Vault šílené brahmíny - největší stránka o sérii Fallout v češtině i slovenčine | Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics, Fallout 3, Fallout New Vegas, FOnline, Fallout 4
... vstup do vaultu ... orientace ... vaultmasteři ... kontakt ... poslat novinku ... fórum ... archiv ..

Fallout

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
vault-boyové
holodisky
konce
texty ze hry
vychytávky
archiv zvuků
screenshoty
demo
wiki
fórum
download

Fallout 2

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
předměty
zbraně
brnění
automobil
holodisky
karmické tituly
konce
texty ze hry
kulturní odkazy
zajímavé sejvy
vychytávky
screenshoty
archiv zvuků
mapper
modifikace
wiki
fórum
download

Fallout Tactics

novinky
recenze
návod
charakter
mise
náhodné lokace
zbraně
brnění
vozidla
holodisky
drogy
screenshoty
multiplayer
hrajeme po netu
tipy a triky
editing
obličeje
modifikace
wiki
fórum
download

Fallout: New Vegas

novinky
recenze
hráčské recenze
návod
spolubojovníci
screenshoty
videa
zbraně
download
wiki
fórum

FOnline

novinky
faq
fórum
FOnline: 2238
status
server-boy 2238
manuál
mapy
instalace
screenshoty
gang VŠB
wiki-boy 2000
download
The Life After
status
manuál

Společné

bible
časová osa
bestiář
pitevna
traity
perky
technologie
zbraně vs. realita
bugy
tajemná tajemství
technické problémy
licence

Fallout projekty

Fallout Online (V13)
Fallout 4
Fallout 3: Van Buren

Příbuzné hry

Arcanum
AshWorld
Fallout: BOS
Fallout 3
Fallout: PNP
Fallout: Warfare
Fallout Tycoon
Lionheart
STALKER
Borderlands

Hry naživo

Fallout LARP
Fallout RP
download

Soutěže

O brahmíní vemeno
screenshot měsíce
žebříček charakterů
žebříček kr. zásahů
masový hrob
rychlonožka

Zábava

povídky
poezie
knihy
komiksy
filmy
hudba
kvízy
humor

Různé

články
rozhovory
jak přežít
wallpapery
bannery
průzkum
srazy a setkání
IRC channel
odkazy

Vault šílené brahminy - největší stránka o sérii Fallout v češtině a slovenčine.


ARCHIV - Březen 2007

-zpět-


31.3.2007 . . . Menší apdejty New Dawnu

Autor: Ratman  |  Zdroj: New Dawn

Byli jsme požádání před dobou drahnou, abychom vás, přátelé, příbuzní a známí upozornili na nové updaty na stránce připravované postapo hry zované New Dawn. Ač šotek antispamový zas jednou zafungoval a místo té tuny fekálií co propouští, blokl co neměl- nuže dovolte mi, abych vám se zpožděním sdělil tyto "novinky" které si jistě rádi přečtete na stránce projektu. A pro ty što nevědí ocogou připomínám, že se jedná o poměrně záhadné RPGčko, které v sobě kombinuje post-apo a fantasy světy. No snad to nebude... víte co:)
29.3.2007 . . . Další Stalkeří galimatiáš

Autor: Ještěrkář  |  Zdroj: ---

Tak předně – GSC uveřejnilo na homepage svého miláčka rychlý malý patch, který by měl - v lepším případě - zafixovat ty největší vývojářské přešlapy. Hlavně případně dávejte bacha na to, jakou máte verzi.
Rovněž jsem pro vás vyštrachal dvě další recenze - DirtyDreamDesignerovu na NMA a Stillmenovu na BonusWebu
(Která do „tradičního vzorce Stalkeřích recenzí“ tak nějak nezapadá. Autor hru pro své údajně nepřehlédnutelné RPG prvky – kde jsou? :) - nazývá „post-apokalyptickým Oblivionem“ a přisuzuje jí přestřelenou obtížnost, s čímž si jako pokořitel všech Q3 botů na Nightmare a snad již brzký pokořitel Far Cry na veterána dovolím se vší úctou tvrdě nesouhlasit :))
Každopádně, Stalker se prodává a to tak že velice dobře. Potlačte tedy projednou typickou českou vlastnost (závistivost :)) a tak nějak to partičce Ukrajinských snílků přejme.28.3.2007 . . . Povídka: Neviditelný

Autor: Ratman  |  Zdroj: ---

Dělat kritiku je obtížné, pravil jeden známý šmoulí mudrc a jakožto správný oddaný člen řádu bílých čepiček jsem se dnes jal tato jeho slova potvrzovat. Nuže přátelé, povídka, která byla podrobena tomuto mému „modrému zpraženci“ se ráčí zovati Neviditelný ( A D )
, prvotina páně von Hawka. Nuže, abychom začali, jak se tak říká- pěkně od kořínků.
Toto dílo vypráví o lovci, jenž žije svým (nudným?) loveckým životem a… loví. Jednoho dne narazí na podivné stvoření s podivně podivnou stavbou těla, které se podivně chová a trhá na kusy všechny podivíny, co mu podivně přijdou do podivné cesty. Mno a jak asi dobře tušíte, náš podiv…teda lovec s ním má co dopotyčkování. Takže podrobný obsah bychom měli za sebou a jak asi tušíte, bude následovat vaše oblíbené okénko výtek. Pomineme-li poměrně přímočarý děj (pozn. tohle NENÍ mínus, na rozdíl od některých jedinců mě často takové povídky pobaví mnohem více než „nadupané“ eposy) měl bych jich hnedle několik. Ti bystřejší z vás už asi pochopili v čem bude asi největší zádrhel ve čtivosti tohoto dílka. Bohužel, mi při čtení vadilo příliš časté opakování slov (Lovec, lovec, lovec…), poněkud divné přeskoky mezi částmi děje, neumělé pokusy o… jak to nazvat- zesložiťování(?), které však bohužel vyzněly naprázdno a povídce prostě škodí. Dále by neuškodila nějaká ta lepší orientace v akčních scénách, méně plýtvání krve a v NEPOSLEDNÍ řadě rozšíření slovní zásoby, neboť některá slova byla očividně použita z neznalosti vhodného synonyma, chjo. I přes tohoto všechno bych povídku neoznačil za hotový odpad, spíše lehký podprůměr, nicméně s trochou snahy a píle by se autor mohl časem určitě mnohem zlepšit, jestliže si výše zmíněné vezme k srdci.


