.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
JaW, 2008-11-28 22:15:07, VŠB

Nová anketa - Oznámkujte Fallout 3

Slíbil jsem novou anketu za týden od té minulé, ale nějak se to časově pokakalo, takže ji máte až teď.

Dnes je na vás, abyste nepřímo ohodnotili Todda a jeho hvězdný tým Bethesda z Marylandu za jejich práci. Zavolejte si jejich kontroverzní Fallout 3 k tabuli a oznámkujte ho podle vašeho nejlepšího svědomí. Nechte ho zářit mezi ostatními hrami, nechte ho propadnout a nebo ho prostě ohodnoťte známkou průměrnosti, pokud se vám zdál průměrný. Nažhavte své plasmové myšky a dejte se do díla. Už se vám tam někdo vzadu hlásí.

V minulé anketě jsme se ptali "Pokládáte Fallout 3 za kvalitního nástupce původních dílů?"
54% návštěvníků Fallout 3 za kvalitního nástupce nepovažuje a 37% ano. Zbytek se nedokázal rozhodnout nebo nehrál všechny díly série.

Výsledky z minulé ankety hledejte zde. Archív s anketami najdete tady.

Sdílet na Facebooku
Autor: smejkiOdesláno: 00:03, 29.11.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
Zajímavé je, že se u minulé ankety podíl spokojených zvětšoval (z počátečních celkem stabilních 31% na oněch 37%). Přičítám to příchodu venkovňátek/povrchňátek z hlavního proudu. Z toho nám vyplývá, že vaultí stálice jsou vesměs více nespokojené:-)

ontopic: dávám za 2 (důvody jsou v mé recenzi)
Autor: JaWOdesláno: 00:12, 29.11.2008ID: 7eb4d8Nahlásit Vaultmasterům
smejki: Taky jsem si toho narustu spokojenych hracu v prubehu celeho tydne vsiml. Ta tva teorie se mi zda rozumna.

Sam jsem hlasoval za 2. Pokud bych to mel srovnavat s predchozimi dily, dopadlo by to hur. Hra je dobra, ale za jedna urcite ne.
Autor: DrogOdesláno: 03:00, 29.11.2008ID: 429576Nahlásit Vaultmasterům
Ano hra je to dobrá, proto dávám za 3.
Autor: ParkonOdesláno: 10:34, 29.11.2008ID: 61185eNahlásit Vaultmasterům
Dávám za 3.
Hra je to sice docela slušná, ale na známku 1 to určitě nemá a 2 by možná dosáhla kdyby to nebylo pokračování.
Autor: bebeOdesláno: 12:07, 29.11.2008ID: 605766Nahlásit Vaultmasterům
davam za 1, toto v pohode strci do kapsy aj predchádzajuce diely, hlavne tie questy a atmosfera, grafika
Autor: ToxarOdesláno: 12:32, 29.11.2008ID: 6f6f7aNahlásit Vaultmasterům
To Smejki a JaW: 2 možnosti... 1) buď si lidi začínali zvykat, nebo 2) nespokojenci došli. Přecejen, ten kdo je s něčím nespokojený, řve vždycky víc, než ten kdo je spokojený, nebo je mu to jedno. (typický příklad - radar v Brdech)


2
Autor: JaWOdesláno: 12:42, 29.11.2008ID: 7eb4d8Nahlásit Vaultmasterům
Toxar: Sorry, ale tvuj prispevek nedava zadny smysl.
Autor: ToxarOdesláno: 12:59, 29.11.2008ID: 6f6f7aNahlásit Vaultmasterům
JaW:

1) buď si lidi začínali zvykat (F3 je vtáhl až po delší době), takže v druhé části týdne hodnotili hráči, kteří měli odehráno větší počet hodin.

2) To že tu na F3 "každý" nadává, neznamená že je většina nespokojená. Je spousta lidí spokojených, kteří ale nic nenapíší, protože jsou spokojeni - a nestojí jim to za hodnocení.

už chápeš, co tím myslím?
Autor: JaWOdesláno: 13:07, 29.11.2008ID: 7eb4d8Nahlásit Vaultmasterům
Toxar:Pokud si nepochopil, jak to smejki myslel, tak trochu jednoduseji:

Je tady urcita skupina lidi, kteri chodi na VSB uz nejaky ten rok pravidelne a to temer denne a vetsina z nich hrala i predchozi dily a maji s cim porovnavat. Samozrejme se mezi nimi najdou i novi privandrovalci, kteri sem prisli az s Fo3 a budto predchozi dily zkouseli zpetne hrat a nepochopili je (viz. pred par dny shoustboard) a nebo je nehrali a nebudou hrat vubec, protoze maji divnou grafiku a kdyz strili z pistole, kterou si pracne sehnali, tak se netrefuji. Tato skupina zahlasovala jako prvni. Pomer v ankete byl 31% ANO k 61% NE.

Pak je tu druha skupina, smejki je velmi vystizne nazyva "skupina venkovňátek/povrchňátek z hlavního proudu", kteri sem dorazili casto nahodne pres vyhledavac behem celeho tydne, posledni otazku jednoduse ignorovali a dali hlas sve nove, na jeden mesic mozna dva, oblibene strilecce s RPG prvky, aby ji "pomohli" vyhrat proti zlu. Hlasovani se behem tohoto tydne zacalo pomalu menit na konecnych 37% ANO k 54% NE.

Sice nakonec 9% hlasovalo, ze nemohou hry porovnavat, protoze nehrali vsechny dily serie, ale nedelam si zadne iluze o tom, ze toto cislo melo byt v desitkach procent.
Autor: JaWOdesláno: 13:13, 29.11.2008ID: 7eb4d8Nahlásit Vaultmasterům
Toxar:
Ne, tvoje tvrzeni nedava smysl. Anketa tady byla tyden.

