.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Smejki, 2010-12-11 15:17:18, Saybot pro VŠB

Šestá hráčská recenze (nebo spíše soupis pozitiv a negativ) na Fallout: New Vegas

"Fallout New Vegas je jednoznačně lepší, než jeho předchůdce, Fallout 3. Přesto slavná sága plně hodnotného nástupce jaksi opět nezískala. V odrážkách tedy vypíšu, co a jak.

V čem se mi FNV jako takový líbil?


+ Především donutil vysoko hodnotící hráče F3 zamyslet se nad sebou. O recenzentech podobného ražení nemluvě.
+ Opět nabídl velice slušně graficky zpracovanou atmosféru prostředí, ve kterém se hráč pohybuje. Ano, gamebryo je na dnešní poměry zastaralé, ale v tomhle ohledu naprosto dostatečné. Mouchy má jinde, ale o tom později.
+ Vynikající modding & G.E.C.K. editor. Nutno dodat, že hodnocení hry nezvyšuji za to, že nadšenci opravili množství nedodělků a udělali hru mnohem hratelnější, ale za to, že tu ta možnost je a Bethesda ji úspěšně podporuje.
+ Úvod, tvorba postavy, první městečko a celý dojem je dosti silný.
+ Větší finanční obnosy nelze krást ani se 100% plížením.
+ Na poměry k jiným dnešním RPG opravdu bohatý kousek.
+ Volba Hardcore módu. Ovšem... Opravdu ,,hardcore"? Bez něj je hra akorát nepovedenou FPS."

 
celá recenze

Pošlete nám vaši recenzi na Fallout: New Vegas

SEZNAM HRÁČSKÝCH RECENZÍ

Sdílet na Facebooku
Autor: AnonymousOdesláno: 20:21, 11.12.2010ID: 60ca3eNahlásit Vaultmasterům
Podívej, podle mě se výrobci překonali, ohlédli se a dali do hry to co se nejvíc stahovalo (modding) do F3.
Autor: smejkiOdesláno: 23:01, 11.12.2010ID: 41a986Nahlásit Vaultmasterům
nevím o tom, že by se do F3 dal stáhnout logický svět, logika a živelné postavy ::scratch
Autor: SiusOdesláno: 00:08, 12.12.2010ID: 6f99aeNahlásit Vaultmasterům
Během prvního týdne/dvou co sem schrastil FNV sem se dostal tak do 1/2, ale prostě už nějak není motivace pokračovat. Nějak mě nové hry přestávají bavit... začínám si myslet, že vytvořením Planescape: Torment, Falloutu 1-2, Diabla 1-2 (3), Might and Magic 6-9 a War(star/mine)craftu se herní svět pro mě naprosto vyčerpal.

F3 ani FNV mě prostě nedokázaly udržet. Žádné nadšení jak u předchozích dílů tu není. Si pamatuju, jak sem nemohl ani spát, když mě tlačil čas, abych našel vodní čip. Teď? U F3 sem vydržel skoro do konce, ale to jen díky celkově "délce" hry (takže aspoň to utrpení bylo kratší). A FNV sem vydržel fest dlouho, už jen proto abych si ověřil, že není všem dnům konec... ale ačkoliv má mnohá pozitiva, furt je to břečka v porovnání s originálem. Prostě už to nemá toho ducha a ty koule jak dřív, tak mi to furt příjde jako vykleštěná náhrada za legendu.

