Vault šílené brahmíny - největší stránka o sérii Fallout v češtině i slovenčine | Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics, Fallout 3, Fallout New Vegas, FOnline, Fallout 4
... vstup do vaultu ... orientace ... vaultmasteři ... kontakt ... poslat novinku ... fórum ... archiv ..

Fallout

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
vault-boyové
holodisky
konce
texty ze hry
vychytávky
archiv zvuků
screenshoty
demo
wiki
fórum
download

Fallout 2

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
předměty
zbraně
brnění
automobil
holodisky
karmické tituly
konce
texty ze hry
kulturní odkazy
zajímavé sejvy
vychytávky
screenshoty
archiv zvuků
mapper
modifikace
wiki
fórum
download

Fallout Tactics

novinky
recenze
návod
charakter
mise
náhodné lokace
zbraně
brnění
vozidla
holodisky
drogy
screenshoty
multiplayer
hrajeme po netu
tipy a triky
editing
obličeje
modifikace
wiki
fórum
download

Fallout: New Vegas

novinky
recenze
hráčské recenze
návod
spolubojovníci
screenshoty
videa
zbraně
download
wiki
fórum

FOnline

novinky
faq
fórum
FOnline: 2238
status
server-boy 2238
manuál
mapy
instalace
screenshoty
gang VŠB
wiki-boy 2000
download
The Life After
status
manuál

Společné

bible
časová osa
bestiář
pitevna
traity
perky
technologie
zbraně vs. realita
bugy
tajemná tajemství
technické problémy
licence

Fallout projekty

Fallout Online (V13)
Fallout 4
Fallout 3: Van Buren

Příbuzné hry

Arcanum
AshWorld
Fallout: BOS
Fallout 3
Fallout: PNP
Fallout: Warfare
Fallout Tycoon
Lionheart
STALKER
Borderlands

Hry naživo

Fallout LARP
Fallout RP
download

Soutěže

O brahmíní vemeno
screenshot měsíce
žebříček charakterů
žebříček kr. zásahů
masový hrob
rychlonožka

Zábava

povídky
poezie
knihy
komiksy
filmy
hudba
kvízy
humor

Různé

články
rozhovory
jak přežít
wallpapery
bannery
průzkum
srazy a setkání
IRC channel
odkazy

Vault šílené brahminy - největší stránka o sérii Fallout v češtině a slovenčine.


ARCHIV - Červenec 2007

-zpět-


31.7.2007 . . . Nakope nám Bioshock prdele?

Autor: Bioještěrka  |  Zdroj: Tiscali Games | Komentuj novinku

Na serveru Tiscali Games se v souvislosti s touto umělecky zajímavou hrou objevily první klepy o skoro až pateticky oslavných zahraničních recenzích:

Že se BioShock stane bombou, nepochybuje Microsoft, který údajně kvůli němu chystá zlevnění Xboxu 360 o 50 dolarů, ani nikdo z nás. Snad jedině s výjimkou těch, kteří proseděli tolik desítek minut u videí z hraní, že je přestalo bavit ještě předtím, než ho vůbec sami okusili (tenhle přepísklý marketing a přebytek dostupných materiálů se mimochodem stává čím dál častějším problémem pro řadu lidí zajímajících se velmi intenzivně o dění o nějaké vyhlížené hře). Ale že BioShock obdrží stejné hodnocení, jako věhlasné Gears of War, s tím se nepočítalo. Je to tak, přátelé, od britského Oficiálního Xboxového magazínu obdržel maximální známku 10/10. Obhajoba zní takto: "Nepředstavitelně skvělá zápletka, tuhé a děsivé boje, perfektní design lokací, ohromující orchestrální soundtrack & zvuk a nekonečná rozmanitost zbraní."

Někdo může namítnout, že Oficiálnímu Xboxovému magazínu se vzhledem k jeho napojení na Microsoft či exkluzivitě nemusí dát v těchto věcech úplně věřit. Dobrá, a co řeknete na udělených 95 procent od PC Gameru? Ani ten ve své recenzi z nadcházejícího čísla nešetřil superlativy, když BioShock nazval velkolepým mistrovským dílem. Hra je podle něj hororová a dlouhá, zatímco naopak není zabugovaná ani přehnaně náročná (HW nároky)...

30.7.2007 . . . Fallout tričko z Expa 2007 vydraženo

Autor: Děda JaW  |  Zdroj: eBay | Komentuj novinku

Vydražené tričko z E3 Přesně ve 03:31:12 středoevropského času bylo vydraženo tričko, které se některému z vývoářům ztratilo po divoké večerní akci v blízkém hotelu. Přihazování se zůčastnilo 11 lidí, kteří celkem dvacet krát přihodili. Byl to tvrdý boj, ale nakonec bylo triko vydraženo za US $115.00, což je cca 2350Kč, což není až tak hrozná cena, vezmeme-li v úvahu, že pokud se Fallout 3 Bethesdě opravdu povede (v což se všichni modlíme), cena trička s číslem 101 na zádech několikrát stoupne. Šťastný majitel si s ním teď doma může vytřít podlahu.
Nový Fallout 2 modík - Vault Rats by Lisac2k

Autor: Mr. Lizard  |  Zdroj: NMA | Komentuj novinku (alternativa)

Slovy samotného Lisac2ka - Vault Rats je malá modifikace obsahující jednu mapku, 9 NPC, 3 hlavní questy a tři prdele referencí na... no prostě spoustu věcí (pro více informací se mrkněte do .readme). Jeho hlavní myšlenka vznikla při pročítání tuctů Fallout 3 preview, který je nyní v produkci a které pořádně cloumají s každým fanouškem, jenž čeká na hodnotný Falloutí sequel přes deset dlouhých let.

Na druhou stranu, tento mod byl vytvořen ve smyslu "od modera moderům", někomu by mohl nastínit další a kvalitnější cesty, kudy a jak může být Fallout 2 modifikován, ukazuje že se malý mod dá jednoduše ušít během pár týdnů (v tomhle případě konkrétně méně než pouhé dva). K modu jsou přiloženy veškeré skripty, avšak nemám dost času na to je pořádně optimalizovat, takže tam dost možná budou úseky, které vaše hlava jen tak nezkousne. Nicméně přesto doufám, že si některé mé nové featurky najdou cestu k ostatním modderům, nebo budou alespoň novým popudem k nějaké další činnosti.Čtěte / zkoumejte / sosejte tuhle ve FO2 podsekci modifikace.

29.7.2007 . . . Aktualizace tří FO3 sekcí

Autor: Ještěrka údržbářka  |  Zdroj: --- | Komentuj novinku

Jedná se o tyto sekce: Projekt Van Buren, Fallout 3 download a Fallout 3 v tisku. První z nich byla přepucována opravdu řádně, takže to koukejte taky ocenit, holomčata...


Pár dalších (ne)informací

Autor: Deimos  |  Zdroj: Briosfreakův blog | Komentuj novinku

Ron Burke, ředitel GamingTrendu, odpovídá na pár otázeček. Vybral jsem (snad) to nejpodstatnější...:

Ot: Byly v demu nějaké děti? Jestli jo, daly se zabít?
Od: Ne, žádně děti jsme neviděli. Tod sice řekl, že ve hře budou, ale v jednom interview jsem četl, že ještě nevědí, jestli je budete moci vyřídit. Ale já si myslím, že jestli děti půjdou zabít, tak to hru okamžitě posune do Adult Only přístupnosti, a to Bethesda asi nechce.

Ot: A co počasí? Ve screenshotech je všechno na jedno brdo- zamračeno a hnusně. Viděli jste snad také oslepující a spalující slunce a´la Fallout 1?
Od: Tak určitě bylo oslepující, když jste opouštěli jeskyni. Věřím, že světelné efekty vyrovnává přizpůsobivost očí, ale povětšinu hry jsme viděli jen šedé ponuré nebe.

Ot: Viděli jste nějaké změny počasí? Např. déšť, silný vítr nebo temná mračna, která zastínila okolí...?
Od: Nikdy jsme nebyli na žádném místě dost dlouho, takže jsme jen těžko mohli pochytit nějakou větší změnu počasí.

Ot: Naznačovalo něco ve hře, že se vrátí šlapky?
Od: Ne, ale myslím, že to není 100% jistý.

Ot: Jaký je systém ukládání hry? Je quicksave a quickload jako ve F1 a F2?
Od: To nám neukázali.

Ot: Dá se během hry plazit nebo si kleknout? Určitě by to bylo během boje dobré.
Od: Nic z toho jsme neviděli.New Dawn (rostlinný) update

Autor: Ještěr  |  Zdroj: project website | Komentuj novinku

S pravidelností řádění tety Irmy nás vývojáři New Dawnu bombardují novými updaty vesměs drobečkózního charakteru. Dnes jde konkrétně o jakousi zelenou květenu, kterou si můžete omrknout v projektové galerii. Ano, zelenou - já vím, a to se to kdysi tvářilo jako post-apo hra... :)
28.7.2007 . . . U nás ve Vaultu #3: Brian Robb

Autor: JaW  |  Zdroj: Bethesda blog | Komentuj novinku

Jak vás včera Ještěrka informovala, na Bethesdím blogu se každý týden objevují rozhovory s vývojáři, kteří makají na Falloutu 3. První dva, Nathan McDyer a Emil Pagliarulo se už u nás na hlavní stránce mihli v částečných překladech od Deimose. Programátor Brian Robb se teď dočkal překladu ode mě a herní návrhář Alan "Piggy" Nanes si chvilku počká. Do sekce tiskové zprávy pod Falloutem 3 teď také přibyly odkazy na rozhovry s vývojáři s nadpisem Bethesda Blog.
27.7.2007 . . . Inside the Vault: vybrané čtení pro AJ středně pokročilé a lepší

Autor: Ještěrkář  |  Zdroj: Bethesda blog / NMA | Komentuj novinku

Na celkem sympatickém blogu spásného(?) studia se můžete (samozřejmě anglicky - tohle fakt nemíním ani já, ani nikdo jiný z Vaultíku překládat - leda že by se našla nějaká černá ovce v řadách čtenářských, erhm... *dále již jen mumlá cosi o líných vších*) seznámit zatím se čtyřlístkem developerů, páchajících zlořádstvo jménem FO3. Mezi těmito developery jsou zatím designér Alan Nanes, speciální programátor Brian Robb, týpek přes speciální efekty Nathan McDyer a hlavně hlavní designér Emil Pagliarulo. Tak co, už jste klidnější? No jo, asi ne...

Mimochodem, pokud jste jazykově vybaveni opravdu dobře, můžete prolouskat zajímavou a kontroverzní úvahou Brother Noneho z NMA, kde se strefuje do přehypovaného Morrowindu/Oblivionu a herní žurnalistiky obecně. Nějak se nemůžu zbavit pocitu, že ve středověku by ten kluk byl dávno ukřižován či pověšen za koule...

26.7.2007 . . . "Táta" Tim & Bethesdí adopce

Autor: Mr. Lizard  |  Zdroj: NMA / GamerNode.com | Komentuj novinku

Přeložil jsem pro vás tento článek Brendon Lindsey, editora serveru www.gamernode.com, který se zlehka zabýval názory člověka, jenž byl kdysi jedním ze základních stavebních kamenů celého herního univerza:


Po mém Fallout 3 článku jsem obrdžel hromadu mailů, AIM a MSG zpráv, PMek a dokonce i staré dobré kamenné pošty, jestli prý nevím, co si o FO3 myslí takový Tim Cain (však víte, jeden z chlápků co stál za Falloutím univerzem... neudělal on textury, nebo něco takovýho?).

Tak jsem se Tima zeptal a on mi k tomu řekl tohle:

"Brendone, já nemíním Fallout 3 vůbec komentovat. Jelikož už to bude deset let, co jsem na těch starouších pracoval, nevím, zda jsem ještě v pozici, kdy do toho můžu takhle předčasně dlubat. Ona totiž s Troikou skončila i má ´veřejná kariéra´. Stále dělám hry, ale do obchodních záležitosti už nos nestrkám.

Jisté je, že si Fallout 3 - až tady bude - určitě zahraju. Jsem úplně normální čekatel jako každý jiný fanda, ale narozdíl od některých budu lamentovat a soudit až poté, co si zahraju finální produkt."


No, takže tady to máte černé na bílém. Kromě řečí o své tiskově umírněné budoucnosti Tim hlavně připomíná, že Fallout 3 ještě není zdaleka hotov. Možná, že bychom neměli vynášet předčasné (jak dobré, tak zlé) rádobysoudy, dokud se nám pod ruce nedostane něco hratelného, no ne? Docela mi to dává smysl.

25.7.2007 . . . Něco pro zpestření

Autor: Deimos  |  Zdroj: chorá mysl | Nějaký komentář?

Abychom se tak trochu lépe orientovali v našem krásném vaultu- a hlavně nezapomínali důležitá data!, přibyl nám pod novinkami malý odstaveček, jež by Vám měl připomínat důležitá data a připravit Vás na (ne)nemožné.
Takže připravit diáře... nažhavit tužtičku a zapisujeme si!A otázky a odpovědi...

Autor: Deimos  |  Zdroj: NMA, Briosfreakův Blog | Komentuj novinku

E3 již máme zdaleka za sebou, příval otázek a odpovědí však neutichá. Pár zajímavostí tady:

Ot: Jak pracuje GOAT? Bude to něco jako kvíz?
Od: GOAT je něco jako ústní zkouška, která vám určí procenta " základních" schopností. "Základní" schopnosti jsou tři. Více méně to je něco jako kvíz v Morrowindu. Ale jestli se vám GOAT nelíbí, stejně si charekter budete moci měnit, až vault opustíte.

Ot: Náhodná setkání?
Od: To milujeme a jsme na to dobře vybaveni. Tohle v Oblivionu nebylo, ale máme přímo designéra, který maká na na Náhodných setkáních v pustině. Určitě tedy narazíte na lidi bojujíci s Radškorpióny a jinými kreaturami. Hra je sice založená na tom, abyste všechno řešili sami, společníky však mít moci budete. Ty určuje vaše karma, takže jsou tu "dobří" společníci, neutrální a zlí. Rozdíly poznáte, až společníci budou s vámi.

