Vault šílené brahmíny - největší stránka o sérii Fallout v češtině i slovenčine | Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics, Fallout 3, Fallout New Vegas, FOnline, Fallout 4
... vstup do vaultu ... orientace ... vaultmasteři ... kontakt ... poslat novinku ... fórum ... archiv ..

Fallout

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
vault-boyové
holodisky
konce
texty ze hry
vychytávky
archiv zvuků
screenshoty
demo
wiki
fórum
download

Fallout 2

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
předměty
zbraně
brnění
automobil
holodisky
karmické tituly
konce
texty ze hry
kulturní odkazy
zajímavé sejvy
vychytávky
screenshoty
archiv zvuků
mapper
modifikace
wiki
fórum
download

Fallout Tactics

novinky
recenze
návod
charakter
mise
náhodné lokace
zbraně
brnění
vozidla
holodisky
drogy
screenshoty
multiplayer
hrajeme po netu
tipy a triky
editing
obličeje
modifikace
wiki
fórum
download

Fallout: New Vegas

novinky
recenze
hráčské recenze
návod
spolubojovníci
screenshoty
videa
zbraně
download
wiki
fórum

FOnline

novinky
faq
fórum
FOnline: 2238
status
server-boy 2238
manuál
mapy
instalace
screenshoty
gang VŠB
wiki-boy 2000
download
The Life After
status
manuál

Společné

bible
časová osa
bestiář
pitevna
traity
perky
technologie
zbraně vs. realita
bugy
tajemná tajemství
technické problémy
licence

Fallout projekty

Fallout Online (V13)
Fallout 4
Fallout 3: Van Buren

Příbuzné hry

Arcanum
AshWorld
Fallout: BOS
Fallout 3
Fallout: PNP
Fallout: Warfare
Fallout Tycoon
Lionheart
STALKER
Borderlands

Hry naživo

Fallout LARP
Fallout RP
download

Soutěže

O brahmíní vemeno
screenshot měsíce
žebříček charakterů
žebříček kr. zásahů
masový hrob
rychlonožka

Zábava

povídky
poezie
knihy
komiksy
filmy
hudba
kvízy
humor

Různé

články
rozhovory
jak přežít
wallpapery
bannery
průzkum
srazy a setkání
IRC channel
odkazy

Vault šílené brahminy - největší stránka o sérii Fallout v češtině a slovenčine.


ARCHIV - Květen 2007

-zpět-


31.5.2007 . . . Tiché drby na stránkách Fallout TCG

Autor: Ještěrka  |  Zdroj: Fallout TCG homepage | Komentuj novinku

Vítejte,

omlovám se za nečinnost na těchto stránkách, nicméně na druhou stranu jsem rád že vám mohu představit vizi a budoucnost portálu a hlavně karetní hry Fallout TCG. Pojďme na to.

Datum: 30. května 2007
Autor: Max ( UniqueDesigner )

Asi před rokem a půl jsem začal pracovat na projektu s názvem "Czech Open Fallout Project" . Co mě k tomu vedlo ? Vzhledem k tomu, že je pro mě Fallout svatým grálem, chtěl jsem už v jeho začátcích vytvořit portál o této hře. V tom mě ale předběhli kluci z Vautlu Šílené Brahminy.

Dnes je Fallout žhavé téma, čeká se co bude jeho budoucností. Avšak najdou se tací, které nebaví čekat až se něco bude dít a přiloží ruku k dílu. Při hledání témat pro projekt jsem narazil na upadající stránky Falloutu TCG. Autoři uváděli, že někdo se zájmem by mohl pokračovat dál, oni že končí z důvodu nedostatku času. Napsal jsem jim a naštěstí jsem dostal šanci. Nyní pokládám základní kámen projektu.

Stránky nemají sloužit jako ukázka konkurence schopnosti portálu VŠB, naopak spolu v menší míře spolupracujeme. Další myšlenkou je poskytnutí překladů, vše co bude v mých silách (články, programy, ad.. ) , se budu snažit přeložit z několika jazyků do češtiny pro všechny české "Falloutaře / řky".

Portál nejenže by se měl zabývat pouze Falloutem TCG, ale všemi vydanými Fallouty. Rád bych nashromáždil jak informace o rodině této hry, ale i jejich možných podkladů. Také by se měl podílet či sám pracovat na projektech za podporu této hry, která zaujala a přímo pohltila několik stovek hráčů a uživatelů na celém světě. Datum spuštění officiálních stránek celého portálu zatím není určený, stále nemá zakoupenou vlastní doménu a webhosting, a částečně se stále pracuje na designu. Děkuji za pochopení a přeji příjemné chvíle s touto hrou a jejími podkategoriemi. S pozdravem Max.No uvidíme, snad se nebude jednat o dalšího vykradače... :) Bylo by totiž nemálo naivní žít v domění, že s (velmi) pomalu se blížícím F3 bude na českém Falloutím poli Brahmínka jediná.30.5.2007 . . . Dva nové projektíky

Autor: Ještěrčička  |  Zdroj: NMA | Komentuj novinku

V poslední době se pustily do bláznivého vývojářského maratónu dvě velice rozdílné grupy:

1) Banda Poláků, srocená kolem PA projektu Wasted, o kterém bych vám toho i přes zatracený zkoušky strašně rád řekl víc, nicméně má Polština se omezuje víceméně na nadávky a pár pozdravů. Naštěstí Fallouter jménem Silencer přeházel jakési info do (pro mě) nepoměrně schůdnější angličtiny:
Píše se rok 2043. Svět je ničen hurikány, otřesy půdy a pouštními bouřemi, jenž jsou způsobeny jistými nadpřirozenými vlivy (?!), které pozměnily zemské magnetické pole. (...) Hráč je obětí experimentu Jarema, jehož vznešeným cílem je vytvořit bionicky přizpůsobivějšího člověka (za co, bože jen za co, překládat takové příběhové nesmysly... :)) Pár let po tomhle průseru, který lidi zahnal do zemských krysoděr, se poslední zbytky těchto lidských vzorků pokoušejí vzpamatovat a vydrápat nahoru. Nemáš páru o tom, co se na zemi stalo, dokonce ani nejsi s to pochopit, proč svět vypadá tak děsně, jak vypadá. Ba co víc, The Hollow (patrně název světa) ti ještě neukázal všechny své černočerné tajnůstky. (...) Prozkoumávání The Hollow bude nádhernou příležitostí seznámit se s jeho obyvateli a podat si pár pouštních potvor v napínavých bojůvkách.

