.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
jan tomášik, 2008-10-30 08:43:43, www.metacritic.com

Glosa o Falloutu v očích Metacriticu

Je zajímavé, povšimnout si vývoje hodnocení série Fallout na monstrózní kalkulačce a sběrači hodnocení metacritic.. Podíváme-li se jak uspěl Fallout (1) u kritiků, dospějeme k překvapivě nízkému číslu 89%, Fallout 2 si pak dokonce vysloužil pouých 86%. Zkuste si tipnout jak uspěl Fallout 3... No, nebudu vás dlouho napínat - 94%.

K tomu skutečně zajímavému se však teprv dostaneme a totiž podíváme-li se na hodnocení samotných návštěvníků metacirticu.. Fallout 1 - 9.5, Fallout 2 - 9.4, Fallout 3 - 8.5..

Z lehkého srovnání dojdeme k, překvapivému závěru - zatímco hráčské nároky rostou, ty recenzentské jsou utěšeně otupovány.. Proto, bych byl k devítkový, ba desítkovým hodnocením značně skeptický.

Sdílet na Facebooku
Autor: ToxarOdesláno: 15:20, 30.10.2008ID: 5161bcNahlásit Vaultmasterům
Já bych byl spíš skeptický k hodnocení hráčů. Já jsem proti srovnávání hodnocení, protože je to už jiná hra. Je to skoro jako srovnávat NHL 09 a Far Cry 2.
Autor: KeinOdesláno: 15:46, 30.10.2008ID: 51634cNahlásit Vaultmasterům
myslím že hráči ví daleko lépe ja kna ně hra působí ;) a jak vím z vlastní zkušrnosti tak na devitku ta hra není ani náhodou...
Autor: JezevecOdesláno: 15:59, 30.10.2008ID: 332afaNahlásit Vaultmasterům
Zdá se mi že recenzím dáváte zbytečně až moc velkou váhu. A to že měl fallout 2 jen 86% a nebylo tam snad taky strhnuto něco za to že už byl hodnocen jako celkem zastaralý na svou dobu? Zdá se mi že se z F3 snažíte udělat zkrátka debilní hnusnou hru. Nemluvě o tom že hodnocení F3 od hráčů se jistě ještě pohne (neříkám že nahoru), ale přeci jen je venku chvíli.
Autor: PaegasOdesláno: 16:05, 30.10.2008ID: 616622Nahlásit Vaultmasterům
Zatímco recenzeti uznají, že je jiná doba, doba konzolí, grafiky a vůbec jiných hodnot a podle toho hry hodnotí, hráči mají stejně vysoké nároky jako dřív. F3 jsem hrál už několik hodin a naprosto nechápu vysoká hodnocení..
Autor: ToxarOdesláno: 16:05, 30.10.2008ID: 5161bcNahlásit Vaultmasterům
Jo. F3 je venku chviličku, mají ho a hodnotí z drtivé většiny jen HC hráči, kteří se nesmířili s koncem izometrického pohledu v sérii.
Autor: KalimeroOdesláno: 16:09, 30.10.2008ID: 518abaNahlásit Vaultmasterům
A nejsou snad recenzenti především také hráči? :)
TO nizké hodnocení je výsledkem dlouhé doby. Počkej 10 let a F3 tam bude mít 7ku ;-)
Autor: KeinOdesláno: 16:20, 30.10.2008ID: 51634cNahlásit Vaultmasterům
Nemyslím, že většině Hardcore hráčů vadí to, že je to z vlastních očí, nebo že je to v 3D, ale to že už ta hra nedosahuje takových kvalit, prostředí je mdlé, jednoduché, zajímaavých míst je opravdu málo vše jsou jen naklonované dungeony, v předhozích falloutech měly různé zakladny mutantů, vojenské sklady místa a halvně města své přiběhy a kouzlo, ve Fallout 2 jste pořád něco nového objevovali pořád a pořád ikdyž jste hru dohráli několikrát , byly tam anprosté maličkosti kterých si ze začátku nevšimnete, toto ve fallolut 3 není - to je to oč tu běží...
Autor: RatmamahatmaOdesláno: 16:43, 30.10.2008ID: 51d558Nahlásit Vaultmasterům
"je to už jiná hra. Je to skoro jako srovnávat NHL 09 a Far Cry 2."
Nevim, jestli se mám smát, nebo brečet. Tahle zvláštní teorie o "nové době" je naprosto mimo. Mimo mimo mimo. Je to jenom hlupá omluva za hloupé hry. Na evolučnim stromě vývoje her se prostě pár společností vydalo větví, která vede k pávům. Udělaj si vobrovskej barevnej vocas a řikaj tomu pokrok. A každej druhej na to: "Jé, ten má ale pěknej velkej vocas, poďte mu ho pokouřit!"
Ale slyšeli ste někdy páva zpívat? Je to trošku jako když Tod víská při headshotu.. takový divný "kvíchrrr kvíchrrr". Dobrý Tode, tvůj novej pták má velkej pták, ale nezazpívá ani jako Archeopterix a při letu ten svůj chvost šourá skoro po zemi.
Jo, i tohle je evoluce, ale já mám rači krysy od Black Isle a krkavce od Blizzardu (ukázky z diabla 3 mě narozdíl od ukázek z F3 dokázali nadchnout). A Archeopterixe Morrowinda od Bethesdy ;) ještě než se vyvynul v tenhle oblivionskej zmetek s velkym pérem.
Možná, že to nejsou na první pohled tak pěkný tvorové jako páv, ale určitě toho maj víc v hlavě. A von nakonec ani ten páv pěknej neni, je to chodící kýč. Krkavec má styl.
Konec bajky
Autor: patrikOdesláno: 16:52, 30.10.2008ID: 518a5aNahlásit Vaultmasterům
ratma
krkavec je este vacsi gyc, nez pav
Autor: RatmamahatmaOdesláno: 16:54, 30.10.2008ID: 51d558Nahlásit Vaultmasterům
gyc?
Autor: HerrerOdesláno: 17:15, 30.10.2008ID: 70a9ecNahlásit Vaultmasterům
Ratmamahatma: Je to smutný,protože krkavci už prostě nelítají... ještě takový Wizardry 8,to byl nádherně hnusnej pták:-) Tahle doba je holt divná a celý je to o tom,z čeho bychom měli mít radost,ale nemáme - hry už nejsou okrajová záležitost pro pár maniaků,ale bohapustej mainstream a tak si autoři nemůžou dovolit to,co dřív. Pokud teda chtějí rejžovat a to oni určitě chtějí... Btw,z toho,co jsem si o F3 přečetl mám opravdu rozporuplný pocity a to jsem tu hru rozhodně nijak nezatracoval... To,že jsou tam jen dvě města,to je fakt masakr a i další zmiňovaná negativa (ať už jakkoliv nafouklá) mě dost děsí. Nevýrazný charaktery,přeplněnej svět,tupá AI,absence humoru,mizernej vliv S.P.E.C.I.A.L.u... Chjo:-( Dokonce už ani nebudu zítra večer obletovat kolem XZone obchodu,jak jsem původně plánoval a prostě si počkám až to bude všude v krámech. Šanci tomu dám,ale Fallout radši nečekám... Jen mi chlape řekni,který firmy ještě směřujou "krkavčí" cestou a hoď kdyžtak i nějaký tipy,rád se s nima seznámím;-) Pokud ovšem nemyslíš třeba Blizzard,když dáváš za příklad Diablo... To je celý trochu mimo,protože ono není až takovej problém udělat stejným způsobem hru,která byla kasaštykem už za těch kultovních herních časů... Fallout byl určitě mnohem okrajovější záležitost a přenést ho do týhle doby se vším všudy,takovej jakej jsme znali,to si nikdo nedovolí a Bethesda tuplem ne.
Autor: MarcoOdesláno: 17:22, 30.10.2008ID: 41ac42Nahlásit Vaultmasterům
To: Ratmamahatma