Ot: Nevypadá to, že bysme mohli hru dohrát bez masivního zabíjení.
Od: To není úplně pravda. Záleží na questech. Všechny ty možnosti v rozhovorech jste viděli v demu. Ale rozhovory jsou vlastně jen špičkou ledovce. Je to různé, jako v Oblivionu. Je zde opravdu mnoho nenásilných a "plížících" se úkolů. To ale neznamená, že nemůžete zabíjet.

Ot: Můžeme si koupit dům?
Od: Jo, to můžete.

Ot: Setkáme se ve Falloutu 3 s některými postavami z 1. nebo 2. dílu?
Od: Ne.

24.7.2007 . . . Nové FO3 hadry na eBay

Autor: Ještěřák  |  Zdroj: NMA / eBay | Komentuj novinku

Bez delšího napínání - jedná se o tohlencto triko, ve kterém se mj. pár Bethesďáků s úsměvem od ucha k uchu promenádovalo po letošním E3. eBay vyžírky si jej sice cení na celých 31$, nicméně jelikož sluší i Petu Hinesovi, musí zákonitě seknout i vám! :)
23.7.2007 . . . Oči, voči, očíčka... zásah do očí nebude.

Autor: Deimos  |  Zdroj: DaC | Komentuj novinku

Ot.: Nebudou zásahy do očí?
Od.: Ne a řeknu vám proč. Mluvili jsme o tom, zkoušeli jsme to, ale když hrajete hru s takovým rozlišením tak očekáváte, že po zásahu do očí hlava exploduje. Ale zásah do hlavy má stejný účinek.


No, takže když dám kritický zásah pěstí, tak nevím, jestli hlava exploduje :). V této situaci - boj s chladnými zbraněmi nebo beze zbraně, by se zásah do očí docela hodil, snad nabídnou alespoň zásah do kulí...Darkwind připomínák

Autor: Mr. Lizard  |  Zdroj: NMA / www.dark-wind.com | Komentuj novinku

Chtěl bych po vzoru NMA připomenout zajímavou, leč vcelku přehlíženou free MMO alternativu zejména pro ty, které si AshWorld ochočil jako dealer své ovečky na jetu, a následně na neurčitou dobu odkopl. Podle zainteresovaných lidí to s post-apo drandírnou vypadá asi takhle:


Ligový ročník 2041 byl v Darkwindu uzavřen a nový rok 2042 (disciplíny race, deathrace, combat) byl právě odpískán. Což je určitě dobrý čas ponořit se zavčasu do akce a vyjezdit/vystřílet si nějakou ligovou trofej.

Každý ročník je dlouhý 12 týdnů.Celkem bohatou project website najdete tuna. Pokud by se ve světě Darkwindu ujal nějaký čech a byl ochoten napsat pro nás dojmy/tipy/recenzi, určitě uvítáme.

22.7.2007 ... Pokec s Brianem Fargem v podání nějakého GFW

Autor: Mr. Lizard  |  Zdroj: NMA | Komentuj novinku

...ohledně Bethesdího FO3 (Fargo je optimistický) a vlastního Wastelandu 2. Samozřejmě přidáno do rozhovorů v nižších podlažích našeho velehrdého Vaultu. :)


Q: Zatímco málokterá hra by se dala definovat jako čistá komedie, zvolna namočeny jsou do tohoto žánru mnohé. Vzpomeň si na svou práci na Falloutu - ten vzniklou mezeru vcelku slušně zaplnil, byť šlo o hodně černou srandu.

A: No jó -- my milovali černý humor. (smích) A čím jsme starší, tím je to horší. Když smícháte naprostou absurditu s ultra násilnými prvky -- jako třeba Tarantino ve filmech -- můžete dojít k velkým výsledkům.


Q: Bethesda tohle do svých her nikdy moc necpala. Co říkáš, bude to hrát nějakou roli?

A: Jojo, jejich zboží je většinou drobátko vážnější a o něco sušší. Dobrý humor není sranda vytvářet, ale víte co? Jsou to chytří hoši a já nemůžu dospat toho, co s tím nakonec provedou. Já říkám, že to dopadne dobře. Vlastně bych věřil jen asi třem studiím --- a Bethesda na tom mém seznamu každopádně je. Jediné co můžu říct na beton je to, že náš Wasteland bude mnohem temnější než jejich Fallout.


Q: No jo, pravda -- vždyť jste vlatně nedávno klofli práva na Wasteland.

A: Wasteland to všechno odstartoval. Pokud se nám namane nějaká osvícená designérská myšlenka, moc rádi se na to pokračování vrhnem. Myslím, že Bethesda svým Falloutem rozpoutá pořádný fajer -- prostě parádní situace -- a udělá monstrózní hit. Možná pak budou lidé zvědaví na další a trochu jiný pohled na pustinu, obzlváště v případě hry, ze které se Fallouty odpíchly.Q: Proč se do toho prostě nepustili už kdysi? Došli jste k závěru, že by se prozatím tolik neprodával?

A: Bylo to celé divné. Podívejte, EA tenkrát Wasteland vydala ve stejný den jako The Bard´s Tale II: The Destiny Knight. Jednoduše řečeno honili prachy pro kladně uzavřený účetní čtvrtletí. Byli jsme tenkrát zhruba něco jako Bioware dnes, zatraceně známá partička. Představte si, že Bioware ve dnešní době vydá dvě své hry v jedno odpoledne. To se přece nikdy nestane, už proto, že to dává houby smysl. No, nakonec se hře dařilo dobře, ale my se cítili jako součást něčího kalkulu. Tou dobou jsme se dost snažili uzmout si práva na sequel jen pro sebe, ale EA v nás samozřejmě vidělo konkurenci. Výsledkem incidentu byla naše práce na Falloutech.


EA jako základní miniaturní součástka dobře namazané mašinerie jménem Fallout? EA a užitečné? Ty brďo!FO3 intro text

Autor: Ještěr  |  Zdroj: NMA | Komentuj novinku

NMA v nějakém Australském magazínu vyhrabala potvrzenou podobu FO3 intra, namluvenou kým jiným než Ronem Perlmanem:


War. War never changes. Since the dawn of human kind, when our ancestors first discovered the killing power of rock and bone, blood has been spilled in the name of everything, from God to justice to simple, psychotic rage.

In the year 2077, after millennia of armed conflict, the destructive nature of man could sustain itself no longer. The world was plunged into an abyss of nuclear fire and radiation. But it was not, as some had predicted, the end of the world. Instead, the apocalypse was simply the prologue to another bloody chapter of human history. For man had succeeded in destroying the world - but war, war never changes.

In the early days, thousands were spared the horrors of the holocaust by taking refuge in enormous underground shelters, known as vaults. But when they emerged, they had only the hell of the wasted to greet them - all except those in Vault 101. For on the fateful day, when fire rained from the sky, the giant steel door of Vault 101 slid closed... and never reopened. It was here you were born. It is here you will die because, in Vault 101, no one ever enters and no one ever leaves.Velmi zajímavé. Dovolil jsem si odpovídající český překlad:

Válka. Válka je vždycky stejná. Od úsvitu lidské civilizace, kdy naši předkové objevili vražednou povahu kamenů a kostí, byla krev prolévána ve jménu všeho, od Boha přes spravedlnost po choromyslný záchvat vzteku.

Roku 2077, po tícícovce let válečného hašteření, nemohla člověka jeho destruktivní nátura již déle přežít. Svět se ponořil do tmy jaderného útoku a radiace. Navzdory některým předpokladům tohle nebyl úplný konec světa. Namísto toho začala apokalypsa psát novou, krvavou kapitolu historie lidstva. Člověk úspěšně žničil co postavil, ale válka, ta je vždycky stejná.

V prvních dnech nové kapitoly našlo před hrozivým divadlem holokaustu pár tisíc šťastlivců úkryt v ohromných podzemních krytech, známých jako Vaulty. Jakmile tyto kryty opustili, čekalo je na zemi jenom peklo - vyjma obyvatel Vaultu 101. V onom osudovém okamžiku, kdy z oblohy pršely plameny, sklouzly masivní ocelové dveře Vaultu 101 bezpečně do svých pantů, aby už se nikdy neotevřely. Tohle je místo, kdes přišel na svět. Toto je místo, kde jednou zemřeš - alespoň doposud to tak platilo.Na skok mezi Stalkery

Autor: Chernobyl Lizard  |  Zdroj: scostalker | Komentuj novinku

Páni z gametactics.com sa pred pár dňami vrátili z výstavy E3 2007, z ktorej nám priniesli parádne demonštratívne video z akcie v novom pokračovaní a prológu STALKER: Clear Sky.

Osobne si odchytili Olega Javorského (to je ten týpek v tom videu a ináč PR menežér GSC Game World), ktorý nás previedol celým levelom - starou nemocnicou zo 60tych rokov sovietskeho typu, a pospomínal aj ďaľšie zaujímavé detaily...
Niektoré z oblastí budú pre hráča známe, ale tešiť sa máme na nové zóny, ako napríklad úplne nové mesto duchov Pripjať, alebo pripjaťské podzemie; Červený les, Nemocnica, stratené mesto Limansk a mnoho iných.

Oleg tiež prisľúbil, že na Game Convention 2007, ktorá sa bude konať koncom augusta v nemeckom Lipsku, môžme očakávať nové detaily a zaujímavé materiály z Jasnej oblohy...


Na oblivion-lost.de sa objavil v poradí už piaty týždenný update od GSC. V ňom Anton Bolšakov informuje o pocitoch z E3 kde sa na STALKERa bolo pozrieť niekoľko zástupcov amerických veľkých vydavateľov ako sú napríklad EA, Midway, Ubisoft, Activision a ďalší. Momentálne čakajú na ich návštevy priamo v GSC centrále. Taktiež uvádza, že zástupcovia novinárov boli projektom a plánmi nadšený a Clear Sky by sa mal ocitnúť na obaloch viacerých uznávaných herných magazínov. V ďalšej časti sa Bolšakov venuje E3 demu Clear Sky. "Všetci poznáte klasickú hrateľnosť STALKERa, ale dnes sme vám ukázali nový level z našich príbehových akčných scén." Čo to znamená? "Stalker si zachová svoju klasickú hrateľnosť, ktorá sa skladá z cestovania, bádania, rôznych území, anomálií, zbierania artefaktov, interakcie s NPC postavami a budú tu takisto kľúčové príbehové miesta. Na E3 sme predviedli nový stupeň výkonu týchto akčných scén. Stalker nestratí ani 1% klasickej hrateľnosti a ostane Stalkerom, bez akýchkoľvek arkádových prvkov." K tomu Anton ešte pridáva, že pripravujú demo ukážku klasickej hrateľnosti Stalkera na Game Convention v Lipsku.Informace čerpány z fanstránek scostalker.

Mimochodem, dle těchto informací se ten východní hajzlík hajzlík chystá i na mobily. :-)Jak na to aneb Armageddon Empires podruhé

Autor: Deimos  |  Zdroj: stránky hry | Komentuj hru

Přišlo mi několik návrhů, že bych měl trochu podrobněji popsat a vysvětlit herní systém AE, jež ze začátku nebyl pořádně jasný ani mně. Pokusím se vám tedy, v rámci možností, popsat, jak taková hra probíhá. Čerpal jsem samozřejmě jen z dema.

O co tedy jde...

Jedná se vlastně o deskovou karetní hru, srovnatelnou jak s karetními hrami jako Lord of the Rings, Magicama nebo Star Wars, tak i s hrami s miniaturami, viz. Warhammer (40.000). Vše samozřejmě v podobě PC hry, kdyby někdo nevěděl, o čem že to hovořím :) Úkolem je budovat říši pomocí expanze vašic jednotek v post- apokalyptickém světě plném vetřelců, mutantů a jiných bestií. Hraje se na kola- střídáte se s nepřítelem, v každém z nich dostanete příděl Akčních bodů. Pojďme ale k podrobnostem.

Nastavení

Než se vrhnete na samotné hraní, je možnost vytvořit si vlastní balík karet. Je to dokonce i možné v demu avšak použít ho nelze, takže si to vlastně můžete jen nacvičit na full- version :)
Bez otálení tedy můžem na New game. Čeká nás tabulky s nastavením různých parametrů, v demu nás však hlavně zajímá zvolení Zdrojů- tedy v jakem množství budete moci vyhledat základní prvky, nutné pro všeobecnou hratelnost. Tedy- Lidé, Materiál, Energie, Technologie. Nejlepší je vybrat možnost "Common"- Zdroje se tak v pustině budou vyskytovat v největším možném množství (15 % mapy)

Samotnou hru se Vám nyní pokusím přiblížit jakousi názornou ukázkou, tedy, jak jsem sám hrál.
Ihned na začátku nás přivíta první tabulka s kostkami. 10 kostek my, deset nepřítel(ové). Kdo hodí více "obrázků", začíná.

 • "házím", mám 7, nepřítel poté 4. O moc však ještě nejde; Jedná se jen o to, kdo první umístí svoji základnu.
 • nejdříve označím políčko, kde bude samotná základná stát, poté do něj přetáhnutím vloží kartu (zatím jedinou) základny. A můžeme začít opravdu hrát. Počkáme si však chvíli, než se vytvoří mapa.
 • a opět tabulka s kostkami. Tato se však již bude opakovat každé kolo, hází se o iniciativu- tedy kdo začně. Pokud vyhrajete, začnete a dostanete 12 AP, pokud ne, hrajete jako druzí a pouze se 6 AP. Výsledek hodně ovlivní samozřejmě to, s kolika kostami házíte! Základní počet kostek je 3, lze však navyšovat až do deseti. Kostky si však "kupujete" "prodáváním" Zdrojů. Jelikož je ale začátek a od každého zdroje máme jen 1 "kus", je zbytečné surovinami plýtvat. Házíme tedy se třemi, nepřítel také.
 • mám 0, nepřítel 2. Hraju tedy po něm, se 6 AP. S málo Zdroji však moc vítr neudělám; karty, které mám v ruce, vyžadují vždy tak kolem 2-3 "kusů" surovin, abych je mohl vložit do armády nebo jinak použít. Vytvořím si tedy alespoň armádu. Ta, která je hned vedle základny (menší obdélníček), je nepohyblivá- zůstává jen na základně
 • Kliknu na armádu vedle základny a dám Create Army. Pojmenujeme ji třeba "Máčo Ještěr". Vytvoření armády stojí 3 AP. Zbývají nám ještě 3 AP, lízneme si tedy jednu kartu, což stojí také 3 AP. V ruce můžeme mít maximálně 8 karet. Kartu naopak odložím do mrtvého balíku za 0 AP, pravým tlačítkem na ní klikneme a dáme Discard.
 • klikneme na End turn, konec kola
 • opět házíme o to, kdo začne další kolo

 • ...

