.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
JaW, 2010-10-23 15:41:40, The Vault

Kde je patch pro české hráče?

Podle The Vault, první patch, o kterém jsme informovali před pár dny, opravuje 200 chyb ve skriptech a úkolech a je už Evropě k dispozici na všech platformách.

Bohužel, v zemích, které má na starosti společnost 1C/Cenega (Polsko, Česká republika a Rusko), stále ještě update přes Steam nefunguje a to i pro ty, kteří si koupili anglickou verzi.

Na Nexusu se také objevil neoficiální fix d3d9 awesome perf fix, který výrazně zlepšuje výkon hry na PC.

Sdílet na Facebooku
Autor: HonzaOdesláno: 18:29, 23.10.2010ID: 328e52Nahlásit Vaultmasterům
A pak se divi, ze jim lidi dlabou na originalky. Na netu uz je od patku druhy patch i s crackem, ktery funguje i v cestine...
Autor: JaWOdesláno: 18:35, 23.10.2010ID: 60a4c0Nahlásit Vaultmasterům
Honza - Je tohle opravdu ten pravý důvod, proč si tu hru ukradl i s češtinou? Češtinou, která příště nemusí být vůbec, protože si ji více lidí stáhlo z warezu než koupilo?
Autor: RadeOdesláno: 19:09, 23.10.2010ID: 6f987eNahlásit Vaultmasterům
http://www.youtube.com/watch?v=3AzpByR3MvI
Autor: smejkiOdesláno: 19:21, 23.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
::rock!
Autor: marvinOdesláno: 19:33, 23.10.2010ID: 424756Nahlásit Vaultmasterům
Kašlať na češtinu pre hru, ktorá je čistá hrôza od firmy s totalitným prístupom a amatérskou prácou.
Autor: valcikOdesláno: 19:36, 23.10.2010ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
Jeho otca, Marvine, tuším ťa tá hra nebaví. :-))
Vypichni nejaké konkrétne body, hento bolo príliš všeobecné.
Autor: X.Odesláno: 19:58, 23.10.2010ID: 51af7aNahlásit Vaultmasterům
Honza ma ale pravdu, na warezu je hra uz od utery s plne funkcnim crackem a v patek byla cestina i update 2 ktery fungujei na cestinu, tim chci jen rict ze warezaci se maji opet lepe nez platici hraci, pak se vichni divi proc si to nekteri lidi radeji stahnou nez aby se trapili s takovym zachazenim ze strany vyvojaru.

Re:JaW, kdyz cestina nebude oficialni tak si ji komunita udela sama, uz tomu tak bylo u nekterych her.
Autor: marvinOdesláno: 19:59, 23.10.2010ID: 424756Nahlásit Vaultmasterům
U New Vegas si výpočet bodov (okrem vyše 200 bugov opravených v prvom patchi pár dní po vydaní) musieť chvíľu počkať kým si to riadne zahrám.

Ale už u F3 toho bolo tak na dve strany: totálne zlý hlavný príbeh, nezaujímavé vedľajšie questy, nefunkčný a pokazený Fallout RPG systém, nevyvážené zbrane a brnenia (zabíjať enklávskych vojakov s loveckou puškou? to čo?), otrasná grafika, prehistorický a všeobecne hrozný engine, orientovanie celej hry na čistú akciu, po mape roztrúsené jaskyne a tunely kde sa nabalíš, podpriemerné texty a rozhovory, systém obchodu, teplákový Power Armor, najhoršie zakončenie hry aké som kedy videl ... Chceš viac?

A čo sa týka Bethesdy tak to asi ani nemusím hovoriť o akých totalistov a amatérov ide keď stačí prečítať pár aktuálok dozadu.
Autor: marvinOdesláno: 20:12, 23.10.2010ID: 424756Nahlásit Vaultmasterům
A ako vraví X. Jedine u Bethesdy sú na tom lepšie warezáci ako platiaci hráči. Majú patche, češtiny, nemajú problémy.
Autor: JaWOdesláno: 20:22, 23.10.2010ID: 60a4c0Nahlásit Vaultmasterům
X. - Všechno co jsi vyjmenoval jsou jen výmluvy, aby jsi omluvil to, že kradeš. Důvod, proč to kradete z warezu je ten, že za to nechcete dát ani korunu. To je hlavní a jediný důvod. Rade, pusť jim ten klip znovu.