Postapo filmy, o kterých nevíme a které námi otřesou

Autor: Deimos  |  Zdroj: Level

Zdravím mí zmutovaní přátelé! Před týdnem, nebo kdy to bylo, jsem strávil krásnou dovolenou na horách a tak při večerních chvilkách sladkého nic nedělání, kromě dopsání mé „knihy“ (o tom zas jindy :) ), se mi snad po několika letech dostal opět do rukou Level (nj, bratr ho čte). Listuju, listuju a na copak mé radiací ozářené oko nepadne? Na konci lednového čísla celá stránka věnovaná postapo filmů, od Michala Rybky!
Takže, filmy jsou celkem dva; dnes vás seznámím s tím prvním. Jmenuje se Threads (vlákna) a byl natočen již roku 1984. To však podle autora neznamená nic odpudivého, ba naopak! Film je natočen z části jako dokument, použity jsou archivní záběry. Má vyprávět o osudech několika rodin a odehrávat se od dvou měsíců před útokem až do 13. roku po dopadu! Jeho síla má být v neskutečné realističnosti a oprávněné děsivosti, jež je má řadit k jedněm z těch nejlepších v tomto žánru…
No, začal jsem teprve stahovat a seedů je snad jen 5, takže na mé pocity a recenzi si ještě pár dní počkáte:). Za pár dní také dodám informace o druhém filmu, jež nemá být o nic méně „horší“…
27.3.2007 . . . Povídka - Tenká hranice by Frosty

Autor: Ještěrka  |  Zdroj: ---

Přežil bomby, přinucen melancholicky sledovat, jak se jeho okolí mění ve zvířata, protože se zdá, že jen ta přežívají. Pryč od bestiálních činů drží hrdinu poslední překážka, ale i ta musí časem padnout...
Takhle nějak, vážené a milé čtenářstvo, začíná kratičká Frostyho post-apo prvotina. Povídka je slohově velmi obratně napsaná, na druhou stranu se želbohu ubírá po notoricky vyšlapané stopě (včetně tradičního úvodního mentorování), kde jsou pointa i závěr jasně dány a nepřekvapí ani ty duchem nejchoromyslnější čtenáře. :) I tak je to ale docela zajímavé počteníčko.
26.3.2007 . . . Feargus Urquhart v RPG Codex

Autor: Ještěrkář  |  Zdroj: No Mutants Allowed, RPG Codex

RPG Codex přichvátal se zpovědí Fearguse Urquharta, jednoho z předních lidí BIS přelomu století (momentálně je zaměstnaný v Obsidianu). Ač už je to hezkých pár let pryč, ke slovů se tradičně dostal i starý dobrý Fallout:

RPG CODEX: "Poslední dotaz - jaké pocity máš jako člověk v minulosti nemálo zapletený do Falloutů z toho, že po licenci chňápla Bethesda? Nebyli jste v Obsidianu zklamaní (či naopak), že se licence nedostala k vám? Později ses několikrát nechal slyšet, že ´Fallout fanové jsou ta největší banda grázlů´."
FERGIE: "Ale oni jsou! :) Tak či onak - mě osobně určitě mrzí, že nám nebylo umožněno udělat dalších pár sequelů. Všechny události vždycky provázely vtíravé dotazy typu kdo byl skutečně zodpovědný za tvář Falloutu a já vždycky odpovídal že hlavně Tim, Leonard a Jason, ale že jsem mu dal taky hodně ze své kreativity, času, energie, lásky. Pořád si ho držím hodně blízko u srdce a kdyby tady byla nějaká šance podílet se na dalším, rozhodně bych se po ní vrhnul."

Technický dodatek: "Tim, Leonard a Jason" jsou pravděpodobně Tim Cain, Leonard Boyasky a Jason Anderson... Celý text najdete vážení a milí tady.
25.3.2007 . . . www.post-apocalypse.co.uk

Autor: Ještěrka  |  Zdroj: No Mutants Allowed

...je mlaďounká Britská stránečka, zabývající se (převážně) post-apokalyptickými snímky, včetně recenzí na takové "pecky", jakými bezpochyby byli Pošťák nebo Bojiště země. :-) Stránku jsem samozřejmě umístil do Vaultích odkazů. Thanks to Kharn.


Přehlídka post-apokalyptického umění

Autor: Ještěrka  |  Zdroj: No Mutants Allowed

No Mutants Allowed má kromě servírování pěkně čerstvounkých aktuálek a postování mírně kontroverzních článků ještě jeden dobrý manýr - jednou za uherský rok někdo z webmasterů zvedne zadek a uveřejní nejlepší výtvory, které za tu dobu přibyly v galerii pod záložkou "fan art". Osobně mě nejvíce pohladil na dušičce Arroyo Temple, 3D Shady Sands, opravdu nadupaný Derelict City a render bunkru BO. Kéž bychom měli dostatek uměleckých zdrojů na zavedení podobné tradice... :o))24.3.2007 . . . Stalkeří sekce víceméně dokončena...

