Vault šílené brahmíny - největší stránka o sérii Fallout v češtině i slovenčine | Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics, Fallout 3, Fallout New Vegas, FOnline, Fallout 4
.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. kontakt .. poslat novinku .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..

Fallout: New Vegas

novinky
recenze
hráčské recenze
návod
spolubojovníci
screenshoty
videa
zbraně
download
wiki
fórum

FOnline

novinky
faq
fórum
FOnline: 2238
status
server-boy 2238
manuál
mapy
instalace
screenshoty
gang VŠB
wiki-boy 2000
download
The Life After
status
manuál

Fallout

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
vault-boyové
holodisky
konce
texty ze hry
vychytávky
archiv zvuků
screenshoty
demo
wiki
fórum
download

Fallout 2

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
předměty
zbraně
brnění
automobil
holodisky
karmické tituly
konce
texty ze hry
kulturní odkazy
zajímavé sejvy
vychytávky
screenshoty
archiv zvuků
mapper
modifikace
wiki
fórum
download

Fallout Tactics

novinky
recenze
návod
charakter
mise
náhodné lokace
zbraně
brnění
vozidla
holodisky
drogy
screenshoty
multiplayer
hrajeme po netu
tipy a triky
editing
obličeje
modifikace
wiki
fórum
download

Společné

bible
časová osa
bestiář
pitevna
traity
perky
technologie
zbraně vs. realita
bugy
tajemná tajemství
technické problémy
licence

Fallout projekty

Fallout Online (V13)
Fallout 4
Fallout 3: Van Buren

Příbuzné hry

Arcanum
AshWorld
Fallout: BOS
Fallout 3
Fallout: PNP
Fallout: Warfare
Fallout Tycoon
Lionheart
STALKER
Borderlands

Hry naživo

Fallout LARP
Fallout RP
download

Soutěže

O brahmíní vemeno
screenshot měsíce
žebříček charakterů
žebříček kr. zásahů
masový hrob
rychlonožka

Zábava

povídky
poezie
knihy
komiksy
filmy
hudba
kvízy
humor

Různé

články
rozhovory
jak přežít
wallpapery
bannery
průzkum
srazy a setkání
IRC channel
odkazy

Vault šílené brahminy - největší stránka o sérii Fallout v češtině a slovenčine.


FALLOUT 3 – FAKTA A DOMNĚNKYPOZOR! TYTO INFORMACE UŽ NEPLATÍ, BIS BYLO ZRUŠENO A LICENCI NA F3 VLASTNÍ BETHESDA!

(ukradeno a přeloženo ze stránek Duck and Cover)

pozn. překl. Informace byly původně zveřejněny v různých rozhovorech, polo/oficálních vyjádřeních a chatech. Předkládám vám je vykuchané, odblaněné, vykostěné a okořeněné – dejte si chutnat, ale nezapomeňte prosím vložit za každé druhé slovo velké prý nebo možná.

Kdo to bude dělat?
Samozřejmě Black Isle Studios. To je dosud jediná zaručená informace.
Hlavní designér bude Chriss Avellone, který pracoval rovněž na skvělém Planescape: Torment a je zodpovědný i za New Reno, Vault City, Pouštní nájezdníky a několik speciálních náhodných lokací ve Falloutu 2.
Plus - byl také zaměstnán, aby hrál zločince v tréninkových kurzech FBI, což je celkem frajerský…

Kdy se bude F3 odehrávat?
Zatím o tom není známo nic bližšího. Každopádně se ale zdá pravděpodobné, že bude navazovat na Fallout2 (takže žádný prequel, jak se jednu dobu spekulovalo).
V interview, které dělal Kilian s Feargusem Urquhartem, Feargus poznamenává: Svět bude nejspíš trošku technologicky pokročilejší. Ale zase ne moc. Po zhroucení všech civilizačních struktur, které nastalo po dopadu A-bomb budou lidi ještě nějakou dobu odkázáni jen sami na sebe a na zbytek staré technologie. Co tím chci říct je, že ve světě falloutu budou teď nejspíš nějakou dobu u moci lidé, využívající a zneužívající staré technologie na úkor různých pokrokových hnutí, snažících se vybudovat nový systém. V důsledku to bude znamenat, že svět teď bude nějakou dobu tak trochu feudální…

Bude Fallout 3 multiplayerová hra?
K tomu Feargus říká: Zrovna teď to vypadá, že jestli bude ve hře multiplayerový systém, bude nejspíš podobný hrám s Infinity enginem: Lidé budou hrát ve skupinkách a pomáhat si s plněním úkolů. Každopádně teď hodně uvažujeme o tom, jaký typ multiplayeru zabudovat do všech našich her a vymýšlíme nové možnosti, které by mohly hru on-line obohatit…

Bude Fallout 3 MMORPG (masivní multiplayerová on-line RPG hra)?
To je velice nepravděpodobné. Už proto, že původní fallout série je zažitá jako klasická RPG s důrazem na silný příběh, takže volba MMORPG by mohla nadělat mezi hráči pěkný zmatek. Smysluplnější by bylo, vyvinout nezávislou Fallout on-line hru, do jisté míry mimo původní sérii (tzn. i jiný název – Fallout Online nebo FOOL, jak se mezi spekulujícími hráči vžilo).
F. Urquhart k tomu říká: Další Fallout se bude nejspíš pohybovat ve vyježděných kolejích Falloutu 1 a 2 (co se týče stylu). S MMORPG se nepočítá…

