Vault šílené brahmíny - největší stránka o sérii Fallout v češtině i slovenčine | Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics, Fallout 3, Fallout New Vegas, FOnline, Fallout 4
... vstup do vaultu ... orientace ... vaultmasteři ... kontakt ... poslat novinku ... fórum ... archiv ..

Fallout

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
vault-boyové
holodisky
konce
texty ze hry
vychytávky
archiv zvuků
screenshoty
demo
wiki
fórum
download

Fallout 2

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
předměty
zbraně
brnění
automobil
holodisky
karmické tituly
konce
texty ze hry
kulturní odkazy
zajímavé sejvy
vychytávky
screenshoty
archiv zvuků
mapper
modifikace
wiki
fórum
download

Fallout Tactics

novinky
recenze
návod
charakter
mise
náhodné lokace
zbraně
brnění
vozidla
holodisky
drogy
screenshoty
multiplayer
hrajeme po netu
tipy a triky
editing
obličeje
modifikace
wiki
fórum
download

Fallout: New Vegas

novinky
recenze
hráčské recenze
návod
spolubojovníci
screenshoty
videa
zbraně
download
wiki
fórum

FOnline

novinky
faq
fórum
FOnline: 2238
status
server-boy 2238
manuál
mapy
instalace
screenshoty
gang VŠB
wiki-boy 2000
download
The Life After
status
manuál

Společné

bible
časová osa
bestiář
pitevna
traity
perky
technologie
zbraně vs. realita
bugy
tajemná tajemství
technické problémy
licence

Fallout projekty

Fallout Online (V13)
Fallout 4
Fallout 3: Van Buren

Příbuzné hry

Arcanum
AshWorld
Fallout: BOS
Fallout 3
Fallout: PNP
Fallout: Warfare
Fallout Tycoon
Lionheart
STALKER
Borderlands

Hry naživo

Fallout LARP
Fallout RP
download

Soutěže

O brahmíní vemeno
screenshot měsíce
žebříček charakterů
žebříček kr. zásahů
masový hrob
rychlonožka

Zábava

povídky
poezie
knihy
komiksy
filmy
hudba
kvízy
humor

Různé

články
rozhovory
jak přežít
wallpapery
bannery
průzkum
srazy a setkání
IRC channel
odkazy

Vault šílené brahminy - největší stránka o sérii Fallout v češtině a slovenčine.


ARCHIV - KVĚTEN 2006

-zpět-


31.5.2006 . . . !!! Fallou film!!! (o Falloutu?)


!!! Fallou film!!! (o Falloutu?): Bez protahování rovnou k věci. Dnes jsem na netu hledal nějaký věci ohledně Falloutu a na co jsem nenarazil: trailer k filmu s názvem Fallout! A ne jeden! "Nejhorší" na tom všem ale je, že to, co jsem viděl, se až moc podezřele podobá hře…což takhle člověk, pomalu se měnící v supermutanta- trailer 1 nebo druhá ukázka matně poukazující spuštěnou sirénou na blížící se katastrofu? No mrkněte na to sami a přesvědčte se sami…! Zajímavé ale na druhou stranu je, že na stránkách Mankind Pictures tento projekt zaznamenán není, naopak na samotném webu tvůrce Grahama Uhelskiho zmínka v podobě obrázku je… Bohužel nikam neodkazuje. Toď k dnešním zprávám ze světa. Deimos

27.5.2006 . . . Májový drobky


Stalker & E3 ...se na největší virtuální výstavě ukázal opět neslavně. Aby to Ukrajinci stihli alespoň do jara 2007, kope značně nervózní vydavatel THQ vývojáře čím dál více do prdele a patrně GSC přinutil, aby hře "ulehčili" vyškrtnutím pár složitějších vlastností a (především RPG) prvků, jako třeba food & drink system nebo systém spánku. Teda ne že by ještě někdo doufal. STALKER samozřejmě vypadá pořád pěkně, ale to Oblivion vypadá taky... Více na Tiscali nebo na serveru Atomic.

Afterfall Trailer Ne že bych měl přesně páru, oč v Polském postapu projektíku Afterfall kráčí, ale na NMA se mihnul zajímavý šestnáctimegový Trailer, který by měl každého postapomaniaka chytit za koule. Až na příšernou hudbu, grr...

