.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Daemon, 2013-10-03 18:01:30, Fallout 1.5: Resurrection

Fallout 1.5: Resurrection je venku

Hra byla právě uveřejněna ke stažení a vy se tak konečně můžete vydat do pustiny v tomto novém oldschool Falloutu. Stačí mít nainstalovaný Fallout 2 a pak spustit instalátor Resurrectionu, který vás instalací provede. Více informací spolu s odkazy ke stažení najdete na webu Resurrectionu. V případě problémů dejte vědět nejlépe na tamním fóru. Přeji všem příjemnou zábavu, snad se vám bude Resurrection líbit.

Sdílet na Facebooku
Autor: NecroOdesláno: 20:02, 3.10.2013ID: 60a4c2Nahlásit Vaultmasterům
Sakra, a já chtěl příští týden nastoupit do práce.

No, co se dá robit. :)
Autor: Tom9kOdesláno: 20:08, 3.10.2013ID: 33063cNahlásit Vaultmasterům
Gratulace.
Autor: StanleyCZOdesláno: 20:21, 3.10.2013ID: 6fbe5eNahlásit Vaultmasterům
Gut, gut! Zrovna se dostahoval instalák, tak jsem na to fakt zvědavý. :)
Autor: valcikOdesláno: 20:32, 3.10.2013ID: 705bccNahlásit Vaultmasterům
Autori sú skrátka borci, takéto kvalitné a rozsiahle modifikácie sa dajú zrátať na prstoch jednej ruky. A kto to zabalí po prvej hre, je u mňa bábovka! :P
Autor: SetoOdesláno: 20:39, 3.10.2013ID: 421eb0Nahlásit Vaultmasterům
:-))))))))
Autor: pesusOdesláno: 20:40, 3.10.2013ID: 41a922Nahlásit Vaultmasterům
tak kvůli tomuhle schovávám stále svůj funkční strarý počítač (na kterém jezdil F1 a F2 a FTkterý jen spal v dětském pokoji
po občasných letních hraních kdy jsem neměl ženu a děti doma
teď ho opět opráším a díky tomu opět zprzním :-D
Autor: BloodyOdesláno: 20:57, 3.10.2013ID: 51afdcNahlásit Vaultmasterům
Mám neskutečnou radost, že už se nemusím snažit o ztracení paměti kvůli znovu hraní 1 a 2 dílu... A po letech, že si opět zahraju toho dobrého Fallouta. Ne že bych teď neměl rozehraného F1 :) Já se jen nemohl dočkat F1.5... Moc děkuji vývojářům, máte můj obdiv...
Autor: JaWOdesláno: 20:59, 3.10.2013ID: 513aa8Nahlásit Vaultmasterům
Heja heja heja. Už taky stahuju 8 -))
Autor: JaWOdesláno: 21:52, 3.10.2013ID: 513aa8Nahlásit Vaultmasterům
Škoda, že jste nezakomponovali opravenou češtinu s dopřeloženou Toudiho grafikou.
Autor: kolinequeOdesláno: 22:09, 3.10.2013ID: 70a9f2Nahlásit Vaultmasterům
V prvé řadě díky autorům projektu! :-) Mám dotaz, nestalo se někomu z Vás, že hra nenaběhla ani do menu a při loading obrazovce pokaždé spadla zpátky do windowsů?
Autor: DaemonOdesláno: 22:14, 3.10.2013ID: 7081b2Nahlásit Vaultmasterům
A nic to nenapíše? Měnil si nastavení v konfigurátoru? Jestli ano, tak zkus dát nastavení defaultní.
Nesnažíš se taky registrovat na naše forum? Máš plnou email schránku a tak ti nemůže přijít potvrzovací email.
Autor: kolinequeOdesláno: 22:20, 3.10.2013ID: 70a9f2Nahlásit Vaultmasterům
:-D Dívám se, že přehled teda máš... Mejla už jsem vymazal, tak by to mělo jít :-). Trošku jsem se v tom konfigu vrtal, ale když mi to padlo, tak jsem to hodil do defaultu a problém setrvává :-(. Bohužel to na mě nevyplivne ani žádnou chybovou hlášku, prostě to jenom tak padne zpět do windowsů.
Autor: Tom9kOdesláno: 22:21, 3.10.2013ID: 33063cNahlásit Vaultmasterům
Tak napiš, jaký máš systém, verzi Falloutu a podobně.
Autor: kolinequeOdesláno: 22:26, 3.10.2013ID: 70a9f2Nahlásit Vaultmasterům
Win 7 Home Premium 64Bit. Fallouta 2 jsem nainstaloval, jenom jsem ho zkusil zapnout, všechno šlape jak má. Mezitím se mi dostahoval Resurrection, tak jsem ho taky normálně nainstaloval, našel si defaultně složku s F2, nic jsem neměnil a přes to všechno to drobek zlobí...
Autor: DaemonOdesláno: 22:31, 3.10.2013ID: 7081b2Nahlásit Vaultmasterům
Napadá mě, koukni do Fallout 2\Resurrection\fores.cfg na řádky master_dat a critter_dat, měly by vypadat takto:

critter_dat=..\critter.dat
master_dat=..\master.dat

A pokud ano, tak ověř, jestli tam ty soubory v příslušných složkách máš. To znamená ve Fallout 2 adresáři by měl být master.dat a critter.dat. A taky radši koukni, jestli máš fores.dat ve Fallout 2\Resurrection\
Autor: DaemonOdesláno: 22:34, 3.10.2013ID: 7081b2Nahlásit Vaultmasterům
Případně ještě zkus v konfigu nastavit Grafický mód "Originální - 8bit", jestli se to nespustí pak, i když se špatnýma barvama, tak prostě pro ověření.
Autor: LordOdesláno: 22:35, 3.10.2013ID: 41a9e8Nahlásit Vaultmasterům
Nu tak co. Zítra je stejně pátek a ráno se hodím "marod"
Autor: maryoOdesláno: 22:43, 3.10.2013ID: 60f344Nahlásit Vaultmasterům
Zkus spustit hru jako správce. Pravym tlačítkem na zástupce nebo fores.exe a spustit jako správce.
Autor: kolinequeOdesláno: 22:44, 3.10.2013ID: 70a9f2Nahlásit Vaultmasterům
Ověřil jsem všechny věci a vypadá to, že je všechno v pořádku. Složky master.dat a critter.dat tam mám, ale jsou prázdné. Teda ne úplně ve složce master.dat je ještě jedna složka a to Data, ale ta je taky prázdná. Při zkoušce toho grafickýho módu "Originální - 8bit" se nic nestalo, ale už se mi přestala objevovat i načítací obrazovka loading a rovnou to padá.
Autor: mardukOdesláno: 22:44, 3.10.2013ID: 51b16cNahlásit Vaultmasterům
peklo zamrzlo :-)

gratulujem autorom a konecne oprasim dvd s falloutom
Autor: kolinequeOdesláno: 22:47, 3.10.2013ID: 70a9f2Nahlásit Vaultmasterům
Ani spustit jako správce nezabírá.
Autor: MaxOdesláno: 22:47, 3.10.2013ID: 335206Nahlásit Vaultmasterům
Anooooooooo :)))
Autor: DaemonOdesláno: 22:49, 3.10.2013ID: 7081b2Nahlásit Vaultmasterům
kolineque: master.dat a critter.dat jsou soubory. Právě, že když ten soubor nenajde, snaží se pak vytvářet složku se stejným jménem.
Master.dat je hlavní soubor s obsahem pro původní Fallout 2, je zvláštní, že bys ho tam neměl. Zkus ho tam najít. Funguje ti pořád původní Fallout 2? Víš odkud ten tvůj Fallout je, z nějakého DVD nebo CD nebo odkud stáhnutý?
Autor: JustyOdesláno: 22:51, 3.10.2013ID: 70d1caNahlásit Vaultmasterům
Aw yiss.
To je pěkný dárek k narozeninám! :)
Autor: kolinequeOdesláno: 22:51, 3.10.2013ID: 70a9f2Nahlásit Vaultmasterům
Pánové díky za rady, ale mám ještě starej notebook, tak ho opráším a zkusím to rozhýbat na něm :-). Sice už ho mám od tý doby, co Mrtvý moře teprve marodilo, ale s Falloutem by si měl poradit a jsou na něm XP a ty šlapou jak hodinky :-).
Autor: DrátOdesláno: 22:55, 3.10.2013ID: 513c3aNahlásit Vaultmasterům
Zázrak, čistý zázrak.
Autor: DaemonOdesláno: 23:00, 3.10.2013ID: 7081b2Nahlásit Vaultmasterům
kolineque: Nechal jsem ti znova poslat aktivační email na naše forum, tak tam pak napiš, jak jsi dopadl. Jestli to pořád nepůjde, budeme to řešit tam. Tady je to spíš jen pro krátké zprávy, není tu na to moc prostor.
Autor: MarwOdesláno: 02:24, 4.10.2013ID: 7eb286Nahlásit Vaultmasterům
Skvela, krasna, uzasna zprava!
Diky autorum.
Uz se na to vrham, i kdyz se blizi pul treti a zitra vstavam do prace. :)
Autor: ElenaOdesláno: 03:24, 4.10.2013ID: 7f01ccNahlásit Vaultmasterům
Ahojte. Mozete mi poradit ako zmenim nastavenia grafiky pri prvom spusteni hry cez Res. configuration??? Cchem to zmenit na directX 9 a pokazde mi to vypise ze nejde prepisat subor a takisto ked sa to snazim rucne upravit v subore f2.res.ini. a pokazde uprava zamietnuta.. Mam Win7 32 bit. vdaka.
Autor: JaWOdesláno: 06:56, 4.10.2013ID: 51133aNahlásit Vaultmasterům
Tak jsem dneska díky Resu zaspal !!!
Autor: StanleyCZOdesláno: 07:09, 4.10.2013ID: 6fbe5eNahlásit Vaultmasterům
Já mám dnes bohužel celkem nabitý program, takže se k Ressu dostanu až zítra (při troše štěstí na pár desítek minut dnes odpoledne).
Jinak je na mě vidět, že jsem na styl hraní odvykl, málem jsem se nevypotácel z počáteční jeskyně... :D
Autor: StanleyCZOdesláno: 07:13, 4.10.2013ID: 6fbe5eNahlásit Vaultmasterům
mně*
Autor: UranOdesláno: 07:24, 4.10.2013ID: 5188c8Nahlásit Vaultmasterům
Tak dneska jsem kvuli resu nespal ;). Asi dve hodky jsem se rozhodoval za jakou postavu budu poprve hrat. Nakonec jsem upravil predpripravenou jesterku, ale zmenil jsem perk z plizeni na strelne zbrane a trochu prekopal special. Pak jsem lehce otukaval hru. killovat krysi je s nozem docela pakarna a naboje do pistle zatim setrim. Uz musim do prace, ale skoncim urcite drive nez v 14:00.

Autor: UranOdesláno: 07:32, 4.10.2013ID: 5188c8Nahlásit Vaultmasterům
Zapomel jsem, ze hraju pod linuxem a zatim je instalace a hrani bez vaznejsich problemu (trochu jsou zpomalene prechody mezi videami, ale nemam jak s win srovnavat). Sorry za češtin uz jsem vzhuru delsi dobu.

Distributor ID: LinuxMint
Description: Linux Mint 15 Olivia
Release: 15
Codename: olivia

wine-1.4.1
doinstalovno pres winetricks gdiplus

hra z gog.com

Dalsi dojmy az po vikendu.
Autor: DaemonOdesláno: 09:46, 4.10.2013ID: 7081b2Nahlásit Vaultmasterům
Elena:
Píše to proč nejde soubor přepsat? Asi nemáš práva ve Win na editoci těch souborů. Zkus spustit konfig jako správce. Pravym tlačítkem na zástupce nebo fores_config.exe a spustit jako správce. Nebo jestli máš Fallout 2 nainstalovaný ve složce "Program Files", zkusit ho nainstalovat spolu s Resurrectionem znova do nějaké vlastní složky (Třeba C:\Hry).

