.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
MYSHIMAN, 2008-11-18 18:44:09, MYSHIMAN pro VŠB

Patnáctá hráčská recenze Falloutu 3

Zdravím čtenáře a zejména fandy Fallouta.

Svůj názor (recenzi?) na F3 sem psát nechtěl ale učinil jsem tak, protože nemohu souhlasit se spoustou věcí, které se objevují na internetu a s částí, která se objevuje na těchto stránkách.

Recenzi sem několikrát smazal a přepisoval což vcelku odpovídá rozporuplnosti, s níž sem F3 hrál a dohrál.

Především bych chtěl zdůraznit, že F3 škodí zejména dvě věci. A to , že se nejedná o Fallout a její multiplatformita.

Multiplatformita kazí dojem ze hry tím, že konzolový hráči jsou známí svou tupostí a dále, že hry nehrají ale pouze mrhají časem. Chtějí si sednout a hrát a ne se vcítit do role člověka, který se potuluje zničeným světem a bojuje o holé přežití, se všemi problémy s tím spojenými. Vše v této hře dostanete pomalu na zlatém podnose. Za ničím se nemusíte tahat. O nic bojovat. Nesetkáte se s nějakým zásadním problémem, který byste museli složitě řešit. Radiace, otrava, zlomeniny, karma nic z toho pro vás nepředstavuje sebemenší nebezpečí.

Celé to je dělané tak aby to nedej bože neodradilo nějakého tupce kvůli drobnému zákysu od hraní.


celý článek

(Pošlete i Vy vaše dojmy z hraní Falloutu 3)

Sdílet na Facebooku
Autor: JaWOdesláno: 19:49, 18.11.2008ID: 7eb4d8Nahlásit Vaultmasterům
trhejte, sveřepí šakali 8-)
Autor: toudi_skOdesláno: 20:02, 18.11.2008ID: 3290acNahlásit Vaultmasterům
jj 10/10 :)))
Autor: KazatelOdesláno: 20:04, 18.11.2008ID: 613f0eNahlásit Vaultmasterům
poviem tolko ze Fallout 3 ma len jednu chybu... to ze sa vola Fallout... toto neni Fallout ale obicajny tactics alebo BOS. je mi luto bethesda. Neberem to tragicky pretoze VSETKO raz skonci akurat ma mrzi ze to muselo skoncit Falloutom 2
Autor: smejkiOdesláno: 20:24, 18.11.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
člověče nešťastná...hotkeys si můžeš nastavit na 1-9, takže polovina pipboy odstavce je neplatná.
Autor: ace rimmer Odesláno: 20:33, 18.11.2008ID: 42e19cNahlásit Vaultmasterům
To : Kazatel
Fallout Tactics , když jsem si ho prvně nainstaloval a začal ho hrát byl pro mě celkem zklámáním , ale teď po dlouhé době jsem si ho zahrál a celkem mě bavil , navíc se to jmenuje Fallout tactics a né Fallout 3 , pokud si dobře pamatuji tak k němu bylo i demo , takže narozdíl od F3 člověk věděl co kupuje. Podle mě má prostředí FT má mnohem blíže k atmosféře pustiny F1 (resp. F2) něž F3 . Být demo k F3 tak jsem dnes nejspíše o 1100 bohatší .
Autor: MoonfearOdesláno: 20:37, 18.11.2008ID: 51af74Nahlásit Vaultmasterům
thumbs up :) za tuhle recenzi 10/10 teda až na kiks s hotkeys (po pravdě až po pár dnech kdy jsem se dokopal k otevření manuálu jsem zjistil, že existují) jinak je tam napsáno asi všechno co fallouťákům vadí.

PS: Kharkowe - vrať se do stok a jdi pochlebovat recenzentům co tomu dávaj 90%+ (a o té demenci bych raději pomlčel, jestli jsis nevšiml tak tahle recenze vystihuje názory většiny návštěvníků tohodle webu, tak ať si to někdo nevezme osobně, aneb jak sladká je internetová anonymita)
Autor: smejkiOdesláno: 20:38, 18.11.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
....mě tak napadlo, jestli většina těch hráčských recenzí není záškodnická imperialistická činnost s cílem poškodit vrata našeho vaultu :-).....nebylo by od věci i recenze známkovat SHITem atd.
Autor: ace rimmer Odesláno: 20:41, 18.11.2008ID: 42e19cNahlásit Vaultmasterům
to Kharkow : Někdo má hold vyšší nároky něž ty , F3 není v žádném případě Fallout tak jak jsme ho znali do teď , F3 je RPG s.r.o , srovnám li ho např. s Gothicem tak se vůbec nechytá . Škoda , že se na fallout nevrhla taková Piranha bytes učitě by to tak nezprasili .
Autor: ace rimmer Odesláno: 20:44, 18.11.2008ID: 42e19cNahlásit Vaultmasterům
To :Smejki
Záškodnická imperialistická činnost jak to tak vypadá , zaútočila již při vývoji F3 .
Autor: smejki - to \"to je Odesláno: 20:51, 18.11.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
hledím k lepším zítřkům :-)
Autor: vilmaOdesláno: 20:54, 18.11.2008ID: 42969cNahlásit Vaultmasterům
Hrat tuhle hru jako Fallout, tak se odstrelim. Hrat ji jako nejakou novou, NoName hru, no dobre, neni zase tak spatna :-). Kdyz ji clovek prochazi, musi se nechat, ze autori odvedli poradnej kus prace. Jen to neni Fallout, vydejte nekdo modifikaci co zmeni nazev na neco jineho a bude to nakonec fajn hra, se vsema tema modifikacema.
Autor: ShatterOdesláno: 21:15, 18.11.2008ID: 60f40eNahlásit Vaultmasterům
ace rimmer: K té Pirani, tak ti by to zmrvili asi tak stejně jako Gothic 3, totální propadák, příběh žádný, ovšem hratelnost ušla, to je tak 75%, ale to vykročuju z tématu, mě se Fallout 3 líbil, ale to asi proto, že jsem nehrál předchozí. :-)
Hauk.
Autor: HorriganOdesláno: 21:43, 18.11.2008ID: 700e78Nahlásit Vaultmasterům
F1 & F2 jsem dohral dohromady vice jak 20x, jsou to moje porad nejoblibenejsi hry a nebyt fallouta 3 tak by o ty hre uz pomalu nikdo nevedel(jsem jediny z meho okoli kdo fallouta dohral btw). Uz jenom to, ze se do toho pustili a privedli dalsi dil k svetu je uctihodne.Nebyt jich tak by uz nejspis zadny dalsi dil nevznikl.Nektere veci jsou na falloutu 3 otravne a vylozene spatne, ale vzpomente si jakyma chybama oplivaly F1&F2?padani,pomale loadingy,bugy....
Meli by jste prestat nadavat a spis se to snazit uzit co jen to jde...Preci jenom... je tam Harold:)
Autor: horriganOdesláno: 21:44, 18.11.2008ID: 700e78Nahlásit Vaultmasterům
btw:kdyby jsi si prosel poradne dialogy v megatonu tak by jsi zjistil jak to mesto postavili, ze vsechen ten plech a ty autobusy tam jen tak nenatahali...hm?
Autor: RatmamahatmaOdesláno: 22:18, 18.11.2008ID: 6f716cNahlásit Vaultmasterům
Dobrá recenze. Slohově nic moc, ale s obsahem souhlasím ;) Jen mě překvapuje, kolik lidí tyhle věci nevidí a nebo jim nepřijdou jako "big case"...
Autor: smejki - to HorriganOdesláno: 23:09, 18.11.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
technické problémy jsou to první, co jsem schopen odpustit.
Autor: SigurOdesláno: 23:37, 18.11.2008ID: 328eb4Nahlásit Vaultmasterům
Poslední dobou mne nic tak nepobaví jako číst recenze na tomto vebu a následné žabomyší války v reakcích na ně :) Jen tak dál :) nedá mi to abych si také nepřisadil - F3 není tak dobrý, jak uvádí recenze v časopisech a web Bethesdy, ale zase ne tak špatný, jako čtu zde. Každopádně je to pro milovníka apokalyptických RPG her jednoznačně nejlepší nová hra na trhu.
Autor: SigurOdesláno: 23:40, 18.11.2008ID: 328eb4Nahlásit Vaultmasterům
BTW už jste našli alien ship a alien blaster? - a co nejlepší powerarmor?
Autor: KalimeroOdesláno: 02:10, 19.11.2008ID: 518abaNahlásit Vaultmasterům
:) člověče, ty velkej hardcorníku. Pokud považuješ význam RPG za štelování a zvyšování statů, tak nemáš vůbec právo psát recenzi. Prvně si zjisti, co to RPG znamená. Jak košatě vysvětluješ a strkáš všechny konzolisty do jednoho pytle (velice směšné, na pc je takových dementíků mnohem více), tak to vypadá, že spíš ty se do hry neumíš vžít, když tě rozptylují takové koniny.

Už si jednou provždy sakva zapamatujte, že RPG nemá nic společného se nějakými staty a vlastnostmi postavy. Že nám to herní byznys předhazuje na tom nic nemění.
Autor: moonfearOdesláno: 07:20, 19.11.2008ID: 51fe60Nahlásit Vaultmasterům
a ty si uvědom že RPG NENÍ TO SAMÉ JAKO FPS, když už jsi u toho, fallout 3 má do RPG hodně daleko, a proč nestrkat konzolisty do jednoho pytle, když je to všechno stejná verbeš ? Nebýt jich tak plno her mohlo vypadat jinak, jenže to ne, všechno se musí dělat tak aby to zvládl i spratek s plastem nebo xboxem a potom to tak dopadá.

Zahrej si původní fallouty, zahrej si Baldurs gate, nebo mass effect, to jsou RGP, a ne taková narychlo vařená polívka ze sáčku jako fallout. Příběh je vykradení předcházejících dílů a navíc jak od uwe bolla.

RPG stojí a padá na dobrém příběhu a rozvoji postavy (ano, to jsou ty tabulky co konzolisti nechápou), fallout nemá ani jedno. Příběh je odfláknutý a statistiky jsou tam jen pro okrasu, proč je tam dávali když nemají vliv na hru ?

