.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
ještěr, 2008-10-01 11:50:58, No Mutants Allowed

Fallout 3 - staronové típance

Bethesda vyplivla ven pár nových screenů, což v překladu do normálního jazyka znamená, že vlastně vesměs jen posbírala to, co ochotně roztrousila po previews / interviews plátků typu GameSpot, IGN, OXM apod. Je jich deset a všechny si můžete klasicky prohlédnout na stránkách NMA.
1. retardovaně vypadající bandita proskenovaný VATSem, 2. velká a smutná hlava na neskutečně jednotvárném washingtonském náměstí, 3. Springvale - již notně ohraný pohled, jen jinak natočená kamera, 4. prý vrakoviště, IMHO ale pouze změť textur, 5. bolí hrdinu nohy, nebo se chystá vylučovat?, 6. držka, která se povedla, 7. radar, jenž Spojené státy evidentně neuchránil, 8. skrýn, který má nožičky a utekl z BioShocku, 9. zdá se mi to, nebo vidím písečnou bouři? (!!1), 10. raketometčík.

Sdílet na Facebooku
Autor: JaWOdesláno: 14:30, 1.10.2008ID: 430b0aNahlásit Vaultmasterům
Az na toho raidera/raiderku? to vypada dobre.
Springvale se mi libi moc.
Ten Muddy Rudder screen ksicht vubec nevypada jak z Falloutu 3. Ten se jim fakt povedl... zatim prvni, ktery nevypada jak z Oblivionu!
Autor: BillOdesláno: 17:17, 1.10.2008ID: 607bbaNahlásit Vaultmasterům
Som skeptický.
Autor: PreziosoOdesláno: 17:34, 1.10.2008ID: 708342Nahlásit Vaultmasterům
A kde jsou na těch obrázcích stíny :O
Autor: Hihi789Odesláno: 17:52, 1.10.2008ID: 6fe5d2Nahlásit Vaultmasterům
Nikde. Na co?
Uvidíme jak se budou hrdinové vyjadřovat v provozu. Zatím moc nadšený nejsem.
Autor: Tom9kOdesláno: 18:43, 1.10.2008ID: 41a91aNahlásit Vaultmasterům
Ne že bych nějak dával na vzhled hry, ale mě se ta grafika moc nelíbí... na to, že by to mělo být hezčí než Ob*****n se to moc nepovedlo... ale záleží hlavně na tom, jak pěkně se na tom bude moct hrát..
Autor: RatmamahatmaOdesláno: 22:05, 1.10.2008ID: 6f716cNahlásit Vaultmasterům
Však jsem na foru psal, že maj autoři zřejmě barvofobii. Přez všechno je přetaženej hnědej filtr jako pytel sraček. Asi si myslej, že takhle se dělá atmosféra...
Nicméně se stejně už docela těšim. Asi je to tim, že opravdu nemám co pařit (a když už se něco najde tak to kurva nefunguje)...
Autor: LordusOdesláno: 23:13, 1.10.2008ID: 42e332Nahlásit Vaultmasterům
Dulezite je, jak to bude vypadat v pohybu.. BTW, nevite jake hardwarove naroky ta hra bude mit? Mam Dual Core 2,4 (s turbem na 2,8) a grafickou kartu GF 8600 512 MB, 4 GB RAM.. myslite ze to pobezi.. trebas Stalker (puvodni) jsem nehral, pac se mi hra tak divne cukala.. V grafikach se uz moc nevyznam (jo, doby kdy 3DFX VOODOO 1, 4 MB pameti neco znamenalo jsou davno pryc a s tim moje knowhow :) ).
Autor: BerryOdesláno: 23:34, 1.10.2008ID: 6f968eNahlásit Vaultmasterům
Není nad nové screeny a objektivně pojaté novinky
Autor: KalimeroOdesláno: 01:25, 2.10.2008ID: 518abaNahlásit Vaultmasterům
Pokud to byla ironie Berry, tak souhlasím. Redakce mě už celkem štve s tím monotóním pesimismem.
Autor: RedfoxOdesláno: 08:42, 2.10.2008ID: 7feb66Nahlásit Vaultmasterům
Souhlasím s Kalimerem a Berrym. Redakce by si konečně měla uvědomit co to znamená psát článek. Je jasné, že nám můžete naznačit, že Vám se to nelíbí, ale necpěte a nenuťte nám Váš pesimismus. Neukazujte nám nonstop jak tu hru nenávidíte. Je mi jasné, že byste to udělali jak van buren kterého sem hrál a je to humus velebnosti a tomuto falloutovi nesahá ani po kotníky. A, že to byla beta? No a? Screeny fallout 3 byly taky z bety a už ste to hanily. Měly byste být neutrální a ne zaujatí. Raději si web přejmenujte na AGAINST FALLOUT 3! (Proti Fallout 3!) a proč? Protože v každém článku ať chci nebo ne musím číst Vaše stížnosti a blbé urážky. Že se Vám to nelíbí neznamená, že se to nelíbí jiným. Když čtu článek chci číst seriózní a ne článek který neumí říct ani ťuk jako plus. Tak se konečně spamatujte, protože nejsem sám kdo toho má dost. A ty názvy těch screenů v tomto topicu radši ani nekomentuju, protože to je jeden z nejtrapnějších keců co ste kdy napsaly. Kdysy ste byly seriózní, ale teď jste už jen zaujatí. A pro Vás jen tak pro info. Jsem novinář, vystudoval jsem vysokou školu a je mi 27 let. Takže kdybyste chtěli říct něco o puberťákovi tak do toho. Už čekám jak mi tu začnete nadávat.
Autor: smejki - to RedfoxOdesláno: 08:59, 2.10.2008ID: 6fbe66Nahlásit Vaultmasterům
Vážně jsi novinář? Nic ve zlým, ale já nejsem a přesto vidím spoustu hrubek. Na základě jejich existence se obávám přítomnosti jistého stupně lži.

