Vault šílené brahmíny - největší stránka o sérii Fallout v češtině i slovenčine | Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics, Fallout 3, Fallout New Vegas, FOnline, Fallout 4
.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. kontakt .. poslat novinku .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..

Fallout: New Vegas

novinky
recenze
hráčské recenze
návod
spolubojovníci
screenshoty
videa
zbraně
download
wiki
fórum

FOnline

novinky
faq
fórum
FOnline: 2238
status
server-boy 2238
manuál
mapy
instalace
screenshoty
gang VŠB
wiki-boy 2000
download
The Life After
status
manuál

Fallout

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
vault-boyové
holodisky
konce
texty ze hry
vychytávky
archiv zvuků
screenshoty
demo
wiki
fórum
download

Fallout 2

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
předměty
zbraně
brnění
automobil
holodisky
karmické tituly
konce
texty ze hry
kulturní odkazy
zajímavé sejvy
vychytávky
screenshoty
archiv zvuků
mapper
modifikace
wiki
fórum
download

Fallout Tactics

novinky
recenze
návod
charakter
mise
náhodné lokace
zbraně
brnění
vozidla
holodisky
drogy
screenshoty
multiplayer
hrajeme po netu
tipy a triky
editing
obličeje
modifikace
wiki
fórum
download

Společné

bible
časová osa
bestiář
pitevna
traity
perky
technologie
zbraně vs. realita
bugy
tajemná tajemství
technické problémy
licence

Fallout projekty

Fallout Online (V13)
Fallout 4
Fallout 3: Van Buren

Příbuzné hry

Arcanum
AshWorld
Fallout: BOS
Fallout 3
Fallout: PNP
Fallout: Warfare
Fallout Tycoon
Lionheart
STALKER
Borderlands

Hry naživo

Fallout LARP
Fallout RP
download

Soutěže

O brahmíní vemeno
screenshot měsíce
žebříček charakterů
žebříček kr. zásahů
masový hrob
rychlonožka

Zábava

povídky
poezie
knihy
komiksy
filmy
hudba
kvízy
humor

Různé

články
rozhovory
jak přežít
wallpapery
bannery
průzkum
srazy a setkání
IRC channel
odkazy

Vault šílené brahminy - největší stránka o sérii Fallout v češtině a slovenčine.


Novinky ve vaultu
21.12.  Český server FOnline aktivní
17.11.  Seznam nových modů pro Fallout 2!
18.07.  Ohlášen Fallout 76
01.10.  Brahmíní vemeno '17 zahájeno!
29.09.  Report z Junktownu 2017

Očekávané kulturní události
30.09.  22. výročí vydání Falloutu
16.05.  19. výročí založení Vaultu
06.06.  Tepelná smrt vesmíru
30.09.  23. výročí vydání Falloutu
16.05.  20. výročí založení Vaultu4.9.2008 . . .

Sbohem, Deimosi, tohle sis nezasloužil...


Autor: Ratman |  Komentuj novinku (105) |  Tagy: Komunita Madbrahmin | Sdílet na Facebooku

Jirka Život člověka bývá naplněn spoustou radostných, ale bohužel také smutných a bolestných věcí. S velkou lítostí vám musíme sdělit, že nás navždy opustil náš nejen redakční kolega, ale i dobrý kamarád, nadšený kulturista a Fallouťák – vaultmaster Jiří "Deimos" Šťovíček. Jeho život tragicky vyhasnul zásahem cizí ruky dne 2.9.2008 v nechutně nízkém věku nedožitých 20 let. Vzdejme tedy prosím čest jeho památce a pronesme o něm alespoň za naši redakci pár hezkých slov - komentáře jsou vaše.

Dodatek by Ještěr: toto není nějaký (další) extrémně hloupý postpubertální žert, nýbrž až bolestivě pravdivá situace, jak se můžete přesvědčit ze zpravodajství serverů NOVINKY.CZ, případně stručnějšího POLICIE-CR.CZ (prosíme NEHLEDAT "zaručeně seriózní" informace na bulvárních kýblech splašků typu TN.CZ). O vypatlanci, který to udělal, zatím zřejmě bohužel ani vidu ani slechu.