Autor: Černobylská třínohá ještěrka  |  Zdroj: ---

V (doufám, že fešné) sekci přibyly mimojiné první subjektivní dojmy a přehled novinek, které ve Vaultu vyšly cca od ledna 2007. Mimochodem, server Stalker Portal fčera své stalkerstvo informoval o tom, že se hra dočká v brzké době i převedení na mobily (dost dobře nechápu, jak to ty malé mobilní potvůrky daj :))... a takhle divně to bude vypadat.
22.3.2007 . . . Kupte si zaručeně „pravou“ energozbroj!

Autor: Ratman  |  Zdroj: Aukro

Všichni LARPů chtiví POZOR! Už jen pouhých pár hodin zbývá do konce aukce, v níž si můžete koupit zaručeně levou energozbroj MK II :) O celé této záležitosti jsem se dozvěděl před chvílí, takže do konce moc nezbývá (Čt 22. březen 2007, 20:15:33 CET) nu, ale aspoň se podívejte na ten promakaný kousek… s tím si musel někdo fest vyhrát. Obrázek najdete tady, link na aukci tady.


Březen, měsíc všech Stalkerů

Autor: Černobylská třínohá ještěrka  |  Zdroj: ---

Tááák, konečně jsem se vyhecoval k alespoň menšímu Stalker-shrnutíčku, zatím v něm ovšem najdete pouze a jen Stalkeří (ne)úspěchy u recenzentů a hutné linkoviště.
To be continued...
21.3.2007 . . . Hlasujme pro bližní naše

Autor: Deimos  |  Zdroj: Wolf Publishing

Dobrej. Dnes bych vás rád jen tak v krátkosti informoval o tom, že na stránkách Wolf Publishing probíhá anketa, jejíž cílem je vyhodnotit nejlepší knihu vydanou WP v minulém roce. Zajímavé je, že Petr Schink a jeho Špinavá práce, recenzi najdete…hm, na Kronikářích, který sou však mimo provoz, takže nic no..:(…takže jeho Špinavá práce si s pěkným odstupem drží první místo, proto by nebylo od věci našeho vaultovského soudruha podpořit a také mu tam jednou kliknout. Hlasovat můžete zde. Nevim sice, zda to k něčemu bude, snad to ale do budoucna pomůže další Fallouto-postapo tvorbě v papírovém vydání…
P.S. tu recenzi teda dodám cobydup…:)


Recenze - Špinavá práce

Autor: Deimos  |  Zdroj: ---

Tak. Tento výtvor je již na pultech knihkupectví dost dlouho, recenzi, kterou jsem stvořil taky před nějakym časem, jste však mohli najít jen na Kronikářích Apokalypsy, který jsou však mimo provoz. Proto jsem se tedy rozhodl, že by neměla chybět zde... popravdě řečeno ani nechápu, jak jsem to sem nemoh dát… Takže tady.

Fan Made Fallout - bude demo?

Autor: Ještěřák  |  Zdroj: No Mutants Allowed

Snad. Přesně tohle totiž stojí v jejich včerejším prohlášení, kde mimojiné doslova píší, že když demo nepřijde do vánoc, s největší pravděpodobností to bude znamenat i konec FMF projektu:
"Uplynula dlouhá doba a pořád žádný update, nic. Nejspíš proto, že nemáme pomalu o čem psát. Stejně jako v několika posledních letech hru pomalu brousíme do ´nějaké´ podoby - není to prostě snadné popsat, jak si na tom stojíme.
Každopádně je tady jeden slib, který si chceme vytyčit. Do konce roku 2007 tady bude FMF demo. A pokud ne, znamená to nejspíš, že nebude ani FMF.
Od posledního updatu se k nám přicmrndla nějaká čerstvá krev, ale takové to nejstarší jádro z nejrůznějších příčin pomalu mizí. Přesto přejeme našim ex-moderům vše dobré a doufáme, že je nově nabraní zelenáči důstojně nahradí. No, časem uvidíme."


Tak tak, modding je dost tvrdej chleba. Zítra se těšte na bohatou Stalker-vsuvku v podání Černobylské třínohé ještěrky, touto dobou nejspíš brázdící napříč Ukrajinskou zónou. :))
20.3.2007 . . . Falloup komix, voda na mlýn všech Interplay-šťouralů

Autor: Ještěrkář  |  Zdroj: No Mutants Allowed

Nedávné IPLY pletky s licencemi a věřiteli jistě žádnému pravidelnému návštěvníkovi neunikly, zvláště pak, když moje texty na tohle téma povětšinou smrděly pořádným despektem. Velmi podobné pocity má nejspíš i tato banda Fallouťáků, kteří se dokonce rozhodli sestrojit takový malý výstražný komix, psaný na sequely. Každý útržek paroduje určitou zbabranou část hry, takže nechybí ceckaté děvky, na hlavu postavené charaktery, stupidní questy a podobně. No jo, co by IPLY taky chtělo, když se s chutí podškráblo pod FOBOS...

72 hodin

Autor: Černobylská třínohá ještěrka  |  Zdroj: ---

...je zhruba čas, který nás dělí od oficiálního releasu hry STALKER: Shadow of Chernobyl (ano, to znamená, že máte ještě tři dny na to, za nejbližším rohem onemocnět, oprášit falešný teploměr, nakoupit falešný Aspirin atp atp). Hra se mezitím dočkala recenze v nějakém zahraničním papíráku PC Format, kde si odnesla více než sympatických 93%. Dovolil jsem si přidat menší výtažek z textu:
"Stalker je skrz naskrz prolezlý vjemy, atmosférou. Impresivní simulátor. Přirozené obavy z dlouhatánského výrobního procesu a s tím ruku v ruce jdoucí nezastavitelý zub času můžete víceméně ignorovat, modely postav sice nejsou tak detailní a rozmanité, nicméně jsou úžasně stylové - přesně tak, jak se to od ohavného, zničeného a řádně zmutovaného světa čeká. Ba co víc, takové reální stíny nebo částicové efekty jsou zde jednoduše dechberoucí."
Nejrůznější crackeři samozřejmě nelenili a tak se předevčírem - k evidentní radosti autorů - objevily dvě cracklé verze od ViTALiTY a HATRED. :)))
19.3.2007 . . . Bude Mad Max 4?