Nadherne povedane...Blizzardaci maju aspon tolko rozumu ze si uvedomili ze diablo bude diablom iba v povodnom izo pohlade..a myslim si ze tym aj splnia ocakavania fanusikov...no predstavte si diablo vo 1st. person..nechapem co tym chceli bethesdaci dosiahnut..som zvedavy aku hru nabuduce odkupia a dokur...via....
Autor: HerrerOdesláno: 17:33, 30.10.2008ID: 70a9ecNahlásit Vaultmasterům
Marco: Bethesda chtěla určitě dostat co nejvíc z oblivionskýho enginu a to je zrovna věc,kterou bych jim ani nevyčítal. Fallout šel určitě udělat skvělej i v 1st person. Horší je,že se podle všeho Bethesda vysrala právě na věci,který dávaly starejm Falloutíkům duši a to je průser...
Autor: NecromanckerOdesláno: 17:50, 30.10.2008ID: 41a91cNahlásit Vaultmasterům
Celou Bethesdu pochcat, sežrat, znásilnit, vysrat a zabít. Ne nutně v tomto pořadí.
Autor: KalimeroOdesláno: 18:48, 30.10.2008ID: 518abaNahlásit Vaultmasterům
Významným prvkem, proč tak hodnotíme původní fallouty je fatk, že v době kdy jsme je hráli, jsme byly kvalitou nedotčeni. Sebemenší maličkost jsme opevovali a pokádali ji za dokonalost. Neplivejme špínu pouze na hry s hezkým ocasem, který si každý někdy rád pokouří, ale uvědomme si, že i my hráči se měníme. Proto napaříklad ty menší hodnocení starších falloutů. Hold dnešní lidi už to neohromí jako dříve. Proto se musí ohromovat zase jinými věcmi a dneska hold letí barevné ocasy no. Šak co se strachujete. Pokud si trh bude žádat opak, taky ho dostane.
Autor: DrogOdesláno: 19:31, 30.10.2008ID: 429576Nahlásit Vaultmasterům
Ja teda ocasy ze zásady nekouřím ... :D
Autor: NeasiOdesláno: 20:22, 30.10.2008ID: 8013a2Nahlásit Vaultmasterům
Hm, tak f3 jsem uz videl, zkusil a musim rict, ze bych za nej nedal ani zlamanou gresli. Co vic - cela hra je natolik nepovedena a spatna, ze me nestoji ani za to si ji stahovat. Vetsi zklamani jsem tenhle rok nezazil.
Autor: ohmOdesláno: 20:59, 30.10.2008ID: 61422eNahlásit Vaultmasterům
no tak pratele, spominate jak to vypadalo pred par letmi s fallout 3? marne jsme vsichni podpisovali petici pro pokracovani, bylo nam jasny ze dalsi fallout je pohrben. a ted to mame pred sebou. ja osobne bych dekoval i za vetsi hovno. dohral jsem vsechny fallouty odpredu odzadu, cetl hromadu fan fiction a ted mam moznost se interaktivne podivat do toho sveta. i kdyby to bylo neco na spusob portal je to skvely. no neni to jen add on, je to dokonce plnohodnotni hra a ne nejhorsi. jinak cely tenhle povyk mi pripomina longest journey versus dreamfall. apropo metacritic> osobne bych bral metacritic s rezervou, ten baseball na druhem miste je sileny vysmech celemu jejich hodnoticimu systemu. lepsi je gamerankings.com
Autor: codeOdesláno: 21:55, 30.10.2008ID: 60f1b4Nahlásit Vaultmasterům
Rekl bych ze dulezitou roli tady hraje take to, ze s clovek ty stare hry hodnoti tak nejak min prisneji, nostalgicky, se slzou v oku. Clovek ma proste takovou vlastnost, ze si spis pamatuje ty dobre veci a na ty horsi zapomina..