1) Ty tvrdis, ze hraci, kteri si zacali zvykat, protoze odehrali nejvice hodin, cekali az nakonec tydne, aby zahlasovali. To postrada jakoukoliv logiku. Jen dodam, ze hlasy v ankete nejdou menit. Jednou zahlasujes a konec.

2) Toto uz je totalni blabol, jak si vysvetlit sam sobe, proc ta anketa dopadla, tak jak dopadla. Pripadas mi dost zoufale. Snazis se chytat nelogickych a nesmyslnych argumentu.

Priste az neco napises, zamysli se, napis to a pak se nad tim jeste je minimalne jednou zamysli, nez to posles mezi lidi.
Autor: KeinOdesláno: 13:22, 29.11.2008ID: 51634cNahlásit Vaultmasterům
Dávám za 3. za 2 bych dal kdyby tam bylo více měst a jasná historie míst, lepší AI a nebyl by tak dokurvený herní svět.

A Toxar ? zase brečí ?? vždyť je trapný .... :)
Autor: Wenca - RadiawOdesláno: 13:29, 29.11.2008ID: 51873aNahlásit Vaultmasterům
Dávám za 3.
Důvody jsou jasné: Fallout to neni = 5, Hra je to dobrá = 1 - když to zprumeruju mam 3
Autor: Wenca - RadiawOdesláno: 13:30, 29.11.2008ID: 51873aNahlásit Vaultmasterům
Ikdyž spíš: Fallout to neni = 4 .. mno .. snažili se =P
Autor: ToxarOdesláno: 13:31, 29.11.2008ID: 6f6f7aNahlásit Vaultmasterům
Nemůžu se dočkat až vyjde další Fallout s Oblivion prvky. To konečně tu hru dělá dokonalou! A díky úžasné prodejnosti F3 Bethesda bude pokračovat a sypat datadisky a následující díly! Život je krásný! :-)))
Autor: SmejkiOdesláno: 13:45, 29.11.2008ID: 7eb1b8Nahlásit Vaultmasterům
přispěvatele do minulé ankety bych rozdělil do několika skupin:

Skupina A: Pamětníci, kteří dodnes F1a2 hrají a mají velké nároky na kvalitu (co se RPG týče). Nestačí jim jen grafika, atmosféra spálené krajiny, frenetická akce, šílené a mnohdy krásně úchylné questy. Tito většinou také tento vault znají velmi pravidelně navštěvují. A jsou nespokojení. Proto také hlasovali mezi prvními a NE mělo 61%. Ovšem ti již vícekrát hlasovat nemohli a nespokojenci (jak říká Toxar) došli.

Skupina B:Také patří mezi pamětníky a jsou místními stálicemi. Ovšem na F3 mají jiné požadavky. Grafika je uchvacuje, akce jim voní, a zkoumat co vývojáři vymysleli za qesty je baví. Komplexnost světa berou jako možná vítanou avšak nepotřebnou věc. která jen zbytečně odtahuje od srandy. Ti hlasovali ANOa též takřka okamžitě. Jejich zastoupení bude cca těch zmíněných 31%.

Skupina C: První povrchňátka. Hráli staré díly, ale většina je nedohrála. Vault navšívili náhodně anebo po dlouhé době. Na starých dílech jim vadilo technické zpracování, dlouhé rozhovory... Naopak se jim líbila drsnost, krvavé souboje . Mají rádi jednoduchost, neotřelost, modernost je pro ně +. Hlasovali ANO. Přicházeli během celého trvání ankety a zvedali množtsví kladných odpovědí. Patří do skupiny, která se schopna srovnávat FarCry2 a F3
viz. http://www.youtube.com/watch?v=Oz46fNugjNU

Skupina D: Druhá povrchňátka. Nemuseli hrát staré díly, ale mají rádi RPG. Mají rádi kvalitu a pořádný druhý plán. Do vaultu též přicházeli po celou dobu trvání ankety a hlasovali většinou NE. Ovšem evidentně jich je méně než povrchňátek prvního typu, protože ANO, jak víme, rostlo.

Skupina E: Povrchňátka třetího typu. Obsahuje Casual hráče a vyznavače pravdivosti "PR prohlášení". F1a2 pravděpodobně ani neznají. U F3 si užili kopu srandy a zabloudili náhodně k nám do vaultu a hlasovali ANO, pač F3 je přece taková prča. Též jsou schopni s klidem poslouchat výše zmíněné video.

