Vault šílené brahmíny - největší stránka o sérii Fallout v češtině i slovenčine | Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics, Fallout 3, Fallout New Vegas, FOnline, Fallout 4
... vstup do vaultu ... orientace ... vaultmasteři ... kontakt ... poslat novinku ... fórum ... archiv ..

Fallout

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
vault-boyové
holodisky
konce
texty ze hry
vychytávky
archiv zvuků
screenshoty
demo
wiki
fórum
download

Fallout 2

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
předměty
zbraně
brnění
automobil
holodisky
karmické tituly
konce
texty ze hry
kulturní odkazy
zajímavé sejvy
vychytávky
screenshoty
archiv zvuků
mapper
modifikace
wiki
fórum
download

Fallout Tactics

novinky
recenze
návod
charakter
mise
náhodné lokace
zbraně
brnění
vozidla
holodisky
drogy
screenshoty
multiplayer
hrajeme po netu
tipy a triky
editing
obličeje
modifikace
wiki
fórum
download

Fallout: New Vegas

novinky
recenze
hráčské recenze
návod
spolubojovníci
screenshoty
videa
zbraně
download
wiki
fórum

FOnline

novinky
faq
fórum
FOnline: 2238
status
server-boy 2238
manuál
mapy
instalace
screenshoty
gang VŠB
wiki-boy 2000
download
The Life After
status
manuál

Společné

bible
časová osa
bestiář
pitevna
traity
perky
technologie
zbraně vs. realita
bugy
tajemná tajemství
technické problémy
licence

Fallout projekty

Fallout Online (V13)
Fallout 4
Fallout 3: Van Buren

Příbuzné hry

Arcanum
AshWorld
Fallout: BOS
Fallout 3
Fallout: PNP
Fallout: Warfare
Fallout Tycoon
Lionheart
STALKER
Borderlands

Hry naživo

Fallout LARP
Fallout RP
download

Soutěže

O brahmíní vemeno
screenshot měsíce
žebříček charakterů
žebříček kr. zásahů
masový hrob
rychlonožka

Zábava

povídky
poezie
knihy
komiksy
filmy
hudba
kvízy
humor

Různé

články
rozhovory
jak přežít
wallpapery
bannery
průzkum
srazy a setkání
IRC channel
odkazy

Vault šílené brahminy - největší stránka o sérii Fallout v češtině a slovenčine.


ARCHIV - ČERVENEC 2001

-zpět-30.7.2001 FARGO. Nedělní rodinný výlet do Rena skončil screenem do "masového hrobu".

Zkuste se dnes večer (na ČT2 ve 21:30) podívat na film od bratrů Coenových, na Fargo!

Jiří :Vindicator George: Jelínek se vydal se svou rodinkou a čoklem na výlet do New Rena. Dopadlo to tak, že ... , ale to už vám poví autor sám:

Tak jsem se rozhodl, že vám napíšu jednou jsem jel s rodinou na výlet, a stavili jsme se v New Renu. Dogmeata a ženu sem nechal u seňora Mordýna a s Vikem a Sulikem jsem se vydal do Shark Clubu trochu pochlastat. Ženu jsem nebral protože by byla akorát nasraná a psa sem nechal s ní aby se jí nic nestalo. Když jsem přišel do baru a chtěl napít nechtěli se mnou mluvit tak sem si řekl, že nebudu trpět žádnou diskriminaci a chtěl sem je zabít když sem sejmul první ranou barmana a von nic na to neřek' tak sem vylez na ulici a všechny kosil když došli náboje tak sem si řek že vám to pošlu do masovýho hrobu. No těl je tam zhruba 33 teda já to tak napočítal ale některý se překrývaj nebo z nich nic moc nezbylo. s pozdravem :Vindicator George: PS: Vic to nepřežil chtěl jako vždy dezertovat tak ji dostal. Sulika zastřelil neznámý salvátorovec. S ženou sem to už nevydržel tak sem ji dal do invetáře plastickou trhavinu. pejska mi zabila hlídka enklávy (1123 hit bodů) Takhle se otec rodiny nechová (dynamit do inventáře)!!! Předpokládám, že to byla Miria, že? Taky sem ji měl, tak jako všichni:-).

