Vault šílené brahmíny - největší stránka o sérii Fallout v češtině i slovenčine | Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics, Fallout 3, Fallout New Vegas, FOnline, Fallout 4
.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. kontakt .. poslat novinku .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..

Fallout: New Vegas

novinky
recenze
hráčské recenze
návod
spolubojovníci
screenshoty
videa
zbraně
download
wiki
fórum

FOnline

novinky
faq
fórum
FOnline: 2238
status
server-boy 2238
manuál
mapy
instalace
screenshoty
gang VŠB
wiki-boy 2000
download
The Life After
status
manuál

Fallout

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
vault-boyové
holodisky
konce
texty ze hry
vychytávky
archiv zvuků
screenshoty
demo
wiki
fórum
download

Fallout 2

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
předměty
zbraně
brnění
automobil
holodisky
karmické tituly
konce
texty ze hry
kulturní odkazy
zajímavé sejvy
vychytávky
screenshoty
archiv zvuků
mapper
modifikace
wiki
fórum
download

Fallout Tactics

novinky
recenze
návod
charakter
mise
náhodné lokace
zbraně
brnění
vozidla
holodisky
drogy
screenshoty
multiplayer
hrajeme po netu
tipy a triky
editing
obličeje
modifikace
wiki
fórum
download

Společné

bible
časová osa
bestiář
pitevna
traity
perky
technologie
zbraně vs. realita
bugy
tajemná tajemství
technické problémy
licence

Fallout projekty

Fallout Online (V13)
Fallout 4
Fallout 3: Van Buren

Příbuzné hry

Arcanum
AshWorld
Fallout: BOS
Fallout 3
Fallout: PNP
Fallout: Warfare
Fallout Tycoon
Lionheart
STALKER
Borderlands

Hry naživo

Fallout LARP
Fallout RP
download

Soutěže

O brahmíní vemeno
screenshot měsíce
žebříček charakterů
žebříček kr. zásahů
masový hrob
rychlonožka

Zábava

povídky
poezie
knihy
komiksy
filmy
hudba
kvízy
humor

Různé

články
rozhovory
jak přežít
wallpapery
bannery
průzkum
srazy a setkání
IRC channel
odkazy

Vault šílené brahminy - největší stránka o sérii Fallout v češtině a slovenčine.


