Vault šílené brahmíny - největší stránka o sérii Fallout v češtině i slovenčine | Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics, Fallout 3, Fallout New Vegas, FOnline, Fallout 4
... vstup do vaultu ... orientace ... vaultmasteři ... kontakt ... poslat novinku ... fórum ... archiv ..

Fallout

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
vault-boyové
holodisky
konce
texty ze hry
vychytávky
archiv zvuků
screenshoty
demo
wiki
fórum
download

Fallout 2

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
předměty
zbraně
brnění
automobil
holodisky
karmické tituly
konce
texty ze hry
kulturní odkazy
zajímavé sejvy
vychytávky
screenshoty
archiv zvuků
mapper
modifikace
wiki
fórum
download

Fallout Tactics

novinky
recenze
návod
charakter
mise
náhodné lokace
zbraně
brnění
vozidla
holodisky
drogy
screenshoty
multiplayer
hrajeme po netu
tipy a triky
editing
obličeje
modifikace
wiki
fórum
download

Fallout: New Vegas

novinky
recenze
hráčské recenze
návod
spolubojovníci
screenshoty
videa
zbraně
download
wiki
fórum

FOnline

novinky
faq
fórum
FOnline: 2238
status
server-boy 2238
manuál
mapy
instalace
screenshoty
gang VŠB
wiki-boy 2000
download
The Life After
status
manuál

Společné

bible
časová osa
bestiář
pitevna
traity
perky
technologie
zbraně vs. realita
bugy
tajemná tajemství
technické problémy
licence

Fallout projekty

Fallout Online (V13)
Fallout 4
Fallout 3: Van Buren

Příbuzné hry

Arcanum
AshWorld
Fallout: BOS
Fallout 3
Fallout: PNP
Fallout: Warfare
Fallout Tycoon
Lionheart
STALKER
Borderlands

Hry naživo

Fallout LARP
Fallout RP
download

Soutěže

O brahmíní vemeno
screenshot měsíce
žebříček charakterů
žebříček kr. zásahů
masový hrob
rychlonožka

Zábava

povídky
poezie
knihy
komiksy
filmy
hudba
kvízy
humor

Různé

články
rozhovory
jak přežít
wallpapery
bannery
průzkum
srazy a setkání
IRC channel
odkazy

Vault šílené brahminy - největší stránka o sérii Fallout v češtině a slovenčine.


VYCHYTÁVKY ANEB NA CO JSTE VE FALLOUTU 2 MOŽNÁ NEPŘIŠLIJak se za dobráka dostat ke zbraním v Broken Hills: V Broken Hills je v podzemí obchodu se smíšeným zbožím malý sklad zbraní, to asi všichni vědí a asi také víte, že pokud se do něj chcete dostat, musíte se přiklonit ke zlé straně. Ovšem jde to i jinak! V místním baru si dejte 10x pivo a pokaždé dejte Philovi spropitné $2, po desátém pivu vám barman za odměnu řekne, že pod obchodem je to skladiště. Zajděte za prodavačkou, promluvte s ní a řekněte jí, že informaci máte ze spolehlivého zdroje a že chcete ukončit nadvládu mutantů- a máte vstup volný.

Do Navarra snadno a rychle: Do Navarra se jde dostat bez boje i s nízkou řečí, jak na to? U čerpací stanice se Chrise zeptejte, co je to tady a pak ihned ukončete rozhovor. Pak jděte po pěšince až k hlavní bráně. S nikým se tam nebavte a projděte za levou budkou až za stráže- a jste tam. Jednoduché a účinné. Pro lepší představivost jsem pro vás natípal pár obrázků.

Jak se dostat ke čtyřem bednám v Broken Hills: Stoupnete si co nejblíže ke konci plotu a kliknete do rohu budovy a plotu. Jste tam, před vámi leží čtyři bedny. Musíte mít vypnuté běhání. Obrázek s postupem jak se tam dostat od Hadoka si prohlédněte tady. Jetli se k bednám přesto nemůžete dostat, stáhněte si tento save. Obsah beden: první (prázdná), druhá, třetí, čtvrtá.