Můj názor na zde se vyskytující jednostraný pohled (kde nejsem schopen rozlišit zda jde o postoj či pózu) je podobný. Ovšem jsem přesvědčen, že tržní mechanismy samy určí budoucnost tohoto webu.
Autor: RatmamahatmaOdesláno: 09:11, 2.10.2008ID: 51d558Nahlásit Vaultmasterům
To jo, je to docela zaujatý. Ale já osobně bych to nikomu z vaultmasterů nevyčítal ze dvou důvodů:
a) tohle je fandovskej web a já nezaujatost od autorů příspěvků neočekávám
b) Bethesda s fandama pěkně vyjebává. Věřim, že dvě třetiny veškerý nasranosti z F3 neplynou z podoby hry, ale právě z jejího přístupu. Viz. první uveřejněné video ze hry. Dva roky lakujou, že z toho rozhodně nechtěj udělat firstpersonshootera a pak pustěj tohle. Rozhodně toho v B. moc nedělaj, aby předešli právě takovýmto reakcím (tj.ještěrova zaujatá aktuálka) na falloutovskejch webech.
Autor: RedfoxOdesláno: 09:23, 2.10.2008ID: 7feb66Nahlásit Vaultmasterům
smejki - neber to nijak zle, ale o novinařině bys měl vědět jednu podstatnou věc. Máme korektorky které tyto hrubky opravují. Gramatika nebyla nikdy má silná stránka, ale to mi nebrání dělat mou práci ;) a Ratmamahatma na jednu stranu souhlasím, ale na druhou myslíte si, že Bethesdu zajímají názory nějakých čechů? Ne řídí se když už podle fandů tak podle fandů s kterými jsou v kontaktu ne s fandy o kterých pomalu neví ....
Autor: raiderOdesláno: 09:35, 2.10.2008ID: 6118c8Nahlásit Vaultmasterům
Pravdu povediac tiež mi trochu vadia tie zosmiešňujúce a akoževtipné názvy pri screenoch a vlastne pri akýchkoľvek novinkách. (bolí hrdinu nohy, nebo se chystá vylučovat?, retardovaně vypadající bandita proskenovaný VATSem apod... je to trápne :-\\ ) Pravda je taká, že veľa z vás tej hre nedalo ani najmenšiu šancu a hneď ste ju odpísali. Ale čo na tom, aj tak to budete hrať, bez ohľadu na to, ako ste pred vydaním frflali ;)
Autor: smejki - to RedfoxOdesláno: 10:20, 2.10.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
o korektorech samozřejmě vím a velmi často postrádám výsledky jejich činnosti :-) už jen proto je dobré míti novináře znalého pravopisu. Navíc se tím zvyšuje produktivita, dle mého. Očekával jsem spíše takovýto přístup zaměstnavatelů, ale jak dím, z oboru nejsem. Díky za zprávy z Vašeho ranku.:-)
Autor: SmejkiOdesláno: 10:34, 2.10.2008ID: 7feb66Nahlásit Vaultmasterům
Zaměstnavatel většinou toto neřeší a v případě nějakého problémů s korekturou nejde za redaktory, ale za korektorkou která je za opravy placena. Vím, že nemám být nač hrdý, ale tak už to chodí ;)
Autor: RedfoxOdesláno: 10:35, 2.10.2008ID: 7feb66Nahlásit Vaultmasterům
Smejki pardon napsal sem tam nechtěně tvůj nick mělo to být pro tebe :)
Autor: RatmamahatmaOdesláno: 10:50, 2.10.2008ID: 51d558Nahlásit Vaultmasterům
to Redfox - Docela mě těší, že špatnej pravopis neznamená automaticky nemožnost vykonávat písavé povolání. Trpím stejným postižením jako ty, ale taky píšu rád :)
Jinak ten argument, že Bethesdu nezajímá nějakej českej web moc nechápu. Na tom nějak záleží?
Autor: RedfoxOdesláno: 10:56, 2.10.2008ID: 7feb66Nahlásit Vaultmasterům
Ratmamahatma bylo to myšleno takto. Říkáte, že Bethesda kašle na to co chce komunita na jednu stranu musím říct, že máte pravdu, ale na druhou. Na druhou stranu je zajímá názor jiné komunity lidí. Dám příklad doslova příklad tak mě nechytejte za slovíčka pak ;) češi mají jeden názor kritika atd. Slováci chvála a nemůžou se dočkat. A bethesda si vybrala slováky a bere jen jejich názory. Jak se říká nikdy se nedá vyhovět všem.
Autor: JeštěrOdesláno: 12:35, 2.10.2008ID: 7f27b0Nahlásit Vaultmasterům
Dobry vtip, Redfoxi. Vzdyt ve tvych prispevcich je vic gram. prasaren nez na leckerem blogu patnactilete emarky. S takto mizernou vybavou nelze seriozni zurnalistiku v zadnem pripade nikde provozovat, korektor nekorektor, takze to vzdej. Navic je celkove evidentni, ze dane problematice ani za mak nerozumis (blaboly o "dobrych" a "zlych" komunitach). No jo, bohuzel cim vetsi je clovek moula, tim vetsi ma choutky "prispet k veci".