Uran:
Super, sami to nemáme na Linuxu vyzkoušené. Budeme rádi, jestli to napíšeš na naše fórum, případně dodáš nějaké info, jestli si musel dělat něco speciálně. Mohlo by se to hodit dalším hráčům, co používají Linux.
Zpomalený přechod by teoreticky mohla vyřešit změna grafického modu. Místo DirectDraw 7 zkusit DirectX 9. Nebo jestli si úvodní videa už viděl a nehceš se s nima zdržovat, můžeš jejich zobrazování při startu vypnout. Oboje v konfigu - ten na Linuxu funguje? Obávám se, že s kompatibilitou mimo Win jsem při jeho tvorbě nepočítal.
Autor: valcikOdesláno: 10:08, 4.10.2013ID: 705bccNahlásit Vaultmasterům
kolineque: Pri inštalácii základného Fallouta 2 musíš zvoliť plnú inštaláciu - HUMONGOUS. Ak vyberieš minimálnu, súbor master.dat sa neskopíruje na pevný disk a cesta zadaná v súbore fores.cfg potom nesedí.
Autor: DaemonOdesláno: 10:39, 4.10.2013ID: 7081b2Nahlásit Vaultmasterům
Valcik má pravdu. Neuvědomili jsme si, že může být Fo2 načítané z CD. Mělo by to i fungovat, když se nastaví cesty ve fores.cfg na soubory na CD, ale plná instalace je rozhodně vždycky lepší než to načítač přes CD.
Autor: MarkusOdesláno: 10:57, 4.10.2013ID: 42e13aNahlásit Vaultmasterům
mno hral sem asi pul hodky... ale ne a ne zabit toho velkýho škorpiona.... aaaa už se těšim na výlez z jeskyně dnes po práci... a rozsekat toho velkýho...muhe
Autor: SneezeCheeseOdesláno: 11:48, 4.10.2013ID: 41a8b8Nahlásit Vaultmasterům
Jak nekdo, nekdy, nekde, psal o save&load&save&load&sae&load, tak mel pravdu :D
Autor: JaWOdesláno: 12:27, 4.10.2013ID: 51133aNahlásit Vaultmasterům
Já ho dal napodruhé. Střelil jsem ho mezi oči a pak už se nebránil, jen utíkal 8 -))
Autor: mat123Odesláno: 12:37, 4.10.2013ID: 33a026Nahlásit Vaultmasterům
Neda sa mi zmenit rozlisenie na 1680x1050, ked to v konfiguracnom chcem ulozit, vypise chybu, ze sa nepodarilo ulozit do f2_res.ini
Autor: SneezeCheeseOdesláno: 13:03, 4.10.2013ID: 41a8b8Nahlásit Vaultmasterům
Jaw: To se ti to rekne, s mojim buildem sem mel sanci na oci 3%. :]
Autor: DaemonOdesláno: 13:16, 4.10.2013ID: 7081b2Nahlásit Vaultmasterům
Nemusíte toho škorpiona přece hned zabít. Můžete se vrátit později silnější a pak mu ukázat, co proto :)

mat123:
Koukni pár příspěvků výš, podobný problém se tu už řešil. Hlavní řešení je spustit konfigurátor jako správce. Pravym tlačítkem na zástupce nebo fores_config.exe a spustit jako správce.
Autor: SneezeCheeseOdesláno: 13:23, 4.10.2013ID: 41a8b8Nahlásit Vaultmasterům
Ceho se obavam treba ja, je to, ze bych nahodou zapomnel, uz se tam nevratil a nemel prozkoumany milimetr mapy. :)
Autor: mat123Odesláno: 13:23, 4.10.2013ID: 33a026Nahlásit Vaultmasterům
Uz som to zistil, ano, stacilo to spustit ako spravca a uz to islo. Len som sa musel chvilu pohrat s tymi nastaveniami videi a menu, aby to bolo v strede, lebo ked som dal video roztiahnut na celu obrazovku, hadzalo mi to do laveho kraja
Autor: MemphisOdesláno: 13:53, 4.10.2013ID: 6168d8Nahlásit Vaultmasterům
Opravdu užasné. Vždycky sem hral za kladné postavy a chtěl jsem jet i tohle ale nutnost mě donutila jít místo po moralce po zátkách. A ani sem se nenadal a jsem v Rodrigezově rodině ale mám dotaqz koho se mam zeptat na cestu dál?
Autor: VesmanOdesláno: 14:12, 4.10.2013ID: 41f934Nahlásit Vaultmasterům
tak vám gratuluji pánové, pamatusi si snad 8 let zpátky jak se o tomhle projektu na foru debatovalo a neustále padaly otázky typu "když už to bude?"

za sebe mohu říct, že při zapnutí hry na mě dýchla neuvěřitelná dávka nostalgie...
Autor: SnorkisOdesláno: 14:50, 4.10.2013ID: 6054b0Nahlásit Vaultmasterům
Jste zlí... vydat to zrovna když nemám skoro vůbec čas... :-( teď o víkendu budu jen marně myslet na počítač a F1,5... styďte se!!! :D Jinak dobrá práce, půl hodiny hraní a zatím to vypadá skvěle...
Autor: HellbillyOdesláno: 16:02, 4.10.2013ID: 32b81aNahlásit Vaultmasterům
Som síce ešte len v Sedite (a objavil som prvý kultúrny odkaz, pekné že ste aj na tieto veci mysleli), ale môžem zodpovedne prehlásiť že ste machri a Resurrection vyzerá skvele. Keby som mal nejaký klobúk, tak ho pred vami úctivo zložím :)
P.S.: Chválim pekné loading screeny, bola to prvá vec ktorá mi udrela do očí a tých pár sekúnd nahrávania naviac mi stojí za to, aby som sa nimi pokochal.
Autor: KnedlikOdesláno: 17:51, 4.10.2013ID: 700d48Nahlásit Vaultmasterům
nemuzu si pomoct ale uvodni animace z intra mi prijdou, jako kdybych videl Spellcross :) Az dohraju Res, neskodilo by dohrabat dyvko a zkusit si po letech misto zelenych supermutantu, zelene Orky :)
Autor: JaWOdesláno: 19:09, 4.10.2013ID: 513aa8Nahlásit Vaultmasterům
Spellcross byl brutal hardcore hra! Na tu se fakt nezapomíná.
Autor: MemphisOdesláno: 21:06, 4.10.2013ID: 6168d8Nahlásit Vaultmasterům
Začal jsme to znovu. nelíbilo se mi jak sem to hál předtím. A co se nestane? První souboj a ta podělaná podomácku udělaná pistolka my vybuchne. No takže sem až do Seditu jenom o noži ale konečně mám pistoli. Proboha to byl teda šílený zážitek. Ale super. XD
Autor: valcikOdesláno: 21:18, 4.10.2013ID: 705bccNahlásit Vaultmasterům
Nedaj sa, Memphis! Spomínam si, ako som do Seditu putoval s oštepom v hrsti a oblečený len v modrom pyžame, pretože mi v Rat Hole nezostali zátky na nákup poriadnej výbavy. Postupne sa ale karta obrátila a krátko na to som už nakopával pankáčom zadky, jak zákon pustiny káže! :)
Autor: KoudelkaOdesláno: 21:40, 4.10.2013ID: 42210eNahlásit Vaultmasterům
No sem v Sedithu a asi sem si zvolil blby vlasnosti na zacatku pac se mi zda ze sem strasne slabej :D A to mam i psa!

Na ceste do Sedithu me potkali 4 ghoulove a dal sem je asi na 50 pokus :D
Autor: KnedlikOdesláno: 01:23, 5.10.2013ID: 700d48Nahlásit Vaultmasterům
Jinak doufam,ze uz jsem dost stary na to, abych se uchcaval z neceho jako je pocitacova hra, ale kdyz srovnam uvodni video z jeskyne s tim uvodnim, co jsem videl ve F3 (jakozto prvnim poradnym 3D), tak Daemone, kloubouk dolu. WOW efekt mate vy a ne Beth se stovkami lidi a nepomerne vetsimi moznostmi. Docela se tesim na dalsi. Jinak ta cestina je pro me obrovsky nezvyk :) Fallout jsem cesky hral jen jednou, kdyz vysel na levelu, coz mi ozrejmilo spoustu veci,zvlaste tech hovorovych, slangovych, ale az vlastne diky Falloutum jsem se naucil poradne anglicky. Ale zatim je to cista jizda, instalace bez problemu, na verzi 1.0, luxus, grafika, luxus, uvodni mise, luxus. Jak jsem nemel nejak vysoka ocekavani predtim, tak ted je zacinam mit :) Jen tak dal kluci.
Autor: RudiBOdesláno: 01:50, 5.10.2013ID: 42e2c8Nahlásit Vaultmasterům
Vynikajúca modifikácia :) Asi najlepší mod všetkých čias. Prekonal u mňa aj third age pre medieval II, čo mi prišiel ako neskutočne prepracovaný mod :) Len sa mi zdajú súboje moc ťažké :D Ale to aj v F1 a 2 som sa tak trápil kým som to prechádzal prvý krát. Potom som už vedel kde nájsť hneď na začiatku poriadnu výzbroj a už to šlo.
Autor: HerrerOdesláno: 07:17, 5.10.2013ID: 60f27eNahlásit Vaultmasterům
Opatrnej začátek, všechno šlape i škorpiona jsem nechal na později, v New Hope všechno řešim a pak náhodnej souboj s kudlankama... Místo abych zdrhal, tak jsem bojoval a chcípnul... :-) Holt jsem asi ovlivněnej tím, jaký sráči byly mantisové v 3D Falloutech :-D

Jinak samo velkej dík za tu práci, pánové!
Autor: GarrettOdesláno: 10:41, 5.10.2013ID: 5139e6Nahlásit Vaultmasterům
To Knedlik: Hrát Fallout v angličtině to je jako nehrát ho vůbec. A to koneckonců platí o každém hutném RPG od Black Isle. Překlad byl geniální, tolik (v té době) pro mě nových sprostých slov a dvojsmyslů, slovních hříček... Kdepa, čeština je nádherný melodický jazyk a škoda jen, že za chvíli dopadne jako Latina.

