Vault šílené brahmíny - největší stránka o sérii Fallout v češtině i slovenčine | Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics, Fallout 3, Fallout New Vegas, FOnline, Fallout 4
.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. kontakt .. poslat novinku .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..

Fallout: New Vegas

novinky
recenze
hráčské recenze
návod
spolubojovníci
screenshoty
videa
zbraně
download
wiki
fórum

FOnline

novinky
faq
fórum
FOnline: 2238
status
server-boy 2238
manuál
mapy
instalace
screenshoty
gang VŠB
wiki-boy 2000
download
The Life After
status
manuál

Fallout

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
vault-boyové
holodisky
konce
texty ze hry
vychytávky
archiv zvuků
screenshoty
demo
wiki
fórum
download

Fallout 2

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
předměty
zbraně
brnění
automobil
holodisky
karmické tituly
konce
texty ze hry
kulturní odkazy
zajímavé sejvy
vychytávky
screenshoty
archiv zvuků
mapper
modifikace
wiki
fórum
download

Fallout Tactics

novinky
recenze
návod
charakter
mise
náhodné lokace
zbraně
brnění
vozidla
holodisky
drogy
screenshoty
multiplayer
hrajeme po netu
tipy a triky
editing
obličeje
modifikace
wiki
fórum
download

Společné

bible
časová osa
bestiář
pitevna
traity
perky
technologie
zbraně vs. realita
bugy
tajemná tajemství
technické problémy
licence

Fallout projekty

Fallout Online (V13)
Fallout 4
Fallout 3: Van Buren

Příbuzné hry

Arcanum
AshWorld
Fallout: BOS
Fallout 3
Fallout: PNP
Fallout: Warfare
Fallout Tycoon
Lionheart
STALKER
Borderlands

Hry naživo

Fallout LARP
Fallout RP
download

Soutěže

O brahmíní vemeno
screenshot měsíce
žebříček charakterů
žebříček kr. zásahů
masový hrob
rychlonožka

Zábava

povídky
poezie
knihy
komiksy
filmy
hudba
kvízy
humor

Různé

články
rozhovory
jak přežít
wallpapery
bannery
průzkum
srazy a setkání
IRC channel
odkazy

Vault šílené brahminy - největší stránka o sérii Fallout v češtině a slovenčine.