Autor: Ještěrka  |  Zdroj: No Mutants Allowed

Možná že ano, sice s původním Australským režisérem, nicméně bez stárnoucího Mela Gibsona: "V hlavní roli Mel rozhodně nebude. Když natočil MM 1, bylo mu třiadvacet, teď už je prostě moc starý a navíc se plánuje věnovat tvorbě a režii. Navíc, nemyslím si, že by byl z toho nápadu sám zrovna dvakrát odvázán." (bože, ať nakonec neskončí jako Costner)
Zajímavý kus drbu, nicméně ještě bych neříkal hop, takový The X-Files movie už je slibován nejméně pět let a kde nic, tu nic... :))


Post apokalyptická RTS SunAge (prý) už v květnu

Autor: Ještěrka  |  Zdroj: No Mutants Allowed

Pokud jste o toto skromné Australské dílko ve vývoji doposavaď ani vláskem nezavadili, pak vězte, že jde o izometrickou, více než dva roky vyvíjenou RTS s lehce PA námětem. Hrubé datum vyplivnutí je stanoveno na letošní květen, nicméně ti prozíravější jistě vědí, jak to s releasem u podobných nízkorozpočťáků bývá...
LINKY: Homepage projektu, screeny, SunAge kútik na Tiscali.


Drobečky z Ještěřího stolu

Autor: Ještěr  |  Zdroj: ---

 • Na serveru mmorpg.com se objevily nějaké další informace o připravovaném PA MMORPG Fallen Earth, které bude podrobně představeno na letošním GDC. Alternativní zdroj podobných informací tady a tu.
 • Dalších dvou previews se (tradičně) dočkal i Ukrajinský kolos STALKER - na GameSpotu a CVG.
 • Jelikož je teď ku*evsky módní skládat žebříčky typu "da best gamez evah", objevil se jeden takový pochybný kus textu i na IGN. Podezřelý např. už proto, že Fallouty vyšachovala z medajlové bedny i nějaká dosti tupá Startrekovka...
 • Na závěr bych si dovolil krátce upozornit na tento mejlový příspěvek od čtenáře Jana z Ondříkovic, který pro vás spešl podchytil a nascanoval. PA kultura v českém tisku rulez! ;]
 • 17.3.2007 . . . STALKER v Ruském MP demu

  Autor: Černobylská třínohá ještěrka  |  Zdroj: Tiscali Games

  Jelikož rozhodně nemám čas se se Stalkerem nějak obšírněji babrat, tak vás jen stručně odkážu na Tiscali, kde naleznete nejen příslušné linky (údajně 450 MB/pomalé Ukrajinské FTP), ale i další podrobnosti o stávajícím buildu plus pár tradičních drbů o zahraničních Stalkero-recenzích (i když... na tenhle drb hned tak něco nemá :))).  16.3.2007 . . . Z ankety jsme se tentokrát dozvěděli, že...

  Autor: Ještěrkář anketář :)  |  Zdroj: ---

  ...se většina (49% - nebrat prosím newsku moc matematicky ;)) místního obyvatelstva domnívá, že Bethesda svůj úkol sice zvládne, ale bude se pro tento účel muset minimálně rozpůlit (v opačném případě rozpůlíme my je). Druhý a třetí názorový tábor už tak laskavý a tolerantní není, protože o BS hovoří jako o nežádaných vtěrkách (15%) a komerčních čuňatech (13%), celých 11% nostalgiků si zase nenechá na svého Falloutečka ani sáhnout. Plně Bethesdě důvěřuje jen 9% lidí (to budou s největší pravděpodobností titéž lidé, kteří spí s mapkou Vvardenfellu nad zadkem a pravidelně rozbíjejí prasátka nad dalším datadiskem). Příznivci Fetařiny, pornofašismu a podobných hrátek pak shrábli těžce minoritní, leč přesto poměrně uspokojivé čtyři procenta, congratz Skaličane! :)))

  >>Link na Anketu<<

  Nově nahozená anketka se týká mé oblíbené geografie a na výsledek jsem teda uřpímně zvědaf.
  15.3.2007 . . . PA čtivo MK II: Rekviem made by Matěj Štefánek

  Autor: Ještěrka  |  Zdroj: ---

  Rekviem: ( V P ) Byl vyslán z Vaultu dřív, než měl. Místo posrkávání kafíčka ze skleniček s logem vaultu se však v relativním bezpeční energozbroje schovaný hrdina seznamuje s pustinou hezky z první ruky. Jeho rodná oblast San Franciska se zdá být hřbitovně mrtvá, ale je tomu opravdu tak?
  ThorHC se s tím nikterak nemaže a zásobuje Vault jednou povídkou za druhou. Od posledně autor ubral na kýči (ale opravdu jenom trošku) a přepucoval příběh ve stylu Svět Zničen nebo První Den Apokalypsy. Slohem solidní dílo se šolichá někde kolem nadprůměru a snaží se na čtenáři zanechat jakous takous psychickou stopu, což musí být v době povídkového sucha zákonitě pochváleno. Doporučuji alespoň letmo proletět.
  14.3.2007 . . . A vítězem screenshotu měsíce se stává...

