Vault šílené brahmíny - největší stránka o sérii Fallout v češtině i slovenčine | Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics, Fallout 3, Fallout New Vegas, FOnline, Fallout 4
... vstup do vaultu ... orientace ... vaultmasteři ... kontakt ... poslat novinku ... fórum ... archiv ..

Fallout

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
vault-boyové
holodisky
konce
texty ze hry
vychytávky
archiv zvuků
screenshoty
demo
wiki
fórum
download

Fallout 2

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
předměty
zbraně
brnění
automobil
holodisky
karmické tituly
konce
texty ze hry
kulturní odkazy
zajímavé sejvy
vychytávky
screenshoty
archiv zvuků
mapper
modifikace
wiki
fórum
download

Fallout Tactics

novinky
recenze
návod
charakter
mise
náhodné lokace
zbraně
brnění
vozidla
holodisky
drogy
screenshoty
multiplayer
hrajeme po netu
tipy a triky
editing
obličeje
modifikace
wiki
fórum
download

Fallout: New Vegas

novinky
recenze
hráčské recenze
návod
spolubojovníci
screenshoty
videa
zbraně
download
wiki
fórum

FOnline

novinky
faq
fórum
FOnline: 2238
status
server-boy 2238
manuál
mapy
instalace
screenshoty
gang VŠB
wiki-boy 2000
download
The Life After
status
manuál

Společné

bible
časová osa
bestiář
pitevna
traity
perky
technologie
zbraně vs. realita
bugy
tajemná tajemství
technické problémy
licence

Fallout projekty

Fallout Online (V13)
Fallout 4
Fallout 3: Van Buren

Příbuzné hry

Arcanum
AshWorld
Fallout: BOS
Fallout 3
Fallout: PNP
Fallout: Warfare
Fallout Tycoon
Lionheart
STALKER
Borderlands

Hry naživo

Fallout LARP
Fallout RP
download

Soutěže

O brahmíní vemeno
screenshot měsíce
žebříček charakterů
žebříček kr. zásahů
masový hrob
rychlonožka

Zábava

povídky
poezie
knihy
komiksy
filmy
hudba
kvízy
humor

Různé

články
rozhovory
jak přežít
wallpapery
bannery
průzkum
srazy a setkání
IRC channel
odkazy

Vault šílené brahminy - největší stránka o sérii Fallout v češtině a slovenčine.
KNIHY S POSTAPO NÁMĚTEM


Zdejší seznam je pozůstatek z rané verze Madbrahmíny a je dlouhodobě neaktualizovaný. Zájemce o mnohem propracovanější seznam odkazuji na sekci našeho diskusního fóra obsahující nejlepší seznam postapo kulturních děl na Internetu. Seznam knih je zde podstatně delší.

Agent JFK 5 - 7
Pátý až sedmý díl zaběhnuté, ryze české scifi/fantasy v podání recenzenta Bodkina :)
Hodnocení: ?/10

Alej Prokletí
Další postapo, další drsný hrdina. Tentokrát sledujeme cestu odsouzeného zločince Hella, který musí radiací zamořeným územím provézt náklad léků do nakaženého města. Před očima se nám odvíjí jak nebezpečná dobrodružství, tak přerod původně asociálního hajzla v někoho, komu na lidech opravdu záleží.
Hodnocení: 8/10

Cesta Krve
Postapo z českého prostředí aneb co se stane, když se jednoho dne probudíte a zjistíte, že z většiny lidstva se staly mozkuchtivé zombie. Pokud jste čirou náhodou Maxmilián - hrdina knihy - tak bude za chvíli oživlým mrtvolám pěkně horko. Skvělá atmosféra, skvělá akce, spousta krve - co víc si přát.
Hodnocení: 8/10

České a slovenské postapo povídky
Seznam povídek uveřejněných v ČS časopisech, fanzinech a antalogiích.