Kalimero: 4-5x tydne Fallout 3 related newska? To mi neprijde jako "monotonni pesimismus" apod.
Autor: HerrerOdesláno: 12:38, 2.10.2008ID: 70a9ecNahlásit Vaultmasterům
Redfox: Kurva jestli ty jseš novinář s VŠ,tak to musí bejt buď pěkně dojebaný školství,nebo jsou teda autoři tohohle webu děvky,když všude píšeš ypsilon:-) Tak už tu nic nepiš a pokud možno nepiš vůbec;-) Ještě k těm autorům... To jsou jen klasičtí populisté,kteří se chtějí zalíbit věčně prudící starofallouťácké komunitě:-) Ne,vážně... Proč si myslíš,že bude trojka bomba? Už jsme se od tvůrců dozvěděli tolik špatnejch informací,že z mýho pohledu rozhodně není důvod k nějakýmu jásání. Nečekám starej Fallout,čekám postapo Oblivion s nuceným humorem a násilím za každou cenu. Přesto mám hru objednanou,protože pořád doufám,že mě vyvede z omylu,ale upřímně..,nevim nevim. Ostatně Bethesda dost oklešťuje už i svojí vlajkou sérii Elder Scrolls,tak nevidím důvod proč by to u Falloutu mělo být jinak. Jde jim o co nejširší základnu nových hráčů a těm je starej Fallout často u prdele,protože je pro ně už hnusnej a fakt,že v něm člověka dokázal rozesmát i popis při kliknutí na kámen,to by asi jejich nezájem moc nezměnilo... Money talks:-!
Autor: MortyOdesláno: 12:58, 2.10.2008ID: 708342Nahlásit Vaultmasterům
ked viem aky som ja inzinier, bojim sa ist k lekarovi :D Takze taky je aj moj postoj ku "vysokoskolsky studovanemu, profesionalnemu novinarovi" :D

Na podobne newskz som si zvykol, nechcem ziadnu zmenu, vyhovuju mi, ciastocne aj kvoli rovnakemu nazoru...

A samozrjeme, na titulke stranky je ze je to najvacsia stranka o fallout v cestine, co im dava iste pravo na subjektivny postoj k nadchadzajucemu falloutu... Takisto dnesne media su tak silno ovplyvnovane a ovladane politikou, sportovymi zvazmi, ci bohatymi "papalasmi", ze akekolvek mrdanie do prace od "stopercentne nezaujateho redaktora" je nemiestne...
Autor: MPOdesláno: 13:08, 2.10.2008ID: 51fe60Nahlásit Vaultmasterům
Naprosto, naprosto, naprosto zbytečné "vtipné" pojmenování linků na obrázky.
Autor: KalimeroOdesláno: 13:59, 2.10.2008ID: 518abaNahlásit Vaultmasterům
Šmarja bože, pokud by se měla veškerá diskuze, která se chce k něčemu dobrat, pachtit s lidmi co poukazují na gramatické chyby, tak to nikdy nikam neodtáhne. Jakékoliv hlášky o tom jak kdo píše si strčte za gumu u trenek. Novinář může být gramatické hovado, pokud je slohový borec. Tyto věci se nevylučují. Tečka.

A k Falloutu a proč je pesimismus na něj neoprávněný. Jednak tu máme několik videí, pár prohlášení obrázků a screeny. Z toho všeho víme, že Fallout už nebude nikdy jako dřív. To se nerovná špatně. Čili všichni (a polovina redakce) už můžete se svými názory odpadnout, protože to je pro vás nepřekonatelnej oříšek.
Ostatní jsou tento fakt schopni přijmout. Pak tady jsou další oříšky že některým se nelíbí grafika (opravdu chcete vychvalovat předešlé fallouty z hlediska grafiky?), styl (jednoznačně subjektivní věc. Mě se jejich styl líbí) popřípadě herní mechanismy. Na ty nadáváte nejvíc....a v tom jekámen úrazu.
NIKDO JSTE HRU NEHRÁL!!! Jakékoliv video je jednoúčelově natočené a zobrazuje určitou výseč ze hry, dle které nemůžete hru hodnotit jako celek. Proto žádný rozumný člověk nemůže takhle dokola mesimisticky nadávat že to bude blbost atd atd atd. Maximálně může říct, že vyhlídky nejsou nejrůžovější. Ve výsledku může bát hra ale naprosto výborná. Stěžujete si například na akčnost. Hrális jste mass effect? Hra přesně jako fallout3 - akční souboje s možností zastavení (dokonce ještě menší zastavení). JE TO RPG!!! A JAKO ŘEMEN. Takže to že bude fallout akčnější není vada probůh. Je to směr kterým hra ubíhá. Hrál jsem oba fallouty, jsou to jedny z mých nejoblíběnějších her, stejně tak jako jsem hrál dřívější díly bioware, čili Hlavně sérii Baldrus Gate, kde bylo taky vše izometrické a dalo se pauzovat. A nádávám snad na mass effect, že to udělali 3D a s akčními souboji? NE! Protože i tak to byla pecka.

Čili prosím redakci - pokud chcete být alespoň trošku nestranní a neznevažovat vaši dosavadní práci, ušetřete si tyto často nemístné pesimistické řeči, když ruku na srdce o té hře nevíte tolik, abyste ji mohli hodnotit. Až hra vyjde, klidně ji v recenzi rozcupujte na kusy. Zatím ne. 2x2 = 4 ;-)
Autor: RajoOdesláno: 14:12, 2.10.2008ID: 60cb6aNahlásit Vaultmasterům
Redfox - Pekne si to vystihol.

