Vault šílené brahmíny - největší stránka o sérii Fallout v češtině i slovenčine | Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics, Fallout 3, Fallout New Vegas, FOnline, Fallout 4
.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. kontakt .. poslat novinku .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..

Fallout: New Vegas

novinky
recenze
hráčské recenze
návod
spolubojovníci
screenshoty
videa
zbraně
download
wiki
fórum

FOnline

novinky
faq
fórum
FOnline: 2238
status
server-boy 2238
manuál
mapy
instalace
screenshoty
gang VŠB
wiki-boy 2000
download
The Life After
status
manuál

Fallout

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
vault-boyové
holodisky
konce
texty ze hry
vychytávky
archiv zvuků
screenshoty
demo
wiki
fórum
download

Fallout 2

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
předměty
zbraně
brnění
automobil
holodisky
karmické tituly
konce
texty ze hry
kulturní odkazy
zajímavé sejvy
vychytávky
screenshoty
archiv zvuků
mapper
modifikace
wiki
fórum
download

Fallout Tactics

novinky
recenze
návod
charakter
mise
náhodné lokace
zbraně
brnění
vozidla
holodisky
drogy
screenshoty
multiplayer
hrajeme po netu
tipy a triky
editing
obličeje
modifikace
wiki
fórum
download

Společné

bible
časová osa
bestiář
pitevna
traity
perky
technologie
zbraně vs. realita
bugy
tajemná tajemství
technické problémy
licence

Fallout projekty

Fallout Online (V13)
Fallout 4
Fallout 3: Van Buren

Příbuzné hry

Arcanum
AshWorld
Fallout: BOS
Fallout 3
Fallout: PNP
Fallout: Warfare
Fallout Tycoon
Lionheart
STALKER
Borderlands

Hry naživo

Fallout LARP
Fallout RP
download

Soutěže

O brahmíní vemeno
screenshot měsíce
žebříček charakterů
žebříček kr. zásahů
masový hrob
rychlonožka

Zábava

povídky
poezie
knihy
komiksy
filmy
hudba
kvízy
humor

Různé

články
rozhovory
jak přežít
wallpapery
bannery
průzkum
srazy a setkání
IRC channel
odkazy

Vault šílené brahminy - největší stránka o sérii Fallout v češtině a slovenčine.


SPOLUBOJOVNÍCI VE FALLOUTU 3

Autor: LiTchajPo

Veškerý materiál nalezen na NMA v sekci NPC (obzvláště technická část),
převážná většina textu z vlastního hraní anglické verze hry a zbytek doladěn
z Falloutwiki. Včetně stránky Spolubojovníků na Brahmíně jako předloha.


I ve Falloutu 3 se vyskytují NPC, usnadňující onu nebezpečnou pouť hlavního hrdiny. Hráč může do skupiny přizvat celkem 2 postavy (Dogmeat = pes + jiná postava ze seznamu).

Díky častým chybám hry, různým oklikám a podvůdkům je možné zvětšit kapacitu tělesné stráže. Oproti minulým dílům, kdy o maximálním počtu spolubojovníků rozhodovala Charisma, v tomto díle je hlavním faktorem dosažená karma, získaná morálními úkony hlavní postavy.

Je zde celkem 8 postav a každá z nich zaujímá jistý životní postoj. Aby se ke hráči mohl společník přidat, musí splnit takzvaný karmický požadavek (jednoduše řečeno - klaďas nenajme zloducha a zloduch klaďase). Máme tu 6 NPC pro 3 karmické požadavky (zlo – neutralita – dobro) a 2 zbylé NPC, které nemají na karmu žádný požadavek.

Spolubojovníci se postupně zdokonalují v dovednostech (detailně vysvětleno pod úvodním článkem), po boji si automaticky doplňují zdraví, mohou nosit zbroje, obměňovat zbraně, obstojně konkurují nepálským nosičům.

Základní principy zůstaly nezměněny. Jedinou zvláštností je absence munice u základního vybavení, kdy parťáci vlastní nekonečné množství munice pro svoji oblíbenou zbraň.