Prožívám svou hráčskou krizi! Už mě nebaví zkoušet nové hry :( Nějak jsem se zavrtal do letargie, kdy raději strávím čas vyvražďováním lumíků a střílením ježků ve wacky wheels, než hraním FNV či ostatních novinek...
Autor: RXQ79Odesláno: 02:00, 12.12.2010ID: 705b68Nahlásit Vaultmasterům
tady píšeš že větší finanční obnosy nelze krást - já tada ze své vlastní zkušenosti vým že lze - použil jsem tichošlépek hru uložil a těch už nevím kolik ( určítě více než 10 000 ) co jsem utřatil za opravu zbraní si ukradl spět - samozřejmě se mi to nepovedlo hned na první pokus - stačí jen loadnou a pokusit se dotyčného okrást znovu.
Autor: AmarounOdesláno: 09:56, 12.12.2010ID: 6f994aNahlásit Vaultmasterům
Sius: wacky wheels!!!!!! díky moc.. konečně min někdo napsal název toho super počinu, u kterého jsme seděli s bráchou hodiny..... Je to takový to jak tam jezdí žralok v autičku :-D ?
Autor: valcikOdesláno: 10:45, 12.12.2010ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
Sius,
u mňa je to rovnaké, mám rád hry, ktoré obsahujú určitú symboliku a zároveň nechávajú priestor aj fantázii. Moderné, akčné a frenetické FPS ma akosi neoslovujú a práve do tejto kategórie radím aj F3 a FNV.
Holt, sme zvyknutí vychutnávať si dobrý príbeh, pekne v kľude a vlastným tempom. Zbesilé a neprestajné otáčanie kamery v 3D prostredí ma akosi neláka, to rád prenechám konzolistom a dorastencom. :-)))
Autor: stanleyCZOdesláno: 11:43, 12.12.2010ID: 7ed8c6Nahlásit Vaultmasterům
Že by obsidiani napravili děj.. Je sice lepší než ve falloutu trojkách, ale to hlavně díky tomu že si s ním dali autoři záležet. Zápletka falloutu trojky není špatná. Vlastně by byla docela dobrá jenže autoři byli líní (nebo nedostatek financí?) jí trochu více rozpracovat. (i když bratrstvo celkem posrali... od týhle frakci jde o záchranu pustiny?)
Autor: stanleyCZOdesláno: 11:45, 12.12.2010ID: 7ed8c6Nahlásit Vaultmasterům
od kdy*
Autor: JaWOdesláno: 15:34, 12.12.2010ID: 60a3f6Nahlásit Vaultmasterům
Sius - Jě jsem na tom podobně už delší dobu. Jediné co sem v poslední době dohrál byl Mass Effect, Planet Alcatraz a Elven Legacy, skoro dohrál Alpha Protocol (k tomu se ještě vrátím), Starcraft 2 (k tomu se už nikdy nevrátím), občas si zahraju Company of Heroes Online a Panzer General 2. Dragon Age jsem zkusil a zahodil, tak jako NWN2. Tak jak sem měl rád BG, tak se mi veškerá magie ve hrách dokonale zhnusila. FPS už nehraju, Po COD4 Modern Warfare, Far Cry 2 jsem rezignoval.
Po 60-70 ti hodinách toulání se po pustině New Vegas jsem konečně došel na Strip, mám žeton a nějak se nemám k tomu, abych se ke hře vrátil. Chvilkama mě ta hra baví a chvilkama dost nudí Poměr mezi rozhovory a chozením a bojem se sice od bethesdího Falloutu zkrátil, ale eště to není ono. Taky to, že se ze všeho jde vykecat s jakoukoliv postavou atmosféře taky moc nepřidává. Rozhovory jsou některé geniální, ale většina je průměrných. Ale i tak jsou ty průměrné o několik tříd lepší než ve bethesdím Falloutu. Úkoly jsou naštěstí zajímavé. Naposledy jsem dělal White Glove Society úkoly a dobře se bavil.
FoNV je to Fallout, ale chybí mu ten pocit, který dělal Fallout Falloutem, že když špatně odpovím, ponesu následky. Tady se to neděje a to je velké mínus.
Autor: valcikOdesláno: 18:07, 12.12.2010ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
JaW,
remcáme tu jak starí fotri pri pive. :-))
Ešte k tomu FNV - priznám sa, že som ukradol manuál (pdf) a po prečítaní som bol nadšený. Hra vyzerá naozaj premakaná, pravidlá sú podrobné a v mnohých smeroch aj lepšie, než v pôvodnom Falloute. Odrádzajú ma však tie akčné súboje a všetky konzolácke srandičky, napríklad spomaľovanie času a automatické otáčanie kamery pri úspešnom zásahu vo VATS. Kurňa, to si Obsidiani mohli odpustiť!
Mno, hru si však určite kúpim a vyskúšam "na vlastnej koži", ale omnoho viac sa teším na pripravované mody do FO2, či už BGE, alebo MR. Podľa môjho hráčskeho merítka, žiadna nová hra ešte starých Falloutov neprekonala.
Autor: SiusOdesláno: 18:42, 12.12.2010ID: 6fc11cNahlásit Vaultmasterům
2 Amaroun: tak tak... žralok, veverka či co to je, slon atd...