Údajně se pilně připravuje demo, které by mělo obsahovat dvě lokace, kilometr čtvereční půdy a něco okolo dvaceti questů. První obrázky tady a tady.


2) Francouzský FT projekt Dark Sky (představovací NMA thread včetně dvou ingame videí tuhle), zasazený celkem z ruky Falloutímu univerzu. Ani příběh Dark Sky se netváří dvakrát optimisticky.

No, snad si v zelenoještěřím guláši najde každý to svoje...Pátý propagační art

Autor: Mr. Lizard  |  Zdroj: official F3 site | Komentuj novinku

...zaznamenaly oficiální Bethesdí stránky, kde se teď třpytí notně omšelý monument Thomase Jeffersona. ;)
Art byl samozřejmě přidán do naší F3 galerie.

29.5.2007 . . . Update pop-kulturních odkazů

Autor: Mr. Lizard  |  Zdroj: wallas | Komentuj novinku

Jedná se dva drobečky, které se vám budou jistě velmi dobře hledat. Nápověda: první z nich se týká Nového Rena a druhý hry Fallout: Tactics... + tam najdete živák na jednu moc krásnou báseň. :)
Za upozornění děkuji wallasovi.

28.5.2007 . . . Fallout MOD pro STALKERa

Autor: Mr. Lizard  |  Zdroj: NukaCola | Komentuj novinku

...kutí nějaká značně neznámá banda Francouzů. Zatím to vypadá na klasickou hurá fázi, WIP grafické ukázky tady a tady.
Pěkný seznam doposud vytvořených modifikací najdete mimochodem tuhle.

26.5.2007 . . . Malý víkendový roundup, který jistě potěší všechny FT onlájnisty!

Autor: Ještěr  |  Zdroj: --- | Komentuj novinku

*hacked in*

 • Electronic Sports League kupodivu vyslyšela tiché, táhlé vytí hrstky FT-pozitivních a rozhodla se otevřít jakous takous FT ligu (že by další, kteří se chtějí zadarmo svézt na Bethesdím hypu?) - tudíž pevně věřím, že je zdejšímu "ludia, dajme kua FT cez Hamachi" brblání konečný a definitivní KONEC! :)
 • Máte rádi lehce PA show Jericho? Už raději nemějte - hned po první sezoně byl Jerichu zatnut tipec.
 • Nesmrtelní Falloutoaktivisté z No Mutants Allowed kontaktovali Artistry Entertainment, hudební společnost oblíbeného herního skladatele Jeremyho Soulea, zdá má / nemá co do činění s tou otřesnou zvukovou smyčkou na oficiálním F3 webu. A odpověď? "Pan Soule nic takového neskládal a nemá nic podobného v současnosti v plánu."
 • LordBexr mě onehdá informoval o vlastnoručně sepsaném Afterfall preview na severu CzechGamer, které je myslím solidně napsané, takže proč ho sem nehodit. :) Zhruba to samé se dá říct recenzi na neprávem polozapomenutý film 1984, na který už se z lásky k sobě samému nikdy nepodívám. A to rozhodně ne kvůli kvalitě...

 • *logged off*

  25.5.2007 . . . If the bomb falls...

  Autor: Mr. Lizard  |  Zdroj: No Mutants Allowed | Komentuj novinku

  Zajímavá informace pro všechny, kteří se zároveň zajímají o "technickou stránku věci" - na stránkách No Mutants Allowed se mihnul odkaz na zajímavý WFMUho blog, který vypadá jako jedna velká interaktivní příručka pro situace, kdy se probudíte a na obloze se prohání rozkošný atomový hříbek... Včetně mp3 varianty a různých bonusových drobnůstek.


  Neočekávaný update Kxmode Fallout 3 stránky

  Autor: Deimos  |  Zdroj: ---

  Tak. Abychom zas nečekali až do Vánoc, máme tu další malou aktuálečku. A to ohledně Fallout 3 fan stránky Kxmode. neuběhl totiž ani celý den a opět přibyl nový „concept Art“, v pořadí již osmý! Obrázek s názvem City ruins opět přesvědčuje, jaký konkurent je tato stránka oficiálnímu Fallout 3 webu.  24.5.2007 . . . F3 "eye candies" očima autora

  Autor: Mr. Lizard  |  Zdroj: NMA | Komentuj novinku

  Uau, to teda koukám, že se v tom lidi takhle vrtají. Předpokládám, že Bethesda někdy někde vypustí kvalitnější verze...? Tyhlety vypadají dost hnusně rozesrány jpeg konvertem...

  Zpočátku jsem se s Falloutím světem trošinku bil a nemohl se do něj pořádně dostat.

  Tohle jsou strašně komerční a propagační arty. Není to moc cool a rozhodně to není ani výstava mých grafických schopností. Jestli dokážu/nedokážu udělat tyhle věci od píky je celkem irelevantní. Podstatné je, že by mi to sežralo nepoměrně více času, který se následně šoupne do jiné činnosti.

  Nejtěžším aspektem těchto čarůvek je komplexnost určitých objektů a scén - je tam toho prostě tři prdele a zkonstruovat vše ve správné perspektivě sežere celkem dost času. Většina těchto obrázků každopádně vznikala nějak podobně.


  Upozorňuji že to jsou jen útržky, celou zpověď najdete anglicky na NMA, stejně jako další malý update Meet the devs" koutku, v němž přibylo další Bethesďácké jméno - Mark "Wolfric Tugmutton" Lampert (zvukař).  Alternativní F3 stránka a její alternativní art :)

  Autor: Mr. Lizard  |  Zdroj: kxmode.com | Komentuj novinku

  ...a rozhodně se nedá říct, že by stál za bzum nebo tak něco. Naopak - postapokalyptično v něm dosahuje svého vrcholu: link 1 | link 2. Zdá se, že kxmode srovnává skóre.
  Erhm, málem bych zapomněl - tradiční čerstvá bethesdoartopitva pro maximální sadisty přímo zde. Tohle už hraničí s týráním nebohých vývojářů... Bethesďák Steve "MrSmileyFaceDude" Meister k tomu vesele dodal: "Vzhledem k tomu, že se tyhle arty prdlačku týkají herního obsahu, je tohle neustávající nimrání se v nesmyslech docela sranda..."