Niektory ludia tu maju neustale nutkanie vnucovat svoj nazor druhym a snahu pretavit ho do skutocnosti.Pramalo si vsak uvedomuju,ze na ich kecoch vobec nikomu (ou,mozno niekomu ano) nezalezi.Urazanie a absolutna netolerancia voci nazorom druhych im vsak ide naozaj famozne.Skvele!
Autor: JaW (VSB)Odesláno: 14:36, 2.10.2008ID: 430b0aNahlásit Vaultmasterům
Nevim proc tady vsichni mluvite o redakci jako celku. V soucasne doby jsme tady ve Vaultu ctyri, externista Tom9k a nekolik dalsich prispevatelu.
Jsme ctyri ruzni lide se ctyrmi rozdilnymi nazory. Takze pokud chcete nekoho kritizovat, prectete si napred, kdo psal novinku a spilejte jemu, ne redakci.
Autor: Redfox Odesláno: 14:42, 2.10.2008ID: 7feb66Nahlásit Vaultmasterům
Kalimero a Rajo naprosto souhlasím a děkuji jak za zastání tak za to, že se nebojíte říct pravdu.

Co se zbytku puberťáků a jiných patolízalů a vlezdoprdelků týče. Chyb můžu mít kolik chci ostatně nepíšu článek do magazínu, ale nepracovně na web tudíž nárok na chyby mám :) k tomu sem nikdy neřek, že sem bezchybný atd. nýbrž uznávám, že má gramatika není nic extra, ale je mi to opavdu fuk díky tomu, že máme schopnout a hodnou korektorku. Navážíte se tu do mě kvůli gramatiky a strašně si vyskakujete, protože víte, že Váš názor sdílí vedení tohoto webu. Ale jedno stále opomíjíte, hru ste nehrály, zapomínate čemu se říká "EVOLUCE" pro neznalé vývoj a myslíte si, že ste nejchytřejší na světě. Nakonec to stejně dopadne tak, že si hru koupíte popřípadě ji jinak získáte budete ji hrát jako o život a pak budete říkat jak byste to nikdy nehrály a jaká to musí být blbost mezitím co budete mít hru zminimalizovanou na liště.
Autor: RatmamahatmaOdesláno: 14:57, 2.10.2008ID: 51d558Nahlásit Vaultmasterům
Tak to prrr Kalimero. To je demagogie to co tu předvádíš tak s tim šermuj opatrně, protože demagogii moc lidí rádo nemá ;)
Ty tady předkládáš nějaký konkrétní věci, který údajně kritikům vadí. Tři čtvrtiny těch věcí jsi podle mě netrefil ani za mák a ten zbytek banalizuješ. Za ten výrok ve smyslu "fallout 3 očividně neni fallout 2 a tim pro polovinu lidí tady smrtelně hřeší" bych ti specielně rád tápnul do obličeje.
Řikat, že hru nemůžeš kritizovat, dokavaď si jí nehrál je naprosto mimo. Když už se tu oháníme tim zaměstnánim, tak já jsem level designer. To je jeko kdybys tvrdil, že nejdřív musim vyrobit hru a pak teprv vidim, jestli jsem to udělal dobře nebo špatně. Kdybych nemohl hodnotit kvalitu produktu v průběhu vývoje tak by mě asi zachvilku vykopli ;) Někdy nemám k dispozici nic jiného než jen koncept na papíře a pár artů a stejně můžu říct, jestli ta hra má potenciál nebo ne, případně co by se dalo upravit, aby hra byla lepší. Stejně tak videa z falloutu 3 jsou už dostatečně vypovídající, abych mohl odhadnout, co na tý hře bude asi dobrý a co ne.
Mass effect byl kůl. Kdyby fallout tři byl jako Mass effect - resp. kdyby se ovládal jako Mass effect - tak jsem docela spokojenej. Bohužel ten soubojovej systém mi přijde naprosto odlišnej - žádný krytí nebo nějaký promáknutěší spešli při pauze v boji. Prostě doomovka + vats. Mass effect mi taky přišel stylově mnohem domáklejší. Přinejmenčim se nebáli barev. A fallout 1 byl ve svý době velice velice pěkná hra. Byl dokonce i barevnej, jelikož si hrál s určitou komixovostí, na kterou v trojce narozdíl od atmosféry 50. let zapoměli...
No to je jedno to už se zase rozkecávám, že by to nemělo konce...
Autor: KharkowOdesláno: 15:07, 2.10.2008ID: 4294aaNahlásit Vaultmasterům
Redfox: Chápu že s přibývajícím časem může existova jistá deformace spisovného jazyka (taky poslední dobou přemýšlím co jak napsat aby to bylo správně (zprávně? :) podobné šoky) ), ale "spamatujte" jakožto slovo mě dostalo poměrně hodně.
Takže doporučuji denně přečíst dobrých 40-60 stran jazykově korektní literatury, ono se to časem zlepší ;) (já už začal :) )

Pro vřískaly: pokud se vám nelíbí zdejší myšlenkové pochody psavého osazenstva, tak máte jednoduchou volbu "přeladit kanál".