Jak se dostat tam, kam vás pustit nechtějí: Jestli vám řekla Lynnete, že se do Vaultu 8 bez jejího svolení nedostanete, tak to je holka na velkém omylu. Na mapě světa se dostaňte do zeleného kolečka Vault City, klikněte na obrácený trojúhelník a na mapě města zmáčkněte na klávesnici číslo 4. Hle, najednou jste v 1. patře Vaultu 8! Chcete se podívat do raketoplánu Hubologistů? Na mapě SF zmáčkněte pětku. Je to sice podvod, ale k výzkumným účelům ohledně Falloutu 2 je to celkem užitečná pomůcka. Tento trik jde samozřejmě užít i v dalších městech. Taky je seznam (názvy lokací jsou shodné s uloženými pozicemi):

  New Reno San Francisco NCR
1 Ulice pannen Čínská čtvrt Bazar
2 Druhá ulice Přístav - chyba při načítání -
3 Obchodní čtvrt Tanker Centrum
4 Východní čtvrt Přistávací dráha ( 1, 2, 3, 4, 5) Budova koncilu
5 Čerpací stanice Vnitřek raketoplánu ( 1, 2) Westinův ranč
6 Boxerský ring Základna Hubologistů Pastviny
7 Přistávací zóna vertibirdů Bunkr Bratrstva (Shi)  
  Klamath Modoc Redding
1 Centrum Hlavní ulice Centrum
2 Lovecká čtvrt Hostinec Vchod do dolu
3 Krysí jeskyně Pastviny brahmin Důl 1.patro
4 Lesík Farrelova zahrada Vstup do dolů
5 Pastviny Jeskyně pod záchodem Tunely
6 Soutěska Městská studna Chodby
  Arroyo (před nalezením V13) Vault 15 Armádní sklad Sierra
1 Most Vault 15 Bitevní pláň
2 Vesnice Vault 15 Ubikace
3 Vchod do chrámu - chyba při načítání - Sklady a dílny
4 Les 1. patro Kybernetická laboratoř
5 Síně chrámu Východní vstup Biologická laboratoř
  Vault city Gecko Bandité
1 Předměstí Osada Ležení bandit
2 Centrum Elektrárna Ležení bandit
3 Senát Smetiště Vchod do jeskyně
4 Vault: 1.patro Podzemní chodby  
  Den Broken Hills Vault 13
1 Východní část Centrum Jeskyně
2 Západní část Kolonie 1. patro
3 Obytná čtvrt    
  Vojenská báze Navarro  
1   Čerpací stanice  
? - chyba při načítání -    

Jak získat Baseballovou pálku: Pokud chcete vlastnit tento držkodrtič postupujte takto:

 • Pálku hledejte v New Renu.
 • Řekněte paní Wrightové (která je členkou Ligy proti alkoholismu), že její horší polovičku pálí načerno chlast.
 • Paničku to dost rozhodí a tak jí dejte čas, aby se uklidnila a podnikla nějaká soukromá šetření. Ráno si s ní dejte spicha v západní části města u kostela.
 • Dá vám za úkol zničit palírnu jejího muže, která je ve sklepení místní vlakové stanice. Sabotáž provedete aplikací schopnosti Opravář na nejzápadnější destilační přístroj.
 • Vraťe se k Wrightce a přijměte odměnu – Bejzbólici.

Jak se rychle dostat do Vaultu 8: Nemusíte plnit žádný úkol ani testy, nemusíte dokonce mít ani propustku. Stačí jen dementní postava (In. <3) a na celnici(budova vpravo od brány do vnitřního města) si promluvit se Skeevem a budete tam zavedeni coby otrok- ovšem můžete kdykoliv odejít.
Další možnost je o něco snažší- postavte se před vchod do Vaultu, musíte stát docela blízko, ale ne zas tak, aby vás stráže vyhodily, zapněte bojový mód a vběhněte dovnitř. Jakmile Vault opustíte, budete opět jen vyhozeni strážemi a stejným způsobem se můžete kdykoliv vrátit.

Jak získat mikro-fůzní články zdarma: Jestli chcete nějaké fúzní baterie navíc, běžte do stájí v New Renu a poohlédněte se po brahmíně, která bučí trošku jinak – pak ji prozkoumejte – jestli se objeví popis: zuřivá brahmína s podrážděným žaludkem, uložte hru a užijte na ni schopnost Doktor. Máte 3 pokusy na to zjistit, co má v žaludku, než se naštve a zaútočí. Když uspějete, získáte 3 fúsní baterie a nějaké zkušenostní body.