  23.5.2007 . . . Něco pro fajnšmekry: retro sci-fi covery

  Autor: Mr. Lizard  |  Zdroj: No Mutants Allowed | Komentuj novinku

  Server No Mutants Allowed přinesl další retro libovku v podobě obalů všelijaké sci-fi knižní tvorby z let 1939-1965. Snad to někdo s minimálně pěti vykřičníky v hlavičce mejlnul Bethesdě, aby nám potom do zbídačených venkovských chatrčí nevěšela daedrické zbroje a podobné omg/wtf TES krámy, nýbrž pořádný retro brak... :)
  22.5.2007 . . . Fallout 3 concept art #4

  Autor: Mr. Lizard  |  Zdroj: Official F3 site | Komentuj novinku

  Týden se s týdnem sešel a Bethesda počtvrté marketingově řádí. Nový art už se celkem dobře drží tématu a vidět jej můžete u Bethesďáků doma nebo v depozitáři našeho skromného Vaultu... :)

  Bethesďák Pete Hines jej údajně na fórech slíbil dodat ve vyšším rozlišení (erhm, no dobře, Bozar přiložený ke krční tepně prostě dělá svoje). Jenom ne hned.  Vylepšený PiPboy2000 Winamp skin

  Autor: Mr. Lizard  |  Zdroj: No Mutants Allowed | Komentuj novinku

  ...má na triku člověk s nickem Gerko. Tahejte tady, letmo ochutnávejte zděs.
  21.5.2007 . . . Velká modařská newsa

  Autor: Ještěrkář  |  Zdroj: No Mutants Allowed apod. | Komentuj novinku

  Aneb co se za posledních cca 10 dní nasyslilo na mé oblíbené scéně:

  Nesmrtelný polský kutil spouští samotářsko-megalomanský projekt Fallout: Dust & Blood. Pokud Liche náááhodou neznáte, tak vězte, že je to takový Falloutí kouzelník Pokustón, jehož čáry někdy vyjdou a někdy z nich naopak vzejde strašná prasárna vůči celému univerzu. Hádám, že se na to ten chlapík dřív či později vykvákne nebo si přivede nějaké mravenečky pomocníčky, nicméně určitě se mrkněte na obsah přiložených linků, ať si o tom člověku uděláte vlastní obrázek... :)

  Fallout: Dust & Blood blog | Dust & Blood thread na NMA fórech


  NICMÉNĚ - po světě běhá řada ještě mnohem větších naifků, než je Mr. Lich - jako třeba Christopher Chadwick a jeho Van Buren Revival projekt, snažící se vydělat na v současnosti velmi módní Van Buren horečce (no, spíš to už vypadá na pořádný mor, řádící v pravidelných x-letých cyklech :)) a předělat nedobastlený F3 do F2 uživatelského protředí. Hmm, že by dotyční pánové nečetli dost pozorně uvolněné Design Dokumenty? :-/ Převedeno do řeči normálního smrtelníka - spousta VB lokací vyloženě sází na pro Fallouty nový třetí rozměr, který v případě dvojky jaksi absentuje.
  Na druhou stranu jim hned zkraje přispěl rumunský profík s nickem Dominus seznačním a vážně stylovým artem pro lokaci Jericho.

  Van Buren Revival project blog


  Teď k molochům o něco nadějnějším - Mutants Rising žije natolik, že se dokopal i k malé aktualizaci. Mezi řádky můžete číst, že dříve či později vydají plánovanou demo-ochutnávku v podobě více než 65 nových skriptů, nových itemů, objektů i pajďuláků a nějaké úvodní herní lokace, což má být samozřejmě jen zlomeček výsledného zmutovaného dortíku... Plus tradiční verbovací kecy a jeden "eye candy pic" v podobě tohohle PIPboye.


  Zvláštní ruský projekt Fallout Online láká k otevřenému betatestu. Těžko říct, v jakém vlastně jazyce... :)
  Drobného updatu stránek se dočkal i polský FT projekt Darkfall.


  Zelenoještěří perla na závěr - na slovenském herním serveru Sector.sk si můžete přečíst interview s tvůrci Fallout: Between Good & Evil. Jeee, to je tak divné, psát o vlastní krvi... Kecám. Je to moc fajn. :)

  20.5.2007 . . . Fallout a nějaké pochybné triumfy

  Autor: Ještěr  |  Zdroj: NMA

  Server CVG si dal tu zbytečnou práci a dal dokupy seznam 101 nej PC her všetkých čias. Fallout (#21) přirozeně nemůže chybět:

  "ROK 1997: Kandidát na ´nejokrovější hru všech dob´ (spolu s Quake I a II). Fallout byl velmi složitě napsaný a pohrával si s tématy jako sex, násilí, drogy a neohrabanými zelenými mutanty, kráčejícími po světě rozmetaného bombami. Poutavá zápletka, silné charaktery a dokonce pár Monty Pythonských fórků, zdali je tvá postava na to všechno dost velký tvrďák..."

  Ještě dodám, že Fallouty předběhly hry (počítáno od prvního místa) Deus Ex, HL2, Civ4, Morrowind (a pro FOBOS by místo nebylo? erhm...) Half-Life, Total War, System Shock 2, Doom, Battlefield 2 (smích :)), Monkey Island, GTA Vice City, UT 2004 (nezmiňoval jsem se, že to psal nějaký analfabet?), Oblivion, Football Manager 2007 (čili další hra prověřená časem :)), WoW, Max Payne 2, Company of Heroes, Flashpoint (před Mafií?!), Q3A (Q3 FTW!:)) a Eve Online. Ano, někdy se dva lidé neshodnou ani na tom, jakou barvu má hovno natož na uceleném seznamu o 101 místech, nicméně plácnout dopředu některé s těchto rádoby perel na úkor her typu Mafia (#27), Far Cry (#30), StarCraftu (#59), Planescape (#61) nebo Thiefů je dost šolich...