Nejen Petruš odírá lid na brakové literatuře! Stejným způsobem se pokouší rozbít si držku i jakýsi Stephen North, jeden z pisálků jedné z nejstarších (a nejotrlejších) Fólautích modifikací Mutants Rising. Tuhle máte obálku a tady zase něco málo k obsahu... Kniha je k mání za necelých šestnáct dolárků.

Ještě jeden malej úlet: pokud nepatříte k těm, kteří vyhodili pár pětek za malý či velký Level, pak vězte, že někde na stránce 24 se k všebecnému údivu válí jakási slovensky zbastlená Falloutí story. Ještě jsem ji nečet, takže nemůžu soudit, jak dalece je / není lambrusco, popřípadě jak je na tom ve srovnání se zdejšími veledíly 21. století.

To je vše, mé milé ještěrky! Jašterička

19.5.2006 . . . Šerif#23   -   Špinavá práce


Šerif23: Třiadvacátá histroka šerifa ze Shady Sands je konečně zde. cheky

Špinavá práce: Po víc než roce práce a úprav vyšla moje knížka povídek inspirovaných atmosférou světa Falloutu. Najdete v ní dvě postapokalyptické povídky a čtyři drsné gangsterky odehrávající se v USA ještě v době před dopadem bomb. Některé z nich se objevily i na těchto stránkách, ale momentálně jsou stažené (hezky cvakejte, holoubci :)) a navíc prošly značnými úpravami. Takže pokud máte chuť ponořit se do špinavého gangsterského podsvětí spolu s hlavním hrdinou nebo nahlédnout do zdevastované reality budoucnosti, poohlédněte se po po tomhle titulu ve svém knihhkupectví (do distribuce šla knížka před pár dny, takže asi ještě všude nebude) nebo to zkuste přes internetovou prodejnu. Knížku určitě nepřehlédnete i kvůli obálce Honzy Doležálka, který má pár věcí i v naší galerii a další díla najdete na www.darkart.cz, Tolik k selfpromotion :) petruschka

16.5.2006 . . . Bouřlivé oslavy: PĚT LET MADBRAHMÍNY!   -   Vývoj pětiletého mutování


Bouřlivé oslavy: PĚT LET MADBRAHMÍNY!: Je to skoro neuvěřitelné, ale věřte-nevěřte, dnes je tomu přesně pět let, co byl položen základní šutrák týhle stránky. O té doby se do prostředí vyzářilo už mnoho ionizujícího záření a z malé neškodné stránečky se za tu dobu stal obrovský zmutovaný mutant plný hnisu a fosforeskující svalové hmoty. Ti, co si tyhle stránky pamatují ještě v jejich začátcích si určitě vzpomenou, jaká byla tehdy před pěti lety situace s Fallout stránkami v českém jazyce a jistě mi dají zapravdu, že málokdo z tehdejších obyvatelů vaultu zvaného internet dokázal mutovat tak, aniž by tyto mutace neovlivnili jeho schopnost ŽÍT. Nám se to povedlo a doufám, že vás tu budeme strašit dál :o) Nyní mi dovolte uvést cyklus aktualizací (který snad během dne doplní kolegové svými příspěvky) věnovaných právě výročí… začněme (pre)historií. RATMAN

