Vault šílené brahmíny - největší stránka o sérii Fallout v češtině i slovenčine | Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics, Fallout 3, Fallout New Vegas, FOnline, Fallout 4
.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. kontakt .. poslat novinku .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..

Fallout: New Vegas

novinky
recenze
hráčské recenze
návod
spolubojovníci
screenshoty
videa
zbraně
download
wiki
fórum

FOnline

novinky
faq
fórum
FOnline: 2238
status
server-boy 2238
manuál
mapy
instalace
screenshoty
gang VŠB
wiki-boy 2000
download
The Life After
status
manuál

Fallout

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
vault-boyové
holodisky
konce
texty ze hry
vychytávky
archiv zvuků
screenshoty
demo
wiki
fórum
download

Fallout 2

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
předměty
zbraně
brnění
automobil
holodisky
karmické tituly
konce
texty ze hry
kulturní odkazy
zajímavé sejvy
vychytávky
screenshoty
archiv zvuků
mapper
modifikace
wiki
fórum
download

Fallout Tactics

novinky
recenze
návod
charakter
mise
náhodné lokace
zbraně
brnění
vozidla
holodisky
drogy
screenshoty
multiplayer
hrajeme po netu
tipy a triky
editing
obličeje
modifikace
wiki
fórum
download

Společné

bible
časová osa
bestiář
pitevna
traity
perky
technologie
zbraně vs. realita
bugy
tajemná tajemství
technické problémy
licence

Fallout projekty

Fallout Online (V13)
Fallout 4
Fallout 3: Van Buren

Příbuzné hry

Arcanum
AshWorld
Fallout: BOS
Fallout 3
Fallout: PNP
Fallout: Warfare
Fallout Tycoon
Lionheart
STALKER
Borderlands

Hry naživo

Fallout LARP
Fallout RP
download

Soutěže

O brahmíní vemeno
screenshot měsíce
žebříček charakterů
žebříček kr. zásahů
masový hrob
rychlonožka

Zábava

povídky
poezie
knihy
komiksy
filmy
hudba
kvízy
humor

Různé

články
rozhovory
jak přežít
wallpapery
bannery
průzkum
srazy a setkání
IRC channel
odkazy

Vault šílené brahminy - největší stránka o sérii Fallout v češtině a slovenčine.


Novinky ve vaultu
21.12.  Český server FOnline aktivní
17.11.  Seznam nových modů pro Fallout 2!
18.07.  Ohlášen Fallout 76
01.10.  Brahmíní vemeno '17 zahájeno!
29.09.  Report z Junktownu 2017

Očekávané kulturní události
16.05.  18. výročí založení Vaultu
30.09.  22. výročí vydání Falloutu
16.05.  19. výročí založení Vaultu
06.06.  Tepelná smrt vesmíru
30.09.  23. výročí vydání Falloutu14.4.2011 . . .

A tak ještě jednou k Fukušimě


Autor: Chekotay |  Komentuj novinku (108) |  Tagy: Fukušima Zajímavosti | Sdílet na Facebooku