Poprvé co sem to hrál sme měli doma 1 PC na 3 bratry, žádná zvukovka či něco podobného se nevedlo a tak sme valili v multiplayeru zvukové efekty sami.

Na to se nezapomíná, když po "tatatatataata!" a následné salvě ježků na protivníka se člověk za hlasitého "uuuuiiííííí" řítí zatáčkou...
Autor: AmarounOdesláno: 19:16, 12.12.2010ID: 6f994aNahlásit Vaultmasterům
JaW: Company of Heroes Online.... Ono už to běží? To mne teda jebe... (mám Cohy+ datadisky) a je to aspoň povedený? :-)
Autor: AmarounOdesláno: 19:18, 12.12.2010ID: 6f994aNahlásit Vaultmasterům
Sius: Já si pamatuju na to když si vjel do lávy jak se tam oběvil ten periskop :-D a čertíci byli taky skvělí :-)
Autor: JeffOdesláno: 20:17, 12.12.2010ID: 60a52aNahlásit Vaultmasterům
"Lokace sice nenabídnou duchaplnější odměny v podobě zajímavých věcí"

s tím si dovolím nesouhlasit, protože jsem objevil dost lokací, jejichž jediným smyslem bylo to, že v jejich nitru byla schována nějaká ta specialitka
Autor: JaWOdesláno: 09:38, 13.12.2010ID: 60a3f6Nahlásit Vaultmasterům
Amaroun - Pár měsíců to už jede a řekl bych, že je to i povedené 8-))
Autor: AmarounOdesláno: 10:52, 13.12.2010ID: 6f994aNahlásit Vaultmasterům
JaW: Tak to se možná někdy připojim.. Ikdyž mi budou scházet panzer elite :-)
Autor: RostiroOdesláno: 16:52, 15.12.2010ID: 41f6daNahlásit Vaultmasterům
Sius
Ohhhh Wacky Wheels nebo Setllers 2 gold TTD atd. sice grafika nebyla ultrarealistická, ale ty hry měli něco do sebe.