Vývoj pětiletého mutování: Žil byl jeden malý ghoulík jménem JaW, který byl tuze, tuze líný… putování pustinou už ho nebavilo a tak usedl jednoho krásného dne do rozpálené pouště aby mohl v klidu umřít. Co čert nechtěl, propadl se skrz zchátralý strop jakési starobylé stavby do podzemí, kde stál ON- starý, ale zachovalý vault, který prý v dávných časech obývala vyspělá civilizace šílených brahmín. Ty se podle legendy původně vydaly před X lety hledat svatý grál a vault nechaly opuštěný… tak proč se neusadit, ne? Kór, když tu je taková zásoba chlastu, kterou sme ani za 5 let intenzivní pařby nedokázali ani trochu zmenšit. Podle dosavadního průzkumu prý zabírá všech 1892 dodatečných pater, které brahmíny ve vaultu vybudovali nad původní plán:)
Po několika měsících do vaultu zabloudila přerostlá krysa, co hledala něco dobrého k snědku a jelikož se jí tu líbilo, usadila se natrvalo, aby pomohla ghoulíkovi likvidovat ty tuny alkoholu. V časech střízlivosti pak procházela rozsáhlou knihovnu, kde mezi svazky o destilaci a kvašení ovoce nalezla bibli národa šmoulího, což jí pomohlo prozřít a založit církev šmoulí víry pravé jejíž je nejvyšším taťkou šmoulou, ale to je na jiný a podstatně delší příběh.
Nějak v té době to začalo také ve vaultu příšerně zapáchat, po krátkém průzkumu byla zjištěna příčina- v pátém záhybu ventilace směrem od ošetřovny (v té době strip-baru) se nám usadil ošklivý zlý Ghoul petruschka a nechtěl se odtud hnout. Teprve poté, co jsme mu slíbili každý den na oltáři obětovat jednu pannu svolil, nechal se vykoupat a jak se s námi konzumovat nápoje lihovinové. Občas si pak zaběhal po poušti a sem-tam nám jako poslušný pejsek donesl nějakou kostičku, ruku, nohu, hlavu… od obyvatelů jiných vaultů.
Postupem času se pozice vaultu provalila a začali k nám pronikat nájezdy všemožných vandráků a ochlastů, čili nezbývalo nic jiného než založit domobranu, ze které později vznikl Klan Vaultu Šílené brahmíny, který dal podnět pro další expanzi a postupem času tak naše území zabírá větší rozlohu, než 666 NCR dohromady. Velkým vůdcem Klanu se stal obávaný hrdlořez Krvavá pěst Daemon, který se proslavil především v oblasti New rena a Broken hills, kde údajně dokázal během jednoho dne zmasakrovat přes 2000 žen a dětí. Není snad povolanějšího mutanta než jeho a tak jsme byli velmi šťastní, když jsme ho o několik měsíců později mohli přijmout coby plnohodnotného člena chlastací aliance a mohl tak popíjet s námi.
Vžžžžžuuuuuuummmm…. BUCH! Co to bylo? Uprostřed motlitby k velkému šmoulímu bohu proťala nebe nad vaultem obří ohnivá koule. Ha! Dar od taťky šmouly, pomysleli jsme si, ale ouha- jednalo se o značně poničenou loď USS Sfetovaný mustang, na které k nám doraziv vyslanec mimozemské rasy čistokrevných indiánů vrchní chlastomil a mistr boje s vidlemi Komandér Chekotay, který hned po svém příchodu vybílil na EX celé jedno patro vaultu, fuj.
Posledním přírustkem do naší sbírky byla motorka předválečné výroby- taková větší verze fechtlu, prej se tomu dřív říkávalo jakejsi Hárley… no, nevím, prdí, smrdí, ale pane, ten PÍŠE…. Jooo, takovýho aby jeden pohledal, pít sice moc neumí, zato perem trefí do rektálního otvoru i běžící Ještěrku! Ou, Shit.USpěšně tak završil portfólio našich výrobků a naše nabídka se tak stala nedokonale konkurenční z čehož začala postupně přecházet na oligopolní postavení s dominancí v našem sektoru trhu.
Samozřejmě jsme zaznamenali i ztráty. Dnes už se o tom moc nemluví, ale dříve tu s námi bydlel i ctěný občan Jay Kowalski, leč jednoho dne záhadně zmizel… nikdo neví kam, nikdo ho od té doby neviděl, ale traduje se, že se jal prozkoumávat všechny zásoby chlastu ve spodních patrech… možná ještě zkoumá, možná zabloudil… kdo ví…. Další citelnou ztrátou byl i odchod velkého JaWa, která šel v poušti hledat smysl života (petruš mu sice tvrdil, že ho našel, ale JaW zkrátka nevěří, že by to měl být chlast, děvky, chlast, sex a chlast), občas se zastaví na kus řeči a pak jde zase dál hledat, doufejme, že najde…
Tak to byla stručná historie vývoje obyvatelstva tohoto zatuchlého místa, samozřejmě tu máme mnoho návštěvníků a dalších smradlavých vandráků, co se chtějí jít vohřát, nevyháníme je, však oni z toho smradu za chvíli stejně přes slzy nevidí a doplazí se zase ven do bezpečí… halt petruš je lepší než starej Dogmat (mimochodem- nevěřte těm kecům, že psi se dají jíst… tem měla ale tuhý maso, fuj!)