 • po několika kolech máme konečně dostatek surovin a můžeme tak přemisťovat karty do armády, či do základny. Je dobré si tam hodit jen jednoho hrdinu, což na kartě většinou poznáte tak, že tam je jedna osoba :), a několik jednotek. Kliknete na armádu a karty, které se automaticky ukládají do základní armády základny, přetáhnete na armádu Máčo Ještěr. Počet je však omezený a také platí, že čím více jednotek, tím více AP a Zdrojů poté stojí pohyb armády
 • nebudeme váhat a vrhneme se rovnou do putování. Jakmile máme opět dostatek AP, klikneme na armádu, nyní má číslovku 2, pravým tlačítkem a označíme Máčo Ještěr. Nabídne se nám značka s AP a Zdroji, zmáčkneme... a můžeme označit, kam poputujem.
 • ha! Upozornění, že na tomto políčku se nachází ještě někdo! Rychlým pohlednutím do "někoho" armády však zjišťujeme, že se jedná o pouhé smečky vlků. K vyzkoušení boje to však bohatě stačí.
 • náš hrdina má větší iniciativu a tak rovnou začínáme. Systém nás vybídne rozmístit si jednotky na hrací ploše, na tom se však nemusí nic měnit. Zavelíme k útoku.
 • pravým tlačítkem klikneme na jednu z našich jednotek, označíme Attack a klikneme na jednotku nepřítele, kterého jsem si vybrali. Všichni jsou stejní- 4 jednotky vlků, takže to je v celku jedno.
 • a opět kostky. Jejich počet však udává číslo v levém horním rohu karty. Můj tank 8, vlci 4. Kdo asi vyhraje? Po hodu- máme 5 bodů, vlci 2. Vítězíme tedy, navíc rozdíl hodů je 3, což znamená, že nepříteli vezmeme 3 HP. Ve vlkově případě ho tedy zničíme, neboť má jen 2 HP.
 • Nyní jsou na řadě oni, vlčí útok je však proti tankům chabý. A i kdyby náhodou Vlci hodili větší hodnotu než my, máme možnost znovuhodů- Fate políčko, jeho hodnotu většinou určuje hrdina, díky kterému můžeme neplatnou kostku hodit znovu; tolikrát, kolik máme hodnotu Fate
 • takto postupně zničíme celou vlčí armádu
 • postupujeme dál
 • na dalším políčku narážíme na opuštěnou základnu a jednorázově tak dostáváme několik Zdrojů, vzápětí na nás však zaútočí armáda Povstalců. Začíná další boj.
 • nepřítel je již silnější, ztrácíme jednotky, přesto jeho armádu rozdrtíme. Hazíme však kostkami o osudu jeho Hrdiny. Pokud hodí větší hodnotu než my, může uprchnout, štěstí se však obrací na naší stranu a my tak zcela ovládáme toto políčko.
 • dokud na tomto políčku je naše armáda, můžeme zde zřídit novou základnu, pokud máme tedy její kartu v ruce. I zde můžeme nyní budovat armády a přesouvat sem karty.

  Poté však již hra končí neboť demo je omezeno 20ti koly.
  Toto byla jen obyčejná ukázka ze hry a její příklad, nevystihl jsem tak úplně vše, co hra nabízí. Je tu spoustu dalších možností, jako např. narazit na nové zbraně, speciální vlastnosti jednotek, letecké útoky ze základny, prozkoumávání nepřátelských základen a sabotovaní, nebo výroba vlastních zbraní. Na zakomponování tohoto všeho jsem však již neměl sílu. Doufám, že Vám tento příklad alespoň trochu pomohl a lépe se tak ve hře vyznáte. Pokud byste narazili na něco neobjeveného nebo speciálního, dejte vědět, Vaše názory a postřehy uvítáme.  Vaříme s Deimosem, díl druhý.

  Deimos  |  Zdroj: FalloutNow.de | Poděl se se zkušenostmi

  Příručka nalezená v pustině mi poskytla další recept, jak se rychle a chutně nakrmit. Milovnící salátů nechť začnou dávat pozor!

  POUŠTNÍ SALÁT

  Suroviny:
 • 500 g libového brahminního masa (lze i kuřecího)
 • půl hlávky ledového salátu (hm, v pustině naleznete asi jinom horký salát)- nakrájený
 • fazolky
 • na kousky nakrájené olivy
 • kořeněný sýr z Modocu
 • tortillové chipsy
 • rajče z Marcusovy zahrádky
 • vaultovský dresing
 • avokádo z Harroldovy hlavy

 • Masíčko posmažíme a odlijeme omastek. Salát, fazole a olivy dáme do velké mísy, chipsy rozdrobíme a přidáme. Rajče nakrájíme a mrsknem ho k ostatním surovinám v míse. Sejr z Modocu nastrouháme a taktéž přidáme. Avokádo, které jsem ukradli z Harroldovy hlavy mezitím co spal, rychle nakrájíme a přidáme do mísy. Nakonec přidáme brahmínní maso a doladíme dresingem.
  Mísa nakrmí až 6 lidí, takže můžeme pozvat Harrolda, Marcuse, Vyvoleného a ještě zbyde na zítra. Dobrou chuť.

  21.7.2007 ... Mapa českých a slovenských fanoušků Falloutu

  Autor: Děda JaW  |  Zdroj: Frappr.com | Komentuj novinku

  Ještěrka někdy v květnu referovala o tom, že nějaký maďarský nadšenec založil na Frappr.com mapu fanoušků Falloutu. V smršti novinek tato zpráva zapadla jak brahmína do čerstvého hnoje. Jako jediný obyvatel zalogovaný na terminál "Fallout Fan" a současně žijící v našich pustinách se zdá být nám všem dobře známý Mustafa.  Zcela určitě je taková mapa Fallout pozitivních lidí velmi dobrý a užitečný nápad, proto jsem se rozhodl vytvořit čistě jen pro české a slovenské obyvatele pustiny, ať už je radioaktivní vítr zanesl kamkoliv.

  Není nic jednoduššího než se tady zaregistrovat, čímž získáte možnost připíchnout svojí maličkost na kteroukoliv mapu umístěnou na Frappr serveru. Pokud se nezaregistrujete a připíchnete se na nějakou mapu, počítejte s tím, že nebudete vidět, protože většina správců vypíná možnost zobrazování anonymních uživatelů.

  P.S. zároveň bych chtěl oficiálně popřát Deimosovi, ať se mu v našem Vaultu líbí. Myslím si, že spolu s Ještěrkou tygrovanou dělají ve Vaultu perfektní práci! PipGranpa logout.

  20.7.2007 . . . Čerstvý Deimosí vítr do zatuchlých vaultmasterských plachet, aneb předzvěst velkých změn.

  Autor: Ratman  |  Zdroj: --- | Komentuj novinku

  Vážení přátelé, příbuzní, známí, radioaktivní i zmutovaní! Jako (téměř) vždy mi připadla milá povinnost, představit vám další posilu naší značně zmutované redakce. Nebude asi velkým překvapením, že se jí stává právě Deimos, který byl již velmi dlouho aktivním spolupracovníkem a po nezbytném „zahoření“ se tak již stává plnohodnotným vaultmásterem, který vás bude snad dennodenně obšťastňovat novinkami ze světa Falloutu a témat příbuzných. Nuže, pozvedněme lahvičku Gama pivka (ti, co nemají ještě 18 nechť vezmou Nuka-Colu!) a připijme si na jeho světlé zítřky.
  Ruku v ruce s tímto povýšením musím rovněž avizovat změny, které začnou od nynějška pomalu brahmínu provázet. Jsou plánovány úpravy větší i menší, jejichž cílem je stránky v mnohém vylepšit a opět vám je přinést o kousek blíž. První z pořadí dlouhodobějších změn je jisté občerstvení naší redakce. Protože stránka funguje již déle než 6 let a za tu dobu se mnozí z nás vymanili z řad studentství a byli vrženi do tvrdé reality všedního života. Důsledkem pak bylo omezení volného času a tedy i možnosti pracovat na této stránce. Proto jsem se s mnoha kolegy domluvil a rozhodli jsme se, že je čas redakci omladit a ozdravit. V současné době zůstávají ve zcela aktivní vaultmasterské službě pouze 4 jedinci- Já, Cekotay, Ještěrka a Deimos, tito dva, jakožto představitelé nejmladší (de)generace:) VM budou dva staré vlky jasně v počtu novinek strkat do kapsy… mno, ale i krysy mají drápky (a fázery!:).
  Do důchodu na pozice čestného vaultmasterstva odcházejí Petruschka, Daemon a Harley (+ děda JaW). Nejde samozřejmě o žádný vyhazov- tito lidé se nadřeli na stránkách v minulosti poměrně HODNĚ a ani v budoucnu není vyloučené, že se zde od nich neobjeví nějaká zajímavost a aktuálka. Zkrátka nyní již nejsou VM na plný úvazek- nestarají se o své sekce vaultu, nevyřizují vaši korespondenci a pokud budou mít chuť a čas, tak pro vás něco připraví. Časem se možná opět vrátí do stavu aktivního, pokud jim to samozřejmě jejich situace dovolí a budou mít chuť dále pracovat.
  Z tohoto důvodu se nyní pracuje na jisté reorganizaci povídkové části vaultu- Harley sice čas od času určitě bude dál s povídkami pracovat, nicméně je napřed třeba určit odpovědnou osobu či systém, který se o povídky bude primárně starat. Proto v tomto ohledu prosím mějte strpení a zároveň prosím ty, kteří svoji povídku posílali a nebyla ještě zveřejněna, ať se ozvou přímo mě. Mohlo se totiž stát, že některé z povídek zapadly kamsy do temných skladišť na 29. poschodí…
  Toť pro dnešek vše a držte nám palce do budoucího zpružňování zkostnatělého aparátu…  Povídka: Jiný svět

  Autor: Ještěrkář  |  Zdroj: Deimos | Komentuj novinku

  Jiný svět: ( V A ) Šťastná post-war rodinka, otec matka a syn, je násilně roztržena nájezdníky. Znovsuetkání se ztraceným synem není po letech takové, jaké by si představovali.

  Povídka je průměrně dlouhá a možná až příliš vykalkulovaná a tak nějak tradiční, jinak k Deimosovu stylu psaní víceméně nemám výhrady - prostě opět zplodil standardně kvalitní čtení, které neurazí. Takže hezky přelouskat, fakáňata líný... :)

  19.7.2007 ... Nová post-apokalyptická tahová hra: Armageddon Empires

  Autor: Deimos  |  Zdroj: stránky hry | Váš názor

  V roce 2025 lidská civilizace poprvé narazí na né jednu, ale hned dvě vetřelčí civilizace. Robotické impérium a Xenopody, kteří spolu jsou ve válce již více než 10 000 let. Začne zuřit i bitva o solární systém a Zemi, vetřelci však věnují bezvýznamným obyvatelům pramálo pozornosti. Během prvního měsíc po kontaktu je 99% lidské populace zničeno termonukleární palbou, bombardováním, nemocemi a hladověním. Přeživší utíkají jako švábi, aby nepřišli vetřelcům do cesty. O dvacet let později bitva utichá stejně rychle, jako začala.
  Boje se přesouvají do jiných solárních systémů, vše co na Zemi zůstalo, jsou jen rozptýlené skupiny přeživších a zbytky vetřelčích válečných jednotek. Zůstali tu, aby připravili planetu na reokupaci a zničili zbytky nepřátelských jednotek. Země mezitím doutná jako hromada popelu; jediný modro- zelený poklad solárního systému byl přeměněn na vyprahlou pustinu.

  To bylo před 300 lety.

  Nyní musíte převzít velení nad jednou ze čtyř frakcí a vystavět vlastní říši na kostrách a zbytcích vašich nepřátel. Shromážděte suroviny, vytvořte armádu a bez milosti pobijte nepřítele. Poté můžete vládnou pustině jen vy!

 • Strategie založená na tahovém systému v post- apokalyptickém světě proti 1-3 oponentům.
 • Šestihranná mapa zobrazující zpustošené zbytky Země v roce 2345 se třemi různými velikostmi.
 • Přes 75 hrdinů vedoucích vaší armádu. Hrdinové umožňují mít větší a efektivnější armádu a dokonce vytvářet nové zbraně a technologie.
 • Přes 200 unikátních jednotek vedoucích boje v zpustošené krajině; pěší pluky, kyborgové, roboti, vylepšená brnění, dělostřelectvo, mechanici a mnoho dalších.
 • Přes 80 speciálních schopností pro hrdiny a jednotky; schopnosti jako multi zásahy, šokové útoky, dvojité útoky, fanatici, géniové atd.
 • Pocit jako při sběratelské karetní hře. Každý hrdina, jednotka nebo schopnost jsou karty, které mohou být přidány do vašeho balíku.
 • Způsob hraní je jako desková hra. Háže se kostkami a přihazují se karty.
 • Zavražděte nepřátelského hrdinu, sabotujte jejich výzkumy, shromážděte vědomosti ze špionáží, uvězněte důležité osoby.
 • Zaútočte termonukleárními zbraněmi.
 • Nepřítel má stejné možnosti a používá je.


