Vault šílené brahmíny - největší stránka o sérii Fallout v češtině i slovenčine | Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics, Fallout 3, Fallout New Vegas, FOnline, Fallout 4
.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. kontakt .. poslat novinku .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..

Fallout: New Vegas

novinky
recenze
hráčské recenze
návod
spolubojovníci
screenshoty
videa
zbraně
download
wiki
fórum

FOnline

novinky
faq
fórum
FOnline: 2238
status
server-boy 2238
manuál
mapy
instalace
screenshoty
gang VŠB
wiki-boy 2000
download
The Life After
status
manuál

Fallout

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
vault-boyové
holodisky
konce
texty ze hry
vychytávky
archiv zvuků
screenshoty
demo
wiki
fórum
download

Fallout 2

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
předměty
zbraně
brnění
automobil
holodisky
karmické tituly
konce
texty ze hry
kulturní odkazy
zajímavé sejvy
vychytávky
screenshoty
archiv zvuků
mapper
modifikace
wiki
fórum
download

Fallout Tactics

novinky
recenze
návod
charakter
mise
náhodné lokace
zbraně
brnění
vozidla
holodisky
drogy
screenshoty
multiplayer
hrajeme po netu
tipy a triky
editing
obličeje
modifikace
wiki
fórum
download

Společné

bible
časová osa
bestiář
pitevna
traity
perky
technologie
zbraně vs. realita
bugy
tajemná tajemství
technické problémy
licence

Fallout projekty

Fallout Online (V13)
Fallout 4
Fallout 3: Van Buren

Příbuzné hry

Arcanum
AshWorld
Fallout: BOS
Fallout 3
Fallout: PNP
Fallout: Warfare
Fallout Tycoon
Lionheart
STALKER
Borderlands

Hry naživo

Fallout LARP
Fallout RP
download

Soutěže

O brahmíní vemeno
screenshot měsíce
žebříček charakterů
žebříček kr. zásahů
masový hrob
rychlonožka

Zábava

povídky
poezie
knihy
komiksy
filmy
hudba
kvízy
humor

Různé

články
rozhovory
jak přežít
wallpapery
bannery
průzkum
srazy a setkání
IRC channel
odkazy

Vault šílené brahminy - největší stránka o sérii Fallout v češtině a slovenčine.


HISTORIE MÉ ZÁVISLOSTI NA FALLOUTU


Fallout 2 byla prakticky moje první hra a musím se přiznat, že díky mému hernímu panictví nějakou dobu trvalo, než jsem do ní pronikl. Jednu chvíli jsem si dokonce myslel, že je to parádní píčovina a vymazal ji. Jakmile jsem ovšem ovládl propracovaný herní systém, kolové boje a složitý, ale účelný interface, už mě od ní nemohlo nic odtrhnout.

Na několik týdnů jsem se ocitl ve sluncem rozpáleném pouštním světě, kde i ta nejmenší procházka kousek za město mohla skončit fatálním setkáním s obřími škorpiony, ozářenými kudlankami a další zmutovanou havětí. Ovšem ani ve městech - pokud se tak dá říkat několika chatrčím zbastleným z vlnitého plechu - mě nečekala žádná idylka. Lidská chamtivost a bezohlednost v mnohém předčila nevědomou krutost zvířat a já musel mnohdy tiše "obdivovat" tvůrce hry, kteří dokázali tak dobře nasimulovat i ty nejhorší lidské vlastnosti. V takovémto světě se věru vyplatilo brzy si pořídit pořádnou bouchačku (upilovanou brokovnici :) a ochranný oděv (koženou bundu :). Vzpomínám si na zcela reálný pocit radosti, když se mi poprvé povedlo ukrást stráži loveckou pušku a vylepšit tak o 200% můj arzenál - bylo to srovnatelné s výhrou ve Sportce ve skutečném světě. V té chvíli jsem opravdu BYL ve světě Falloutu, dýchal jeho radioaktivní prach, z bot vytřepával písek a úzkostlivě počítal vzácné náboje.

Propracované souboje sice zdaleka netvoří těžiště herního zážitku, přesto jsou na svou dobu dokonalé simulace boje a umírání vítaným zpestřením a dodávají dobrodružství Falloutu na reálnosti.

Zadostiučinění, které následovalo po dohrání, zastínil snad jen smutek z toho, že už je po všem. Naštěstí tady byla ještě jednička. Ačkoli o nějaký ten pátek starší, přesto v mnohém předčila svého následníka. Skvělá temná atmosféra beznaděje nebyla rušena pubertálními vtípky F2 a sevřenější příběh přeci jen více motivoval k dalšímu postupu v ději a pátrání po hlavním zloduchovi. Jen škoda, že to celé bylo o tolik kratší.

Oč více jsem se těšil na další dobrodružství z radioaktivní pustiny, o to více jsem byl zklamán jeho údajným pokračováním - Fallout Tactics. Nemá cenu, abych tady vypisoval mou frustraci z téhle nesmyslné střílečky bez pořádného děje a atmosféry…tak to ani dělat nebudu…

Abych pravdu řekl, od dohrání Falloutu už mě žádná hra tak nadchnout nedokázala - ať už se jednalo o Baldurs Gate 1, 2 nebo opravdu vynikající RPG Arcanum. Nezbývá než čekat a doufat ve třetí pokračování.