 • Další články můžete najít ve Vaultu 8- stačí v druhém patře Vaultu opravit poškozený ventilátor- najdete tam 50 baterií.
 • Další možností je náhodné setkání- A Tin Woodsman- vezměte plechovku oleje opodál a použijte ji na vojáka- dostanete 150 čánků.

Jak získat trochu HitBodů: Potřebuješ Štěstí 9-10 a musíš toho patoku (Alkohol-Z) v baru ve Vault City vypít asi 100 panáků. Při Štěstí 9 dostaneš 2 HP, při Štěstí 10 až 10 HP. Postavy s nízkým Štěstím naopak dostávají penaltu. Při Š. 1 jsou to 4 HP, při Š. 2 jen 2 HP. U Autodoka na předměstí Vault City to funguje takhle:

 • jestli se vám nepovedlo Autodoka opravit a vaše Int. je pod 3, promluvte si s doktorem Andrewem
 • když jste zranění požádejte ho o léčbu
 • poté co jste skončili s léčebnou kůrou, řekněte si doktorovi o “ještě jednu jízdu”. Jestli máte Š. pod 9, získáte 2 HP navíc. Při Š. 9-10 dostanete 4 HP.

Jak slušně vydělat: Jděte do Denu a od Becky přijměte úkol- dostat z Freda dlužené peníze. Freda najdete v domku opodál (nad Smittyho vrakovištěm)- poznáte ho podle toho, že je plný feťáků. Promluvte s ním a pomožte mu s půlkou dluhu. Požádá vás, aby jste mu půjčili další peníze, že má rozjetou velkou věc, nebojte se a půjčete mu je, není to mnoho a když se za ním po pár měsících vrátíte, přivítá vás v nóbl obleku a za vaši laskavost vám věnuje 2000 dolarů, 200 mikrofůzních článků, 200 malých energetických článků a plasmový granát.

Jak získat Dogmeata(žeryka): Tohoto, pro většinu lidí nejoblíbenějšího, psího parťáka Falloutu 1 můžete naverbovat i ve dvojce. Nachází se v lokaci Kavárna u ztracených snů (Café of broken dreams), musíte si sundat zbroj (musí být vidět oblek zakladatele) a promluvte s ním.

Jak získat silnou zbraň, která nepotřebuje náboje: Narazíte-li na lokaci Strážce věčnosti (Guardian of forever), použijte kamenný kruh- budete přeneseni do Vaultu 13, když ještě fungoval vodní čip. Zajděte do skladu (zbraní) a na podlaze naleznete Solární scorcher- pistoli nabíjenou sluncem. Ven se dostanete použitím počítače v řídící místnosti. (pípajícího)

Jak získat róbu strážce mostu: Róbu můžete získat buď zabitím strážce, což je ovšem zdlouhavé, mnohem lepší je, odpovědět mu na 2 otázky správně a na třetí odpovědět otázkou (tou co nezačíná Uh…), strážce zemře a vy si můžete vzít jeho róbu (velmi slušně chrání). Popis setkání se Strážcem mostu smrti se screenshoty.

Jak získat lékařský PipBoy modul: Vezměte si brýle od inteligentního škorpiona v Broken Hills a dejte je Renescovi v New Renu. Pak se jej 20x zeptejte, jak se mu nové brýle zamlouvají a dostanete modul pro Pip-Boye zvyšující lékařské dovednosti:
Lékařský PipBoy modul (PipBoy Medical Enhaucer)

Stimpaková smrt: Pokud potřebujete někoho zabít a nevzbudit pozornost, vezměte pár superstimpaků a použijte je na cílovou osobu- poté v pip-boyi nastavte, že chcete počkat 10 minut, postižená osoba natáhne bačkory. Nefunguje to na všechny a každý snese jiné množství superstimpaků. Kněz v NCR tři, Westin jeden a prezident Richardson sedm.

Dvojí zkušenost Chcete o 5000 zkušeností více za doplnění paliva do tankeru? Není problém, ale musíte mít trošku větší vědu. Stačí, když zachráníte Suzy a poprosíte Badgera, aby vám sehnal palivo. Poté zaběhnete ke Shi, kde se hacknete do počítače a palivo do tankeru převedete (5000exp). Počkejte 3 dny a zajděte za Badgerem, zeptejte se ho na palivo a máte dalších 5000 exp.