 • Nápad zajímavý, nic převratného však nečekejte. Post- apokalyptický svět cítíte jen z obrázku v hlavním menu, popř. z né zrovna krásných radioaktivních míst na mapě. Je sice pěkné, zahrát si karetní hru na tahy na počítači, po čase vám však systém házení kostek a losování příjde zbytečně pomalý a nudný. Přesto má hra něco málo do sebe; budování základny, vytahování si zajímavých karet- hrdinů, vlastností, jednotek, z balíku a tahový systém boje se dají snad i ocenit. Moc zážitků ze hry však nemám, neboť první "boj" jsem okusil až asi v 18. kole- demo je omezené 20ti koly, a navíc se mi nepřítele (zombíci) ani nepodařilo zničit. Do té doby to bylo jen nudné shromažďování AP a karet.
  Demo tedy můžete stahovat tady (58.3 MB), hra se ovládá pouze myší.  Jak (snad) funguje VATS

  Autor: Shima  |  Zdroj: NMA | Komentuj novinku

  DocConrad:
  Z několika preview, která jsem četl, jsem začal chápat základy VATS systému a rád bych, abyste mi potvrdil či vyvrátil závěry, které jsem vyvodil:

  - zapauzujete hru
  - vyberete si, kam chcete vystřelit / nabijete si a možná budete moct vstoupit do inventáře (?)
  - toto vše spustíte přerušením VATS
  - vaše vybrané akce jsou popořadě přehrány ve zpomaleném záběru, zatímco nemůžete do hry nijak zasahovat a kamera celou scénu sleduje jako ve filmu
  - hra se vrátí pod vaši kontrolu / do realtimu a nepřítel zaútočí, zatímco se doplňují vaše AP
  - zapauzujete hru


  Brendon:
  Docela přesně jste vystihl, jak to funguje. Jakmile vstoupíte do VATS rozhraní, ukáže vám možné terče a procentuální šanci na jejich zásah. Potom si postupně vybíráte, do kterých částí těla se chcete trefit, dokud vám nedojdou AP. Poté necháte proběhnout tyto akce, probíhá to skrz zpomalené záběry (jak je to dnes obvyklé ve filmech) a jestli je potom váš nepřítel naživu, znovu získáte kontrolu nad postavou, zatímco se AP doplňují.

  Nejsem si jistý jestli můžete vstoupit do inventáře, nebo dělat cokoliv jiného, pokud jste v rozhraní VATS, protože to prostě během předváděčky nikdo nezkusil.

  Tohle vyjasňuje, jak vlastně systém funguje, myslím.  Další info od DocConrada:
  Otázka: Útočí i nepřátelé ve zpomaleném záběru kamery?
  Odpověď: Vím že nepřítel zaútočil v reálném čase. Nemyslím že na vás může zaútočit, zatímco jste ve VATS systému, ale znovu opakuji, použil to (Asi Todd Howard - pozn. překl.) jen zdálky a proti třem věcem; jen mutant opětoval palbu, ale (Todd? -pznpř.) ho sejmul hned napoprvé. Obřímu mravenci se vrací úder těžko, když je 10 metrů daleko. A jsem si docela jistý, podle toho co nám ukázali, že když zaútočíte ve VATS animace jde až do konce a přesto nenásleduje útok.

  Není to zrovna potvrzení, že na vás nepřátelé během VATS sekvence nemohou zaútočit, ale hodně věcí tomu naznačuje.

  Otázka: Bude zpomalení na každou akci?
  Odpověď: Pokaždé byli ve filmovém náhledu na scénu. (Ne jako v Matrixu, kde je všecho křiklavé, ale kamera sleduje kulku, zabírá zásah ruky/nohy/čehokoliv a zobrazuje reakci na tu šlupku, kupříkladu. Potom odzoomuje zpátky do normálního pohledu)

  Každopádně si ujasněme:

  1. pauza
  2. dát do fronty mířené výstřely
  3. aktivovat frontu
  4. akce ve frontě se přehrají ve "slow-mo"
  5. ovládání se vrátí do rukou hráči / útočí nepřítel / postupně se obnovují AP
  6. zpátky na 1.  Hlášky z F3 (malá, zapomenutá newska :))

  Autor: Deimos  |  Zdroj: Briosafrakeův blog | Komentuj novinku

  Už dost nadávání či strachování se o F3! Příliš se nervovat není zdravé a tak jsem si pro vás sehnal a sesomroval ty nejpekelnější hlášky z Falloutu 3, které se venku objevili. Check it nigga:

 • "Válka, válka je vždycky stejná. Již od úsvitu lidstva, kdy naši předkové objevili možnost zabíjet kamenem, se krev prolévala z různých důvodů..." (Tak taková hláška nás čeká na začátku!!!- Ron Perlman)
 • "Hezkej klobouk, Calamity Jane." (Tak takhle můžete prej nasrat šerifa, při příchodu do města)
 • "Dobrej pane! Jestli můžu být tak smělý, řekl bych, že ten váš lesklý oblek tak krásně ladí s vašima očima!" (Mr. Handy ve vaultu) "Blbečku." (Dodá, když odejdete :))
 • V našem případě se podařilo robota aktivovat. On však nevěděl, že se bojuje, a tak se Supermutantů zeptal, zda mají jízdenku. Když mu nic neukázali, robot je zabil. (postřehy z hraní na E3)

 • 18.7.2007 . . . A ještě jednou BioShock - blíže o jeho HW rozežranosti

  Autor: Bioještěrka  |  Zdroj: Tiscali Games | Komentuj novinku

  Zdá se, že hraní Bioshocku ve vysokých detailech může být pro vaši mašinku dobrý výcvik na budoucí FO3: :o))

  Společně s pár obrázky z menu tu máme finální, tedy od Take 2 avizované oficiální hardwarové nároky pro očekávanou hru Bioshock, která už je skoro hotová a vyjde za měsíc. Systémové specifikace vašeho počítače by tedy měly být následující. Začněme těmi minimálními - operační systém Windows XP se Service Packem 2 a/nebo Windows Vista. Procesor by měl být minimálně Pentium 4 na 2,4 GHz (jádro NorthWood) či Pentium 4 2,66 GHz (jádro Prescott) nebo adekvátní Athlon 64. Všechno to mohou být procesory s jedním jádrem. Podmínkou ale je, aby operační paměť byla alespoň 1 GB (tedy minimálně 1024 MB, DDR266). Grafická karta s hardwarovou podporou pro DirectX 9c, to znamená NVIDIA GeForce 6 (šestá generace), například GeForce 6600 (a lepší) nebo ATI Radeon X1300 (a lepší). Nemůže to být například GeForce 4, GeForce FX nebo Radeon X1550, a to i z důvodu výkonu. Grafická karta by měla mít alespoň 128 MB video paměti. Volného místa na disku budete potřebovat 8+ GB. U Windows XP by swap soubor Windows měl být minimálně 1,5 GB nebo 1,5 násobek vaší RAM (čím více místa na disku a čím lépe defragmentovaný HDD, tím lépe pro vás).

  Doporučené technické specifikace jsou ovšem podstatně vyšší. Měl by to být Intel Core 2 Duo procesor (nebo adekvátní AMD). Přesnou pracovní frekvenci autoři neuvádějí, ale já předpokládám, že 1,8 GHz by snad mohlo stačit. Operační paměť by měla být alespoň 2 GB (swap soubor, pokud máte nastavený natvrdo, tak zase 1,5x větší). Grafická karta buď s plnou hardwarovou podporou pro DirectX 9c, pokud má 512 MB paměti nebo s hardwarovou podporou DirectX 10 a v takovém případě se rovnou doporučuje minimálně GeForce 8600 nebo lepší, což může být GeForce 8800 GTS, 8800 Ultra a/nebo Radeon HD 2900 XT a další Radeony toho typu z laboratoří AMD/ATI. Zvuková karta se doporučuje Sound Blaster X-Fi, protože hra má optimalizace přímo pro Creative Labs EAX ADVANCED HD 4.0 a EAX ADVANCED HD 5.0. Nemusíte jí ale použít, stačí jiná karta, nějaká kompatibilní.


  Pokračování macaté novinky najdete zde.  BioShock - chlácholivé povídání o PC verzi

  Autor: Bioještěrka  |  Zdroj: The Cult of Rapture | Komentuj novinku

  V minulých měsících jste toho o BioShocku mohli zaslechnout opravdu hodně stejně jako vidět nové screenshoty a stopáže z verze pro mašinku Xbox 360. A zatímco PC a Xbox verze vypadají navenek velmi podobně, Irrational (vývojář - pozn. by Ještěr) mezitím strávil tuny času, aby PC verze netrpěla špatným portem a naopak byla velmi unikátním zážitkem. To se týká především kompletního předělání HUDu a překopání ovládání hezky na míru klávesnici a myšidlu. PC verze BioShocku si přece taky zaslouží svých vlastních patnáct minut slávy - které jí tímto taky dáváme.

  Více nových BS-klepů na polooficiálních stránkách nebo v této Brother Noneho NMA newse.  Třikrát (zrychleně) o PA undergroundu

  Autor: Mr. Lizard  |  Zdroj: NMA | Komentuj novinku

 • Linky na nové screeny a interview ohledně chystaného PA MMO Fallen Earth.

 • Skromné, leč z prakticky totožného základního těsta uválené cRPG Omega Syndrome se den dva zpátky dostalo do verze 3.29. Božínku, hrál tohle u nás vůbec někdo?

 • NMA odbržela press release zprávu od PA TBS (post-apo turn based strategy, kdyby někdo nedejbože tápal :)) projektu Armageddon Empires. Což je poměrně vtipné vzhledem k tomu, že poslední FO3 PR sračky jim z Marylandu nepřišly vůbec... • FO3 a (ne)vražditelné děti - zajímavá glosa z RPGameru

  Autor: Ještěrka  |  Zdroj: RPGamer | Komentuj novinku

  Když se Emila Pagliarula (jeho osobní dojmy z E3 zde) lidé z RPGameru zvědavě ptali, zda bude/nebude možné vzít po hlavě všechna NPC včetně malých smrkáčů, Emil se poněkud zakuckal v nesmyslech a vykrucoval se ven, jen se z něj prášilo - prý že se stále designersky řeší, zda půjdou hezky zabít všechna, i klíčová, NPC, nebo budou po oblasti DC za nějakých trapných podmínek pobíhat jistí vyvolení. Emil Pagliarulo jako hlavní designér chce samozřejmě takovýchto postav co nejméně (ne, že bych byl osobně nějakým příznivcem RPG jatek ála nájezd s gigakladivem na Modoc, ale svoboda jednání je snad sakra jednou svoboda jednání a ta vždy z FO her přímo vyzařovala). Řezání děcek po palici ale úspěšně zamluvil...

  Mimoto z něj ještě vytáhli, že pohlaví hráče určitě BUDE ovlivňovat reakce NPC (speciální questy/dialogové nody speciélně pro jedno či druhé pohlaví). Zda si FOBOS honibrkové budou moci užít svou malou skromnou postapokalyptickou milostnou aférku se nikomu vyzvědět nepodařilo.  E3 Fólaut 3 show aneb jak Bethesda pochodila v globálním měřítku

  Autor: Mr. Lizard  |  Zdroj: Briosafreak | Komentuj novinku

  As the Gaming World Turns přišel s těmito patetickými (a jak už to v podobných případech chodí, vcelku debilními) průjmy:

  Tým Bethesdy si s sebou zpakoval jedinou, zato tu úplně NEJLEPŠÍ hru celé výstavy - "Fallout 3". Ne o chlup nejlepší, prostě totálně nej, nikdo a nic jí nesahalo ani po kotníky. Todd Howard, výkonný producent "F3" a "TES" značek, nám byl pěkně po ruce a pojal celé představení velice osobně - hodinu hrál tuto brilantní 1st/3rd person akcičku (podle toho, jaký úhel kamery si naťukáte), nejbombóznější, co jsem za dlouhé roky viděl.

  Server NextGen.biz FO3 prozměnu přišpendlil na solidní desáté místo v očekávanosti (v potaz byla brána veškerá ale úplně veškerá platformiska).

  Jistou reakci po sobě zanechal i USA Today:

  Hra ještě není ani z poloviny na pultech, ale i s touhle ranou verzí na nás Bethesda vybalila zdaleka nejatraktivnější záležitost celé šou.

  Nakonec namátkou celkem populární Action Trip:

  Tentokrát je to jednoduché. Jistě, Fallout 3 byl určitým vyzyvatelem, ale jeho rané stadium vývoje bylo vidět a zase tak úplně nás nepřesvědčilo. Naším černým koněm je Mass Effect (Xbox 360) od Bioware / Microsoftu.


  Takže tak asi Toddowi hoši pochodili...

  17.7.2007 . . .Vaříme s Deimosem, díl první.

  Autor: Deimos  |  Zdroj: FalloutNow.de | Poděl se se zkušenostmi

  Což takhle dát si opravdové Atomové hříbky? Ano, je to možné! Recept jsem vyštrachal přímo z v pustině nalezené příručky s nadpisem Fallout 1. Tak s chutí do toho...

  ATOMOVÉ HŘÍBKY

  Troubu rozehřejeme na 200 stupňů.


  Suroviny:
 • 3-4 vaječné bílky
 • 1/4 lžíce nevim čeho...pouštní ještěrka ukousla tento kus stránky
 • šálek cukru moučka
 • kakao
 • hořkou čokoládu- tekutou

 • Vejce a čokoládu mixujeme tak dlouho, až vznikne tuhá břečka. Přidáváme cukr, dokud hmota není lesklá a pevná. Hmotu dáme do cukrářského měchu(však víte, takový jak se to zmáčkne a dole to vyteče...:)) a na plechu potaženém "papírem" (jako když máma peče cukroví) vytvoříme zvlášť klobouky a zvlášť nožičky. Nohy hříbků by měly mít zhruba 3 cm, této velikosti také přizpůsobte klobouk. Posypte vytvořené kreace kakaem a posléze ho sfoukněte, aby bylo rovnoměrně nanesené. to můžete eventuelně udělat venku, abyste si nezasrali celou kuchyni. Poté pečeme 2 hodiny na 200 stupňů. Opatrně výtvor seškrábnem z papíru a nohy z jedné strany seřízneme, aby vznikla rovná plocha. Mezitím rozehřejeme čokoládu a pomocí ní nohy přilepíme ke kloboukům. Atomové hříbky dáme na 20 minut do lednice, než čokoláda ztuhne. Poté servírujeme.  Abych řekl pravdu, tak Atomové hříbky jsem ještě neměl, ale jakmile bude čas a možnost, určitě vyzkouším :)

  16.7.2007 . . . Desert Rush - malý hudební update

  Autor: Mr. Lizard  |  Zdroj: nitramko | Komentuj novinku

  Místo předlouhého řečnění jen poukážu na link (alternativa) do zatuchlé, léta nevětrané hudební cimry vaultu. Enjoy.