  18.5.2007 . . . Rychlonewska

  Autor: Mr. Lizard  |  Zdroj: ---

  Nic vážení, kromě slibované modařské velkonewsky (shame on me...) se nic moc pořádného neděje. Zato je tady ale tři prdele drobností, o nichž bych se měl aspoň za letu zmínit:
 • Projekt New Dawn (demo na podzim) obohatil svou pološílenou galerii o další tři NPC bizarnosti. Najdete je zhruba tadyhle.
 • Z THQ a GSC vylezlo, že STALKER: Shadow of Chernobyl nebude zdaleka poslední hrou ze světa bratří Strugackých, čili se zřejmě i po těch letech prodával fakt dobře. Boss GSC Game World, Oleg Yavorsky, si spolupráci pochvaluje a označil ji jako "novou a pozitivní zkušenost ruku v ruce s výbornou podporou". Ahh, to zas jednou na Stalkeřích fansajtách poteče vodka proudem.
 • Známý server RPG Codex vyzpovídal několik zámořských RPG ikon ohledně významu bohatých dialogů v RPG hrách - mezi dotázanými nechyběli ani staří známí J.E. Sawyer (ex-leader Van Burenu) a Scott Bennie.
 • Na NMA se objevil další vývojářský profil - protentokrát to odnesla Sharon Shellman. Ve vývoji Falloutů nikterak velký part neodehrála, ale rozkecala se teda pořádně... :)
 • Maďar Strato se asi v posledních dnech zvláště nudil, protože sestrojil první celosvětovou mapku Fallout-pozitivních lidí. Jsem v ní jako první Čech! :)

 • 17.5.2007 . . . Drby. Převážně krátké drby.

  Autor: Mr. Lizard  |  Zdroj: ---

  Zaprvé něco k Bethesdoobrázkům - co se týče posledního kousku, na NMA se provalilo, že jde o americkou loď USS Oriskany, která byla v provozu od roku 1950 do loňska, kdy se (neptejte se mě proboha kde) potopila. Všechno to zruinované svinstvo kolem by měla být vojenská zátoka Annacostia ve městě Washington. Co se týče starších artů, zřejmě značně otravný týpek jménem Vennor postnul do oficiálních fór značně otravnou technickou pitvu. :)

  Další hustý střípek - pokud si Bethesdě o něco rozumného napíšete a nebudete nezdravě často opakovat slovíčka ´fuck´ nebo ´asshole´, třeba se vám dostane odpovědi v obálce ocejchované převelice falloutí známkou! :)

  No a ještě malá zprávička na závěr večerníčku - NMA updatovala svůj "Meet the devs" růžek o nějaké další zpovědi, takže už je tam toho jak sra*ek.

  16.5.2007 . . . Fšecko nejlepčí k šestým naroskám brahmínko!

  Autor: Ratman  |  Zdroj: ---

  Tak už jsme zase o rok starší… a už jsme dosáhli školního věku, takže snad se konečně v následujících letech snížý oběm hrubích chip v aktuálkách:) Co ale říci k tomuto slavnému výročí? Tento rok se vzdám kompletních rekapitulací a podobných nesmyslů, které stejně nikdo nečte a snad jen popřeju té pěkně macaté dvouhlavé dámě hodně štěstí a zdaru do dalších let. Poté, co se na 28. patře vaultu v průběhu roku zabydlela ta zelenoocasá potfůrka to tu pěkně prokouklo a na obrovské vstupní dveře vaultu už začíná klepat jakási černě oděná postava … aha, to bude asi naše růžová budoucnost:) Díky všem, co jste nám po těch letech zůstali věrní! A stránečkám všechno NEJ!


  Up-date neoficiální-oficiální Fallout 3 stránky

  Autor: Deimos  |  Zdroj: kxmode.com

  Taktéž na těchto Fallout 3 sesterských stránkách máme změnu artu! Krom upraveného Kapitolu, jež byl na oficiálních stánkách tento týden nahrazen pestřejším „křižníkem“, byl zařazen i stylový obrázek pustiny se zchátralou budkou a károu z 50. let.
  Z hudby je opět na výběr ze starých témat, přidáno však také něco bylo…mrkněte sami.  War. War never changes...

  Autor: Ještěřák  |  Zdroj: No Mutants Allowed

  ...bylo nedávno zvoleno vůbec tou nejklasičtější herní hláškou, které vtipně sesumíroval server GameSpy.
  Jen aby za tím nebyl další špinavý zákulisní Bethesdí hype... :)

  15.5.2007 . . . Změna Bethesdího artu

  Autor: Mr. Lizard  |  Zdroj: Official F3 site

  Aby toho pro dnešek nebylo málo - týden se s týdnem sešel a vývojáři na svůj web mrskli nový art přesně tak, jak slíbili. Zátiší s troskami nějaké předválečné díry a spokojeně korodujícím křižníkem už vypadá celkem k světu, což?


  Fallout 3 rozhodně NEBUDE adult only.

  Autor: Mr. Lizard  |  Zdroj: Duck and Cover

  Jeden z předních Bethesdovývojářů, Matt Grandstaff, se na fórech trochu rozpovídal na téma F3 a rating na krabicích:

  Stejně jako u Oblivionu tomu prostě necháme volný průběh, necháme ESRB, ať si rating odhadnou pěkně sami.
  Jinými slovy se svým dosavadním přístupem k práci jen těžko skončíme v zástupu AO produktů. :)


  Pete Hines vzápětí dodal, že hra patrně skončí v kolonce "M" (mature). Nic hrozného z toho faktu ale nejspíš nevyplývá, soudě dle Wikipedie je "AO" rating velmi vzácnou záležitostí obvykle pro hry s výrazným sexuálním podtextem (není tam náhodou někde zašit FOBOS? :)).  F3 & Mac? No way.

  Autor: Mr. Lizard  |  Zdroj: No Mutants Allowed

  Přesně s touto otázkou vyrukoval jeden ze zvědavců na ofiko Bethesdích fórech. Lindsay Muller, chlápek reprezentující marketingové oddělení BS, zareagoval takto:

  Port je možný pouze za předpokladu, že tady bude dostatečně velký zájem ze strany Mac publisherů jako Macsoft nebo Aspyr. Bethesda sama se o port starat nebude, takže máte-li zájem o Mac verzi nějaké z našich her, obraťte se na jednoho z Mac vydavatelů (popř. na oba) a pořádně škemrejte.  STALKER multiplayer SDK

  Autor: Chernobyl Lizard  |  Zdroj: stalker.scorpions.cz

  GSC zřejmě míní o své příznivce řádně pečovat, vyplivlo totiž do světa betaverzi Multiplayer Software Development Kitu, na který Stalkeří modeři čekali jako na boží smilování. Více informací + sos najdete pěkně zpracovaný u našich slovenských kolegů.