  Autor: Ratman  |  Zdroj: ---

  ASD se svým screenshotem Enklávani, gratuluji. Do dalšího kola bohužel nikdo nic neposlal, proto můžete vybírat už jen ze čtyř screenů, které zbyly. Škoda, přeškoda, bo humoru více třeba, aby nám zaskočil chleba! :) Hlasujte zde.

  Hlavu bysme měli. Co tělo?

  Autor: Ještěřák  |  Zdroj: No Mutants Allowed

  Silencer z No Mutants Allowed před chvílí přispěchal s informací, že se k hlavě Bethesdího testovacího objektu "náhodou" našlo i tělo (juj, to zní morbidně, skoro jako by tuhle newsu psal Petruš). Tadyhle můžete toho raubíře vidět dokonce z několika různých úhlů. IMHO je to... divné. Každopádně je to ale aspoň něco víc než jen tradiční prázdný Hinesův plk či ohlodaná Van Burení kost.

  Číňané k nám strkají svoje rypáky!

  Autor: JaW  |  Zdroj: novinky.cz

  Když farmář pan Kche Kchuaj-le z vesničky Chuang-ťia-chuang ráno vstal a jako každý den šel podojit selata, velice se podivil, co mu to přes noc přibylo ve špinavém chlívku. Jeho březí sviňka mu totiž porodila. Vedle obyčejných růžových selátek se se na slámě válelo cosi jiného, neobvyklého. Při podrobnějším prozkoumání bambusovou tyčí okamžitě nasedl na rikšu a po několika hodinách, kdy už jeho žena skoro nemohla popadnout dech, dojeli do větší vesnice než byla ta jeho, kde mimo jiné sídlila čínská veřejná bezpečnost, ale hlavně místní bulvární plátek "Neču-chaj". Pak už nebylo daleko, aby se o tom dozvěděl i celý svět. V Číně se narodilo prase se dvěma rypáky a třema očima teď stojí v palcových titulcích.. Farmář se nenažraného mutanta raději zbavil a se získaného honoráře si koupil pluh na obracení rýže. My si můžeme jen přát, aby se malému bratříčku naší brahmínky dařilo a aby mu chutnalo jak levým, tak pravým rypáčkem stejně dobře.  13.3.2007 . . . MIB megamod v2.1

  Autor: Ještěr | Zdroj: NMA

  Známý NMA modder MIB88 zase jednou upgradoval svůj MegaMod, tentokrát z verze 2.0 na verzi 2.1. Download plus výpis nejčerstvějších změn naleznete tady, anglicky vedenou debatu / tech support pak tady. Jeden přátelský warning: pokud Fallouty míníte v tomto věru divokém složení vážně hrát, určitě daný thread navštivte - mod je to sice zajímavý a kurevsky rozsáhlý, nicméně woknopády a černé obrazovky prožily u leckoho druhou renezanci. :)

  V nejbližší době též čekejte jeho podrobnější pitvu na MadBrahmin.


  Mapa zóny - skutečnost nebo podvrh?

  Autor: Černobylská třínohá ještěrka | Zdroj: Oblivion-Lost.de

  Na fórech známé fanstránky Oblivion-Lost.de se "zničehonic" vyrojila tato podrobná herní mapka, kterou tam celkem apoliticky postnul někdo, kdo už měl se hrou tu čest (čili pravděpodobně nějaký dáreček z řad betatesterů). Daný materiál je sice mnohem podobnější na screen z Google Earth než na herní mapu, ale jako veselý drb pár dní před vydáním je to pěkné... :)) Taky je dost dobře možné, že to ten postovatel myslel tak, že za pomoci onoho zázračného softwaru ukáže herní krajinu aniž by si sypal přestupky na hlavu, každopádně vzhledem k vývojářům hry je to tak či onak docela nemalá prasárna.

  Mimochodem - kdyby měl někdo v rámci Hnutí za Lepší a Krásnější Vault zájem zbastlit v dostatečné kvalitě Stalkerovi vlastní stránečku, byť třeba jen ve Wordu, má k tomu volné ruce a nejvyšší čas. A nemuselo by samozřejmě zůstat jen u Stalkera, podobných nezacelených mezírek se tady jistě najdou mraky.
  12.3.2007 . . . New Dawn aneb zase nám osmahli Fallout…

  Autor: Ratman  |  Zdroj: Sector- game server

  No, zas tak se nebojte, nebude tu žádná kritika… jen jsem chtěl nadpisem shrnou o co přibližně v této připravované hře jde. Ve zkratce shrnuto- bude se jednat o hru zasazenou do postapo prostředí alá Fallout s rozhovory a propracovaností alá Baldurs Gate… a se systémem jako jako… no nevím co:) Každopádně pro více informací raději zaměřte své zraky sem, kde je vše poměrně přehledně shrnuto, snad se zas máme na co těšit… doufám. Thanx to Marco.