Ale na co se chci zeptat to vraždění lumíků myslíš co Lemmings ?
Kdysi jsem hrá něco na způsob Lemmings, ale úkol byl úplně opační a místo, aby je člověk zachránil tak jim připravoval pasti a musel je Killnout bohužel jsem zapomněl jak se to jmenovalo takže kdyby si někdo vzpomněl byl bych mu vděčný .......
Autor: Say [Bot]Odesláno: 12:06, 20.12.2010ID: 7f517cNahlásit Vaultmasterům
RXQ79: Kradl jsem 29 000 zátek se 100% plížením + tichošlápek (aby se neřeklo) a zkoušel loadovat asi 30x, marně.
Autor: TomekOdesláno: 18:30, 20.12.2010ID: 6f9942Nahlásit Vaultmasterům
Solidní výčet +/-, s většinou se dá souhlasit, jen jedno mi vrtá hlavou. Jaký je rozdíl mezi Bambulkama (F3) a Sněhovejma koulema (FNV)? V obou případech, pokud se nelíbí, si jich player nemusí ani všímat, jsou tam pro ty, kterejm se líbí - věc volby. Svět nepřijal Bambulky tak kriticky, jako VŠB, tahle "hrůza" implantovaná do FNV je v první pětici v oblíbenosti Adventur na nexus.
Krást se nemá :-), zhoršuje to Mesiáše, já vidělal na KARAVANĚ desítky tisíc s dobrým pocitem, jak sem dobrej :-).
Autor: hejlíkOdesláno: 20:33, 20.12.2010ID: 5160f2Nahlásit Vaultmasterům
Tomek: Bambulka, která Ti permanentně zvyšuje statistiky a znevažuje tak útrpnou cestu vývoje hlavní postavy, je nehorázné svinstvo. K čemu je pak RPG systém, když již z počátku si můžeš vytvořit polo-boha a okamžitě jít nakopat zadel Enklávě? To není výzva, to je jen stupidní degradace a zlehčování obtížnosti na úkor hry samotné. Mluvím o Fuckoutu, v NW to alespoň nebylo tak radikální...
Autor: TomekOdesláno: 01:24, 21.12.2010ID: 6f9942Nahlásit Vaultmasterům
Hejlíku :-) ... nepřeháněj degradaci hry Bambulkama. Bambule zvýšily SPECIAL o "1" , playerovi se otevřela možnost vzít si jinak nedostižné perky (kromě perku na zvýšení SPECIAL, což je jak v F3 tak ve FNV!!!). Ve FNV Koule sice nic nezvýší, zato si player může SPECIAL koupit!!! u dr. Usanagi (fujtajbl!) což v F3 nešlo, ale to je nemlich to samé, jen v bleděrůžovým a nějak si na to "zapoměl". Tvojí odpověď neberu, nezlob se, rozdíl Bambulka/Koule je na VŠB jen v tom, že "elita" poslala F3 k šípku. Ať tak či onak je FNV lepší, propracovanější, nicméně rozdíl Bambule/Koule v tom nefigurují.
Autor: 3DfxManOdesláno: 23:57, 21.12.2010ID: 60cbceNahlásit Vaultmasterům
Načase aby sme si naprogramovali vlastného Fallouta ! a nie sa tu kakať, že F3 tam to zle toto zle.... F3 a vegas čisty blud mne sa to nepáči Vôbec! F3 nema ani zdaleka na Fallouta 1,2 ....
súhlasím z názorom Sius-a a tiež si tak myslím, že nema to šmrnc... každá nová hra ma síce super ultra high grafiku ale čo z toho ked je pritom strašná nuda a hratelnost u niektorých neprekrocí ani 6hodin... je to smutné
Autor: Say [Bot]Odesláno: 23:33, 22.12.2010ID: 7f517cNahlásit Vaultmasterům
Tomku, to máš z toho, žes nehrál ty pravé Fallouty. Bambulky jsou konzolové zjednodušovátko, takový oficiální cheat. Že je ,,svět přijal" je imho úsměvné tvrzení.
Autor: nickOdesláno: 19:06, 30.12.2010ID: 51b03eNahlásit Vaultmasterům
Tak nevim. New Vegas me tak nenadchlo, jako Fallout 3. Je to plytky. Jak to myslim? Obsahu a questu tam maji habadej, ale kolikrat strasne linearni. Hlavne zniceni Bratrstva oceli mne nastvalo a premyslel jsem, ze to smazu. Mam jim znicit zakladnu, ale nemuzu jim to aspon rict? Nebo jinou stredni cestu? Nakonec jsem se skripanim zubu dorazil aspon ten pribeh. Radsi meli udelat jen ctvrtinu questu a udelat je promakanejsi - a ze ve vic vecech mi chybeli moznosti. Stejne tak 3 mela promakany pribeh a charaktery. Tohle je strasne plytky. Nejaky crazy postavicky tam take nemaji... Hudbu maji tusim ze dvojky nebo jednicky, takze sem si aspon nostalgicky zavzpominal. Nepocitam skutecnost, ze mi to padalo jako Fallout jedna. Takze mne to spis otravilo. Az bude patch a najdu si cas, tak mozna to zkusim znovu, ale vidim to tak, ze asi ne.
A tak. Hlavne ze jsem si to kvuli trojce koupil...
Autor: nickOdesláno: 19:11, 30.12.2010ID: 51b03eNahlásit Vaultmasterům
sius: Jenze to je dobou. Ne kvalitou her. Dnes ti nekdo predstavit tak kvalitni rpg jako planescape, tak uz to take tak nebudete hrat. Kor ve 3d. Ve 2d to bylo prehlednejsi. A uz neni ani tolik casu a her je plno. Kazdej zacatek neceho je svym zpusobem uzasny. Stejne jako zacinal filmovy prumysl, zacinal i ten herni. Proste nadseni. Ale je blbost nad tim brecet.
Autor: nickOdesláno: 19:32, 30.12.2010ID: 51b03eNahlásit Vaultmasterům
ps: Je docela pochopitelny, ze ve 3d jsou veci zdlouhavejsi a tudiz i mene zabavny. A vegas je dle meho strasne utahany. Clovek prebiha od neceho k necemu a nema ani nejakou poradnou kostru. Dorazit pribeh clovek nemuze, protoze by to s nenalevelovanou postavou nedal, takze poradne ani nevi co ma delat. A kdyz neco chce delat, musi se ridit necim, co nema poradnou logiku (viz to bratrstvo). Stejne tak hudba z Vaultu z Fallout 1 byla poouzita ve Vegas nahodne, takze to atmosferu spis kazilo. Nebo uz aspon nesedela k tomu, co mela. O vidlackym radiu nemluve... Proste me to nastvalo. Radsi zustanu u Stalkera a pouze nostalgickych vzpominek na Fallout1, protoze ve skutecnosti jsem si s nim zazival peklo (padani).
Stastnej novej rok.
Autor: Storm SentryOdesláno: 15:05, 24.1.2011ID: 51ff86Nahlásit Vaultmasterům
NV mě fakt naštvalo a dohrál jsem to jen z povinosti. Finální boss- nejen že to byla nuda ale ještě se mi zasekával v modelech terénu. Příběh taky na pikachu :/