A ano sere mě F3, bo když jsem se smířil s tím že to nebude izoF a přijal jej s 3D kabátem (a hnusými texturami), přišlo E3 a ten blbounek Todd nám předhodí "AWESOME" "WHOOOAAA" kokotskou FPS, která má ve všech videech asi tolik atmosféry co se za nehet vleze. Viva la STALKER (aneb zde by se mohli učit, když chtěli udělat z F FPS.).
Autor: JeštěrOdesláno: 15:25, 2.10.2008ID: 7f27b0Nahlásit Vaultmasterům
je vtipne pozorovat, jak jedna argumenty podprumerne vybavena osoba dokaze pod naprosto debilni zaminkou (subjektivne "vadne" popisky screenu) & troskou demagogie rozpoutat lavinu flamu, trapneho poplacavani se po zadech, etc. (a jak se dalo predpokladat, nezapomnelo to tu par jedincu hrdinne zobecnit na celou VSB)

mimochodem, jak se zminil Ratma, videa, shoty a dalsi informace relevantni podklady rozhodne JSOU a lze podle nich do jiste miry stavet texty, na fansite tedy urcite. ovsem predpokladam, ze gamedesign ti stejne jako novinarina tez nic nerika.

Kalimero: ano, trefovat se do neciho pravopisu je mozna chore, nicmene ne v pripade, kdy se dana osubka povazuje za novinare. asi je to nad vase chapani, ale zopakuji celkem jasnou pravdu - novinar rozhodne nemuze byt 100% gramaticky prase s tim, ze pod nim "korektor zamete, protoze je to jinak machr pres myslenky". sorry, ale takhle to nechodi - asi jako kdyby Jagr neumel bruslit.
Autor: LordusOdesláno: 16:07, 2.10.2008ID: 42969cNahlásit Vaultmasterům
Musim rict, ze jsem se taky zdesil ze cteni tech popisku obrazku.Jester tim u me dost klesnul. Rikam, co uz jsem rikal milionkrat a stale je to jako hazet hrach na zed. Tu hru z vas jeste nikdo nehral! Takze oslavne a vsekritizujici komentare si nechte. Na 90 procent je ta nenavist vuci Bethesde zakorenana z duvodu, ze F3 neni 3D iso klasicke RPG, na ktere jsme si zvykli. Zbytek uz jen vychazi z teto predujatosti.

(1) retardovaně vypadající bandita proskenovaný VATSem => Jestere, nech nekoho at ti vyfoti momentku tebe, na 75 procent na ni budes vypadat taky retardovane (ja taky, jako kazdej z nas, kdo neni zvyklej se pred fotografem se ihned zazubit, vypnout hrud a nahodit svadivy pohled).. snad chapete, kam tim mirim.
(2) velká a smutná hlava na neskutečně jednotvárném washingtonském náměstí => a nebo velka smutna hlava a depresivne pusobici namesti plne zkazy

(3) Springvale - již notně ohraný pohled, jen jinak natočená kamera => jestlize ma autor (jester) pocit, ze tento pohled je ohrany, tak proc sem tu fotku dava?!

(4) prý vrakoviště, IMHO ale pouze změť textur => ja tam ty auta vidim.. a to IMHO si odpust, vsechny tvoje komentare jsou jaksi "poznamenane" tvym nazorem, takze pouziti IMHO je jako noseni drivi do lesa

(5) bolí hrdinu nohy, nebo se chystá vylučovat? => tohle je jesteruv ulet, takovyhle komentar si nezaslouzi komentar ;-)

(6) držka, která se povedla => ano, i povedene obrazky se nevyhnou kritickemu pohledu, tady to jester graduje

(7) radar, jenž Spojené státy evidentně neuchránil => tenhle kometar je prave dobrej, vtipnej, jen vice takovych a mene tech jinych, davam PLUS ;-)

(8) skrýn, který má nožičky a utekl z BioShocku => bio jsem nehral, ale treba ten screen opravdu vypada jako interier letadlove lodi, takze mohli spise vykrast realitu nez jinou hru

(9) . zdá se mi to, nebo vidím písečnou bouři? (!!1) => dobry postreh ;-)

(10) raketometčík => Jesterovi dosel posevni sekret z muzy, proste a jen raketometcik..

Nechci timto jestera urazet, ale jen poukazuji na to, jak jsou ty komentare neuveritelne subjektivni.

Silena Brahmino, ja te nechapu, 10 let cekas na F3, kdyz je na spadnuti, tak na nem nenechas nit suchou a pritom si tu hru ani nehral. Proc tedy v tomto webu pokracujete? F1/2 jeste nejaky ten patek vydrzi,ale veskere mody jsou diky dementnosti editoru jen takovymi tresnickami, zadny novy poradny kolac z toho nevzejde. Silena, tak to vzdej a nebo se snaz alespon byt neutralni, jinak pusobis dosti rozpacite, ne-li trapne. A dle komentaru toto neni jen jeden jediny nazor, je jich vice. Stava se z vas bulvar typu blesk, aha.

F3 nebude mit mluvici hlavy!!
Ve Falloutu si v aute nezajezdite!
Fallout 3 nam zahyba s konzolemi!
Supermutanti jsou prilis supermutantni!
....

Howgh! :-)

Autor: RajoOdesláno: 17:42, 2.10.2008ID: 60cb6aNahlásit Vaultmasterům
Jaster - Hovoris tu o potlapkavani po pleci a slabosti argumentov a v zapati sa potlapkas po pleci slabymi argumentami.Hmm...

Viac sa k tomu nebudem uz vyjadrovat,aj tak moje nazory nie su vo vseobecnosti oblubene.Asi preto,ze nepotlapkavam tych spravnych...
Autor: PeriOdesláno: 21:47, 2.10.2008ID: 708342Nahlásit Vaultmasterům
to Lordus
Připadá mi , že soudíš MB podle Ještěra . To je více, než nahlavu padlé :/ . Doufám , že se opět sáhodlouze rozepíšeš o tom , že to není pravda ...
Autor: MortyOdesláno: 21:57, 2.10.2008ID: 7eb40eNahlásit Vaultmasterům
To, ze toto nieje stupidny GameStar, ktoremu firmy ako EA, ubiSoft a pod. za co najlepsie a najneobjektivnejsie hodnotenia(mnohokrat 9/10 za absolutny prepadak), ale vault, v ktorom si dokazu otvorit hubu, zatial co dementi ako vy sa im ju pokusaju zatvorit... Toto je nazor ktory panuje na NMA, v nasom vaulte, v polskych, ruskych a dalsich vaultoch, vsade su skepticki a pesimisticki voci nvoemu falloutu...