  Teplometní granátníci

  Autor: Skaličan

  Skaličan nás svým třetím dílem Teplometných Granátníků opět zasvěcuje do prostředí plného výbuchů, smrti a všudypřítomných gaykonů. Zemřel definitivně poručík Borge, kterého autor evidentně nemá rád? A koho si za cíl vybere nyní major Dolezal? Snad vám třetí díl poskytne alespoň částečnou odpověď.  11.3.2007 . . . Resurrection: přibližný termín vydání

  Autor: Daemon  |  Zdroj: Fallout 1.5: Resurrection

  Za všechny členy teamu pracujícím na projektu Fallout 1.5: Resurrection zdravím každého, kdo nám drží palce a (ne)trpělivě čeká na dokončení našeho modu. Na jeho stránkách jsme dnes vypustili novou aktuálku. Nabízí informace o změnách v teamu, ukazuje zase něco nového ze hry a navíc ještě ohlašuje přibližný termín vydání. Tudíž už víte (alespoň zhruba), na kdy se těšit ;)


  Post apokalyptické čtivo

  Autor: Ještěrkář  |  Zdroj: ---

  Stará Spravedlnost: ( V! D ) Další variace začínajícího autora na ta vůbec nejotřepanější témata, takže nechybí jasně vyprofilovanej klaďas/záporák, pomsta, BoS, Zakladatel ani pořádný Hollywoodský konec. Hlavním hrdinou jest tentokrát lidumilný zběh Riann, paladin Mc Allister ovšem neodpouští a je připraven hnát svou bývalou ovečku skoro až na Sibiř...
  Tolik asi k nástinu děje trošku patetické, trošinku pitomé, slohově relativně slušně zvládnuté povídky od Matěje Štefánka alias ThoraHC. Řečeno hito-tipo-shitovou terminologií patří tenhle Velký Kalifonrský Útěk někam do zdravého průměru - vždycky když mě čtivo pomalu začínalo bavit, vyrukoval autor se zřejmě bezednou studnicí prapodivných pasáží typu "Na cestě jsem si pár zátek vydělal, ale ne dost na to, abych koupil něco pořádného. Musel jsem zkrátka něco štípnout. Ožral jsem místního strážníka v hospodě a šlohnul mu jeho loveckou pušku. Musel se ráno dost divit když měl v rukách místo pušky koště." nebo "V brnění je vedro. Člověk se potí a potí i když se vás energo zbroj snaží chladit ze všech sil. Když ho člověk nosí často, zapaří se mu mozek. Někteří mají ale mozek zapařenej od narození a brnění jim jenom pomáhá prosadit jejich zapařenou spravedlivost. Starou spocenou vojenskou spravedlnost."
  Krpa hned v pátém slově plus sem tam dost haprující Falloutí mytologie taky zrovna dvakrát nezahřeje na srdci, nicméně i tak jsem zvědav, s čím autor vyrukuje příště. :)


  Povídka

  Autor: Harley

  Lehce hororová povídka z prostředí malého městečka, hlásá plakát k novému dílu "Grave Digger". A co se tu píše? Ve Sleepyville mají problém s mizením lidí. Zpočátku jenom z hrobů, pak se ztrácejí i živí. Krom toho všeho se nad okolní krajinou trošku zbláznilo počasí a terorizuje město nenadálými písečnými bouřemi. Ne, tohle místní, věčně ožralý šerif nezvládne, a k řešení problému musí nastoupit neznámý voják z NCR. Tak tady někde začíná příběh Bodkinovy povídky, tempem seriálové detektivky se decentně rozvíjí, avšak s nikterak inovativním pátráním Colombova invalidního potomka se záhady nijak nezmenšují a otázky zůstávají nezodopovězeny. Bez jediného výstřelu, díky vždy nepřipravenému a trochu zmatenému vyšetřovateli, se dostáváme až do finále, kdy s je s ohromující moudrostí použito staré dobré vylučovací metody k naťuknutí pomyslného ořechu. K rozlousknutí tu vlastně vůbec nedojde. Rozmary striktně hranatých bouří zůstanou záhadou a krtkopotkan vyfásne nabroušený rýč. The end.  10.3.2007 . . . Wooz69.com

  Autor: Ještěrka  |  Zdroj: ---

  Jednou jsem se zařekl, že vás budu tu a tam informovat o nejrůznějších stránkách s post apokalyptickým uměním a taky ten žblept hodlám dodržet - šoupnul jsem od odkazů stránky Wooz69.com, což je prezentace Polského fotografa Wooze. Kromě vážných a nadmíru povedených post apokalyptických či industriálních fotek (schválně, kolik zemí na světě působí postapokalyptičtěji, než Polsko... moc asi ne :)) namaloval Wooz elegantní koncept, jak si uvařit Ratmana (1, 2, 3). Enjoy.  8.3.2007 . . . Vejcuc z první (zahraniční) Stalkeří recenze na Tiscali

  Autor: Černobylská třínohá ještěrka | Zdroj: Tiscali Games

  Řádně zkritizovat Ukrajinského macínka měli jako první tu čest lidé z německé mutace GameStaru, hned po něm vylezlo ze svým verdiktem britské PC Zone. A Tiscali by samozřejmě nebylo Tiscalim, aby se toho mršky v česku jako první nechytili. :o))
  "Verdikt? Ten si asi domyslíte – výborná hra s výbornou atmosférou, jejíž hratelnost pár zmíněných chybiček ani v nejmenším případě nijak nemůže srazit k zemi. Celkové hodnocení od GameStaru zní: 90% a ocenění jako ta nejatmosféričtější hra, která kdy byla vytvořena. P.S. v další recenzi v britském časopisu PC Zone obdržel STALKER neméně hezkých 85%."
  Celý článeček najdete tady... Tak co, taky už na vás funguje Pavlovův slintací reflex?


  Mutants Rising žije! Otázka je, jak moc...