Ohledně češtiny. Když nebude oficiální, tak si ji komunita udělá sama, ale bude nejdříve za rok nebo nikdy. Je tam více textů než bylo ve Falloutu 2.

marvin - lžeš a kradeš.
Autor: x.Odesláno: 20:24, 23.10.2010ID: 51af7aNahlásit Vaultmasterům
ano bethesda jsou amateri, ale tyhle prblemy, ktere vznikaji platicim hracum nejsou jen u bethesdy, prikladem muze byt i letos vydany assasins creed 2 od ubisoftu, i tady se meli warezaci lepe, stejne tak cod a mnohe dalsi. tyto firmy s warezaky nic nemuzou udelat a s platicimy hraci vyjebavaji.
btw, kdyby nebyly tyhle provlemy viz patch na ceskou veri fallout nv. a podobne veci, tak bych si kolektorske edice nekterych her klidne koupil, kolektorske a ruzne specialni edice kvuli bonusum, napriklad bryle na nocni videni k cod6:mw 2, kdyby bylo vice zajimavych bonusu ke hram byla by podle me vetsi prodejnost, ale "bonusy" ve fome dlc je opet mnohem dostupnejsi na warezu.
Autor: RadiawOdesláno: 20:29, 23.10.2010ID: 70d09eNahlásit Vaultmasterům
Já bych dal korunu, ale nešlápnu do stejné řeky dvakrát ... i pokud by se změnila teplota její vody :-D
Autor: smejkiOdesláno: 20:29, 23.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
k tomu úterku... hra prostě vyšla v USA už v úterý, kdežto v EU až pátek. V celé EU. I tam, kde distribuuje sama Bethesda, tohle není Cenegácký problém. Jediné a pro mě nepochopitelné mínus jsou tyhle opožděné updaty (že by se snažili dojednat s Valve online updatů češtiny? Nevím).

Nicméně, nechápu, proč o tom úterku mluvíš. Když vlezu AMD do skladu, abych si ukradl grafiku, která se ještě neprodává, tak to znamená, že mám líp než platící zákazník? Ne, znamená to, že jsem zloděj, nic víc.

marvin - nechápu, proč mluvíš o F3. označíš FNV za sračku a pak z tebe vypadne, žes to ani nehrál? WTF? šračkovost trojky nemá s FNV přeci nic společného
Autor: X.Odesláno: 20:32, 23.10.2010ID: 51af7aNahlásit Vaultmasterům
Re: JaW.
nikdy jsem nerekl ze jsem warezak, nebo ze jsem nekdy nejakou hru "ukradl", ale budiz, me nazory te nejak ovedli k myslence toho ze jsem zlodej, ale urazet marvina za pomerne konstruktivni kritiku smerem k falloutu a betheshe, nebo jinym fimam za to jak se chovaji k platicim hracum je od tebe dost ubohe, (btw jak muze clovek lhat tim ze rika vlastni nazor?)
a cestina samozrejme ze neoficialni nebude za tyden, ale u popularnejsich her bude urcite.
Autor: marvinOdesláno: 20:34, 23.10.2010ID: 424756Nahlásit Vaultmasterům
JaW ty si proste nechceš pripustiť, že tá hra aj s celou Bethesdou je hrozná. Tvoju vetu by som mierne upravil: "Důvod, proč to kradete z warezu je ten, že za Fallout New Vegas nechcete dát ani cent." Čo je pravda lebo nikto nedá peniaze za podpriemer keď môže mať lacnejšie a kvalitnejšie.

Hry kupujem a preto si aj starostlivo vyberám čo hrám a odpad obchádzam. Fallout 3 som hral jedine z toho dôvodu: aby som mohol oprávnene na tú hru nadávať. Doteraz ďakujem spolubývajúcemu, že mi to u seba ukázal keď ja blbec som to v opojení z návratu Falloutu chcel kúpiť.

Radšej si tie peniaze odložím na Portal 2, HL2: Episode 3, Mass Effect 3 ... ...
Autor: JaWOdesláno: 20:35, 23.10.2010ID: 60a4c0Nahlásit Vaultmasterům
x. - možná nechápeš podstatu těch problémů, které platící hráči mají a to je právě ten tvůj opěvovaný warez. Kdyby nebylo warezu, nebude potřeba vymýšlet žádné ochrany, které nakonec jen stěžují hraní platícím hráčům. Warez je příčina, warez je to zlo, na které by měl platící hráč nadávat, tedy na tebe a podobné a ne na vydavatele, který se jen snaží chránit svoje zisky. Takže ne vydavatel, ale warez vyjebává s platícími hráči. Máte to nějaké pomíchané, hoši.
Autor: smejkiOdesláno: 20:39, 23.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
"Doteraz ďakujem spolubývajúcemu, že mi to u seba ukázal keď ja blbec som to v opojení z návratu Falloutu chcel kúpiť." ... seděl jsi mu za prdelí 3 hodiny?