28.7.2001 Pawell s 2302 HB na 2.místě v "kritických zásazích". Vena a WebStripper. Leško s 1809 HB na 4.místě v "kritických zásazích".

Pawell se zásahem 2302 HB zaujal 2. pozici v "žebříčku kritických zásahů".

Vena (bohužel nevím e-mail, tak alespoň ICQ 97024789) mně dneska poradil výborný, ne, fantastický program, který vám umožní stahovat sakumprásk celé stránky na hadr i s chlupama:). Můžete si je potom prohlížet offline, všechny odkazy fungují tak jak mají, prostě paráda. Když za pár dní zas vlezete na net, tak si stránky , stažené na hadru, jednoduše aktualizujete. Kdyby jste si chtěli stáhnout Vault šílené brahmíny, tak vás upozorním předem , mají 21 MB!!! Dobrá zpráva je, že program podporuje přerušené stahování. Už žádné nepřehledné ukládání stránky po stránce, je tady WebStripper:-). Adresa stránky programu je www.webstripper.net . Program je freeware, má 1.5 MB a stáhnout rovnou odsud si to můžete, když kliknete sem.

Leško změnil zbraň (Bozar za Gatling Vindicator) a hned je to na výsledku vidět. Už je to tak, všichni odhazují milované Bozary (i já:)) a vrhají se na Vindicatory! Není se čemu divit, stačí se podívat na pořadí, Bozar se propadl až na 8. místo!!!

26.7.2001 1.místo v "masovám hrobě" pro mě: Reno je minulostí-95 tuhých! Leško s 1371 HB na 10.místě v "kritických zásazích"

Dnes jsem navštívil NCR a New Reno (ne jako turista, ale jako masový vrah), přičemž v NCR jsem se jen jemně rozehřál (41 mrtvolek-5.místo, vraždění trvalo cca. 2 hodiny) a v Renu už to dopadlo, tak jak to dopadlo. Jelikož jsem nebyl s výsledkem v NCR ani trochu spokojen, tak jsem začal hledat nejvhodnější lokalitu k dalšímu pokusu. Napadly mě dvě, buďto San Francisco nebo New Reno, jel jsem do Rena. Po zběžném proběhnutí Druhé ulice mi bylo jasné, kdo bude mít smutek. Na screenshotu jsou úplně všechny lidičky z této části Rena (pasáci, děvky, krupiéři, gambleři, feťáci, boxeři, pornoherečky, salvátorovci, bishopovci, ...celkem 95 lidí!!!). Bylo to peklo, trvalo mi to asi 3 hodiny!!!. Taky jsem si vědom, že má tato soutěž nějaký limit, který už nejde překročit, vypadá to, že jsem ho stanovil. Mýlím se?

Leško poslal screenshot s 1371 HBovým zásahem, kterým vyrušil aliena. Na Bozar je to slušný zásah. Opravdu se Bozarem dá těžko konkurovat Gatling Vindicatorovi, stačí se podívat na pořadí v "žebříčku kritických zásahů" (jasně vládne Vindicator!!!).

25.7.2001 Ratman po Renu vyhladil Frisco

Ratman z Ratman´s Tactics (mimochodem výborné stránky o Fallout Tactics ...) poslal do "masového hrobu" další screenshot. Tentokrát to odnesli lidi z Čínské čtvrti v San Franciscu. Autor: Nazdar, zase sem neměl co dělat, tak sem se rozhodl zmasakrovat San Francisco, přesněji Čínskou čtvrť, docela se mi to povedlo, protože kromě toho blbečka z bratrstva a toho conevímpročstojívohradě jsou tam opravdu všichni, byla to docela fuška, ale špatná věc se podařila. Snažil sem se dosáhnout co nejlepšího výskedku, tak sem tam nahnal i dva brahminy, zbytek byl moc línej, tak sem je postřílel mimo záběr, bohužel do šedesáti chyběla jedna mrtvola, ale některý sou tam rozpůlený a jiný se překrývají, takže je možný, že jich tam 60 opravdu bude, ale já ať sem se snažil sebevíc, tak sem jich napočítal jen 59. (Já taky, ale bylo to peklo:-) -pozn. Vaultmastera)) Jaks chtěl ten komentář, tak tě zklamu, nic moc mě nenapadá, Snad jen že tohle je jedinej způsob, jak dostat všechny obyvatele San Francisca na jednu fotku. ČAU RATMAN Ale to je skvělý nápad, kéž by se podařilo v každém městě udělat podobnou společnou fotku:), na které by byla popsána (očíslována) každá postava a k ní přiřazeno jméno. Je to asi opravdu jediný zbůsob jak vměstnat všechny obyvatele města na jeden screenshot:-). Skvěle, jen tak dále!!!.

