechce sa mi písať ďalej.
Autor: DrizztOdesláno: 23:28, 25.2.2009ID: 51d558Nahlásit Vaultmasterům
To Eagle: F1 sezeneš na torrentech nebo na warezu :D. Myslím že 10 let po vydání se na tebe nikdo zlobit nebude, když ho čórneš :D.
Autor: JaWOdesláno: 00:20, 26.2.2009ID: 51621eNahlásit Vaultmasterům
... a nebo si ji muzes koupit za krasnych $5.99 na http://www.gog.com/en/search/sort/search/fallout
Autor: Dr0wOdesláno: 12:29, 26.2.2009ID: 618d2eNahlásit Vaultmasterům
ze se nestydis po tomhle pouzivat tohle jmeno!
Autor: EagleOdesláno: 13:14, 26.2.2009ID: 429448Nahlásit Vaultmasterům
o kúpe som určite neuvažval. Na warxtreme neni a torrent nepoužívam(asi začnem).
Autor: JaWOdesláno: 13:43, 26.2.2009ID: 430b0aNahlásit Vaultmasterům
Eagle: To je velice dulezita informace, kterou si nam tady ted sdelil. Vsichni jsme chteli vedet, ze je ti tezko dat par euro za spickovou hru.
Autor: PsychoticOdesláno: 14:12, 26.2.2009ID: 60f086Nahlásit Vaultmasterům
6 dolarů... to je asi 120 korun. Ani se nedivim, že to nechce dát, normálního člověka z chudé východní Evropy by to zruinovalo :-) Ale docela to jde, za srovnatelnou hru se dá zaplatit i 600 Kč (teď myslím Diablo 2)
Autor: KeinOdesláno: 15:18, 26.2.2009ID: 7ed930Nahlásit Vaultmasterům
Už jen z proncipu si nikdy nic, co má něco společného s Falloutem 3 nekoupím !!! I to stahování mi příjde jako velká cena za ten paskvil!!!
Autor: JaWOdesláno: 15:53, 26.2.2009ID: 430b0aNahlásit Vaultmasterům
Kein: Aby ty ses neozval se svou Fo3 fobii 8-)))
Kdo tady mluvil o Falloutu 3? Mluvili jsme o Fo1.
Autor: EagleOdesláno: 17:04, 26.2.2009ID: 429448Nahlásit Vaultmasterům
Môj svet sa netočí okolo Falloutu. Keby som velmi chcel určite by som ho niekde zohnal. Za prachy, z netu, alebo požičať od niekoho. F1 nemam lebo po nom niak extra neprahnem. Nemyslite si že 4 roky len hladam F1.
Netúžim po ňom tak velmi aj z dôvodu že je spabší ako F2 (keď som zvyknutý na lepšie už by ma tak nebavil) a to najlepšie z hry-príbeh-už poznám. Nechápte to tak že F1 pohŕdam. skrátka k Falloutu som sa vrátil po 4-och z dvoch príčin: našiel som na nete neaký "Restoration Project" tak som si dal F2 znovu po rokoch. Potom vyšla F3.
Autor: JaWOdesláno: 17:37, 26.2.2009ID: 430b0aNahlásit Vaultmasterům
Eagle: Chtel jsem jen pomoct. Ono to totiz vypadalo, ze Fallout shanis, kdyz si ho hledal na warxtreme a chtel kvuli tomu dokonce rozchodit i torrent, ktery vubec nepouzivas.

Promin tedy, jestli sem to pochopil spatne a uz vubec se omlouvam za ten postnuty odkaz, kde se da Fallout koupit. I kdyz vlastne ne, protoze ted pises, ze by sis ho i za penize i koupil, kdybys ho shanel.
Autor: SiusOdesláno: 19:24, 26.2.2009ID: 6f7108Nahlásit Vaultmasterům
Nemyslím si, že by měl být F1 slabší než F2. Dokonce mi příjde F1 lepší atmosférou i příběhem, kdy dokonale vtáhne do role hl. postavy...