Zlepšování NPC

NPC samostatně nepostupují na vyšší úroveň, NPC se jednoduše drží momentálního hráčova dosaženého levelu.

Humanoidní postavy (postavy podobné tělesnou konstitucí člověku – Butch DeLoria, Charon, Clover, Jericho, Paladin Star Cross) se zvýšením úrovně zdokonalují ve 3 hlavních dovednostech (viz specializace) a tyto dovednosti dosáhnout vždy maximální hodnoty 100 pro 20. úroveň. Zároveň se zvyšuje počet Hit Bodů (v tabulce označeno - 1. úroveň/20. úroveň).

Ne-humanoidní postavy (postavy nepodobné tělesnou konstitucí člověku – Dogmeat, Fawkes, Sergeant RL-3) se zvýšením úrovně nezdokonalují a nezvyšuje se jim počet Hit Bodů. Namísto toho mají 5 hlavních dovedností na vyšší hodnotě (v tabulceuvedeny jen ty nejpodstatnější), a tyto dovednosti nikdy nedosáhnou absolutní hodnoty 100 pro 20. úroveň.


Butch DeLoria

Typický grázlík Vaultu 101, který má již od útlého dětství tendenci šikanovat ostatní. Hráč se s Butchem setká několikrát. Poprvé při narozeninové oslavě, kdy si na něj Butch zkusí vyšlápnout, podruhé při profilových testech výběru zaměstnání G.O.A.T. a následně při nuceném odchodu hráče z rodného domova, kdy hráč může/nemusí zachránit Butchovu matku před radioaktivními šváby. Po splnění úkolu "Trouble on the Homefront" máte možnost Butche nalézt a následně najmout v Rivet City.

Butch není příliš užitečným společníkem. Pro postavy s neutrální karmou je mnohem lepší Sergeant RL-3, o Charonovi nemluvě. Nutno však podotknout, že Butch na 20. úrovni přesahuje kvalitou RL-3, který se jako ne-humanoid nezlepšuje.

Pomáda ve vlasech, poctivá kožená bunda, tvrdý výraz ve tváři. Ex-člen gangu Tunnel Snakes, drsný hoch z Vaultu 101 a příležitostní...kadeřník! G.O.A.T. skutečně každému určí to nejvhodnější povolání. Je libo nový účes?

Jméno: Butch DeLoria
Rasa: Člověk
Pohlaví: Muž
Hit Body: 190/285
SPECIAL: 5-5-4-5-5-5-5
Požadavek: Neutrální karma Specializace: Boj beze zbraně, Lehké zbraně, Věda; Kadeřnictví
Umístění: Vault 101, Rivet City Vybavení: 10mm Pistol, Butch's Toothpick, Switchblade, Tunnel Snake Outfit, Pip-Boy 3000, Pip-Boy Glove
Charon

V temném, špinavém koutě baru The Ninth Circle posedává Charon, profesionální vyhazovač a majetek vlastníka podniku Ahzrukhala. Za menší obnos, cca 2000 zátek či "menší protislužbu", hráč získá Charonův kontrakt. Charon si od hlavního hrdiny vyžádá poslední rozloučení s předchozím zaměstnavatelem, které nekončí jinak než jeho smrtí. Nemějte obavy, svého nového pána bude loajálně chránit před veškerým šmejdem z pustiny. Možná bude mít občas nějaké pesimistické námitky, přesto na vás nikdy nevztáhne ruku. Bývalý šéf byl pěkná svině a preparaci lebky si rozhodně zasloužil.

Charon je snad nejužitečnější postavou v celé hře. Bez karmického požadavku, s brokovnicí zdatně asistuje Vilému Tellovi, Power Armor Enklávy mu moc sluší, co více si přát. Možná někoho namíchne Charonovo "pozitivní" smýšlení o světě a jeho obličej určitě zažil i lepší dny, ale každý jsme přeci z jiného těsta!