Skupina F: nehráli F1a2 ani F3. Bud hlasovali nevím, nebo jsou zkrtátka plivači a hlasovali NE a nebo se podívali na YouTube a ofiko recenze a dali ANO, protože to prostě z videí stačí.
Autor: Calis XarnOdesláno: 13:50, 29.11.2008ID: 8013a2Nahlásit Vaultmasterům
Toxar: ano užasnější by to být nemohlo, vždycky jsem chtěl Fallout jak běžícím páse... To musí prostě odsýpat! Komu je co do děje a příběhu! Bude sto datadisku což vnese krásný bordel do světa falloutu!
Autor: smejki - to ToxarOdesláno: 13:50, 29.11.2008ID: 7eb1b8Nahlásit Vaultmasterům
Nesnaž se nás nasrat trapným pokusem o flame. Pokud si myslíš, že nenávidíme Bethesdu, budeš se ve většině velice plést. A tví zastánci (jak výše tvrdíš.....ti spokojení) budou mlčet :-)
Autor: ToxarOdesláno: 14:05, 29.11.2008ID: 6f6f7aNahlásit Vaultmasterům
Ne, já se těším až modeři předělají F1 a F2 do obalu F3. To bude pecka!!! Budu si užívat tu nostalgii.
Autor: KeinOdesláno: 14:09, 29.11.2008ID: 51634cNahlásit Vaultmasterům
hmm Fallout 4 bude nášlap asi si ho zase stáhnu a pak zkritizuju 8)
Autor: smejki - to toxarOdesláno: 14:13, 29.11.2008ID: 7eb1b8Nahlásit Vaultmasterům
to bych taky přivítal
Autor: KharkowOdesláno: 14:20, 29.11.2008ID: 51158eNahlásit Vaultmasterům
Ještě k minulé anketě: Vzhledem k tomu, že vznikla na popud "Flamu", dalo by se říct, že do doby, kdy se vědělo z čeho vychází byly výsledky alespoň trochu objektivní. Nicméně od určité krátké doby příchozí lidé mohli chápat anketu, "zdalipak je fallout 3 dobrá hra", nikoliv "zdalipak je kvalitný nástupce F12" a v tom případě je výsledek jednoznačný a původní anketu zkreslující. :)

Jinak áno dal jsem F3 za 1. Jsem s ním spokojen na 80% (oproti ostatním za posledních x let vyšlým titulům (vyjma STALKERa :o) )) a to je hranice 1 a 2, takže dávám tu lepší.

Btw. už by to chtělo nějaké "Walkthroughy" či jak se to krkolomné slovo píše. Hezky kde všude najdu palivovou nádrž, pak její fotku a samozřejmě mapku :)

P.S. Možná by byly zajímavé i grafy návštěvnosti jedinečných IP za poslední 3 měsíce :)
Autor: KharkowOdesláno: 14:22, 29.11.2008ID: 51158eNahlásit Vaultmasterům
Příště si to po sobě musím přečíst, než odešlu :(
Autor: vilmaOdesláno: 15:24, 29.11.2008ID: 42969cNahlásit Vaultmasterům
No vzhledem k tomu, ze tahle anketa neporovnava F3 s predchozimy dily a ani se nepta jestli je uznavana jako RPG tak musim nezaujate dat 2. Ona je to vicemene dobra hra, na to co dneska vznika mozna vynikajici. Ale nemyslete si, ze ji to zachrani v mych ocich :-D
Autor: KeinOdesláno: 12:26, 30.11.2008ID: 51634cNahlásit Vaultmasterům
80% = 2 ...někdo neumí počítat
Autor: LordusOdesláno: 14:25, 30.11.2008ID: 60f280Nahlásit Vaultmasterům
Taky jsem dal znamku 2. Jednicku si nezasluzi a prumer to take neni. Ale co me zarazi je, ze si stale nekdo nemylsi ze to je RPG hra.. Ja mam naopak pocit, ze treba co se tyce Schopnosti, tak jejich vyuziti je lepsi nez u prvniho a druheho dilu. Tam se pomoci Save load techniky dalo otevrit temer vse, hacknou temer vse, zde to mozne neni, kvuli jednotlivym minimalnim urovnim. A takhle bych mohl pokracovat dale.

Taky mam navrh pro dalsi hlasovaci otazku: Vztah Bethesdy s fanousky..
Autor: StormichOdesláno: 15:48, 30.11.2008ID: 51120cNahlásit Vaultmasterům
Zdravim, F3 hodnotim znamkou 2, docela me prijemne prekvapil, je to opravdu dobre hratelna gamesa, ikdyz ma svoje nevychytane mouchy dost me bavi, ale zaroven me stve, ze F3 proste nemuzu brat jako nastupce Falloutka, nybrz jako dalsi RPG hru od Bethesdy. Svet mi v F3 pripada i celkem velky a volny, bohuzel ale kdyz nejdete tam kam ze zacatku musite(tam kam to Bethesda naplanovala), zkazite si hru strasnym bloudenym a tim ze nemate zadny jiny Q nez jeden hlavni. Boje mi pripadali taky hodne nerealny, kdyz jsem vysel z vaultu, sel jsem mistodoleva do Megatuny, doprava kde jsem potkal 3 typky s plamenometem, takze jsem je pistolkou vsechny vodrovnal a mel ze zacatku hned plamenomet a mohljsemsidat vpodstate uplne kohokoliv, treba skupinku brahmin toulajicich se pred dvermi vaultu, coz me prijemne prekvapilo. Jednicku si ale nezaslouzi, u me by sklidili vetsi slavu, kdyby udelali TES V Postapo...
Autor: Johnny NuclearOdesláno: 19:50, 30.11.2008ID: 6fbf2aNahlásit Vaultmasterům
no podle mě by se měl Fallout3 hodnotit na dvakrát za prvé jestli to je nebo není dobrý FALLOUT a na podruhé jestli to je nebo není dobrá HRA
Autor: vaultmanOdesláno: 20:51, 30.11.2008ID: 429446Nahlásit Vaultmasterům
O tomto servri som mal mienku asi taku, ze su tu fans falloutu a ludia ktory bezpecne poznaju dobru a zlu hru.
Pri pohlade na anketu musim vazne popremyslat pre koho tento web vlastne je.

Fallout 3 hodnotit znamkou 1 ... mno co na to povedat...

Ta hra je uboha v kazdom smere (herny engine, obsah), a ked k tomu priratame ze je to Fallout .. tak to uz je upny extrem.

Ktomu ze je F3 prvy v predajnosti sa radsej nevyjadrim. Ale tu nieco naozaj nieje v poriadku. Ako moze taka ... vec... byt tak uspesna. Nerozumiem, nechapem.