Jinak Eagle upustil bych od snahy obhajovat F3 a tím víc, pokud se tak má dít tady. Stručně: "Je to brak". Ono ale ve finále je to HRA a je jedno jak (ne)kvalitní je, dokud si najde skupinu lidí, pro které je její hraní zábavou a dobře stráveným časem. Účel tak splní aťuž je sebehorší.

Jen je mi smutno z toho, pro kolik lidí může být něco jako F3 dobře stráveným časem.
Autor: EagleOdesláno: 19:40, 26.2.2009ID: 429448Nahlásit Vaultmasterům
JaW: Pred 4 rokmi som nemal internet. Nedalo sa len tak sadnúť pri comp a stiahnuť či kupiť. Dnes to už ide ale ako som písal nežijem iba Falloutom tak "zapadol prachom". Ten "prach" si teraz ty a Drizzt oprášili. Mám teraz rozohraty F3. Potom sa možno do F1 pustím ak budem chceť.
a Psychotic si moze so svojimi šiestimi dolármi aj utierať riť. Ja si za svoje kúpim napr. aj No Počkaj Zajac 2.0! BTW:Slovensko patrí do rovnakej "chudé východní Evropy" ako Česko t.j. STREDNEJ
Autor: JeštěrOdesláno: 19:58, 26.2.2009ID: 7f27b0Nahlásit Vaultmasterům
LOL, 120 Kč nejsou žádné peníze, to např. prožeru za 5 minut. Mazej si ten Fallout koupit, smrade. :-/
Autor: EagleOdesláno: 20:07, 26.2.2009ID: 429448Nahlásit Vaultmasterům
Sius: som rád že odpovedáš k veci a nerýpeš do mojho príspevku len preto, že som nehral F1. A že je lepší v príbehu a atmosfére nemôžem poprieť, myslel som to tak že je tam menej možností. ale to takisto nemôžem s určitosťou tvrdiť. Len sa riadim tým že vačšina ludí má radšej F2 ako F1
A si smutny z toho... Kolko je dnes hier, ktoré ti stoja za uznanie? Dnes vychádzajú už len "braky" . uveď príklad niečoho novšieho ako F2 a dá sa hrať. Elder Scrolls? ved z neho vychádza tento brak. Netvrdím že by sme sa mali podvolovať trhu ale mňa nebaví hrať stále ten istý Fallout. Kult ostane v našich spomienkach a keď nám bude smutno môžeme sa k nemu kedykolvek vrátiť. Teraz ale vyskúšam niečo nové.
Autor: EagleOdesláno: 20:13, 26.2.2009ID: 429448Nahlásit Vaultmasterům
Ještěr: No tak vidíš! :) My z chudé východní Evropy to zas prepijeme za 5 min. :)
Autor: EagleOdesláno: 20:15, 26.2.2009ID: 429448Nahlásit Vaultmasterům
Ještěr: No tak vidíš! :) My z chudé východní Evropy to zas prepijeme za 5 min. :)
Autor: JaWOdesláno: 20:20, 26.2.2009ID: 51621eNahlásit Vaultmasterům
Eagle, trese se ti ruka. Uz nepYj 8-)))
Autor: SiusOdesláno: 20:31, 26.2.2009ID: 6f7108Nahlásit Vaultmasterům
Nikdo tu netvrdí, že se už nedělají dobré hry, ale upřímně, "nové" hry nemají šanci stát se legendami, tak jako naši opěvovaní titáni.

Krásným příkladem budiž World of Warcraft, který ve svých začátcích byl opravdu kvalitní hrou. Sice to byl drahý špás, ale člověk to mohl zapnout kdykoli a vždycky si našel to co ve hře hledal, ale v tom kolotoči evoluce a s příchodem expansion packů tvůrci naprosto zvráceným způsobem zprznili kvalitní titul a udělali z něj tuctový flák gigabajtů, který si nezaslouží měsíční poplatky za hraní.