24.7.2001 Raptor a čeština do FT:BOS. Song Rage od Avatara. Ratman vydláždil ulice Rena mrtvolami. Astro peče pejsky ve screenshotech z Fallout 2.

Raptor dnes na Mageu, ve 14:57 SEČ, sdělil lidu falloutovskému totok: Ad cestina FT - Cekam na instalator a jeste opravuju par textu :o) Vypadá to, že si na češtinu nějaký den ještě počkáme :((( Kdyby jste zpozorovali dříve nežli já, že čeština vyšla (což je skoro nemožné:)), tak mi pošlete e-mail. Díky

Avatar poslal další skladbu - Rage. Líbil-li se vám Deathclaw, tak si soubor stáhněte v hudba.

Ratman poslal do "masového hrobu" 55 mrtvolek. Po jeho návštěvě New Rena je i odpoledne na ulicích mrtvo:) Autor screeshotu mi napsal: Rozhodl sem se , že se zapojím do soutěže o největší počet mrtvol co tam máš, docela dobrej nápad, i když dávám přednost spíš uměleckým dílům (viz. můj screenshot v soutěži na mých stránkách (Ratman´s Tactics -pozn. Vaultmastera)), ale nápad je to dobrej a jelikož sem dneska neměl co dělat, rozhodl sem se demonstrovat, jak to vypadá, když chodci místo chodníku používají silnici. Mrtvol je tam 55, dal sem si stím docela dost práce, tak doufám, že nedopadnu nejhůř, jo, posílám ještě jeden obrázek, kde je ne každé mrtvole zelená tečka (původně byly růžový, ale jaksi se to ztrácelo, tak sem to předělal na zelenou, ale je možný, že na nějaké růžová zbyla, tak stím počítej), protože některý nejsou tak snadno rozeznatelný a jistě ti to ušetří spoustu práce při počítání. tak se měj a hlavně mi nepřetahuj moc návštěvníků, jinak popadnu Laserovej Gatling a přijdu na návštěvu. Jak vidíte, tak je mi neustále vyhrožováno, ze strany jiných Vaultmasterů, fyzickou likvidací. Spím jako na vodě, trubkovou pušku připravenou k výstřelu:).

Astro poslal další screenshot, tentokrát s názvem "Lekce vaření". (Vy nás ale zásobujete:)) Najdete ho zde.

23.7.2001 Nový odkaz: Hudba. Čeština nikde

Avatar mi poslal svůj výtvor, který vytvořil pomocí programu Impulse Tracker, skladbu Deathclaw, kterou opatřil i textem. Po prvním poslechu mi bylo jasné, že vznikne nový odkaz s názvem hudba:-). Schválně si to stáhněte a poslechněte, je to fakt dost dobrý, nekecám. Moby je hadra:-). Máte-li také nějaké výtvory, tak se pochlubte.

Ve 20:00 (tak asi kolem) jsem odcházel a eště nic. Vrátil sem se ve 24:00 z hospody a čeština nikde. Po celý den monituruji situaci a jakmile čeština vyjde, tak se to okamžitě dozvíte, nebojte. Možná zítra, nic neslibuji. Není to na mě, kdy to vyjde. Věřte a modlete se nebo tak nějak. Jdu brumkat.