Tak sa spametajte, toto je nazor vacsiny, tito ludia si tu hru (ne)budu kupovat... Bethesda nevyzije z par ludi, ktori su natolko slepi, ze stale veria vo Fo3... Preto robi hype, taky aky je, snazi sa hru rozsirit medzi masy, medzi ludi, ktori necitili fallout pred tolkymi rokmi vo svojich mechanikach vibrovat, ako cakali na to ked sa im konecne CD-ROMka roztoci pod tym spravnym zvukom, ktory znamenal Fallout... Toto oni nezazili, tak sa sakra drzte vzadu a nepindajte na nas dpc...
Autor: RedfoxOdesláno: 22:32, 2.10.2008ID: 7feb66Nahlásit Vaultmasterům
Morty nerad tě sklamu, ale jsi krapet vedle nevím kdes přišel na to, že většina lidí je skeptická máš snad nějaké celosvětové statistiky? A co se fallout 1,2 týče jsi taky vedle jelikož to co ty popisuješ jsem zažil a nejen já, ale většina těch kdo se těší na fallout 3 to také zažila. Není se čemu divit oba díly byly a jsou stále úžasné, ale to nic nemění na tom, že je za chvíli zavane čas. Ať chceš nebo ne je doba pokroku a vše se vyvíjí a ne vždy cestou jakou bychom chtěli. Takže si to taky uvědom a nesnaž se tu obviňovat lidi z toho, že neví co je fallout 1,2 jen protože se těší i na trojku.
Autor: non3Odesláno: 23:11, 2.10.2008ID: 430b0aNahlásit Vaultmasterům
Morty: na NMA že panuje stejný názor?:D
Ty si snad nikdy nečetl ani jednu news co tam mají
Autor: chekotayOdesláno: 11:18, 3.10.2008ID: 41f86aNahlásit Vaultmasterům
Jen pár věcí. Já bych sice měl zachovat chladnou hlavu, ale tahle diskuse již dávno ztratila zdání regulérnosti, takže směle do flamewaru!
1) Že je Ještěr pošuk víme všichni už dávno, nicméně tentokrát ty rádobyvtipné popisky obrázků přesně odrážejí realitu rádobyscreenů. Po dlouhé době jsem se mrkl na nějaké típance z F3 a jsem zděšen. Takže v této oblasti se stavím za kolegu.
2) Ypsilony v každém druhém slovesu nejsou nutné, neboť z celé redakce jsem děvka akorát já. Děkuji.
3) Řeči o tom, že o budoucnosti tohoto webu rozhodnou tržní mechanismy si nechte do svých opileckých výlevů. Tohle je fan-web, který stojí a padá s energií VM, ne s $$$. I kdyby sem nechodil nikdo, my tu budem stále :-)
4) Stejně tak pozor na domněnku, že bychom měli odrážet názory většiny. Ne. Opravdu ne. My jsme banda pošahaných, věčně ožralých anarchistů a tohle je náš Vault, ve kterém říkáme to, co chceme. Pokud se vám nelíbí náš pohled na věc, je nám to moc líto (teda mě ne, ale kolegům jistě ano), ale můžete si posloužit konkurencí. Většina VM vyrůstala spolu s herním průmyslem. Já jsem se narodil ve stejné době jako Tetris. Náš pohled na svět formovaly jisté hry, a tak to prostě je. Ano, asi bychom potřebovali novou krev, pro kterou (nejspíš) bude F3 určen, která by na něj hleděla kriticky, ale z jiného úhlu.
5) Co se mně osobně nelíbí na F3 je jeho rádobyrealističnost. OK, staré Fallouty nebyly realistické vůbec - hlavní hrdina odchází do pouště v podvlékačkách a koženém chrániči na rameni, jáááj, ale dobře, je to komix. Oba Fallouty byly laděné komixově. Tenhle třetí se tváří strašně realisticky, ale přitom mu to tak hrozně nejde... vypadá to uboze.
6) Obecně ovšem nejvíce negativních emocí vyprodukovala Bethesda svým přístupem. Tohle už prostě není "by gamers - for gamers". A nám prostě vadí, když jsme považovaní za pitomce. Místo dialogu urážky? Ne, díky.
7) A ještě něco osobního. Oba Fallouty zavane čas až tehdy, když mu to dovolíme. Že je doba pokroku? Ne. Ne, pokud nechceš. Dnes je právě naopak doba svobody, možná krátká, kratičká, ale právě nyní má každý z nás možnost se rozhodnout, zda se nechá smýkat pokrokem a spotřebou, nebo nikoliv. A proto mnozí z nás opatrují svá stařičká Pentia I s Wolfensteinem, Arkanoidem, Tyrianem, Princem, Ugh!em, Falloutem... Ne, opravdu nebudu vítat špatnou hru s jásotem jen proto, že je to přece pokrok a dělají to tak všichni. Fallout 3 zatím za špatný nepovažuju - ale hrát jej mě nijak neláká...
Autor: LordusOdesláno: 11:27, 3.10.2008ID: 42969cNahlásit Vaultmasterům
Panove, stejne si tu hru koupim, zahraju a udelam si na to vlastni nazor, ktery pujde treba proti vetsine.. Jen mam pocit, ze i kdyby F3 byl dobra hra, tak si to tu vetsina z vas duchodcokrituku nepripusti a budete furt remcat.
Autor: JeštěrOdesláno: 13:04, 3.10.2008ID: 7f27b0Nahlásit Vaultmasterům
Konečně se někdo (Lordus) dokázal přenést přes hromadu subjektivních kýčovitých blábolů a vágních řečiček, bravo. A trvalo vámto jen 30 příspěvků... Sice ke konci postu začínáš padat na hubu (to, že hernímu mapperu nerozumíš neznamená automaticky, že je špatnej, right?), ale jinak dobrá práce. pokusím se v jednom případě oponovat a udělat z něj příklad za všechny:

"a nebo velka smutna hlava a depresivne pusobici namesti plne zkazy" - to se ti zda vazne tebou podstrcena verze lepsi? vzdyt je to nudne - a ja budu vzdycky rozhodne radeji subjektivni, nez nudny. ja delam svou praci ve VOLNEM case, cili nejsem zavisly na tvych penezich, ci penezich inzerentu, gameshopu apod. tady nejsi v nejake masne.

obecne, delam do Fallouta X let, uzil jsem si s nim svoje a nikdo mi nebude diktovat, jak k nemu mam pristupovat. na me mate chlapci nulovy vliv.

zbytek nestoji za komentar.

vlastne jo - dobre jsi s nema vyjebal, Cheky. :))
Autor: smejki - to chekotayOdesláno: 13:24, 3.10.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
ad 3) cheky, tržními mechanismy jsem nemyslel peníze... opileckými výlevy nazývej něco jiného. navíc tato věta vůbec nebyla mířena proti tomuto webu ale naopak proti remcání lidí nechápajích podstatu existence brahmíny.

s tvým 5., 6. a 7. bodem více než souhlasím.
Autor: NecromanckerOdesláno: 16:37, 3.10.2008ID: 618d92Nahlásit Vaultmasterům
Fallout 3 je gay.
Autor: HerrerOdesláno: 17:28, 3.10.2008ID: 70a9ecNahlásit Vaultmasterům
Necromancker: :-)))
Autor: RatmamahatmaOdesláno: 19:31, 3.10.2008ID: 6f716cNahlásit Vaultmasterům
No, konečně tu někdo taky vyřkl nějakej rozumnej argument :D
Autor: byFOdesláno: 22:45, 3.10.2008ID: 42bb5aNahlásit Vaultmasterům
Heh... Vaultmastery jsem přestal brát dávno vážně, co se týče Fallouta 3. Stejně tak Bethesdu. Ale Falloutíka 3 si koupím stejně a tejden nebudu chodit ani do školy, ani do práce. Protože FALLOUT, FALLOUUUUT, FALLOUUUUUUT :)

Hele, a kdo mi řekne, že Fallouty byly nerealistický... Neserte mě, kvůli nim jsem šel studovat jaderku!

A do třetice, gramatika a novinářství. Moje skvělá, bohužel bývalá přítelkyně byla dyslektik. Přesto byl její sloh božský, nikdo nepsal tak skvělé povídky. Naneštěstí její profesorku češtiny na gymnáziu nezajímalo lékařské potvrzení, vždycky měla za pět kvůli pravopisným chybám.
Autor: RatmamahatmaOdesláno: 11:56, 4.10.2008ID: 6f716cNahlásit Vaultmasterům
Ani mi nemluv. Až se jednou dostanu k moci nechám seřadit všechny učitele češtiny ke zdi a zastřelit >:)) .... A pak vytáhnu na Polsko pochopitelně...
Autor: NecromanckerOdesláno: 12:32, 4.10.2008ID: 7035e6Nahlásit Vaultmasterům
Ratmamahatma: Neměl bys tolik poslouchat Wagnera. :idea:
Autor: KalimeroOdesláno: 20:19, 4.10.2008ID: 518abaNahlásit Vaultmasterům
Ratmamahatma: to si snad děláš srandu ne??? Jak můj příspěvek můžeš označit za demagogii? Určitě víš, co to slovo znamená, a proto taky víš, že ho nemůžu použít. Napsal sem příspěvek plnej faktů a názorů. Význam slova demagogie tady snad citovat nemusím
A vyjadřuj se přesně. Výrok "3/4 věcí jsi naprosto netrefil", může napsat i pětileté dítě. Tak pokud s něčím nesouhlasíš tak řekni s čím.
Absolutně taky nechápu, co tě žere na výroku, že Fallout3 prostě nebude fallout 2. Snad nejsem naivní, když předpokládám, že všichni jste smíření s tím, že tady bude něco nového, v mnoha ohledech jiného. Nebude to kopie. Jestli tady polovina lidí čeká vlastně datadisk ve 3D, tak se tu nemáme o čem bavit.
Tvrzení, že NEMŮŽEŠ HRU KRITIZOVAT, KDYŽ JSI JI NEHRÁL JAKO CELEK, je naprosto pravdivé a to co říkáš je mimo mísu. Ano, můžeš být level designer, můžeš z videí skvěle poznat, že mapy jsou nudné a nezáživné, ale zamysli se nad tím. Viděls asi 5% z plochy Falloutu 3. To zaprvé. Za druhé a s tím semnou musíš souhlasit - hra se odjakživa neskládá pouze z map. Hru ovlivňují stovky věcí, VČETNĚ TOHO KDO JI HRAJE!!! Pokud tedy vidíš dementí vide ukazující zlomek hry, tak tvrdím že NEMŮŽEŠ HRU JAKO CELEK OZNAČOVAT ZA ŠPATNOU!!! Pokud to dělat budeš (a jak tu bylo redaktorem nějakým řečeno) tak na to sice máš právo, protože je to tvůj web, ale objektivita bude nulová a stejně tak vážně začnou brát čtenáři i tvoje (vaše).

