Vault šílené brahmíny - největší stránka o sérii Fallout v češtině i slovenčine | Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics, Fallout 3, Fallout New Vegas, FOnline, Fallout 4
... vstup do vaultu ... orientace ... vaultmasteři ... kontakt ... poslat novinku ... fórum ... archiv ..

Fallout

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
vault-boyové
holodisky
konce
texty ze hry
vychytávky
archiv zvuků
screenshoty
demo
wiki
fórum
download

Fallout 2

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
předměty
zbraně
brnění
automobil
holodisky
karmické tituly
konce
texty ze hry
kulturní odkazy
zajímavé sejvy
vychytávky
screenshoty
archiv zvuků
mapper
modifikace
wiki
fórum
download

Fallout Tactics

novinky
recenze
návod
charakter
mise
náhodné lokace
zbraně
brnění
vozidla
holodisky
drogy
screenshoty
multiplayer
hrajeme po netu
tipy a triky
editing
obličeje
modifikace
wiki
fórum
download

Fallout: New Vegas

novinky
recenze
hráčské recenze
návod
spolubojovníci
screenshoty
videa
zbraně
download
wiki
fórum

FOnline

novinky
faq
fórum
FOnline: 2238
status
server-boy 2238
manuál
mapy
instalace
screenshoty
gang VŠB
wiki-boy 2000
download
The Life After
status
manuál

Společné

bible
časová osa
bestiář
pitevna
traity
perky
technologie
zbraně vs. realita
bugy
tajemná tajemství
technické problémy
licence

Fallout projekty

Fallout Online (V13)
Fallout 4
Fallout 3: Van Buren

Příbuzné hry

Arcanum
AshWorld
Fallout: BOS
Fallout 3
Fallout: PNP
Fallout: Warfare
Fallout Tycoon
Lionheart
STALKER
Borderlands

Hry naživo

Fallout LARP
Fallout RP
download

Soutěže

O brahmíní vemeno
screenshot měsíce
žebříček charakterů
žebříček kr. zásahů
masový hrob
rychlonožka

Zábava

povídky
poezie
knihy
komiksy
filmy
hudba
kvízy
humor

Různé

články
rozhovory
jak přežít
wallpapery
bannery
průzkum
srazy a setkání
IRC channel
odkazy

Vault šílené brahminy - největší stránka o sérii Fallout v češtině a slovenčine.
Instalace FOnline: 2238


1. Stažení hry
2. Tvorba postavy
3. První krůčky
4. Kam teď?


1. Stažení hry

1. Stáhněte instalační balíček klienta buď z ModDB nebo zde.
(k hraní FOnline potřebujete soubory master.dat a critter.dat z Falloutu 2, navíc z původního Falloutu můžete použít také hudbu)
2. Skrze updater stáhněte nejnovější soubory (nastavte ip 94.23.237.127, port 4040).
3. V nastavení (configure) zadejte správnou ip adresu a port (94.23.237.127:2238).
4. Spusťte hru.
5. Zalogujte se (hodnoty napsané v kolonkách login a password nechejte nezměněné) chvíli počkejte (klient se spojuje se serverem), poté se registrujte.
6. Můžete hrát


2. Tvorba postavy

Jakmile jste připraveni hrát FOnline: 2238 jednoduše spusťte hru. Jako první věc si musíte vytvořit postavu. Vzhledem k tomu, že jakmile je postava vytvořena není možné už nijak zasáhnout do jejího SPECIALu, tak je velice důležité si následující krok dobře promyslet a raději s zeptat zkušeněších hráčů, než zbytečně zabít čas hraním nepovedené postavy.SPECIAL definuje vaši postavu. Určuje, jestli budete čistokrevným zabijákem, vůdcem nebo doktorem.


• Strength (síla) je důležitá kvůli nosnosti vaší postavy. Nároky na sílu u zbraní se liší, ale obecně se dá říct, že cokoliv nad 6 bodů v síle je zbytečné. Navíc se často síla skoro zcela zanedbává a vužívá se perků jako HaveHo! nebo Weapon handler.
• Perception (vnímání) díky němu budete moci vidět na větší vzdálenosti. Doporučuje se mít vnímání alespoň 5. Vůdci a snipeři obvykle nejdou s vnímáním pod 9.
• Endurance (odolnost) určuje především počet vaših hitpointů a odolnosti. Sudá čísla ovlivnují vaši postavu více než lichá, proto se doporučuje mít odolnost v rozmezí 4-6-8.
• Charisma umožní vám cestovat s více lidmi a mluvit s NPC. Pro zájemce o questy, craftery nebo obchodníky se doporučuje průměrné charizma, kdežto bojové postavy často tuto statistiku naprosto ignorují.
• Intelligence čím vyšší inteligence, tím víc skill pointů dostanete každý level, proto je střední až vysoká inteligence rozhodující pro každou postavu.
• Agility (obratnost) určuje množství akčních bodů (AP). AG 3 = 6 AP ; AG 5 = 7 AP ; AG 6 = 8 AP ; AG 8 = 9 AP ; AG 10 = 10 AP.
• Luck (štěstí) S malým štěstím bude vaše postava náchylná k různým "nehodám" a bude mít sníženou šanci na kritický zásah. Se štěsím 6 si budete moct vzít všechny perky, které nějak ovlivňují právě kritické zásahy.