22.7.2001 Vyrobte si ve Falloutu 2 atomovou bombu. Soutěž o CD vyhrál Avatar (3993 HB). Screenshoty od Astra. Modifikace do Fallout 2: DNA. Čeština do Fallout Tactisc finišuje.

Protože se na fórech objevuje hodně dotazů ohledně atomové bomby a jetpacku na Golgotě, nezbývá mi nic jiného než, že musím pomoci objasnit, jak to všechno je. Je to samozřejmě všechno pravda:-). Leeroy, člověk, který stojí za těmito fantastickými odhaleními, o kterých neví valná většina týmu, který Fallout 2 vytvářel, zpracoval do detailu všechno na stránkách Secrects of the Fallout 2 World.

Tři dny po vyhlášení soutěže o CD s hudbou z Fallout 1a2, máme vítěze. Šlo o to překonat hranici 2000 HB v "Žebříčku kritických zásahů". Avatar se role chopil jak nejlépe mohl a se svým Vindicatorem Minigun hrubě rozcupoval hafana a uštědřil mu 3993 HBový políček. Trochu se mi nelíbilo, že má postava tak málo hitbodů (Podezříval jsem hrdinu z cheatování. Kdyby byla postava zraněna, bylo by číslo žluté) a zeptal jsem se tedy osobně. Vysvětlení je prosté: Je to proto, ze jsem si nastavil enduranci na 2 a silu na 6 zcehoz vyplyva ze mi hitbody pribyvaly hodne pomalu. (v navodu totiz psali, ze endurance je zbytecna a sila tak na 6 je v pohode. Tak jsem to tak nastavil). Fakt by mě zajímalo, co to bylo za návod:-)

Astro poslal nějaké zajímavé screenshoty z Fallouta 2, tak se na to mrkněte.

Milý Astro poslal screenshot s 7143 HBovým zásahem (Fallout 2/mods/DNA) a napsal, že chudáka somráka dostal Death Claw Launcherem. Zbraň jsem samozřejmě neznal a tak sem se zeptal, co je to za kravinu. Astro mi odpověl, že je to zbraň z modifikace DNA (účinek až ~6000HB) a tak sem modifikaci pro vás rozebral.

Čeština do Fallout Tactics se už balí do instalátoru, takže bude už možná zítra.(viz. stránka překladu) Jakmile vyjde, okamžitě dám odkaz na stažení. Pěkně se vyspinkejte a zítra ...

21.7.2001 Mapy do Fallout Tactics, Nové ankety

Na stránce Duck and Cover je každý den k vidění několik nových map. Protože bych nestíhal na všechny dělat odkazy ke stažení, tak jsem do "download" dal odkazy alespoň na stránky. Na Duck and Cover mají mapy přehledně rozdělené do kategoriií (Single Player Missions, Skirmish, Assault, Capture The Flag, Dual Assault, Other Multiplayer Types), přehledně popsané a opatřené screenshoty. Určitě si vyberete.

Přidal jsem nějaké nové ankety. Jestli budete mít zájem, tak přidejte svůj hlas sem. Doufám, že se vám ankety líbí:-). Bohužel, jsem musel např anketu O nejoblíbenější zbraň ve Fallout 2, rozdělit na pět částí, protože to jinak udělat nešlo (max. 5 otázek). Když budete mít nápad, tak mi ho napište. Díky.

20.7.2001 Pawell vylepšil svůj krit. zásah na 1709 HB.

Pawell, jak se zdá, bloudí po celém Falloutu 2 a zkouší co zvířátka a lidičky vydrží. Je to určitě více práce než zábava, ale stojí to určitě za to, když se potom může pokochat prvním místem v žebříčku kritických zásahů:-). Z e-mailu vyplývá, že to ještě zdaleka není vše: Jěště jednou zdarec jak chceš - dneska máme 1709 HB. Uvidíme, možná se zítra poštěstí něco zajímavějšího. Pawell

19.7.2001 Žebříček krit. zásahů: Pawell-světový rekord (1683 HB) a 1.místo, 6.místo pro Daemona, soutěž o CD s hudbou z Falloutu 1,2

Pawell svým kritickým zásahem sebral Gatling Vindicatorem mravenci Ferdinandovi 1683 hitbodů. Jeho upozornění, že jde o světový rekord muhu potvrdit, protože jsem na internetu podobnou soutěž nenašel. V diskuzích na internetu se sice mnoho lidí chvástá i vyššími zásahy (někde jsem dokonce viděl i 6000 HB), ale věřit se dá pouze screenshotem doloženým trefám.