Úpravy kvérú zadara Chcete si nechat upravit nějakou bouchačku, ale máte málo peněz? Není problém- zajděte do Obchodní čtvrti New Rena, konkrétně na levou stranu New Reno Arms (ten spodní barák jak u něj parkuje vaše auto) a odemkněte horní vchod- dostanete se dovnitř, kde projděte dalšími dveřmi do místnosti, se spoustou polic hlídaných hafany- za policemi se nacházejí schody do sklepa (doporučuji tam jít rychle, protože hafíci štěkají, což přiláká prodavače- ale klidně ho můžete sejmout:). Ve sklepě se prochází Algernon, je to vpodstatě blázen, ale nechte ho prohrabat vaše věci jestli se v nich nenachází něco k vylepšení, pokud ano, klidně to svěřte jeho šikovným rukám. Je to také jediný člověk, který vám dokáže udělat Turboplazmovou pušku.

Jak si do nové hry přenést vybavení Pokud máte již rozehranou (dohranou) hru a chcete začít novou ovšem je vám líto, že vybavení, které jste předtím měli budete muset znovu získávat nebo jen nechcete začínat s holýma rukama, není nic jednoduššího než použít tento trik: V rozehrané hře si vyhlédněte nějaké odlehlé místečko, kde nejsou žádní NPC, nemusíte plnit úkoly atp. (mohlo by se stát, že pak budou splněny nebo nebude možné je splnit) samozřejmě by mělo být někde, kam se můžete na začátku hry lehce dostat např. kaňon v Klamathu. Nějakému parťákovi dejte vybavení, které chcete v nové hře používat (např. Cassidymu, na tom je to ozkoušené), nechejte jej tam čekat a odejděte. Poté hru uložte a odejděte do windows. Z data/savegame/slotXX (xx=ten save, kde čeká Cassidy v kaňonu) přehrajte soubor "Klamcanyn.sav" do slotu nově rozehrané hry. Poté znovu spusťte F2 a nahrajte nově rozehranou hru- jděte do kaňonu, kde na vás bude čekat Cassidy ze vším co jste mu dali. Funguje to i když věci necháte jen tak položené na zemi, ale pak budete muset vzít každou zvlášť a jestli si jich tam necháte hodně, zabere vám jejich sbírání hodně času. Pozn. pro jistotu si původní Klamcanyn.sav zálohujte.

Brahmína Bess: Asi víte o tom, že za pár zkušenostních bodů můžete vyléčit ležící brahmínu Bess v Modocu. Už méně známý je ale fakt, že ji lze také prodat řezníkovi a ještě méně lidí ví, že ji poté mohou znovu osvobodit. Tady je stručný a doufejme že přesný návod:
1. Vyléčte Bess. To by neměl být problém ani s nízkým skillem Doctor, protože máte prakticky neomezené množství pokusů. (doporučuji mít skill doktor min. 80%)
2. Navštivte obchodníka se sušeným masem Grishama (chlápek, kterému můžete ohlídat brahmíni stádo. Asi nejproslulejší je svými vdavek a ženitby chtivými potomky).
3. Bess vás bude z vděčnosti následovat jako pejsek přímo do domku obchodníka.
4. Nabídněte mu ji na porážku. Já vím – je to sviňárna, ale vše jde napravit.
5. Po úspěšném uzavření obchodu zajděte do stájí/jatek nad Grishamovým domem a najděte Bess.
6. Řeknetě jí, že jste ji přišel osvobodit. Pak otevřete zadní vrata. Zdrhnout budou chtít všechny krávy a může se snadno stát, že se jednoduše vzpříčí ve dveřích a už se nehnou ani tam ani zpět. Mělo by stačit jen jim znovu otevřít vrátka, která se ráda sama zavírají.
7. Pokud jste už splnili úkol úkol s hlídáním brahmín, nečeká vás nic dalšího. Pokud jste však Bess pustili před hlídáním stáda a ona utekla i se zbytkem brahmín, můžete po pár dnech v poušti nalézt 8 mrtvých kraviček. Devátá Bessie mezi nimi není, tak můžeme předpokládat, že buďto přežila nebo už dávno skončila v žaludku nějakého nájezdníka.
Po celé téhle brahmíní osvobozovací akci se ovšem připravte na to, že farmáři v Modocu vás příliš v lásce mít nebudou – i po splnění všech questů pro město budete mít u nich nejvýš neutrální reputaci.
Celou operaci si mohou díky JaWovi prohlédnout v obrázkové podobě i ti méně gramotní z nás :)