mám dojem, že to jediné, cos viděl je, že je stejný engine, a především jak hra vypadá. Zkus mi povyprávět něco o některém questu a o frakcích. Jsem jedno ucho
Autor: marvinOdesláno: 20:39, 23.10.2010ID: 424756Nahlásit Vaultmasterům
x.: na AC2 by som skoro zabudol ale tam tie problémy boli s novým systémom kontroly originality a nie prístupom firmy.

smejki: nehral som ju toľko aby som mohol písať konštruktívnu kritiku (preto som inak aj hral F3 aby som to mohol oprávnene zakopať pod čiernu zem). Ale stačí mi vidieť ten istý engine, tá istá grafika ... Samozrejme sú tam nejaké tie plusy ale aj tak je to zatiaľ len o jeden stupeň lepšie ako F3.
Autor: smejki - xOdesláno: 20:42, 23.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
"btw jak muze clovek lhat tim ze rika vlastni nazor?"

marvin napsal:
"Kašlať na češtinu pre hru, ktorá je čistá hrôza"
pak napsal:
"U New Vegas si výpočet bodov (okrem vyše 200 bugov opravených v prvom patchi pár dní po vydaní) musieť chvíľu počkať kým si to riadne zahrám."

rozpor je snad zjevný. názor na F3 mu nikdo nebere. Já s ním naopak docela souhlasím.
Autor: marvinOdesláno: 20:43, 23.10.2010ID: 424756Nahlásit Vaultmasterům
JaW: povedz mi prosím ťa ako môže warez ovplyvniť to že Bethesda zas vydala zabugovanú hru a nevie naňu ani riadne spraviť patch pre CZ? Neochraňujem warez, som proti nemu ale tu žial je pravda taká.

smejki: intrák, IT spulubývajúci, žiadny problém. Ako som písal vyššie je to stále len o trochu lepšie ako predtým ale ten engine a grafika to proste tak degradujú.
Autor: smejkiOdesláno: 20:44, 23.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
"Kašlať na češtinu pre hru, ktorá je čistá hrôza"
+
"...musieť chvíľu počkať kým si to riadne zahrám."
+
"Ale stačí mi vidieť ten istý engine, tá istá grafika"

jestli jsem to ještě neřekl, tak gratuluji
Autor: JaWOdesláno: 20:46, 23.10.2010ID: 60a4c0Nahlásit Vaultmasterům
X. - Nikdy jsi neřekl, že seš warezák, ale na warez chodíš. Proč?

Marvin kecá z hladu a polovinu textu co napsal jsem vůbec nepochopil. Myslel jsem si, že si spletl komentáře.

Ta čeština by nebyla dřív než za rok, to mi můžeš věřit.

marvin - nevím jestli je FoNV hrozná hra, ale Bethesdu a její praktiky nemusím, tak jak většina lidí z webů kolem Falloutu. K tomu, že stahujete z warezu jsem už řekl svoje. Je to krádež jako každá jiná.


Autor: marvinOdesláno: 20:46, 23.10.2010ID: 424756Nahlásit Vaultmasterům
smejki - x: ja už o Bethesde proste dobrú mienku mať nemôžem. Sklamala ma na plnej čiare 3x. NV hrám krátko ale sklamanie to nieje lebo čakám na každom rohu absolútne minimum na úrovni F3.
Autor: smejkiOdesláno: 20:46, 23.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
"Bethesda zas vydala zabugovanú hru" jmenuj bugy, urči jejich závažnost a pak to porovnej s jakoukoliv jinou hrou.

"nevie naňu ani riadne spraviť patch pre CZ" toto je problém Cenegy
Autor: X.Odesláno: 20:50, 23.10.2010ID: 51af7aNahlásit Vaultmasterům
Re:smejki
k tvemu prikladu s grafikou
co takhle kdybych vlezl do skladu a tu graféiku ukradl tyden pred vydanim, ty si ji koupil poctive za premrstenou cenu s nefukcnim vetranim a bez cz manualu, a musel by jsi cekat na funkci vetrak jeste dalsi tyden, kdezto ja uz bych mel plne funkci vetrak v den vydani, a manual v cz k tomu,
tobe by o tyden pozdeji dosel vetrak, a tvuj ted uz cesky manual by byl na jinou verzi grafiky takze by nezahrnoval vse potrebne, ja bych byl uz dva tydny v klidu bez problemu a bez vydaju. ano pak bych se mel lepe nez ty.
stejne tak jako se maji lepe warezaci.
btw nikdy jsem nerekl ze jsem warezak, takze si vase urazky povazuji za krajne detinske, a pochybuji ze ty sam nemas v pc warez, minimalne nelegalne stahnutou hudbu ma kazdy s pripojenim nna internet. pokud ty nebo jaw ne tak jste prvni koho znam.