  Fallout: Between Good and Evil - parný letní update

  Autor: Mr. Lizard  |  Zdroj: FOBGE homepage | Komentuj novinku

  Po třech měsících hraní si na další rádoby nemrtvý projekt o sobě dáváme vědět třemi přírůstky v projektové galerii, ze kterých vás asi nejvíce zaujme nové herní přibližovadlo - vrak ne nepodobný Lincolnu Continental ročník ´56, který pro nás v Blenderu uplácal Bumpkin, jemuž tímto děkujeme... a doufáme, že pro něj tímto fajn korábem neskončila naše spolupráce.
  Rovněž jsme z budoucího BGE soundtracku vypíchli jednu ukázku doprovodné hudby z těch ponuřejších - track Desert Rush od nitramka tahejte zde.
  Za zmínku snad také stojí update sekcí Intro a FAQ.

  K naší skromné moderské partičce se přidali programátoři Max a Crow - snad jim vydrží elán. Tímto je nedostatek scriptařského materiálu doufejme zažehnán. Děkujeme všem stránkám, které se o nás alespoň řádkou zmínily - díky vám je teď několik šikovných lidí na cestě, včetně dvojice tolik potřebných anglických proofreaderů. Pokud jsem určitého zájemce nějakým způsobem přehlédl, nechť mě konktaktuje ještě jednou. Seznam momentálně potřebných profesí najdete v českém jazyce na tomto fóru.

  Ještě jedna mediální zajímavost - na slovenském serveru sector.sk si o nás dokonce můžete přečíst menší interview (opět jen cz verze).

  Příští aktualizace, nejspíš "mytologického" charakteru, se objeví snad během příštích 14ti dní. Děkujeme za pozornost...  Kompletní zprávu včetně živých linků a galerie najdete na domovské stránečce projektu.

  15.7.2007 . . . A teď obrázky!

  Autor: Deimos  |  Zdroj: Duck and Cover | Komentuj novinku

  Dost čtení předlouhých překládácích aktuálek. Zase nám sluní svítíčko a je víkend, což znamená, že bychom si měli trochu dáchnout. Při té příležitosti jsem si pro Vás připravil několik sice starších, zato však parádních ( rozlišení 1280*720) screenů ze světa F3; zde jsou: Zamyšlený postapo Kcháuboj, Supermutantí kebulka na sračky, Pip- Boy, Rozprava s otcem
  A z trochu jiného soudku… Falloutí dort  Stalker: Clear Sky intermezzo #3

  Autor: Chernobyl Lizard  |  Zdroj: scostalker | Komentuj novinku

  Kolegové ze scostalkera dali dohromady STALKER: Clear Sky stránečky s prvními screenshoty a artworky. Ať už se na další story ze Zóny těšíte nebo ne, minimálně druhý link vážně stojí za to vidět.
  14.7.2007 . . . Francouzsko-americká telenovela Tak jde čas s IPLY pokračuje

  Autor: Shima, Ještěr  |  Zdroj: No Mutants Allowed | Komentuj novinku

  Interplay, které bylo pod správou Hervého Caena po dlouhá léta taháno skrz všemožné spory o splacení dluhů, bylo konečně donuceno vyrovnat účty. Corith, bývalý zaměstanec Interplay, toto přiblížil:


  (Hervé Caen) Změnil měsíční platy zaměstnaců na platby čistě za vykonanou práci bez toho, že by jim to oznámil, protože si prostě nemyslel že je to třeba. Odmítl vyplatit soudem vyměřené částky pro své zaměstnance, nebo pokuty za prohrané soudní procesy, dokonce se u soudů ani neukázal.

  (...)

  Herve nechtěl zaplatit pokuty ze soudních řízení a proto 4 z nás, včetně Alden a Bioware, jsme spojili své požadavky, IPLY nebylo po tři roky schopno splatit různé pokuty a penále a bylo na úplně mizině od té chvíle, co na ně poštvali exekutory. Po spoustě pokusů o odložení případu se začala Hervemu utahovat smyčka kolem krku, jak si soudce uvědomoval, co je to za parchanta. Herve vyrazil žebrat za Bethesdou, aby vytáhli jeho tlustou prdel ze všech těch sraček. A jak spousta z vás ví, Bethesda odkoupila práva na Fallout za 6 milionů dolarů, ve dvoumilionových splátkách a Herve, podle očekávání, splatil VŠECHNO a VŠEM, dokonce i těm kteří si o to sami neřekli. Každý soudní poplatek, každou dlužnou výplatu, každý cent. Žádné další podfuky, nebo mu Bethseda zatne tipec.

  A tak Interplay konečně (z donucení) vyrovnává všechny účty se svými bývalými zaměstnanci.

  A po třech letech, po které se herve snažil hrát svou hru "Neplatím nedůležitým lidem", zasáhla mocná ruka Bethesdy a pod pohrůžkou bankrotu, konečně donutili Herva zaplatit mě, zaplatit VŠEM.

  Díky moc za zbrusu nový jeep Herve, moje žena si fakt zamilovala svůj nový PT cruiser convertible
  (Chrysler - pozn. překl.).


  Blahopřejeme Corithovi a všem ostatním zaměstancům, kteří nakonec dostali co jim poprávu patří. (a na závěr moje oblíbené zvolání 21. století: A Haerve Caena... narveme do popelnic! - jstr :))  Když má někdo štěstí: První dojem z letmého hraní F3

  Autor: Deimos  |  Zdroj: GamersInfo.net | Komentuj novinku

  Tak jsme se prošli. Jelikož to je demo, tak jsme se pokusili lhát otci, ale jen s 29ti procentní šancí na úspěch nám to nevyšlo a otec nás tak poslal udělat si G.O.A.T. (to má být nějaký test). Cestou do třídy nás lidi okolo zdravili nebo si hleděli svého - viděli jsme různé vaultovské nadržence (vypadají stejně jako typičtí členové gangu okolo roku 1950) flirtující se ženskýma a ačkoliv jsme chtěli, popovídat si se nám nepovedlo. Místo toho, abychom se chovali jako 19ti letí, zamířili jsme k východu z Vaultu.

  Předtím jsme však ještě narazili na handyman-typ robota
  (že by takový ten, jaký byl třeba v elektrárně v Gecku?), který nám pochválil vaultovskou kombinézu. Když jsme však odcházeli, začal nadávat. Legrační.

  Pamatujete na ty burany, o kterých jsem se zmínil? Pokud Fallout doslova nežerete, nechte mě vás trochu seznámit. Fallout 3 se odehrává přibližně 200 let po termonukleární celosvětové válce v roce 2077. Spojené Státy v této době vypadají jako futuristická verze 50tých let 20. století - typické jsou náborové plakáty z „2. Světové války“ a velká auta s atomovými motory.

  Dokonce i z PipBoye - počítač na vašem zápěstí, který vám ukazuje rysy, zdraví, hodnotu ozáření, vybavení atd. - sálá atmosféra padesátých let. A vypadá perektně.

  Takže putujeme krajinou. Na Červený Raketě - pumpa pro ty auta s atomovým motorem- párkrát střílíme do auta (jestli si dobře pamatuju, tak se jmenuje Chryslus Highwayman), než konečně vybuchne a zmizí v atomovém hřibu.

  Taky tu bylo pár šarvátek s obříma pavoukama.

  Systém boje je něco, co hodně lidí zajímalo. V originálním Falloutu se používal tahový sytém, nazývaný VATS
  (tak to se trochu pletou, pánové :D). Nyní máte na výběr.

  Např. máte klasický zaměřovací terčík. S vaší .22mm puškou v rukou můžete ty pavouky v pohodě sejmout, dokonce i s šancí, že je zasáhnete do různých částí (do nohy, aby se nemohli pohybovat, nebo do tykadla, aby se pavouk pomát a zaútočil na ostatní pavouky). Ale jestli nejste v takovémhle střílení dobří, tak použijte VATS.

  Použitím VATS zastavíte hru a seřadíte si akce, jaké chcete provést. Záleží však na tom, kolik máte AP- ty se načítají podle hodnoty vaší Hbytosti. Dokonce můžete útok namířit i na více nepřátel najednou.

  To nám později dokázala bitka se Supermutanty. Nejprve dostal několik zásahů do nohy Mutant, který nás ohrožoval mega kladivem, další kulky šli do kebule Mutanta s čínským samopalem, který se kryl na terásce. Poslední AP jsme použili na nabití.

  Proč používat VATS, i když jsme dobří ve střílení?

  No, Bethesda nechce, aby to byla akční, ale RPG hra. Pořád systém boje dolaďují, ale pokud chcete dosáhnout kritického zásahu nebo zásahu do různých částí těla, používejte VATS.

  Navíc, při používání VATS uvidíte boj zfilmovaný! Místo toho, abyste se ve first-person soustředili na zasažení Mutanta, tak uvidíte krátký filmeček, jak váš tah proběhl.

  Po přestřelkách byl čas na návštěvu Megatonu. Pojmenovaný je to takto, protože vyrostl okolo nevybuchlé atomové bomby. Je tu dokonce kult, který bombu uctívá.

  Než porví vkročíte do města, proskenuje vás hlídací robot, který teprv rozhodne, zda vás pustí dovniř. Promluví si s vámi i šerif a „starosta“, vy na ně můžete být hodní nebo sprostí. Nyní můžete jít prozkoumat město, nebo jako my - jít do baru, poznat záhadného cizince, který chce odpálit tu atomovku, a začít s ním spolupracovat.

  My jsme zamířili k bombě, nainstalovali na ní zařízení a konečně se vrátili za cizákem...avšak ten je hodně daleko. Konec konců, asi byste nechtěli být v blízkosti, až to bouchne.

  Nejlepší způsob, jak se za ním dostat, je metro. Než se k němu dostanete, dostanete se do pár potyček se Supermutanty a narazíte také na systém, který musíte hacknout. Místo souboje se dvěma Supermutanty jsme tedy hackli jednoho nepoužívaného bezpečnostního robota.

  Hackování v podstatě znamená sehnat správný kód. Vy se podíváte do zakódovaného souboru plného slov a pokaždé, když zkusíte nějaké z nich, vám bude řečeno, kolik písmen z tohoto slova se nachází i v kódovém slovu. Ze STREP může být TRACK a z toho zase AWAIT. Takže buď to uděláte, nebo se dál nedostanete.

  V našem případě se podařilo robota aktivovat. On však nevěděl, že se bojuje, a tak se Supermutantů zeptal, zda mají jízdenku. Když mu nic neukázali, robot je zabil.

  Poté jsemse objevili v Chevy Chase

  Ano, hra se odehrává okolo Washingtonu DC - navíc Bethesda a my jsme také odtud; takže jsem poznali logo metra, které je skoro stejné jako ve skutečnosti.

  Když jsme vystoupili, opět na nás někdo zaútočil. Hromotluk stál kousek od auta, takže po výbuchu vehiklu jsme rychle skočili do vlastního atomového krytu, aby jsme se ochránili před radiací.

  Jak vidíte, zdraví není to jediné, o co se ve hře musíte starat. Je tu také ta radiace. Ta je všude okolo a vy můžete být ozářeni ať už výbuchem aut s atomovými motory nebo požitím kontaminované vody nebo jídla - my jsme pili ze záchodové mísi.

  Naštěstí bylo okolo Brartstvo Oceli- obrnění a laserovými zbraněmi vybavení ochránci, jež nám pomohli se probojovat až ke Galaxy News tower...

  ...kde jsme opět narazili na monstrózního Supermutanta obrněného palicí vyrobenou z hydrantu.

  Naše lasery mu moc neublížily a tak jsme použili Fat Boye- kanón vrhací nukleární rakety
  (tak rakety nebo granáty?) - stříleli jsme celkem z blízka a minuli jsme.

  Dobrá věc na střílení, no, myslím tím s atomovými zbraněmi, je ta, že i když minete, můžete stále zasáhnout. Takže místo toho, abychom mířili na torzo jeho těla jsme zaměřili jeho nohu. Střela proletěla kolem ...

  ...a vybuchla kousek za ním. Knebi se vztyčil obrovský atomový hřib. A bylo po Mutantovi.

  Naproti tomu jsme ve zpomalených záběrech sledovali i masakr, protože to odneslo několik našich. Těla přátel letěla kolem nás rozsekaná na kusy. Sorry kluci.

  Poté už to byl jen kousek na vchol budovy, kde jsme konečně potkali našeho záhadného přítele. Zmáčkli jsme červené tlačítko a vymazali tak Megaton z povrchu zemského.  New Dawn aktualizace

  Autor: Ještěrka  |  Zdroj: New Dawn project website | Komentuj novinku

  Jak se na pravidelně aktualizovaný projekt sluší a patří, přihodili vývojáři do galerie další herní potvoru, včetně chování a popisu. Po "zvířátku" pátrejte na stránkách projektu. Příští update se bude týkat prozměnu NPC...


  Drobečky made by lead designer Emil Pagliarulo

  Autor: Ještěr  |  Zdroj: NMA | Komentuj novinku

 • Karma, závsilá na vašich (ne)dobrých činech, bude tradičně ovlivňovat spoustu věcí, potenciálními NPC společníky počínaje. Např. vyhození do luftu města Megaton vám reputaci v pustinných šeptandách rozhodně nevylepší. Což nemění nic na tom, že i skalní parchant si může obstarat adekvátní kamarádíčky z velmi podobného těsta.


 • Loadovací časy jsou prozatím přívětivější než ty, se kterými vyrukoval Oblivion.


 • Hranice herního světa bude vcelku rozumně vyřešena neviditelnou zdí.


 • Bratrstvo Oceli Emil doslova nazval "neorytířskou organizací, vedoucí v oblasti DC válku".


 • V současnosti hra běží na DX 9 a údajně se nestane Vista-only záležitostí (vysoké riziko).


 • I v od pohledu zlých frakcích (nájezdníci, otrokáři, supermutanti) lze najít ne až tak úplně zparchantělé přátele.

 • Fallout 3 se zcela obejde bez hry více hráčů. • Pokud si chcete proletět vše čerstvé a nové snadno a rychle, miřte k ještěronovince na Tiscali.