Kariéra ve Vault City: Chcete být Kapitánem stráží Vault City? Čtete správně. Stačí jen trocha řitního alpinismu a cesta k vytouženým prýmkům a společným sprchám policajtů, kde se urostlí strážci zákona navzájem mydlí a...ehm...prostě je volná. Tady je návod:
1. Požadavky: Řeč min. 75% + Charisma min. 7 + Občan VC,
2. Promluvte si s Lynette, aniž byste tu namyšlenou fašistickou děvku zabili,
3. Volte odpovědi, které ji titulují „První Občan“ včetně možností typu „Sbohem, už musím jít, První Občane“ apod.,
4. Zastavte nájezdníky, ukažte Lynette ukořistěnou účetní knihu a Bishopův holodisk s popisem jeho pletek s NCR (holodisk je v Bishopově sejfu v New Renu),
5. Potom dopravte na Lynettinu žádost holodisk Westinovi do NCR, Když se po úspěšném splnění úkolu vrátíte do VC a Lynette si vás dost váží, jmenuje vás Kapitánem stráží,
Většina dialogů s občany VC se změní. Hlavně hovor se seržantem Starkem, kterého vaše povýšení rozhodně nepotěší. Vemte k němu pro legraci a pár XP bodů Cassidiho a konfrontujte je v souvislosti se Starkovým přepadením Cassidiho baru.
Aby se vám tohle všechno povedlo, musí vás Lynette dostatečně respektovat (ukazatel respektu aspoň na stupni 10). Toho docílíte nejlépe oslovováním „První Občane“. Nejvíce takových odpovědí najdete v rozhovoru o V13. Až se stanete Občanem VC a pokud jste V13 ještě nenašli, ptejte se Lynette opakovaně (třeba 20 x): „První Občane, je pro mě velmi důležité najít lokaci Vaultu mých předků. Kdybyste mi dovolila prohledat vaše archivy, byl bych vám velmi vděčný.“ Pak se ji snažte moc nenasrat. Varování: Nezkoušejte mluvit s Lynette pokud ještě nejste Občanem VC. Takový rozhovor s vandrákem z pustin Lynette jen nasere a sníží u ní vaší reputaci o 1 bod.

Ženské hrdinky: Vytvořte si ženskou postavu ne starší než 20 let s perky gifted, sex appeal a Charismou na 10. Teď se můžete prakticky prošukat celou hrou.
-V bordelu Kočičí pracka si můžete domluvit lesbické rande s Bordelmamá: zeptá se vás co chcete – řekněte, že ji a ona vás pozve na rande po skončení hry.
-Můžete se pomilovat i s lídrem toho tříčlenného gangu v Denu.
-Na druhé mapě v Denu se nechte v kavárně sbalit jedním dědkem. Dostanete 200 babek a když den počkáte, až se z toho staroušek zmátoří, můžete si to zopakovat.
-Od Metzgera dostanete, po souloži s ním, poloviční slevu na Vica.
-Získáte-li do party Myrona dostanete z něj úplně nové hlášky o vaší kráse a už se ho prakticky nezbavíte. Prostě vše jako v reálném životě – že děvčata ;}
-Když budete opravu hodně úspěšná děvka, jedna z nafukovacích mařen ve hře ponese vaše jméno.
-Když svoji ženskou postavu pojmenujete Buffy (Zabíječka upírů), tak vám v Denu majitelka kasina Becky věnuje hromadu cenného vybavení.

Záporňácké blbinky: Jestli se v Modocu vdáte nebo oženíte a během cesty o svou drahou polovičku přijdete (doporučuju ránu do týla z devítky), můžete se do městečka vrátit, o jejich smrti poreferovat tchánovi, a když budete přitom dost hrubí a sprostí, trefí ho šlak.
-Když se budete chovat jako pravý hard-core záporňák a karma vám klesne hodně pod nulu, bude na plakátech ve městě vaše jméno s vypsanou odměnou. Po vaší stopě se vydají taky lovci odměn vybavení gauss puškami – už žádné problémy s náboji!