JAK JSEM SE SEM DOSTAL!?

Do Vaultu šílené brahmíny jsem se dostal vlastně náhodou. Bloumal jsem nějakou dobu pustinou a živil se hlavně jako zprostředkovatel novinek mezi pouštními městečky. Jednou mě ale při mé pravidelné pochůzce přepadla smečka zdivočelých, zmutovaných štětek (tři kozy a tak…znáte to). Po několika nocích vášně se mi povedlo utéct a dokonce jsem už i částečně vykurýroval kapavku, ale zabloudil jsem, a nakonec se zhroutil zmožen únavou a žízní. Naštěstí mě našli Ratman a Jaw, kteří spolu vegetí v jednom dávno zapomenutém vaultu. Patří k původnímu obyvatelstvu krytu, ale kam zmizeli další lidé, se mi zjistit nepodařilo. Dostal jsem z nich jen nějaké nejasné zkazky o porouchaném výrobníku jídla, s čímž je ovšem v rozporu JaWova pneumatika v oblasti pasu. Jsou to asi dobří lovci. Aspoň bych tak usuzoval podle sbírky kostí, které se povalují prakticky v každé druhé skříňce. Asi jen náhodou jsou ohlodané hnáty zakryté modrými hadry, které trochu připomínají vault-obleky.

Nechápu ale, proč si tady vlastně chovají tu šílenou brahmínu. Mléko žádné nedává, jen se s ní každou středu asi na dvě minuty zavírají do pokoje a tak divně tam hekají.

Jsem tady s nimi opravdu rád …_ _ _ … a netoužím po ničem více …_ _ _ , než s mými novými přáteli…_ _ _… strávit i zbytek svého …_ _ _… života a pomáhat jim s překlady novinek z jiných vaultů

*...přečetl jsem to správně, kluci? Už mi nemusíte mířit tím bozarem na hlavu...já už budu hodnej!*

ZÁJMY

Abych nevypadal jako úplný Fallout závislák, musím uvést ještě nějaké jiné zájmy. Snad můžou někomu z vás posloužit jako vodítko při výběru knih a filmů. Půjde ovšem o seznam neúplný a spíše namátkový - uvidíme co z mé Jetem zhuntované paměti dostanu.

Knihy:

  • Tolkienův Pán Prstenů - Tahle klasika snad nepotřebuje komentáře...
  • >Sága o zaklínači od Sapkowskeho. Do jisté míry staví na Tolkienově světě, ovšem Sapkáčovo pojetí je daleko drsnější a do jisté míry realističtější.
  • Temně poetické knížky Neila Gaimana - Nikdykde, Američtí Bohové nebo sbírka povídek z Gaimanova světa - Kniha snů.
  • Stephensonovy studie možné budoucnosti světa, skvěle naservírované v podobě akční sci-fi - ani si neuvědomíte, co všechno jste se při líčení přestřelek a honiček dozvěděli o fungování lidské i umělé inteligence a alternativních směrech vývoje našeho světa. U nás zatím vyšel Sníh a Diamantový věk.
  • Pro odreagování si občas naordinuju nějakého toho Kulhánka. Tenhle maniak se přímo vyžívá v popisu vyhřezlých střev zombií a dalších potvor i artilerie, která ono vyhřeznutí způsobila. To vše podané nepřekonatelným zběsilým stylem, který vás na začátku chytne za koule a na konci vyplivne s dokonale vyždímaným mozkem a adrenalinem stříkajícím ušima.

Filmy:

  • Mad Max 1, 2, 3 - postapokalyptická klasika, z níž v mnohém čerpal i Fallout. Takhle dokonale atmosférický film natočíte jen s opravdu nízkým rozpočtem.>
  • Horory Petera Jacksona - tenhle člověk není úplně normální. Nikdo s kapkou zdravého rozumu by nebyl schopen natočit tak úžasné orgie násilí, poletujících vnitřností a souložících zombií, při nichž budete zvracet smíchy…díky Petere. Za všechny - Brain Dead, Vesmírní kanibalové.
  • Tarantinovky - další chlápek, co vás donutí smát se při pohledu na vystřelený mozek.
  • Série Evil Dead - Dokud to neuvidíte, neuvěříte, že je možné ječet smíchy při pohledu na chlápka, co své snoubence ufikne hlavu rýčem.
  • Monty Python - díky, pánové! Svými nesmysly dáváte smysl mému životu…

Teď asi vypadám jako parádní úchyla, vyžívající se v bezuzdném, nesmyslném násilí…jestli ona to nakonec nebude pravda. Radši toho nechám, než na mě někoho zavoláte.

...moje fotka do občanky

Miniaplikace


Staň se pomocníkem při tvorbě, nakrm Šílenou brahmínu!:)
Fallout Bible


Vývojářské memoáry

Fallout 3: Van Buren


Rychlé odkazy
České stránky
Templáři VŠB
ABCgamesZahraniční stránky
No Mutants Allowed
Duck and Cover
Planet Fallout
Fo3 ofic.stránky
Bethblog
The Vault
Trzynasty Schron
Falloup Online

Modifikace
Vault-Tec Labs
Killap.net
Last Hope
Fallout:Resurrection
Fallout:BGE
Mutants Rising
Fallout:Yurop

Pro autorizaci
pište na e-mail


Sponzoři VŠB

TOPlist