  13.7.2007 . . . (Asi miliónté) otázky a odpovědi

  Autor: Deimos  |  Zdroj: Fallout 3: a post nuclear blog | Komentuj novinku

  Materiálu z E3 je najednou tolik, že nevim, na co se vrhnout dřív. Zajímavé jsou však stručné a výstižné odpovědi Emila a Todda. Vybral jsem jen to, co je - zdá se - čerstvé a neokoukané:

 • Jak je to s dialogy?

  Větví se klasicky jako strom, výběry/ šance vedoucí k úspěchu záleží na Charismě a dovednosti Řeč.


 • VATS?

  - Přeruší hru a dovolí vám seřadit si jednotlivé akce podle toho, kolik máte AP
  - AP se načítají v realtimu a rychlost žáleží na Hbitosti
  - Cena AP záleží na zbrani, Dovednostech
  - Můžete si seřadit akce i na více nepřátel


 • Bude mít hra definitivní konec?

  Ano


 • Nějaké jiné lahůdky?

  Zbraně se opotřebovávají. Dají se opravovat dovedností Opravář, ale budete potřebovat zbraň stejného typu - na náhradní díly. Opotřebovanost zbraně ovlivňuje kadenci, rozstřel a její sílu.

  Hackování. Budou to takové menší questíky; dostat se do BIOSu terminálů - a těch tam bude hodně.

  Jednu stanici rádii bude provozovat Enkláva.

  Tváře jsou hezčí, hlavně ty dámský. (na to ti seru Todde, krásných slečen má každý český vidlákov spousty, my chceme pravé postapo držky! :-/ - Ještěřák) • STALKER: Clear Sky - E3 video, příběh a další skopičiny

  Autor: Chernobyl Lizard  |  Zdroj: scostalker | Komentuj novinku

  Protože by se jednalo vyloženě o nošení dříví do lesa, dovolím si citovat svého slovenského kolegu od stalker.scorpions.cz:


  Skupina stalkerov sa po prvý krát dostala do úplného srdca Zóny - do černobyľskej atómovej elektrárne, a doviedli skazu na okraj katastrofy. Ohromný únik anomálnej energie zmenil Zónu.

  Už neexistujú žiadne spoľahlivé ani relatívne bezpečné cesty. Celé oblasti zanikli vo výbuchoch anomálií. Stalkeri a taktiež expedície zomierali alebo skončili izolovaní v stratených oblastiach. Nové územia, ktoré boli úplne neznáme až do okamihu výbuchu, sa odrazu objavili na mapách Zóny. Zóna sa začala otriasať blowoutmi.
  Zóna sa stala nestabilnou. Anomálne aktivity dosahujú vrchol.

  Zmeny na mape Zóny, ktoré zaregistrovali stalkeri, zmenili krehkú rovnováhu rozdelenia moci v Zóne. Medzi skupinami vzplanuli boje o novovzniknuté teritóriá, polia artefaktov a sféry vplyvu. Medzi skupinami sa rozpútala Vojna frakcií.

  Protagonista je žoldnier, ktorý sa nachádza na okraji opozície medzi stalkerskými frakciami, Strelokom a tiež samotnou Zónou. Hlavná postava bude hrať kľúčovú rolu v udalostiach, ktoré viedli k vytvoreniu Zóny až do bodu, kedy začína príbeh pôvodnej hry STALKER.  Čerstvé E3 video z hraní můžete asmatriť tady. Vzhledem ke zlé, opravdu nedobré kvalitě a německému doprovodnému komentáři nějakého maníka z německého Gamestaru si z něj na zadek asi nesednete, ale stejně je to supr, že nám Černobylské kvítí tak pěkně rozkv... áááá, na rameni mě začíná nepříjemně šimrat bozar krysomistra Ratmana, že prý jsme stránka o nějakém Falloutu... nestrielaj, tovaryšč!!  Další dojmy z E3 - IGN

  Autor: Deimos  |  Zdroj: NMA | Komentuj novinku

  E3 se zúčastnili i reprezentanti IGN a hnedka ven pustili jejich postřehy. To nejzajímavější cituji:

  Opět jsme dostali možnost prozkoumat obsah Vaultu a objevovat další prvky příběhu, o kterých jsme doteď nevěděli. Dozvěděli jsme se více o „Hadech ze stoky“ (Tunnel Snakes), což je gang plnej surovců, jež obývají Vault, a o jejich záměrech, a o mladé dívce, s kterou jste měli (vy, jako hráč) celoživotní přátelský vztah. Nebudeme moc rozebírat detaily příběhu, ale různě se to proplétá a ovlivňuje hlavní plot.  Dojmy z E3 - Joystiq

  Autor: Deimos  |  Zdroj: Joystiq | Komentuj novinku

  Vyšťoural jsem další informace, jež vypustili týpci z Joystiqu během své návštevy E3:

 • Dvouhlavé Brahmíny jsou zpátky a Pete Hines prohlásil, že Radškorpióni taky.

 • Nejsilnější zbraň ve hře bude pravděpodobně Fat Man, přenosný kanón vrhající atomové granáty.

 • Náhodná setkání jsou také zpátky. (to by mě teda zajímalo, jak - pozn. by Ještěr)

 • Akční body, používané jen ve VATS modu, se budou načítat tak rychle, že budou hráčům stačit výhradně na boj.

 • Zvyšování hodnoty Řeči a využívání tak přesvědčování bude opět možné.

 • Pohled jde vyzoomovat skoro až do stejného ptačího pohledu jako v předešlých Falloutech. (potvrzeno poněkolikáté - Ještěr) • 12.7.2007 . . . Pilné GSC na E3: Oficiálně oznámen Stalker: Clear Sky

  Autor: Černobylská tříocasá ještěrka  |  Zdroj: oblivion-lost.de, scostalker, Tiscali Games | Komentuj novinku

  Odvážní, leč poslední týdny vcelku mlčenliví Ukrajinští nebojsové slíbili na letošním "komorním E3" (probíhá 11.7.-13.7. 2007) dělat vítr a tak se i stalo: vývojáři oznámili, že makají na prequelu nesouscím podtitul Clear Sky (homepage s prima depkovním miniteaserem zde), které nás nejdříve během Q1/2008 (moc dobře si pamatujeme, jak tenhle velkohubý announce dopadl dříve - snad se páni z východu alespoň trochu - nebo spíš pořádně - poučili) zavedou do o rok mladšího prostředí Černobylské havárie s mnohem agresivnějšími anomáliemi.

  Slibované featurky:

  • prequel události
  • kompletně nový herní příběh
  • objevování nových lokalit
  • nové výzvy a nová úskalí Zóny
  • nová úroveň svobody a pohybu po živém a dýchajícím herním světě
  • globální potyčky všech myslitelných STALKERovských frakcí
  • možno přicmrdnout s k libovolné frakci a dovést ji ke konečnému vítěztví
  • vylepšený engine X-Ray 1.5 (lepší v čem, to zatím nikudy neprosáklo)
  • podpora DX10
  • lepší úroveň grafických detailů
  • vylepšený A-life systém
  • realističtější naskriptovaná AI v boji
  • Clear Sky (něco jako "Čistá Obloha") bude v obchodech už v prvním čtvrtletí roku 2008

  Screeny si můžete průběžně hlídat třeba zde, zatím jsou tam 4 s tím, že další 4 urychleně přibydou. Zatím to vypadá mnohem více... řekněme socialisticko-industriálně. :)
  Každopádně v případě druhé GSC hry bych už byl - vzhledem k solidním kvalitám S1 - poměrně optimistický. Uvidíme, s čím kdo ještě vyleze v nejbližších hodinách.  Otázky Václava Moravce #2 - dnes Nathan McDyer

  Autor: Deimos  |  Zdroj: Bethesda blog | Komentuj novinku

  Tak. Další z tvůrců je na příjmu - Nathan McDyer; vedoucí výroby, zabývá se hlavně obsahy her. Pokládáme pár otázeček:

 • Z čeho jsi čerpal inspiraci pro vývoj Fallouta 3? Knihy, filmy, hudby atd., pokud nechceš jmenovat konkrátní hry.

  Hlavním zdrojem inspirace je samozřejmě F1 a F2. Jakmile jsem se začlenil do toho světa, začal jsem koukat na filmy a komiksy jako The Iron Giant, Šílený Max , Potomci lidí, Hory mají oči, Sky Captai, Metropolis a Tank Girl (ten komiks od Jamie Hewlett, ne ten hroznej film).


 • Jak dlouho už hraješ Fallouta a jaký máš pocit z novýho tvůrce?

  Bohužel jsem se k Falloutu dostal až pozdě. Byl jsem nezaměstnaný a na střední můj volný čas požíral Starcraft. Takže jsem se do toho pustil naplno až tak před třema rokama.


 • Jak by vypadala tvoje vysněná hra?

  Vzal bych 28 dní poté, umístil bych to do ostrovního města s naprosto zničeným prostředím, jediné, co byste mohli sebrat, by byla zbraň, a pokuste se utéct a přežít. Holt, mám zombí radši než Real-Time Strategie.


 • Panáček má rád stejný filmy, koukám… :)  První dojmy z E3 aneb začíná se nám to líbit čím dál tím více

  Autor: Deimos  |  Zdroj: NMA | Komentuj novinku

  Joystiq neváhal a jako jeden z prvních nám sdělil dojmy z letošního E3. Samozřejmě nechybí několik novinek.

  Násilí a humor je i nadále součástí Falloutího světa. Atmosféra hry je nehorázná a bylo překvapující, když jsme poprvé slyšeli postavy nadávat; později i viděli: z venku vaultu byl načmárán nápis „ Pusťte nás dovnitř, zm**i“. Headshoty a zásahy do končetin jsou fakt humus a navíc pokud střílíte laserovou zbraní, tak část těla neexploduje, ale je jednoduše odříznuta. Nechceme nějak předbíhat, ale trochu nám to připomíná hru Gears of War.
  A největší událost dne: přátelskej robot z Vaultu, kterej se na vás naštve, pokud se k němu otočíte zády.

  Jako fanoušci originální série jsme ohromeni schopností Bethesdy zachovat ten základ Falloutu a hlavně dokázat to v praxi. Navíc pořád mají ještě rok a ono už to vypadá tak dobře. Válka, válka je vždycky stejná, ale až způsobem, jakým hrajete, to může být dokázáno.
  Zpověď (ne)šťastného člověka aneb Ashley Cheng o FO3 a E3 současně

  Autor: Deimos  |  Zdroj: Duck and Cover | Komentuj novinku

  No co vám mám říct na tohle vylití srdce, to opravdu netušim. Původně to mělo být asi zajímavý, celkově jsem to ale nepochopil. Udělejte si obrázek sami…

  E3 je mrtvý.

  Tento týden se koná E3. Ale není to E3. Obrovské propocené monstrum obchodní show je pryč. Za posledních 5 let jsem na E3 byl vždycky, letos ale vynechávám- objeví se tam akorát Todd s Emilem.

  Nebyl bych překvapen, kdyby se rozhodlo, že tam nepůjdem. Uspořídali jsme jen velkej den pro novináře, takže ti nejdůležitější z tisku už všechno viděli. Ale myslím si, že je dobrý mít prezentaci. Z E3 většinou posílám obrázky a články. Myslel jsem, že bych napsal něco o tom velkym novinářskym dnu, místo toho máme vlastní E3.

  Řekl bych, že to byl obrovskej úspěch. Den proběhl pozorudodně dobře. Moje oblíbená část byla „Otázky a Odpovědi“ s Toddem a Emilem. Pete to pojal jako tiskovku, když někdo zvedl ruku, vyvolal ho. Otázky byly dobrý.

  Byl to dobrej způsob, jak si popovídat s lidma, který bych normálně na E3 neviděl. Mluvil jsem s Desslockem z PC Gameru; před demem a na After- party. Dělá v tomhle oboru už hodně dlouho a je možný, že tu byl jeden z nejstarších- po Richardu Aihoshim (jiný velevážený novinář ) z RPG Vaultu :)

  Jsem fanda Desslockovo rubriky „Alternative Lives“ v PC Gameru. Roku 2006 v srpnu vyšlo „Memo to Bethesda“: Pět tipů, jak se nezařrat do Faloutu 3- výborný čtení. Napsal nějaký dojmy ze zmíněného shromáždění novinářů a věřím, že již plánuje další článek o Falloutu.

  Potkal jsem několik novinářů, kteří připustili, že originální Fallout série je na ně již trochu starší, ale stejně se dali do řeči a při „Otázkách a Odpovědích“ si i trochu rejpli.

  Budou mi chybět ty večírky. E3 mělo vždycky ty nejlepší. I to hraní NCAA Footballu s Toddem mi bude chybět. ( Většina lidí si do kalendáře označuje, kdy má na E3 schůzku, já a Todd si ale označujem, kdy si zahrajem NCAA Football).  Poodkrývání maličkostí z F3 srazu médií #4

  Autor: Deimos  |  Zdroj: Fallout 3: a post nuclear blog | Komentuj novinku

  Máme tady poslední díl mého poodkrývání maličkostí z F3 srazu a s ním poslední, celkem zajímavé, otázky a odpovědi přímo k hratelnosti hry.

 • Zbraně. Budou se dát poskládat?

  Ukázali nám akorát jeden příklad s výbušninou: zkombinovali krabičku s výbušninou (C4? Něco jinýho?) a vyplnili zbytek krabičky víčkama od lahví (i platidlo?); jako střepiny. Co se týče schémat/ návodů, tak nevím.


 • Bratrstvo Oceli. Vysvětlovali vám nějak jejich přítomnost?

  Když se Todd konečně dostal do města, narazil na skupinku Supermutantů, ale jednotka BO ho rychle zachránila (myslím, že to bylo BO). Nepochytil jsem, jestli zrovna mluvili o tom, proč tam BO je, ale každopádně BO chrání hráče ve zmiňované části města. Krátka odpověď: nic k nim prostě nevysvětlovali.