pro nechapave
grafika=hra
vetrani=update
manual=cestina

Re:marvin, ano u ac2 to byly problemy s ochranou, ale ty prasarny co se deli platicim zakaznikum byly z vetsi casti chyba ubisoftu
Autor: smejkiOdesláno: 20:51, 23.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
na češtině dělalo přes deset lidí, 8-10 hodin denně, tři měsíce. Komunita by tohle dělal déle jak rok. A kvalita by byla někde úplně u dna. Dokud se nebudeš někdy účastnit organizací lokazlizací či přímo hrubých prací na nich, nevyjadřuj se k ní s tak světáckým postojem.
Autor: smejki - xOdesláno: 20:53, 23.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
taky jsem nikdy neřekl, že jsi warezák 8-)
Autor: X.Odesláno: 20:55, 23.10.2010ID: 51af7aNahlásit Vaultmasterům
taktez jsem nerekl ze na warez chodim, jen mam tyto informace, a ty se daji najit i jinde, nez na warezu.
neopjevuji warez ale vyjadruji svuj nazor, ale na tom ze to warezaci vyjebavaji s platicimi hraci neco bude.
Autor: X.Odesláno: 20:58, 23.10.2010ID: 51af7aNahlásit Vaultmasterům
Re:smejki, promin uz se mi to plete :-D
ta poznamka o nadavani do lharu a zlodeju patrila nejspis JaW
ale zkuste se zamyslet a sahnout si do svedomi a s klidnym svedomym rict ze jste nikdy zadny software neukradli, ze jste si nikdy nestahli pisnicku ze jste si nikdy nestahli film, nebo serial?
Autor: smejki - xOdesláno: 21:03, 23.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
s tou grafikou už zabíháme do zcela jiné roviny. nebudeme to dál rozebírat.

klíčové je toto - různá data vydání hry v různých regionech není vyjebávání se zákazníkem

nicméně jebání zákazníků se děje. tak např.:
1. cenová a službová politika Activisionu (vyjma Blizzu)
2. Ubisoftí úžasná ochrana
3. Bugfest Gothicu 3, který se nikdy nijak oficiálně neřešil
... a ekvivalenty

zpoždění/nedostupnost updatů je k nasrání a hraničí to s jebáním

nicméně nic z toho nikoho neopravňuje k warezu
Autor: smejkiOdesláno: 21:05, 23.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
"ale zkuste se zamyslet a sahnout si do svedomi a s klidnym svedomym rict ze jste nikdy zadny software neukradli, ze jste si nikdy nestahli pisnicku ze jste si nikdy nestahli film, nebo serial?"

no, čekal jsem kdo tuhle obhajobu koletivní vinou vytáhne první. vyhráls 8-)
Autor: JaWOdesláno: 21:09, 23.10.2010ID: 60a4c0Nahlásit Vaultmasterům
Je zajímavé, že když se píchne do warezího hnízda, hned je o zábavu postaráno. Vždy se přiřítí několik Robinů Hoodů, kteří budou obhajovat do krve to, že kradou.

Když už stahuju warez, jakože občas stahuju, nebudu ze sebe ještě dělat hrdinu, který bojuje proti zlým vydavatelům a trestá je za jejich nestoudné chování vůči platícím zákazníkům. Je to směšné a cynické.
Autor: XYZOdesláno: 21:13, 23.10.2010ID: 60ca3eNahlásit Vaultmasterům
Ked uz tu tak kydate hnoj na bethe$du - mam uplne novy komp, vsetko aktualne ovladace atd. Avsak ten zazracny FNV nefunguje, da sa to vyriesit tym d3d9.dll ale podla foru pouzivanie takychto uprav je na vlastne riziko a oni za to nerucia. Cize ja ako vlastnik FNV mam dalej cakat, kym sa im uraci vydat novy opravny patch, ktory to fixne. Superrr, za to som dal peniaze, ze by si nejaky curaci spravili zo mna betatestera na nieco co malo byt davno funkcne. Nepoviem keby som bol jediny, staci sa pozriet na ich forum, a tolko spamu s problemami som uz dlho nevidel. Hold tahat peniaze to vedia.
Este poznamocka : ten komp som kupoval hlavne kvoli tomu po*ebanemu FNV, takze vies aky som bol rad ked som dostal black screen po uvodnom intre ? Na nezaplatenie .... a najlepsie je ked to mas cez steam, tak to ani nevratis, lebo si si to aktivaval na svoj steam ucet, takze tak... bethe$da u mna skoncila.
Autor: JaWOdesláno: 21:24, 23.10.2010ID: 60a4c0Nahlásit Vaultmasterům
XYZ - podobné nadávky bych si nechal až na dobu, kdy to přestanou řešit a vyserou se na vydávání patchů úplně, což zatím nevypadá. Nikdy nevyšla nějaká hra bez toho, že by to jelo bez problémů na všech systémech a hardware. Co na to říct? Máš prostě smůlu.