Hamster - Talk-show
Znělka skončila. Objevil se dřevěný stůl s velkým zaobleným gaučem za ním. Reflektory kroužily po osvětlovací traverze a v pozadí plápolal krb. Ze strany rázným krokem vyšel upravený třicátník v těsném obleku a zamával. Publikum ve studiu začalo vzrušeně tleskat a pískat. Když aplaus odezněl, kamera se vrátila na moderátora.
"Vítejte mí obdivovatelé, i vy, u obrazovek. Dnes uvidíte ve Večerní talk-show Johna Westa spoustu zajímavých hostů. Takže bez dlouhých průtahů - náš první dnešní host je doktor Frank Shanton. Chce nám říci o některých nových nebezpečích, která hrozí naší společnosti. Dobrý večer, Franku!" Z druhé strany vešel do záběru postarší muž s vysokým čelem a lehkou nadváhou.
"Díky za pozvání Johne." Pozdravil. Podali si ruce a posadili se na kanape.
"Takže před čím nás chceš varovat Franku?"
"Podívej, Johne. Starověký Řím - tak mu alespoň dnes říkáme, že? Tak starověký Řím vytvořil, za použití expanzivní politiky, obrovskou říši. V měřítku tehdejší doby si klidně mohli Římané říkat vládci světa. A jak skončili? Porazil je snad vnější nepřítel? V době jejich největší moci? Jak? Samozřejmě, že ne! To na co dojeli byla touha po moci a prohnilá státní zpráva. Vždyť kvůli utlačování podružných barbarských kmenů nakonec Řím dobyli jeho bývalí vojáci. Myslíš, že si tehdy někdo představoval středověk, Johne? Kmeny soupeřící o moc? Bídu? Hlad? Mor? Myslíš si Johne, že "běžný" římský občan užívající si po práci v lázních - že tento člověk měl představu o tom, co příjde za sto let? O tom, že člověk jeho profese by mohl být nucen válčit? Nebo dokonce, že by se další příslušník jeho profese mohl objevit až po staletích? Toto jsou otázky, které si tehdy sotva někdo připouštěl. A přesto k tomu došlo, Johne."
"To je zajímavé, Franku. Dnes jsi chtěl v našem pořadu mluvit o možných nebezpečích hrozících naší demokratické společnosti."
"O tom mluvím, Johne. Lidé by se měli učit ze svých chyb. To, co postihlo pozdně antickou Evropu, hrozí nyní i nám."
"Nepovídej, Franku!" Zasmál se moderátor a s ním i diváci ve studiu. "To se nám přece nemůže stát. Prohnilá státní zpráva? No Franku!" Řekl káravě John a s úsměvem na rtech mu dětsky pohrozil prstem. Lidé ve studiu tentokrát k smíchu přidali i divoký potlesk. "A chtěl by si snad správný Američan říkat vládce světa?" Diváci začali hučet a pískat.
"Ale Johne! Nebezpečí zde hrozí! Když došlo k úpadku Říma, za smrtící zbraňě byly považovány oštěpy a meče. Dokážeš si představit, k čemu by mohlo dojít dnes? Máme jaderných hlavic, že bychom mohli vyhladit všechny lidi na povrchu Země. Kdyby jsme chtěli, můžeme během pár týdnů srovnat se zemí celé Andy!"
"Toho se bojíš, Franku?" Ten se odmlčel.
"Ne... Nebojím se, Johne... Člověk se může bát tmy, nebo psů, ale ne jaderné genocidy. Z toho by se nejspíš zbláznil. Na rozdíl od ní se totiž před tmou, nebo před psy může schovat."
Po vteřině ticha zabrala kamera Johnovu schovívavě se usmívající tvář a do smíchu se dalo i publikum. Když se obnovilo ticho, moderátor ještě nechal dozrát moment pokoření. Pak se opět obrátil na hosta.
"Chceš snad říci, Franku, že nejsme schopni kontrolovat svůj arzenál? Tím myslím, aby se neobrátil proti nám a naší snaze budovat mír a demokracii pro všechny?"
"Přesně to se snažím říci, Johne! Opět si dovolím přirovnání k Římu...
"...Ale klidně si dovol!" Mávl nad tím rukou moderátor. Lidé se opět hlasitě zasmáli.
"...Tedy, rád bych to opět přirovnal k Římu." Pokračoval trpělivě Frank. "Po rozpadu původní Západořímské říše se zapomněla spousta tehdejších znalostí. Došlo k degeneraci společnosti. Lidé se vrátili ke kmenům vedeným náčelníky a vůdci. Po tisíciletích vzestupu se člověk vrátil ke svým pravěkým kořenům. Johne, vždyť my o té době ranného středověku víme naprosté minimum. A proč? Protože tehdejší běžná populace byla naprosto negramotná. Jenom vrstva církevních učenců uměla psát latinou - Za Říma dovednost poměrně běžná. Jedno se ale ze starověku zachovalo - zbraně. Lidé nahradili kamenné domy dřevěnými chatrčemi a bohatou tabuli pečeným masem, ale jen zbraně si ponechali. Kdepak ponechali! V mnohém je zdokonalili. A proč? Protože si jich hodlali pořádně užít. Nastalo období barbarského násilí a to zbraněmi, které se tehdejším lidem neměly dostat do rukou. V celé historii předběhl vývoj našich zbraní nás samotné. Lidé ještě nejsou připraveni k vlastnictví zbraní, které už se považují za zastaralé! A proto si myslím, že stejně jako před půldruhým tisíciletím opět dojde k období zmaru a destrukce jakýchkoliv známek civilizace. Tím ale nic nekončí. Stejně jako minule si totiž lidé přinesou do nových podmínek dnešní smrtící zbraně. Můžete popírat teorie, ale toto jsou podle mne jasná fakta. Nejen, že naším počínáním přivedeme svět do zkázy, ale zbraně, toto naše hrůzné dědictví těm, kteří příjdou po nás, vrazí budoucímu lidstvu kudlu do zad!"
Moderátor ještě chvíli čekal, jestli Frank opravdu skončil a pak se s úšklebkem zeptal: "Tak mi pověz, Franku... Jak by k něčemu takovému mohlo dojít?"
"Ty se ptáš, jak by k tomu dojít mohlo? Sakra, Johne! Jestli neukončíme zuřivé zbrojení a jestli naše zkorumpovaná, fašistická vláda nenechá všech svých dobyvačných výprav, tak k tomu bezesporu dojde!"
Moderátor nejprve jen vyděšeně zíral. Pak se ale otočil někam mimo záběr a začal tam vrhat pohledy plné paniky.
"Jestliže nepřestaneme pokoušet štěstí," Pokračoval Frank. "nakonec vyprovokujeme katastrofu, kterou..."
Studio zmizelo a nahradil ho obraz americké vlajky. Ten okamžitě vystřídala zpravodajská znělka. Objevila se usměvavá tvář komentátora s upravenou pěšinkou.
"Nyní si dáme rychlý přehled čerstvých událostí, po kterých bude Večerní talk-show Johna Westa pokračovat. New Yorkská policie byla donucena použít nestardantních prostředků, když byla surově napadena účastníky demonstrace proti zavádění přídělovéhu systému na předměstích metropolí. Jeho tvář vystřídala scéna osvětlovaná blikajícím majáčkem. Zdravotníci skládali do řady těla přeživších postřelených, mezi kterými nechyběli ani ženy a starší lidé. Pak se objevila helmice policejního dústojníka.
"Surově nás ta chátra napadla, že jo. Házeli kamením, no hrůza. Pár dobrejch chlapů to pořádně schytalo. Pak vytáhli některý prej taky pistole, no. Bylo to peklo."
Komentátor se opět zasmál do kamery. "Zbývající výtržníci byli převážně pozatýkáni. Náš policejní zdroj tvrdí, že slušní lidé se už nemusí bát vycházení ven. Ze světa: Naši vojáci porazili po těžkých bojích ohniska odporu u Tianjinu a postupují dále na Peking."
Další záběry ukázaly zbořeniště velkoměsta a dlouhé zástupy zajatců. Nahradila je po chvíli scéna se dvěmi vojáky v energozbroji s odklopenými helmami. Když uviděli, že jsou v záběru, jeden z nich sebral ze země tělo mrtvého Číňana a podepřel ho. Oba se zazubili a vztyčili na kameru palce.ANKETA

Miniaplikace


Staň se pomocníkem při tvorbě, nakrm Šílenou brahmínu!:)
Fallout Bible


Vývojářské memoáry

Fallout 3: Van Buren


Rychlé odkazy
České stránky
Templáři VŠB
ABCgamesZahraniční stránky
No Mutants Allowed
Duck and Cover
Planet Fallout
Fo3 ofic.stránky
Bethblog
The Vault
Trzynasty Schron
Falloup Online

Modifikace
Vault-Tec Labs
Killap.net
Last Hope
Fallout:Resurrection
Fallout:BGE
Mutants Rising
Fallout:Yurop

Pro autorizaci
pište na e-mail


Sponzoři VŠB

TOPlist