Vault šílené brahmíny - největší stránka o sérii Fallout v češtině i slovenčine | Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics, Fallout 3, Fallout New Vegas, FOnline, Fallout 4
.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. kontakt .. poslat novinku .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..

Fallout: New Vegas

novinky
recenze
hráčské recenze
návod
spolubojovníci
screenshoty
videa
zbraně
download
wiki
fórum

FOnline

novinky
faq
fórum
FOnline: 2238
status
server-boy 2238
manuál
mapy
instalace
screenshoty
gang VŠB
wiki-boy 2000
download
The Life After
status
manuál

Fallout

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
vault-boyové
holodisky
konce
texty ze hry
vychytávky
archiv zvuků
screenshoty
demo
wiki
fórum
download

Fallout 2

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
předměty
zbraně
brnění
automobil
holodisky
karmické tituly
konce
texty ze hry
kulturní odkazy
zajímavé sejvy
vychytávky
screenshoty
archiv zvuků
mapper
modifikace
wiki
fórum
download

Fallout Tactics

novinky
recenze
návod
charakter
mise
náhodné lokace
zbraně
brnění
vozidla
holodisky
drogy
screenshoty
multiplayer
hrajeme po netu
tipy a triky
editing
obličeje
modifikace
wiki
fórum
download

Společné

bible
časová osa
bestiář
pitevna
traity
perky
technologie
zbraně vs. realita
bugy
tajemná tajemství
technické problémy
licence

Fallout projekty

Fallout Online (V13)
Fallout 4
Fallout 3: Van Buren

Příbuzné hry

Arcanum
AshWorld
Fallout: BOS
Fallout 3
Fallout: PNP
Fallout: Warfare
Fallout Tycoon
Lionheart
STALKER
Borderlands

Hry naživo

Fallout LARP
Fallout RP
download

Soutěže

O brahmíní vemeno
screenshot měsíce
žebříček charakterů
žebříček kr. zásahů
masový hrob
rychlonožka

Zábava

povídky
poezie
knihy
komiksy
filmy
hudba
kvízy
humor

Různé

články
rozhovory
jak přežít
wallpapery
bannery
průzkum
srazy a setkání
IRC channel
odkazy

Vault šílené brahminy - největší stránka o sérii Fallout v češtině a slovenčine.Poprvé ve vaultu


Vítejte ve Vaultu Šílené brahmíny. Nepropadejte panice! Zde jsou nějaké rady, které vám umožní tento web lépe poznat.

O čem je tento web? Je věnován kultovním hrám Fallout 1, 2, Tactics, dále také radiaci, technologiím založeným na štěpení jádra a Studené válce. Jeho primárním úkolem je získávat a uskladňovat informace o výše zmíněných tématech a sdružovat lidi, pro které se stal Fallout důležitým pilířem jejich života. Falloutu a podobným hrám jsou věnovány asi dvě třetiny webu, zbytek pak témata nejrůznější (většinou postapokalyptické), jako například povídky, recenze kulturních děl, komiksy a poezie či články.

Struktura webu: První, co jako návštěvník vidíte, je hlavní stránka webu. Úplně nahoře je „logo“, prostě ozdoba webu, kterým dáváme na vědomí, o jaké hře to tu je a jak se web jmenuje. Ihned pod ním je jakési korýtko, ve kterém naleznete odkazy týkající se především věcí okolo vaultu - vstup do vaultu (přepne vás ihned na hlavní stránku), poprvé ve vaultu (tady právě jste:), vaultmasteři (seznam lidí, kteří pracují na těchto stránkách), kniha hostí (místo, kde můžete zanechat svůj názor na tyto stránky - ať už formou pochvaly nebo nadávky :), bannery (sekce ve které najdete několik bannerů a ikonek, které můžete dát na vaše stránky a udělat nám tak reklamu :), fórum (viz. níže) a archiv (soubor všech starších aktualizací).
Pod těmito úvodními záležitostmi jsou celkem 3 sloupce. Ten úplně nalevo obsahuje odkazy na různé sekce setříděné podle určitých témat (Fallout, Klony, Zábava…) a ten napravo různé vnější linky na zajímavé stránky, e-mailovou adresu Vaultu, počítadlo přístupů a samozřejmě anketu, kterou se snažíme měnit skoro každý týden.
Asi nejpodstatnější ale bude prostřední sloupec, tvz. home. To sestává ze čtyř částí - úplně nahoře jsou Novinky ve vaultu, kde se dočtete, co nového zde v poslední době přibylo. Vedle novinek je tzv. Vaultovize, což je v podstatě inzertní plocha, kde mají své reklamy různé zajímavé části vaultu, které byste rozhodně neměli přehlédnout. Pod tím vším naleznete ještě oblíbené hlášky, které se snad každému při paření Falloutů vryly do paměti. Vaultovize i hlášky jsou náhodně generovány, takže při každé návštěvě stránek by se vám mělo objevit něco nového. No a pod tím vším je to nejdůležitější – samotná aktualizační plocha, na které se dozvíte spoustu novinek a zajímavostí.