Tak teď už vlažně :)
Předchozí text byl trošku úlet, ale když já rekapituluju historii, furt, chtělo to změnu, ne? :) Zkrátka jak je vidět, naše stránka se z malé drobné sajty věnované Falloutům (prvotní náhled zde:) začala postupně rozrůstat, rozrůstat, až se rozrostla do dnešní podoby. Koho zajímá historie, nechť důkladně pročte archív, mnoho informací v něm stojí rozhodně za přečtení, třeba jako první text, který se zde objevil:)
Co říci dále? Zkrátka jsme vám přinesli za tu dobu spoustu novinek, návodů a dalších věcí, které pomohly českou komunitu velmi obohatit. Jmenujme například Klan, který dříve pomáhal uspokojovat potřeby mnoha paianů (bohužel dnes už moc ne, FT se tolik nehraje), překlad sáhodlouhých pravidel PNP a Warfare, inicializace tvorby MODů a kampaní a v neposlední řadě nesmíme zapomínat i na povídky, kterých je tu přes 200 jednotlivých kousků a další přibývají. Za všechno tohle nemůžeme jenom my, co jsme uvedení jako autoři stránek, ale na celém tomto díle máte podíl i VY návštěvníci svými příspěvky, za což vám děkujeme, neboť bez vás by to zkrátka nešlo :) tak si k těm pátým nafoukám přejme vše nejlepší, další dlouhé působení a HLAVNĚ- trpělivost při čekání na Fallout 3, kterej snad neposerou a bude to stát za to. No a možná později nahodíme i nějakou soutěž… až se probudíme z noční můry jménem zkouškový:) TOŽ TEDA FŠECKO NEJLEPŠÍ BRAHMÍNKO! RATMAN

12.5.2006 . . . Pražský Triumvirát uvádí: Kronika města Perfect Town


Pražský Triumvirát uvádí: Kronika města Perfect Town: Jedná se o novou humornou povídku od tří autorů - Hamster, Saruman, Daemon - představujících se pod souhrnným jménem Pražský Triumvirát. Vzniká stylem kolektivní povídky, tedy jeden napíše část, na tu reaguje další a tak dále s neustálým střídáním. Jedná se tak o čistou improvizaci. Povídka formou zápisů do kroniky vypráví o skupině vojáků, kteří dezertovali z Bratrstva Oceli, aby ve svém městě Perfect Town začali nový, lepší život. Tento námět pochází od Hamstera a od prvního zápisu už jsme napsali celý první měsíc historie města, který si nyní můžete přečíst. Daemon

11.5.2006 . . . Fallout 3 plakát   -   Nějaká muzika   -   Projížďka po Černobylu origoš


Fallout 3 plakát: O Falloutu 3 sice ještě nevíme nic určitého a pokud vím, nehodlá Bethesda zveřejnit nic ani na právě probíhajícím E3, ale přesto se právě tam rozhodli kapku popíchnout nedočkavé fanoušky tematickým plakátem http://games.tiscali.cz/images/news/fallout3teaser.jpg. Máme slintat blahem nebo se bát? petruschka

Nějaká muzika: [Zde si doplňte nějaký hodně chytrý úvod] Existuje jakási německá metalová skupina, jmenující se příznačně Fallout, prozatím nahráli pět demosnímků, jako například Fallout. Není to zas tak strašné, když to srovnám s tím bordelmaglajzpunkem, který poslouchám normálně.
Také jakási pofiderní skupina RECOURSE natočila videoklip, pojmenovaný, jak jinak, Fallout. A nyní přejděme k další zprávě, kterou je...
chekotay

Projížďka po Černobylu origoš: Díky laskavému čtenáři VŠB zde mohu odkázat na originální dokument o projížďce Černobylem. Díky! chekotay

10.5.2006 . . . Moribund World : Like a thousand suns   -   Projížďka po Černobylu


