Vault šílené brahmíny - největší stránka o sérii Fallout v češtině i slovenčine | Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics, Fallout 3, Fallout New Vegas, FOnline, Fallout 4
.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. kontakt .. poslat novinku .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..

Fallout: New Vegas

novinky
recenze
hráčské recenze
návod
spolubojovníci
screenshoty
videa
zbraně
download
wiki
fórum

FOnline

novinky
faq
fórum
FOnline: 2238
status
server-boy 2238
manuál
mapy
instalace
screenshoty
gang VŠB
wiki-boy 2000
download
The Life After
status
manuál

Fallout

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
vault-boyové
holodisky
konce
texty ze hry
vychytávky
archiv zvuků
screenshoty
demo
wiki
fórum
download

Fallout 2

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
předměty
zbraně
brnění
automobil
holodisky
karmické tituly
konce
texty ze hry
kulturní odkazy
zajímavé sejvy
vychytávky
screenshoty
archiv zvuků
mapper
modifikace
wiki
fórum
download

Fallout Tactics

novinky
recenze
návod
charakter
mise
náhodné lokace
zbraně
brnění
vozidla
holodisky
drogy
screenshoty
multiplayer
hrajeme po netu
tipy a triky
editing
obličeje
modifikace
wiki
fórum
download

Společné

bible
časová osa
bestiář
pitevna
traity
perky
technologie
zbraně vs. realita
bugy
tajemná tajemství
technické problémy
licence

Fallout projekty

Fallout Online (V13)
Fallout 4
Fallout 3: Van Buren

Příbuzné hry

Arcanum
AshWorld
Fallout: BOS
Fallout 3
Fallout: PNP
Fallout: Warfare
Fallout Tycoon
Lionheart
STALKER
Borderlands

Hry naživo

Fallout LARP
Fallout RP
download

Soutěže

O brahmíní vemeno
screenshot měsíce
žebříček charakterů
žebříček kr. zásahů
masový hrob
rychlonožka

Zábava

povídky
poezie
knihy
komiksy
filmy
hudba
kvízy
humor

Různé

články
rozhovory
jak přežít
wallpapery
bannery
průzkum
srazy a setkání
IRC channel
odkazy

Vault šílené brahminy - největší stránka o sérii Fallout v češtině a slovenčine.