Jinak odehráno pár hodin a paráda. Takové to mrazení vzadu v hlavě, které jsem už léta u her nezažil :)
Autor: JaWOdesláno: 11:07, 5.10.2013ID: 513aa8Nahlásit Vaultmasterům
Garrett - Myslíš tuhle češtinu? http://forum.madbrahmin.cz/viewtopic.php?f=36&t=878
Autor: KnedlikOdesláno: 11:43, 5.10.2013ID: 700d48Nahlásit Vaultmasterům
Garrett, jak na co. V dobe, kdy jsem potkal Fallouta mi bylo 14, na zakladce jsem mel nemcinu. Hry na PC hraju od nejakyho toho 1992. Takze nejaky zaklady jsem mel. Ale v te dobe, byl internet jakej byl, Fantasy RPG a adventury me moc nebavily, spis strategie (krom HOMAM si nevybavuju neco zvlast vypravneho). Teprve s Falloutem to byl skok o svetelne roky, nejen diky cemuz se AJ zivim dodnes, prisel slovnik, pak gramatika. Jak rikam, slangovky a hovorova AJ, neprekonatelny problem v te dobe a bez Levelu, bez sance. Ale vcera neni dnes, je to deset let, vsechny modifikace i obsah je u Falloutu v AJ, dej je v USA, proste to k sobe tak nejak patri. Proto rikam, ze je pro me nezvyk slyset Cestinu v Pustine. Dnes je mi dvakrat tolik a to, co me na AJ prave bavi je to komoleni, miliony prizvuku, slang a zkratkovitost (ucitelka AJ tomu rika plesk plesk system). Tedy neco, co cesky dabing, pri vsi sve kvalite, neumi obsahnout. Cest vyjimkam. Zase k cestine patri takova vetsi okrasna zobrazovost,- treba pres zdrobneliny (kulatoucke jablicko napr) . Dalsi rozdil je delka, rekni si Fucking nightmare na 4 "slabiky" a Zkurvena nocni mura na 7. Vsechno ma sva plus a proti. Ja jsem rad, ze mluvim cesky, stejne tak, ze mam na vyber s AJ
Autor: KnedlikOdesláno: 14:39, 5.10.2013ID: 700d48Nahlásit Vaultmasterům
Takze Mimi a Ivet, hm? ;)
Autor: JaWOdesláno: 15:53, 5.10.2013ID: 513aa8Nahlásit Vaultmasterům
Nezapomněls na Reného a poručíka Grubera? 8 -))
Autor: knedlikOdesláno: 17:15, 5.10.2013ID: 607c1eNahlásit Vaultmasterům
Tak Rene je tam s nimi. Edit a Grubera jsem zatim nenasel
Autor: HellbillyOdesláno: 17:28, 5.10.2013ID: 32b81aNahlásit Vaultmasterům
Mňa by skôr zaujímalo, kto z textárov pozeral Sabrinu, mladú čarodejnicu, lebo som čakal odkazy na všeličo, ale na toto nie :)
Autor: JustyOdesláno: 17:28, 5.10.2013ID: 70d1caNahlásit Vaultmasterům
@Garrett

Původní Fallouty překladem hodně ztratily; tehdy nám to nepřišlo, protože jsme byli většinou uhrovití fakani, co z věty v angličtině pochytili každé třetí slovo, takže čeština byl dar z nebes (a chlapům za ni patří velký dík). Že se v překladu zkomolila třetina významu a ztratila polovina idiomů plus z gruntu celý slang, to nikdo moc neřešil, hlavně, když se až na pár výjimek z dialogů dalo s určitou dávkou fantazie pochopit, kam máš jít a co udělat.

Res je samozřejmě úplně jiný případ, ale Fallout 1/2/NV je dnes pro mě v češtině na hranici nehratelnosti.
Autor: RudiBOdesláno: 09:11, 6.10.2013ID: 42e2c8Nahlásit Vaultmasterům
Dá sa hrať aj po prejdení hry? Chystám sa na posledný quest ale ešte mi tam 2-3 bočné questy ostali.
Autor: RatmanOdesláno: 10:17, 6.10.2013ID: 42e45aNahlásit Vaultmasterům
Ne, nedá.
Autor: RudiBOdesláno: 13:45, 6.10.2013ID: 42e2c8Nahlásit Vaultmasterům
No jo už som dokončil všetky questy a prešiel ten koniec :) SPOILER! Spasiteľ by bol teda riadny záhul, keby som mu neukradol náboje do energo päste, stimpak, a nezlomil kritičákom ruku aby nestrielal z gatlingu :D KONIEC SPOILERU! Len som za celú hru nenašiel žiadne iné NPC ochotné sa ku mne pridať. Len Keri a orecha
Autor: PowerackOdesláno: 14:53, 6.10.2013ID: 60f40eNahlásit Vaultmasterům
Zdarec,

zasekl jsem se ve vaultu 16 ve třetím patře. Kam mám přesně položit ty výbušniny, kterejma mám odpálit chodbu? Všechny lovce jsem dostal pryč poplachem a na druhý straně tunelu je jen důlní rypadlo a dalších pár lovců. Ti se dají s bonusem pohybu (2) a jedním výstřelem za tah v klidu vyřídit broknou, nebo sapíkem (biggunnera nevedu).

Jinak snad se tohle bude někomu hodit (a nemělo by to bejt cheatování ;-): Před vstupem do náhodného setkání mačkejte "A" pro boj a zdrhnete ;-) Teda záleží na tom, jestli máte dost akčních bodů. Hojně to využívám například při doprovodu karavan, kde si takhle bez boje uteču kousek stranou od útočníků a pak jen klikám na tah, než je bez újmy nesundají mí společníci a strážci karavany. Pak stačí jen okrást mrtvoly a padat dál - bez výstřelu. Jakmile vystřelíte, zapojujete se do boje a jdou po vás, to je jasný.

Rád bych, kdyby někdo napsal návod, jak celou hru projít.
Autor: PowerackOdesláno: 15:00, 6.10.2013ID: 60f40eNahlásit Vaultmasterům
To RudiB

Co se týče NPC, který by se k tobě přidalo, tak vím ještě o jedný slečně v císařství. Je to doktorka ;-) No a najdeš jí přímo nad pod anonymem. Pokud jsi se dostal až tam a prokecnul jsi to tam všechno (osobně tahám jako první na 100+ řeč), tak by jsi měl mít možnost vzít jí do party.

Pokud se chceš dostat k lovcům mutantů, nesmíš se prokecnout o svým příběhu. Tedy alespoň si to myslím.
Autor: RudiBOdesláno: 17:10, 6.10.2013ID: 42e2c8Nahlásit Vaultmasterům
Tak na tu doktorku som nenatrafil, a teraz som dokonca zistil že som ani nevyčistil v vault 16 :) Takže som to rozohral znovu a zasa trochu inak :) Napr. som zistil že ked sa v sedite pridáš k tým mexikáncom, tak sa k tebe môže pridať ten zabijak z baru :) A nie, nezačal som to hrať za diablovho spratka. Prvý krát som mal karmu +/- nula a teraz to vidím rovnako, len s inými voľbami :D
Autor: KnedlikOdesláno: 17:38, 6.10.2013ID: 700d48Nahlásit Vaultmasterům
Ja aniz bych se chtel registrovat na resurrection forum, proste pri snaze vystrilet Damienovy najezdniky, tak cca po 10 minutach boje, mi hra spadne s nejakym application error, Mam Win7 ultimate
Autor: KnedlikOdesláno: 17:44, 6.10.2013ID: 700d48Nahlásit Vaultmasterům
A rekl bych, ze to je vzdycky po zabiti Damiana :)
Autor: KnedlikOdesláno: 17:58, 6.10.2013ID: 700d48Nahlásit Vaultmasterům
ale nevadi, podaril se workaround, zabit vsechny zajezdniky a damiena jako posledniho
Autor: PowerackOdesláno: 18:33, 6.10.2013ID: 60f40eNahlásit Vaultmasterům
To RudiB: Za ďáblova spratka? Do toho mám se svojí karmou (cca +200) celkem dost daleko. Toho týpka v baru u mexikánců jsem neprokecnul, co si pamatuju. Mám to rozehraný potřetí, protože jsem to vždycky někde zvoral. No a ten V16 mně štve, protože když dám kamkoliv do chodby ty nálože, nic to neudělá a nepustí mně to jinam... Zkusil jsem i iddělat ty svoje dva strážce, co mi dá plukas k sobě a ani potom mně nepustila hra zpátky do druhýho patra, natož pak do pustiny. Dveře na základnu lovců nezvládám odemnknout, asi je potřeba lepší skill... Kdybys na něco přišel, dej vědět. Já zatím budu zkoušet, kam dát nálože :-D

To Tnedlik: Co se týče nájezdníků a Damiena, nebyl bětší problém. Chtělo to napakovat se stimpakama a stoupnout si do dveří. Pak na tebe střílí jeden, max dva a vždycky mi stačilo párkrát střelit dávkou a naši milí nájezdníčci se rosprskli po zdi :-D
Autor: PowerackOdesláno: 18:36, 6.10.2013ID: 60f40eNahlásit Vaultmasterům
To Knedlik: Ohledně pádů ti asi neporadím. Jedu na starých dobrých XP 32bit a hra se mi ještě nekousla... Možná to ale bude špatnou konfigurací. Zkus zvětšit cache v ini souboru. Tady to je dokonce u F2 někde popsaný. Měl jsem s tím problém na jiným stroji s W98...
Autor: valcikOdesláno: 19:10, 6.10.2013ID: 705bccNahlásit Vaultmasterům
Powerack: Plukovník Parson ti povedal velice presne, kam treba dať nálož. Nečítaš pozorne dialógy! :P
Autor: PowerackOdesláno: 19:36, 6.10.2013ID: 60f40eNahlásit Vaultmasterům
To valcik: Jsem si vědomej, že to tam bylo, ale moje pamět už není z nejlepších. Mohl by jsi mi tedy poědět, kam přesně tu nálož položit, ať se s tím nepiplám celej večer? Díky.
Autor: RudiBOdesláno: 21:34, 6.10.2013ID: 7fea38Nahlásit Vaultmasterům
Powerack 200? :D Ja nikdy nemám takú dobrú karmu, hrám to štýlom že neubližujem ľudom zbytočne, ale pre prachy som ochotný stratiť chrbtovú kosť :D A občas vykopať nejaký ten hrob, mrtvý prd ví (plus zabiť Billa a rozdať si to s oboma sestrami naraz, je to nemorálne ale takú trojku už chudák obrodený asi nezažije). Tak ten zabiják z baru sa dosť hodí, má tu HK caws a je s ňou riadny masér :D Keri s plameňometom, ten týpek s HK caws, obaja v kevlárkach a ja sa môžem kľudne postaviť bokom :P
Autor: PowerackOdesláno: 22:29, 6.10.2013ID: 60f40eNahlásit Vaultmasterům
To RudiB: Co jsem zkoušel Keri, tak ta se nenechá navlýct do kožený zbroje ani do metalky a volba kevlarový zbroje tam nebyla. Jediný, co jí sedne, je róba. No a to se zase nelíbí mně. Teď si tak říkám, že tu kevlarku má vlastně u sebe nejspíš doktorka. Chtěl jsem jí šlohnout tu její spešl zbroj s kevlarovejma vláknama a když jsem zjistil, že je horší, než PA, tak jsem jí to vrátil :-P

Stále se nemůžu dostat přes to třetí patro šestnáctky. Nějak jsem nepochopil, kam přesně ty výbušniny položit. Vždycky si jen vymlátím stráže na druhý straně a pak čumím, co se po mně vlastně chjce a kam to dát :-D

Jinak ohledně toho zabijáka: Jeden je v jednom městě a druhej v druhým. Jeden dělá pro strejdu a druhej pro mexikány. Jenže ani jeden se mnou nechce mluvit. Asi nemám dost zlou karmu, nebo jsem něco prostě udělal špatně. Tak je vždycky odpravím a s nima celej bar, když už jinak nedaj :-D
Autor: Max1987Odesláno: 22:31, 6.10.2013ID: 602e06Nahlásit Vaultmasterům
zdravím jede vám to pohodě? mě se seká myš nemohu ani vytvořit postavu :( (win7)
Autor: Max1987Odesláno: 22:50, 6.10.2013ID: 602e06Nahlásit Vaultmasterům
tak vyřešeno vypnout zpřesnováni myši ve win :)
Autor: VavrochOdesláno: 23:49, 6.10.2013ID: 700e76Nahlásit Vaultmasterům
Sedit -> sejf v kasinu -> jaký je potřeba skill na "Past", abych ji zneskodnil a dostal se k obsahu sejfu ? Zkousim to uz asi hodinu dokola se skillem 40 a smolik pacholik.
Autor: PowerackOdesláno: 09:29, 7.10.2013ID: 60f40eNahlásit Vaultmasterům
Sakra, já byl debil. Ono to stačilo ty výbušniny nacpat k tomu sloupku. Ale 5.000 zátek za záchranu vaultu je trochu málo...