Tesim sa na F4 a ako nam Tod zase ukaze nove uzasne gameplay a vseci tomu budeme tlieskat.
Autor: Johnny NuclearOdesláno: 21:04, 30.11.2008ID: 6fbf2aNahlásit Vaultmasterům
2 vaultman .. hele co naděláš sám sem jsme neměl tu čest/ smůlu F3 hrát takže nemužu objektivně pooudit .. ale prostě je to tak že někomu se ta hra líbila někomu ne .. ale porstě poslední dobou se hratelnost složitost či symsl moc neřeší.. všeobecný ůpadek a to v celé společnosti tod můj subjektivní názor
Autor: vilmaOdesláno: 21:08, 30.11.2008ID: 42969cNahlásit Vaultmasterům
heh, Ja myslim ze na tohle tema bylo receno dost. Jak bylo receno F3 se zkratka neda porovnavat s takovou klasikou, jako jsou puvodni dily. Ale pokud se F3 hodnoti jako HRA, beze jmena a slavne predlohy tak ano, zaslouzi si nekolik prednich pricek v ankete. Pokud mas jiny nazor, dobre, ale jen to ukazuje na tvuj naprosto nedostatecny rozhled v hrach, ktere v posledni dobe vychazeji, hlavne co se tyka RPG nebo pseudo RPG ... ale urazet kuli tomu fans .. mno nevim, zamysli se.

Aby to nahodou nevypadalo, ja tu hru taky nenavidim, ale v ramci objektivity ...
Autor: DrogOdesláno: 22:02, 30.11.2008ID: 429576Nahlásit Vaultmasterům
A to je nějaký argument ? Aby jsme byli rádi za Fallout 3, který sice na staré dobré hry nemá, leč jelikož genialni hry už nevycházeji, tak jej budeme vynášet do nebes ?

Mimo to hry vycházeli pořád dobré i špatné. Tak namátkou Zaklínači a nebo Vampire the Masquerade Bloodlinesu z roku 05 nešahá Fallout hloubkou a zábavností ani po kotníky, a patetický Mass Effect by ho snad taky dokázal udololal. Ta hra je prostě naprosto průměrná - lepší RPGčka tu pořád jsou a budou, a i kdyby nebyly tak to není důvod k tomu přivírat nad hrou oči a dávat ji lepší hodnocení než si zaslouží, protože je to béčko jak vyšité.
Autor: RatmamahatmaOdesláno: 22:46, 30.11.2008ID: 6f716cNahlásit Vaultmasterům
Za 5!
Já mám Todda na Dějepis a Fyziku. Někteří učitelé se mě snažili obměkčit, že prý hezky zpívá a z diktátů má jedničky, ale já jsem učitelskej tyran ze starý školy.
Autor: bilOdesláno: 22:50, 30.11.2008ID: 426d9cNahlásit Vaultmasterům
mňa F3 prekvapil napr. vo vaulte 101 sa ten q. dal riešiť snad 5 sposobmi a este tam boli aj dalsie 2 moznosti ako sa zachovat, podobne aj Ulička odpočinku, Android. Ale mne sa tie questy proste nepáčia obsahovo, ani hlavná línia ma akosi nebaví. Nemohli si vybrať lepší námet ako čistička? Mám taký pocit akoby to celé proste nedržalo pohromade. Ano starú atmosféru to imo nemá.
Autor: bilOdesláno: 22:57, 30.11.2008ID: 426d9cNahlásit Vaultmasterům
keby vyvojari povedali: ok, dalo sa to urobit lepsie, tak by som nič nenamietal. Ale ak navstevujete obcas ofiko forum tak viete že oni su presvedceni ze je to super hra a presviedcaju o tom aj ostatnych. To ma vytaca. Ja by som trebars navrhoval napisat im nejaký otvorený list kde by sa napisalo co sa fanusikom nepaci.
Autor: spetexOdesláno: 00:05, 1.12.2008ID: 618fe6Nahlásit Vaultmasterům
ad k předchozí anketě a diskusi trochu výše zde..

Já osobně jsem předtím hlasoval že F3 je pokračování předchozích Falloutů velmi dobré a v této anketě jsem hlasoval za 2. Vim že ortodoxní hardcore F1,2 fanoušci namítnou že jsem předchozí díly nehrál/nepochopil tak pravda je jinde. Tento web navštěvuju už od doby (nevím přesně datum) starého designu kdy hosting byl ještě na bonuswebu a Fallouty znám a vlastnim od doby kdy oba dva vyšly v Levelu. Oba dva díly jsem hrál a dohrál ( F2 mnohem více F1 méně) a řadil jsem je mezi mé oblíbené hry a přesto všechno si myslím že F3 je právoplatný, sice né dokonalý nástupce.