V řecké mytologii byl Charon převozníkem mrtvých do podsvětí přes řeku Styx. Snad tu existuje jakési mystické propojení a novodobý Charon je výborným dodavatelem vzdálenému přibuznému nebo se jedná o pouhou náhodu. Kdo ví...

Jméno: Charon
Rasa: Ghoul
Pohlaví: Muž
Hit Body: 240/315
SPECIAL: 6-7-5-3-3-6-5
Požadavek:
-
Specializace:
Boj beze zbraně, Lehké zbraně, Výbušniny
Umístění: Underworld Vybavení: Combat Shotgun, Leather Armor, Combat Knife
Clover

Paradise Falls - hotový ráj všech otrokářů. Ti opravdu správní hoši se zde budou cítit jako doma. O otroky, ehm, dobrovolné lidské služebníky je skvěle postaráno. Minimální náklady, perfektní vyhlídky do budoucna. A když jsou služebníci nespokojení, mohou si klidně svobodně odejít. Musí ale počítat s faktem, že opasek s výbušninou, ověnčený kolem jejich krku, bude mít tendenci náhle vybuchnout. Mistr otrokář Eulogy Jones Vám nabízí za pouhých 1000 zátek tento model, slyšící na jméno Clover. Kupte si ji nyní a ke koupi získáte jako bonus dálkový odpalovač zdarma. A to se vyplatí!

Clover má dokonale vymytý mozek a doslova si libuje v sadistickém životním stylu. Chladné zbraně nejsou její silnou stránkou a jediným doporučením je specializace na střelné zbraně. Naskytuje se otázka, k čemu je dobrá dovednost obchodu, která ve hře jaksi nemá uplatnění? Asi to souvisí s její nadpozemskou hbitostí.

Není skvělé být doprovázen společníkem, ženou, poslušnou otrokyní v těch, hmmmm, sexy šatech?

Jméno: Clover
Rasa: Člověk
Pohlaví: Žena
Hit Body: 240/335
SPECIAL: 6-4-4-6-4-11-5
Požadavek: Záporná karma Specializace: Chladné zbraně, Lehké zbraně, Obchod
Umístění: Paradise Falls Vybavení: Chinese Officer Sword, Sawed-Off Shotgun, Dirty Pre-war Spring Outfit, Slave Collar
Dogmeat

Návrat jedné z kultovních postav (vedle "Tvojezádapoznajípořádnýkusolova" Iana) původního Falloutu. Dogmeat bojuje s několika bandity v oblasti Scrapyard jižně od Minefields. Je přítulný, oddaný - opravdu skutečný přítel člověka!

Dogmeat se specializuje na kousání, trhání a štěkání. Nepřítele vyřadí svými ostrými přednostmi. Bezhlavě se pouští do jakéhokoliv boje a většinu pozornosti tak strhává na sebe, což přináší určité výhody i nevýhody. Se skupinou banditů si poradí bez sebemenších obtíží, u supermutantů vyvázne s vážným zraněním, setkání s Deathclawy, Minelurky a Yao Guais končí jeho smrtí. Hráč naštěstí může Žeryka léčit Stimpaky, přesto Dogmeat není nesmrtelný. S oblibou blokuje východy a v průběhu hry se již nelepší.

Dogmeat je velmi užitečným pomocníkem. Dokáže nalézt chemikálie, jídlo, munici nebo zbraně, na nepřátele a pasti upozorní včasně štěkotem. A když je mu smutno, pomazlí se s hráčem nejen pes, ale i jeho kožich plný blech...

Jméno: Dogmeat
Rasa: Pes
Pohlaví:
-
Hit Body: 500
SPECIAL: 7-8-7-6-2-8-3
Požadavek:
-
Specializace:
Boj beze zbraně
Umístění: Scrapyard Vybavení:
Zuby
Fawkes

Na Fawkese narazíte při hledání G.E.C.K.u v rámci plnění úkolu "Finding the Garden of Eden" ve Vaultu 87. Fawkes je jeden z mnoha podrobených FEV experimentům, a na rozdíl od ostatních supermutantů si částěčně ponechal dřívější lidskou osobnost. Inteligentní, kultivovaný, uvězněný za svoji odlišnost. Záleží pouze na hráči, zda-li jej z cely osvobodí, či ponechá svému osudu. Fawkes se může hrdinovi odvděčit informacemi o G.E.C.K.u a později v Raven Rock nabídne pro "klaďase" cennou pomocnou ruku.