A ta aktivace je tady právě kvůli tomu warezu, který tedy někteří obhajují. Takže poděkuj jim. Bethe$da si chtěla jen ochránit svoje výdělky z prvního týdne prodeje.
Autor: XYZOdesláno: 21:25, 23.10.2010ID: 60ca3eNahlásit Vaultmasterům
A co sa tyka warezu : chlapici to robia, ako oni pisu pre zabavu, vlastne ukazuju spolocnostiam ze kazda ich ochrana sa da obist, avsak ich tazka demencia im hovori, ked na to daju inu metodu, tak to neprelomia. Avsak opak je pravdou. Cize tie uber spolocnosti by sa mali radsej vykaslat na tie kadejake super duper ochrany, a radsej za tie peniaze pridat do kazdeho balenia nieco hodnotne, pre co by si mal tu hru kupit. Samozrejme cenu hry treba aj prisposobit do kazdeho regionu, napriklad ked u nas predaval FNV za dajme tomu 25 Eciek a k tomu by aj nieco zaujimave pribablili, kupilo by si tu hru ovela viac ludi. Predali by viac kopii, zarobili by viac, kazdy by bol spokojny. Avsak demencia kaze ist formou nahanania piratov, pokutovania, represiou a kadejakymi inymi sposobmi, nic neriesia. Za to co robia, maju co chceli, warez scena je taka velka ze s tym dnes spravia velke h****.
Autor: JaWOdesláno: 21:31, 23.10.2010ID: 60a4c0Nahlásit Vaultmasterům
XYZ - jestli tam rvou ochranu, pak se jim to asi pořád vyplácí, než kdyby tam žádná nebyla. U některých titulů trvalo warezákům několik týdnů, než ochranu prolomili...a to firmám stačí na to, aby jim hra vydělala...největší prodeje jsou vždy v prvním týdnu po vydání.
Autor: XYZOdesláno: 21:33, 23.10.2010ID: 60ca3eNahlásit Vaultmasterům
JaW : ja viem ze mam smolu, viem to spravit aby mi ta hra sla, pomocou toho d3d9.dll, avsak z vyjadrenia bethesdy mi to pripada ako keby to bol warez/virus. Pre mna za mna nech je to co je, ide mi to. Neviem komu za to mozem dakovat, ale isto nie bethesde, a ten clovek co spravil to .dll to spravil zadarmo a nemal z toho nic. Z tych love co som dal za hru, by si on zasluzil love za to a nie oni, ten problem bol uz u F3, a bethesda sa obhajovala tym ze win7 vtedy nebol, budis, dnes sa im to vratilo, ze sa v minulosti na to vysrali.
Autor: JaWOdesláno: 21:37, 23.10.2010ID: 60a4c0Nahlásit Vaultmasterům
XYZ - neznám reakce Bethe$dy na d3d9.dll, ale celkem je chápu, protože to může udělat nějaký bordel, když třeba plánujou vydat něco podobného v příštím patchi a ty si to před tím nesmažeš. Nemáš nějaký link na to jejich vyjádření?
Autor: XYZOdesláno: 21:40, 23.10.2010ID: 60ca3eNahlásit Vaultmasterům
http://forums.bethsoft.com/index.php?/topic/1123729-a-warning-on-anonymous-file-links/
Autor: MelichorOdesláno: 21:46, 23.10.2010ID: 7fea9aNahlásit Vaultmasterům
Hm zajímavá diskuze o stokrát probíraném problému... Protože se momentálně nevyskytuji v USA nebo UK kloním se na stranu warezu. Proč? Protože v Gamestopu či Amazonu hra stojí kolem 45 dolárků a jen jako obsluha v kavárně si člověk přijde na 5 babek a dýška. V ČR je cena 1099 Kč a hodinová odměna za brigádu v centru Prahy je 60 - 80 Kč.
Musí se přihlédnout i k fungujícímu systému půjčoven a snadnějšímu a hlavně fungujícímu systému mikrotransakcí za AC nebo DLC. Právě systém půjčoven začíná distributorům dělat větší vrásky než warez(na ten můžou aspoň nadávat, ale půjčovny jsou zcela legální). Proto přišli se systémem DLC, jak vytáhnout z těch, co mají originálku z druhé ruky další chechtáky...