Kazdopadne zitra se take vrhnu na Fallout 3 a jsem vceku pozitivne naladen, protoze vsechny ty kecy kolem mne nijak zvlast neovlivnili - sam si to zahraju sam si udelam nazor, a tak by to mel udelat kazdy. Tecka.
Autor: RatmamahatmaOdesláno: 22:03, 30.10.2008ID: 6f716cNahlásit Vaultmasterům
Je tady nakouslejch spousta témat týkajících se samotný podstaty počítačovejch her. Mám na všechno tohle docela ucelenej názor, ale bylo by pro mě nemožný ho sem v nějaký rozumně zkrácený formě hodit. Zkusim na tohle téma vypracovat nějakej referát a přihodim ho k těm hráčskejm recenzím co se nám tu rojej. Ale asi to bude chvilku trvat ;)
Autor: StanOdesláno: 01:13, 31.10.2008ID: 41d28aNahlásit Vaultmasterům
No, říkal jsem to minule, že tohle je hodně zajímavá věc s tim hodnocením: D

Ale nemá to tipuju nic společného s nostaligií a slzou v oku, protože recenze v té době těžko mohly být nostalgické, protože to byla nová hra a i tak měly oba díly nižší hodnocení než F3, pro mě osobně je to jen fraška.
Autor: DrizztOdesláno: 09:17, 31.10.2008ID: 51d558Nahlásit Vaultmasterům
To Ohm: No jo, ale Dreamfall byl alespoň stejnej svět a byly tam starý lokace a postavy, dialogy byly pořád perfektní. Pořád to byla adventure (se skřípěním zubů). Navíc to dělali stejní lidi.