Daemon si vybojoval 1372 hitbodovým zásahem z Gauss Minigunu 6.místo. Ve Falloutech je celkem normální, že za oběť různým rekordům padají vlastní spolubojovníci, toto je jeden z těch případů! No FUJ!

Vyhlašuji soutěž o CD s hudbou z Falloutu 1a2 ve formátu *.waw pro toho, kdo první překoná hranici magických 2000 HB. Myslím, že si budu CD ještě dlouho užívat:-).

16.7.2001 3.místo v "Masovém hrobu" pro Freedyho

11.7.2001 Hrajete Age of Empires 2?

Jestli jo, tak si stáhněty tyto moje scénáře (jsou určeny jen pro Age of Kings, ne pro datadisk The Conquerors. Tím, že se scénáře hrají na datadisku, se znehodnotí (herně). Tak POZOR.). Je jich celkem 6 a myslím, že jsou některé velmi dobré. Pořadí podle mě: 1. Jedna noha střídá druhou, dřevěnou 2. Pippin Longststocking a Jarin Zimmermann 3. Obrana Bagdádu 4.-6. všechny ostatní. Jelikož jedu na fesťák do Boskovic, tak přijedu až v neděli (pravděpodobně unaven:-)) a další aktualitky budou v pondělí. Kdyby sme se tam viděli, stejně se nepoznáme a proto společně nezachlastáme (škoda). Tak se držte a neseďte furt u toho krámu, je to na hovno. Konec.

10.7.2001 Editory postav pro Fallout Tactics. Sprite editory nebudou!

Tady máte ke stažení dva editory na úpravu postav ve Fallout Tactics: BOS Edit , Bosche. První je úplně nový, upravuje uložené pozice a je velmi dobře přehledný. Druhý asi už znáte, slouží k upravování entit (souborů .ent, tedy všech postav, zbraní, předmětů ap.) Jen velice nerad to sem umisťuji, ale kdo by je chtěl najít, tak by si je stejně našel, takže to máte mít. Editory kazí hru a snižují na minimum radost ze hry (podle mě). Kdo chce, aby ho Tactics přestaly bavit, tak ať si editory stáhne. Hodně štěstí:-(.

Tak si tak pročítám Vault 13 a co nevidím. Ed Orman z Microforte se tam vykecává: "Uvolnili jsme editory k tomu, aby mohli fanoušci vytvářet nové mapy a kampaně na základě existujícího světa Fallout Tactics. Naším záměrem nebylo vytvořit sadu editorů, které by umožňovalaly výrobu zcela nových prvků! Nechceme třetí stranu, která by produkovala zcela nové umělecké prvky do hry. Zejména nechceme, aby bylo našich editorů bezohledně zneužíváno k vytváření nových her a nejjednodušeji jak tomu zabránit je, že neuvolníme potřebné nástroje." Co to znamená? Nebudou žádné nové zbraně, auta, předměty atd. Proto doufejme, že vydají datadisk, který rozšíří počet těchto věcí.

9.7.2001 Je takové horko, že se mi u toho krámu nechce vůbec sedět!

Přijel jsem už včera kolem oběda, ale vypadal jsem tak tragicky, že jsem se vykoupal a okamžitě zalehl. Až do večera jsem přemýšlel nad tím, jestli si mám pokecat s hajzlem nebo ne. Po třech hrubě prochlastaných večerech jsem se raději podíval do občanky jak se vůbec menuju. Jinak byla pohoda. P.S. Jestli má někdo navíc jedny játra, tak mi je, PROSÍM, darujte, ty moje už dodělávají. Děkuji.