Tohle byl můj post po dlouhé době a zase odcházím do stínu "jen" pozorovat co se tu děje. :)
Autor: KalimeroOdesláno: 05:20, 1.12.2008ID: 518abaNahlásit Vaultmasterům
Bil: ne vždy musí být námětem zachránit lidstvo a celý svět. To si obvykle na paškál berou solidní béčka :)
Autor: vilmaOdesláno: 17:08, 1.12.2008ID: 42969cNahlásit Vaultmasterům
Drog> nikdo ji samozrejme nevynasi do nebes, ale uplne do hajzlu se taky neda poslat. Nebo jinak, dokazal bys ty vymyslet 10 questu , dostatecne rozmanitejch a originalnich aby se libily 80% hracu? No schvalne.
Autor: bilOdesláno: 17:27, 1.12.2008ID: 618fe6Nahlásit Vaultmasterům
2vilma - ja by som to dokazal za jedno poobedie. Proste Moira je hnus, ludozruti su hnus, Tennpeny je hnus, hlavna linia hnus, otrokari hnus dalsie som nehral.
Autor: bilOdesláno: 17:30, 1.12.2008ID: 618fe6Nahlásit Vaultmasterům
este som si spomenul aj na Vault 101, to som tiez plnil a tiez je to blbost a este som hladal fotra nejakemu decku - blbost a mam zadany quest s nejakym androidom - dalsia blbost. Mozno by ma este daco napadlo
Autor: vaultmanOdesláno: 17:53, 1.12.2008ID: 421f14Nahlásit Vaultmasterům
ciutjem: Vilma
---------------------
heh, Ja myslim ze na tohle tema bylo receno dost. Jak bylo receno F3 se zkratka neda porovnavat s takovou klasikou, jako jsou puvodni dily. Ale pokud se F3 hodnoti jako HRA, beze jmena a slavne predlohy tak ano, zaslouzi si nekolik prednich pricek v ankete. Pokud mas jiny nazor, dobre, ale jen to ukazuje na tvuj naprosto nedostatecny rozhled v hrach, ktere v posledni dobe vychazeji, hlavne co se tyka RPG nebo pseudo RPG ... ale urazet kuli tomu fans .. mno nevim, zamysli se.

Aby to nahodou nevypadalo, ja tu hru taky nenavidim, ale v ramci objektivity ...
---------------------

Moj herny rozhlad je dost velky nato aby som vedel co je dobre a co nie. Ja neviem aky ho mas, tak ho nebudem hodnotit.

Ja som Fallout3 hodnotil aj ako novu hru ktoru akoze nepoznam a aj ako pokracovanie Falloutu.
Vysledna znamka - 5 po prvy krat, 5 po druhy krat.

Tu hovadinu som nemal silu proste hrat. Chcel som ale neslo to.

To ze dnes je vacsina novych hier upny balast neznamena ze koli tomu budem kazdej prehypovanej hovadine co vyde davat uzasne hodnotenie a pozerat sa cez to cez ruzove okuliare. Bud je to dobre alebo nie.

Urazat komunitu? .. Ja sa pozeram na prosty fakt - Cisla v ankete.
Autor: DrogOdesláno: 19:13, 1.12.2008ID: 429576Nahlásit Vaultmasterům
Vilma: Originalita je ti k ničemu když obsah stojí za starou belu. Ona zápletka a questy nemusí být nijak originální aby hráče zaujaly, spíš jde o to jak je to celé podané, a ve Falloutu 3 to nemá hlavu ani patu, protože svět a postavy postrádají logiku.
Autor: DrogOdesláno: 19:16, 1.12.2008ID: 429576Nahlásit Vaultmasterům
Proto je hra naprosto průměrná chybí ji hloubka, a není to nic víc než akční béčková hra.
Autor: vilmaOdesláno: 20:22, 1.12.2008ID: 42969cNahlásit Vaultmasterům
tyjo, ja se celej vesel do jedny citace, jaka to slava :-)
Autor: RadOdesláno: 22:55, 1.12.2008ID: 42931aNahlásit Vaultmasterům
Hra se mi líbí svou grafikou, systémem boje, ale hlavní dějová linie je hrozně krátká a docela hloupá a konec je aspoň pro mě dost nepřijatelný. Taky se po ukončení hlavní linie nedá ve hře pokračovat. Takže pro mě není jiné řešení než dát hře hodnocení 3, vice si podle mě nezaslouží. Pro informaci, prošel jsem všechny lokace, splnil většinu questů a hrál jsem ji cca 150 hodin.
Autor: ToxarOdesláno: 23:28, 1.12.2008ID: 6f6f7aNahlásit Vaultmasterům
Zahraj si 150 hodin třeba Half-life 2 a bude ti pěkně jebat v kouli. Nejde o to, že de DÁ F3 dokončit rychle.
Autor: Lone Joe Odesláno: 23:32, 1.12.2008ID: 51fc6cNahlásit Vaultmasterům
Hra si nezaslouží za jedna ,ale také ne za pět. Hrál jsem předešlé díly + serie Baldurs gate a Icewind dale a další.. a na tento web chodím posledních sedm let vždy jen nakouknout co je nového. Těšil jsem se na nového Fallouta jako malej kluk a i přesto ,že to není co bývalo, je to hra co mě dokázala chytit , mrzí mě absence řady výborných věcí z původních dílů a hlavně pořádného příběhu. Postavy jsou neslané a nemastné, přesto jsou některé úkoly od nich vtipné a povzbuzují mě v pokračování hraní. Doufejme že se vytvoří nějaký mod v češtině / angličtinu moc nezvládám / který nás všechny uspokojí.
Buďme rádi, alespoň zato co nám Bethesda přinesla není to ono ,ale nadávat a posílat to do kytek si to nezaslouží. Vždycky jsem tady našel lidi milující Fallout sérii , teď tu však často vidím ječící lidi a nadávající jedince jak se jim ta hra nelíbí a tak . Tak jí nehrajte a je to vyřešené.
Autor: RatmamahatmaOdesláno: 09:21, 2.12.2008ID: 51d558Nahlásit Vaultmasterům
to Lone Joe

"ale nadávat a posílat to do kytek si to nezaslouží"
Ale zaslouží :)

"Tak jí nehrajte a je to vyřešené."
Ano, je to vyřešené :)
Autor: moonfearOdesláno: 11:31, 2.12.2008ID: 51fe60Nahlásit Vaultmasterům
ad "tak ji nehrajte"

taky že nehraju, raději jsem si koupil oblivion, a poněkud nerad jsem zjistil, že i debilní datadisk shivering isles je rozsáhlejší a propracovanější než celý F3, což mi příjde trochu zvláštní.
Autor: SiusOdesláno: 13:27, 2.12.2008ID: 602f94Nahlásit Vaultmasterům
známka: 3