Ty taky pochop jednu věc kalimero. Fallout má svoji historii, patří mezi legendy herního průmyslu, stál na příběhu, na atmosféře, na všech těch věcech co bethesda nepovažovala za důležité, nebo příliš složité pro konzolisty.
Autor: GomokuOdesláno: 09:04, 19.11.2008ID: 41d350Nahlásit Vaultmasterům
Doted sem se drzel ale ted je to moc. Pane KHARKOW recenze co si tu predvedl ty nebyla nic moc takze nemas mandat na to psat u kazdy recenze ze ji napsal dement. Jako dement se tu chovas akorat ty, navic este sem nevidel, ze by si nekde uvedl padnejsi argument nez to, ze vsichni sou dementi protoze sou dementi. Nauc se chovat na internetu ty dobytku a pak teprv prid diskutovat mezi lidi. Zatim pro me nejsi nic nez tupa opice ktera umi akorat slovo dement. Nazdar demente
Autor: KharkowOdesláno: 09:53, 19.11.2008ID: 51158eNahlásit Vaultmasterům
Gomoku - Děkuji za přínosný názor. Jen bych opětovně zopakoval, že mnou psané dílo bylo pojato jako první dojmy a proto bylo taktéž nehodnoceno. Ovšem za tento absurdní počin by se musel stydět i žák prvního stupně základní školy a bylo by velmi ubíjející reagovat na něco tak špatného, jako je tento ojedinělý počin jinak než prostým shrnutím stavu mysli autora. :p

P.S. Dovolím poznamenat, že demagogie zde předvedená vzhledem k mé osobě a inkriminace absence "pádných argumentů" je přinejmenším zavádějící. ;)
A ještě bych podotkl, ohledně pocitů ze mě aneb "tupé opice, která umí akorát slovo dement", že mi to upřímně: „fakticky trhá žíly“. :o)
Autor: KompostOdesláno: 11:56, 19.11.2008ID: 6f7298Nahlásit Vaultmasterům
Tak tohle musel napsat nejakej Idiot de Idiote z Idiotic u Idiotova. Jasne hry uz nejsou co bejvavaly, holt zvykejte si. Ale tohle byl typicky priklad vecne nespokojeneho zakaznika. Kazdopadne hadzeni hnoje jak se zda je dnes narodnim sportem...
Autor: KalimeroOdesláno: 11:59, 19.11.2008ID: 518abaNahlásit Vaultmasterům
Moonfear:
:D teď jsi krásně předvedl, že vůbec nevíš co je to RPG!
FPS může být současně RPG!
FPS je označení pro hry, které vidíme z prvního pohledu. Neříká to nic o náplni nebo smyslu hry.
RPG je označení pro Role Playing Game - hry, které ti umožní takový rozsah možností vykonávaných akci, že můžeš v rámci požností "hrát a vžít se do role své postavy a činit tak rozhodnutí, která by udělala tvá postava".
Co z toho plyne? RPG může být klidně FPS, pokud bude obsahovat to co jsem vyjmenoval, může být klidně z třetího pohledu nebo klidně izometrického.
RPG JE HRANÍ ROLE!!! Vygoogluj si to. Bohužel tu nadáváš na konzolisty ale očividně sám nevíš jak takové hry hrát a poze se snašíš mít namaxovanou postavu, nej zbraně ale jaké uděláš rozhoduntí v rámci příběhu tě nezajímá, stejně jako nerozmýšlíš důsledky svých činů či nepřemýšlíš jak by se tvá postvava v takové situaci rozhodla.
TO JE RPG. RPG NEJSOU NĚJAKÉ TABULKY A HODNOTY POSTAV!!! (většinou bývají součastí, ale není to podstata RPG)

Čili to jsme si doufám vjasnili. Pokud ti to tvůj mozek stále nebere, počti s itřeba tady http://cs.wikipedia.org/wiki/Hra_na_hrdiny

A ohledně těch konzolistů. Jenom mě to nech ujasnit ok? Čili ty říkáš, že jakýkoliv člověk, co jsi koupil konzoli a hraje na ni, je verbeš? :) Čili všicni ti lidé, o kterých nemáš ani potuchy co dělají, jakou mají povahu atd. To je verbeš? :) Chlapče. Ty jsi velice zahleděný sobec s předsudky. A velkými. To nepotřebuje další komentář, pokud si toto vážně myslíš.

A na závěr další omílaná věc pořád dokola - fallouty jsem hrál, 2ku několikrát. Na Baldrus Gate se právě dívám na policy, na oba díly včeteně datadisku, Mass Effect byl jeden z mých nejlepších herních zážitků. Tyto hry jsem hrál a já tedy vím co je to RPG!

Ano, fallout má svou histori. Nikdo mu ji nebere. ALe přesně jsi to řekl. JE TO HISTORIE! Jdeme dál. Konzole nebo PC jsou jen blbé platformy. PC ti neudělá ze špatné hry dobrou a naopak. Dobrá hra může být na PC tak na konzoli. Nechápu že máš takové předsudky a cokoli s konzolemi považuješ za špatné. Šílenost.

Sám konzoli nemám a nehodlám si ji ani kupovat, ale nechápu proč na ně házet špínu. Pro spoustu lidí má svůj přínost
Autor: moonfearOdesláno: 12:39, 19.11.2008ID: 51fe60Nahlásit Vaultmasterům
1) v mém věku už označení chlapec opravdu není na místě
2) FPS je z anglického First Person Shooter, snad umíš použít aspoň slovník (nemluvě o dlouhodobě zažitém smyslu skratky jako označení akční hry, střílečky)
3) FPS nemůže být současně RPG, když už tak RPG může být současně FPS, nauč se rozeznávat význam slov a jejich spojení
4) RPG - hraní role (mimochodem, zkratka RPG znamená Rocket Propelled Grenade když už se chceš hádat, počítačové hry na hrdiny se už kdyžtak označují CRPG)
5) FPS se využívá i pro označení her viděných zpoza ramen, takže se vracíme zpět k významu FPS (a když jsme u toho, co hry kdy máš možnost přepínat pohled ?)
6) Tabulky a čísílka jsou nedílná součást roleplayingu odehrávajícího se ve světech obsahujících jakoukoliv formu boje, protože díky nim můžeš definovat a odlišit svoji postavu od ostatních, nebo ti příjde jako roleplaying když mají všichni jeden archetyp bez možnosti diverzifikace ?
7, 8, 9 et cetera....

Chceš mě poučovat o RPG ? Viděl jsi někdy pravidla dračího doupěte? držel jsi někdy v ruce české vydání pravidel shadowrunu ? Čichnul jsis někdy ke katalogu pouličního samuraje ? Znáš D20 hry ? A co ADnD (na papíře), nebo jeho české mutace ? V těhle světech jsem strávil většinu studentských let, a něco málo potom, a nepamatuju si, že by se jediná z těchto her obešla bez statistik, zato si pamatuju hromady papíru a zničených tužek, hodiny zábavy popisem našich postav, kdy každá měla svoje specifika, mám pokračovat?

Mimochodem cituji " FPS je označení pro hry, které vidíme z prvního pohledu. Neříká to nic o náplni nebo smyslu hry." a následně na to napíšeš "RPG může být klidně FPS, pokud bude obsahovat to co jsem vyjmenoval, může být klidně z třetího pohledu nebo klidně izometrického." udělej si v tom pořádek.

Chceš vést žabomyší války kdo zná líp RPG ? Mám ti tady vypisovat hry co jsem s chutí dohrál ? Znáš Ishary ? Co takhle black sun ? Nemám chuť ti tady vypisovat všechna dobrá RPG (a ne, diablo není RPG, diablo je výborně zpracovaný klikfest, neboj se, mám platinovou edici na polici).

A ano, pro mně je každý konzolista vezbež která ničí kdysi tak výborný svět počítačových her, nebýt konzolí tak se všechno tak nezjednodušuje, nebýt konzolí, máme epická RPG, máme pořádné hry a né tyhle multiplatformní slátaniny (apropo, vygoogluj si hru shadowrun, taky crossover a taky to se shadowrunem nemá nic společného), mrzí mě jen firmy jako square enix a jim podobné, firmy které dokážou udělat geniální hry s úchvatným příběhem, ale japonský herní trh je kapitola sama pro sebe, takže můj názor ber jako názor na evropskou herní scénu a trh. Na konzoli nikdy nebudou kvalitní tabulkové RPG protože "konzolisti" nezvládají složité věci. Konzole je fajn na casual gaming, ale ne když si chci zahrát hru s pořádnou hloubkou (pravda, díky crossoverům se to pomalu mění a PC hraní upadá, nemluvě o dětech co si myslí, že torrent je fajn)

A poslední věc, ano fallout je historie, ale když je to historie proč bethesda tak zarputile tvrdila, že se bude držet předlohy jak jen se dá, když z původních falloutů si vzala jen část prostředí a vaulty ? Mohli říct rovnou, sereme na vás, fallout je chcíplá mršina, teď si sedněte na prdel a hrajte oblivion v postapo podání, ušetřil bych si dva tisíce (a rozhodně bych je dokázal líp využít, třeba jeden večer v hospodě kdybych se chtěl i najíst)
Autor: Carl.ShowalterOdesláno: 16:34, 19.11.2008ID: 3304aaNahlásit Vaultmasterům
Moonfear: ty jsi teda xenofob
Autor: KalimeroOdesláno: 17:22, 19.11.2008ID: 518abaNahlásit Vaultmasterům
1) a není směšné chytat se za slovíčka, když je nad slunce jasné, že za klávesnicí nevím kolik ti je? určitě jsem říkal chlapče protože bych věděl něco o tvém věku. Naprosto zbytečná poznámka
2) Ale to tom se přece bavím. O tom že ty zažité výrazy jak nám škatulkují hry nejsou dobré. Ano máš pravdu, zaměnil jsem si význam FPS s First Person pohledem a Third Person pohledem. Moje chyba. Nijak to nemění fakt, že tvoje zařazení fallouta jako FPS, tedy střílečky jak jsi to správně nazval. Pokud vím, ve FPS "většinou" není obrovský volný svět. Pokud vím, střílečky obvykle neobshují věci jako obchodování, stovky npc, rozhovory, obchodování, různé schopnosti jako páčení zámků, opravování, atd, většinou se taky nesetkáme s vlastnostmi postavy (které jak jsem říkal provází RPG ale nejsou jeho znakem jak tvrdíš) a spoustu dalších věcí. Jak můžeš probůh označit F3 za střílečku když tak 90% času děláš tyto různé věci a 10% času strávíš bojem??? Mi mozek nebere. Měl bych proto vysvětlení, ale počítám že se začneš čertit - legendu ti přefedli do first person pohledu a hned je to pro tebe fps. proti tomu se ale určitě ohradíš

3) tím sem samozřejmě myslel že rpg může být z vlastního pohledu, jaksme si vyjasnili v předchozím bodě

