Vault šílené brahmíny - největší stránka o sérii Fallout v češtině i slovenčine | Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics, Fallout 3, Fallout New Vegas, FOnline, Fallout 4
... vstup do vaultu ... orientace ... vaultmasteři ... kontakt ... poslat novinku ... fórum ... archiv ..

Fallout

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
vault-boyové
holodisky
konce
texty ze hry
vychytávky
archiv zvuků
screenshoty
demo
wiki
fórum
download

Fallout 2

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
předměty
zbraně
brnění
automobil
holodisky
karmické tituly
konce
texty ze hry
kulturní odkazy
zajímavé sejvy
vychytávky
screenshoty
archiv zvuků
mapper
modifikace
wiki
fórum
download

Fallout Tactics

novinky
recenze
návod
charakter
mise
náhodné lokace
zbraně
brnění
vozidla
holodisky
drogy
screenshoty
multiplayer
hrajeme po netu
tipy a triky
editing
obličeje
modifikace
wiki
fórum
download

Fallout: New Vegas

novinky
recenze
hráčské recenze
návod
spolubojovníci
screenshoty
videa
zbraně
download
wiki
fórum

FOnline

novinky
faq
fórum
FOnline: 2238
status
server-boy 2238
manuál
mapy
instalace
screenshoty
gang VŠB
wiki-boy 2000
download
The Life After
status
manuál

Společné

bible
časová osa
bestiář
pitevna
traity
perky
technologie
zbraně vs. realita
bugy
tajemná tajemství
technické problémy
licence

Fallout projekty

Fallout Online (V13)
Fallout 4
Fallout 3: Van Buren

Příbuzné hry

Arcanum
AshWorld
Fallout: BOS
Fallout 3
Fallout: PNP
Fallout: Warfare
Fallout Tycoon
Lionheart
STALKER
Borderlands

Hry naživo

Fallout LARP
Fallout RP
download

Soutěže

O brahmíní vemeno
screenshot měsíce
žebříček charakterů
žebříček kr. zásahů
masový hrob
rychlonožka

Zábava

povídky
poezie
knihy
komiksy
filmy
hudba
kvízy
humor

Různé

články
rozhovory
jak přežít
wallpapery
bannery
průzkum
srazy a setkání
IRC channel
odkazy

Vault šílené brahminy - největší stránka o sérii Fallout v češtině a slovenčine.


ARCHIV - KVĚTEN 2001

-zpět-31.5.2001 Do odkazu "náhodné lokace" z Fallout 2 bylo přidáno: "Nemytí vesničané honící spammera", "Šílené brahmíny", "Kavárna U ztracených snů" a "Dřevák Tin".

30.5.2001 První příspěvek do "žebříčku kritických zásahů". Editory tento týden asi nebudou. Přidán odkaz "náhodné lokace" z Fallout 2

Muselo se to stát a taky se to stalo. Po mém siláckém prohlášení , že jsem nejdrsnější Vyvolený v ČR, přišel šokující příspěvek v podobě screenshotu do "žebříčku kritických zásahů", který mě tvrdě posadil na prdel:-). Je mi líto, že může být někdo tak bezohledný, bez kousku citu a sesadit mě z vytouženého prvního místa! Jak se s tím mám vyrovnat? Je mi z toho všeho moc moc špatně, leze na mě mdloba a srdce mi buší tak, že čekám, kdy na mě přijde další, v pořadí třetí, infarkt!!! Ách.

Editory, které měly vyjít tento týden, nebyly v pátek dodány do Interplaye a proto se pravděpodobně zase opozdí!!! Doufejme a věřme, že nás překvapí (už můžou jenom překvapovat) a editory vydají co nejdříve, jinak vlezu do letadla a osobně jim přiletím nakopat prdel....Ehm....Promiňte, ale muselo to ven:-)
Už jsem to nevydržel a udělal něco do mnou milovaného Falloutu 2. Zatím jsou k vidění jen monthypythonovští "Rytíři krále Artuše" a "Strážce mostu smrti", ale je tam tolik típů, že, když si budete chtít zavzpomínat a přečtete poctivě všechno, nějaký čas vám to zabere:-). Další lokace budou časem přibývat.