Traity dokreslují vlastnosti vaší postavy. Mají jak pozitivní tak i negativní efekt a například trait Good Natured vám zlepší obchodování a lékařské schopnosti, ale zato budete horší se zbraní.

Trait Sex Appeal prozatím nefunguje.


Na obrázku výše můžete vidět seznam skillů (dovedností). Skilly určují čeho je vaše postava schopna. Takzvaně "tagnuté" skilly se učíte dvakrát tak rychleji oproti normálu. Pro bojové postavy se doporučuje vyhnat skill alespoň na 200%. Ve správném rozdělení skillpointů a SPECIAL bodů leží celá alchymie tvorby postavy ve FOnline. Dobře si předem promyslet jakou postavu chcete a jak jí dosáhnout je půlka cesty.


3. První krůčky

• Jakmile se připojíte budete nejspíš chtít znát některé užitečné zkratky. Klávesa F1 vám je ukáže. Hráči nejčastěji používají klávesy Q (ukáže vám vaše zorné pole), W (ukáže váš dostřel) a A (zkratka pro útok).

• Buďte opatrní! V začátcích jsou náhodné setkání na světové mapě smrtelně nebezpečné. Dokonce i krysy vás můžou zabít, pokud nestihnete utéct. Jakmile se ale dostanete ke zbrani věci se značně zjednodušší.

• Většina měst má ohrady s brahmínami (Klamath, Modoc, Vault City, Redding, NCR...). Promluvte si s majitelem brahmín, vezměte od něj lopatu a pusťte se do odklízení brahmininců. Jakmile skončíte promluvte si znovu s majitelem, dostanete jak zátky tak zkušenosti.

• Buďte obezřetní, když jste ve městech, kde nejsou stráže (většina měst na severu). Místní gangy vás sejmou bez váhání. Můžete tu ale zkusit udělat prvních pár úkolů a značně si tak přilepšit do začátku.

• Můžete se vydat do pouště a na náhodných místech hledat základní materiály jako jsou minerály, železo, dřevo, ovoce nebo léčivé rostliny. Tyto materiály jsou potřeba pro výrobu předmětů. Jakmile máte dostatek materiálu, můžete si vyrobit nějaké primitivní nářadí a zbraně.

• Jakmile získáte svoji první zbraň snažte se vyhýbat střetům s lidmi. Raději zabíjejte masožravky, krysy, malé geckony, radškorpióny, brahmíny a podobné. Ale bacha, vlci a psi jsou velice nebezpeční.


4. Kam teď?

• Hned jak to bude možné si pořiďte 10 brahmíních kůží a postavte si stan. Ve svém stanu si můžete skladovat co se vám zachce a bude to tam bezpečně zachováno. Stan postavíte použitím science skillu na brahmíní kůže. Musíte být ale ve vhodné lokaci pro stan, kterou je obvykle obyčejná poušť.

• Sami v pustině moc dlouho nepřežijete. Snažte si udělat nějaké přátele ve městech, ale nikdy je nevoďte do svého stanu, jen pokud jim věříte. Docela dost lidí se zdržuje v NCR nebo také ve Vault City. Obě města jsou chráněná strážemi.

• Jakmile máte stabilní skupinu přátel, můžete si pořídit základnu. Je to bezpečné místo pro uschování věcí podobně jako stan, ale s několika významnými bonusy jako je workbench a podobné. Základny stojí od 30 do 130 tisíc a dají se koupit v Klamatu, Reddingu and Junktownu.

• Veškeré další informace najdete u wiki-boy 2000 nebo v herním manuálu. Můžete taky hledat pomoc na oficiálním IRC kanálu #2238 na Forestnet.org nebo můžete navštívit oficiální fórum projektu.
Staň se pomocníkem při tvorbě, nakrm Šílenou brahmínu!:)
Stránky v EN

No Mutants Allowed
Fallout Wiki
Fallout Database

Modifikace v CZ

Fallout:Resurrection
Fallout et tu
Fallout 2 Restoration Project a neof.patch
Fallout:BGE (dead)
Fallout:Yurop (dead)

Modifikace v EN

Vault-Tec Labs
Fallout 2 Restoration Project a neof.patch
Fallout of Nevada
MIB88: Megamod
Last Hope
Fallout et tuSponzoři VŠB

TOPlist

.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. irc channel .. kniha hostí .. fórum .. archiv..