4) :D:D:D to si doufám děláš srandu teď doufám. čili my se tu bavíme o hrách. bavíme se tu o stylech a žánrech a ty se budeš chytat za slovíčka, kde rpg má 2 významy - jeden zbraň (pro nás naprosto nepodstatný) a druhý to o čem mluvím? tak promiň ale buď se tu snažíme alespoň trochu o něčem koverzovat nebo tu budeme jak malé děti hledat jiné výrazy pro dané zkratky a smát se tomu druhému. haha
RPG samozřejmě v našem rozhovoru znamená Role Playing Game a ty to víš jak píšeš níže, tak prosímtě nedělej ze sebe hnidopicha. To zda hraji rpg na pc nebo jako stolní hru pro mě nemá smysl. Proč by mě mělo zajímat zda je to CRPG něco cokolivjiného? Je to prostě RPG, tak neslovíčkař. Oba víme o čem mluvím

5) vysvětleno výše
6) A to se právě mýlíš :) A velice.
Samozřejmě v drtivé většině RPG her najdeš tyto statistiky a tabulky a návody a další. Je to pro lepší podporu hratelnosti. Proto, aby na hráčových bedrech nezůstalo to pravé RPG - HRANÍ ROLE!! Hrát roli můžeš bez jakých kolik tabulek. Kolikrát jsme ve sklepě hráli odrůdu dračáku bez těchto číselných pravidel.. Jde o to jakou si vytvoříš postavu (ne číselně), jakou bude mít povahu, minulost, ambice a cíle, jaké bude mít zlozvyky a nedostatky, které ji jednoho dne zničí. TOTO JE PRAVÉ RPG!!! Pokud si myslíš že prg je o tom mít statistikami nabušenou postavu s nejlepším brněním, nejvyšším stylem na střílení, je to CHYBA.
To že někteří neumíte se do role opravdu vžít, to je vaše chyba. Ve f3 je spusta míst, kde se dá takto vyřádit, ať už se jedná o povedené questy či perky jako skautský vedoucí či zabiják žen :) to jsou věci které si lidé většinou neberou, protože oni chcou přece něco co jím zvýší staty na střílení atd atd atd. A to je právě ta chyba.
Jedna moudrá věta zní (a řekl ji shodou okolností Tedd, ale určitě i někdo předním): Hry jsou tak dobré, jak dobře je hrajete. A a otom toje.

Tím se dostávám k dalším tvým odstavcům. Jakožto očividně horlivý hráč dračáku (stejně jako kdysi já) a jiných podobných deskových her máš očividně přehled. hodně jsi toho hrál a viděl. Jak je tedy možné, že nevidíš tu pravou podstatu RPG? jde to přece o fantazii hráče a pána jeskyně, jak zajímavý svět dokáže vytvořit a jaké dobrodružství hráči projdou. Pokud jsi hrál tyto hry pouze za učelem pravidel a tabulek, je to smutné.
Nehrál jsem toho tolik (prakticky jen po večerech s kamarády dračí doupě a pak D&D ve formě Baldurs Gate série), což ale samozřejmě nedělá o nic méněceného pokud se jedná o kvalitu hraní RPG. Pokud si myslíš opak, je to rovněž smutné.

A k těm konzolistům. Samozřejě souhlasím že konzole spoustu věcí zjednodušili, protože je to jejich učel. Dotáhnout hry i pro lidi co rádí strčí médium do mechaniky a hrají. Ne všichi jsou tak zdatní aby ovládali PC. A koukni se zpětně jak jsi sobecký. Házíš všechny do jednoho pytle. NIKDY AOPAKUJI ZNOVU - NÍKDY NENÍ DOBRÉ VĚCI PAUŠALIZOVAT A HÁZET DO JEDNOHO PYTLE. Pokud jsi na toto v životě ještě nepřišel, očividně tak starý nebudeš. Majiteli konzolí může být spousta lídí, co si tvoje označení nezaslouží a je to od tebe sprosté. Vlastně je tím urážíš.
Autor: MoonfearOdesláno: 20:03, 19.11.2008ID: 51af74Nahlásit Vaultmasterům
V něčem máš pravdu, a hlavně jsem se dopoledne nechal unést, chci se ti opravdu upřímně omluvit a taky poděkovat, jsi jeden z mála kdo dokáže konstruktivně (v daných mezích ;) ) debatovat.

Jinak se slovíčkařením jsi začal ty, RPG jako zbraň bylo jen zdůraznění absurdnosti lpění na zkratkách. Co se týče statistik, ano, dobré RPG se dá hrát i bez statistik (Lineage 2 jestli znáš, tak tam jsem s bandou dobrých lidí zažil kolikrát lepší roleplaying než na dračáku nebo shadowrunu), ale já statistiky beru jako něco o co se můžu opřít, poukazuješ na perky ve falloutu které nemají vliv na bojovou výkonnost postavy, můžu tě ubezpečit, že perky jako kamasutra master a jemu podobné byly jedny z prvních perků které jsem si brával, F2 jsem prošel hodněkrát, ale jen málo z těch chvílí bylo za čistě bojovou postavu (traity zásadně gifted a bloody mess, tagy na small guns, speech a science, vždy max int, a všeobecně staty spíš pro nebojové schopnosti ;) ), bohužel u falloutu 3 jsem strávil 80% času bojem, chybí tam možnost toho roleplayingu (to mi prostě nevymluvíš, už jen to, že s INT1 jsem měl stejné možnosti rozhovoru jako s INT 10????? kde je super pokec s torrem když máš int 2) questů v celém F3 sotva 40 (když to přeženu 10 hlavní linie, ale je jich asi méně, 9 questů moira, 10 nebo 11 questů vedlejších a cca 10 "freeform" ve výsledku jsme někde na 20 zcela samostatných questech), jedna z mála věcí co se mi na F3 líbí je právě grafika a možnost FPS pohledu. Ještě se vrátím k tvé odpovědi ohledně statistik, jak jsem psal výše, jde mi o odlišení postavy tak abych to mohl podložit, bez statistik a tabulek pak můžu vytáhnout dračáckou "KPZ" (hele pídžeji, mám kápézetku, vytahuju louč, granát, motorovou pilu a ochočeného párače) i roleplaying potřebuje určité hranice a ty právě zajišťují statistiky, když to vezmu do základu máme pravdu oba, jenže jak už jsem psal, pokud hraješ RPG s nezanedbatelnou bojovou částí, statistky a tabulky potřebuješ, bez nich se obejdeš v roleplaingu založeném na interakci postav (což je taky fajn :) )

Jinak s tím kdo je lepší RPG hráč jsi začal ty, tak jsem jen přijal tvou výzvu.

Prostě mě nebetyčně sere jak se bethesda chvástala tím, že udělají plnohodnotného nástupce falloutů, jenže ve trojce mám oproti předchozím dílům jen minimální šanci využít nebojové skilly, science a lockpick jsou dobré jen k získávání vybavení (celkem mi chybí holodisky popisující události v kráteru (glow), vznik a účel FEV, pozadí vaultů, všeobecně dokreslení situace), hrál jsem F3 sotva 40 hodin, z toho asi 5 hodin hlavní linii, popovídal jsem si haroldem, ze začátku super, ale při vzpomínce na rozhovory s ním v předchozích dílech mi to nakonec přišlo poněkud krátké, neosobní, možná jsem málo hledal, ale nenašel jsem ani žádné bližší iformace o oáze, historii, vstazích a podobně, a to platí i pro jiné lokace. Kdyby to tak nehypovali jako plnohodnotného nástupce tak jsem si tu hru ani nekoupil, dohrál jsem a bohužel mě tenhle díl vůbec neoslovil, bláhově jsem věřil slibům bethesdy (já vím, jsem naivní s jejich historií), teď jen doufám ve vydání CS aby začaly vznikat mody které z tohu udělají konečně hru hodnou svého názvu. Tahle hra je dobrá jenom protože herní průmysl už nemá co nabídnout, nevznikají rozsáhlé hry, nevznikají úžasné příběhy, všechno je tak nějak jednodušší. A proto budu házet konzolisty do jednoho pytle, chápu, že nejsou všichni stejní, ale podívej se tady na ty komentáře, kdokoliv řekne něco proti falloutu je taky automaticky hozen na jednu hromadu, několikrát jsem opakoval, že hra je to dobrá jen to není fallout, jenže jsem stejně hozen do stejného pytle. Víš, jak se do lesa volá, tak z lesa sekera. Podívej se na afriku, nigérii, somálsko, taky nejsou všichni stejní, ale odvážil by jsi se tam vyrazit jen tak sám ? Na druhou stranu když nad tím přemýšlím, možná nejsou na vině konzole, potažmo konzolisti, možná je na vině dnešní mladá generace hráčů kteří již nepamatují staré hry které pro mně osobně byly "výzvou" (kdo z nich by se dnes odvážil hrát baldury s jejich "zastaralou grafikou" nedejbože je dohrát s jendou postavou). Tak mě napadá, že tenhle komentář by za chvíli vydal na menší úvahu, tak toho raději nechám a pustím si staré fallouty kde je přece jenom nějaký příběh a dokreslené reálie světa.

PS když se podívám na mass effect který byl PRVNÍ a né žádné pokračování, vezmu v potaz jeho příběh a hratelnost a na jeho recenze - gamerankings.com průměr 90.6% (pc verze) a fallout 3 tamtéž (a je to třetí díl v řadě, z celé série nejslabší, když nepočítám grafiku) a má 90,4% příjde mi něco špatně. Asi prostě stárnu a měl bych s hraním seknou, možná se místo toho začnu věnovat rodině.
Autor: smejki - to KalimeroOdesláno: 22:52, 19.11.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
ano RPG je hraní role. Zásadní je ovšem fakt, že roli si vytvářím já sám jako hráč v někým jiným vytvořeném světě. Proto byly pro diferenciaci možných rolí vytvořeny statové tabulky. Opět opakuji, že já jako hráč si vybírám roli, role kterou hraji, mi nesmí být předhazována jen v jedné jediné podobě. A na tom F3 dost pokulhává (přesto jej považuji za RPG).
Autor: KalimeroOdesláno: 11:37, 20.11.2008ID: 518abaNahlásit Vaultmasterům
Díky za omluvu. Však já taky nejsem nejklidnější :) takže i z mé strany.
Jinak jsi asi jediný, kdo si toto myslí. Ostatní tvrdé jádro tohoto webu mě označuje hanlivěji :) ne že by mi to od nich nějak vadilo

Já ti nevím. To je asi pak jinej pohled na věc. Já třeba teď okolo DC taky často bojuju, ale když jsem chodil na "výpravy" do pustiny, tak to byla většina času prozkoumávání a kecání. Questy nepočtíám, fakt ale je, že hru hraju už poměrně dlouho a pořád mám prozkoumanou tak pětinu mapy. Hra mi přijde neuvěřitelné rozsáhlá a plná potenciálu. Zažívám u ní velice podobné pocity jako u předchozích falloutů. Někdy lepší, někdy slapší. Toto je bohužel neměřitelná veličina a velice subjektivní. Takže si ji můžeme maximálně tak sdělit ale nemá smysl si ji nějak vyvracet.
Jak se postava chová s int 1 netuším, ale očividně je to asi hluché místo. Na druhou stranu má F3 spoustu jiných detailů, které tyto slabá místa vyvažují. Však ani předchozí fallouty nebyly bez hluchých míst.