Stejně tak jako Marcus, šerif z Broken Hills, je i Fawkes milován a nenávideň zároveň. Jakožto supermutant disponuje obrovskou silou a hlavní devízou jsou tedy chladné, energetické a těžké zbraně. Vaz mu však láme velikost postavy, díky které má občas tendenci zabarikádovat hráče v místnosti. Posledním negativem je nezlepšování dovedností. Na supermutanta se pohybuje neobyčejně rychle...

Ve Vaultu 87 nese Fawkes označení "Subjekt D624" a dle dochovaných záznamů se dříve ve skutečnosti jednalo o ženu. Veškeré pohlavní znaky působením viru FEV vymizely.

Jméno: Fawkes
Rasa: Supermutant
Pohlaví: Bezpohlavní/Žena
Hit Body: 500
SPECIAL: 9-3-8-5-3-5-5
Požadavek: Kladná karma Specializace: Chladné zbraně, Energetické zbraně, Těžké zbraně
Umístění: Vault 87, Raven Rock Vybavení: Super Sledge, Gatling Laser
Jericho

Bývalý nájezdník pověsil své řemeslo na hřebík a za mrzký peníz se zaprodává občanům Megatonu. Chrání město před nebezpečím pustiny, ať jsou to už zmutovaná zvířata, agresivní supermutanti, či jeho nedávní přátelé - krvelační hrdlořezové s nelítostnými bandity. Všechen svůj takto "poctivě" vydělaný žold promrhává v hostincích a kantýnách. Město jej drží a jen tak jej propustit ze služeb nehodlá. Přesto občas zavzpomíná na staré, dobré časy. Ty radostné chvíle plné zabíjení, drancování, okrádání nevinných obyvatel slabého světa. Vyznává-li hráč podobné smyšlení, nebude problém získat Jericha na svou, silnou stranu.

Jericho je vůbec první najmutelný NPC, který potkáte. Za pouhých 1000 zátek získáte parťáka, jenž ke konci hry přijde "záporákům" určitě vhod. Neprohloupíte, svěříte-li mu Power Armor. S Chinese Assault Rifle dokáže konat hotové zázraky a také je ideální jako podpora s těžkými zbraněmi. Nevýhodou je ona počáteční cena a nutnost negativní karmy.

Pro budoucí otrokáře, zákeřné mrchožrouty a Ďáblovy spratky je absolutní nutností cestovat ve společnosti Jericha! Není nad to si zachlastat, zarabovat a každopádně - někoho připravit o kejhák...

Jméno: Jericho
Rasa: Člověk
Pohlaví: Muž
Hit Body: 235/310
SPECIAL: 6-5-4-3-3-6-5
Požadavek: Záporná karma Specializace: Chladné zbraně, Lehké zbraně, Těžké zbraně
Umístění: Megaton Vybavení: Chinese Assault Rifle, Nail Board, Leather Armor
Sergeant RL-3

Občane, pojďme společně ukázat těm šikmookým komačům tu pravou sílu naší demokratické společnosti! Občane, vzpomeňme si na útlak bývalých tyranů, kdy naši předci pozvedli své zbraně a vedli své myšlenky a ideály k trvalé svobodě! Občane, pouze skuteční vlastenci mohou porazit veškerý nepřátelský odpor! Občane, nadešel tvůj čas - ty jsi vyvolený, to na tobě závisí veškerá zodpovědnost svobodné, demokratické společnosti! Občane, neotálej a pošleme ty rudé rejžožrouty až do samotného pekla! Občane, musíme i zemřít pro naši vlast, pro Spojené státy americké!!!