A upřímně lituju těch co si v EU koupí originálku s lokalizací a bez předchozího vyzkoušení. Darem jsem obdržel lokalizovaný Dragon Age. Jak jsem uviděl Vířivec silně jsem znejistěl. Když mužskému avataru hra po 16x řekla ženským rodem, následoval uninstall. Proto chápu warezáky, kteří se nedokáží dívat RNK(NCR), protože nikdo taky neříká SSA(USA).
Autor: JaWOdesláno: 21:46, 23.10.2010ID: 60a4c0Nahlásit Vaultmasterům
No, tam v podstatě jen varují před stahování neznámých knihoven, které mohou být opravdu nebezpečné. Standardní varování, aby byli z obliga, kdyby si něco stáhnul a rozesralo ti to počítač. Netestovali, takže instalujte, ale na vlastní riziko.

Podle toho co píšou na The Vault to má něco do činění s xichtama a to sem někde četl, že na odstranění pracují, takže asi tak.

"It "tricks the game into configuring its FaceGen software (which was causing the problem) in a more efficient manner""
Autor: JaWOdesláno: 21:48, 23.10.2010ID: 60a4c0Nahlásit Vaultmasterům
XYZ - ještě blbý dotaz. Máš nainstalované všechny DirectX? I Dx9?
Autor: XYZOdesláno: 21:59, 23.10.2010ID: 60ca3eNahlásit Vaultmasterům
JaW : ano mam vsetko. Uplne novu instalaciu win 7 64 bit, najnovsie ovladace, najnovsi direct x , aj vredis2008. Proste ten problem uz bol aj na fallout 3 co som cital fora.
Inak dnes vysli aj nove ovladace na amd grafiky, hned som ich supol, a skusil som to, pri prvom spusteni mi normalne nabehol FNV, avsak po rr kompa to zacalo zas robit. Cize zas som musel hodit d3d9 z netu.
Cize mam moznost bud pouzit d3d9 z netu alebo po kazdom rr kompa naistalovat neve amd ovladace 10.10.
Este som zabudol zmienit o nahodnych crashoch hry, riesenie : quicksave kazdu chvilu, alebo rozbijem klavesnicu.
Autor: JaWOdesláno: 22:03, 23.10.2010ID: 60a4c0Nahlásit Vaultmasterům
XYZ - a dají se teda už u nás stáhnout ty patche nebo ne? jestli ne, tak to nechápu, protože mají opravovat jen nějaké scripty a opravovat quick a auto save, takže nemají s češtinou nic společného.
Autor: valcikOdesláno: 22:12, 23.10.2010ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
Ten povyk okolo patchu je možno oprávnený, ale aj tak sa vám divím. Kto dnes čaká, že hra vyrábaná k presne stanovenému dátumu predaja, bude bez chyby? S tým by som nerátal pri žiadnej hre, zvlášť potom ak je od Bethesdy. (A nebolo to iné ani v prípade BIS - z Interplayu vypadol patch raz za polroka a ešte bol prešpikovaný chybami.)
Autor: XYZOdesláno: 22:14, 23.10.2010ID: 60ca3eNahlásit Vaultmasterům
JaW: ked si pozries tak prvy patch riesi opravu nejakych zlych scriptov a druhy riesi quicksave a autosave. Takze mne to nepomoze. Inac mne to robi problemy len tie co som napisal, na original d3d9 co mam vo wine dostanem po intre black screen(fallout is not responding), a ked mam to dll z netu, tak sem tam to padne. Proste ides po pusti, zbrieras kvety, zabijes par mobov a ked to necakas sek, fallout is not responding. Obcas to spravi hned ked vyjdes z domu, proste sux.
Autor: smejki - MelichorOdesláno: 22:26, 23.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
to je daň za socanismus EU i ČR
Autor: smejki - XYZOdesláno: 22:30, 23.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
jaké máš kodeky?
Autor: XYZOdesláno: 22:35, 23.10.2010ID: 60ca3eNahlásit Vaultmasterům
smejki : VLC (opensource)
lepsie nenajdes, prehra vsetko
Autor: smejkiOdesláno: 22:42, 23.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
VLC je uzavřený, ten by neměl dělat problémy. zkus nainstalovat CCCP, Bodkinovi to pomohlo
Autor: mardukOdesláno: 23:03, 23.10.2010ID: f894Nahlásit Vaultmasterům
ako to ze anglicka hra zo steamu nejde opatchovat, ked je to ta ista ako kupena niekde na anglickom eshope??
Autor: MelichorOdesláno: 23:07, 23.10.2010ID: 7fea9aNahlásit Vaultmasterům
smejki: Cena distributorů SW v ČR, že je daň? Vážně oprávněná? Raději si objednám na Amazonu nebo Ebay.