  Nashledanou zítra u velké modařské newsky.

  14.5.2007 . . . Konec Stalkeří anketičky

  Autor: Ještěrka anketářka  |  Zdroj: ---

  No, koukám že vás nejenže mnoho nehlasovalo (alespoň vzhledem k sympaticky stoupající návštěvnosti posledního bezpečného českého Vaultu :o)), ale dokonce v Ukrajinskou hru příliš nevěříte - sice to od vás GSC neschytalo tak naplno jako posledně Bethesďáci, nicméně 7% úplně spokojených hráčů není statisticky zrovna valný počet. Čím si to u vás vývojáři hry tolik rozlili, hm? To jste ještě asi neviděli přehypovaný propadák... :))

  Nezapomeňte samozřejmě zahlasovat v nové tetě anketě.

  13.5.2007 . . . Je to malý krůček pro Fallouťáka, ale obrovský skok pro Brahmínu! 1 000 000!

  Autor: Papa Smurf  |  Zdroj: ---

  Bez dvou dnů téměř šest let… takovou dobu jste chodili a otáčeli naším počítadlem přístupů… až ke krásně kulatému čísílku – ROVNÉMU 1 000 000 náfštěf! Když se děda JaW před těmi pětianěcolety radoval po pár měsících od spuštění stránky z rovného tisíce, asi ještě netušil, že za pár let jeho dvouhlavé děcánko bude tuhle číslovku překonávat bez problémů každý den. A díky tomuto tempu dnes můžeme slavit…alespoň symbolicky. Tak co si k tomu miliónu Fallouťáků přát? Snad ať má Brahmínu pořád každý rád? A ať nám stoupající trend návštěvnosti vydrží napořád! :) Děkuji všem, kteří nám jsou věrní a všem, co nás pravidelně navštěvují. Takové krásné čísílko je tu jen a jen vaší zásluhou.


  DaC střípky

  Autor: Mr. Lizard  |  Zdroj: Duck and Cover

  DaC ukázalo, že ještě není tak úplně k hovnu a vypustilo do světa galerii Van Bureních spritů, obsahující všemožnou grafiku od částí interfacu po krámy z inventáře (Q3 FTW?!). Pro případ různých "domácích pokusů" jsem vám sprity uploadnul na Madbrahmínku, a to zde. Soubor má cosi přes 10 MB. F2 grafika byla samozřejmě stylovější, ale přesto - fŇuk fŇuk... :-/

  Nezávisle na výše uvedeném dárečku se v DaC galérce rovněž mihnul tenhle fajnový PIPboy 2000 3d model. Stojí za ním chlapík jménem Equilerex.  STALKER patch v1.0003

  Autor: Černobylská ještěrka  |  Zdroj: stalker.scorpions.cz

  Pro českou i anglickou verzi dlouho očekávanou záplatu, která se nakonec rozrostla do nějakých deseti mega, si v závislosti na verzi vaší hry můžete dojít třeba na stránky stalker.scorpions.cz. Server k tomu dodává:

  Tento patch bol vydaný v niekoľkých verziách. Ktorú však stiahnuť? Ako ma v mejli upozornil HermanVT: "Pro českou verzi se musí použít verze stk-ww-0-3.exe ,sám jsem odzkoušel a vše je funkční."  Offtopic: Roboještěr!

  Autor: Mr. Lizard  |  Zdroj: Gadgets.cz

  Patříte-li k tvrdým příznivcům všeho plazivého stejně jako jeden z autorů MadBrahmin, jistě vám přijde vhod link na cílevědomého a nadčasového roboplaza, kterýžto mi byl ohehdá vtipně linknut na místním shoutboardu (ano, už nevím kým). Je to sice pořádně pomalý sráč, ale kolmo po stěně běhá rychleji než drtivá většina z nás, no ne? :) Kdyby se nějaký kutil Tim rozhodnul doma něco takového sestrojit, určitě ví, na jakou adresu jej má poslat...
  12.5.2007 . . . Další vydařená Snikchova povídka: THORN

  Autor: Ratman  |  Zdroj: ---

  Jelikož už se zde Pouštní kryska zapackala do hluboké nory a věřím, že mnoho náruživých čtenářů povídek ji už překouslo, mohu sem umístit další velice podařené Snikchovo dílko, které popisuje osudy jedné z krysích vedlejších postav. THORN: ( A D ) je také jedním z předválečných zmrzlíků. Není však žádný andílek, je to pěknej magor a hajzl každým coulem. Nehledí na nic, jen na svůj osobní prospěch, kterého dokáže dosáhnout jakýmikoliv prostředky. Se svojí nevídanou brutalitou a neobvyklou mazaností se pak dokáže v postapokaliptickém světě vypracovat na pěkně obávané zvíře. Na rozdíl od tun povídek o hrdinech je těch o záporácích poměrně málo ( těch dobrých ještě míň), takže v tomto ohledu je Thorn vítaným zpestřením žánru. Navíc si toho parchanta časem tak trochu i oblíbíte. Nicméně po velice vydařené pouštní kryse si Snikch nastavil laťku pekelně vysoko, takže osobně bych navrhoval skromnější TIP!. Ovšem opět můžeme povídku podrobit debatě v diskusním fóru. Linky ke stažení word souborů: (1. část povídky, 2. část povídky).
  11.5.2007 . . . Van Buren textíky

  Autor: Mr. Lizard  |  Zdroj: NMA

  "Tady jsem, tadýýý, a pořád se o mě mluví!", křičí starouš Van Buren. Očekávalo se, že kolem dema rozvířený prach pomalu usedne a projekt konečně klidně a spořádaně odejde - jenže ono hovno.
  Když totiž pomocí tohohle F3 Unpackeru rozbalíte nepřátelsky zapackované soubory, můžete se dohmátnout řady zajímavých materiálů, například části textů pro lokace Mesa Verde, Jericho, Grand Canyon a Blackfoot, za jejichž textingem prý stojí hlavně Jeff Husges. Úhledně roztřízené texty stahujte z útrob našeho Vaultu či z NMA.