 • 11.7.2007 . . . Bioshock intermezzo

  Autor: Bio Lizard  |  Zdroj: NMA, Cult of Rapture | Komentuj novinku

  STALKER Music placka Nelze si nevšimnout, že Bethesda spustila pravou letní tsunami, nicméně je tady ještě jedna, poněkud akčnější a hororovější retro naděje - Bioshock, jehož vydání je navíc skoro za dveřmi. Každopádně, než tyto dveře draze otevřete, nejdřív tento krok sami se sebou zkonzultujte, např. na základě čerstvě zveřejněné HW sviňárny - moje nebohá 13 měsíců "stará" ATi kartička za 4 500,- Unreal 3 Enginu už asi prdel jen tak nenatrhne. :))


  BIOSHOCK - POŽADAVKY

  Operační systém:
  Windows XP (with Service Pack 2) or Windows Vista

  Minimální HW:
  CPU: Pentium 4 2.4GHz Single Core processor
  System RAM: 1GB
  Video Card: Direct X 9.0c compliant video card with 128MB RAM (NVIDIA 6600 or better/ATI X1300 or better, excluding ATI X1550).
  Sound Card: 100% direct X 9.0c compatible sound card
  Hard disc space: 8GB free space

  Doporučený HW:
  CPU: Intel Core 2 Duo processor
  System RAM: 2GB
  Video card: DX9: Direct X 9.0c compliant video card with 512MB RAM (NVIDIA GeForce 7900 GT or better). DX10: NVIDIA GeForce 8600 or better
  Sound Card: Sound Blaster X-Fi™ series (Optimized for use with Creative Labs EAX ADVANCED HD 4.0 or EAX ADVANCED HD 5.0 compatible sound cards)

  Důležitá nota: Hra vyžaduje aktivační připojení k internetu.


  Na stránkách Cult of Rapture navíc naleznete ochutnávky herních zvuků, Bioshock povídačky a další related materiály - mňam.  Nová, drzá anketička

  Autor: Ještěrka-anketářka  |  Zdroj: --- | Komentuj novinku

  Bravo, podle posledního Bethesdího teaseru už FO3 jakžtakž věříte (nebo minimálně upouštíte od výborných nápadů typu přátelské vyráchání ve FEV kádích, novodobá defenestrace apod). Nezapomeňte nám hodnotně zahlasovat v anketě nové... :)


  Pokračování ve Stalinovských čistkách :)

  Autor: The Cigarette Smoking Lizard  |  Zdroj: --- | Komentuj novinku

 • FO1 recenze - přidány scany staré recky z Levelu (Petr Bulíř, 9/10).
 • FO2 recenze - přidány scany staré recky, opět z Levelu (Petr Bulíř, 8/10). Za oba materiály děkuji Maxovi.
 • FO3 tiskové zprávy - přidán link na teaser trailer (samozřejmě v HQ), nějaká nová zahraniční preview a především čerstvé brahmíní masíčko v podobě scanů z posledního Levelu. Thx to... erhm... autor této nehoráznosti vlastně ani nechtěl být jmenován. 8)) • Poodkrývání maličkostí z F3 srazu médií #3

  Autor: Deimos  |  Zdroj: Fallout 3: a post nuclear blog | Komentuj novinku

  Dnes další zpoveď na celkem frekventované téma.

  Pohled. Je to trochu nejasný s tím přesouváním tý kamery. Bude tedy kamera schopná oddálit se až do toho ptačího pohledu jako ve Falloutu 1?

  Zhruba to vypadalo stejně jako ve Falloutu 1 a navíc to i suprově vypadalo.

  Snažím se vyzdvihnout můj vlastní názor, ale veškerá grafika hry je prostě úžasná. Ať již ve First person pohledu nebo pohledu přes ramena, vy doslova CÍTÍTE to zničený okolí, bídu, opuštěné ruiny malých měst a smradlavé rozpadající se osady přežívajících. Vážně se obávám, že (a to se i těch zarytých fanoušků týká) bude každej od pohledu ze shora často opouštět, protože z těch ostatních pohledů to vypadá zatraceně dobře (hlavně pohled přes ramena). RPG aspekt je navíc nehorázně vylepšen tím, že se opravdu citíte být v tom světě a jste jeho součástí. Že to tak opravdu je zjistíte, až na vás poprví z trosek vyskočej obrovský krysy a začnou vás pronásledovat. Jestli si myslíte, že nový tvůrce hry nemůže zadržet technický pokrok ve First person a nezachová kvalitu originální hry, pak jste patrně nehráli Metroid Prime.


  No, možná, že se jim to i povede... (?)

  10.7.2007 . . . FO3 & E3

  Autor: Ještěr  |  Zdroj: Bethesda blog | Komentuj novinku

  STALKER Music placka Fajn, ne já, ale Pete (Hines), Todd (Howard) a pár dalších jsou z kanclu pryč v Santa Monice, kde proběhne letošní, poměrně komorní verze E3 výstavy. Jestli se tam ohledně Falloutu semele něco zajímavého, sám se postarám o to, aby to tady bylo pěkně rychle vypíchnuto. Snad mi odtama hošánci přivezou aspoň nějakou srandovní blbinu...

  Autorem glosy je Matt "Gstaff" Grandstaff. První E3 FO3 klepy a klepíky můžeme nejspíš očekávat na stránkách E3, Briosově blogu nebo právě na onom Bethesďáckém blogu.  Poodkrývání maličkostí z F3 srazu médií #2

  Autor: Deimos  |  Zdroj: Fallout 3: a post nuclear blog | Komentuj novinku

 • Co všechno nám můžete říci k postavě? Chyběly některé Dovednosti? A byl nový Perk?

  Hm, jak se tvoří postava nám vůbec neukázali, ale mluvilo se o tom. Nic z toho však mou pozornost neupoutalo. Dovednosti nám ukázali velice stručně, na první pohled se mi však nezdálo, že by něco chybělo. A jsem si docela jistej, že nám neukázali žádnej Perk.


 • Ptal se někdo, zda systém zločinů a trestů bude podobný jako v Oblivionu?

  Ne, na to se nikdo neptal, ale to se zatraceně měl. Snad se to brzy dozvíme.


 • Nyní k VATS (= real time boj avšak s možným PAUSEováním). Dobře, takže to můžu zastavit, abych se uzdravil. Co ještě?

  Správně. Ale z toho, co jsem viděl a slyšel můžu řící jen to, že VATS je systém pouze k seřazení jednotlivých akcí. Jestli si během toho budete moci otevřít inventíř, to se neví.


 • Střílení v Real Time modu zpomalý načítání AP. Co pohyb a jiné akce?

  V tom si nejsem jistej. Kdykoliv chtěl totiž Todd bojovat, zapínal VATS. V Real Time modu hrál jen když se na něj mutant chystal doslova skočit. Navíc trochu upravil systém, aby hra běžela rychleji, takže nevím, kolik z toho byla konečná verze a kolik bylo jen pro ukázku.


 • Že jsme se toho zas dozvěděli… :(

  9.7.2007 . . . Poodkrývání maličkostí z F3 srazu médií #1

  Autor: Deimos  |  Zdroj: Fallout 3: a post nuclear blog | Komentuj novinku

  To, co zatím Bethesda vytvořila, bylo v červnu prezentováno na jakémsi srazu médií v Marylandu, jak již jste měli možnost dozvědět se v aktuálce z 4.7. od Ještěra. Nyní se začneme zabývat postřehy zúčastněných; odpovídá Bartoneus.

  Jak to bude ve hře se zlomenýma nohama, dehydratací a radiací? Konkrétně třeba, jak moc nás ozáří atomové zbraně?

  Dobře mířený Critical Hit sice poslal mutanta k zemi a vypadalo to, že má po noze, ale ani u hráče ani u NPCéček nevím, jak to přesně se zlomenýma končetinama bude. K ozáření a dehydrataci: bylo stanoveno, že hráč bude muset hledat zdroje vody, ale vůbec nevím, v jakých intervalech a co k tomu bude potřeba. Taky nám ukázali, že voda v loužích bude mírně ozářená a naproti tomu voda v hajzlech v podzemce bude v pohodě, protože je hluboko pod zemí (i když je trochu zahuštěná a nahnědlá :D). Malé nukleární zbraně budou trošičku vyzařovat a navíc jestli na cíl vystřelíte hodně zblízka, tak vás to okamžitě ozáří.


  No nic, mám žízeň, asi se pudu napít...  Drobky ze světa F-moddingu

  Autor: Mr. Lizard  |  Zdroj: NMA forums | Komentuj novinku

  Aneb nejen FO3 klepy a žvásty živ je člověk, no ne?

 • Po Ressu slíbil podzimní vydání svého MODu Fallout: Shattered Destiny i sympatický Němec Lexx. Kompletní "slibotechna thread" najdete zde - uvidíme, kdo z moderů tento slib opravdu dodrží bez většího než ročního zpoždění... :o))
 • Fandové herních experimentů a lámané angličtiny můžou sledovat průběh prací na modifikaci Fallout: Dust and Blood na celkem pravidelně aktualizovaném Lichově blogu.
 • Tuzemský... erhm... tak trochu můj projekt, Fallout: Between Good and Evil, v rámci pořádných letních prací opět hledá zručné, pracovité a hlavně spolehlivé duše. Více informací hledejte ve fórech Českých Her.
 • 8.7.2007 . . . Kdo bude vydávat Fallout 3 v Evropě?

  Autor: Deimos  |  Zdroj: NMA | Komentuj novinku

  Do tisku se dostala zpráva, prozrazující vydavatele Fallouta 3 ve východní Evropě. Zatímco v Rusku a jiných post- silně bolševických zemích bude F3 vydávat firma 1C, v Polsku, na Slovensku a v ČR se bude angažovat polská Cenega. Obě pak do tisku pustily tento, stejný, článek:

  Fallout 3 je post-nukleární eRPéGéčko nabízející obrovský herní svět k probádání, unikátní systém boje, úžasnou grafiku, ohromné množství možností při tvoření a vylepšování postavy. Jako v předešlých dílech je vaším hlavním úkolem přežít v pustině (pro to budete potřebovat různé věci jako např. vodu, léky, měnu - víčka) a zároveň se věnovat klasickým Falloutovským nebezpečím: radiace, supermutanti a jiné nepřátelské kreatury.

  Krásně to napsali, že?:)
  P.S. - Datum vydání má prý být totožné jako v Americe.  Povídka: Nový řád- Žít a nechat zemřít

  Autor: Deimos  |  Zdroj: Beleven

  Beleven neváhál a nastolil, v pořadí již třetí, Nový řád. V dílu nazvaném Žít a nechat zemřít se po strastiplné cestě z výpravy konečně bojovnící z Navarra dozvídají, co a jak se na základně přihodilo, a čelí dalším nepříjemnostem… to však netuší, co je ještě čeká…
  Pokračování Nového řádu je celkem sympatická záležitost, spád a Falloutí reálie opět nechybí. Povídku bych tedy hodnotil spíše kladně, upozornit však musím na, u Belevena již obvyklé, gramatické blbiny a celkem časté přehmaty. Přesto si však toto dílko zaslouží být přečteno. Vaše názory zveřejňujte tady.

  7.7.2007 . . . Kam se poděl AshWorld?

  Autor: Deimos  |  Zdroj: AshWorld | Komentuj novinku

  Ano, je tomu již opravdu dlouho, co jsme zde měli vyhlášení nového turnaje či jiné věci okolo AshWorldu. Přestože se několik neúnavných jedinců stále plahočí pustinou za vítězstvím (samotný poslední turnaj skončil již 12.12.2006!), drtivá většina už boj vzdala. Aby ne, když od poslední aktualizace stránky uběhlo již téměř sedm měsíců. Samotní tvůrci pak slibovali pokračování do dvou týdnů, nic se však nedělo a ani na můj mail odpovězeno nebylo.
  Problém, podle posledních zpráv, je v tom, že vývojáři ztratili všechny data při zničení HDD jednoho z nich. Co se tedy děje nyní, je ve hvězdách. Za zmínku však stojí také AshWorld fórum, které bylo přesměrováno, kde správci upozorňují na možnou ztrátu dat některých účtů…takže si to zkontrolujte, pokud se chystáte AshWorldu ještě věnovat.
  Pro dnešek je to ode mně o AW vše, o veškerých novinkách však budu opět průběžně informovat.

  6.7.2007 . . . Pohled na věc aneb jak vidí F3 ostatní

  Autor: Deimos  |  Zdroj: NMA, PC Gamer Podcast | Komentuj novinku

  V 90. vydání PC Gamerovského Podcastu (rozhovory s hosty, zaznamenané v mp3 formátu a volně stažitelné) byla řeč hlavně o iPhone, nakonec se však také dostalo na Fallout 3. Několik postřehů jsem si pro vás dovolil přeložit.

  Chlapík 1: …má první reakce byla: „To je Oblivion, ale zabalenej do post- apokalyptickýho kabátu.“

  Chlapík 2: To právě není, a proto jsem rád. Čekal jsem mod do Oblivionu, ale je to opravdu více, než jen to. Oni opravdu vzali všechny základní prvky Falloutu a RPG stylu, „Speciální“ sytém, perky, povahový rysy a takový ty věci okolo se Zkušenostníma bodama (...). Je to opradu Fallout, jen v Oblivionský grafice. A to je fakt jediná věc, kterou to má společnou s Oblivionem...
  ...nikdy by nebyli spokojený (fanoušci Falloutu?) s ničím jiným, než s pohledem ze shora a lepší grafikou. Ale to není to, co chce Bethesda udělat. Mně, jako zarytému fanoušku, by stačil ten starej Fallout s přímou návazností, ale to co oni dělaj s tím novým, je opravdu úchvatný; Fallout vás nejprve vtáhne a pak úplně pohltí (...).


  Také bylo poznamenáno, že budete moci kdykoliv pohled oddálit:

  Téměř, TÉMĚŘ do izometrického pohledu (klasickej Fallout). V tom byste totiž nemohli bojovat, ale jinak to vypadá skutečně jako Fallout.