Teďka mám ale jinej problém. Jsem v základně obrody a našel jsem jen červenou kartu. Řeč: 115 a stále se nemůžu prokecat do dolních pater. Vždycky mně chtěj odstřelit :-D
Autor: JasonOdesláno: 09:35, 7.10.2013ID: 42bdaeNahlásit Vaultmasterům
Vavroch :

je potřeba 75 skill na past ... ale musim říct,že ten sejf nijak narvanej neni,nestálo to za to :)
Autor: RudiBOdesláno: 09:52, 7.10.2013ID: 6167aaNahlásit Vaultmasterům
To powerack. Keri daj kevlarku normalne do inventara a v rozhovore jej povedz, nech si ju dá na seba. Normálne ju oblečie. A zabijaka mám na mysli toho z mexikanskeho kasína. Sorry za diakritiku, píšem z mobilu
Autor: VavrochOdesláno: 16:20, 7.10.2013ID: 700e76Nahlásit Vaultmasterům
diky Jasone

Na kdyby nekdo mohl poradit, jak v Seditu se serifovym sejfem ... jakmile k nemu vlezu, tak me chce odstrelit, zkousel jsem to pres jeho panicku, ale tam to dopada obdobne :) ... a davat 1500 zatek Jefreymu se mi nechce :)
Autor: HellbillyOdesláno: 16:39, 7.10.2013ID: 32b81aNahlásit Vaultmasterům
Keď si v tej jeho vile, podplať kuchárku nech ho zabaví, a tým ho dostaneš z izby a máš voľné pole pôsobnosti (odporúčam aj prezrieť poličky, v jednej má skautskú príručku, a v zamknutom stole má Deserta) ;)
Autor: VavrochOdesláno: 16:57, 7.10.2013ID: 700e76Nahlásit Vaultmasterům
to Jason: Tak bohuzel, i s Charisma 7 mi kucharka posle do kopru :(
Autor: KeldorOdesláno: 18:22, 7.10.2013ID: 7edbecNahlásit Vaultmasterům
Modifikace výborná děkuju mockrát , opravdu výborná práce. Takhle si prostě představuju postapo nikdo ti nic nedá, neporadí, každej pošle doprdele a každej je darebák. Opravdu atmosfera skvělá.
Jen těch bugů a zaseků je docela dost třeba ted mam problem v tom že jezdím s karavanama vyřeším ensouter s ghulíkm přepadem kde teda ghoul v PA docela štípne na Levelu 4 docela oříšek :). A jakmile chci odejít z ensouteru ať utěkem nebo po výhře tak hra padne tak že už nejde nastartovat a vyžaduje restart počítače.
Ale i před těch pár pádů super hra která je dustojným nastupcem Falloutu a podle mě první dva díly překonává atmosferou.
Autor: MarkusOdesláno: 12:30, 8.10.2013ID: 51af74Nahlásit Vaultmasterům
Takže tady máme plný pokračování falloutů. Sem na nějakym 9tym levelu, něco řešim se Strýčkem, ale už mužu říct: "jo, povedlo se to". Pro mě pravej Fallout 3... Zkuste někdo zaurgovat na jejich stránkách at tam nahoděj Donate. Tadle práce si to zaslouží.
Autor: EdvinOdesláno: 13:33, 8.10.2013ID: 7f0168Nahlásit Vaultmasterům
No pár připomínek bych měl, takových sedm hříchu.

1) Hra je v některých oblastech opravdu hodně nestabilní.
2) Q kdy se máte zbavit Rodrigéze je úplná katastrofa. Jedna nejde odevzdat i když jsou oba po smrti a jedna při jejich zabití pojde celá čtvrt. ( Je třeba upravit chování civilistů ).
3) Chování hlavního doktora u lovců mutantů je naprosto iracionální. Zaútočí na vás skoro za každou alespoň trochu rozumnout větu, i když sám říká nesmysly. To, že je hlavní vědec?
4) Opravdu mi chyběla možnost nabonzovat lovce ( víte kvůli čemu ) císařství.
5) Jelikož hra nepodporuje "Ž" a "Č" trochu bych přeformulovat věty typu: Žiješ tu dlouho? ( Třeba na: Jak dlouho tu žiješ? )
6) Obchodníci prodávají věci za desítky tisíc a žádný u sebe nemívá víc než 1000 zátek. Šetřit je pak docela obtížné a cená výbava je pak k ničemu, protože stejně nikdo nemá prachy na to, aby si to od vás mohl koupit. ( Čekal jsem, že hlavní obchodní uzel císařství, který mi byl schopný vyplatit i pěti tisícové odměny, by měl mít v odchodě víc, než nějakých 800-900 zátek )
7) NEJVĚTŠÍ CHYBA, je nemožnost čekání.
" Sejdeme se v deset večer za barem, buť přesný "
Nesmírně obtížná záležitost, protože musím odejít z města, chvíli cestovat pustinou a pak 3x loadovat, protože se mi při příchodu nepodaří trefit do času a daná osoba už odešla.

Bonusový hřích:
Zákony prostoru jsou pokřiveny naprosto šílenými způsoby. Vzal jsem dynamit, naťukal 00:30 a vložil jednomu z Ghůlů v Reného kavárně do kapes. Pak jsem ustoupil asi o 10 metrů. Po půl minutě explodovaly brahmíny v ohradě přes ulici, asi o 30 metrů dále. Jediné na co jsem se zmohl bylo: What the fuck ?
Autor: DaemonOdesláno: 14:00, 8.10.2013ID: 6f71d4Nahlásit Vaultmasterům
Edvin:

Díky za připomínky, k něčemu bych se rád vyjádřil nebo mám doplňující dotaz:

1) Snažíme se zjistit, v čem je problém, ale zatím to vypadá na obecnou nestabilitu Fo2 na některých počítačích :( Většině lidí to padá jen výjimečně. Možná by pomohlo zkusit nějaké obecné postupy co dělat, když padá i Fallout 2. Jen pro zajímavost - Co máš za OS?
2) Jak to myslíš, že nejde odevzdat, když jsou oba po srmti? Dostaneš quest, zabils je a pak to nemůžeš Mimi říct? To zatím nikdo nehlásil, nemáš náhodou ještě save z té situace?
4) Jelikož to můžeš zjistit jenom tak, že jsi sám Lovec, nebylo by to zrovna moudré, pokud by ti vůbec uvěřili.
6) To je záměr. Herně aby ses nemohl snadno napakovat zátkama. A v rámci světa taky nedává smysl, aby obchodníci shromaždovali velké hromady zátek. V pustině hraje prim směný obchod.
7) Pokud je tam nutnost čekat na nějakou konkrétní dobu, je tam vždy i nedaleko možnost přespat. Například, když se máš sejít za tím barem, tak hned nad tím samotným barem je přece hotel a tedy možnost přespání.

Bonusový hřích:
WTF? Fakt? :-) To se ti stalo jednou výjimečně nebo se to stane vždycky, když to uděláš? To vyzkouším :-)
Autor: KnedlikOdesláno: 15:15, 8.10.2013ID: 700d48Nahlásit Vaultmasterům
To daemon, taky se priklanim k nestabilite, resp. hra mi spadla na dvou mistech, poprve, pri zabijeni Damiena a podruhe, pri nahodnem pruzkumu na vychod od tabora mutantu. Nacetla se mi cerna obrazovka (tzn. zadny mapovy podklad), kde byl jen panacek, pri pokusu nacist predchozi pozici, hra spadla.
Autor: valcikOdesláno: 15:21, 8.10.2013ID: 705bccNahlásit Vaultmasterům
Prihodím nejaký tip k stabilite hry, mne to pri poslednej hre nespadlo ani raz:
- Nepoužívajte SAVE/LOAD počas súbojov. Ukladajte iba pred bitkou a ak sa počas súboja rozhodnete pre návrat k staršej pozícii, ešte pred nahrávaním ukončite súboj a presuňte sa do hlavného menu hry. Zostáva tak menší bordel v pamäti. (ESC -> Ukončit hru ->LOAD)
- Nepoužívajte v nastavení hry maximálnu rýchlosť bojových animácií, s týmto nastavením mi často padala aj základná hra, zvlášť na počítači s pomalším CPU. Ak upravujete rýchlosť súbojov, dajte posuvník približne na 80%.
Autor: KnedlikOdesláno: 15:27, 8.10.2013ID: 700d48Nahlásit Vaultmasterům
jinak musim se pripojit, rozmerem jako fallout1, moznostmi jako F2, lokace jsou obrovske, atmosfera tisniva a beznadejna, kolikrat ani nevim, pro co se mam rozhodnout (viz treba lovci, kdyz jsem zjistil, vy vite co+jejich reakce na chucka, tak jsem nahral starsi save a proste s nema delat nebudu). Je toho asi vic, co vite sami, ze tam je implementovano a ta zpetna vazba je, ze ano, opravdu se to povedlo, je to fallout a nekdy jej i prekonava. Co obcas hapruje jsou ruzne designy dialogu, nekdy i styl, jak jsou vedeny, treba uvodni dialog se starostkou. Ale pak se to rozjede a je to proste prijemne brouzdani se. Jinak mam win7 ultimate, Athlon X4 750K. kdyby prislo na ty bugy
Autor: DaemonOdesláno: 15:35, 8.10.2013ID: 6f71d4Nahlásit Vaultmasterům
Knedlik: Díky za pochvalu :)
Pokud ti to spadlo za celou hru jen dvakrát, tak tomu říkám stabilní hra. Zvláště pokud jde o Fallout :-)
Navíc ten druhý případ zřejmě bude, že jsi vstoupil do lokace v pravém dolním rohu světové mapy, která tam vůbec nemá být - to je naše chyba, to opravíme.
Autor: KnedlikOdesláno: 15:41, 8.10.2013ID: 700d48Nahlásit Vaultmasterům
Budes se divit, ale F1 mi nespadl ani jednou a F2 za tech x hrani parkrat, to spis u ruznych modifikaci (viz legendarni Canville/crahville v Last hope). Ano, je to spodni roh, myslel jsem, ze to je treba tabor Obrody, tak jsem nechtel spoilovat. JInak jsem docela zvedavy na zbyvajich 7 lokaci v map slotu, coz me vede k tomu, ze v podstate mesta jako takova clovek objevi v 1. desetine hry, a diky karavanam se ani nenadre pri cestovani a objevovani. Coz je krapet zkratka, ale nebudu mrmlat, treba me ceka prekvapeni na zbyvajici pulku.
Autor: MarkusOdesláno: 16:07, 8.10.2013ID: 51af74Nahlásit Vaultmasterům
Ty voe kua ja chtel bejt hodnej.. a už mam karmu -160. No nemusel sem ty zombíky.. ale ja je nesnášim :D kua to je supr hra. Sry nemam kam jinam napsat dojmy ;)
Autor: RudiBOdesláno: 18:28, 8.10.2013ID: 51b1d0Nahlásit Vaultmasterům
Na mojom noťasi AUSUS (i3 2350M, HD 7470M, win 7 64bit, fallout z GOGu) to nespadlo ani raz. Raz mi akurát zmizla Keri keď som ju nechal čakať v meste. BTW nieje to bug ale môže mi to niekto logicky vysvetliť? V tom banskom meste (carath tuším), prehrá nejaký strýčkov muž proti tomu supermutantovi. Keď toho supermutanta porazíte vy, tak !SPOILER príde druhá strana o všetok majetok a sú vyhostený !SPOILER. Nemal by byť pdoľa tejto logiky vyostený Strýček hneď na začiatku? KeĎže jeho muž prehral?
Autor: EdvinOdesláno: 19:48, 8.10.2013ID: 7f0168Nahlásit Vaultmasterům
Daemon:
1) Win 7
2) Je to přesně tak jak říkáš. Dostanu Q, zabiju je ( společně s celou ulicí... ) a pak to nejde odevzdat. Save samozřejmě mám ( jde použít prakticky jakýkoliv z mých savů, protože jsou oba pořád mrtví a Q pořád aktivní ) a pokud mi napíšeš kde, tak ti ho pošlu.
6) To mi došlo, ale minimálně ten obchod v císařství by měl mít "alespoň" ty dva tisíce. To přecene nění žádný malý místní obchodníček.
7) Nebylo by třeba možné, udělat to tak, že čekání mimo vymezené oblasti by neobnovalo zdraví? ( Hádám že to byl hlavní důvod proč je to pryč ) Přijde mi trochu hloupé muset kupovat pokoj, abych na někoho mohl 2 hodiny počkat.