ať žije Mass Effect 2 - ten jsem dohrál 4x
Autor: BlackbirdOdesláno: 11:48, 28.4.2011ID: 51d878Nahlásit Vaultmasterům
Tak nevim jak ty ale asi jsme hráli každej jinou hru. Nepopírám, že F3 nebo FNV se nemohou rovnat F1 či F2 ale o to tady moc nejde. F1 a F2 byly vytvořeny v době kdy se moc počítačovej her ještě nedělalo a výdělek nebyl prioritou číslo o několik řádů před vším ostatním. Nicméně zpět k tvé recenzi.

1. prezidenská ochranka tam jen tak nečině nestojí a čumilové už vůbec ne, mě se rozprchli na všechny strany po výstřelu + ochranka začala pálit.
2. stimpaky radx a radaway v původních falloutech taky nebyly navykové.
Prostě jde o medicinsky vychytané léky bez vedlejších účinků a vždy to tak bylo.

Jinak s tvou recenzí v bodech více méně souhlasím. S celkovým dojmem však ne. Ale to je věc názorů.
Autor: VaultboyOdesláno: 19:11, 8.6.2011ID: 607edaNahlásit Vaultmasterům
Pozrite chlapci...tý čo vyjadrujete názor, že F1 a F2 sú mnohonásobne lepšie ako F3 a FNV. Možno je to tak , možno nie..Ja som tiež hrával všetky dieli(najviac F2)..to boli pecky..a najlepšie RPG aké som kedy hral..ale F3 a FNV by som neoznačoval ako ich následovníkov...ano tituli majú tie isté názvy...skôr by som povedal že FNV a F3 sú robené novým iným štýlom...ktorý je svojim spôsobom super...ano má veľa múch...ja byť Bethesda a Obsidian pracujem na vývoji a úpravách omnoho dlhšie..hráči by čakali dlhšie ale dočkali by sa lepšej hry..(možno)..niekto hore letargicky spomínal na tahové súboje...bolo to v pohode no po čase zdĺhavé, hlavne ked na bojisku bolo cca 25 NPC + ja...preto som veľmi uvítal(ked prišiel Fallout Tactics) ked som konecne mohol hrat v realtime..je to svižnejšie, rýchlejšie, zábavnejšie..aspoň pre mňa..no najviac tak isto nasere logika a reakcie NPC..1.napr.:mne tiež po odstrelení prezidentovej hlavy ochranka aj celý dav, len stály ako idioti