28.5.2001 Aktualizace stránky-"zbraně" z FT:BOS (Throw, Traps) a "brnění"

Ze "zbraní" je hotovo všechno, kromě nábojů. Dodělal jsem" brnění" a asi se pustím do map, ještě uvidím. Jestli máte nějaké nápady tak napište nebo něco pošlete. Tento týden by měly vyjít editory, tak uvidíme, jestli nás překvapí nebo to budou dále protahovat. Už se těším na hromadu nových map, které budou vznikat. Do soutěží zatím nepřišel ani jeden příspěvek, proto jsem nucen prohlásit, že jsem ten nejtvrdší a nejdrsnější Vyvolený v České Republice a možná i na celém celičkém světě:-). Klaňte se a líbejte mi nohy, holoto, neboť já jsem Vyvolený. To by tak bylo pro dnešek všechno! P.S. Včera se pos...kazil server webzdarma, takže Vault šílené brahmíny nebyl tím pádem přístupný. Chyba tedy nebyla na mém ani na vašem přijímači.

27.5.2001 Neaktualizace stránky- prostě NIC

Bohužel, dnes pro vás nemám nic nového. Důvod? Jaro. Všechno kvete, zelená se a to je pravý důvod pro vytažení krýglů, na které se po celou zimu snášel prach. Proto jsem byl celý víkend imobilní, moje statistiky hluboce poklesly a vzhled se hrůzně změnil. Bečka (50l) sice nepadla první den, ale chybělo málo. Děkuji za pochopení u všech opilců, ožralců a násosků. Abstinenti mi mohou políbit prcinu. Děkuji.

25.5.2001 Aktualizace stránky-"download" hotov

Download je hotov. Průběžně ho budu aktualizovat. Jestli vás štve, tak jako mě, že musíte mít po ruce CD s Fallout Tactics, tak nezoufejte. Stáhněte si neoficiální patch, který při plné instalaci odstraní nesmyslné vkládání CD do mechaniky:-).

24.5.2001 Aktualizace stránky-"download"

Přidán odkaz "Download". Dnes jsem dělal, co jsem mohl a nestihl jsem ho dodělat celý, takže zítra download dodělám a doufám, že stihnu dodělat i ty zbraně, ale nevím, nevím:-).To je pro dnešek vše, tak se kochejte a stahujte o 106, ti lepší o 107.

23.5.2001 Aktualizace stránky-"zbraně" z FT:BOS

Přidán odkaz "zbraně" z Fallout Tactics. Ještě chybí dodělat "AMMO" , "THROW" a "TRAPS". Tyto odkazy budou do dvou, třech dní doplněny. Ale to hlavní tam je, tak se na to mrkněte a kdyby jste našli chybu nebo mohli něco doplnit, tak se ozvěte, zadarmo to nebude:-). Všechny názvy jsou v angličtině, až bude čeština hotova tak je doplním o české názvy. Trochu mě mrzí, že zanedbávám Fallout a hlavně Fallout 2, ale jakmile bude k FT:BOS vše hotovo, a to nebude dlouho trvat, tak se do toho pustím. Tečka. Už toho mám dneska dost, venku je hnusně pěkně, tak zajdu na pivo:-). Běžte se taky vyvenčit do zakouřené hospůdky, udělá vám to dobře:-)

21.5.2001 Aktualizace stránky-"vozidla" z FT:BOS

Přidán odkaz "vozidla" z Fallout Tactics.