Bonusový hřích:
Zkus dát tikající dynamit Ivet do inventáře a uvidíš, co se stane :D
Autor: chrome redOdesláno: 20:46, 8.10.2013ID: 51d7b6Nahlásit Vaultmasterům
Pripojuju se ke gratulantum! skvela prace! diky!
Autor: DaemonOdesláno: 22:23, 8.10.2013ID: 7081b2Nahlásit Vaultmasterům
Edvin:
Save by měl být v zde - Fallout2\Resurrection\resdata\SAVEGAME a save je vždy celý ten adreář SAVE s číslem. Pošli mi ho nebo odkaz na něj na hell.daemon@email.cz , díky.

Léčení přes spaní je dost cheat, což je hlavní důvod, proč to nejde. Bohužel se s tím nic nastavovat nedá, ani se to nedá zapínat nebo vypínat skriptem.

Tak s tím dynamitem mi to nedělá. Zkusil jsem Ivet i Mimi. Kolik máš skill pasti? Když dynamit vybuche, zaútočí na tebe místí?
Autor: JeštěrOdesláno: 23:11, 8.10.2013ID: 6fbd9aNahlásit Vaultmasterům
Taky si přisadim bugreport a feedback:

1) S jednou z seditských karavan (Frederyk's Dream?) nelze prakticky cestovat, po 1. souboji v pustině jde loading do černa

2) Jak se ***** Mimi dozvěděla, že ji chci zabít, když se přes jeskyni s deathclawy údajně nedostane ani smítko? (Že jsem párače zabil, je vedlejší, stejně mi to nikdo ve městě nevěřil:)

3) Já se naopak napakoval velmi záhy vším a nejenom zátkama, všude se toho povaluje hafo, vybírá a krade se lehce, questy jsou veleštědré... Z hlediska moddera samozřejmě Falloutí hra už nebude nikdy doopravdy těžká, ale tohle mě zaujalo, na rozdíl od dialogů a celkové atmo na mě itemy a peníze působí poněkud štědře a spousta lidí působí jako boháči. Kde kdo má kvér, kvalitní fet, stimpack, já to třeba v BGE udělal tak, že v 1. lokaci se válej vysloveně jenom mytologické itemy, nebo polámané, nebo cetky, (funkční) zbraně v nedohlednu atd. Nějak ze svý postavy necítím sebemenší problém v tom světě, jinak ukázkově zdevastovaném, shnilém a dialogově-temném, přežít, snad až na první dva bartery nutnost promýšlet každý barter atd.

4) Kari mi připadá plochá, nic moc se o ní nedozvíme, vlastní hlavu má bohužel akorát v boji (nechce střílet se small weapons), ale jinak se ve hře prozatím moc neprojevuje, to je škoda (dilema s FEVem potěšilo).

5) Dost měst nebo čtvrtí evokuje ty z původní hry, částečně asi dáno prakticky totožnou užitou grafikou.

6) V pustině jsem snad nenarazil na random encounter, kdy by mě nechtěl někdo zabít, rozsápat, sníst.

Jinak všechna čest:) Pozitivních věcí je tolik, že bych se nejspíš posral, než bych je vypsal. Třeba oba "hřbitovní" questy, co jsem prozatím našel, jsou perfektní, taktéž propojení s FO1, řada komplikovaných questů, líbí se mi i snížené možnosti přístupu k mnoha lokálním bossům, dává to hře takový ten punc, že v ní nemůžu všechno. Ve hře vám evidentně fungují i hodně komplexní věci (karma, reputace, konsekvence a střety zájmů apod.)

Kdy bude dvojka?:)
Autor: DaemonOdesláno: 23:45, 8.10.2013ID: 7081b2Nahlásit Vaultmasterům
Ještěr:
Ad 2) Dá se tam cestovat přes pustinu, jen je to delší cesta. Vždyť i v kasínu je spousta místních a určitě tam nebydlí. Musíš jen poprvé přes tunel, abys zjistil, kde to je. A pak taky můžeš jakoby cestovat přes pustinu (přes mapu města).

Ad 3) Zajímavé, zatím spíš převažují stížnosti, že je to moc těžké. Je to holt dost individuální.

Ad 4) U Keri zrovna se small weapons problém nebývá. Zkus jí změnit chování v boji. A hlavně jí musíš zbraň dát. Měla používat vrhací zbraně, ale moc se jí do toho nechce.

Ad 6) Jsou tam, ale pochopitelně je jich výrazně míň.

Díky za uznání.
A nestraž s dvojkou :-)
Autor: JeštěrOdesláno: 00:08, 9.10.2013ID: 6fbd9aNahlásit Vaultmasterům
Ad 2) dobrá, neříkám, že je to bůhvíjaká chyba, jen mi to přišlo zajímavý (i v tom kontextu, že jiné, podle mě silnější a informovanější frakce ve hře neřeší ROZJEDNANÉ questy proti nim), v podstatě mě hlavně sere, že jsem s ní nepokecal a nedostal se tudíž k tomu ukázkovému questu.

Ad 3) nepopírám, že zprvu to těžší (nikoli hardcore) občas bylo, stejně jako originály, ale po čase se mi vždycky podaří s postavou jakoby předběhnout očekávanou laťku. Nebo si prostě tvořím až moc vyšpekulované, bojově laděné postavy, a moc sbírám itemy (dokonce ani neperu body do Barteru, nepotřebuju to).

Podotýkám, že jako modder hru znám do morku kosti a můj pohled na obtížnost tedy není masově relevantní. Problémy mám spíše s některými košatějšími questy, kdy průběžně ztratím nit nebo pozapomínám, co se po mě přesně chce (investigace staré vraždy, dopadení maniakálního vraha... většinou hraju Ress v pěkným randálu).

Ad 4) Keri nafasovala koltík, ale ať si to třeba pižlá noži, já její pomoc až tak nepotřebuji... S pokyny jsem si hrál (možná málo?). Podle mě by cNPC, kterýmu jsem koupil luxusní lesbický sex, mělo v boji projevit trochu více entuziasmu a vděčnosti:)

P.S. asi předpokládám správně, když očekávám, že vyjde nejen update na základě hráčských buglistů a bugreportů, ale i o nějaké nové rozšiřující nápady, tuning questů, přidávání maličkostí atd.

Na co jsem zapomněl - zdá se mi to, nebo ten vrakáč nad Seditem s 1 NPCčkem víceméně nemá žádný praktický význam? Či mi něco uteklo?

Závěrem bych dodal, že jsem se všude až na zastřelovací New Hope velmi dobře bavil, což asi mluví za vše... Navíc si plně uvědomuju, jaká matlačka je "rozfungovat" město jako je Sedit, hodně lidem to asi nepřijde, ale já tušim, jaká pruda ten vývoj určitě musel být...

Ještě mě zarazila určitá naivita jinak žůžovýho questu v Corathu, kdy jsi vyslán prozkoumat hlídané místo činu a najít na zemi něco, čeho by si všiml i slepý (krabka)... Proč hráč nedostal možnost najít něco zapadlýho za skříní, nějaký oděrek, kus natrženého hadru, odpadlý knoflík nebo tak něco? I když uznávám, že potom ta hláška, co ten polda řekne o tom, že místní dělňasi nemaj ani na Lucky Striky (a dělaj to s brahmínou), takže jsou z obliga, to se do Ressu hodí jak řiť na hrnec.
Autor: KnedlikOdesláno: 00:21, 9.10.2013ID: 700d48Nahlásit Vaultmasterům
na vrakacu jsou minimalne dva questy, jeden otevre mensi lokaci s holodiskem, odmena je soucastka, ktera ma pry byt dulezita, protoze jsem ale jeste nedohral, nevim, k cemu dulezita :)
Autor: JeštěrOdesláno: 00:28, 9.10.2013ID: 6fbd9aNahlásit Vaultmasterům
Knedl: výborně. Nějak mi to smrdělo, že by tomu tak skutečně bylo. Asi nehraju dost detailně.
Autor: KnedlikOdesláno: 00:29, 9.10.2013ID: 700d48Nahlásit Vaultmasterům
jinak s tou obtiznosti je to tak vselijak, na zacatku urcite, zvlaste ghouli hlidky jsou neprijemne, veci se povaluje dost, ale zase dost veci v obchode je drahych. Co mi vadilo je, ze Albuquerque je nejvetsi mesto siroko daleko a neni tam poradny obchodnik, at uz na velky zbrane, nebo energeticky (ze by to skalovalo s levelem si nemyslim), neco ala san francisco, preci jen, lovci na miste maji hitech vybavu, v podstate jediny pristupny vault z cisarstvi s vybavou, ghoulove utoci s dobrou vybavou a ty obchody jsou vylozene tristni(cisarstvi neobchoduje, chuck nema vyber krom pulsni pusky pro lovce a pak uz jen borec u vstupu). Co naopak ocenjuju je zdejsi vidlactvi, dale operace jsou extremne drahe, knizky v seditu, take, ale moznosti jak vylepsit postavu a vybaveni je spousta. Ano, veci se povaluje dost, ale prijde mi, ze v dost male hodnote na to, aby si clovek mohl piskat. Na druhou stranu, pokud clovek prekousne zparchantelost lovcu a stane se clenem, tak odmena je vytecna, ale to neni obchod.
Autor: KnedlikOdesláno: 00:36, 9.10.2013ID: 700d48Nahlásit Vaultmasterům
Bohuzel, je pro me tezke to takhle za chodu hodnotit, nove veci se neustale objevuji, navic je to porad prvni hrani s jednou postavou- jak jsem psal vyse, pribehove a atmosferou je to na urovni F1, questy jsou komplexni a pak se tyhle malickosti snadno prehlednou, protoze i tak je to dost vymazlene, viz ty kompletni questy. Ja zase nevim,jak dokoncit hrobnikuv quest v rat hole. Vim, kdo je vrah, vim, jak zabil, i koho dalsiho, ale nevim, jak to dokazat, resp. co najit. Nu a chlapek ze sklepa taky neni k nalezeni.
Autor: KnedlikOdesláno: 00:38, 9.10.2013ID: 700d48Nahlásit Vaultmasterům
koukam, ze severni ctvrt v seditu je muj osud, hra mi opet spadla, tentokrat po zabiti Rodrigueze, sejiti ze schodu a opetovnemu nastartovani souboje v prizemi. Nevim, asi se maji zabit jinak nez bojem :)
Autor: KnedlikOdesláno: 00:43, 9.10.2013ID: 700d48Nahlásit Vaultmasterům
Jo a prominte za spam, ale pripojuju se k uprave souboje v kasinu, nevim, proc by se me mely zastavat krupierky a nasledne umirat jen proto, ze jsem prisel zabit ty dva. Proc by se melo vybijet kasino, jen proto, ze majitel zemrel :) to ho nemuze nekdo prevzit? S vybavou straznych a jejich odolnosti, je to masakr na lidech. Ale treba to ma alternativni reseni. Jo a omlouvam se, ze srovnavam volnozajmovou modifikaci s F1 :)
Autor: EdvinOdesláno: 04:09, 9.10.2013ID: 7f0168Nahlásit Vaultmasterům
Knedlik: Ten Q s zabitím Rodrigéza, je opravdu asi nejhorší fail. Neřeknu kdyby na tebe zaútočili jen všechny ozbrojené stráže, ale aby to schytala skoro celá čtvrt je směšné.

Hned co začne boj, stráže začnou střílet vesničany a neozbrojení vesničani se s pěstmi ( a šancí na zásah 5% ) pustí do ozbrojených stráží...