Většina záporů se vztahuje k tomu, že jde o pokračování Falloutí ságy. Odpárat tomu tento "detail", tak by opadla i značná kvanta kritiky, ale hru by to určitě nezlepšilo. Hry hodnotím především po stránce zážitku jaký z nich mám a co mi jejich hraní přinese. Pokud se od hry nemůžu odtrhnout, aťuž vynikajícím zpracováním a příběhem, který mi nedá spát, dokud nerozmotám další klubko nejasností a nepoběžím dál nebo zábavou, kterou si při procházení hry užiju, tak je to obrovské plus pro ni. Ovšem u F3 jsem zapsal spíše opak, kdy se musím doslova přemáhat k jeho hraní. Hra mě už v prvotním vaultu nijak neoslnila (v porovnání s ostatními díly, kdy byly veškeré vaultovské lokace čímsi zvláštní a atmosféra v nich byla vždy perfektní) a jakožto startovací lokace, která má za úkol nastínit to copak jen může hráče dál čekat a nabudit ho k prozkoumávání okolního světa vault v F3 naprosto zklamal. Celkově pokud upustíte od hlavní linie a pokusíte se potopit hlouběji do herního světa, zjistíte, že tam dole v hlubinách je docela tma... a taky docela nuda.
Jakmile se odtrhnete od hlavní série questů, hra se zvrhne v bezduchou pobíhačku, kdy semtam pohnete tamtím šutrem a semtam vezmete tamten předmět. Prakticky po celou dobu hraní F3 jsem nikdy nezapsal, že bych se do hry zažral. Vždycky, když už se zdá být atmosféra konečně jak se patří, že kulhám s rozmlácenou hnátou, dochází mi munice a za zadnicí parta lehce nepřátelsky laděných npc, tak prakticky vždy hra vyrukuje s něčím co to všechno pošle dokytek. Buď je to debilní chyba vatsu, kdy si 3x po sobě ve freezcamu prohlédnu pozadí supermutanta nebo narazím na duchaplný rozhovor ve smyslu a) kladná odpověď, za b) neutrální odpověď, za c) negativní odpověď, za d) už musím jít... nebo jednoduše komičnost některých částí hry. Takovéto chyby pak celé hraní zhazují na úroveň Lary Croft a nedovolí hráči ponořit se do děje a vychutnat si to.

Masivní potenciál F3 tvůrci vykleštili do jednoduché a nezábavné hry, která si podle mého skromného názoru nezaslouží vyšší označení než průměr.
Autor: LordusOdesláno: 13:52, 2.12.2008ID: 33c926Nahlásit Vaultmasterům
Lituji vas, co jste si F3 neuzili.. ja si ho uzil. Asi musite mit tezky zivot, :-)
Autor: RatmamahatmaOdesláno: 14:40, 2.12.2008ID: 51d558Nahlásit Vaultmasterům
Lordus:
Jj.. mě je zas líto lidí po lobotomii.
Autor: bilOdesláno: 16:55, 2.12.2008ID: 70aab8Nahlásit Vaultmasterům
bla bla bla zase samé kecy.
Autor: bilOdesláno: 17:12, 2.12.2008ID: 70aab8Nahlásit Vaultmasterům
ani tá lietadlová lod nevyzerá ako lietadlová lod

http://fallout.bethsoft.com/images/downloads/wallpapers/fallout-wp2-800x600.jpg

Takto to tie k.u.r.v.y mali urobiť.
Autor: billOdesláno: 17:15, 2.12.2008ID: 70aab8Nahlásit Vaultmasterům
Paradise Falls je to miesto kde sú otrokári? Bol som tam a nevyzerá to takto

http://fallout.bethsoft.com/images/downloads/wallpapers/fallout-wp4-800x600.jpg

Vyzerá to horšie.
Autor: smejki - to LordusOdesláno: 19:05, 2.12.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
Právě že mám dojem, že F3 je jen o tom "užít si a odložit". Luxusní děvka na jednu noc, za pár zátek ze starý známosti. Přijdou věci, který přijít maj a za který sis zaplatil. Bude to služba - instantní, podle ceníku, bez citů , bez hloubky, s kupní smlouvou v kapse.