  Velký dík za všechny tyto informace patří pánům Ausir, Mikael Grizzly, Ubernoob a Tannhauser.  GCG: život skrčka mezi giganty

  Autor: Mr. Lizard  |  Zdroj: NMA

  Zdá se, že Herveho (další) obchodní bota bude mít nakonec na Glutton Creeper Games, malou firmičku, vyrábějící (asi) stolní PnP-like hry, fatální vliv - Bethesda o jejich komerční, s Fallouty propletené aktivity nemá nejmenší zájem a IPLY od toho dává ruce pryč. Podle posledních zpráv bude snad jejich Fallout PnP záležitost dokonce překopána dle pravidel staré klasiky Wasteland, nicméně i ten je pořád pod licenčním pantoflem - vzpomínáte na Fargovu novou firmu InXile? Tak ti jsou ten pantofel.

  Co dodat? Snad jen nikdy nevěřte Herve Caenovi.  Power Armor nářez

  Autor: Mr. Lizard  |  Zdroj: Fallout 3: A post nuclear blog

  Různých materiálu na téma "já chci mít svoji PA zbroj" jsem za poslední roky viděl mraky, Čechy a Slovensko nevyjímaje. Většinou jde ovšem o nějaký úlet, blbinu atp atp. Fallout fandové z Vancouverské Filmové Školy ovšem sestříhali něco, nad čím vám rozum zůstane stát - útok těžkooděnce v pouliční šarvátce.

  Nutno ovšem podotknout, že 50s retro style místy poněkud zaplakal. ;))  Fallout v Ázerbajdžánu

  Autor: Ještěrka  |  Zdroj: Defonten´s gallery @ CG Society

  Před pár měsíci se nejprve na NMA a potom i zde objevila tato a tato geniální tvorba. Známý šťoural Briosafreak se jednoho krásného dne rozhodl jít po stopách autora a cesta ho zavedla až ke Kaspickému moři - za arty stojí 2D umělec z Baku, pracující pod přezdívkou Defonten - Kuk!

  K Defontenovi se váže i poslední malá perlička - povzbuzen orgastickými výkřiky fanoušků se tento sympatický chlapík rozhodl ucházet o práci v Bethesda Softworks, ale jako Ázerbajdžánec měl problémy na imigračním. Škoda. Hlavně pro BS...

  10.5.2007 . . . Pár drobečků k Hellgate: London multiplayeru

  Autor: Varanus Komodoensis  |  Zdroj: Tiscali Games

  Líbí se vám chystané tak-trochu-postapo RPG od lidí z Flagship Studios? Chtěli byste si v budoucnu vzájemně usekávat hlavy a končetiny s dalšími živáčky? Pak si určitě proštudujte zprávu, která prosákla z oficiálních vývojářských fór, kde se developeři mimojiné dušují, že penízky, jež z případných hardcore drsňáků vytáhnou, budou primárně reinvestovány do samotné hry (zdroj I., zdroj II.). V případě, že jsou vám tyhle Diablo-like pokusy slušně řečeno volné, tuto newsu vesele ignorujte a počkejte si na nejbližší Bethesdí drb. :)
  Release date zůstává mimochodem neměnný (červenec 2007).

  9.5.2007 . . . Bethesdí vývojáři se představují...

  Autor: Mr. Lizard  |  Zdroj: NMA

  NMA dalo (nebo lépe řečeno postupně dává) dohromady tuto megastránku, sbírající nejrůznější šelesty, které o sobě vývojáři utrousili různě na oficiálních fórech. Možná vám to časem někdy někdo počeští či poslovenští, je vždycky dobré vědět, co si tito lidé myslí o původních Falloutech, jaké hry/filmy/knihy jsou jim nejbližší nebo kdo chtěl v dětství pracovat v biologické sekci amerických Mariňáků... :)


  Van Buren dojmy na Tiscali

  Autor: Mr. Lizard  |  Zdroj: Tiscali Games

  Na Tiscali se objevily dojmy řádně propíraného tech dema, sepsaného Jiřím Sládkem, které jsou hrubou alternativou tohohle. Na článku jsem se hrdě podílel historickou vsuvkou "Černý mrak nad Černým Ostrovem". :)
  8.5.2007 . . . Hříbek v galérce

  Autor: Harley  |  Zdroj: RF-PhotoArt.com

  Inu stručně, na svých cestách pustinou jsem potkal takový neškodný mráček, který ale stačí jen malinko přibarvit a je adeptem na naší malou postapo galérku. No a pokud si někdo myslí, že si tu jenom dělám reklamu na web, tak... ehm... ...no a co?!


  Liam Neeson a F3

  Autor: Mr. Lizard  |  Zdroj: Bethesda Softworks

  Dle tiskového prohlášení Bethesdy si Liam Neeson (Schindler´s List, Star Wars, Batman Begins) střihne hlas hrdinova/hrdinčina otce, který by mu prý měl padnout do noty.

  "Je to pro mě čest, být u zrodu této postavy a pracovat s tak neuvěřitelně talentovanými lidmi", prohásil Liam a dodal, že "ohledně výsledku věří ve spokojenost veřejnosti".

  Ohledně F3 samotného ale krom faktu, že vaše postave bude mít nějakého otce, neprosáklo nic. Celou zprávu najdete zde.  Profilová středa a Tim Hume

  Autor: Plazivec  |  Zdroj: No Mutants Allowed

  Jako každou jarní středu Kharn zbastlil profil dalšího z ex-BISáků, konkrétně programátora Tima Humeho.


  "Update" F3 homepage

  Autor: Plazivec  |  Zdroj: Frank Horrigan

  Jen takový drobeček - čtenář Frank Horrigan si všimnul změny obrázku na oficiálním Bethesdím webu, kde se na nás nyní směje jedna důvěrně známá emerická stavba. :) Pro mě osobně je jak obrázek, tak doprovodná hudba spíše zklamáním, tohle není zrovna ten styl, který jsem si žádal... :-/
  7.5.2007 . . . Plazivá, mňoukavá povídka