  Autor: Ještěrkář | Zdroj: No Mutants Allowed

  Jistý The Vault Dweller před časem na NMA fórech prohlásil následující: "Doufám, že stihli zachránit všechna data co stihli udělat... kdoví, třeba se časem vynoří jistý cvok/génius s hromadou volného času (třeba nějaký vysokoškolský programátorský zázrak s bohatým papínkem, co se bude přes letní prázdniny nudit), který tu hru zvedne ze země a dokončí?"
  Něco podobného se opravdu stalo a kupodivu velmi brzy po ohlášení hibernace, chřadnoucího projektu se totiž ujala dvojice nebezpečných bouchačů :) Chris Parks, se kterým jsme měli tu čest hned v několika tu lepších, tu horších F2 minimódech, a MIB88, což je člověk, který se "živí" tím, že podobné minimody umně splácává dohromady do jednoho ohromného MegaModu. Jelikož ze starého uskupení přežila tradičně jen hrstka nejzapálenějších, MR Team se na svých fórech tradičně ohlíží po všemožných posilách. Vy už ale jistě víte, že pro českého Falloutera je BGE jediná myslitelná volba... 8))


  Zase jeden F3 klep

  Autor: Ještěrkář | Zdroj: No Mutants Allowed

  Něco málo pro ty, kdož nemůžou být bez pravidelné dávky šprochů, polopravd a "zaručených informací od zaručených zdrojů" pořádně živi - tentokrát vás potěší nějaký 360gamer:
  Ačkoli Hines nemůže a nechce uvést datum první pořádné veřejné prezentace Falloutu 3, jednomu našemu internímu zdroji uklouzlo, že se tak s největší pravděpdobností stane během pozměněné E3 v červenci, jestli ne dokonce dříve."
  No, jestli má být Shivering Isles opravdu posledním datadiskem k Oblivionu, byla by výše přeložená teorie i docela možná. Bethesda bude mít totiž najednou tak říkajíc volné ručičky.


  Welcome to Vault 15, Gordon Freeman!

  Autor: Ještěrkář | Zdroj: No Mutants Allowed

  Sice si o tomhle videjku cvrkají už i vrabci na střeše, nicméně, kdo ještě nepostřeh - Gary, autor oblíbeného Gary´s Modu pro Half-Life 2, si dal tu práci a rozšířil své dítko o poměrně vymakanou 3D verzi vaultu 15 (ještě čistého). Video z hraní je k mání tradičně na YouTube, skalní fandové veškerých blbin si jej můžou cucnout na disk pomocí YouTUBE movie downloaderu a následně v dost mizerné kvalitě (přesně tady se více než kdy jindy hodí to otřepané "furt lepší nežli drátem do oka") přehrát ve FLV Playeru.  7.3.2007 . . . Pozvánka do kina aneb The Hills Have Eyes 2

  Autor: Deimos  |  Zdroj: ---

  12. dubna by měl mít v českých kinech premiéru výše zmiňovaný snímek The Hills Have Eyes 2. Jednička mě zaujala zajímavým nukleárním začátkem, jímž by žádný Fallouťák nepohrdnul, a parádní krajinou, kopírující tu falloutí. Vypuštěné trailery, hlavně ten první, sice prozrazují, že dalších atomových výbuchů a hřibů se asi nedočkáme, avšak o atmosférickou krajinu, ghouly a akci by nemělo být nouze… posuďte sami.  6.3.2007 . . . Fallout: Shattered Destiny YouTube video

  Autor: Ještěr | Zdroj: No Mutants Allowed

  Němec Lexx uvolnil na NMA fórech krátké video z hraní svého modu. Inkriminovaný materiál můžete vidět tady. Je to celkem atmosférické...  5.3.2007 . . . Budoucí Fallout 3 xichtík?

  Autor: Ještěr | Zdroj: No Mutants Allowed

  DaC-Sniper vyšťoural na serveru DeviantArt tohohle 3D domorodého nájezdníka, ke kterému jeho autor - nějaký Jonah Lobe - dodává:
  "Tohle jsem udělal v roce 2005 pro Bethesda Softworks, říkejme tomu třeba test schopností... Oni mě poslali hrubou ilustraci charakteru a já ho udělal ve 3D. Snad se bude líbit!"
  Populární Bethesďák Ashley Cheng k tomu na svém blogu píše:
  "Modeleři postav - Christiane Meister, Jonah Lobe, Gary Noonan. Christiane udělal nějaká nová brnění a kvéry. Jonah pracoval na potvorách, které vám otravují život a Gary jejich animace doklepnul do finální podoby."
  Další Bethesďák, který má k artu zřejmě taky co říct, je "MrSmileyFaceDude":
  "Když se umělec uchází o práci v Bethesdě, je mu často předložena 2D kresba s tím, že ji má převést do 3D a otexturovat, takže se okamžitě ukáže, do jaké míry je schopen držet se konceptu a obrátit jej v třetí rozměr. Je to přesně ten typ ´art testu´, o kterém se Jonah rozpovídal. Není to ale důkaz něčeho konkrétního ve hře nebo tak něco."
  Mno... S Bethesdou a přesně podobnými vejškrabky kdoví odkud bude zřejmě ještě hodně veselo. :)


  Povídka

  Autor: Harley

  Za prvé sem rád, že sem se vyznal v HaTMatiLce nové houm stránky a za druhé jsem rád v poště objevil Hamsterovou povídku Zapalovač škrtl až napočtvrté. Tenhle příběh je vyprávěn chlapíkem, co kdesi patrně náhodně přišel k pušce a tak se teď může flákat městem s falešným pocitem ochránce světa. Že se takové dílo ne úplně vždycky podaří, je asi každému jasné. A tak zatímco se zachráněná holčina oproti klasické literatuře tulí k někomu jinému, ponížení zabijáci se přesně dle zaběhlých zvyklostí hodlají pomstít, pročež ve finále jde už víceméně o řeči olova. Větší story v tom není, vyšší princip ani psycho zápletka taky ne, čili co z toho? Dílko rozhodně pobaví drobnými fóry vypravěče a neurazí kvalitním zpracováním a to je asitak všechno. Pro nenáročný relax parádní čtení.  4.3.2007 . . . Krátké tlachání na téma "Bioshock"