Jelikož tohle je nejméně stabilní část hry, tak gratuluji každému komu to během hodinového boje v celé čtvrti spadne jen 10x. Navíc stačí jednou minou ( a to se stane, jelikož jsou všechny stráže obklopeny chumly vesničanů ) a už jde po vás celá ulice.
Autor: EdvinOdesláno: 04:15, 9.10.2013ID: 7f0168Nahlásit Vaultmasterům
A co se týká té obtížnosti.

Dle mého je všechno kromě hlídek ghůlů docela dobře vyladěné. Hlídky ghůlů jsou ale úplně mimo mísu. Jdu si takhle mezi městmi na lvl 6, se svým psem a loveckou puškou. Najednou bum a je kolem mě 14 ghůlů, kteří snad nikdy neminou. Nepřežiju ani jedno kolo.

Na vyšší úrovních se to opakuje. Zase jdu mezi městy, lvl cca 12, najednou bum 8 ghůlů, z toho 4 v eneorgo zbrojích a s laserovými puškami. Opět nepřežiju ani jedno kolo, instantní smrt.
Autor: DaemonOdesláno: 09:25, 9.10.2013ID: 6f71d4Nahlásit Vaultmasterům
Edvin: Jestli jsi potkal v jednom náhodném setkání 14 ghoulů, tak je to bug :(

Ještěr: Patch s opravami samozřejmě bude. S přidáváním nových věcí bych moc nepočítal, jestli to nebude něco, co by nám přišlo, že tam vyloženě chybí a nebude to příliš práce dodělat. To bychom na tom jinak mohli pracovat dalších 10 let.
Autor: KnedlikOdesláno: 13:29, 9.10.2013ID: 700d48Nahlásit Vaultmasterům
tak jsme to nedohral a rozehral to za jinou postavu a uz jsem pochopil, proc jsem nemohl dohrat marii. Po kazdem zjisteni se musi za starostou, ja jsem to bral tak, ze prijdu az to vysetrim. Tim padem jsem zbytecne zabil Alexu, kdyz jsem utocil pro Juliena a nezjistil, ze Leonardo uz davno ve hre neni :) Tak, aspon jeden quest splnen :D
Autor: MacGyver :)Odesláno: 04:35, 10.10.2013ID: 42210eNahlásit Vaultmasterům
Dohrano! Nevim co mate s tou karmou porad :)

Karma 711 (stit nadeje)
sampion
pritel kmene


Sem proste kladas :D
Autor: JeštěrOdesláno: 13:25, 10.10.2013ID: 6fbd9aNahlásit Vaultmasterům
Dae: ale krásnej bug, potírající určitý zaběhnutý stereotyp a pocit, že jsi v pustině již nesmrtelný. Ti máklý ghoulové jsou zpočátku slušná challenge (tím, jak trpělivě kropí dávkama mé společníky).

Jinak se mi jednou stalo, že na mě Lovci mutantů v Albu' (podle mě) bezdúvodně zaútočili.

Ad comment někoho nahoře, že v Albu' není pořádnej kvérař: A co Chuckovy zbraně? Musím uznat, že Chuck postupně tučně vyzbrojil celou moji partu. Nebo máš snad verzi hry, kde Chuck nabízí sračku? Podle mě se to moc lišit nebude, zas tak vychcaný Ress určitě neni:)
Autor: KnedlikOdesláno: 14:54, 10.10.2013ID: 700d48Nahlásit Vaultmasterům
Jester:
mozna to skaluje podle levelu, protoze sabrina driv nemela kozeny brneni a odstrelovaci pusku a ted ji ma. Nicmene chuck mel akorat granatomet a nabidl mi pulsni pusku (tu s kratkym dostrelem) skrze quest pro lovce, takze kdybych jim ji dal, tak zadnou jinou nemam. Krom toho, chuck je uchyl a pokud poresis jeden quest, dale se ve hre nevyskytuje.
Autor: Luk-assOdesláno: 16:57, 10.10.2013ID: 60cc98Nahlásit Vaultmasterům
Ten quest s chuckem je asi nejbrutalnejsi co sem delal hodne me pobavil a zaroven sem cumel kam az byli tvurci schopni zajit.
Autor: MarkusOdesláno: 20:32, 10.10.2013ID: 51af74Nahlásit Vaultmasterům
Taky jsem u Chucka cumel jak puk. Nezkousil nekdo do toho jit? Jsem ho hned popravil, ale jestli by k tý nabídce fakt došlo... by mě zajímalo. Mno jako drsný. Good.
Autor: KnedlikOdesláno: 22:01, 10.10.2013ID: 700d48Nahlásit Vaultmasterům
Ono je to takove mensi pulp fiction, zed je dead
Autor: KnedlikOdesláno: 23:45, 10.10.2013ID: 700d48Nahlásit Vaultmasterům
doktorka jde narekrutovat, v ramci spoileru, musite ale mit informace ze zakladny mutantu(tam vas posle sebastian), potom pro ni bude vas pribeh dostatecne zajimavy, aby se k vam pridala
Autor: MarkusOdesláno: 02:43, 11.10.2013ID: 51af74Nahlásit Vaultmasterům
Dohráno, supr... klobouk dolu. Pár chybiček.. ale co.. díky!
Autor: MarkusOdesláno: 12:43, 11.10.2013ID: 51af74Nahlásit Vaultmasterům
to Knedlik:
ke mě se přidala po vyřešení anonym questu.
Autor: MarkusOdesláno: 13:11, 11.10.2013ID: 700d48Nahlásit Vaultmasterům
tak to je pekny, ja ho jeste nemam doreseny, nejak se neumim trefit do casu schuzky s informatorem. Muze mi nekdo pripomenout, v kolik to ma byt a jeslti to musi byt naprosto presne?
Kdykoliv prijdu dolu, je to prazdne
Autor: valcikOdesláno: 15:26, 11.10.2013ID: 705bccNahlásit Vaultmasterům
Knedlik: Presný čas tam nie je, asi len hľadáš na nesprávnom mieste.
Autor: KnedlikOdesláno: 02:28, 12.10.2013ID: 700d48Nahlásit Vaultmasterům
je mi to trapne, ale podarilo se obsadit vsechny sloty na mesta/lokace na svetove mape? ja bych rekl, ze mam dost projiteho a prd. To same, jestli progema ma treti patro a k cemu je dobra?
Autor: MARKUSOdesláno: 13:47, 12.10.2013ID: 51af74Nahlásit Vaultmasterům
jaká progema?
Autor: mat123Odesláno: 16:49, 12.10.2013ID: 50ebbeNahlásit Vaultmasterům
Super mod, s Gabrielom to tam riadne nivocime. Same vrazdy, unosy, lupeze, genocida. Uz som len zvedavy na zaverecny verdikt.
Ale tie nahodne stretnutia vedia byt niekdy krute. Minule som narazil na hliadku 12 ghulov, z toho boli 8-mi v energozbrojach a este boli zoradeni do pekneho L-ka. Ani som si nestacil vystrelit a finito
Autor: MelichorOdesláno: 18:20, 12.10.2013ID: 51152eNahlásit Vaultmasterům
Tak především bych chtěl tvůrcům poděkovat. Takovou kvalitu jsem vážně nečekal a pozitiv jsou desítky. Nevím, jestli to má souvislost, ale z celého hraní na mě skoro dýchala Snikchova Pouštní krysa a celý příběh Ressu působí velmi kompaktně. Obdivuji to množství práce v tak malém týmu a po tak dlouhou dobu. Naopak jsem moc nepobral z recenzí na BW atd., proč se rozčilují nad klišoidní úvodní zápletkou. A taky mi za celou dobu hra nespadla ani jednou(krom pravého rohu world mapy, ale to už se tu řešilo a já to chtěl otestovat). Tomuhle dílu snad udělám čestnou krabičku a dám na poličku vedle F1, 2. Ale pár malých výtek se najde, ale za mne nicneříkajících 8/10 a kdyby jste to pojmenovali jen Ressurection, postavili na Unity a účtovali kolem 10-15 dolarů, tak vám to s radostí dám. Tohle bylo rozhodně vydatnější než Shadowrun Returns.

SPOLIER ALERT
Co mi asi nejvíce vadilo bylo, že bez Save/Load nebo dohrání hry nejde odhadnout či změnit finální výsledky jednotlivých akcí. Zejména u questů kolem Anonyma, kdy mě jedna či druhá strana tlačila k zavázání se bez dalších informací(já vím, v tomhle případě prašť, jak uhoď). Stejně tak finální osud druhého objeveného města RH bych nejraději zvrátil nějakou dohodou(třeba s kravanou nebo si vybral ten „druhý“ tým), než viděl dvě města proměněna na popel.

Jak Alba tak Sedit jsou skvěle vytvořená místa, která snesou srovnání i s New Renem a mnoho lokací z F1,2 převyšují. Ale k Seditu mám připomínky: 1. Někdo na mě jen tak pošle zabijáky(ikdyž byli původně určeni pro jiného), ale já se jejich zaměstnavateli nemohou pomstít(tedy bez toho, aby se na mě vrhl značný počet jinak nevinných obyvatel města)? He? 2. Boj v kasínu je trochu svízel, ale s tichošlápkem a "onehitkill" se to dá přežít. Přesto mne strážní v prvním patře, ikdyž jsem měl plížení přes 200%, viděli. 3. A trochu nit-picking problém: Jako zdravotníka mě trochu naštval status HIV pozitivní. Pokud vycházíme z F1 a jeho reálií z 50. let, tak prostě do Ressu nezapadá. HIV bylo prvně pozorováno až v letech 1980. Syfilis má podobný výsledek a seděla by tam podle mne více.
Co se mi hrozně líbilo, že ve stylu Planescape: Torment a jeho krámku s kuriozitami, jsem u obchodníka nakoupil plno speciálních předmětů, jen abych zjistil, jejich účel ve hře... To že jsem nemohl vykoupit Dolly za nafukovací pannu mě zklamalo :D.

V Alba mi hlavně chyběla možnost naprášení určitých věcí- například věci kolem Vaultu protistraně. A okrádání mrtvých o PA...

Mimochodem, jestli jsem to správně pochopil, tak v Progemě se propadnete výtahem do prvního, robota ovládáte na třetím a skrze kráter na prvním patře se můžete přes dialogové okno dostat do druhého. A čtvrté s reaktorem asi neexistuje :).

Spoiler end
Autor: MelichorOdesláno: 18:34, 12.10.2013ID: 51152eNahlásit Vaultmasterům
Markus: Popíšu, jak jsem se k němu dopracoval já: Sesynchronizoval jsem pip-boy s terminálem v hlavním sále, pak vylez z Alba ven, chvilku jsem kmital po mapě(cca herní den) a pak se vrátil na večer k hlavnímu vchodu a pak směřoval nazpět k Císařství. Někde mezi vstupem a Lovci na mě blikla zpráva, že je rádkyně připravena mě informovat.

Progema je rovně nalevo od Alba a má něco společného s Lovci.
Autor: KnedlikOdesláno: 18:50, 12.10.2013ID: 700d48Nahlásit Vaultmasterům
SPOILER:
Progema
no, ja se dostal samozrejme lanem dolu, zavalil se vchod, tak jsem probehl prvni patro, pocitace nejely, tak jsem posbiral co slo a propadl se druhym patrem dolu. Vidim tam vytahovou sachtu do asi tretiho patra, ale nevim,jak se tam pres zavaly dostat, dynamit nepomohl. Takze jsem byl rad, ze to jeskyni slo ven. Proste neco mi uniklo.