Jaff - Ze života hrdinů3. DÍL

Lov Gekonů

Škvírou ve zdi sledoval Harryho - ghula. Tyhle mrchy snad nikdy nespí. Pomalu vešel do dveří. Ghul o něj jen zavadil pohledem a dál se věnoval čtení jakési knihy. To ale nebyl jeho cíl, jeho cíl byl chlápek ležící na posteli. Přišel k němu a zaťukal mi na rameno. Hlava ležícího muže se neochotně obrátila.
"Už přišli další," řekl muž ležící osobě "je čas na další výprask."
"Nikam nepude!" řekl ghul velmi výrazným tónem, aniž by zvedl oči od knihy.
Muž, který ležel v posteli se jmenoval West. Dan byl ten kterého okřikl ghul. Ti dva se nenáviděli. Harry lezl Westovi vždycky za zadkem. Byl jeho ochráncem od té doby co ho West zachránil před radiací, ale ghulem se stal tak jako tak. Splácel mu svůj dluh za záchranu života před velkou radiací, když… ale to je jiný příběh. Dan a Harry se nenáviděli, protože měli každej rozdílný názory. Zatímco Harry chtěl aby se West moc nevystavoval nebezpečí. Dan chtěl aby něco dělal nebo až ten smrdící ghul umře umře i on bez svého bodyguarda.
Ghul louskal střeleckou revue. Třeba mu jednou pomůže, až bude v kritický situaci, aby se správně střelil do hlavy.
"Hele hoši hlavně se uklidněte," dával do pořádku celou situaci West. Už si vytahoval svou desítku, Dan ho upozornil že to tentokrát budou zlatí. Desítka zmizela v pouzdře a namísto ní se ve Westově ruce objevil Desert (že by dortík: -pozn. autora). Vyšli ven, Harry se snažil Danovi nezavazet, věděl, že kdyby mu ujely nervy, přišel by nejspíš o půlku hlavy.
Dan vybaven dvouhlavňovkou, nožem a pětačtyřicítkou se schoval za první kryt. Kryty byly vyrobeny z pytlů písku a kusem plechu, který sloužil jako opěra pro pytle a proti všelijaké havěti. West s Harrym se skryly za druhý kryt.
Po chvíli se cosi v dáli zablýsklo. Když se měsíc odrazil od kůže zlatého geka, bylo to jak baterka. Jakmile se gekoni přiblížili k chajdě, přilákáni visícím masem jako návnada, Dan vystřelil po nejbližším z nich ránu z .45 a vyskočil po druhém gekovi. Tomu nůž zabodl pod krk a rychle uskočil. Než gekon vykrvácí je pro útočníka pořád smrtelným nepřítelem. Strhnul krochnu ze zad a vystřelil po gekovi co to schytal jako první. Kdyby měl oči mohl by se jistě podívat jak vypadá jeho mozek zvenku. Další dva to schytali od Westa a Harryho, oba přebíjeli a k Danovi se blížil ještě jeden. Stihnul vytáhnout gekovi nůž z krku a hodil ho po posledním blížícím se gekovi. Nůž se však neškodně zaryl do písku. Gekon vyskočil a Dan uhnul jen tak tak. Gekon mu roztrhl rukáv a poranil ruku.
"Vystřel, vystřel!!!" řval West na Harryho, ale ten se jen s úsměvem díval jak Dan uskočil.
Dan vytasil .45 a vystřelil po gekovi, rány šly ale vedle a několik do ocasu. Dan se rozběhl po noži a gekon byl těsně za ním občas seknul drápy po Danovi a ten cítil tlak vzduchu u nohou. Už byl asi dva metry od nože - Dan vyskočil po noži a gekon po Danovi. West měl nabito, ale nemohl se trefit. Ve dne by trefil gekona i kdyby se s Danem pral.
Už držel nůž v ruce, ale jakoby na něj vyběhl nový gekon. Tak rychle se ani otočit nemohl. Zazněl výstřel. Gekon se lekl, zakopl a padl xichtem do písku. Dan využil příležitosti a chtěl zapíchnout gekovi nůž do palice. Narazil ale jen na kůži a tvrdou lebku. Stáli tam proti sobě, kdyby Dan udělal cokoli tak mu gek vykousne kus břicha. Ale musel něco udělat, nechtěl svůj život prodat tak lacino. Švihl nožem po gekovi ten už se napřahoval na smrtelnou ránu pro toho proti sobě. Zatměla se mu mysl…
Dlouhá tma následovala po tom co viděl napřahovat se gekona. Tok myšlenek ustal a Dan se propadl do hlubokého bezvědomí. Najednou uviděl světlo a postavu jak se k němu sklání. Ležel na posteli a nad ním hořela petrolejka, West mu dával obvaz na obličej.
"Hej, žiješ?" zeptal se tak trochu humorně West. Dan si pomalu zvykal na ostré světlo které ho pálilo do očí. Chtěl se rozhlédnout po pokoji, ale prudká bolest mu znemožnila pohyb. Přestal se pokoušet jakkoli pohnout.
"Co bys chtěl vidět? Harry si čte a já tě tady léčím. Jinak pokoj se nezměnil. Támhle je skříň, tady stůl a u stropu se houpou tři zlatý kůže. Ano jenom tři, první zničils krochnou a tu druhou sem zničil, když sem tě zachraňoval. Ten gek tě švihnul přes obličej ve stejný chvíli, když sem vystřelil. Uviděl sem záblesk na krátkou dobu a okamžitě sem vystřelil. Běžel sem k tobě, ale tvůj obličej už nebyl vidět. Jenom kaluž krve u krku. Gek se zvedal aby tě dorazil tak sem ho rozstřílel. Tebe sem zvedl a donesl ke kádi s vodou a strčil ti hlavu pod vodu, abych viděl co ti udělal. Tři čáry. Jedna přes oko, druhá přes pusu a třetí přes tvář. Nechybělo hodně a kdybys jedl mohlo ti jídlo padat ven. Jestli vidíš na obě oči tak je všechno v pořádku. Tady odsud nemůžu nic říct. Jenom krvavá koule místo oka. Nerozdrápl ti oko, ale tak tak."
Odešel. Dan koukal na plamínek petrolejky a pokoušel se promluvit. Zpočátku vydával nesrozumitelné zvuky. Potom zformoval první větu: "Nemůžu se ani hnout, bolí mě celej člověk," Po několika minutách už spolu kecali. Dan viděl pouze na jedno oko, tom druhém mu nezbyl ani jeden citlivej nerv. West vzal lžíci a oko mu vydloubnul. Dan se ani nehnul, nic necítil. Ránu mu zasypal nějakým práškem. Pořád nosí pásku přes oko z geka co ho seknul.
Harryho zabil hned jak udržel svou zbraň v ruce. West se Danem po tom incidentu rozdělili. Pro Westa nebyl Harry na obtíž, ale tohle bylo moc.
Dan se vydal na sever kde narazil na skupinku lovců. Přidal se k nim a pořád spolu loví geky. West zemřel pár dní po tom co Dan odešel. Na chajdu večer zaútočil osamocený nájezdník. Říznul Westa a ten mu dal dávku z krochny se kterou spával. Zemřel na to seknutí. Jeho mrtvolu ožrali gekoni.Napsáno na motiv povídky CESTY.

Moc se mi líbila a takových povídek z jiné části světa by mělo být více.


ANKETA

Miniaplikace


Staň se pomocníkem při tvorbě, nakrm Šílenou brahmínu!:)
Fallout Bible


Vývojářské memoáry

Fallout 3: Van Buren


Rychlé odkazy
České stránky
Templáři VŠB
ABCgamesZahraniční stránky
No Mutants Allowed
Duck and Cover
Planet Fallout
Fo3 ofic.stránky
Bethblog
The Vault
Trzynasty Schron
Falloup Online

Modifikace
Vault-Tec Labs
Killap.net
Last Hope
Fallout:Resurrection
Fallout:BGE
Mutants Rising
Fallout:Yurop

Pro autorizaci
pište na e-mail


Sponzoři VŠB

TOPlist