5.7.2001 Přehrávače videa pro Fallout 1,2 a Fallout Tactics

Dobrý človíček NARG sháněl, celý hříčný, tak dlouho něco, čím by přehrál videa ze všech Falloutů, až se mu to povedlo:
Fallout Tactics: Přehrávač The RAD Video Tools, podrobnější informace na stránce http://www.radgametools.com/smkmain.htm
Fallout 1,2: ze stránky http://thevats.vault13.net/scripts/view.php?path=fallout/utils/art program mve-play.zip ( použít soubor z mve-play: w32stub.lib DOS příkazem (např. copy/b w32stub.lib + intro.mve intro.exe ) = spustitelny exe soubor. Nutno provest se všemi soubory *.mve .) a mvex32b2.zip (prehravac 4,4 Mb převede formát .mve na spustitelný .exe). Na dekomprimování critter.dat a master.dat potřebujete program DATMan Light (jen pro Fallout 2) nebo Fallout 2 UnDAT (jen pro Fallout 2), DAT Extractor (pro Fallout 1 i 2) a F1undat.zip ze stránky http://thevats.vault13.net/scripts/view.php?path=fallout/utils/dat nebo http://www.freelancer.ag.ru.
Budete-li mít nějaké všetečné dotazy směřujte je na toho, který to vše způsobil: NARG, já tady 4 dny nebudu:-)

4.7.2001 Já a léto. Screeny z dema Fallout. Příspěvky do "masáče" a žebříčku krit.zásahů od M."Mike"Veselého

Jak jste si určitě všimli, tak se aktualizace této stránky nějak rozmělňuje. Je to prosté a má to velmi snadné vysvětlení. Vždy začátkem července jsem unášen neznámými bytostmi, které mají takové schopnosti, že mě plně a beze zbytku ovládají. Častěji než kdy jindy se ocitám v, mě naprosto neznámých, nálevnách a restauracích nižších cenových skupin.Tato záhada už trvá několik let a já na ní ne a ne přijít (ne že bych chtěl:-)). Vždy zmizím z domova na 4 dny, není to vždy pravidlem, ale většinou to prostě tak je! Další únos čekám zítra, ten příští 13tého v pátek (pravidelně se objevuji na festivalu Boskovice). Nezoufejte a držte mi palce, abych byl vždy (sice dosti poškozen) vrácen.

Pro ty, kteží neviděli demo na Fallout, je tady pár screenshotů.

Přesněji od Michal "Mike", "Butcher", "Radar" Veselého. V kritických zásazích obsadil sice až poslední 6. místo, ale v masovém hrobě to je lepší, krásných 35 smrtelně zraněných lidiček ze San Francisca. (Jiri_auf_Wiedersehen: Jenom čekám, kdy se tyto stránky objeví ve zprávách na Nově:-). Opravdu by tyto soutěže mohly býti vzorovou ukázkou her, které nutí děti na pískovištích brutálně napadat své spoluvrstevníky a ničit jim pracně vybudované domečky a hrady. Proto si Fallouty oddinstalujte, CDéčka zničte a začněte se chovat tak slušně, jak to jen půjde! Vše je to nechutné a zvrhlé (vedle mě sedící Mirek Dušín jen souhlasně přikyvuje) Tímto se distancuji od obsahu těchto stránek a hlavně od výše uvedených soutěží).

1.7.2001 NO CD Patch v.1.27, nějaké multiplayerové mapy a jedna single v Download

-zpět-

Staň se pomocníkem při tvorbě, nakrm Šílenou brahmínu!:)
Stránky v EN

No Mutants Allowed
Fallout Wiki
Fallout Database

Modifikace v CZ

Fallout:Resurrection
Fallout et tu
Fallout 2 Restoration Project a neof.patch
Fallout:BGE (dead)
Fallout:Yurop (dead)

Modifikace v EN

Vault-Tec Labs
Fallout 2 Restoration Project a neof.patch
Fallout of Nevada
MIB88: Megamod
Last Hope
Fallout et tuSponzoři VŠB

TOPlist

.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. irc channel .. kniha hostí .. fórum .. archiv..