1. Je nepoměrná mezi příjmem zákazníka a výdejem oproti státům severně-západní strany. Proto někdo chytrý vymyslel R5 pro filmy, což o něco málo ubralo stahovačů filmů v Rusku.
2. Zákazníkovi se dostane dosti podivná lokalizace(kterou často ani nevyžaduje). Jeden názorný příklad: každý statistik ví, že občas je nutno mimo STATISTICU šáhnou i po Excelu. Ovšem nikdy ne po české verzy, neb některé příkazy dělají v eng jednu věc a češtině druhou.
Škoda, že neexistuje více Kantůrků na lokalizace her, to bych snad ani nemusel objednávat. Čeština z mého pohledu není projev dobré vůle distributora, ale jen lačný pohled na peníze. Za tohle si možná kritiku zasloužím, ale prožil jsem ty časy, kdy jsem v duchu děkoval Somnabulusovi a zároveň proklínal velikost překladu(nevešla se ani v zipu na disketu). Dodnes obdivuji Mavericka, jak s týmem dokázal přeložit P:T. A těchto češtin si vážím více, než těch paskvilů třeba DA, když byly dělány s láskou, citem a kontextem.
3. Často nefunkční/dlouhodobě zpožděná podpora a naprosto neefektivní whelp desk.
4. Naprostá nemožnost a) ozkoušení produktu před pořízením b) nemožnost jeho reklamace.
Autor: smejki - mardukOdesláno: 23:15, 23.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
čuju, že není kontrolovaná verze hry ale region připojení do systému
Autor: FonixinOdesláno: 09:11, 24.10.2010ID: 7fc64eNahlásit Vaultmasterům
Kdyz jsme u legalnosti stahovanych filmu a hudby, tak podle nasich zakonu je u nas naprosto legaln stahnout si to, pokud to neposkytujes dal. Kazden film ci pisnicku si muzes zcela LEGALNE stahnout.
Autor: valcikOdesláno: 10:35, 24.10.2010ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
Fonixin, nie som si tým príliš istý. Väčšina týchto autorských diel obsahuje hneď v úvode klauzulu, podľa ktorej je kopírovanie a šírenie bez súhlasu autora porušením autorských práv. Ak teda sťahuješ film, hudbu alebo čokoľvek iné, dopúšťaš sa tým minimálne spolupáchateľstva pri trestnom skutku.
Autor: valcikOdesláno: 10:37, 24.10.2010ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
..a ak náhodou piráti pri úprave ukradnutého diela podobné výstrahy odstránia, to ešte neznamená, že je všetko kóšer. :-))
Autor: FonixinOdesláno: 11:54, 24.10.2010ID: 7f517aNahlásit Vaultmasterům
Nesmis to ty kopirovat, nebo sdilet, ale kdyz to stahujes tak skutecne nic neporusujes. je to na stejne urovni jako, kdyz si film nahrajes v televizi.
Autor: valcikOdesláno: 12:02, 24.10.2010ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
..na rovnakej úrovni to nie je, už len preto, že autori pirátskej verzie museli najskôr prelomiť ochranu, zabudovanú v kóde digitálneho disku. Princíp je podobný, ako keby niekto zručný vylomil zámok na cudzom vozidle, do ktorého potom nasadneš a odfrčíš. Si spolupáchateľ (čo je trestné).
Autor: valcikOdesláno: 12:05, 24.10.2010ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
Okrem toho, ujasni si pojmy - keď "sťahuješ", tak vlastne kopíruješ - z pevného disku host servera na svoj vlastný. :-)))
Autor: smejki - FonixinOdesláno: 12:25, 24.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
kus textu na papíře (čti zákon) vyšší morálky? bravo!
Autor: FonixinOdesláno: 13:55, 24.10.2010ID: 7f5182Nahlásit Vaultmasterům
Jsem si jisty, ze to vypada podivne, ale zakon to u nas skutecne povoluje. Pokud neberu v potaz moralku, tak stahovanj filmu a hudby (ale pouze techto dvou) je pro obcany Ceske republiky zcela v naprostem poradku.Zakon v tomto pripade prestoupi pouze ten, kdo to uploaduje. Ten kdo stahne pro sve osobni pouziti uz nema problem. Vzhledem k tomu, ze plno nasich zakonu je vsemozne podelanych, tam se ani nedivim.
Autor: valcikOdesláno: 14:43, 24.10.2010ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
Človeče, keď tak premýšľam nad otázkou, kto nám tie zákony vlastne píše, ani sa nedivím, ak niektorý zákon dovoľuje kradnúť. Ak môžeš, postni sem link s citátom toho zákona, ak naň natrafíš - rád si to mrknem.
Ok, zmeny v českej legislatíve nesledujem, nehádam sa teda. (Sedliackym rozumom ale považujem akékoľvek vytvorenie kópie, bez súhlasu autora, za porušenie autorského práva. A sťahovanie súborov je snáď najmohutnejšia kopírovacia mašinéria, akú si možno predstaviť - tam sa nejaké vypaľovanie diskov nechytá.)
Autor: FonixinOdesláno: 17:16, 24.10.2010ID: 7eb3aaNahlásit Vaultmasterům
Online to zjistene nemam, ale v obcanskem zakoniku to tak je. Moralne toale samozrejne neni uplne ono. Nevim jak je to na Slovensku, ale u nas to plati. Je to na stejne urovni, jako kdyz si nahranes film v televizi - muzes to pouzivat jen pro svou potrebu a samozrejme nijak nesirit
ono je to sireni i tak diskutabilni, protoze kdyz si nahrajes (stahnes) film v televizi, tak se na nej muzes koukat s rodinou, ale uz ne si pozvat kamose - byt si to mohl klidne nahrat (stahnout) taky.