Jsem velmi zvědav(Za předpokladu, že Bethesda k dalším dílům přistoupí stejně technicky chladně jako ke trojce)., jestli bude k F3(4,5,6,...) existovat komunita, která bude dělat i něco jiného než očekávat další bombastickej srandadíl.
Autor: DrogOdesláno: 19:10, 2.12.2008ID: 429576Nahlásit Vaultmasterům
To ano, taky je mi líto toho umělcova talentu, který je plně nevyužit.
Žádná z jeho atmosferou nabitých malůvek nebyla ni z trochy využita....
Autor: smejkiOdesláno: 19:12, 2.12.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
Ještě mě tak napadá..... F3 naplňuje definici dobré(čti: zábavné) hry takřka beze zbytku. Vezmu-li však svoje nejoblíbenější hry (mezi něž samozřejmě řádím i oldFallouts), nacházím v nich i dost velkou (mnohdy majoritní) porci něčeho, co skvěle naplňuje definici uměleckého díla. A v tom se (nejen já) s novým Falloutem rozcházím, je to zkrátka "jenom hra".
Autor: smejki - to billOdesláno: 19:17, 2.12.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
a všimli jste si že na těch artworcích je víc barev než v celym F? :-)
Autor: RatmamahatmaOdesláno: 19:25, 2.12.2008ID: 6f716cNahlásit Vaultmasterům
Na tomto místě bych rád opět zdůraznil, že mě F3 nebavil ani jako obyčejná hra. A to prosím nejsem zase tak náročnej jak by se snad někomu mohlo zdát. Bavil jsem se u Tacticse (a to je mizernej fallout), Dead Space (mnohdy repetativní, žádná citová vazba s vaším anonimním charakterem), Dark Messiah of Might and Magic (svět k smíchu ale dobrá 3D akční adventura) a u spousty dalších her, ze kterých vám zrovna čelst na podlahu nespadne. F3 je ale tak zoufale špatnej ve všem o co se pokouší, že si na něm nedokážu užít ani jednu část, tím méně všechny dohromady. Neni to dobrá střílečka, RPG, adventure, sim... Neřikám, že na ní neni nic dobrého - líbí se mi třeba většina zbrojí - ale toho dobrého je sakra málo v porovnání s tou kopou hnoje která tvoří zbytek.
Špatnej Fallout a špatná Hra
Autor: RatmamahatmaOdesláno: 19:31, 2.12.2008ID: 6f716cNahlásit Vaultmasterům
Můj favorit pro postapo je v současnosti Rage. To by měla bejt aspoň dobrá a atmosferická střílečka.
Autor: DrogOdesláno: 20:36, 2.12.2008ID: 429576Nahlásit Vaultmasterům
Mno ja stále doufám v konverzi jedničky či dvojky, což by špatně dopadnout nemuselo....

Posuďte sami jak vypadá dle prvního traileru tahle konverze Half-life 1 na enginu 2 http://games.tiscali.cz/news/news.asp?id=30507&r=top no není to nádhera ?

Proto doufám, že když se do toho pustí podobní nadšenci, tak by to mohlo vyjít na jedničku, a byla by to ( alespoň pro mě ) paráda. Možná by pak i omezenci pochopili v čem byla síla původních dílů, a proč tahle rádoby hra od Bethesdy na to nikdy mít nebude.
Autor: bilOdesláno: 20:38, 2.12.2008ID: 70aab8Nahlásit Vaultmasterům
ja osobne mám zase rád hlavne rpg a nemusí to byť ani postapo. Hodne si slubujem od hry Alpha Protocol na kt. sa podiela aj Chris Avellone.

http://games.tiscali.cz/news/news.asp?id=30383

Autor: RatmamahatmaOdesláno: 09:02, 3.12.2008ID: 51d558Nahlásit Vaultmasterům
Bil:
No to já mám samozřejmě taky rád hlavně RPG. Hmm.. ale ten Alpha Protocol mě moc nezaujal.
Autor: LordusOdesláno: 15:16, 3.12.2008ID: 33c926Nahlásit Vaultmasterům
Vite, tahle hra neni dokonala, ale uvedomte si jednu vec: vetsina kritiky se podle meho nazoru tyka toho, ze hra F3 je primarne a ted si to priznejme, vyvijena na xbox360.. at uz kvuli ovladani, grafice, interface, ale i herniho pojeti.. Proste typicky hrac konzolista si poridi xbox proto, aby kdyz prijde z prace, pustil stroj, zahraje si hodku dve hru, pak toho necha byt atd.. Takove to nonstop vysedavani a zkoumani kdejakych blbinek ho nezajima. On si chce v tom case uzit maximalni porci zabavy. No a ted si polozme otazku, proc je ta hra prilis konzolova? Protoze ja, vy, vsichni tady strasne krademe hry a software obecne, tak se nedivte, ze ta hra neni urcena pro vas, PC hrace, kde puvodne vznikla, ale pro xbox, protoze nikdo z vas taky prece nechce makat zadara.

Uz prestante plakat, dospeli jste, vite, ze f1 a 2 budou vzdy neco vic, jako prvni sex nebo prvni auto, ale zivot jde dal. F3 nabizi slusnou porci zabavy, neni dokonaly, mozna nebude ani legendarni, jako jeho predchudci, ale popravde mi reknete, ktera divka je, kdyz jste puvodne su..kali 10 *. Nekdo muze namitnout, ze 10* je ideal a ze nema cenu ji menit, ale ja se tazi, mam kvuli jedny 10* vynechat vsechny 7*,8* a 9 hvezdickovy slecny?
Autor: vilmaOdesláno: 15:54, 3.12.2008ID: 42969cNahlásit Vaultmasterům
Jenom konzolista? Ja prijdu ve 4 z prace, zacnu se ucit do skoly nebo delat diplomku a vecer si tak maximalne na hodku dam CoD4 :-). A krom toho ne, ja nemam doma ani jeden kradeny soft a to ani hru :-)
Autor: LordusOdesláno: 16:12, 3.12.2008ID: 33c926Nahlásit Vaultmasterům
To je otazka vyberu konzole a PC.. Ja uz delsi dobu uvazuju, ze si poridim ultralehkej prenosnej notas a na doma pouze XBOX (Wii uz mam), protoze mi oddeleni zabavy a prace prijde jako rozumny reseni. Ale tohle preci neni o nas dvou, ale o vetsim segmentu lidi (vyssi prodej konzolove verze mou tezi potvrzuje). A ja mam taky spoustu her koupenych (at zije STEAM)!
Autor: KeinOdesláno: 16:19, 3.12.2008ID: 51634cNahlásit Vaultmasterům
fallout 3 je sračka mít sebou jen jedno NPC + psa je retardováné
Autor: MoonfearOdesláno: 16:21, 3.12.2008ID: 51af74Nahlásit Vaultmasterům
z pirátství mě vynech :) všechen soft mám originální (steam, impulse a xzone)