Moribund World : Like a thousand suns: Takto se jmenuje připravovaná freeware hra českoSLOVENSKÝCH luhů a hájů na kterou nás upozornil sám autor DespeRadoX, cituji: hra je zasadena do fiktívneho postapokaliptickeho sveta . Hra je koncipovaná ako klasicka adventura -najdi,pouzi,porozpravaj sa + nejake tie logicke puzzle. Hra bude opat free a je robena pre Becherovka Games 2006. Povodne to malo byt zo sveta falloutu ale zmenil som nazor. Preco prave adventuru? Este som ju nikdy nerobil tak chcem skusit. Nekamenujte ma je to moja druha hra v zivote Nooo… podívejte se sem nebo přímo na stránky hry… screeny vypadají báječně a místy povědomě:). RATMAN

Projížďka po Černobylu: Pár dní zpátky jsem se zmínil o skvělém dokumentu o holce, co se projíždí po uzavřených oblastech kolem Černobylu, a o tom, že tento dokument již bohužel není na netu k dispozici. Na to reagoval Ghost s tím, že tento dokument má stažený. Nyní si jej tedy můžete přečíst, ve formátu .doc je uložen v našem Archívu! [ Číst ] chekotay

9.5.2006 . . . Troika je zpatky a uz maka na novym RPG


Troika je zpatky a uz maka na novym RPG: Na Tiscali Games sem se dovedel, ze clenove byvale Troiky zalozili nove studio Laid Back Gaming a ted precuji na nove isometricke turn-based RPG pracovne nazvane T-BAR 3/4.
Na RPG codexu se taky objevil rozhovor o planech Laid Back Gaming.
Zpatky ke hre, bude to teda postapo? Odpoved je bohuzel ne: Project T-BAR 3/4 se má odehrávat v roce 2109, v oblasti okolo měsíců planety Saturn. Většina naší sluneční soustavy bude v té době už kolonizována a cestování vesmírem bude běžnou, i když stále nebezpečnou, součástí života. Hráči se ujmou role kapitána lodi a velitele čtyřčlenného týmu, který by šel přirovnat k jednotkám SWAT, ovšem ve vesmíru. Seto

8.5.2006 . . . Recenze filmu: Matrix: Revolutions


Recenze filmu: Matrix: Revolutions: Jelikož jsem tento film neviděl, byl jsem asi jako řada z vás včera přilepený u televize… (jsem rád, že jsem si vzpomněl, jak se ta legrační bedýnka pouští:)- celé to na mě zanechalo podivný dojem a nemohl jsem jít spát, dokud jsem nesepsal recenzi… dokončil jsem ji asi o půl jedné a tak už jsem šel spinkat, čili- máte to tu DNES. Je to rozporuplné, jako mé dojmy z filmu… je to divné jako ten konec…. Ale z hlediska postapo záběrů to bylo dobrý, ne? :) Aspoň že tak. RATMAN

4.5.2006 . . . Troška černého humoru   -   Drobky kolem Fallout Zero


Troška černého humoru: Pro otrlé žaludky tu mám jeden parádní odkaz- k nedávnému výročí havárie v Černobylu vydaly Kartinki mooooooc zajímavou sadu humorných obrázků… troška radioaktivního humoru (i když místy už docela drsného) neuškodí, ne? :) RATMAN

Drobky kolem Fallout Zero Takže lehký opáčko - Fallout Zero je (samozřejmě nadšenecký) Falloutí produkt, vytvářený na FIFE 2D enginu partičkou našich západních sousedů (kde se má taky odehrávat). Fallout Zero tým s tvůrci FIFE spolupracuje velmi těsně, všechno se nese přísně v duchu zaběhnutých Falloutích pravidel, a přestože FIFE zatím nepodporuje všechny staré vychytávky, je v něm možné dělat první grafické vlaštovky jako je tohle, dále je tady roztomilej stimpak, plynovka a na závěr logo projektu. Věty o svatém respektování základních Falloutích principů, retro atmosféry a nové grafice už určitě znáte někde odvedle... No uvidíme, soudruzi, uvidíme. Ještěrkář