Chekotay: Deimosova smrt mě zasáhla, nevím moc, co říct... Nebudu se snažit zastírat, že jsem o Deimovi nesmýšlel moc dobře, všichni dobře víte, že jsem se se svým názorem netajil. Avšak i přes mé četné námitky je pravda, že to byl pilný psavec a jeho práce je pro Vault přínosem. S nadšením sobě vlastním dělal práci, do které jsme se my ostatní nehrnuli. Byl pilný, snaživý, horlivý. Chyběly mu zkušenosti, ale čekal jsem, že až je získá, bude z něj dobrý VM. Neznal jsem jej nijak zvlášť dobře, avšak byl pro mne vždy členem týmu. Věřte, že Deimos byl člověk, kterého byste chtěli do party na každou výpravu do Pustiny.
A tak na něj budu vzpomínat.

Ratman: tahle zpráva mě zastihla jak blesk z čistého nebe- když mi to JaW telefonoval, nechápavě jsem jen kroutil hlavou a myslel si, že si dělá legraci. Hodně velkou a pěkně nechutnou legraci. Bohužel vypátrané indície mě přivedly do chladné reality a já zjišťuju, jak je všechen ten bordel a hnus co člověk vnímá jen z televize blízko... Deimos byl fajn člověk a pokud mám v rámci těchto několika vět vystihnout jeho osobnost co nejlépe, řekl bych, že byl hlavně hodně pracovitý nadšenec který se snažil tuhle stránku udržet co nejvíc při životě. Když k nám před rokem a něco přišel, měl jsem trochu obavy z jeho smyslu pro podstatné a důležité aktuálky. Nicméně postupem času mě jeho píle a pracovitost přesvědčila, že byl na post vaultmastera dobrou volbou. S každou novou aktuálkou se zlepšoval a ten rok praxe v psaní byl už poměrně znát, ač sem tam ještě šlápl vedle. Bohužel už žádný další rozvoj k lepším literárním zítřkům tenhle fajn pracovitej člověk nikdy neabsolvuje :( Budeš nám tu chybět Deimosi.

JaW: Před tím, než jsem se včera rozhodl udělat aktuálku, jsem si říkal, že je divné, že Deimos už dlouho nic nenapsal a roloval jsem dolů až na 20.srpna. Tehdy jsem netušil, že to byla Jirkova poslední novinka.
Tragickou novinu jsem se dozvěděl v práci dnes odpoledne, když jsem si přečetl e-mail. Napřed jsem si myslel, že jde jen o velmi černý humor, o který není a nebyla v našem Vaultu nikdy nouze a k Falloutu vždy patřil. Bohužel, po tom co jsem zagoogloval a našel zprávu o zavražděném na webu Policie ČR, mi pořádně zatuhlo. V zápětí mi napsal petruš, že ho kontaktoval Jirkův bratr a to už se mi udělalo opravdu zle. I přesto jsem se tomu pořád bránil uvěřit a v práci jsem už skoro nic neudělal. Pořád jsem nad tím přemýšlel. Takové věci člověk těžko chápe. Těžko si člověk dokáže představit, že tu s námi Deimos byl a už tady s náma ve Vaultu nikdy nebude. Ale i přes to všechno na něho nikdy nezapomeneme a jeho práce tady na stránkách zůtane navždy.
Deimos miloval Fallout a proto se taky stal vaultmasterem. Často chrlil jednu aktuálku za druhou, tak byl pro věc zapálený. Je ho věčná škoda. Tak jak je škoda, každého zbytečně promarněného života. Vrah ať se navždy smaží v pekle. Vzdejme čest jeho památce. Nikdy na tebe Deimosi nezapomeneme! Byl jsi a navždy budeš jedním z nás!