Samozřejmě :) statistiky jsou velice důležité u RPG a na PC by to bez nich asi moc nemělo smysllu (při zachování konceptu). To jsem jen tlačil na pilu, protože mě mě štvalo, jak si každý pod RPG představý rozdělení hodnot mezí sílu, int a obratnost :)

Co je dobrý nástupce falloutu je ale strašně těžkký popsat. Pro většinu zdejších je to bohužel šíleně věrná kopie. Jak psal Vávra, Bethesda měla dle mě nejlepší umysly. Šla udělat pokračování, okořenit ho novými prvky, pokusit se zachovat ty staré.
Pokud si ale někdo z věrných stěžuje na věci, jakože perk je každý level a ne každý třetí, tak je to podlě mě absurdní a Bethesda se takovým lidem nikdy nezavděčí. Je to holt jiné vývojářské studio. Nemá stejné nápady, nemá stejný smysl pro humor a má zase jiné priority. Přesto i oni měli rádi Fallouty a snažili se udělat dobrého nástupce.

Čili vy když jste slyšeli toto prohláčení tak jste si hned mysleli že dostanete kopii v 3D. Ale to bylo určitě naivní si myslet. F3 je nová hra ze série Fallout od jiného studia a jako taková to nemůže být kopie. Je nutné ji brát jako novou hru. Vlastně hra dopadla nejlépa jak na dnešní dobu mohla, aby se současně prodávala.

Mě se hra prostě líbí. Dosud jsme neměli možnost prozkoumat pustinu tak detailně jako u F3. Je to zážitek, který prostě izometrický pohled předchozích falloutů nemohl nabídnout. Líbí se mi většina rozhovorů, kde postavy trousí skvělé poznámky, líbí se mi můj typycký anglický sluha se svým "what can i doooooo for youuuuuuu", líbí se mi ztřeštěné až absurdní questy (v dobrém slova smyslu), líbí se mi celkově nebezpečná atmosféra světa, kde vidím karavanu bojovat s nájezdníky a přesto pokračuju dál, protože má postava má svůj důležitý ukol a já nejsem spasitel světa. To je třeba příklad hraní role a takový příklad a spoustu dalších by mi F2 nikdy nenabídl. Zase by nabídl jiné. Prostě ty hry jsou jiné a každá má určité plusy svým směrem a zápory druhým směrem.

Toto ale podlemě většina nevidí a zaměřuje se pouze na chyby a rozdíly F3 a pak ho celý shazuje, protože se prostě odlišuje. Tím že pak řeknete, že F3 je špatný Fallout ale dobrá hra si jen děláte vlastní alibi. Nepřijde mi to fér. Tak buď to prostě je dobrá hra nebo není a tečka. Buď se bodře hraje a nebo nehraje a tečka. Pokud je navíc z prostředí falloutu a má vleice podobný feeling při hraní, spoustu detailů z původních falloutů, je okořeněna novými nápady, které ne vždy každému sedí, nevím proč bych měl stát ve zde většinové (osobně znám několik lidí cose f3 líbí, ale nikoho kdo by ho takto kritizoval) skupině zde diskutujících, kteří ho haní.

Ta hra je prostě jiná ale dobrá se svými mouchami. Nechtějme sakva aby byla stejná jako F1 a F2. Ty mají zasesvoje kouzulo a svoje chyby a to jim vždycky zůstane.

Za vinou jak správně píšeš je mladá generace. A pokud je jí dost a je to hlavní kupní síla, nikdy s tím nic nenaděláme.

Popravdě mass effect nebyl také zas tak dokonalý a já bych o kol okolo klidně srovnal s F3.

smejki - viz výše.
k tomu předhoazování možností :) To je celkem zajímavé zamyšlení, ale stěžuješ si obecně na problém PC/konzole herních možností. Jakékoliv RPG co bylo zatím na světě vytvořeno je vždy jen hromádka přesně definovaných možností vývojáři. Nikdy nemáš jako v Dračáku možnost udělat cokoliv. Vždy jen vybíráš z přednastavených moností. Byl takový F2 a je takový i F3.
Kouzlo je v tom, aby nám bylo dáno dostatečně široké spektrum možností, které by pokrylo rozhodnutí našich postav.

Strašně se mi třeba líbí přehnaná chvála falloutistů když říkají (doslova): "F2 je uplně boží. Můžeš tam dělatuuuuuuplně všecko. Třeba si natočit porno." :) tak pokud pominu celkovou usměvnost konkrétního příkladu, tak samozřejmě ve F2 nemůžeme dělat vůbec nic jiného, než nám umožnili vývojářit. Natočit porno je pouze jednou z možností co můžu dělat. CHci natočit pohádku pro děti? Ups, smůla. Nemáš možnost.

Nevím proč by v tom měl F3 pokuhlávat. Questy co jsem zatím plnil se dali plnit několika možnostmi a celkově jde zasahovat do dění světa několika způsoby,tak jak to vyhovuje postavě. S kamarádem který hraje silně dle postavy (a to až tak, že si vážně škodí postavě) jsme se bavili o jednotlivých pasážích a je až prřekvapivé jak rozdílně dělal některé věci, postupy, perky a jaký to pak mělo vliv na jeho průběh. F3 je z tohoto hlediska naprosto dobré pro rpg hraní.
Autor: smejki - to kalimero Odesláno: 12:15, 20.11.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
Samozřejmě, že jsem limitován představami vývojářů. Oproti např.F2 je šíře možností vlastního rozvoje avatara mnohem užší. Ne díky systému, ten je přejatý a lehce zjednodušený, ale díky nedostatečně hlubokému propracování světa.
Autor: moonfearOdesláno: 18:34, 20.11.2008ID: 51af74Nahlásit Vaultmasterům
přesně jak píše smejki, F3 převzal ty dobré věci z původních dílu, ale až moc je zjednodušil, a docela dost věcí šlo rozhodně udělat lépe, už jen systém special, nevěřím tomu, že byl takový problém udělat je lépe a tak aby hru ovlivňovaly, int, cha a lck bohužel na hru nemají vliv, zkoušel jsem to, str jen minimální (nulový pokud ti nevadí pořád běhat s věcma do megatonu), per má vliv jen částečný, end je asi jediný využitelný skill protože HP není nikdy dost. Taky nevěřím tomu, že zabít na hard obtížnost supermutanta desítkou pistolí na levelu 2, byl neřešitelný problém. Chyba F3 je jeho až příliš velké zjednodušení, nevyužitý potenciál a až moc velká snaha vést hráče za ručičku. Hra je to pro mě dobrá jenom proto, že kromě zaklínače a mass effect si nepamatuju za poslední dva roky slušné 3D RPG. Tonoucí se i stébla chytá, a pokud si chci zahrát RPG tak vezmu do ruky i ten fallout, přece jenom je to lepší než drátem do oka. Nevím co za questy jsi dělal, já jich stihl cca polovinu, ale kromě jednoho nebo dvou mi všechny přišly umělé, bez logiky věci, bez návaznosti na svět, zrovna jsem dočetl jámu pekel (nebyl do dneška čas skočit na poštu pro level) a má pravdu, nejhorší je, že vypíchl věci které bethesda mohla udělat lépe, otázkou je jen jesti nechtěli nebo nemohli (doufám že nemohli, protože jejich hry mám jinak rád, zrovna jsem si rozbalil obliviona GOTY), původní fallouty se snažily držet universa a docela se jim to snažilo, města i všechno okolo vypadalo uvěřitelně (v rámci možností), ale u F3 jsem co deset minut narazil na něco co mi nedávalo smysl. Po těch letech co hraju bych čekal, že moje náročnost klesá, když hraju co je, myslel jsem si že jsem si vybudoval nějakou imunitu, ale F3 je pro mně sypáni soli do otevřené rány. Ve chvíli kdy vyjde construction set a pořádné mody to bude hra jak měla být ( a jestli dokážou během pár měsíců vytvořit nadšenci úpravy o kterých se tady hádáme, tak ať mi nikdo netvrdí, že bethesda by to nezvládla v mnohem kratší době)

A ve trojce mi děsně chybí holodisky :-D
Autor: smejki - to moonfearOdesláno: 19:01, 20.11.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
Vždyť holodisky tam jsou....sice ne extra obsažný a propracovaný ale jsou
Autor: moonfearOdesláno: 19:33, 20.11.2008ID: 51af74Nahlásit Vaultmasterům
já osobně teda nemám odvahu to nazývat holodiskem.
Autor: smejkiOdesláno: 19:39, 20.11.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
ale bethesda jo 8-)

ostatně, vždyť holodisk je jen paměťové médium. Holt v DC na ně jen blogují šílení vědci a/nebo se na ně celých dlouhých 20 vteřin vykecává náš tatík.
Autor: PsychoticOdesláno: 20:52, 20.11.2008ID: 60f086Nahlásit Vaultmasterům
Imbecil, imbecil a jetště jednou IMBECIL! Názor mu neberu, ať si ho strčí někam, ale z mít kecy na konzolisty, to už je snad out, ne? Já to pařim na PS3 a nepřipadám si nijak méněcenný, možná spíš naopak. Takže přestaň kecat kr*téne!!! Sorry k vaultmasterům, ale tohle je do nebe volající a ty nadávky si zaslouží.
Autor: moonfearOdesláno: 07:18, 21.11.2008ID: 51fe60Nahlásit Vaultmasterům
a o tomhle mluvím :) konzolista se nezapře, obzvláště plasťáci.....