Sergeant RL-3 je pozůstakem Velké války. Jeho vlastník, Tinker Joe jej nabízí za částku 1000 zátek. Jedná se o výhodnou koupi, robot je velice všestranný a protivníky likviduje plasmovou zbraní, plamenometem a dojde-li k bližšímu kontaktu, polechtá prťavé komanče příruční pilou. Ze všech společníků unese nejvíce, na druhou stranu se nezdokonaluje a nemožnost nošení přídavné zbroje, spolu s nízkým počtem Hit Bodů z něj dělají sice užitečného, přesto slabého bojovníka.

Původní koncept tohoto robota vychází z domácího pomocníka Mr. Handyho, který byl pro vojenské účely vylepšen a zmodernizován. Vznikl tak nový model Mr. Gutsy, který byl začleněn do arzenálu americké armády před Velkou válkou v roce 2077. Výrobce těchto robotů byla společnost General Atomics International.

Jméno: Sergeant RL-3
Rasa: Robot
Druh:
Mr. Gutsy
Hit Body: 350
SPECIAL: 5-6-5-5-5-5-5
Požadavek: Neutrální karma Specializace: Chladné zbraně, Energetické zbraně, Těžké zbraně
Umístění: RobCo Factory Vybavení: Flamer, Plasma Gun

Star Paladil Cros

Před mnoha lety měla Star Paladin Cros za úkol ochranu vědců projektu Purity. V otci Vault Dwellera tehdy poznala čestného člověka s nejsvětějšími, leč mnohdy utopickými ideály. Poté, co je hráč nucen urychleně opusit Jefferson Memorial a položivý/polomrtvý se z posledních sil doplazí do Citadely, pozná Star Paladin Cros ve Vault Dwellerovi potomka bývalého přítele. Pod tvrdými pláty tradiční zbroje Bratrstva oceli zůstal člověk, který nezapomněl na jeden "Unfinished Business"...

Kladní hrdinové budou pět ódy - vhodný příklad toho proč hrát za postavu Šampióna! Největší počet Hit Bodů, Power Armor Bratrstva oceli připomínající jistého nejmenovaného člověka ze Star Wars, zručnost v energetické třídě zbraní. Všichni nechť zatlačí slzu, tato paladinka bude k dispozici až k samotnému konci hry.

Na východním pobřeží se od Bratrstva oddělila frakce, zastávající původní idologii svých bratrů. Tito lidé se pojmenovali Outcasts a vyznačují se absolutním nezájmem o dění na kontinentě. Zatímco Bratrstvo se i přes nepřímé zákazy ze západu snaží ochránit vše živé od masakrů supermutantů, Outcasts hledá a shromažďuje zapomenuté technologie. I přes obrovskou nevraživost mezi oběma stranami Star Paladin Cros bez sebemenších námitek oblékne i zbroj této frakce.

Jméno: Star Paladin Cros
Rasa: Člověk
Pohlaví: Žena
Hit Body: 445/520
SPECIAL: 7-7-6-4-3-4-4
Požadavek: Kladná karma Specializace: Energetické zbraně, Lehké zbraně, Těžké zbraně
Umístění: The Citadel Vybavení: Laser Pistol, Super Sledge, Power Armor
Miniaplikace


Staň se pomocníkem při tvorbě, nakrm Šílenou brahmínu!:)
Fallout Bible


Vývojářské memoáry

Fallout 3: Van Buren


Rychlé odkazy
České stránky
Templáři VŠB
ABCgamesZahraniční stránky
No Mutants Allowed
Duck and Cover
Planet Fallout
Fo3 ofic.stránky
Bethblog
The Vault
Trzynasty Schron
Falloup Online

Modifikace
Vault-Tec Labs
Killap.net
Last Hope
Fallout:Resurrection
Fallout:BGE
Mutants Rising
Fallout:Yurop

Pro autorizaci
pište na e-mail


Sponzoři VŠB

TOPlist