2.5.2006 . . . Přežvejkaná povídka


Přežvejkaná povídka: Je několik důvodů proč DJ Popelníkova povídka Na vlastní pěst nebude dobrá ani v osmnáctý verzi. I dnešní, druhá a přepracovaná verze totiž nedisponuje ničím, co už by už nebylo osmkrát přežvejkáno, natráveno a znovu vyzvraceno v nevzhledný podobě salátu z modockejch nezáměrně geneticky modifikovanejch megabrambor většinou pseudomistrů postapo falloutích povídek. A bude tomu tak vždycky, když na jedný stránce textu necháš svýho hrdinu prohrát čtyři bitvy, prošoupat dvoje kanady o vostrej pouštní písek a hlady sežvejkat kabátec rozervanej od útočící smečky vlků. Klidně tam namixuj pár rádobydojemnejch řádků o svým kámoši, ale tím to stejně nezachráníš... Harley

1.5.2006 . . . Pár radioaktivních tipů


Pár radioaktivních tipů: V tomto neradostném čase, kdy jsem od vás odtrhován zas a zase, mi do schránky přišel zají mavý vzkaz právě od jednoho z vás:
Ahoj Ratmanne,
chtel bych te upozornit na jeden zajimavy odkaz, ktery jsem nasel, kdyz jsem hledal neco o anglickych a francouzskych jadernych testech. Jsou to stranky greenpisaku, resp. archiv stranek ,kde maji zajimave pdf dokumenty a knizky. Nejvetsi zajimavosti jsou v sekci ,,Jaderná energie" kde jsou dva dokumenty o cernobylu (jedna je zprava greenpeace o havaii, druha vypovedi svedku udalosti). ALE HLAVNE je zde ke stazeni knizka Johna Maye - Kniha atomoveho veku. Jsou zde velice zajimave (a celkem podrobne) informace o jadernych pokusech USA, VB, Francie, Ciny a Indie. Informace o pokusech jsou velice pdrobne, podavaji napriklad informace typu co bylo cilem pokusu (napr. zjistit ucinky jaderneho utoku na namorni cile apod.), na cem se testovalo, co bylo zniceno, kdo byl ozaren, jak velky byl atomovy hrib a mnoho dalsich hezkych veci. Je zde i info o vsemoznych nehodach v jadernych zarizenich, pokusech na americkych vojacich i civilnim obyvatelstvu tichomorskych ostrovu a mnoho dalsich a veci a je to cele v cestine. V te knize je zkratka dost veci, ktere by mohly zajimat vsechny fallouti a radioaktivni silence. Takze az se bude chystat upate badbrahminu, tak tam PROSIM zverejni tento odkaz : http://www.greenpeace.cz/archiv/#disarmament at si tam uz lide stahnou co chtejí, jen bych rad, kdybys zvlaste upozornil na ti Mayeho knihu. Je to sice antijaderna propaganda, ale take neocenitelny zdroj ,,radioaktivnich" informaci :))
No a jeste jeden zajimavy odkaz. Jedna se o stranku, ktera podava informace o hlavni sovetske jaderne strelnici v Nove Zemi. Vcetne peknych obrazku atomovych hribu a ramcoveho infa o historii strelnice. Rozhodne stoji za prohlidnuti: http://www.webfoto.cz/novaya_zemlya/ nz_jadernastrelnice/jaderna_strelnice.html
Tot vse. Puvodne jsem se kochal sam, ale pak jsem si rekl, ze bych mohl prostrednictvim tveho webu madbrahmin, ktery pravidelne navstevuju, upozornit na zajimave veci ostatni falloutaky.
cockroach

Díky moc, až mi zkončí zkoušky, tak to určitě přidám :) RATMAN

-zpět-

Staň se pomocníkem při tvorbě, nakrm Šílenou brahmínu!:)
Stránky v EN

No Mutants Allowed
Fallout Wiki
Fallout Database

Modifikace v CZ

Fallout:Resurrection
Fallout et tu
Fallout 2 Restoration Project a neof.patch
Fallout:BGE (dead)
Fallout:Yurop (dead)

Modifikace v EN

Vault-Tec Labs
Fallout 2 Restoration Project a neof.patch
Fallout of Nevada
MIB88: Megamod
Last Hope
Fallout et tuSponzoři VŠB

TOPlist

.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. irc channel .. kniha hostí .. fórum .. archiv..