ještě řekni že díky konzolím stoupá kvalita her :-D
Autor: LexxOdesláno: 11:57, 21.11.2008ID: 6f6f7aNahlásit Vaultmasterům
Já být tvůrcem F3 tak bych se po čtení madbrahmin na fanoušky F3 pěkně . . . . Pomalu po deseti letech se nad námi někdo "smiloval" a obdaroval nás pokračováním. Kolik "herních legend" již zmizelo v propadlišti času?Fallout měl kliku a někdo do toho nakonec šel a myslím že odvedl dobré kus práce. Bohužel jediné co tady čtu tak je nekonečná krytika a hnidopišství. A to nemyslím jen tenhle blábol, ale všech patnác recenzí. Určitě F3 má + a - tak jako jeho starší bratříčci. Nebudem se asi přít že každý díl měl své otravné chyby a nelogičnosti. Pokud jste čekali kopii a plynulé navázání na předchzí díly myslím že se pánové v Bethesdě fakt sekli a záměrně. Přeci jen určitě nechtěli žít ve stínu zaniklého tvůrce hry. Prostě staré pojetí F je krásné ale staré a oživit to chtělo už dávno. Mnoho lidí zde naráží na chyby kterými trpí 90% her a postupně takové věci řeší patchema a datadiskama. Obvzlášťe RPG. Další nej krytizovaným aspektem hry jsou novoty, třeba karma. No na mě udělalo dojem že už dyž se budu chovat jako hovado a seberu cokolo kdekoli ( jak ve starých F )a nic se neděje. Nebo stížnosti na příběhovou linii. Jako že jste hodný synek co hledá otce. No mě by třeba vadilo kdyby jste byl grázl co začne stojící nad mrtvolou správce s kouřící pistolí. Také si musíte uvedomit že v dobe F1 a F2 neměli žánou pořádnou konkurenci, někteří možná budou oponovt, jenže se dneškem se to nedá srovnávat. Jeho tehdejší úspěch nebyl svým způsobem překvapivý. A tak dále to bych napsal další recenzi a až to dohraju tak ji asi napíši aby tu byla alespoň nejaká kladná recnze. Říkejte si co chcete F3 je nádherný, poutavý, zaměstná mě na mnoho hodin. okonce věřím že jak ho dohraji založim plynule novou postavu a hurá zpět. Za jedinou vadu považuji u Fallouta HC hráče co melou takovýhle nesmysly. Raději se někdy zvedněte od PC a jděte na chvilku mezi lidi do reality třeba nebudete tak zatrpklý a přestanete na věcech hledat vši:)
Autor: LexxOdesláno: 11:59, 21.11.2008ID: 6f6f7aNahlásit Vaultmasterům
PS: Jen tak mimochodem,kolik z vás kritiků má originál?
Autor: PsychoticOdesláno: 12:45, 21.11.2008ID: 70a926Nahlásit Vaultmasterům
to Moonfear: no, vlatně... kdyby nebyly kompy, tak by se tvůrci věnovali pořádně konzolím a kvalita by stoupala taky. To samé se dá říct i naopak. Takže bych byl proto, aby se na PC přestaly hrát hry nebo zmizely konzole. A po vzoru našich amerických spolupařanů se zřejmě stane spíš to první. Pak už takoví hnidopiši jako ty nebudou a když budou, budou mít smůlu. Kdyby nebyly kompy, nesnažili by se zavděčit PCčkářům a hry by šly vpřed. Ještě řekni, že díky herním PC se zlepšuje kvalita her :-) když to všichni kreténi stahujou (já taky, samozřejmě), tak se nedá očekávat, že se hry budou zlepšovatm protože nebudou prachy. TAKŽE ANO: ŘÍKÁM, ŽE KONZOLE ZLEPŠUJÍ KVALITU HER, protože nesou tvůrcům prachy, aby vám udělali něco, co si můžete zdarma stáhnout :-)
Autor: KalimeroOdesláno: 12:54, 21.11.2008ID: 518abaNahlásit Vaultmasterům
Smejki: mno to záleží značně na subjektivním pohledu. Vím že to pořád říkáte, ale mě ten svět nepřipadá vůbec chudý. Možná ho jen správně neumíte nasát. Vše svalovat na vývojaáře....nevím nevím.

Moonfear: že převzaly dobré věci z falloutů, s tím se přece počítalo. byl to záměr. Sice je tam pár věcí zjednodušenýc ale na druhou stranu je tam dost věcí novýcha obohacujících. Nic není tak černobílé.

Vliv special na akce jsem nikdy moc nezkoumal a pokud nefunguje jak má, je to možná divné, ale popravdě - jako hráč jsem to vůbec nepoznal. Vím že když mám větší sílu, víc unesu, vím že když mám velkou inteligenci můžu rozdat víc zkušenostních bodů, vím že když mám velkou charismu, občas mám v rozhovoru možnost ji použít. S tímto jsem se setkal a pro mě to funguje. Hold je systém postaven asi jinak. A přesně u toho jsme. Kritizujete něco jen proto že je to postaveno jinak. Důležité pro mě je, že člověk s řečnictvím 10 neukecá to co já s 70, že člověk s malým obchodem bude mít dráž a podobně. To funguje skvělě. Po vašem vzoru se opřu do falloutu. Byla tam například dovednost obchodování, ale ve skutečnosti měla na cenu pramalý vliv a hlavně záleželo na charismě, jak jsem se pak dověděl z návodu. To vám nepřipadá divné? A takových věcí je samozřejmě více.

Supermutant a pistolka na hard - pořád si to tu bere někdo do ust. Nevím jakou hru hrajete ale na 13lvl s odpovídajícími zbraněmi a brněním je supermutant s dobrou zbraní výzvou. pokud navíc je jichvíce, je to o to větší zátěž. Obtížnost je naprosto adekvátní a nedokážu si představit že bych hrál na nejtěžší. S pistolkou na supermutanta bez zásoby stimpacků je sebevražda. Kor na 2 lvl. Hold někomu s podažilo 5 min utíkat před nejlehčím supermutanet a ustřílet ho k smrti a udělal z teho takovou bublinu. Toto vůbec není pravda. na 2. lvl jste nicka nedokážete téměř nic. Zabít krtkopotkany byl ze začátku boj a dostali mi zdraví na půlku.

Vést hráče za ručičku - ale vždyť to vůbec není pravda. F3 má obrovský otevřený svět který svou rozlohou je na hony vzdálen několika napevnoumístěným lokacím v původním falloutu. Hraji už několik desítek hodin, převážně vedlejší ukoly, prozkoumávám svět a nikdo mě za ručičku nevodí. Větí volnost snad ani nemůže být. Pokud někdo u tak rozlehlé hry kde můžete jít kamkoliv a konat cokoliv řekne že vás vede za ručičku, tak je to směšné. Níkdo tě nikam nevede. Pokud jdeš po hlaví lini, je to přece tvůj boj. Osobně jsem teď v situaci, kdy jediné co vím o hlavní linii, že mám najít vault 112. Toť vše. nevím kde ho hledat, nevím co v něm najdu nevím naprosto nic. To ti přijde jako vodění za ručičku. Takových věcí co ale říkáte a nejsou vůbec pravda je mnohem mnohem více. TO by se dalo argumentovat d onekonečna :( Mrzí mě že to nevidíte, nebo to nechcete vidět

Mě většina těch ukolů prostě baví. Hodně mi připomínají původní ukoly. Není tu snad žádné přines podej. Ukoly typu kdy musíte projít technické muzeum se všemi těmi narážkami ("celý vault je sledován kamerami. už nikdy nebudete sami!!" :D) exponáty a nakonec ukradnout satelit z modulu který přistál na měsíci, abyste ho použili na výsiláč rádia, to mě prostě přijde velice originální. a takovvých věcí je tam spousta. V žádném případě nejsou ukoly vykonstruované. Mnohdy vůbec nevíte kam se ten ukol bude ubírat. Dnes jsou však originální úkoly standartem. Nemůžete čekat ten skvělý pocit, když fallout měl originální ukoly jako snad jediný. Zpousta ašich argumentů mluví z nostalgických vzpomínek, které by dnes absolutně neobstály.

Fallouty měli spousty chyb a nedostatků od technických bůgů, přes zbytečné vlastnostia perky (směšné, že se to tvrdí o F3, kde je to v mnohem menší míře) až po desítku maličkostí znepříjemňujích hraní. Vy to ale nevidíte. Proč? proč dokážete odspustit desítky blbostí původním falloůtm a trojce která je prostě jiná koukáte pod kabát, kde by se co našlo za bordel. Mohl bych strávit hodinu vyjmenováváním maličkostí, kdetvůrci vložili lásku do té hry. Mohl bych básnit jak jsem se u hry bavil a stejně tak bych pár minut věnoval blbostem, co se mi taky nelíbí. Ale ve výsledku je to skvělá hra, s obrovksýcm světem, spustou možností a atmosférou a objektivní člověk který nedá na hloupé maličkosti a odlišnosti od předchozího falloutu a hlavně fanda postapo musí být hrou nadšen.
Autor: lamkaOdesláno: 14:25, 21.11.2008ID: 51879cNahlásit Vaultmasterům
sorry ze pisu OT, ale ma v F2 nejaky smysl davat body do lehkych zbrani kdyz uz je mam na 101%???
Autor: smejki - to lamkaOdesláno: 18:30, 21.11.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
a ted jednu rýpavou:-)

......narozdíl od f3 to v f2 smysl má. ideální je hodnota mezi 120% a 140%
Autor: MoonfearOdesláno: 19:00, 21.11.2008ID: 51af74Nahlásit Vaultmasterům
už mě to nebaví, kalimero, uvědom si, že fallouty jsou deset let staré a doba pokročila, argumenty na obranu F3 vytahuješ z dnešní doby, ale zkus použít argumenty na F2 nebo F1 z doby kdy vyšly. To je jako nadávat třeba na pontiaka firebirda z devadesátých let (pro mně srdeční záležitost, měl jsem ho i v rukou) a srovnat to s novou fábií, s tím, že má elektroniku, lepší spotřebu a je da cool bo je nová, a pontiak že je hnůj protože je na dnešní dobu velký, moc žere a nemá elektroniku, asi tak nějak vyznívají tvoje argumenty. Fallouty na svou dobu byly nepřekonatelné. Ale ať se vrátím na začátek, doba pokročila, hry už nejsou tak omezovány místem na disku, pamětí, výkonem PC, i starý oblivion mi nabídne V ZÁKLADU mnohem lepší zážitek než F3 (a to fantasy nemusím), a F3 se budu pod kabát dívat, když vím, že v dnešní době to šlo snadno udělat mnohem lépe, jen by se někomu muselo chtít, podívej se na zaklínače, pořádně si ho prohlédni, tam jde vidět snaha tvůrců držet se toho co "zaklínač" znamená, nevymýšleli žádné hovadiny, stvořili uvěřitelné prostředí a uvěřitelnou hru, proč to neudělala bethesda ? Protože by se museli snažit o krapet víc než jen naprogramovat střílečku pro konzolisty obalit do pár nefungujících RPG principů, pár studentům dát kapesné aby napsali questy a pak to hypovat jako Hru hodnou jména kterým se honosí. Chceš srovnávat ? Podívej se na KOTOR, taky starší kusy a oba díly jsou mnohem propracovanější než F3, podívej se Mass Effect, rozhodně mě bavil mnohem více, hlavní linie mě dokázala udržet u PC. Chceš víc ? Podívej se na Bioshock, uvidíš snahu tvůrců vytvořit komplexní svět a ne zplácaninu několika textur proložených pár radškorpy kteří jsou tužší než vyzbrojený supermutant.