Ta debata tu není kvůli nějakejm popiskům k obrázkům, ale k USTAVIČNÉMU PESIMISMU A ŠPÍNĚ, kterou hážete na hru, kterou jste prostě nehráli v celku. Basta. Recenzent je natolik chytrej, že i když testuje betu, tak ví co má brát vážně a nemá. Jen vy si myslíte že pár videí a screenu vám dává před nos kvalitu celé hry.

Až si hru zahraju, tak poté řeknu - je to sračka, hnusná grafika, nulová atmosféra. 10%. Stejně tak můžu říct - horší level design, slabší textury, přesto burtální příběh, miliony originálních nápadů, skvělá atmosféra, 90%! To jsou věci co totiž nyní nemůžete poznat.

A v tom je rozdíl mezitím proč jsem objektivní, a ty(vy) naopak šíříte demagogii, protože občas krásně překrucujete fakta.
(pokud někdo z redakce má opačný názor, tak je mu snad jasné, že na něj tyto komentáře nejsou mířeny a nemusí se tak zbytečně vztekat, že na něj ukazujeme prstem.)
Autor: RatmamahatmaOdesláno: 18:42, 5.10.2008ID: 6f716cNahlásit Vaultmasterům
OK Kalimero. Zdá se, že víš všechno nejlíp a tak nemá cenu s tebou diskutovat.
Prosím, nezapomeň pak někde zveřejnit svojí recenzi na F3 ať vim, co si o té hře smim myslet ;)
Autor: bilOdesláno: 01:06, 6.10.2008ID: 7eb53cNahlásit Vaultmasterům
ok, tak to zhrňme: všetci, čo si myslia že bude Fallout 3 dobre rpg, smrdia
Autor: non3Odesláno: 13:33, 6.10.2008ID: 430b0aNahlásit Vaultmasterům
Kalimero: naprostý souhlas
Autor: MPOdesláno: 14:52, 6.10.2008ID: 5189f6Nahlásit Vaultmasterům
Ono tu aktuálku vlastně Ještěr napsal dobře, protože se pod ní strhla taková diskuze + určitě jí sleduje i dost dalších, kteří nepřispívají, takže page views narůstá a narůstá.. :-))

JInak bych se redakce trochu zastal, protože na jistém filmovém webu odhadují, jak film dopadne už podle toho, jaký se u něho objeví režisér a herci, aniž by ještě padla jediná klapka a byla k dispozici byť jen fotka z toho filmu, natož nějaká upoutávka. Takže i tak se do dá, že....
Autor: JezevecOdesláno: 11:29, 7.10.2008ID: 332afaNahlásit Vaultmasterům
Zase bych to k filmu nepřirovnával. Něco mají hry společného a něco vůbec. Nadruhou stranu oskarový herci můžou podat průměrnej výkon a špičkový herní studio vyplodit pěknou blbost.
Bethesda vydala kupu dobrejch her a i kupu blbostí. Tak uvidíme jak na tom bude F3.
Proto je jediná možnost zkusit/vidět a pak hodnotit.
Chápu rozhořčení fans, ale někdy už to člověku připadá až zbytečné to dokola omílat a kritizovat. Docela bych uvítal článek o tom, jak by fallout udělali lidi z "redakce" (nevím jestli u fan webu se dá mluvit o redakci, kdyžtak se omlouvám za uvozovky ;-) ) Nechcete Vaultmasteři každej napsat článek jak by jste to udělali vy ?
Autor: RatmamahatmaOdesláno: 13:32, 7.10.2008ID: 51d558Nahlásit Vaultmasterům
To zní jako dobrej nápad :) Možná taky něco zkusim vyplodit (upozorňuji, že nejsem vaultmaster, jak si možná někteří mylně vyložili ;) )
Autor: KalimeroOdesláno: 14:38, 7.10.2008ID: 518abaNahlásit Vaultmasterům
Ratmamahatma: za ironickými odpově%dmi se krásně schovává viď?
V jedné větě jsem chtěl prostě říct, že nikdy nemůžeš odsoudit hru jako celek, kdyžs ji nehral. A to někteří z redakce dělají ustavičně.

A je tu první holubička, která by mohla lecos naznačit (neříkám že je to definitivní).
http://games.tiscali.cz/news/news.asp?id=29665&r=top
Hra v první recenzi dostala 93%!!!

Ad ty filmy. Jako není nic špatnýho si říct "tyjo ten film bude stát za hovno páč to dělá tento režísér" a nebo "je ta hra má nepovedený screeny, to su teda zvědavej", ale říct to jednou a basta a ne to brát jako dogma a neopakovat nic jinýho dokola a necpát to vše ostatním. Nejde tady o to zda bude hra dobrá nebo špatná, jde o váš přístup.
Autor: NecromanckerOdesláno: 15:36, 7.10.2008ID: 618dfaNahlásit Vaultmasterům
Chuck Norris Bethesdě nedovolil, aby vyrobila Fallout 3. Bethesda ho však neposlechla, proto bude Fallout 3 stát za hovno...
Autor: MPOdesláno: 15:50, 7.10.2008ID: 51fe60Nahlásit Vaultmasterům
Já to myslel ironicky, tedy dělat závěry o hře z filmečků a obrázků je IMHO blbost.
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.