Zase ovšem musím veřejně poděkovat DJ Slamákovi (Vault Budoucnosti) za to, že mně vysvětlil skloňování zájmena já. Pro ty kdo to také neumí, rychle připomenu:
singulár plurál
1. já 1. my
2. (koho, čeho) mě 2. nás
3. (komu) mně 3. nám
4. (koho, co) mě 4. nás
5. já! 5. my!
6. (o kom) mně 6. nás
7. (s kým) mnou 7. námi
To je ostudáááááá. O co vlastně jde, hned vysvětlím. Prostě a jednoduše, když jsem přidal odkaz o mé osobě, tak jsem napsal "O mě". No fuj :-). Dj Slamák mě na to decentně upozornil tím, že bych se měl naučit skloňovat zájmeno "já". Pomyslil jsem si něco v tom smyslu: Co to ten chlap po mně vlastně chce? A tak jsem ho požádal, ať mně to skloňování pošle. Poslal a já na to hleděl jak na nahou Dášu. V životě jsem to neviděl, lidičky!!! Teď si samozřejmě říkáte: to je debil, idiot, nebo něco daleko horšího:-) Pozor! Omyl! Já to vysvětlím. Je to tak a nijak jinak: naše školství je v troskách.
Já jsem to fakt až do včerejška používal tak, že jsem všude psal mě, i tam kde se psalo mně. Celých sedmnáct let ve škole jsem dostával trojky z diktátů a nikdy mě (je to tak dobře?) nenapadlo, že bych s tím měl něco dělat, vždycky jsem si to vyžehlil literaturou. Když se podívám zpět, tak se trochu zastydím. Hehe, kecám, je mi to ouplně u pr..le:-), ale zajímavé to je! Člověk se učí celý život a já jsem toho zářným příkladem. Sestra mně:-) poradila takovou fintičku, jak si to dobře zapamatovat a to pomocí jména Jirka. Řeknete si třeba: (koho, čeho) mě - Jirku, (komu, čemu) mně - Jirkovi. Tedy, kde je Jirku, píšeme mě a kde je Jirkovi, píšeme mně:-). Je to taková blbost, ale protože se to skloňuje stejně, tak to funguje. To je z dnešní lekce českého jazyka vše. Alles Gute.
Pomalu, ale jistě toho přibývá, bohužel jsem včera omylem smazal adresář se spoustou (3MB po 5-30kB velikosti) upravených obrázků:-(. Bylo to celkem zajímavé, jak jsem nemohl uvěřit tomu, že to prostě na hadru nemám! Asi třikrát jsem důkladě prohlížel ve Windows Commanderu místo, kde by se měl nacházet dotyčný adresář, a protože jsem tomu nechtěl uvěřit, ještě jsem se pro jistotu podíval v Průzkumníkovi. A co by jste řekli, že jsem tam našel? Ano máte pravdu: H...O. Tak to jediné tam bylo, velké a řádně vysmáté:-)

20.5.2001 Aktualizace stránky-"masový hrob"

Přidán odkaz "masový hrob" a informace o překladu Fallout Tactics s odkazem na oficiální stránku překladu.

19.5.2001 Aktualizace stránky-"O mně" a "žebříček kritických zásahů"

Byl přidán odkaz "O mně" a "žebříček kritických zásahů", počítadlo, opraveny chybné odkazy v "Náhodné lokace". Zároveň bych chtěl poděkovat DJ Slamákovi (Vault Budoucnosti) za rady začáteníkovi v dělání webových stránek, tedy mně:-) a za objasnění náhodné lokace Amelia: "Amelia je pravděpodobně narážka na Amelii Earhartovou, která jako první žena přeletěla Atlantik i Pacifik a nenávratně zmizela při pokusu o oblet světa". Díky. I takové drobnosti mohou stát v cestě velkým činům:-) Dále jsem stránku zaregistroval ve vyhledávačích, takže by sem tak za 14 dní mohl začít konečně někdo chodit.