Ještěr: Deimose jsem spolu s Ratem znal nejlíp z vaultmasterů a jeho smrt vnímám jako velkou nespravedlnost, protože na sobě tvrdě pracoval hned na třech frontách (škola, kulturistika, psaní) jen proto, aby v nedožitých dvaceti zažil osudnou srážku s blbem. Jako každý z vaultmasterů protáhl svou psavostí Vault určitým kritickým obdobím, tu lépe, tu hůře, ale hlavně pravidelně. V rámci možností jsem mu tu a tam předával nějaké zkušenosti, a ačkoliv neměl nějak závratný škrábací talent, nikdy si na kritiku ani slůvkem nepostěžoval (přestože měl občas proč). Postupně mi začíná docházet, že tuhle spolupráci už asi nikdy nedokončím. A jsem zase nejmladší... :-(
P.S. jsem docela zvědav, zda tato velká ztráta ostatní (čím dál zaměstnanější) autory VŠB stmelí, nebo půjde 7 let práce pomalu do kopru. Jirka by si jistě přál to první a doufám, že mu ono kýžené "Maybe" zítra naposledy zahrajou.

Poslední rozloučení s naším kamarádem proběhne v Ústí nad Labem – Střekově v Novém krematoriu v pátek 5.září v 11. hodin - někteří jedinci jistě zváží pouť. Za celé VŠB přejeme upřímnou soustrast všem pozůstalým.

 

EDIT (8. září), Chekotay:
Chci obyvatele vaultu informovat o dalším vývoji situace kolem smrti našeho kolegy. Zde tedy několik linků na server idnes.cz, jenž, ač nedělá zrovna čest zpravodajským serverům, přesto umožňuje vytvořit si rámcovou představu.
- Vrah byl recidivista.
- Měl zřejmě komplice.
- První vražda (pravděpodobně) v pondělí - podnikatel.
- Druhá vražda v úterý - Deimos.
- Třetí a čtvrtá vražda ve středu - barman a policista. Pachatel byl těžce zraněn.
Zpravodajský server Novinky.cz považuji za nejnižší příčku, ale já bohužel nejsem tak zběhlý v získávání hodnotných informací, a proto zde uvedu i odkaz na něj.
- Po probuzení z narkózy se ukázalo, že vrahovi je to všechno jedno.

EDIT (11. září), Chekotay:
Dalo by se říct, že příběh skončil podobně jako mnoho zdejších povídek - vrah dostal, co si zasloužil.
- Chomutovský vrah na následky svých zranění zemřel.
Jenže tohle není povídka. Zločinec nebyl souzen podle práva a Deimos se nám nevrátil z říše mrtvých. Pachatelova komplice bude stíhat justice a my můžeme jen čekat, až se odněkud vynoří další takový šílenec a přetne naše životní dráhy.

 

 
... ARCHIV ...


Vault šílené brahmíny vytvářejí a spravují vaultmasteři JaW, Ratman, chekotay a smejki za přispění návštěvníků.
© JaW & Ratman & petruschka & Chekotay & Jay Kowalski & Daemon & Harley & Ještěr & Deimos & smejki 2001-2077
V grafickém zpracování jsou použity materiály z her: Fallout, Fallout 2 a Fallout Tactics © Interplay, Fallout 3 © Bethesda,
Přebírání materiálů z těchto stránek bez souhlasu autora je výslovně zakázáno
a trestáno celoživotně se vracejícími záchvaty úzkosti a provinilosti!

Miniaplikace


Staň se pomocníkem při tvorbě, nakrm Šílenou brahmínu!:)
Fallout Bible


Vývojářské memoáry

Fallout 3: Van Buren


Rychlé odkazy
České stránky
Templáři VŠB
ABCgamesZahraniční stránky
No Mutants Allowed
Duck and Cover
Planet Fallout
Fo3 ofic.stránky
Bethblog
The Vault
Trzynasty Schron
Falloup Online

Modifikace
Vault-Tec Labs
Killap.net
Last Hope
Fallout:Resurrection
Fallout:BGE
Mutants Rising
Fallout:Yurop

Pro autorizaci
pište na e-mail


Sponzoři VŠB

TOPlist