A co se týče toho supermutanta vs pistole a lvl 2, až budu mít trochu času na hraní tak to hodím na youtube, protože je to věc kterou zvládne i lehce retardovaný šimpanz. Na lvl 13 pro mě byl supermutant otázka dvou nebo tří ran loveckou puškou, to mi moc cool nepříjde, nepřátel taky moc není, supermutanti ve třech verzích, nájezdníci co jsou jen obměněné modely bez jakéhokoliv pozadí (vzpomínka na zmyje a jiné gangy falloutu), kentaur a banda šašků z enklávy co padnou po dvou ranách z brokovnice, opravdu cool
Autor: PsychoticOdesláno: 01:09, 22.11.2008ID: 60f086Nahlásit Vaultmasterům
to Moonfear: by mě zajímalo, co hraješ za verzi teda. To musí být základní supermutant na very easy a se skillem 100%, abys ho sejmul dvěma ranama z Hunting Rifle. Chtěl bych tě vidět proti Super Mutant Master s rotačákem. Do toho bys na normál obtížnost vypálil z HR 50 ran a ještě by stál. A když jsou dva nebo nedej Bože tři, tak bych tě na druhym levelu s pistolkou chtěl vidět, ty mástře :-) A Zaklínač (skvělá hra mimochodem) neměl žádnou předlohu, ani herní,ani filmovou (ten dvacet let starej propadák nemůžu brát), takže nebyli žádní HC fandové, kteří měli na hru jen kecy, jako to má Fallout. Podle tebe by měli udělat hru z izometrického pohledu a na tady, nejlépe 2D a s 1000 slovy v každém rozhovoru, jako byl F2? Díky, nechci. F2 byl bezva, ale F3 je bezva hra, i když na Oblivion asi zlehka nemá.
Autor: smejki - to PsychoticOdesláno: 02:51, 22.11.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
Na 4 levelu jsem na normal potkal 3 supermutanty (jeden brute)- jeden s hunting rifle (HR), jeden s trubkou (nebo co to bylo) (TR) a jeden s rotačákem (první setkání s rotačákem a zároveň brutem) (ROT). Výbava v té chvíli byla 10mm pistole, téměř dodělaná hunting rifle s 8 náboji, čínská pitole, pendrek z vaultu, granát. Strašně jsem se jich bál, čekal jsem jistou smrt. hodil jsem granát v real timu, dva to zasáhlo (HR a TR), efekt malý. Vzal jsem hunting rifle a v real timu na 3 rány (poslední ve VATS) a jednu ránu pendrekem padl TR. Další 2 ve VATS šly na HR, zasáhla ho jen jedna. Musel jsem si vzít 2 stimpacky přes hotkey. Vzal jsem 10mm a střílel po HR v real timu (asi 5 ran), pak jsem po plnym dobití AP přepnul do VATS a vystřelil 4x do hlavy. 2 rány zasáhly. Pak už jen jedna v real timu a rozprsknul se. vzal jsem další 3 stimpacky. Pak stačilo obíhat strom a střídavě v real timu a VATSu střílet libovolně na ROT. 4 náboje z hunting rifle a 5 z 10mm (počítám li zásahy). A rotačák byl na světě. škoda, že nemám z toho času save, taky bych ti to natočil. ani ti nebudu vyprávět o tom, jak jsem pak za půl hodiny jen o level výš svedl sice tuhý ale úspěšný souboj s 12 raidery (3x činská pistole, 3 chladné zbraně, 4x hunting rifle, 1x brokovnice, 1x plamenomet). Za celou dobu hraní jsem zemřel myslím čtyřikrát (1x behemot, 2x supermutanti s raketometem, 1x Mr. Handy-US army version s podporou 3 radškorpionů a to ještě vedle mě musely bouchnout 2 auta), to mě teda moc nenadchlo.
Autor: smejki - to KalimeroOdesláno: 03:03, 22.11.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
ad vault 112 - polohu v112 jsem dostal naprosto přesnou a abych řekl pravdu, ani jsem tu informaci dost dobře nezaznamenal, najednou jsem ji měl v Pip Boyi. Vubec jsem netušil, že tam mám hledat tatíka, ani jsem ještě nebyl u three doga. Jdu do v112 a hle taťka! Dokonce mi potom hra začla ve zcela konkrétním místě padat. Zkoušel jsem a testoval a zjistil jsem, že je to jen a pouze kvůli tomu, že jsem tátu neobjevil podle předem daného postupu. jakmile jsem šel po lajně, všechno bylo OK. U takhle svobodného RPG bych přepokládal i náhodné splnění questu nebo přeskočení některé jeho části. Prd. Hra se snažila chovat jako bych šel po lajně. Hledala hodnoty v proměnných, kde zkrátka žádné nebyly a to se jí stalo osudnou.
Autor: PsychoticOdesláno: 12:22, 22.11.2008ID: 60f086Nahlásit Vaultmasterům
to smejki - No dobrá. Tak si pořiď PS3/XBox a zkus to tam. Protože to už se žádný realtime střílení nekoná kvůli nechutné nevyladěnosti (ach jo, proč to nikdo neumí udělat dobře jako v Battlefieldu?), takže trefíš s páčkami leda h*vno. Navíc třeba snipeři mají nechutnou trefu, takže než se dostaneš dost blízko na VATS střelbu tak končíš. A Deathclaw tě třeba nezabil? Já mu musel napálit do hlavy asi 10 ran z vylepšené plazmy a při jeho rychlosti u mě byl po tý třetí.
Autor: KharkowOdesláno: 19:20, 22.11.2008ID: 51158eNahlásit Vaultmasterům
Kalimero a supermutant - Není pravda, při druhém rozehrání jsem si to ládoval tradičně pro plamenomet na dálniční most k nájezdníkům a pak hurá do pustiny alá mad max. Zakolp jsem o Big Town a sebral quest na záchranu obyvatel, tak se vydávám přes most (u Big Townu) na chlapíky s plamenometem, loveckou a základní pistolkou z Vaultu. Přiběhnu k supermutantovi doprovázeném kentaurem a vylákám si postupně oba o kus dál na most, kde je stylem ala Q3A láduju z dvoumetrové vzdálenosti za pobíhání okolo pistolkou (nakřečkoval jsem 140 nábojů :) ) do hlaviček a postupně přepínám i na VATS (kvůli Critům :) ) Oba mrtví během minuty (stále lvl 2 ;) ). Pak hurá do baráku kde jsem si s chutí podal 2 další mutíky a kde na mě taky vytáhl rotačák jeden Brut. Inu stačilo jej oběhnout, sebrat minu a bang polovina zdraví v řiti, zbytek dodělala lovecká puška nájezníků s VATS (třeba šetřit náboje). Osvobození policejní stanice s loveckou puškou pak zabralo cca necelých 10 minut díky tomu, že náboje se nacházely v mrtvých zelenáčích. (Plamenomet jsem využil až v opravdu stísněném sklepu stanice na dalšího bruta doprovázeného kyjmlátičem)

Pak na lvlu 4 RUN skrz celé WDC, kde jediný problém byla nosnost a náboje (člověk musel tahat loveckou, brokovnici (tu na 12 ran), útočnou pušku, laserovou pistoli, plamenomet, pistol (později výměna za SMG), rotačák, kopu min, sniperku a samozřejmě meč, aby nepřišel s náboji na sucho). Hru jsem skončil na lvl 12, kdy dva největší milníky byly zisk brokovnice (člověk + ghůl 1 rána do hlavy = 80% úmrtnost, supermutant 3 rány do hlavy = 70% úmrtnost, občas bylo třeba více ran) a Androidova plasmovka (supermutant 1 rána do hlavy = 80% úmrtnosti, enklávák v TESLA armoru 2 rány do hlavy = 90% úmrtnosti (ti s obyč armorem padali jak mouchy po jedné ráně :) )). Až do zisku plasmy mě z obtížnosti serkal jen nedostatek munice, který se ohromnou silou plasmy vytratil.
Autor: smejkiOdesláno: 22:33, 22.11.2008ID: 7eb414Nahlásit Vaultmasterům
jo vlastně ještě první deathclaw. toho jsem pak ustřílel brokovnicí. další sice ještě furt byli výzvou, ale žádný mě nezabil. Za navyladěnost verzí PS3 a PC nemůžu a věřím že na konzoli je to fuška. Kdysi jsem na chvíli zkoušel Resistance 1 a dopěl k závěru, že na konzoli se dá kvalitně asi jen závodit.
Autor: smejkiOdesláno: 22:40, 22.11.2008ID: 7eb414Nahlásit Vaultmasterům
dodatek.... na deathclawa jdem šel 2x v realu se sniperkou, potom 1 ve vats se sniperkou, 4 v realu brokovnicí a pak 3 ve vats s brokovnicí. nakonec se mu dá vždycky uhnout, než skočí.
Autor: KalimeroOdesláno: 14:22, 23.11.2008ID: 518abaNahlásit Vaultmasterům
Moonfear: :D tak ty me osočuješ že srovnávám F3 s původními fallouty :D:D:D:D:D:D ale dyť přesně na tomto faktru ho kritizujete vy :D:D:D Toto je tada fakt extémně vtipný
Když ty kritizuješ F3 kvůli rozdílům oproti F2 - je t odobře
Když já obhájím F3 kvůli rozdílům oproti F2 - je to špatně

Fallout 3 prsotě hraju už několik desítek hodin, mapa odhalená z 30%, skvěle se bavím, skvělá atmosféra etc. Proč bych měl brát v uvahu nějaké problémy zahořklých fandů a kazit si tak hraní? :) je to na hlavu postavené. Když se ti to nelíbí, tak to nehrej. Já se skvěle bavím. Tvůje mínus, že ty ne.

Obtížnost soubojů - jakříkám, hraji na hard, zabít supermutanta pokud se mi nepovedenějakej kritickej zásah spotřebuje i několik dávek z činské utočné do hlavy, nejsem idiot abych s pistolkou poskakoval okolo mutanta. Co je to proboha za RPG chování??? nehledě na to že sem ještě nenarazil na nepřátele, který by mě při pobíhání netrefil.