Den Trifidů
Snad nejlepší kniha, ve které se lidstvo skoro zlikvidovalo. Putování chlápka, který je shodou okolností vidoucí a odolný proti trifidímu jedu (umí taky ještě dobře střílet, je odborník přes chodící plevel, jezdí s transporťákem a sluší mu to s plamenometem-prostě něco jako já:-)) vám nedovolí se od knihy odpoutat. A nenechte se zmást názvem. Tahle kniha popisuje pěkně dlouhý časový úsek.
Hodnocení: 9/10 za předpokladu, že existuje Borgy horečně hledaná Dokonalost. Jinak 10/10

Denník z Hirošimy
Napadlo vás někdy při hraní Falloutu, jaké to je být od epicentra výbuchu atomovky co by granátem dohodil? Řek bych, že ne, ve svém fallout shelteru a s výbavičkou od Kiliana se cítíte být v klidu. Tak po přečtení téhle knihy už tak klidní nebudete. Protože autor Hirošimský výbuch zažil. A protože to byl lékař zvyklý přesně popisovat (h)různé věci, doporučuju před četbou nejíst. Tohle není žádná fikce, tohle je nepříjemně přesný dokument.
Hodnocení: 7/10

Chvalozpěv na Leibowitze
Zase to někde bouchlo a tentokrát musí trosky civilizace zachraňovat církev a řád svatého Leibowitze. Věčný koloběh vzestupu a pádu lidstva na 396 stránkách.
Hodnocení: 8/10

Drsný spasitel
Tentokráte se mi do rukou dostal nový (relativně) román od Miroslava Žambocha, který se rozhodl svůj příběh zasadit do světa, kde už dávno nic není tak jak by mělo být...
Hodnocení: ?/10

Kukly
Postapokalyptika tak trochu z jiného soudku od autora skvělého Dne Trifidů.
Hodnocení: ?/10

Kyborgovo jméno
Jedná se o třetí a nejspíš i poslední příběh z Oggerdova světa. Naše trojice má tentokráte najít jednoho vědce, podezřelého z brutální vraždy. A když se jim to v zapadákově na kraji světa podaří a dostanou ho bezpečně do nejbližšího civilizovaného města, zjistí, že to nebylo až tak košer...
Hodnocení: ?/10

Luciferovo kladivo
Recenze od jednoho z pilířů českého Fallout univerza- Birdmana. Kniha pojednává o době před a po dobadu komety, která úplně změnila tvář civilizace.
Hodnocení: ?/10

Malevile
Skupina přátel přežije v hradním sklepě při stáčení vína (takže maj co chlastat :-) ) jadernou (a hodně krátkou) válku. Jak by vám bylo, kdybyste přežili 4 standardní chlapi, 1 hóóódně (67..nebo 76?) stará ženská a jeden dospělej chlap na úrovni 3letého dítěte? Není co dodat, Den trifidů má svýho bráchu (pro mnohé pokořitele).
Hodnocení: 10/10

Marťanská kronika (aneb sci-fi úchylnost)
Většina z vás se asi ptá, co může být na kolonizaci Marsu postapokalyptického. No moc toho není, snad jen pocit naprostého zmaru, zkázy, zničení všeho známého a hodně temný ironický smysl pro humor.
Hodnocení: 3/10

Mrak
Propaganda ekologických aktivistů pojatá trošku jinak, ale stále stejně blbě. A navíc s německými jmény. Radši ani nečíst.
Hodnocení: 1/10

Noc trifidů
Uplynulo 25 let. Trifidů je stále nemálo a svět navíc pohlcuje černočerná tma
Hodnocení: 8/10

Ostří ozvěny
Další příběh ze světa zničeného druhou energetickou válkou, ve kterém se setkáme se starými známými hrdiny z povídek (např: Dóm, Ikaros 1998).
Hodnocení: ?/10

Panství
Masakr v podzemí radioaktivního Londýna, aneb během psaní této knihy nebyla rozstřílena ani jedna zmutovaná krysa.
Hodnocení: 9/10

Pošťák
Jeden z pilířů postapo literatury, na kterém staví i Fallout. Když si dáte pozor, najdete sem tam nějakou věc nebo místo, které znáte i ze hry. Pustíte-li se s osamělým „hrdinou proti své vůli“ na dlouhou cestu za obnovou lidstva, určitě neprohloupíte.
Hodnocení: 8/10

Projekt Berserkr (recenze 1)
a Projekt Berserkr (recenze 2)
Středověk, kdy po sobě vojáci místo luky střílí karabinami? To není minulost... Navíc všechno pěkně po česku u nás v kotlině. Žádná pecka, ale v rámci námětu povedený.
Hodnocení: 6/10