Bude Fallout 3 ve 3D?
Je dosti pravděpodobné, že ano. Hra sice bude vycházet z původní série (co se týče silného příběhu a RPG vývoje). Hráčům se ale musí nabídnout něco nového a neokoukaného, abychom vůbec mohli všechny tři díly nějak odlišit. Jednička a dvojka už přeci jen vypadají poněkud omšele, v porovnání s novými 3D hrami.
Dále F. Urquhart: Doufáme, že se nám povede udělat stejně hezké pozadí jako když bylo ve 2D. Jestliže se nám to podaří, nehraje pak už roli zda bud ve 2D nebi 3D.
Chris Taylor v této souvisloti poznamenává: Je důležité uvědomit si, že 3D je podstatně méně náročné na paměť počítač. Už s Fallout: Tactics jsme měli s 2D značné problémy…

Bude Fallout 3 vypadat stejně jako ostatní “fallouti”?
Tato otázka se může zdát přebytečná, ale jen do té chvíle kdy se podíváte na FoT a jeho značné odlišnosti od původního pojetí světa Falloutu.
K tomu Feargus: Nemyslím, že bude obtížné “utrefit” ten správný Fallout vzhled a atmosféru. Jinými slovy, hodláme stavět na konceptu původního Falloutu 1 a 2.

Bude Fallout 3 hra spíše pro dospělé hráče (tak jako F1 a 2)?
To je zatím sporné. I když oba původní díly mají silnou fandovskou základnu, ani zdaleka se nepřibližují např. Baldurs Gate nebo Diablu2. Hry orientované na dospělé bohužel nemají tak silný efekt na trh jako dětem přístupný komerční brak (Feargus použil poněkud jemnějšího vyjádření, ale ponechte mi prosím tuto autorskou licenci). Z toho vyplývá, že producenti by byli daleko spokojenější, kdyby byla hra orientována i na mladší publikum.
Je pravděpodobné, že hry ze světa Falloutu nebudou nikdy úplně košer, můžeme ale očekávat nějaké utlumení dobře známých násilných a sexuálně vypjatých momentů?
F. Urquhart:
Pořád se rozhodujeme, jestli bude hra přístupná jen dospělým nebo i teenagerům. Pravda je, že teenie orientované hry mají šanci dostat se do více obchodů. Neříkám, že se jich prodá více, ale mají větší šanci. Nevíme, zda snad máme slova jako bitch (pro neznalé: kněžka lásky ;) a bastard nahradit slovy shit či fuck. Nakonec bude stejně rozhodující míra použitého násilí.
Co se týče nadávek, říká Chris Avellone : To bylo v F2 jednoznačně přehnané. SEX? Porno studio v F2 nezapadlo do světa Falloutu.
Názor Chrise Taylora: Sprostota by měla být užívána jen tam, kde se hodí. Když ale už ale děláme Fallout stejně jen pro dospělé publikum (násilí, drogy, sex), použitý jazyk může pomoci dodat světu Faloutu na živosti.

Bude Fallout 3 používat stejný SPECIAL (zkratka Strength, Perception, Endurance, Charisma, Intelligence, Agility and Luck) systém jako původní hry?
Bezpochyby ano! Systém SPECIAL je extrémně populární a propracovaný. Zapomenout na něj ve Falloutu 3 by byla obrovská chyba. I BIS souhlasí, že je to základní stavební kámen systému Fallout.

O čem bude Fallout 3?
To samozřejmě nebudeme vědět, dokud nebudou aspoň zveřejněny nějaké screenshoty. Starý dobrý Feargus ale vyjádřil svůj názor na to, o čem vlastně je celý svět Falloutu a zdá se, že většina z těchto prvků se přenese i do F3:
Co dělá fallout falloutem? Tak třeba vakuové trubice místo tranzistorů, Super Mutanti, Dogmeat, Mr. Handy (pozn. notoricky známý robot pro domácnost), rotační kulomety, Perky, Traity, Specialitky a překvapení, vyhazování všeho možného do vzduchu, zaprášený otřískaný vzhled a atmosféra a to celé se odehrává v místech, která si lidé mohou klidně najít na mapě…
Hezký závěr – co říkáte? Snad se brzy dočkáme bližších informací. Podle Fearguse snad už po novém roce – tak se těště!

Miniaplikace


Staň se pomocníkem při tvorbě, nakrm Šílenou brahmínu!:)
Fallout Bible


Vývojářské memoáry

Fallout 3: Van Buren


Rychlé odkazy
České stránky
Templáři VŠB
ABCgamesZahraniční stránky
No Mutants Allowed
Duck and Cover
Planet Fallout
Fo3 ofic.stránky
Bethblog
The Vault
Trzynasty Schron
Falloup Online

Modifikace
Vault-Tec Labs
Killap.net
Last Hope
Fallout:Resurrection
Fallout:BGE
Mutants Rising
Fallout:Yurop

Pro autorizaci
pište na e-mail


Sponzoři VŠB

TOPlist