ale je bohužel pravda, že vývoj jde spíš pro konzolisty, protože míra pirátství na PC je poněkud nezdravá (i když občas při snaze rozchodit ORIGINÁLNÍ hru nebo SW si říkám, že pirátství zase tak fuj není, žádné ochrany, žádné problémy...)
Autor: bilOdesláno: 16:55, 3.12.2008ID: 51397cNahlásit Vaultmasterům
2Lordus - to prirovannie so sukanim som nepochopil, ale zrejme su pre teba vsetky zeny len ku.rvy a tak ti Fallout 3 vyhovuje pretože je to tiež predajna stetka. Ja som aj v zivote za vaznejsie vztahy, city a tak
Autor: RatmamahatmaOdesláno: 18:43, 3.12.2008ID: 6f716cNahlásit Vaultmasterům
Lordus:
Jj F3 je hloupoučká diskotéková blondýna na kolečkovejch bruslích. Dobrou chuť ;)
Neomlouvejte prosím stupidní hry tvrzením, že na konzole musí vyjít jen stupidní hry. Shadow of Colosus je hluboká hra a vyšla jenom na konzole. Hlouposti hlouposti...
Autor: moonfearOdesláno: 19:23, 3.12.2008ID: 51af74Nahlásit Vaultmasterům
konzole.....
stupidní hry....
final fantasy..........
Autor: smejkiOdesláno: 22:12, 3.12.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
to, že jsem vytáh přirovnání ke štětce, ještě neznamená, že tu o kurvách budete bavit :-)

teď vážně: je (průměrný) konzolista člověk, který vážně hledá jen srandičky a pupíky (a laciný štětky :-) )? Anebo je mu většinou taková kvalita skrze větší zacílení herních gigantů dneška cpána více než nám PCčkařům?
Autor: XspyOdesláno: 02:33, 4.12.2008ID: 700e14Nahlásit Vaultmasterům
I don't know what you're looking for
you haven't found it baby, that's for sure
You rip me up and spread me all around
in the dust of the deed of time ......

GOTCHA ... Hahá Just kidding ... Fallout 3 je prostě Fallout z jiného pohledu a pokud nejste zapšklí moroni , tak se bavíte tím co nabízí ,ne tím že jdete nejkratší cestou (A to jste prý RPG pozitivní) .
Jistě má hodně chyb ale to měly a dnes opět mají i původní díly . Na 10 z pěti hvězdiček to nebude ale
průměr v magazínech (tj 70% ze 100) překonává nový Fallout určitě .

Autor: smejki - to XspyOdesláno: 08:34, 4.12.2008ID: 42bc1eNahlásit Vaultmasterům
70% je průměr?
Autor: RatmamahatmaOdesláno: 08:58, 4.12.2008ID: 51d558Nahlásit Vaultmasterům
"pokud nejste zapšklí moroni , tak se bavíte tím co nabízí"
Tyhle výroky miluju. Ok pane "snědl jsem všechnu chytrou kaši", poučte nás, co se nám ještě musí líbit, abychom nebyli moroni, mormoni nebo melouny...
Autor: smejki - to XspyOdesláno: 15:05, 4.12.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
...a to, že to má nálepku Fallout, neznamená, že mám slevovat ze svých kvalitativních nároků. Naopak.
Autor: YoeOdesláno: 17:17, 4.12.2008ID: 618e5eNahlásit Vaultmasterům
Komu se nelíbí Fallout 3 je moron a nerd.
Autor: DevaOdesláno: 17:46, 4.12.2008ID: 7f5182Nahlásit Vaultmasterům
Tak to jsem asi radši moron a nerd....
Autor: AvallachOdesláno: 18:37, 4.12.2008ID: 60f216Nahlásit Vaultmasterům
F3 jako hra není vůbec špatná. Celkem fajnová postapo akce s RPG prvky. Ale jako nějakej "epickej nástupce předchozích her" ehm ehm, no hej co si budem nalhávat, to se moc nepovedlo, ale nemůžou se upřít i nějaká ta pozitiva
Autor: PsychoPOdesláno: 12:46, 5.12.2008ID: 700edaNahlásit Vaultmasterům
Yoe: I'm just too white and nerdy... *na na na na na...*
Autor: StanOdesláno: 18:29, 5.12.2008ID: 41d28aNahlásit Vaultmasterům
za 4

O nástupnictví nemůže být ani řeč, a pro mě osobně to je nudné a nezábavné i v případě jiného názvu a neexistence vztahu s Fallout universem.
Autor: dadaOdesláno: 18:56, 8.12.2008ID: 6117fcNahlásit Vaultmasterům
vsechno dobre bavilo me to celou dobu !!!!! kua a najednou to skoncilo takhle kratkej pribeh nemel ani mario par vedlejsich Questu a to je vsechno pro me celkem sklamani dal jsem za 4
Autor: AdrsOdesláno: 14:34, 13.12.2008ID: 42950cNahlásit Vaultmasterům
JaW: Hral jsem vsechny dily. 1 a 2 se mi libila moc. Trojka se mi libi take. Ma sve chyby, ale je hodne dobra. O tomto jsem se bavil s dalsima nekolika lidma, souhlasili se mnou. Mozna clovek ktery se nedokaze prizpusobit, bude drzkovat stale. Na vault brahminy jsem prisel po delsi dobe - ver nebo ne, ale proto, ze mam cas na fallout-3 (nemam tolik zatah v praci). Kazdopadne vyvracet nazor nekolika stalim fantikum F1 a F2, co jsou na vymreni, nehodlam. ;-)
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.