Vaultmasteři: Vpodstatě to jsou webmasteři, ale jelikož jste na stránkách o Falloutu, tak používáme tento lepčejší titul :)

Tradice: Vault šílené brahmíny byl založen 16.5.2001 Jirim_auf_Wiedersehenem. Nedlouho po založení se k JaWovi přidal Ratman, v té době pracující na vlastních stránkách Ratman`s Tactisc a oba společně pak 20.10.2001 založil Klan VSB, společenstvo lidí hrajících multiplayer Falloutu Tactics po internetu. Práce na stránkách valem přibývalo, a proto JaW předal velení Klanu Daemonovi a Svatému Pejtlovi. Později se zástupcem velitele Daemona stal James, a je to vskutku výkonný zástupce. Ke dvojici JaW-Ratman se přidal ještě petruschka, bloudící ze stránky na stránku a šířící nejnovější zvěsti. V trojici JaW-Ratman-petruschka zůstali vaultmasteři až do jara 2002, kdy byl Ratman přijat na vysokou školu, a věda, že nebude stíhat práci na webu a škole zároveň, vyhledal posilu - Chekotaye. Koncem léta dorazila další posila, Jay Kowalski. V této sestavě byl Vault až do konce zimy 2003, kdy zakladatel JaW odešel. Jako náhrada byl vzat do party Harley a později ještě Daemon, který ovšem jen přeběhl z klanu. Vault šílené brahmíny je jedním z předních českých webů na téma Fallout a postapokalyptična vůbec.

Fórum: prakticky nedílnou součástí každé větší stránky je nějaké fórum. Vault šílené brahmíny využívá fóra phpBB, které umožňuje opravdu nebývalé množství věcí. Fórum je rozděleno na několik „kapitol“- úplně nahoře jsou ty nejpodstatnější – Fallouty. Ty obsahují ještě množství dalších sekcí, dělených především podle jednotlivých dílů. V každé takovéto sekci jsou ještě další témata, která už se týkají jednotlivých otázek, jež položili návštěvníci stránek.
Pokud jste častým kecálkem, bude pro vás výhodné (i když ne úplně nezbytné :) se zaregistrovat, čímž se vám zpřístupní spousta dalších možností. Kromě možnosti nastavení vlastního profilu, obrázku, posílání soukromých zpráv, level systému a nevím čeho ještě, uvidíte to nejpodstatnější – při každém přihlášení snadno najdete témata, ve kterých od vaší poslední návštěvy něco přibylo, čili už nemusíte pracně procházet celé fórum.
Zmínil jsem se zde o level-systému, co to vlatně je? Je to vpodstatě odstupňování ukecanosti uživatele dle počtu příspěvků. Podle jeho hodnocení tedy snadno poznáte, jak je který uživatel aktivní.

Základní hodnocení jsou:
Poutník – (pět prázdných teček) – 0-24 příspěvků
Zasvěcenec – (zelená tečka) – 25- 49 příspěvků
Návštěvník – (dvě zelené tečky) – 50- 99 příspěvků
Obyvatel – (tři zelené tečky) – 100-249 příspěvků
Občan – (čtyři zelené tečky) – 250 -499 příspěvků
Brahmíňan – (pět zelených teček) – nad 500 příspěvků

Zvláštní hodnocení:
Vykázaný (pět červených teček) - toto hodnocení dostává ten, kdo na fóru příliš spammuje, tzn. píše příliš mnoho debilních příspěvků, zakládá nesmyslná témata a znepřijemňuje ostatním život. Je to jakési vyrování, aby si dal dotyčný pozor, nebo bude smazán. Toto hodnocení se dá později odstranit, záleží na tom, jak moc se dotyčný polepší.
Vaultmaster (pět žlutých teček) – hodnocení pro Vaultmastery Vaultu šílené brahmíny. Kromě tohoto hodnocení, má stejný symbol i Clan leader.

Zkratky:Při bloudění po Vaultu narazíte na mnoho podivných zkratek. Tady je jejich slovníček.
JaW -Jiri auf Wiedersehen, zakladatel webu.
VSB -Vault Šílené brahmíny, plný název webu.
F1 -Také FO1, hra Fallout.
F2 -Také FO2, hra Fallout 2.
FOT -Také FT:BOS, hra Fallout Tactics: Brotherhood of Steel.
FT -Podle kontextu freewarová hra Fallout Tycoon nebo Fallout Tactisc.Doufám, že nyní se již dokážete na našich stránkách patřičně zorientovat.


Tento návod je absolutně blbovzdorný podle směrnice Evropské unie č.132/9709 z roku 2050.
Miniaplikace


Staň se pomocníkem při tvorbě, nakrm Šílenou brahmínu!:)
Fallout Bible


Vývojářské memoáry

Fallout 3: Van Buren


Rychlé odkazy
České stránky
Templáři VŠB
ABCgamesZahraniční stránky
No Mutants Allowed
Duck and Cover
Planet Fallout
Fo3 ofic.stránky
Bethblog
The Vault
Trzynasty Schron
Falloup Online

Modifikace
Vault-Tec Labs
Killap.net
Last Hope
Fallout:Resurrection
Fallout:BGE
Mutants Rising
Fallout:Yurop

Pro autorizaci
pište na e-mail


Sponzoři VŠB

TOPlist