Po dohrání hry: Po shlédnutí závěrečných titulků se vás hra zeptá, jestli chcete pokračovat- můžete tak hrát klidně do nekonečna, ale tentokrát vás všichni budou oslavovat jako zachránce světa a objeví se několik bonusových věciček:
- otec Tully vám dá knihu zvanou Fallout 2. Typy a triky- po každém přečtení přidá 10 000 zkušeností a všechny skilly budou na maximu
- V počítači ve Vault City si budete moci přečíst poznámky návrháře Vault City, které po přečtení přidají 20 000 exp.
- Pokud jste si nenechali po celou dobu hraní v New Reno ukrást auto a učiníte tak až po dohrání, dostanete nejen standardní upgrade, ale můžete si nechat nainstalovat gravitační disky- díky nim vaše auto bude obrovskou rychlostí létat nad pouští a nebude brát téměř žádné palivo.
- Slečna Kitty v kočičí pacce se s vámi vyspí zcela zdarma
- V pornostudiu New Rena můžete svůj příběh nechat zpracovat jako pornofilm
- A kdoví co ještě…

Jak získat Svatý ruční granát? Ve startovacím menu zmáčkněte CTRL+R. Ve výběru map si vyberte RNDHOLY2.map. Ocitnete se na mapě Vorpal rat, kde ale zatím nejde nic moc dělat. Sejvněte a mapu zase opusťte pomocí CTRL+R. Loadněte a vstoupíte přímo do boje Vorpal krysy s rytíři krále Artuše. Nevšímejte si jich a vstupte do jeskyně, kde v bedně objevíte SVATÝ RUČNÍ GRANÁT s 300-500 dmg! Poté opusťte jeskyni. Ocitnete se tváří v tvář útočící kryse, která vám ovšem nemůže nijak ublížit (asi bug – celá mapa je vlastně nedodělek). Znovu sejvněte a vyzkoušejte granát na vojácích Bratrstva a kryse. Někdy jí sice granát nic neudělá, ale někdy způsobí damage až 9990. Artuš bohužel na objevení granátu nijak nereaguje. Můžete zkusit i něco jiného – opusťte mapu s granátem – poběžte na výchozí stanoviště napravo. Octnete se na mapě světa poblíž Arroya...a můžete si zahrát s tou milou bábinkou Stařešinou nebo Hakuninem na chytanou :) Screenshoty jsou zde.

Jak si v Klamathu rychle vydělat Další zajímavost se týká grázlovské rodinky bratří Duntonů. Vstupte do bojové sekvence - ukončete boj - čorkněte jim boxery - vstupte do bojové sekvence – ukončete boj - čorkněte jim boxery...atd. Proces se opakuje donekonečna a boxery se stále zázračně obnovují. Ačkoli cheaty nemám zrovna v oblibě, tohle by stálo aspoň za pokus a někomu to může přijít vhod jako zdroj peněz v ranných fázích hry. Tento fígl funguje u všech verzí hry.

Miria za 50 babek Nevím jistě, jestli to tedy funguje i u ženicha, ale Miria jde údajně prodat v New Renu do porno studia Korsických bratří asi za 50 babek jako hlavní hvězda. A pak že ženské se hodí jen na umývání nádobí...

Alien Blaster v F2 Taky se vám stýskalo po smrtícím Alien Blasteru z F1 a skvělé animaci lidí umírajících v krutých elektrických křečích? S trochou štěstí a trpělivosti jej můžete získat i ve Falloutu 2. Stačí, když prozkoumáte horní okraj mapy přesně na sever od Modocu. Po nějakém čase byste měli narazit na náhodné setkání „Obchodník a stráže“ (Trader and guards). Chlápek jménem Willy se vám pokusí vnutit své zboží, avšak svými bláboly podomního obchodníka vás znudí natolik, že usnete. Musíte se pak rozhodnout, zda předražené zboží koupit naslepo (což se někdy může vyplatit: V závislosti na vašem levelu dostanete vše od naostřeného oštěpu, přes ripper po rotačák a občas i onen bájný Alien Blaster). Jak na něj vyzrát? Jednoduše jej před započetím rozhovoru prošacujte a hned budete vědět, jestli stojí za to šáhnout po šrajtofli. Jak jsem si vyzkoušel není ani žádný problém přepnout se z hovoru přímo do obchodního okna. Alien Blaster se však objeví jen velmi zřídka. Pokud se rozhodnete poušť od tohohle šmelináře očistit, můžete od jeho stráží získat hezkou sbírku antikvárních a ve hře dosti vzácných Mauserů. Willy je ovšem zdá se nesmrtelný, protože i když jej vykucháte, místo řádného tlení v poušti jej po čase můžete potkat znovu, jakoby se nic nestalo...