Tak snad jenom v rychlosti: Rusům se nelíbí, že Japonsko hlásí sedmý stupeň. Podle nich Japonci celou záležitost nechutně zveličují, nejspíš z důvodů politických. Tím se Rusko postavilo proti celosvětové síti "těch, kteří vědí pravdu" a kteří tvrdí, že naopak Japonci celou záležitost zlehčují. Konkrétní odkaz dávat nebudu, dohledejte si je v komentářích pod Novinkami.cz (ty nejlepší sbíráme na fóru). Bývají tam "skvělé" příspěvky, povětšinou o tom, že kdyby USA/EU/Arabové/Rosekruciáni/Rozvedení topenáři nezabavili prototyp perpetua mobile, vůbec bychom atomové elektrárny (ze kterých stejně jen tyje nadnárodní buržoazie) nepotřebovali, a vůbec, k čemu elektřina, však na televizi se můžem dívat i při svíčkách, ne? No, když se vrátím k Rusům, tak na to, jak se nyní tváří ležérně, ještě před pár týdny docela vyšilovali, když nad Japonsko poslali průzkumný letoun provázený bojovou mašinou, aby měli zaručeny pravdivé informace o radiaci. Myslím, že o sovětském národním charakteru to vypovídá vše.
V zásobě mám ještě článek komentující evakuační zónu kolem Fukušimy a tradičně bohatou nadílku z Japantimes. V první řadě je zde článek popisující problémy při odklízení následků havárie, dále článek o zemětřeseních a proč jich je tak mnoho, a finálně článek o tom, že "já to říkal!" a že Japonsko je nejnebezpečnější zemí na světě z hlediska budování jaderných zařízení. (Z mého pohledu je Japonsko nejnebezepčnější zemí světa z hlediska budování čehokoliv vyššího než deset centimetrů a podle mého názoru by Japonci měli rezignovat na chůzi po zadních končetinách, z moderních materiálů používat jenom papír a zakázat oheň a tekoucí vodu.)
Nejen v komentářích pod Novinkami.cz se vyrojily desítky samovystudovaných überinženýrů, kteří po zběžném mrknutí na diagram jaderné elektrárny odhalují zásadní konstrukční chyby, navrhují elektrárny o milión procent bezpečnější a ve sklepě provozují běžně studenou jadernou fúzi na štěpkovanou biomasu. Takže pro připomenutí, že jaderná energetika je náročný obor tento odkaz na docela vtipnou odpověď SÚJB na rýpání rýpala. A krom toho se dozvíte něco o chlazení Temelínu.
Jaderná ochrana u nás není jen něco, co si paní doktorka Drábová vycucá z prstu. Zajímavé počtení pro vás může představovat vyhláška č. 307/2002 Sb. (přílohy a tabulky), respektive její novela a její podoba po novelizaci. Svého času zde byl komentář o tom, že EU dovolila přivážet zamořené potraviny, vysvětlení tohoto jevu ovšem přináší SÚJB.
Nyní jsem měl původně v úmyslu sestavit sadu otázek o tom, co o havárii nevíme - hlavně o depozicích biogenních a bioakumulujících se radionuklidů, o stavu reaktorů, konkrétních číslech teplot, tlaků a záření. Jenže se ukázalo, že veškerá má snaha je zbytečná, neboť >> čeští experti zprovoznili vlastní blogísek a narvali ho informacemi až po strop <<. A pokud by vám to ještě nestačilo, k dispozici jsou kvanta informací přímo od zdroje, aktualizovaná denně.
Ještě si neodpustím jedno velké rýpnutí, totiž do některých lidí, kteří píší mnohé katastrofické komentáře plné pravopisných hrubek a podepisují je pokud možno anonymně. Stěžují si na cenzuru, nadávají, že jim stát neříká pravdu a že zatajuje. Podle jejich tvrzení JE Fukušima už vybuchla aspoň desetkrát a celý svět je zahalen mraky stroncia a kobaltu, které nás nejpozději do zítřejšího rána zabijí, ale vláda to tají. Je to úžasná exkurse do hlubin lidské mysli. Je to, jako by smrt desetitisíce lidí nestačila, protože tam nebyly jaderné hřiby - prezident by měl přestat krást prupisky a něco s tím honem dělat, třeba vlastnoručně zapálit Temelín a vypít Vltavu, aby nebyla voda na hašení! A když se ukáže, že všechny možné informace k dispozici jsou (kromě těch, které prostě není možné zjistit, jako například jak to vypadá uvnitř reaktorů pohřbených pod troskami budov) a že doknce i Greenpeace a zuřiví novináři potvrzují oficiální měření, den za dnem plyne a nikdo neumírá, tito lidé si stejně nedají pokoj a prohlásí, že lžou pro změnu úplně všichni. Co je to sakra za lidi?! Chtějí vidět krev a selhání, protože jsou jejich životy nudné? Chtějí, aby se naplnily nejhorší scénáře, aby pak mohli sedět s chmurným úsměvem na tváři a křičet na kolemjdoucí "Já vám to říkal!", protože je v jejich životě už nikdo neposlouchá a všem jsou zcela ukradení? Chtějí snad, aby se potvrdily teze o tom, že nás vláda všechny odposlouchává, protože by to znamenalo, že je poslouchá alespoň někdo? Snaha dokázat si, že na jejich názoru někomu záleží natolik, aby jej blokoval a mazal? Když SÚJB zmenší obrázky, aby se vešly na stránku, a bez widescreenu jsou popisky nečitelné (jako třeba zde), hned je za tím cenzura. Lidé, kteří nedokáží manipulovat obrázky vloženými na web (pravé myšítko a "Zobrazit obrázek") ví, jak se zdá, vše o tajných organizacích manipulujících veřejností.
Je to jen pár hlupáků, kteří vycítili šanci pořádně si zakřičet a kteří se od Boha liší tím, že zatímco Bůh ví všechno, oni ví všechno mnohem líp. Já děkuji lidem ze Státnímu úřadu pro jadernou bezpečnost, Státnímu úřadu pro radiační ochranu a Ústavu jaderného výzkumu v Řeži u Prahy za práci, kterou vykonali, neboť jakkoliv je v popisu jejich práce informovat obyvatelstvo, jistě tam není také vedení boje s hlupáky a nactiutrhači, a přeji jim mnoho úspěchů v tomto nerovném boji.
Mám své zdroje, které tvrdí, že jaderná elektrárna ve Fukušimě je několik dní před totálním kolapsem. (Michal, Hyde Park, 15.3.2011)
Pokud se situace nějak zásadně nezmění, mohl by toto být můj poslední příspěvek na fukušimské téma, takže - děkuji za pozornost.
... ARCHIV ...


Vault šílené brahmíny vytvářejí a spravují vaultmasteři JaW, Ratman, chekotay a smejki za přispění návštěvníků.
© JaW & Ratman & petruschka & Chekotay & Jay Kowalski & Daemon & Harley & Ještěr & Deimos & smejki 2001-2077
V grafickém zpracování jsou použity materiály z her: Fallout, Fallout 2 a Fallout Tactics © Interplay, Fallout 3 © Bethesda,
Přebírání materiálů z těchto stránek bez souhlasu autora je výslovně zakázáno
a trestáno celoživotně se vracejícími záchvaty úzkosti a provinilosti!

Miniaplikace


Staň se pomocníkem při tvorbě, nakrm Šílenou brahmínu!:)
Fallout Bible


Vývojářské memoáry

Fallout 3: Van Buren


Rychlé odkazy
České stránky
Templáři VŠB
ABCgamesZahraniční stránky
No Mutants Allowed
Duck and Cover
Planet Fallout
Fo3 ofic.stránky
Bethblog
The Vault
Trzynasty Schron
Falloup Online

Modifikace
Vault-Tec Labs
Killap.net
Last Hope
Fallout:Resurrection
Fallout:BGE
Mutants Rising
Fallout:Yurop

Pro autorizaci
pište na e-mail


Sponzoři VŠB

TOPlist