Čili si pobíhejte s pistolkou, stříletjte si supermutantny a po každém souboji sežerte 5 stimpacků (sem zvedavj jak dlouho to takto na hard zvládnete) a nás normální co si hru vychutnáváme nechte na pokoji. My nemůžeme za vaše mindráky z 10 let staré hry. Vlastně pořádne nechápu, co je cílem vašich argumentací. Přesvědčit všechny aby nás to nebavilo a nehráli jsme to?

Zajímavé jetaky třeba to, jak Bethesda myslela na podporu modů. Všichni se tu dušujete až někdo udělá mod co z theo udělá pravého fallouta, ale ještě sem neslyšel pochvalu na bethesdu, že něco takového navíc udělala. Bez teho by se vám to modovalo asitak dobře, jako původní fallouty.
Autor: DeinosOdesláno: 14:31, 23.11.2008ID: 618d90Nahlásit Vaultmasterům
Hmm A na jakým lvl a s jakou obtížností jsi to hrál?
Osobně doporučuji sundat párače Fatmanem nebo kdyš jsou náboje,skill a dobrý stav zbraně tak rotočákem.I plazmou to jde ale blbě se schání náhradní díly na opravu,protože párač je hovado co jde i po zbrani.Mimochodem potkali jste enkláváky a jejich párače s takouvou mech.čelenkou? Taky sranda.
Autor: horriganOdesláno: 17:30, 23.11.2008ID: 700e78Nahlásit Vaultmasterům
totalne souhlasim s kalimerem,a jinak nadavat do konzolistu je ubohe. ja sem si ps3 koupil protoze je proste mnohem levnejsi nez upgrade meho stareho pocitace.je to proste mnohem vyhodnejsi a minimalne 4 roky se nebudu muset starat jestli kdyz si koupim hru(ano podporuju vyvojare her koupi originalni kopie) tak mi pujde.vsechny platformy maji svoje kouzlo, az si je peclive vyzkousite, tak slusna kritika a oduvodnela bude urcite na miste:)
Autor: smejki - to KalimeroOdesláno: 21:08, 23.11.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
Nachází se tu lidé, kteří druhé bez diskuse hned napadají, to je fakt. A děje se tak často z obou stran. Nicméně ilustruji ti postup, který tu hned vede k hádce. Všechno spočívá v totální netoleranci a neakceptování cizích názorů. Mě vůbec nevadí, že tobě se F3 líbí. Jsem rád, že značka žije, že z ní není bezduchý paskvil....ale vím, co na F3 vadí mě osobně. A některé věci jsou pro mě natolik zásadní, že v nich nejsem schopen slevit ze svých nároků. A to je můj pohled na hru (nevím, zda jsi četl mou recenzi - - recenze č. 13 - - ). Každý má právo si vytvořit jakýkoliv pohled na věc. Jiný člověk jej ovšem nesmí za jeho veřejně presentovaný názor napadat. A to je věc, která se tu děje často. Proto vzniká flame u každé novinky. Naprostá prasárna jsou komenty u článku Dana Vávry. Napaden byl v mžiku a hned několikrát jen za presentování svých názorů. Vytahovány byly nejodpornější pseudoargumenty. Vím, že úspěch se v ČR neodpouští a proto jsem nebyl překvapen ze zdejších výblitků. A nemohu se zbavit dojmu, že z tvé strany se to napadání děje též (viz. nová anketa). Nenapadej lidi. Nepiš "Ale vždyť to vůbec není pravda...", "To je lež!", " Jsi slepej nebo co?"....atd. Jsou věci, které ty u Falloutu nevyžaduješ, ale jiní ano. Akceptuj to a nebudeš nenáviděn. Rád si přečtu, co se ti líbí, ale pokud budeš hanět lidi s jiným názorem, nikdy tvou myšlenku neuslyší, budou bránit sebe a svou hrdost. Znovu chci zopakovat, že to platí pro oba tábory "konfliktu".

PS: S tvým posledním odstavcem se dá jen souhlasit. Ani já jsem je za to nepochválil a je fakt, že bych měl. Chvály není nikdy dost.
Autor: smejki - to DeinosOdesláno: 21:11, 23.11.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
Jen si prosím přečti o čem se diskuse vede, aby nevznikly zmatky. S tim páračem jsem se potkal na cca 8 levelu na obtížnosti normal (default).
Autor: DeinosOdesláno: 21:45, 23.11.2008ID: 618d90Nahlásit Vaultmasterům
Tak to se ani nedivím že to dopadlo tak jak to dopadlo zkus změnit nastavení na Těžká.A pokud na tom budeš jako já budeš se snajprovkou v pustině rozhlížet jestli tam tahle mrcha nikde neběhá dokud si nepořídíš pořádnej equip.
Autor: smejkiOdesláno: 23:02, 23.11.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
já ti to věřim..... stěžejní bylo Psychoticovo tvrzení o 50 ranách z hunting rifle do mastera s gatlingem na normal.
Autor: DeinosOdesláno: 17:28, 24.11.2008ID: 618d90Nahlásit Vaultmasterům
To asi střílel v realu timu a úmyslně míjel aby to bylo zajímavější.Šmarja proč si furt stěžujete na obtížnost? Nastavte ji na vyšší a dá se to fakt nwm co tu furt řešíte.
Autor: DaemoniusOdesláno: 00:11, 25.11.2008ID: 6167acNahlásit Vaultmasterům
Víceméně muj názor na hru.. kdyby se to jmenovalo jinak, tak bych to bral.. ale nepřekvapilo mě to, přesně takhle sem čekal, že to dopadne. Dopadlo to už mrvením světa Morrowindu v Oblivionu (lore-killing ve vlastní sérii? WTF? ..nj já zapomněl na dementní konzolisty). Takže mě nijak nepřekvapilo, že to tady dopadlo stejně (kecam.. kéž by stejně, tohle je tak 2 - 3x horší než Oblivion vs Morrowind).