Kočičí Packy do každé pracky Chtěli by jste vlastnit všechny vydání časopisku Kočičí Packa? Maik Jestrey je všechny vyhledal a napsal jejich seznam i s přibližnou lokací:
Klamath - V místnosti se zamčenými dveřmi u bratrů Duntnových.
Den - U Flicka v obchodě, ale vyskytuje se jen někdy.
Vault City - Ve vedlejší místnosti vedle Cassidiho - A druhý ve Vaultu v druhém patře, místnost dole vpravo
Broken Hils - V Markusovým domě v koši na terase
New Reno - Jeden ve stájích blízko Myrona - A druhý nahoře v Bishopově trezoru nebo někde poblíž
Sierra Army Depot - ve třetím patře (nebo že by v prvním?:)
Vault 15 - Je ve vaultu ve druhém patře
Navarro - V hangáru verdibirdů v jedné ze skříněk
Bandité - No, a jeden mají nájezdníci, kteří ohrožují Vault city, je myslím v trezoru

Proti kriminalitě mládeže Taky jste už někdy procházeli Denem, drželi si kapsy tak křečovitě, že by vás mohli považovat za přeborníka v kapesním kulečníku a jen tiše doufali, že tentokrát snad uniknete pozornosti těch roztomilých dětiček s hbitými, zlodějskými prstíky? Znáte ten pocit, kdy byste se raději vrátili zpátky v čase a nasadili jejich fotrům vlastnoručně gumu, aby se ti zmetci nikdy nenarodili, než se trmácet zpět do Denu a marně pátrat po questovém předmětu nebo vaší oblíbené zbrani (většinou stačí proklepnout toho taliánského překupníka, ale i tak to nasere)? Nuže nyní se dozvíte jak na ně, aniž by se na vás přilepil nepěkný perk Child Killer a nešlo vám po krku celé město. Nejde to moc posuzovat jako easter egg nebo cheat a v podstatě je to metoda velice primitivní, ale také velice zábavná a velice - VELICE uspokojující! Takže:

 • vyprázdněte kapsy nebo kde to vlastně nosíte ty rotační kulomety, náboje pro gardu vojáků a květináč petúnií (já to ani nechci vědět) a nechte si jen štangli dynamitu
 • nastavte detonátor dynamitu tak na deset minut a dynamit znovu zvedněte (už tušíte? :)
 • zařvěte: „Nechte maličkých ke mě přijíti!“ (po vzoru Ježíška a Marca Dutrouxe) nebo k nim jednoduše přistupte sami nechte se prošacovat
 • počkejte v bezpečné vzdálenosti (ale na dohled :) deset minut
 • BUM
 • celý proces opakujte až do úplného vyhlazení nejmladšího pokolení Denu
Ještě několik příštích generací si bude vykládat o náhlé epidemii explozivní plynatosti, která postihla ty nejmladší...