Jednoduše co se do herní kultury týče staré RPG nepřebije v mých očích snad žádný dnešní konkurent.
Autor: PsychoticOdesláno: 11:30, 27.2.2009ID: 60f086Nahlásit Vaultmasterům
to Sius:
Ale ne, i dneska mají hry šanci, ale kvůli pokusům o miliardový zisk u každé z nich se to málokdy povede. Navíc za "legendu" hru považuje (téměř) vždycky jen uzavřená skupijna fanoušků, příkladem budiž Fallout. VŠICHNI jako legendu berou leda Diablo 2, Warcraft 3 a WoW. Já třeba považuju za legendu Gran Turismo 2 a Metal Gear Solid, ale polovina (ne-li víc) z vás nemá ani páru co to je.
Autor: KallessinOdesláno: 14:48, 27.2.2009ID: 7edbe6Nahlásit Vaultmasterům
Tenhle článek říká pravdu. Vystihuje poměrně dobře chyby F3 a některé dokonce ani nezniňuje.
Já sám hraju F3 docela rád a to i přesto, že toho má s původními Fallouty jen málo společného.

To že mě F3 baví je možná způsobeno i tím, že jsem nikdy nečekal, že to bude půvdní Fallout. To ani nikdy být nemohl a ten, kdo tu brečí, že to není F2 nebo F1 má asi černou pásku přez oči.
Čekat že F3 bude naše stará dobrá legenda bylo bláhové. Neříkám, že by to nešlo, ale je to skoro nemožné. Je to jaky kdyby jste chctěli, aby váš nově nazorezený bratříček vypadal stejně jako ten co mu je 10 let.
Ale kdo ví, třeba další generace dostane od svých rodičů jen ty dobré geny a vzejde z toho něoc na srovnatelné úrovni jako staré Fallouty.