16.5.2001 Položen základní kámen Vaultu šílené brahmíny

Oddaně jsem tři dlouhé týdny sloužil v Bratrstvu oceli. Za moje statečné činy jsem byl degradován z vojína na civilistu a potupně vyhozen.
Holt to už je osudem Vyvolených, býti neuznán. Je ovšem pravda, že jsem se nechoval přesně podle Řádu. Ráno vstát, sprcha, rozcvička, vyčistit si zuby, nasnídat se, zase si vyčistit zuby, nástup s odpočítáním, jít na průzkum tam, kde byla před hodinou jiná jednotka, návrat do bunkru na oběd, zase špenát, šlofíka po obědě, přednáška z kvantové fyziky a podobné kraviny, večer možná, když není služba, tak na jedno XXXXXbeer s ostatníma blbečkama z Bratrstva, pak do sprch, dávat si bacha aby vám nevypadlo mýdlo z ruky, když už upadne, tak ho nechat ležet, vyčistit si zuby a jít spát, samozřejmě, že s rukama na peřině, za to jsou tvrdé tresty, ráno vstát, vyčistit si zuby, …. Kdo by to vydržel? Já tedy ne. Asi se zeptáte: "Proč jsi tam tedy, proboha, lezl?" Abych pravdu řekl, tak si to ani nepamatuji. Né, že bych byl hloupý, mentálně čili duševně zaostalý, ani nejsem neinteligentní, teda to už jsem říkal, nebo měl špatnou paměť, to né. Když jsem byl malý, tak jsem měl jenom těžké příušnice, zánět vaječníků, svrab, spalničky, zánět prostředního, levého i pravého ucha, astma, záškrt, katar hrtanu, otylost a rakovinu prsu, prostě nemoci, kterými si projde v dětství každý. Ze všeho jsem se dostal a v současnosti mě trápí pouze hemeroidy a těžká deprese.
Jednou se tak procházím bezcílně po bunkru a hledám něco co bych mohl otočit, když tu slyším nějaký odporně senilní hlas: „Hej ty, no ty, š tebou mluvím, nicko.“ Otočil jsem za zvukem, abych zjistil, kdo to na mě mluví. Uviděl jsem před sebou chlápka v seprané oranžové sukni s debilním obličejem plným vrásek, které se snažil zakrýt levným makeupem. A jéje jeden z těch důležitých páprdů. Optal jsem se ho, v domění, že po mě nebude chtít, abych mu vyčistil bagančata od hoven, co nejslušněji: „Co chceš vole?“ V očích se mu zajiskřilo, už zase vhodný objekt k buzeraci: „Jak jste mě to oslovil vojíne? Nemyslíte, že jste drzý? Tak si můžete říkat otci a ne nadřízenému!“ To už jsem zvýšil hlas: „Pane, mého otce sežrala šílená brahmína, neměl ani tu nejmenší šanci, roztrhala ho na kusy a já ho sbíral týden po celém okolí, než jsem ho poskládal a mohl ho pohřbít!!!“ „To mě nezajímá, jste drzý. Tak si takhle třeba můžete oslovovat vaši matku, ale né mne, rozumíte?“ Začínal jsem vidět rudě. „Pppane, moje ubohá matka byla znásilněna smečkou deathclawů, kteří si na ní, kupodivu, nepochutnali. Čtyři týdny ležela v horečkách, blouznila a už jsem myslel, že se z toho nedostane! Chuděra. Ach, bylo to strašné, už jsem měl jenom ji, víte pane? Jen co se postavila na nohy, řekla mi: "Synu pochop mne, prosím, já musím, MUSÍM!!!" Vyděšeně jsem na ni pohléhl. "Maminečko, co to kecáš?" Viděl jsem v jejích očích obrovské vzrušení. Rozběhla se a jako splašený mantista utíkala pryč, zakopla a spadla na hubu, vstala a zase se dala do běhu, zakopla, upadla, rozběhla se, zakopla, upadla, rozběhla se,..... Tři hodiny jsem ji takhle pozoroval, potom mě to přestalo bavit, zalezl jsem do chatrče a usnul. Ráno jsem se vzbudil a byl jsem sám. Pane, víte co to je, takhle přijít o rodiče?" S dědkem to ani nehlo, přiblble na mě čuměl a řekl jenom: "To mě nezajímá, jste dr". To už se, ale roztočil můj Gatling Laser a dědek se rozlétl po místnosti. Bylo vymalováno.
Všem jsem se omluvil, těžko bych jim vysvětloval, proč mě tak vytočil, že jsem Galling roztočil a odevzdal jsem brnění, zbraň a odznak. Ovšem to veřejné zmrskání před bunkrem si mohli odpustit. Ne že bych cítil bolest, to ani náhodou, vždyť jsem Vyvolený. To ne, žádná bolest, ale tak trošku jsem si je znechutil.
V současné době jsem absolutně v pohodě. Našel jsem nějaký Vault a nastěhoval se. Žiju tady s jedním ghoulíkem a máme se parádně. Máme tu slušnou zásobu piva, jedno patro je celé nacpané až po strop. Nikdy jsem takový Vault neviděl, z počítače v nejvyšším patře jsem se dozvěděl, že prý tady kdysi přebývalo spoustu nějakých Čechů, či co za havěť. Těm parchantům z Bratrstva jsem šlohl jedno jeté APCéčko a tak s milým ghoulíkem jezdíme každý měsíc na týden do New Rena za přáteli, do casina a za kurvama. Mohl jsem dopadnout lépe? Nikoliv.

-zpět-

Staň se pomocníkem při tvorbě, nakrm Šílenou brahmínu!:)
Stránky v EN

No Mutants Allowed
Fallout Wiki
Fallout Database

Modifikace v CZ

Fallout:Resurrection
Fallout et tu
Fallout 2 Restoration Project a neof.patch
Fallout:BGE (dead)
Fallout:Yurop (dead)

Modifikace v EN

Vault-Tec Labs
Fallout 2 Restoration Project a neof.patch
Fallout of Nevada
MIB88: Megamod
Last Hope
Fallout et tuSponzoři VŠB

TOPlist

.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. irc channel .. kniha hostí .. fórum .. archiv..