F3 je prostě úplně něco jinýho, vzalo se pár kulis z předchozích dílů a značka. Absolutně se nehledělo na kontinuitu.
Autor: AvallachOdesláno: 17:43, 31.10.2008ID: 6056a0Nahlásit Vaultmasterům
Šak to Oscuro's Fallout Overhaul(OFO) Mod napraví :)
Autor: ohmOdesláno: 23:57, 31.10.2008ID: 7edc50Nahlásit Vaultmasterům
2 drizzt: jasne, to mas pravdu. ja jsem mel spis na mysli ten vypocitavy prechod od hardcore k mainstreamu (i kdyz v minulem desetileti meli jine vyznamy), z klasicke pointnclick veci ke akcni adventure, lehce stravitelne jak blbej fast food. no co nadelas, kdys chces jist a nikde nemaji nic jenom fast food? dreamfall jsem zacal hrat s nechuti, no pak jsem privrel oci, sebral z nej to nejlepsi a jsem tomu rad. to samy hodlam udelat pri fo3, protoze musim. kdyz chceme dnes od hypo her neco vic nez ryzi a minimalne sofistikovanou animalni zabavu jsme celkem bezpochyby alternativa. pred tema deseti letami - kto mel pc? i bezni uzivatele celkem jiste potrebovali slusny skill na ovladani pc a to taky vypovidalo o jejich narocich. byli hardcore, chteli hardcore, bis jim dalo hardcore (a vic hardcore to bylo v '91 kdy jsem s tim vsim zacinal). a dnes? bez komentu, cilova skupina je uplne jina. ma vyznam delat neco pro skalni fandy, kdyz je hromada novych uzivatelu, kteri maji kalkulacni prednost? a je to tak se vsim. flimy, hudba, literatura. no a hry trpi dvakrat protoze jsou momentalne nejvic v kurzu a je dost problem prerazit s necim nizkorozpoctovym. ze je hra spatna? prave naopak. fo3 je genialne a tendencne sita vetsi casti hracu. myslite ze jsou v bethesde hloupi? he, oni vedi co je pro trh spravny. chteli jsme kapitalizmus. a co nam zustava? muzeme si to zahrat, cekat na mody a spolecne pracovat na tom, aby se vytvoril ve f04 aspon nejaky kompromis. btw ironicky se smeju: for gamers by gamers. jak by asi znelo tohle motto ted?
Autor: karelOdesláno: 05:53, 1.11.2008ID: 42baf2Nahlásit Vaultmasterům
ohm: hele, asi takhle, když dneska mladym klukům (i holkám:)) říkáš, že ty dnešní hry sou většinou prázdný, zjednodušený, tak se ti vysmějou stylem jako jak to myslíš, tak neni nic jednoduššího než je odkázat na poctivý kusy ať si je zkusí a já ti garantuju (vim to z vlastní zkušenosti) že i přes grafickou (to hlavně, většina her na ničem jinym dneska nestojí) zastaralost ty hry prostě pár těch kluků (a holek:)) chytne a když ti třeba za dva tejndy přijde mail ve stylu kua jak mám zabít kangaxe, tak si uvědomíš že nic neni ztracený, snad mě chápeš:)) jinak filmy hudba literatura i hry velmi kvalitní vychází furt, holt se ale po něch musíš víc pídit hehe

jo a padla tu ta nostalgie a to musim souhlasit, hodně lidí zapomíná kolik s prominutim sraček vycházelo i v minulosti
Autor: MkkOdesláno: 19:42, 1.11.2008ID: 33c73aNahlásit Vaultmasterům
Lol Toxar, to snad nemyslis vazne. Vies ide o to, ze NHL sa nikdy nebude volat FarCry 3 :) Chapeme? Takze ked sa toto vola Fallout 3, hadam to nebudem porovnavat s Oblivionom. F3 som uz nejaky cas hral.. proste nuda. V jednom mas uplnu pravdu Toxar, ako si sam naznacil - toto neni Fallout.
Autor: ohmOdesláno: 21:52, 1.11.2008ID: 602f96Nahlásit Vaultmasterům
karel.. jo jo, ja vim dobre ze to takhle beha a tesi mne to. namotal jsem kamarady na neuromancera, na starou ultimu online, dm nebo na albion, co jsou opravdu kvalitni klasiky. jenom zajimavy by bylo kdyby je takhle vychovavli developeri, hehe, utopie. no ke cti at jsou vsechny vynimky, kteri delaji navzdory vsemu kvalitu. psal jsem o tom co se deje vetsinou pri hype vecech, ale to je urcite vsem jasny.

btw a dobre vim ze existujou kvalitni filmy, hudba, hry. cely cas nedelam nic jineho nez je hledam, heh chodim na artfilm festivaly, no kdyz vysel novy indiana jones musel jsem ho videt. posloucham alternativu, no kdyz vysla nova metallica musel jsem ji slyset. to samy je fo3, musim i kdyz vim ze neni urcen zcela pro mne. vezmu z nej to nejlepsi a nereknu jedineho kriveho slova. to samy by mel udelat kazdy kto podepisoval petici.
Autor: ohmOdesláno: 12:33, 2.11.2008ID: 7f4ebeNahlásit Vaultmasterům
hm, spatne to vyzniva. kritiku treba, no konstruktivni
Autor: SantaOdesláno: 22:49, 7.11.2008ID: 511460Nahlásit Vaultmasterům
hodnocení uživatelů ma metacritic je ošemetné. Když to rozkliknete, tak jsou tam hodnocení NULA. Ruku na srdce, opravdu je 0 pro F3 adekvátní?
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.