Třetí část Denu: Obytná čtvrť V češtině má název Obytná čtvrť, v angličtině Residential. Dostanete se do ní tak, že při pohledu na mapu Denu (z mapy světa klikněte na Den a zobrazí se podmapy) zmáčknete na klávesnici 3. Nic víc, nic míň. Dostanete se do odvrácené strany Denu, která nejspíš sloužila jako testovací mapa nebo co. Lidičkové tam moc hovorní nejsou – dostanete z nich jen hlášky jako: „Já se tady schovávám.“ „Promiňte.“ Prokecat jen s Annou (duchem), který se po půlnoci zjevuje v jednom z domů. Můžete osvobodit ducha pravé Anny (Den: Východní čtvrť), ukrást jí rychle přívěsek zpátky a udělat to samé z druhou Annou (tou v Obchodní čtvrti). Pak pochováte obě kostřičky a dostanete dvojnásobek zkušenostních bodů a karmy. V pravém horním rohu je Smitty (asi brácha Sittyho ze západní části Denu. A taky dělá na vrakáči), který také jako jediný má ve skříni poblíž aspoň něco – lopatu. Lopatu ve skříni má, ale rozkecat nijak nejde. Ve zbytku lokace už nic dalšího není...Jen snad ještě jedna zajímavost. V této části Denu není nikdy noc, správně řečeno, nikdy se nesetmí a je pořád světlo. Tady jsou mapy ke stažení: zmenšená (297kB) a bitmapa velikosti 7,59 MB, zabalená ve formátu ACE na 0,99 MB. Screenshoty a přesný popis mapy najdete zde.

Nedokončená práce Fallout dvě je opravdu obrovská hra, a to jak velikostí map tak množstvím úkolů a spletitým příběhem. Její tvůrci ovšem původně plánovali udělat ji ještě mnohem větší. Z jejich idey zůstalo zachováno jen několik zbytků, které dodnes způsobují mezi hráči pozdvižení a dohady, jak je řešit. Povedlo se mi objevit opravdu obří návod s mnoha pro mě dosud neznámými fakty. *) Podívejme se s jeho pomocí na několik takových polovičatých, neřešitelných questů:

 • Quest v Klamathu, kdy mělo být možno usvědčit bratry Duntonovy pomocí nalezených radškorpioních klepet.
 • Druhé setkání s Artušem a jeho rytíři, kde jste měli čelit Vorpal kryse a nalézt Svatý granát.
 • Sulikova sestra – asi nejdiskutovanější nedořešený quest. Podle Chrise Avellona z ní brzy sešlo a nikdy ani nebylo rozhodnuto, kde by se měla ve hře nacházet.
 • Druhá vesnička domorodců – údajně plánované Sulikovo rodiště. Měla se rozkládat na pobřeží mezi Arroyem a Navarem.
 • Opatství (Abbey) severně od Gecka, s tlupou mnichů shromažďujících předválečné vědomosti. Tady jste také měli narazit na stařičkého Iana z Falloutu 1.
 • Rozsáhlá podzemní základna EPA se sedmi poschodími napěchovanými technikou, umělými inteligencemi a zbraněmi. Snad to měla být ta předválečná báze o které se údajně zmiňuje Myron.
 • Diplomaticky zaměřený charakter měl být schopen přechytračit nájezdníky bez boje jen hovorem s domorodcem Chodící Stín (Shadow-Who-Walks).
 • Mělo jít dát malé zlodějíčky z Denu do sirotčince (patrně vedeného Mámou).
 • Také zabití Metzgera mělo být součástí nějakého questu.
 • Quest ke získání těla ukradeného Hubologisty Shiům. To bylo naznačeno záznamem v Shi databázi.
 • Dostat se do Enklávy pomocí vertibirdu z Navarra.
 • Mělo jít použít žlutou a červenou přístupovou kartu k přístupu do místnosti s reaktorem Enklávy.
 • Nedodělaný interiér raketoplánu Hubologů. Mělo být možné povraždit na příkaz Hubologů všechny Shi a převést k nim jejich palivo. Raketoplán se měl vznést a pak ztroskotat.

Atomová bomba, poručík Data, Elvis, BFG, JetPack… Nechte si zajít chuť, byl to jenom vtip, nic z toho ve Falloutu 2 nenajdete…


*) Návod je bohužel již nedostupný.

Staň se pomocníkem při tvorbě, nakrm Šílenou brahmínu!:)
Stránky v EN

No Mutants Allowed
Fallout Wiki
Fallout Database

Modifikace v CZ

Fallout:Resurrection
Fallout et tu
Fallout 2 Restoration Project a neof.patch
Fallout:BGE (dead)
Fallout:Yurop (dead)

Modifikace v EN

Vault-Tec Labs
Fallout 2 Restoration Project a neof.patch
Fallout of Nevada
MIB88: Megamod
Last Hope
Fallout et tuSponzoři VŠB

TOPlist

.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. irc channel .. kniha hostí .. fórum .. archiv..