  Ach jo, pořád něco rozporuplnýho...:(

  5.7.2007 . . . Trocha drobení a oprav

  Autor: Ratman  |  Zdroj: --- | Komentuj novinku

  „Zvedni ten línej zadek a maž něco dělat, šmejde!“ ozvalo se za mnou a já náhle procitl z alkoholového opojení. Opatrně jsem se rozhlížel kolem sebe, avšak nespatřil jsem ani živáčka. Pln strachu, že si na mě vyšlápla vyšší šmoulí moc jsem se jal usednouti za posvátnou hučící mašinku vyřizovat spoustu mailových restů.
  Nuže přátelé, na stránce jsem provedl několikero oprav a úprav, chyb a nedostatků, na které jste narazili. Po dlouhém naléhání a stovkách mailů byl přidán lovec odměn Chistopher v náhodných lokacích F1 (thanks to 3dfxman a spol.), upravena stránka kontaktů, linků atp. No a závěrem proběhly nějaké drobné korekturky okolo, uff!  Intoušská videa

  Autor: Ratman  |  Zdroj: Marduk, YouTube | Komentuj novinku

  Na YouTube je jak známo snůžka všech možných i nemožných video blbinek, proto se nelze divit, že mezi nimi nalezneme i mnoho radioaktivních příspěvků. Marduk z Hofálu:) mě upozornil na celkem tři docela „zajímavá“ videa, která by vás snad mohla také zajímat. Jedná se o ukázku atomové pušky (aneb kam se hrabe minomet:) a dvě poněkud DIVNÁ intovidea nazvaná prostě The Vault (1. část , 2. část). Na rozdíl od prvního dokumentu je to spíše záležitost pro intelektuálně laděné jedince s dobrou angličtinou, poněvadž se jedná o amatérský filmeček, který se snaží tvářit depresivně umělecky… no, já to vypnul snad po prvních dvou minutách, ale někomu by se to mohlo třeba (náhodou) líbit.


  Pokec se dvěma čelními Bethesďáky na Eurogameru

  Autor: Ještěr, Deimos  |  Zdroj: NMA / Eurogamer | Komentuj novinku

  Na serveru Eurogamer se objevilo velmi dobré interview s Bethesďáky Gavinem Carterem (výkonný producent pro FO3) a Emilem Pagliarulem (lead designer), které jaksi čeká na přeložení... ehm... tak kdo se obětuje? ;))
  Každopádně mě v něm zaujal tento kupodivu snad ještě nepoložený dotaz, který jsem prostě nemohl nepřeložit:

  Eurogamer: Nemáte třeba pocit, že Interplayi něco dlužíte?

  Emil Pagliarulo: To nemůžete. V tomto směru se prostě nesmíte cítit blbě. Ani k Fallout fandům, ani kvůli tomu, že neděláte izometrickou hru na tahy, jak bylo zvykem. Ze začátku tam něco v tomhle směru proběhlo, to ano, ale pak jsem si začal říkat „uděláme naprosto nejlepší hru jakou za těchto okolností udělat můžem, to je skutečná podstata věci, a že na to máme prostředky!“

  Gavin Carter: Když se to tak vezme, každá ze starších her měla za zadkem odlišný tým. I Fallout 1 a Fallout 2 partička se od sebe dost lišily. Cítíme k těmto chlapcům velký respekt, ale rozhodně nemáme zájem nechat si kecat do našich věcí někým, kdo nemá o Bethesdí hierarchii ani páru. Tak či onak, obě tyhle hry jsou staré deset let. Základy jejich mytologie dodržujem velmi striktně. Nechat se teď ale kdekým zpětně ovlivňovat mi přijde uhozené – my máme určitou vizi a té taky zajistíme volný průchod.  Stalinovské čistky, díl druhý

  Autor: Ještěr, Deimos  |  Zdroj: --- | Komentuj novinku

  Opět jsem lehoulince updatnul sekci Fallout 3 mytologie a v podstatě to samé provedl kolega Deimos s FO3 FAQ, která je prozatím bohužel vinou jeho lambrusco německé klávesnice prakticky bez interpunkce - podivná anomálie, že ano? Pokud tedy do budoucna chcete Deimoso-newsky hýřící čárkami a háčky, pošlete mu někdo odpovídající hadrware na adresu František Deimos, Deimosova 99, Germánie. :))

  Nově pak přibyla sekce Tiskové zprávy (doposavaď obsahující jen mizerný WIP obrázek), kterou berte jako přehledný sumář českých/slovenských/zahraničních previews a interviews s Bethesďáky a jejich PR kašparem Petem Hinesem.

  4.7.2007 . . . Mike Musgrove @ MSNCB: ukázka, jak vznikají "overpraised" tituly

  Autor: Ještěrka  |  Zdroj: No Mutants Allowed | Komentuj novinku

  Malé potvrzení od Massona, pisálka francouzského herního magu PC Jeux, a pár jemu podobných, nám pomohlo odhadnout misku vah v soutěživém herním průmyslu, kde přelomové tituly ve vývoji zchramstnou člověkoroky práce a milony dolarů. To je důvod proč ze sebe herní tvůrci, podobně jako třeba filmová studia, dělají marnotraté hotitele „ochutnávačů“, konkrétně lidí, píšících do největších blogů a magazínů, čímž hrají nemalou roli ve dnešním prachama narvaném herním průmyslu.

  (...)

  Taková společnost umožnila Massonovi a asi šedesáti jemu podobným (mj. i z Japonska nebo Austrálie) přiletět do Marylandu a jen tak si omrknout kostru Falloutu 3, který má vyjít nejdříve příští rok.

  Obsahem takového výletu není zdaleka jen prezentačka cca hodinového dema a pokec s jeho tvůrci – trip zahrnuje i dvoudenní pobyt v luxusním hotelu Helix, večeři v Logan Tavern a privátní párty v nočním klubu Adamse Morgana. Letenka, jídlo, pití a doprava z letiště, to vše je hrazeno jako laskavost Bethesda Softworks. Neplatí to striktně vždycky, ale většinou ano.

  „Tyhle události pořádáme z toho důvodu, aby si všichni tihle důležití pánové tvořící nedílnou část průmyslu byli rovni, právě o to se snažíme“, reaguje kulantně ´PR hero´ Bethesdy Pete Hines, jejichž Fallout 3 se bude odehrávat v notně zdevastované verzi Washingtonské oblasti. „Je tady spousta titulů, vzájemně zápolících o jejich pozornost“.

  Zdá se, že přesně to Bethesda dělá: Falloutu 3 se brzy dostane na titulní stránku nějakých dvaceti magazínů, víceméně díky právě tomuto dýchánku.

  Sesterská společnost Bethesda Softworks, ZeniMax, se drží svých zásad a odmítá odkrýt reálný herní rozpočet, ovšem není neběžné, když v případě přelomovky typu Fallout 3 přesáhne 20 milionů USD – včetně nákladů na reklamu.  Celý anglický článek najdete zde, nějaké mizerné doprovodné materiály zas na Briosafreakově blogu. Smůla, že nefasují i prostitutky...  28 Weeks Later - konečně stanoveno datum premiéry

  Autor: Deimos  |  Zdroj: --- | Komentuj novinku

  Po nějaké době konečně dorazila informace, kdy že se to 28 Weeks Later (28 týdnů poté) dostane do českých kin - datum je 4.10.2007.
  Naši/moji recenzi si můžeze přečíst tady, samotný film pak uvidíte v kině :).

  3.7.2007 . . . Stalinovská čistka ve FO3 sekci

  Autor: Ještěr  |  Zdroj: --- | Komentuj novinku

  Bez většího zdržování - pod Fólaut tři sekcí nyní najdete pořádně přepucované FAQ (Deimos ho bude ještě updatovat, dokud nebude pěkně macaté :o)), místní galerii a hlavně mytologii, nad kterou jsem se před chvílí opravdu zapotil. Under destruction je budoucí sekce tiskové zprávy. Viva la revolution.

  02:40 - v mytologii EDIT o "Capital Wasteland".  Stalker intermezzo

  Autor: Ještěr  |  Zdroj: scostalker.cz | Komentuj novinku

  STALKER Music placka Na oficiálnych stránkach hry www.stalker-game.com sa objavila nová sekcia Music, z ktorej si môžete stiahnúť nielen oficiálny soundtrack (ten si môžete stiahnúť aj od nás), ale aj Fan Music - hudbu vytvorenú fanúšikmi Stalkera. Tieto fan skladby môžete zároveň ohodnotiť a tým pomôcť pri výbere ostatným stalkerom, ktorý zatúžili po kvalitnej rádioaktívnej hudbe.

  Informace byla uždibnuta u našich východních Stalkeřích přátel. :)

  2.7.2007 . . . Kopni si do svého Falloutera...

  Autor: Deimos  |  Zdroj: NMA | Komentuj novinku

  Alan "Delsyn" Rausch, vedoucí výroby Falloutu Tactics, společně s Gamespy se pěkně pustil do všech Fallout 3 nevděčníků, a to pěkně zostra. Upozorňuju, že následující výňatek z jeho zpovědi není vhodný mladším 16ti let :)

 • [Rausch] Ignorace, stupidita a arogance. To je blbá kombinace, navíc když přijde na fanoušky Falloutu… ti totiž tyhle vlastnosti mají všechny. Jsou to odporný lidský bytosti, který, jak doufám, dostanou nějakou hnusnou nemoc a chcípnou.

 • (...)
 • Mají jednu z nejlepších RPG her, já sám ji hraju pořád dokola. Ale jestli bych si měl vybrat mezi vypíchnutím vočí rozžhavenejma jehlama nebo strávením času na Falloutích fórech, radši bych si fakt vypích ty voči.

 • (...)
 • [entit z Falloutího fóra] Fallouta přeci nemůžete dát na východní pobřeží, tam přeci nebyla válka, a ani tam přeci nemůžete dát vylepšený brnění, a Ron Perlman by přeci do tý doby zemřel, tak jak může dělat vypravěče?!

 • (...)
 • [Rausch] Ron Perlman nikdy nebyl ve hře žádná zasraná postava. Byl vypravěč s hlasem daným samotným Bohem. To za druhý…

 • (...)
 • Víte, tohle všechno jsou lidi, co by furt byli rádi v ´98. a chtěli by zpátky všechny ty borce z ex-Troiky. Typickej příklad: Bethesda dostane licence a nikdo už se nezajímá o to, co je dál. Normální člověk by řekl: „No podívej! Licenci, která těžko něco vynese a kterou nikdo nechce, koupili lidi, který tu hru milujou.“ Ale co byla jejich reakce?: „No, tak to se pěkně posere, když to dostala do rukou Bethesda!“ Nevíte nic, tak držte huby!


 • Když už jsme u toho, něco pravdy na tom je. Primitivové tipu Bill by si měli tuto zpověď vzít alespoň trochu k srdci.  Další drobečky o F3

  Autor: Deimos  |  Zdroj: Joysticq | Komentuj novinku

 • Hra se odehrává 30 let po událostech Falloutu 2. Události z Fallout: Brotherhood of Steel a Fallout Tactics ve světě Falloutu 3 vůbec nebudou zahrnuty.

 • Hra bude ovlivňována denními a nočními cykly, počítá se s proměnlivým počasím.

 • Hra bude obsahovat 21 skrytých hovadinek pro zaryté milovníky easter-eggů.

 • Hra bude obsahovat 20 písniček ze 40tých let, který bude hrát rádio ve vašem PIPboyi či jinde ve hře.

 • Ve hře nebude žádné vozidlo, které byste mohli řídit, mezi lokacemi budete moci cestovat pomocí torza podzemky.

 • Ve F3 budou děti, vývojáři však ještě nevědí, zda je půjde vzít po hlavě jako v předešlých Falloutech.

 • Hra nebude Multiplayerová a neplánuje se ani demo.

 • Uvažuje se o stahovatelných volovinkách a hráči vytvořených modech, nic však ještě není jisté.

 • Hra bude obsahovat 9-12 různých konců, každý samozřejmě bude záležet na tom, jak jste hráli.

 • Herní verze Washingtonu DC bude obsahovat pamětihodnosti i opravdovou strukturu města, nečekejte však každičkou ulici. Centrum bude na mapě zabírat asi jednu čtvrtinu.

 • Ve hře bude méně „nic-ovlivňujích postav“ než v Oblivionu, zapadajících do post-apokalyptického světa. Většina z postav se bude dát zabít.

 • Jako ve Falloutu 1/2 si budete moci najmout osobu, která vám cestou helfne. Příliš kontroly nad ní však mít nebudete.


 • Pěkné...:)

  1.7.2007 . . . FO3 přetřásán v herních médiích

  Autor: Mr. Lizard  |  Zdroj: NMA, Fallout 3: a post nuclear blog, jd | Komentuj novinku

  Nejprve se na netu objevil tento podcast s Bethesďákem Mattem Millerem na serveru KFAN, kde se zlehka (opět) řeší věci typu VATS systém boje, Howardovy vize ohledně FO3 ve 3D, namluvení (Perlman, Neeson, Stewart) atp. - pokud nejste vyzbrojeni jo dobrou angličtinou, tak to raději ani nezkoumejte. Nato otevřela Bethesda svůj nový blog, pro nás jistě zajímavý svými sekcemi "Fallout", "Fallout 3" (viz Deimosův překlad zpovědi pana Pagliarula, uveřejněný níže pod včerejším datem) a "Inside the Vault". Co dál? Třea to, že se dalších herních plátků (PCGamer UK, Official PlayStation Magazine, Německý Gamestar) chlubí a předhání v tom, co jim Bethesdička dala exkluzivního pod ruce. :-/
  První pořádné screeny (ty v naší galerii jsou samozřejmě pokoutně vystříhaný z onoho Game Informeru) včera přinesl portál Game Revolution, ale o den porušil (čert ví, jakou zase - jeho obsah jsem ovšem úspěšně vyčenichal: hle) úmluvu a byl donucen článek prozatím stáhnout, takže pro první opravdové típance musíte semhle na Worthplaying, případně na GameSpot.
  Jo a mimochodem - pokud umíte dobře anglicky a vyznáte se v herních vnitřnostech, jistě vás potěší tahle pitvička GameBryo 2.3 enginu, na kterém má celé dobrodružství šlapat.

  -zpět-

  Staň se pomocníkem při tvorbě, nakrm Šílenou brahmínu!:)
  Stránky v EN

  No Mutants Allowed
  Fallout Wiki
  Fallout Database

  Modifikace v CZ

  Fallout:Resurrection
  Fallout et tu
  Fallout 2 Restoration Project a neof.patch
  Fallout:BGE (dead)
  Fallout:Yurop (dead)

  Modifikace v EN

  Vault-Tec Labs
  Fallout 2 Restoration Project a neof.patch
  Fallout of Nevada
  MIB88: Megamod
  Last Hope
  Fallout et tu  Sponzoři VŠB

  TOPlist

  .. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. irc channel .. kniha hostí .. fórum .. archiv..