2.Pomáhal som v tábore Poslednej nádeje...po úspešnom dobytí Nelsonu som išiel za majorom. A co mi povedal major?...Totalnu kravinu, ževraj "co tu pohledávám, jestli nemám něco lepší n práci"..ked som vyšiel zo stanu prvé čo mi povedal NCR MP bolo:"Je skvělé že je Nelson opět v naších rukou"

3.skúste prísť preoblečený za vojáka NCR za dôstojníkom NCR alebo Rangerom...povedal mi že čo tu robí civilista??..bud som debil alebo ma videl v gomore ako civilistu...vážne nieviem

Ako hovorím má to veľa múch...no nieje to žiadna katastrofa..
Autor: HonzaOdesláno: 21:10, 21.7.2011ID: 335206Nahlásit Vaultmasterům
Dohráno NV, dohrál jsem dříve několikrát Fallout 2, Fallout 1 nehrál a Fallout 3 nedohrál, skončil před koncem.

A pro mě jsou věci v F NV lepší než ve dvojce. Např. atmosféra, zžití se s postavou. V mém případě 3D tomu velmi pomáhá. Navíc mi přijde mnohem smysluplněji využití všech dovedností, v F2, F3 mi přišly některé dovednosti mnohem důležitější než jiné. Tady bych nejraději maxoval skoro vše.

Když srovnám jen F3 a NV, tak potěšila vyšší obtížnost. Zabít rodiče Páračů dalo pěkne zabrat, vypotřeboval jsem většinu min, silných. Na druhou stranu něco nebylo příliš složité, např. Nelson jsem vyčistil aniž bych dostal úkol, taktéž jsem vybil omylem Vault s Ďábly a nesplnil úkol, nebo jsem z nudy zabil Ceasara poměrně brzy. Naopak kazadoři, párači, či i lepší ghúlové mě trápily celou hru. Pak nevím, jestli brát pozitivně, či negativně, že v NV jsem nějak ani nevěděl, co je hlavní úkol hry a co mám jako úkoly vedlejší. Co se týče frakcí, nějakou dobu jsem se úspěšně snažil zavděčit všem.

Problém se "zabitím" bratrstva jsem neměl, dohodl jsem s jejich velitelem o příměří a oni mi na oplátku pomohli na přehradě(ale tuším, že jsem četl, že příměří lze dohodnout jen pokud jim neshodíte jejich vládce) Tedy bych si na některé věci nestěžoval, nejdřív mrkněte na wiki, ale přišlo mi, že vždy bylo spoustu možností, jak nějaký úkol řešit.

Rovinatý terén v F3 mi vyhovoval, lépe řečeno netrpěl neviditelnými stěnami, které zmiňuješ. Ty mě tak iritovaly! Jsem zvyklý ze série Might and Magic, že se jde dostat kamkoli.

No a bugy některé zůstavají napříč celou sérií. Např. pro mě nepochopitelné, když se pořežou dvě frakce, tak já si můžu vesele posbírat zbraně. Díky tomu jsem především v F2 mohl získat na začátku v JZ cípu mapy velmi slušné zbraně, navíc pak šlo ukradnout snadno Gaussovku, splnit úkol s vertbirdími plány a mít nejlepší zbraň a zbroj na začátku hry a rovnou poposkákat na cca level 7, po pár desítkách minut. Další společný háček max cap. Stále nechápu jeho smysl, pochopil bych, kdyby to byla onlinovka, ale takto? Kvůli němu jsem nedohrál F3, u NV jsem si zjistil, že už nejsem tak daleko konci, tak jsem to už nějak dohrál do konce.

To je několik mých postřehů k této hře.
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.