To same je ze na svetove mape je 14 lokaci, mam jich objevenych 8 (kdyz nepocitam male veci jako asm. jeskyn, vrakoviste, macgyver, spamery)
Autor: EdvinOdesláno: 19:00, 12.10.2013ID: 7f0168Nahlásit Vaultmasterům
SPOILER:
Progema
01) Použít lano a slézt dolu
02) Opravit reaktor ( cca 110 opravování )
03) Hacknout PC ( cca 110 věda )
04) S robotem opravit druhého robota
05) S robotem použít PC v ( nyní už ) nezavalené kanceláři
06) Opravit to PC
07) Použít PC hlavního počítače
08) Vyzvednout si na prvním patře speciální zbraň
09) Jít kráterem do druhého patra
10) Přes jeskyni s párečem a konec
Autor: MelichorOdesláno: 19:01, 12.10.2013ID: 51152eNahlásit Vaultmasterům
Knedlik: Do třetího se nejde dostat, přes terminál se postava "převtělí" do robota, nahodí obdobu hlavního počitače Zaxe a otevře si místnost s žebříkem a zapne bezpečnostní systém - podobně jako v Kráteru a někdy v Sierra Army Depot.

A těch pozic na world mapě mám 16 a taktéž zaplněno 8 pojmenovaných. Předpokládám, že přesné informace vynese časem Daemon :)
Autor: EdvinOdesláno: 19:06, 12.10.2013ID: 7f0168Nahlásit Vaultmasterům
Mimochodem, zajímalo by mě, jestli se někomu podařilo nějak dostat ( aniž by je všechny vystřílel ) do základny Sedit caravans v Seditu ?
Autor: MelichorOdesláno: 19:19, 12.10.2013ID: 51152eNahlásit Vaultmasterům
Edvin: I se sneakem nad 200% mne strážný hned za dveřmi vidí
Autor: KnedlikOdesláno: 19:24, 12.10.2013ID: 700d48Nahlásit Vaultmasterům
tak to progemu asi neudelam, uz jsem vysel ven, a protoze jsem mel maly skill na vedu a opravy, tak uz chapu, proc mi nenaskocila zadna nabidka.
Ciste teoreticky, sedit caravans unesli serifova syna, je na to quest, ale mam jej rozehranej, takze pak dam vedet
Autor: EdvinOdesláno: 19:26, 12.10.2013ID: 7f0168Nahlásit Vaultmasterům
Knedlik:
K tomu Q jsem se nikdy nedostal. Kde jsi ho sebral?
Autor: MelichorOdesláno: 19:42, 12.10.2013ID: 51152eNahlásit Vaultmasterům
Za chvíli nás tu dostanem ban za off-topic diskuzi, která patří do fóra - just sayi´.
Quest se ztraceným klukem zadává ghoulka v baru naproti Crimson, po splnění questů s nugety a vyhlazením kasína. Ale vše ohledně ztraceného kluka se řeší v nadzemní části kanceláře u zadavače jízd karavan.
Musím ještě otestovat postavu Ďáblova spratka, ale možná má Sedit caravans sidequesty za temnou stranu. Jinak totiž pokusy proniknout dolů(i s hooodně vysokým sneakem) za šéfovou se nelíbí Keri a končí po otevření dveří, protože strážný hned vidí, když někdo vleze do místnosti s průlezem - tedy zbývá jedině cesta vyhlazení všeho živého.
Autor: KnedlikOdesláno: 19:42, 12.10.2013ID: 700d48Nahlásit Vaultmasterům
tak dalsi spoiler:
je to takova trojsekvence ukolu, nejdriv musis ukrast nugety pro mimi, pak zabit rodrigueze a sancheze, aby nezabil ghouly a bud jeste musis sehnat pro ne misto do karavany, nebo prijde predtim, ale mimi rekne, ze je smutne, co se stalo serifovi a ze i kdyz je nema rad, tohle by se nemelo stavat nikomu a posle te za straznym pred haciendou a pak normalka (mam rec 102 teda)
Autor: KnedlikOdesláno: 19:43, 12.10.2013ID: 700d48Nahlásit Vaultmasterům
Melichor: ja myslim, ze ne, to same se delo u Last hope :)
Autor: HellbillyOdesláno: 20:06, 12.10.2013ID: 32b81aNahlásit Vaultmasterům
Edvin: Dostaneš sa tam počas plnenia jedného questu od zástupcu šerifa ;)
Autor: mat123Odesláno: 09:42, 13.10.2013ID: 33a026Nahlásit Vaultmasterům
Spoiler: No, a ked hras za "temnu stranu" ako ja, tak od Vexe dostanes po splneni ulohy v Alb dalsiu ulohu a to je uniest serifovho syna zo Seditu
Autor: HellbillyOdesláno: 18:42, 13.10.2013ID: 32b81aNahlásit Vaultmasterům
Včera som to konečne dohral. SPOILER! Spasiteľ ma trochu sklamal. Pri rozhovore s ním som si pripadal, že počúvam Kerghana Hrozivého. Ich plány sú vo svojej podstate rovnaké, ale Spasiteľ má tú nevýhodu, že nie je ohromne mocný nekromancer a tým pádom je bola jeho vízia v podstate utopická debilina bez reálnej šance na uskutočnenie. KONIEC SPOILERU.
Ale každopádne, aj keď má Resurrection svoje mínusy, plusy ich bohato prevažujú a o tom všetkom by sa dalo veľa popísať. Nebude pre Resurrection vyhlásená nejaká zbierka hráčskch recenzií ako bola ked vyšiel New Vegas?
Autor: VavrochOdesláno: 20:33, 13.10.2013ID: 700e76Nahlásit Vaultmasterům
Dotaz jeste jednou na Sedit, ani s CHARISMA 8 nedokazu ukecat kuchraku, aby zabavila serifa a ja mohl vybrat jeho sejf ... nejaka rada ?
Autor: ImhotepOdesláno: 23:28, 13.10.2013ID: 7f2812Nahlásit Vaultmasterům
Vavroch: ja myslim ze pro toto je nez charisma dulezitejsi inteligence, potazmo rec. tam mas hodnoty jaky?kdyztak je zkus este nejak navysit, ja sem s odlakanim serifa kucharkou nemel zadnej problem
Autor: MarkusOdesláno: 23:42, 13.10.2013ID: 51af74Nahlásit Vaultmasterům
Neeee ja progemu minul... jsem se tak zbůhdarma netoulal pustinou... proste za vsema questama.... dostali jste se nekdo k ni srze rozhovor nebo neco? nebo se toulat na vlastní pěst
Autor: KnedlikOdesláno: 17:10, 14.10.2013ID: 700d48Nahlásit Vaultmasterům
bohuzel, nedostal jsem se tam pres pohovor, ani pres nejaky pocitac, ani holodisk, proste potulka a to same je otaznik se zbyvajicimi sloty svetove mapy. Predpokladam, ze kdyby tam nic nemelo byt, tak to bude orezane na aktualni pocet (tj. 8)
Autor: MarkusOdesláno: 20:59, 14.10.2013ID: 51af74Nahlásit Vaultmasterům
to Knedlik: nj ja kdyz se dozvěděl, (SPOILER) že se pomalu rozkládám a nezbejvá megačasu, tak jsem myšlenky na toulání prostě zavrh.
Autor: d0147Odesláno: 10:08, 15.10.2013ID: 6f968eNahlásit Vaultmasterům
Dohrané a už sa teším na prvý patch po ktorom si zahrám znova :) Autorom ešte raz obrovská vďaka - cítil som sa znova ako za čias na strednej škole kedy som F2 hral týždeň pred maturitami :))) Našťastie som dohral pár dní pred nimi a mal čas aj na štúdium :D Podarila sa Vám veľká vec - veľa ľudom ste urobili veľkú radosť!
Autor: JediOdesláno: 21:04, 16.10.2013ID: 60a5eeNahlásit Vaultmasterům
Nemůžu se dočkat, až si to zahrají. Modlím se, aby někdy někdo na podobném principu vzkřísil Van Buren.
Autor: mchOdesláno: 01:01, 17.10.2013ID: 6fbfeeNahlásit Vaultmasterům
Nevíte někdo, kde sehnat tu pulzní pistoli pro Lovce mutantů? Chuck už nežije a zatím se mi nechce sejmout někoho z císařství, nemám ještě hotový quest s Anonymem.
Díky
Autor: KnedlikOdesláno: 01:13, 17.10.2013ID: 700d48Nahlásit Vaultmasterům
nechci moc spoilovat, ale je mozne ten ukol dohrat tak, ze v cisarstvi je maly kluk, kdyz ho presvedcis, aby se nechal naverbovat do armady, tak ti sice nesezene pistol, zato plany ano...
Autor: mat123Odesláno: 13:51, 17.10.2013ID: 7f77c4Nahlásit Vaultmasterům
Tie plany na pistol sa daju ukradnut v kancelarii radkyne
Autor: HillmausOdesláno: 15:12, 17.10.2013ID: 511206Nahlásit Vaultmasterům
Zdravím,jsem zoufalej,nevíte kam dát ty výbušniny ve valutu 16,dávám je ke sloupku jak je to rypadlo,bouchnou a nic se nestane :( Dík za odpo.
Autor: mchOdesláno: 19:39, 17.10.2013ID: 6fbfeeNahlásit Vaultmasterům
Už ty plány mám od radní, díky za radu. S klukem jsem mluvil už dřív a teď se mnou mluvit nechce :)
Autor: DaemonOdesláno: 19:45, 17.10.2013ID: 7081b2Nahlásit Vaultmasterům
Hillmaus: Vůbec nemáš lézt do základny Lovců. Odjištěnou výbušninu prostě polož někam do toho tunelu v mapě Vaultu.
Autor: HillmausOdesláno: 20:15, 17.10.2013ID: 511206Nahlásit Vaultmasterům
Daemon,díky.
Autor: SnorkisOdesláno: 20:05, 19.10.2013ID: 6054b0Nahlásit Vaultmasterům
Aaaa na 5lvl potkat 15 ghoulů.... libé, zvlášť když poslední save je daleko... .D
Autor: EwilOdesláno: 05:50, 21.10.2013ID: 705aa6Nahlásit Vaultmasterům
Lidi, nevite prosim nekdo, jak ziskat informace ze zakladny mutantu tak, aniz bych musel zabit mutanty, nebo nechat zabit Sebastiena? Mam postavu na kecani a charismu, ne na boj... diky.
Autor: HansOdesláno: 11:26, 23.10.2013ID: 42e4c2Nahlásit Vaultmasterům
A dost!

Chceš se potkat s ghoulí hlídkou?

Řikám si mám už energo, nebudu se bát, jdu do toho...
Před "bojem" mě Lystra upozorní na bratra ja ji odbydu a pak strnu...