  Autor: Harley  |  Zdroj: Ještěr

  Nehráblo mi přátelé, ale nová Ještěrova povídka prostě obsahuje malé mňoukavé zviře, čili to byl takový humorný nadpis, na který mě ještě navedl sám Plaz. [ach tak, ha ha!] ... konec srandy, tady je trailer k dílu Tak trochu smutná povídka: Krátké dílko sází jednoznačně na psychologii starého známého hnusu na zemi, Denu. Ano, veselé dílo to rozhodně není, ba naopak. Kouzlo nedlouhé povídky je právě v té jednoduchosti, jedné jediné myšlence, jednom jediném osudu, jediném obrazu, vytrženého z všední reality postapo života (jak ji aspoň všichni chápeme). Dokreslen moc pěkným poskládáním slov na mě celek zapůsobil výrazně pozitivně, pročež směle doporučuji širšímu plénu k nahlédnutí. Plaz se opět vrací na scénu.
  6.5.2007 . . . Povídka

  Autor: Harley  |  Zdroj: Deimos

  Jelikož se nikdo z místních velkých recenzentů leta nepřihlásil k Deimosově povídce Noemova archa, uvádím jí tu po dlouhé odmlce opět já. A nebude to dlouhé, nebojte. Ono totiž ani zmíněné dílko literární není nic předlouhého. Pozoruhodné též je, že výtvor je z převážné části vlastně pustě obšlehlý z dílka, které si onehdá k podpoře svého koníčku sesmolila parta pomatenců s klubovými názvy Křesťané apod. Tenkrát to, ani po četných updatech, patrně nebylo nic moc, a tak se dá říct, že deimosovy četné vsuvky celému příběhu jen pomohly. Připodobnění našeho známého reálného světa k bohapustě :) smyšlené situaci z alternativní historie země je jistě zajímavým námětem, ale vzhledem k všeobecné známosti reálií i historických pohádek bohužel finále příběhu nijak nepřekvapí...


  DVD Potomci lidí

  Autor: Deimos  |  Zdroj: premiere

  Zdravím. Dnes přináším informace o DVD filmu Potomci lidí. Kdo neví, co jest to zač (to snad ne!) nechť si přečte recenzi a pocity z filmu tady.
  Kromě dobrého pocitu, že máme originál film, je dalším důvodem ke koupi také rozsáhlý bonusový materiál, v němž se například několik vědců a filozofů zamýšlí nad stavem civilizace a planety…
  V prodeji je placka za 499 Kč a to již od 2. dubna.  Neoficiální Fallout 3 web?

  Autor: Deimos  |  Zdroj: vaultman

  Tak Vám nevím. Je to výtvor některého skalního fandy? Asi ano, stojí ale opravdu za to!
  Poutník zvaný Vaultman totiž narazil na zajímavý link, jež Vás hodí na identicky stejný Fallout 3 oficiální web, s výjimkou parádního up-dateu v podobě zpestření hlavního obrázku a hudby k němu. Nejenže si můžete sami vybrat jeden ze tří témat pohledu na krásnou apokalyptickou krajinu, k výběru je i několik různých „písní“; jak z předchozích dílů Falloutů, tak i zajímavý nový mišmaš…
  No, není to zas až tak něco úchvatného, určitě ale tato novinka, při čekání na teaser, trochu potěší…  Van Buren closure
  Autor: Mr. Lizard  |  Zdroj: ---

  Tak, milé holubičky (a supi) - počínaje dnešním ránem si můžete "materiály, které otřásly světem" stáhnout i z tepla našeho Vaultu:

  VAN BUREN TECH DEMO download [241.6 MB]
  VAN BUREN SOUNDS download [16.1 MB]

  Bacha, to demo je poměrně macek...  F2 inspirační drobečky

  Autor: Jašterička  |  Zdroj: ---

  Dvě dobré duše dnes po sobě v knize hostí, resp. na spam... ehrm.. shoutboardu, zanechaly dva zajímavé F2-related linky: inspiraci pro Enklávský vertibird a skutečnou H&K G11 v akci (YouTube video). Dobrá šťára.

  Na závěr jeden nejnovější klep o Herve Caenovi - když minulý měsíc poprodával zbytek vlastnictví značky Bethesdě, jaksi se Bethesdím bílým límečkům zapomněl zmínit o Glutton Creeper Games, firmě, která vlastní práva na jakousi stolní verzi Fallouta, což malou firmičku pochopitelně docela rozhodilo. To jen tak čistě na okraj, abyste náhodou nenabyli mylného dojmu, že by měl snad Herve v makovici byť jen zárodek mozkové uzliny... :-/

  5.5.2007 . . . Van Buren tech demo guide update

  Autor: Plaz  |  Zdroj: ---

  Pro ty největší vanburenotechdemoultrafanatiky jsem do posledního článku vtěsnal jisté bonusové texty v podobě J.E. Sawyerových glos, které vznikly počas jeho nedávné vděčné vizity NMA fór. Za překlad děkuji Warlordovi (a letmo se omlouvám, že jsem jej jako slováka nutil POČEŠŤOVAT anglický text :))).

  4.5.2007 . . . New Dawn - v listopadu bude demo

  Autor: Mr. Lizard  |  Zdroj: New Dawn homepage

  Toto demo by mělo dle autorů ukázat veškeré možnosti hry a některé důležité charaktery, aniž byste se v něm setkali s příběhem. Zdá se vám ten termín daleký? Do té doby se můžete těšit na nové kousky v jejich galerii (v tomto případě spíš obludáriu), do níž budou patrně házet další mršky, které se v demu mihnou. Celou newsku máte tady.  12. červen - že by konečně onen slibovaný "D-day"?

  Autor: Mr. Lizard  |  Zdroj: No Mutants Allowed

  Jistý vysoce postavený americký redaktor Kotaku totiž na svém webu ohledně čerstvě slíbeného teaseru podotknul:

  Hmm, tohle se stane přesně týden před mým pracovním výletem do D.C., kde se plánuji setkat s vývojáři a logicky si s nimi trochu popovídat o hře.

  Tohle bude mimořádně horký červen. Když nepočítám grafické materiály, může být takové první oznámení v nějakém větším herním časopise pro BethSoft velice výhodné...

  3.5.2007 . . . Stylová tečka za Black Isle

  Autor: Mr. Lizard  |  Zdroj: No Mutants Allowed

  Kolega Ratman to tady večer letmo nastínil a já to teď pěkně doklepnu - přelouskal jsem pro vás zajímavou, leč poměrně blbuvzdornou Van Buren tech demo příručku do nepohody. Jelikož je tohle opravdu jeden z posledních ryze nostalgických updatů, nezbývá mi než se symbolicky přidat k Ratovi a poděkovat jak NMÁkům, tak bývalému BIS za příležitost něco podobného vůbec překládat. Tedy, jen co do puntíku vyšťourám, odkud a proč to ku*va přesně prosáklo... :))

  Tímto bych nešťastný trojlístek IPLY, BIS a Van Buren víceméně uzavřel a soustředil se na dny příští, Bethesdí. Howgh.