Bodkin - Silvestrovská kalbaDvě siluety trčely nad okolní hradby, čas od času přešly okolo dokola, ale stejně nejvíce zůstávaly pospolu. Dole v táboře začínaly zhasínat světla, a všichni usínali v značně podroušeném stavu. Ještě nebylo ani 12.00 a všichni se už stačili sežrat, na ten staronový svátek co zavedl Šéf. Za pár chvil zůstala vzhůru jen dvoučlenná stráž.
"Kurva! Všecí sů zežraní jak svině a já tu jak kokot musím stát." Zabručel jeden ze strážných naštvaně. Hlídku dostal za trest, podle něj nespravedlivě. Vždyť ta ženská nebyla už k ničemu.
"Je to smůla. Ale zas tak špatný to nebude. Je přece Silvestr." Snažil se ho ukonejšit druhý, protože jinak by sním asi nevydržel.
"Silvestr nesilvestr, oni sů na sračky a já né. To je nespravedlnost." Chvilku zapřemýšlel a pak rychle pokračoval. "A co to vůbec je ten Silvestr? Slyším to prvé v životě. Nikdy sem o tém neslyšel a naráz ho máme tu."
"Silvestr tady byl ještě před Tím, ale pak se na něj zapomnělo. Mělo to být něco jako udobřit si bohy a duchy pro celý další rok." Rozumoval druhý, ale druhý ho rychle přerušil. "Takže zas nějaký ty náboženský sračky. Ať s nima dů do prdele. Na to nemám náladu. To je pro ňáký pánbýčkáře a né pro mě."
"Silvestr se neslaví žádnou mší, ale tím že se narveš k prasknutí, zpiješ se do němoty, pustíš ohňostroj a jako doplněk si vezmeš ženskou do postele." Pokračoval dál druhý, vysvětlujíce prvnímu jeho omyl.
"Ták?" Začal podezřívavě první a zahleděl se na druhého. Ten na něj kývnul, že potvrzuje to co říkal. "Tož to je super svátek. Nažrat sa, ožrat sa a eště si zašukat. Ale co sů ty ohňostroje?"
"Ohňostroje byly něco co dělalo randál a blýskalo to, svítilo a práskalo." Vzpomněl si druhý na jejich základní charakteristiku.
"Tož to byly ty, bouchačky a další železo. Jó, pěkný svátek to byl, to jó." První začal mluvit zase klidněji, ale když si chtěl první oddechnout, zase začal.
"No a mi tu stojíme a nemožem slavit. Kurva!!" Zařval procítěně a žíla na krku mu naběhla. První se rozhodl a vytáhl flašku whisky. Měl ji schovanou pro sebe, ale když ten debil je pořád tady a otravuje, tak ho to třeba uklidní.
"Ty si ale liška podšitá!" zvolal první radostně a sebral láhev. Urval víčko a vypil část nazlátlé kapaliny. Pak ji podal zpátky druhému. Ten si taky přihnul a podal mu ji na zpět. Za necelou půlhodinu ji měli vypitou a první, který dostal kuráž, slezl do tábora a za chvíli se vrátil s dalšími dvěmi flaškami.
"Tady máš svoju flašu." Podával druhému flašku a sám tu svou otevřel zuby a pustil se do jejího tekutého obsahu. Druhý se k němu hned přidal. Za necelou čtvrt hodinku jim oběma zbývala v láhvi jen třetinka obsahu. Seděli na hradbách a houpali nohama jako děti ve školce.
"Každou-u chvíli bude půlnoca, to si pak připijmem na zdraví a uděláme ohňostroja, ohňostroj." Zamyslel se nad tím co řekl (ztěžka, opravdu ztěžka) a opravil se: "My randál dělat nebudeme-e, ne ne ne, to samo, nějak to dopadne." Nedalo se mu skoro rozumět, často škytal a šlapal si na jazyk.
"To samo, chi chi chi chi, ble." To poslal dolů neposedný obsah svého žaludku. Krknul si, otřel bradu a prohlásil. "Tož je to to lepší." Kdyby někde byly hodiny, právě teď by odbily půlnoc. Z ničeho nic se začalo na opačném konci rokliny blýskat. Blikala tam spousta světélek, poskakovalo několik ohníčků a z dálky k nim doléhaly slabé prásknutí. První vytáhl pistoli a začal pokřikovat: "Jupí, jupí, silvestr , jupí, jaj." Ale než stačil vystřelit druhý mu vyrazil pistoli z ruky. Dopadla dolů s lehkým plácnutím. První nic neříkal a opět fascinovaně hleděl na světýlka. Občas si přihnul z láhve a doprovodil to kvalitním zvukovým efektem.
Záblesky se začaly shromaždovat poblíž sebe a naráz mezi ně něco vletělo. Zablesklo se a světélka ustala. Naši dva opilci radostně zavýskli. Tam kde před chvílí bylo zablesknutí, se objevil několikrát dlouhý plamen, z několika směrů a něco tam začalo hořet. Vypadalo to jakoby, se něco zapálilo a nechalo běhat. Dva opilci radostně mručeli (když nepili). Když světelná show skončila, oba dva byli spokojení.
"Ta… tak co-o? Jak se ti-i to líbilo-o? Nen, není ten svilvestr suprd? Co-o?" Zeptal se druhý a očekával pochvalu.
"Blolo to bezvadný prča. Dlůho som nic lepšého neto, neviděl." Odpověděl prví, kterému se už klížili oči, opřel se druhému o rameno a usnul. Druhý jeho příkladu zanedlouho následoval. Když prvnímu z nich vypadla láhev z ochablých prstu, narušila těžiště a první spadnul dolů. Druhého stáhnul samozřejmě sebou.

"Generále Barnaby, starší rytíř Breed." Zasalutoval muž v energo zbroji a pokračoval. "Včera jsme úspěšně zlikvidovali dva tábory nájezdníků. Ztráty nízké, v prvním táboře byl slabý odpor. Při útoku na druhý tábor jsme neztratili ani jednoho muže. Hlídka se nejspíš opila a spadla z hradby. Všichni tam byli vlastně pořádně opilí. To je vše generále. Nějaké otázky?" Když generál zakroutil hlavou, starší rytíř odešel. Generál ještě jednou zakroutil hlavou, na rtech úsměv. Blbečci.


Miniaplikace


Staň se pomocníkem při tvorbě, nakrm Šílenou brahmínu!:)
Fallout Bible


Vývojářské memoáry

Fallout 3: Van Buren


Rychlé odkazy
České stránky
Templáři VŠB
ABCgamesZahraniční stránky
No Mutants Allowed
Duck and Cover
Planet Fallout
Fo3 ofic.stránky
Bethblog
The Vault
Trzynasty Schron
Falloup Online

Modifikace
Vault-Tec Labs
Killap.net
Last Hope
Fallout:Resurrection
Fallout:BGE
Mutants Rising
Fallout:Yurop

Pro autorizaci
pište na e-mail


Sponzoři VŠB

TOPlist