21 ghoulů z toho 15 v energozbrojích... Vážně?? 1. jsem zastřelil do oka... co se stalo pak asi nemusim vysvětlovat... Jen dodám že holky byly upáleny a já uraketován...
Autor: SybrakosOdesláno: 16:33, 23.10.2013ID: 7032ceNahlásit Vaultmasterům
Díky, díky, díky. Téměř nemám slov, jaké mi v žilách koluje nadšení. Prolog mě doslova přimrazil k židli, mrazivé vyprávění v kombinaci jen s textem a bez mluveného slova ve mě vyvolal tak silný pocit sklíčenosti sa deprese, jako ještě žádný Fallout. Tohle je konečně skutečný F2.. Bez vtípků a blbostí, zkrátka jak by takový svět po pádu měl skutečně vypadat.. A je lehké v něm začít páchat zlo. V Rat hole mě zlomená dívka prosila o pár drobných, aby měla na jídlo a moje postava jí sprostě využila, přímo na tý ulici a nechala jí tam pk ležet. Až o několik hodin později v práci mi došlo, co jsem to vlastně krucinál udělal.
Autor: cookieOdesláno: 17:41, 23.10.2013ID: 52256aNahlásit Vaultmasterům
dohrane.
chalani ste uzasni, fakt krasne dielo. klobuk dole
dakujem
Autor: HerrerOdesláno: 12:25, 24.10.2013ID: 60f27eNahlásit Vaultmasterům
Zdarec, chci se do toho s vervou zakousnout a chtěl jsem se zeptat, jestli se dá nějak (např. vysokou schopností Zálesák) ovlivnit, abych se efektivně vyhnul náhodným soubojům (jak chápu předem ztraceným) s ghouly? Hrozně rád hraju RPG na opravdový přežití, to znamená smrt = konec a nová hra. Klidně se ochudím i o nebezpečný questy, jen abych přežil. Má cenu se o něco takovýho v Resurrectionu snažit? :-)
Autor: DaemonOdesláno: 12:12, 26.10.2013ID: 7081b2Nahlásit Vaultmasterům
Je to stejné jako ve Fo2. Čím vyšší zálesák, tím větší šance, že ti setkání nenaskočí rovnou, ale hra se ti zeptá, jestli do něj chceš jít.
V Resurrectionu je bohužel momentálně bug, který způsobuje, že se někdy v náhodném setkání objeví víc nepřátel než by mělo. Což je právě u jednoho typu setkání s ghouly smrtelné :(
Autor: ImhotepOdesláno: 20:32, 26.10.2013ID: 32b6f6Nahlásit Vaultmasterům
Ahoj lidicky i ja bych potreboval malinko nakopnout. Mam za ukol vysetrit unos serifovyho syna v seditjz ale nevim kde mam zacit hledat. otazka zni: koho se mam zeptat abych se pohl z mista?:-) dekuju moc
Autor: imhotepOdesláno: 13:33, 27.10.2013ID: 32b6f6Nahlásit Vaultmasterům
tak uz sem na to prisel a vyresil:-) ta sluzka na zahrade se dala lehce prehlidnout
Autor: VavrochOdesláno: 17:04, 29.10.2013ID: 700e76Nahlásit Vaultmasterům
Tak zakys v Albuquerque, jsem Lovec mutantu, prinesu Sebastionovi Holodisk s Tabora mutantu, dostanu zkusenostni body, nicmene Sebastian na me zautocit. Killnout ho nemuzu, pac ma neskutecnej DMG .. zkousel jsem ho naladovat vybusnina a co by jste rekli, je slyset jen zvuk vybuchu, ale HIT body mu to nevezme zadny .. takze bug ?!
Autor: DaemonOdesláno: 17:54, 29.10.2013ID: 6f71d4Nahlásit Vaultmasterům
Nevím z hlavy, jakou má odolnost. Asi dostatečnou na to, aby ustál bez zranění i dynamit v inventáři. To možné je. V tom bug nevidím.
Autor: VavrochOdesláno: 18:39, 29.10.2013ID: 700e76Nahlásit Vaultmasterům
Nu plasticka trhavina mu vezme 12-18 HIT bodů. Akorat nevim, jak to ted zaonacit, kdyz mu kyzeny holodisk, dostanu od nej 4500 zk. bodu, ale hnedle na mne zautoci a je konec. Jeste se doptam, je nejaka sance sehnat Power Armor ? S cisarstvim nepecu, u Lovcu jsem ji nikde nesasel a tabor mutantu jsem vystrilel... nekdo nejaky tip ?
Autor: DaemonOdesláno: 12:58, 30.10.2013ID: 6f71d4Nahlásit Vaultmasterům
Buď mu dáš holodisk a musíš se vypořádat s následky nebo mu ho nedáš. To je na tobě. Odevzdání holodisku ale není podmínkou pro pokračování. Hlavně si sám ten holodisk nahraj do Pip-Boye a přečti.

Šanci sehnat PA máš.
Autor: SnorkisOdesláno: 15:58, 30.10.2013ID: 6054b0Nahlásit Vaultmasterům
PA se dá sehnat u lovců (mysim), u mutantů (vim) a v poslední lokaci jsem ji zahlíd vyloženou na stole jako v F1...
Autor: SybrakosOdesláno: 03:24, 31.10.2013ID: 42487aNahlásit Vaultmasterům
Poradí prosím někdo, jak se dostat do dalších pater základny Obrody? Věda asi 65, červená karta nalezena.
Autor: SybrakosOdesláno: 03:25, 31.10.2013ID: 42487aNahlásit Vaultmasterům
Jinak je to opravdu epické, pro mě zatím nejlepší Fallout.
Autor: RadiawOdesláno: 03:37, 31.10.2013ID: 51b16eNahlásit Vaultmasterům
Kam dat vybušninu ve Vaultu 16 abych zadělal tunel?
Autor: DaemonOdesláno: 11:44, 31.10.2013ID: 6f71d4Nahlásit Vaultmasterům
Kamkoli do toho tunelu na mapě Vaultu (to znamená nechoď až do základny Lovců) stačí položit odjištěnou výbušninu.
Autor: SybrakosOdesláno: 00:54, 1.11.2013ID: 51b040Nahlásit Vaultmasterům
Ehm, poradí mi prosím někdo? Opravdu nevím, jak se do Obrody dostat, naspeedoval jsem se dokonce i dvojitou dávkou mentantu, ale terminál nejde naheckovat (vždycky se spustí poplach), přes bojovej mod nejde do výtahu projít a vědátorský knížky ze seditu mi daj vědu max. na 74. Bez rady to určitě nedohraju a to by byla strašná škoda.
Autor: Radiaw > DaemonOdesláno: 02:19, 1.11.2013ID: 51b16eNahlásit Vaultmasterům
Aha, to by mě na to nesměl dát Plastickou výbušninu ale dynamit. Hodinu jsem to tam zkoušel a tedka me napadlo použit dynamit..
Autor: DaemonOdesláno: 09:56, 1.11.2013ID: 6f71d4Nahlásit Vaultmasterům
Sybrakos: Když zabiješ strážného, tak se v bojovém módu do výtahu dostaneš. Jinak ale dostat se alespoň do žlutých úrovní je snadné, nepotřebuješ k tomu žádný skill, stačí trochu prokecnout místní postavy. Jestli si pořád nevíš rady, lepší když se zeptáš na našem fóru nebo se podíváš, co k tomu psali jiní. Už se to tam určitě řešilo. http://resurrection.cz/forum/
btw. Knížky dávají až do 91 % skillu, nezdá se mi pravděpodobné, že by to nešlo přes 74.

Radiaw: Na tom nezáleží, v tom problém určitě nebyl. Těžko říct, možná si výbušninu umisťoval trochu jinam, příliš stranou. Je taky možné, že má Fallout trochu problémy výbuch detekovat :-/ Koukneme na to.
Autor: RadiawOdesláno: 13:36, 1.11.2013ID: 51b16eNahlásit Vaultmasterům
Nn, zkoušel jsem to skoro všude, asi 30 pokusů. :) S Dynamitem mi to vyšlo hned. Jinak zatím je to parádní hra! Občas mě některý detaili prostě krásně potěšej .. třeba výcvik psa. :)
Autor: RadiawOdesláno: 01:19, 2.11.2013ID: 51b16eNahlásit Vaultmasterům
Vypadá to že se character bugne pokud svou zbroj navlíkne na někoho jinýho. Dostal jsem druhou energozbroj a chtel ji dat Keri a ona si navlikla misto te co jsem měl v intentáři, tu co jsem měl na sobě. Tak jsem si dal na sebe tu z inventaře. A ted to vypada že ji mam 2x,když si ji sundam mam stale jeji staty... a možna dokonce 3x :D
Autor: visgeanOdesláno: 03:53, 2.11.2013ID: 33a028Nahlásit Vaultmasterům
Na linuxu to funguje bezproblemove, jen mi to trochu zere cpu - mam i7 a stejne jede furt naplno ale whatever, aspon mi neni zima...
Autor: valcikOdesláno: 07:33, 2.11.2013ID: 705bccNahlásit Vaultmasterům
visgean:
Za to je asi zodpovedný sfall. Skús v konfiguračnom súbore ddraw.ini upraviť nasledujúci parameter: ProcessorIdle=1
Autor: Hezoun LloydOdesláno: 22:19, 9.11.2013ID: 70840cNahlásit Vaultmasterům
docela libovej cheat je kdyz mate paklic nad 50 a vedle sabriny otevrete dvere, a bezite rovnou ke stolu naproti a pak kliknete na druhej stul tak si muzete vzit cokoliv zadarmo co prodava, a pak normalne vybehnete ven a nezautoci na vas.jenom kdyz se postavite hned za ty jeji dvere tak utoci. takze si pak muzete kdykoliv brat cokoliv z toho co prodava.jinak lystru sem v pohode dokazal pribrat uz kdyz sem mel rozpracovanej sedit, zabit ty najezdniky v podzemi bylo sakra tezky i s keri tak sem se zastavil v albu a hned nabral lystru
Autor: Hezon LloydOdesláno: 10:19, 10.11.2013ID: 6fe50eNahlásit Vaultmasterům
nevite nekdo kde jinde krome bunkru lovcu se da sehnat antimaterialova puska? ....nejlepsi zbran ve hre
Autor: RadiawOdesláno: 19:32, 15.11.2013ID: 51b16eNahlásit Vaultmasterům
Jde nějak získat ten divny floater do party? :D Vzal jsem na sebe robu detí katedrali a mluvi semnou ale pokaždy zautočí :/
Autor: mat123Odesláno: 21:36, 15.11.2013ID: 51d61eNahlásit Vaultmasterům
Treba pozriet ich forum, kde si som tam cital, ze s INT 3 to ide
Autor: JardaOdesláno: 11:01, 16.11.2013ID: 6fc056Nahlásit Vaultmasterům
Kde najdu Sebastiana v Albequerque? Mám mu dorućit zprávu a ten týpek není v celém městě k nalezení.
Autor: JardaOdesláno: 13:02, 16.11.2013ID: 6fc056Nahlásit Vaultmasterům
Tak Sebastiana jsem konečně našel - ale nejde mu říct zpráva z Císařství, takže mi v pipboyi visí nesplněný quest - tušíte, jak to vyřešit?
Autor: RadiawOdesláno: 01:59, 17.11.2013ID: 51b16eNahlásit Vaultmasterům
Tak sem srazil IQ na 3 řeknu mu Héé a nic
Autor: MichalOdesláno: 16:37, 20.11.2013ID: 3379deNahlásit Vaultmasterům
Nevíte někdo, jak se dostat skrz dveře do místnosti s Leonardem (je tam průlez v zemi) po zabití Alex? Zkoušel jsem všechno a jelikož nejsem momentálně na PC, tak mi to vrtá hlavou... :D
Díky.
Autor: valcikOdesláno: 20:58, 20.11.2013ID: 705bccNahlásit Vaultmasterům
Michal:
Skontroluj mŕtvolky, Alexa má kľúč.
Autor: ReddOdesláno: 08:57, 30.11.2013ID: 421f12Nahlásit Vaultmasterům
Ahoj. Gratuluji ;)
Chtěl bych nabídnout (zadarmo) své služby překladače. Už tři roky bydlím v Austrálii a vládnu poměrně dost slušnou mluvenou i písemnou angličtinou. Pokud by jste chtěli Fallout Resurrection nabídnout zahraničním (anglicky hovořícím) hráčům, dejte mi vědět na Jan.Cabal84(at)gmail.com.
Píšu povídky a denně napíšu okolo 2000 slov. Můžete mi i poslat třeba jen fragment (jednu stránku, 350 slov) a já to přeložím a uvidíte, jestli by se vám to líbilo. Mám i několik australských přátel, co by mi určitě pomohli dodat i věci jako přízvuk a tak. Tak dejte vědět a Good job!
Autor: Peter10Odesláno: 11:01, 4.12.2013ID: 708214Nahlásit Vaultmasterům
Ako sa dostat do 2 patra zakladny obrody?
Autor: waxOdesláno: 23:47, 15.12.2013ID: 618e5cNahlásit Vaultmasterům
Poradí mi někdo jak se dostat z třetího patra vaultu 16 do druhého? Jsem z toho zničenej.
Autor: ŠkubísOdesláno: 21:11, 3.1.2014ID: 70cfd2Nahlásit Vaultmasterům
Ahoj, nevíte prosím někdo, jak se dostat do tábora supermutantů? Mutant u vstupu mě nechce pustit a nepřekecám ho. To jako už jen vystřílet?
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.