Smrt trávy
Zabij, nebo budeš zabit - tak to holt chodí v Anglii postižené hladomorem během studené války. Pěkná knížka, která se drží všech pravidel postapokaliptický literatury.
Hodnocení: 7/10

Strážce snů
Pár (set) let po jaderném přehazování se civilizace ustálila více méně na úrovni Falloutu. Neexistují léky, vše se léčí jedem geneticky upravených hadů. Takže v podstatě doktorské drama. Nic hlubokého ani objevného, ale autorka z tématu vytěžila co se dalo a kupodivu to taky dala dohromady tak, aby to šlo číst.
Hodnocení: 5/10

Strážci Ticha
V této dvoudílné knize se lidstvo kupodivu vzájemně nevyvraždilo, stalo se to, co nás nejspíš čeká (pokud budou amíci a jim podobní nadnárodní hajzlové myslet pouze na prachy)- totálně zdevastovalo životní prostředí. Všechny metody o nápravu selhaly a zbývá už jediná možnost- většina lidí odchází do podzemních hibernačních kójí uložit se k staletému spánku a hrstka co zůstala na povrchu musí pod dozorem strážců ticha žít na úrovni doby kamenné…
Pokračování vyšlo pod názvem Tmavý odštěpek.
Hodnocení: 7/10 (chekotay 3/10)

Svědectví
Kniha, kde zjistíte co dělat, když celý svět vymře na smrtící virus a vy jste jedinný z vašeho městečka, kdo přežil... A to z psacího stroje Stephena Kinga.
Hodnocení: 8/10

Špinavá práce
Petruschkova Špinavá práce nám přináší výběr 4 povídek, zasazených do předválečného světa, jaký bychom si asi zhruba dokázali představit z atmosféry hry Fallout, a 2 povídky již z poválečného- postapokalyptického období.
Hodnocení: 9/10

Cesta (The Road)
Kniha, jež předčila má očekávání, kniha, jež získala Pulitzerovu Cenu za beletrii, kniha, jež je označována jako mistrovský kus dnešní doby- to je post- apokalyptická kniha The Road od Cormaca McCarthyo.
Hodnocení: 10/10

Tmavý odštěpek
je pokračováním Strážců ticha. Po sérii ekologických katastrof bylo vyhlášeno Moratotirum, většina obyvatel planety hibernuje a zbytek žije čistě a zeleně, na což dohlíží fanatičtí Strážci ticha. Odpadlý důstojník samozřejmě zjišťuje, že vše je jinak, a přemýšlí, jak zachránit svět, na což se nakonec stejně vykašle.
Hodnocení: 3/10

Vládci z nebes (aneb genetika je pěkná svině)
Téma vyhlazení lidsva v důsledku genetických válek je staré jako moje disketovka-aspoň půl století. Ještě starší je nápad využívat vzducholodě k boji a záchraně. Když se to skloubí s moderním ultrafeminismem, vzniká docela hustý blivajz. Tohle je titul, z něhož by se dalo vytáhnout pár dobrých nápadů-ale dalo by to práci.
Hodnocení: 3/10

Železný sen
Hitler jako autor sci-fi bestselerů a jeho vize postakatastrofické budoucnosti. Co víc k tomu dodat? Snad jen že to rozhodně stojí za přečtení.
V alternativním světě, kde knihu napsal brakový pisálek Hitler 2/10
V současnosti, kde je autorem Spinrad a kniha se čte jako mrazivá parodie na II. Světovou Válku 9/10

Staň se pomocníkem při tvorbě, nakrm Šílenou brahmínu!:)
Stránky v EN

No Mutants Allowed
Fallout Wiki
Fallout Database

Modifikace v CZ

Fallout:Resurrection
Fallout et tu
Fallout 2 Restoration Project a neof.patch
Fallout:BGE (dead)
Fallout:Yurop (dead)

Modifikace v EN

Vault-Tec Labs
Fallout 2 Restoration Project a neof.patch
Fallout of Nevada
MIB88: Megamod
Last Hope
Fallout et tuSponzoři VŠB

TOPlist

.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. irc channel .. kniha hostí .. fórum .. archiv..