  PS: omlouvám se za případné chyby v textu. Tři hodiny spánku člověku koukám VÁŽNĚ NESTAČÍ. Ani ještěrům...  Update Bethesdích F3 stránek, slíbený teaser

  Autor: Mr. Lizard  |  Zdroj: BethSoft official forums

  Na oficiálních F3 stránkách se objevil jeden nový art s dosti rozporuplným hudebním doprovodem. Vývojáři tím současně oznámili vydání teaser traileru, a to přesně za měsíc a čtyři dni. Zvědavý teda jsem, ale odpočítávat s nima rozhodně nebudu... Kór když teď půlka světa zkoumá ta nejskrytější zákoutí kostry nyní již notně vysušené Van Burení mrtvolky. :o)

  Btw, pokud se řídíte heslem ´the more BethSoft gossip, the better...´, určitě sledujte blog kolegy Briosafreaka, který je na nejrůznější vejškrabky z tamnějších fór přímo specialistou.  Zero-Projekt update

  Autor: Mr. Lizard  |  Zdroj: No Mutants Allowed

  chewie na stránkách NMA onehdá announcoval nějaké nové releasy německého Fallout-like FIFE-based projektu Zero-Projekt. Update se tradičně nese v graficko-mapérském rázu...

  2.5.2007 . . . SVÁTEK: DEMO VAN BURENU KE STAŽENÍ!

  Autor: Ratman  |  Zdroj: No Mutants Allowed

  To, na co jsme dlouho čekali je konečně TADY – po X obrázcích, X videích a X nevím čeho JE TO TADY! NMA dnes pustila do světa tech. demo Van Burenu aka. Fallout 3 od BIS. Několik upozornění: Jedná se o pre-alfa verzi, takže je plná chyb, nedodělků a velmi, velmi nedoladěné grafiky. Proto se nedivte, že to bude padat, že vám to způsobí záchvaty šílenství a že vás budou bolet oči :) Ale buďme rádi aspoň za to.
  Jak instalovat? Jednoduše rozpakujte Rar a pusťte exáč. Při prvním spuštění, ale počítejte s delším načítáním.
  Celková velikost je 241 MB. A demo můžete stáhnout jen přímo ze stránek NMA, po poměrně dlouhém čekání, ale těch několik minut už po letech snad nikoho nezabije:) Neproste nás o umístění na madbrahmínu - NMA si to v nejbližších několika dnech nepřeje a my to plně respektujeme. Díky kluci!  Kharnův "profilový úterek"

  Autor: Mr. Lizard  |  Zdroj: No Mutants Allowed

  Týden se s týdnem sešel a tentokrát to odnesl veterán svého řemesla, designér Scott Bennie, takže pokud vás zajímá, co nejvíce ovlivnilo jeho tehdejší tvorbu, co jej při výrobním procesu nejvíc pobavilo a které město F1 považuje za nejzdařilejší, určitě se ponořte do čtení. Jako by té nostalgie za poslední hodiny nebylo málo...  Opět něco málo o Bioshocku

  Autor: Bio Lizard  |  Zdroj: Tiscali Games

  Nejdříve nezbytné(?) krátké připomenutí, proč nás Bioshock vůbec zajímá: jedná se o lehce katastrofickou FPS s několika zajímavými mimožánrovými prvky, kterou s Fallouty spojuje mimojiné to, že má být podobným způsobem prolezlá 50s americkou kulturou (ve hře se podíváme do léta zatopeného bizarního města). V blízké souvislosti se slovem "zatopený" je i toto krátké YouTube WIP video (sosnutelná HD verze zde), které s nemalou pompou předvádí, jakých všemožných blbin (prospěšných i neprospěšných) bude voda v Bioshocku schopna. Na serveru IGN se navíc objevil tento zajímavý rozhovor. Vypadá to prima, ale moje ATIna X800 GTO se klepe strachy.  STALKER tipy a triky

  Autor: Černobylská třínohá ještěrka  |  Zdroj: Tiscali Games

  Pokud jste STALKERa z nějakého důvodu ještě nezapočali hrát, možná se vám předem šiknou tyhle tipy a triky, se kterými se v Pripjati ani v Černobylu zaručeně neztratíte. :)) Sepsal David Smejkal.

  1.5.2007 . . . Van Buren trailer aneb ex-F3 poprvé hezky v pohybu...

  Autor: Mr. Lizard  |  Zdroj: No Mutants Allowed

  Neuvěřitelné, jak to najednou všechno leze ven. NMA si dalo tu práci a sestříhalo minutu a půl dlouhý pre-aplha trailer "in memory of Black Isle". Tahejte hezky tady (11 MB) nebo klikněte sem pro YouTube verzi.

  Dříve než se mě na to někdo někde zeptá - ta hudba v pozadí je song "Dream a Little Dream of Me" od Connie Francis. Holt nastal čas zamačkávání chlapských slz.  Kompletní Gone with the Blastwave za $$$

  Autor: Varanus Komodoensis  |  Zdroj: No Mutants Allowed

  Kimmův král mezi PA komixy se bude prodávat v celku o 32 stranách, což pro středoevropana znamená nějakých 12 eur (4+8 za poštovné - tištěno v americe, čili američané čtoucí brahmínku mají nepatrnou výhodu :)).
  Kimmo také přidal na web zbrusu novou stránku.

  -zpět-

  Staň se pomocníkem při tvorbě, nakrm Šílenou brahmínu!:)
  Stránky v EN

  No Mutants Allowed
  Fallout Wiki
  Fallout Database

  Modifikace v CZ

  Fallout:Resurrection
  Fallout et tu
  Fallout 2 Restoration Project a neof.patch
  Fallout:BGE (dead)
  Fallout:Yurop (dead)

  Modifikace v EN

  Vault-Tec Labs
  Fallout 2 Restoration Project a neof.patch
  Fallout of Nevada
  MIB88: Megamod
  Last Hope
  Fallout et tu  Sponzoři VŠB

  TOPlist

  .. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. irc channel .. kniha hostí .. fórum .. archiv..