  Autor: Bioještěrka | Zdroj: No Mutants Allowed

  Dvorní NMA šťoural Kharn vyšťoural na serveru Gamesradar krátké, ale poměrně úderné preview jedné z nejočekávanějších a zároveň nejoriginálnějších příběhových akcí současnosti, kterou je samozřejmě Bioshock od Irrational Games, jehož s našimi modlami pojí překvapivě hodně prvků. Více informací viz malý výtržek z textu:

  "BioShock zcela přepisuje dějiny co se týče vztahů mezi hráčem a jeho oponenty. Nepřátelé navzájem oplakávají vlastní smrt, můžou vypadat zachmuření, anebo - v horším případě - rozpoutat jatka. Jedna z nejděsivějších částí BioShocku je pasáž, kdy posloucháte konejšivé řečičky jedné vůdkyně vašich nepřátel - načež se vypaří za roh a uvědomí si, že podobným způsobem dávno ztratila svého syna.
  Jelikož jsou vaši sokové schopni i jiných emocí než je vztek - jako lítost, znechucení, žal, empatie - začne mnoho z vás dumat, co tím vývojáři vlastně mysleli, když mezi slovy utrousili něco o budování specifického "AI ekosystému". S 30ti až 40ti obyvateli na jednu lokaci velmi snadno získáte pocit, že se ve zborcené a nadále se bortící komunitě může stát úplně všecko."


  Na pulty má mimochodem hra dorazit přesně 21. srpna, takže zábava na konec velkých prázdniny pro mnoho z vás je jasná... Celkem bych tomu datu i věřil, jelikož Irrational Games holt jednou nejsou Ukrajinci z GSC.
  3.3.2007 . . . Fallout 3: Post nukleární blog

  Autor: Ještěřák | Zdroj: No Mutants Allowed

  Briosafreak, skalní fallouter původem z Portugalska, který je známý mimojiné tím, že měl poměrně blízko ke starým BISákům, odmával pár dní zpátky nový parádní blog, na kterém zřejmě míní neméně parádně drbat o všech možných i nemožných F3 (ne)pravdách.
  Blog byl současně přidán do exkluzivního Vaultího linkoviště někam do kategorie "zajímavé a příbuzné stránky".


  Stalker pomalounku míří do lisoven

  Autor: Černobylská třínohá ještěrka | Zdroj: Oblivion-Lost

  Kdo by to byl řekl, že po bezmála pěti letech ořezávání, dezinformací, zklamání, předčasných výbuchů optimismu, velkohubých tiskových prohlášení a nadšených previews budu mít jednou možnost zvolat "placky se Stalkerem se už vesele lisujou!", a přitom nelhat. Pokud tedy máte 18+ (na titul byl uvalen prakticky ten nejtvrdší možný rating, takže jsem moc a moc zvědav, co všechno se ve hře bude dít :)), ne až tak úplně prázdné prasátko a jste ochotni zkousnout fakt, že se hra nebude tvářit tolik RPGčkózně jak se ještě loňskou zimu statečně tvářila, 23. březen je prostě vaše datum.  1.3.2007 . . . The Fall: Last Days of Gaia - recenze české verze

  Autor: Ještěrka | Zdroj: Tiscali Games

  Server Tiscali Games předevčírem přichvátal s celkem kladnou recenzí české verze jednoho z nejpodceňovanějších Německých RPG (kdo by si ho taky všímal, když pěknou řádku měsíců existovalo jen v GER verzi). Postapokalyptické kooperativní RPGčko je celkem za lidovku dostupné třeba tady a pokud jste na vážkách, tady máte ve zkratce verdikt Jiřího Sládka:
  "Fallout 3 to není, ale spousta hráčů se může dost dobře pobavit. Nejde ale určitě o masovku, spíš o titul pro náročnější hráče. Trochu jsme se báli také avizované zabugovanosti původní německé verze, ale český retail je již dobře „opečován“ a hra tak žádné výraznější chyby neobsahuje. Pokud máte rádi chytrá RPG a jste ochotni připustit, že do postapokylyptického prostředí může být zasazena i jiná dobrá hra nežli váš milovaný Fallout, berte všemi deseti."


  Rozhýbete na své šunce Stalkera?

  Autor: Černobylská třínohá ještěrka | Zdroj: Tiscali Games

  Na Tiscali se rovněž objevil zajímavý článek, převzatý odkudsi z Driven Heaven, který referuje o tom, kolik výkonu vaší grafické karty si asi kvapem se blížící Ukrajinský mazlík uzme. Jelikož Stalker vypadá i po pěti letech vývoje slušně a počítá s desítkama km2 živé a interaktivní přírody, rychlými změnami počasí, počítá i s maximálním využitím dynamických světel/stínování a tak podobně, není na tom beta co do plynulosti nejlépe, takže někteří budou muset chtě nechtě volit mezi DX8 chudobou a našlapaným DX9, který ale "chodí" zhruba jako Ukrajinské diapozitivy z dovolené...  -zpět-

  Staň se pomocníkem při tvorbě, nakrm Šílenou brahmínu!:)
  Stránky v EN

  No Mutants Allowed
  Fallout Wiki
  Fallout Database

  Modifikace v CZ

  Fallout:Resurrection
  Fallout et tu
  Fallout 2 Restoration Project a neof.patch
  Fallout:BGE (dead)
  Fallout:Yurop (dead)

  Modifikace v EN

  Vault-Tec Labs
  Fallout 2 Restoration Project a neof.patch
  Fallout of Nevada
  MIB88: Megamod
  Last Hope
  Fallout et tu  Sponzoři VŠB

  TOPlist

  .. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. irc channel .. kniha hostí .. fórum .. archiv..