Nic z tohoto samozrejme neplati pro software a hry. Ty si clovek musi koupit, nebo pouzivat open-source a freeware.
(btw. FNV jsem si koupil a neskutecne me prudi; ze debilni Cenega nemuze vydat patche vcas.)
Autor: jaxOdesláno: 17:35, 24.10.2010ID: 6f981eNahlásit Vaultmasterům
Napodobne, tohle je vazne vrchol... hra je vyborna, ale precijen chci plnou podporu jako vsude jinde, kdyz uz jsem za to zaplatil ty (u nas predrazeny) prachy. Nechapu, ze musi byt problem i ohledne normalni nelokalizovany instalace, vzdyt ta je snad uplne stejna jako treba v anglii. Chapal bych kdybych pouzival cesky dabing, ze se to muze lehce protahnout, ale tohle je demence... takze ve vysledku, jen diky tomu, ze jsme si hru koupili tady v nasi prdeli a pouzivame ceskou IP, nemuzeme mit normalni podporu? to je jako vazne WTF!

P.S.: Nemuzes k tomu Smejki, nebo kdokoliv jinej, co by o tomhle problemu vedel, neco rict, pripadne jak ho vyresit nebo kdy aspon dojde rada i na nas?
Autor: Dochtor MagorOdesláno: 17:40, 24.10.2010ID: 51fd94Nahlásit Vaultmasterům
Mě se zdálo podezřelé, že od Cenegy vyšla čeština včas, tak aspoň patche zdržujů aby si náhodů nepolepšili :-D
Autor: JaWOdesláno: 17:57, 24.10.2010ID: 60a4c0Nahlásit Vaultmasterům
http://www.cenega.cz/forum/viewtopic.php?f=23&t=212
od drooper » říjen 24, 2010, 2:34 pm

Dobry den,
jsem pomerne rozladeny ohledne situace s PC verzi Fallout New Vegas. Hru jsem kupoval ve vire v to, ze na Steamu budu mit stejne rychlou a kvalitni podporu v podobe patchu a dalsiho obsahu jako ostatni z jinych zemi. Jak je mozne, ze nastala situace s tim, ze i kdyz jsem vybral v instalaci normalni anglicky jazyk, tudiz je hra naprosto totozna s originalni anglickou verzi jaka se prodava kdekoliv jinde, tak stale, ani nekolik dni po vydani 2 opravnych patchu, na ni neni na Steamu aktualizace!? Co ma tenhle pristup znamenat? me nezajimaji nejake vase pravni klicky nebo buhvi co si tu na me vymyslite... nezadam po vas nejakou lokalizaci a podobne ptakoviny! Pouze pozaduji, abych mel na produkt, ktery vyuzivam s originalnim, neupravenym jazykem, stejne rychlou podporu jako ostatni... platime vam tu za hry VICE nez ve vetsine okolnich i vzdalenych zemich, tak alespon se starejte o tyto zasadni veci pane boze! je to snad tak velky problem osetrit tyhle veci tak, aby se tohle nedelo proboha?! Nevim jestli si vubec uvedomujete, ale timhle skodite jenom samy sobe a to tak, ze opravdu hodne...
Autor: PishinOdesláno: 07:55, 25.10.2010ID: 611abaNahlásit Vaultmasterům
Nejaka zmena u Cenegy _?
Autor: valcikOdesláno: 17:59, 25.10.2010ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
Fonixine,
u nás teda zlodejská verzia zákona neplatí, prikladám link so znením platného zákona o ochrane autorského práva. (§7 sem zaraďuje aj filmy; §18 potom popisuje práva autora na vydávanie súhlasu ku kopírovaniu)
Hm, okrem toho, tento zákon je aj súčasťou medzinárodného práva, pochybujem teda, že v ČR bude iný.
Z mojej strany je to všetko, už dám pokoj, ale znenie toho spomínaného zlodejského zákona ma skutočne zaujíma. Odkiaľ si čerpal informácie?
Autor: valcikOdesláno: 18:00, 25.10.2010ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
http://www.juls.savba.sk/dokumenty/autorsky_zakon.html
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.