Jestli chcete, tak se do mě můžete pustit, ale musím vás vyvést z omylu. Nehodlám se s nikým dohadovat, pouze jsem vyjádřil svůj názor, ať už je špatný nebo dobrý....
Autor: TemplayerOdesláno: 18:47, 1.3.2009ID: 518a5aNahlásit Vaultmasterům
Podobný u mně, Fallout 3 neberu jako fallout ale jako The Elder Scrolls: Postapocaliptic nuclear First Person Shooter a mám vyřešeno !!!! Ale starý fallouty a jiný starý hry jsou best, dneska jsou už jen firmy co dělaj pro prachy (ostatní firmy zkrachovali :) :) :) ) Fallout 3 hrajte stylem chodit střílet chodit střílet, aneb oddechovka od něčeho složitějšího (Baldurs Gate, Planescape apod.). Mezi oddechovky počítám většinu her, u kterých není potřeba přemýšlet (takže asi každá nová, až na některé výjimky).............chjo........ lidi nečeká se nějaká dobrá scifi hra (myslím HRA ne bezbožná střílečka..) potřeboval bych si trochu protáhnout mozek (naposledy jsem ho protahoval, když jsem si u zářivky odendával kondenzátor, aby byla zářivka napájena z jalového proudu Ij který si nemůžou změřit a proto ho nemusím platit, a ušetřím 1/3 peněz za elektřinu :) :P ;) )
Autor: DevaOdesláno: 20:49, 1.3.2009ID: 7f7696Nahlásit Vaultmasterům
Templayer: To je právě ono, na trhu se oddechovek až až, tak jsem se na Fallout těšil jako na pořádnou hardcore pařbu, no, a ono sifon :-( A se svou druhou otázkou jsi mě fakt dostal. Kdyby Sci-fi, ale já jsem nemohl přijít na nic na protažení mozku, fakt ne, ted jsem si koupil Score i Level, ale čekají nás asi jen samé akce. Napadá někoho něco? Cokoliv?
Autor: Smejki - DevaOdesláno: 22:44, 1.3.2009ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
Nesmíš hledět do mainstreamu, tam plavou mrtvoly. Z toho mě napadá asi tak DragonAge:Origins, novej Total War, Perimeter2. a to je asi všechno. Uvidíme jak dopadnou Risen a novej Gothic (Arcania: A Gothic Tale)
Autor: SmejkiOdesláno: 17:08, 2.3.2009ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
ještě mě napadl Rage od IDsoftu
Autor: moonfearOdesláno: 18:34, 2.3.2009ID: 51af74Nahlásit Vaultmasterům
a nedávno vyšel drakensang :)
Autor: MatesOdesláno: 07:38, 3.3.2009ID: 607bbcNahlásit Vaultmasterům
F1 som mal od kamosa, uzplne som sa do neho zamiloval, hral som to asi 5 krat. F2 som si kupil hned jak vysiel CZ preklad, hral som to asi 10 krat. F3 som corkol z torrentu a cca pri Washington monument som to hrat prestal (chcel som vydrzat aj som si vravel ze sa to zlepsi no nedalo sa).
Namiesto toho teraz drtim F2 po 11-ty krat a to Last Hope mod a maximalna spokojnost(je zajimave o kolko zabavnejsiu hru dokaze spravit 1 clovek s 10 rokov starym engine ako cela B). Ak by som za F3 zaplatil citil by som sa velmy nestastne a citil by som sa byt podvedeny. Asi tolko ku kvalitam F3, je to dobre akurat tak na Xbox :/
Autor: PsychoPOdesláno: 17:36, 7.3.2009ID: 602e66Nahlásit Vaultmasterům
Mates: Asi tak...
Autor: chrome redOdesláno: 10:04, 1.9.2009ID: 51d87aNahlásit Vaultmasterům
moc pekny text!
Autor: kecalOdesláno: 10:00, 1.3.2011ID: 6f968cNahlásit Vaultmasterům
Musím přiznat že v F3 je několik pěkných momentů kdy sem neodolall a vytvořil hromadu obrázku z hry . Ale bohužel třeba takový kapitol vypadá hesky ale je herně nezajímavou stavbou , škoda takové postupné dobývaní bratrstvemv oceli by mohla být nádhera ! Dále takový pentagon neboli citadela mě pořádně zlamal , budova jak kráva a jen čtyři lokace . Kaurňa vždyť třeba takový malý úkolek kde byste odhalovali podzemí prostory a jejich tajemství by nebyl špatný . To samé i v rivercity nechtějte mi snad nakecat že v letadlové lodi by se nedala nalést vzácná předválečná technika ? Většina vojenských základen a valutů je mimo zájem bratrstva . a vrchol všeho dějová línie pokud se tak dá nazvat .
Navíc betezda se ani nesnažila vytvořit historii herního světa . Máme tam sice dvě frakce bratrstva ale jediné co tak nadávají druhým do zrádců a nic víc . A hergot co sou ta zatracená rota T , sice mají černé bojové zbroje a sou to žoldáci ale odkud pišli a kdo jem platí ? Nebo Relilini renžři mají něco společného s NCR ?
Bohužel F3 je zatraceně nedotažená a nevyvážená hra míň střílení a víc alternativních řešení by nebylo na škodu .
Kdyby tak vytvořili aspoň čtyři typy hráčských postav . Hbitý voják zvykly na klasické a energetické zbraně a obchodník . Odolný Bojovník s těškými a chladnými zbraněmi s technickými dovednostmi . Medik a vědátor schopný na dálku vypnou robota a přeprogramovt ho na poslušného mazlíčka . Nebo takový mentouš schopný se telepaticky nabourat nepříteli do hlavy nebo vrhat věci pomocí telekineze plus páru samurajských dovedností a máme z něho postapokaliptického Obivana Kenobiho :-)
Stejně by nejlepší bylo vytvořit pořádnou strategii s prvky RPG která by se dal přirovnat k Originál War . Prostě od kamene až k vyspělé civilizaci . Ale stejně pochybuji že semi tenhle sen vůbec kdy vyplní .
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.