Víte v čem je největší chyba? Že to celý dělali a navrhovali lidi co maj jedinej životní vztah.. a to je ten k penězům. Kdyby to dělali a navrhovali fandové Falloutu 1 a 2, tak by to možná veřejnost nemilovala.. ale rozhodně by to měli rádi lidi co F1 a F2. Další chyba jsou kompromisy (uděláme to jako střílečku nebo tahovku? .. atd.). Svět Falloutu si může dovolit jen pár nejnutnějších kompromisů.. ale hlavně nesmí bejt debilní, tohle musí dělat někdo s hlavou na správným místě.
Autor: DeinosOdesláno: 16:30, 25.11.2008ID: 618d90Nahlásit Vaultmasterům
To Daemonius:
Za málo peněz málo muziky tak by se to možná dalo i říct.
Autor: ShatterOdesláno: 23:13, 5.12.2008ID: 60f40eNahlásit Vaultmasterům
Tobě 1100 kaček přijde jako málo peněz?
Já bych spíš řekl za hodně peněz málo muziky.
Abych to nezačal porovnávat s AoC, to byl hrozný propadák a jaký to mělo potenciál, no aspoň jsem se usvědčil v tom, že hru od Betesdy už ani náhodou.
Autor: KO23LOdesláno: 14:20, 9.12.2008ID: 6fbe66Nahlásit Vaultmasterům
Hehe, ze vas to porad bavi do toho tak prudit, esi se vam to nelibi tak to nehrajte a kusujte :), schvalne sem si po letech nainstalloval v praci Fallouta 1 abych se aspon nenudil pri cekani az pridu domu a budu si moct zahrat F3 a musim rict, ze nechapu na co tu nadavate, copy/paste je v falloutu 1 a 2 daleko castejsi nez v F3, jediny co je vytvoreny svebytne a plnohodnotne je tech par mest a nahodne lokace (asi 3 bo kolik jich bylo) ostatni lokace sou absolutne copy/paste ... jen si skuste zastavit jen tak nahodne kdekoliv v pustine, sou tam naky 2 varianty hor, par variant pouste a par variant pouste s zbytkem zastavby tot vse ... v F3 musi byt svet vymodelovany kompletne - ne jen tak ze zastavka v pousti = vyber z 1 ze 3 variant, dalsi vec cemu se musim smat je ze tu nadavate jak se rychle leveluje, jak sou boje lehky, jak je lehky neco sehnat, v Falloutu 1 a 2 je to este daleko jednodussi, behem jednoho dopoledniho hrani mam prez 40 stympacku, 3500 vicek, tu dobrou utocnou pusku a dalsi hafo ruznych zbrani a plno munice, nehlede na to ze po par hodinkach po zacatku hry mam small guns 95 a dalsich par skillu na 70, proste si akorat musite stezovat, Falloutu 3 se hoooooodne povedlo navodit puvodni charakter hry, pustina je stejne pusta, kdyz to tak vemete v F1 a 2 taky byli vetveny rozhovory jen s tak 3-5ti postavama v celym meste - ostatni taky byli jen omacka, proste mam takovy dojem, ze si stezujete ze neco neni jako v F1 a 2 ale jakmile je neco udelany podobne aby si to zachovalo tvar tak top zas kritizujete ze to melo byt udelany jinak, fuj na vas hnidopichove. PS - co si stezujete na variabilitu zbrani, sou tam vicemene ty samy co v F1 a 2
Autor: DinosaurOdesláno: 16:57, 28.12.2008ID: 6fe63eNahlásit Vaultmasterům
Zdravim me na F3 stve asi akorat to ze skoro vsechny lokace co jsem nasel me nak nezaujali. a enklavu jsem nak moc nepochopil tak cekam az v ty hre nekdo prijde na nakou ,,mazec vec.. abych si to moch taky vyskouset. ale nechapu proc kdyz jsem spustil projekt cistota tak zeme zbila hromada prachu na zemi.
jinak se mi libi opravovani zbrani. uzdravovani jidlem.
jsem sice skalni priznivec Fallout 2 ale musim rict ze
se F3 docela poved ale byl to nezvik
Autor: jjjjOdesláno: 00:30, 11.1.2009ID: 50ec8aNahlásit Vaultmasterům
Tenhle komentář píšu potom, co jsem si přečetl první dva odstavce a upřímně - říkat o konzolácích že jsou tupý jako polena (já sem hlavně z funančních důvodů zarytý pcčkář) to je vážně demence, za prvý to, jestli se někdo chce vcítit do role nebo ne, to je záležitost člověka a ne platformy, na které hraje, myslíš si snad, že všichni PCčkáři svírají myš a řvou "ROLLEPLAYING, ROLLEPLAYING!" zatímco konzoláři "kurva já už chci dalšího mutanta..." to je fakt pitomej názor, nejde tu o platformu, ale o člověka. Lidi hrajou na xboxu nebo ps proto, že tam jsou prostě jiný a kolikrát lepší hry a jinej přístup. Mimochodem, třeba takový metal gear solid s příběhem, kterýmu nestačí ani všechny tři fallouty dohromady ti tvou teorii docela vyvrací...
Autor: EagleOdesláno: 19:59, 16.1.2009ID: 51615aNahlásit Vaultmasterům
mozno to tu uz negdo pisal ale nemusis stale zapinat pip-boy, na klavesni existuje 8 specialnych klaves (kazda ma cislo:1-8) a su usporiadane poporadi nad pimenami(ta poprehadzovana abeceda) a ne si mozes navolit veci. Ukaz kurzorom na zbran, PODRZ jednu zo spominanich zazracnych klaves, a klikni. Hubujes na kazdu vec v hre, mas casto pravdu( zisk prachy, nevyvazenost hry , malo veci a nepriatelov, mala mapa, mizerny vyvoj postavy, relativne jednoduche Questy(to neni az tak zle) liecenie zlomenin stimpakom a instantne pocas boja full servis.....) a to Ctrl+c Ctrl+v je sice otravne a je aj pravda ze nevies ci si uz bol alebo nie, ALE porovnaj z F1,2 , cca rovnaka rozmanitost a orientaciu zabezpecoval Izometricky pohlad, a ktory sa nedal otacat, ubohe!
F3 = 60% z F2 a vy vo VŠB to svojim nadavanim len zvysujete
Autor: EagleOdesláno: 21:04, 16.1.2009ID: 51615aNahlásit Vaultmasterům
To Psychotic.
Moj kamrat ma x-box a hadaj co robi! Hry si stahuje z torentov a je to taky nenazrany rozmazlenec (ma 25 ale patri k tej dnesnej DEBILNEJ "grafickej" generacii : Ty Vole! pozry aku Medal 5-ka grafiku!!!! ) ze hru zapne, zahra, pokocha sa grafikou a stiahne dalsiu. Nehadzem konzolakov do jedneho vreca ale nenavidim tieto typy( este jedna perla z ust dalsieho znameho, tema: NFS MW vs. NFS Carbon ... naco mi v Carbone je realnesia fyzika aut ked je tam hnusnejsia grafika ako v MW!!!!! :) a dnes tvoria drvivu vacsinu jak u konzolakov tak u PC-ckarov
Autor: FiskusOdesláno: 22:04, 26.1.2009ID: 337b70Nahlásit Vaultmasterům
Prave jsem F3 dohral, po velmi slabych cca 30h hraní a s postavou na pouhem 15levelu. Musím říct že místy jsem se i nudil. Tato hra je patlanina, F1 a F2 se hratelností naprosto nemůže rovnat. Nechápu jak se mohlo povést na tak velké ploše udělat tak kratičký příběh, tak málo zajímavých lokací. Pustina je nudná, jen pár typů příšerek, občas mutant nebo raider. Deathclawa jsem viděl jen jednoho v Enklávě. Neskutečně jednoduché překecat počítač aby vyhodil vlastní základnu do povětří. Naprosto nezajímavé předměty v invertáři ze kterých zůstalo jen jediné číslo :( místo pěkně rozepsaných věciček ve F1 a F2 kde byla každá zbraň či zbroj dobrá k něčemu jinému. Pouze jediný druh střeliva, nemožnost upgradu zbraní, převzatý trapný systém repairu z oblivionu. Osekaný SPECIAL, nudné reakce postav a nudné rozhovory a nudné questy. Tahle hra je pro mne veliké zklamání :( a ačkoli jsem Oblivion s chutí dohrál až do konce, tenhle kousek prostě nemá atmosféru ani hratelnost. Jediné plus je, že se na to dá koukat. Většinu času hraní zabírá pobíhání po pustině či tunelech, tak nějak bez duše. K tomu naprosto trapný a jednoduchý konec. No nezlobte se na mně, tohle bych si nikdy NEKOUPIL. Krát to znova ani nemá cenu, zatímco F2 se dál rozehrát pro radost znova, mám obavy že u F3 bych se u druhého pokusu unudil... Toliko čerstvé dojmy, s autorem recenze tudíž naprosto souhlasím.
Autor: Danny187Odesláno: 00:07, 28.1.2009ID: 6fe636Nahlásit Vaultmasterům
Zdravim všechny zapřisáhlý ¨fallouťáky¨!!
Plně souhlasím s touhle recenzí..
U F1 a F2 sem strávil moře času.
Každej díl sem dohrál min. 5.. (nevim to přesně,hrál sem to mockrát)
Kvůli F3 sem si koupil novej komp.
Teď si říkám,že sou i jiný hry..
Ale.....
Autor: mr.jOdesláno: 12:13, 28.2.2009ID: 41f86aNahlásit Vaultmasterům
No ja nevím. Je mi jasné, že každý člověk jakékoli podněty vnímá jinak, navíc, člověk, který hrál F1 i F2 se bude koukat na F3 jinak, než člověk, který předchozí díly nehrál. Přesto musím říct, že nesdílím názor lidí, kteří tvrdí o F3, že je to propadák a já nevím co ještě. První skutečnost je, že v dnešní době si díky internetu velká spousta lidí může hrát a také doopravdy hraje na rádoby velké kritiky, kteří svou nadřazeností a naprosto neomylným a neoddiskutovatelným názorem zdrbávají jakýkoli počinek kohokoli, ať jde již o film, o muziku nebo v našem případě o hru, nemohu si prostě odpustit poznámku, že nejprve by měl každý sám něco dokázat a teprv potom může hodnotit dílo jiných, obzvláště, když svůj často irelevantní a zcestný názor tlačí do hlav jiných lidí, právě pomocí tak dostupného média jakým je internet a nenechává si tento svůj úsudek sám pro sebe. Každý si utvoří vlastní názor, třeba na toto dílo jakým je Fallout3 a nikomu není zapotřebí, aby mu kdokoli podsouval své názory. To je základní právo každého z nás, jaký si uděláme úsudek. Někomu se F3 líbí, jinému ne, tak to prostě je. Není na tom nic složitého vytvořit si toto vlastní hodnocení. Ano, pokud by to složité bylo, rád si přečtu hodnocení odborníků, když nejsem schopen utvořit si názor vlastní, bohužel v tomto případě se složitost nekoná, tudíž není potřeba snášet útrpnou kritiku mistrů povolaných.
Dalším velikým problémem a omylem, který by si samozvaní kritici neměli dovolit, pokud chtějí působit odborným dojmem je, že nelze srovnávat věci minulé a nynější a na základě těchto srovnání hodnotit stávající. Co bylo, bylo. Pokud někdo hodnotí stávající projekt s ohledem na minulost, neustále porovnává, že tohle bylo tak a teď je to jiné, že tamto se mu líbilo víc a to jak je to nyní je špatné, vypovídá to o jeho naprosté zaujatosti, vypovídá to o tom, že takový "kritik" není schopen objektivní kritiky a tudíž by neměl kritizovat vůbec. Pokud by totiž Bethesda Softworks chtěla, aby bylo jejich dílo pod názvem Fallout3 pokračováním předchozích dílů, tak jak tu leckdo píše a srovnává, zcela určitě by celou věc již před vydáním F3 uvedla, jako přímé pokračování serie Fallout. To se nestalo. F3 byl uveden jako nový projekt, odlišný od předešlých dílů a jako takový se myslím velmi vyvedl.
Proto mi dovolte, abych poděkoval recenzentům a kritikům, kteří již sami zcela jistě mají na triku mnohé a mnohé úspěchy v hráčském průmyslu a zcela jistě vydali mnoho povedených a oceněných titulů a nyní proto mají právo kritizovat a hanit věci, které se jiným lidem líbí. Co na to říct? Použiji známý citát Cyrana z Bergeracu. "Děkuji, nechci."
Až se budu chtít zeptat na cizí názor, když sám nebudu mít vlastní, zeptám se. Do té doby by spoustě lidí prospělo, kdyby čas, který tráví psaním neobjektivních kritik, díky kterým odradí spoustu dalších lidí např. od hraní Fallouta3, raději věnovali čtení nebo jiným bohulibým činnostem, kterým snad alespoň trochu rozumí, a v případě že ne, alespoň nenapáchají žádné škody.

mr.j
Autor: JaWOdesláno: 16:02, 1.3.2009ID: 51621eNahlásit Vaultmasterům
mr.j: Hochu hochu, ty to nemas v hlave moc v poradku. Myslim si, ze si mel skoncit hned u te prvni vety "No, ja nevím", protoze ten zbytek je jen kupa totalnich nesmyslu.
Autor: LeonOdesláno: 22:32, 3.3.2009ID: 41a9e6Nahlásit Vaultmasterům
nemuzu souhlasit s jedinou veci v recenzi jaky by jedinec nebyl dost informovany. Zbrane muzete ziskat dopredu ale je to omezeno munici az ta se vam dostava pozdeji coz je velice chytre. To neni jak oblivion kde mate emc a kdyz ziskate super zbran tak ji mate na porad a hotovo tady musite mit logicky i munici. Dale autor jakoby uplne opomnel opotrebovavani zbrane a casem zasekavani zbrane. To je revolucni pristup a nechapu na co chce v postapokaliptickym svet tlumice nebo kolimatory. Taky nevim jakou zvlastni AI hleda u RPG hry. To ze nepritel sbira zbran pokud mu vypadne z ruky po zasahu nebo ze sbira zbrane vyssi tridy po padlym kamaradovi to beru jako dostacujici AI na rpg to nemas ani ve svym call of duty. Celkove je to skvela vynikajici hra pokud to nekomu demoluje dojem hry kterou hral pred deseti lety tak si hraje fallouta jednicku tahle hra ma veci ktere pedchozi fallout mel uz davno mit.
Autor: LolzzsOdesláno: 15:35, 14.5.2009ID: 42e3f8Nahlásit Vaultmasterům
Tak precetl jsem si tvou recenzi a pochopil jsem ze bys chtel aby F3 byla 2d ctvereckovana hra kterou by tvuj supr pocitac utahl,pak by se ti to asi libilo.
2/10
Autor: HmmOdesláno: 14:26, 15.5.2009ID: 41d34eNahlásit Vaultmasterům
8/10

Tak tuhle hru muzu prohlasit za nejnudnejsi za celou dobu hrani(ono se mozna najde jeste par titulu), ale musim uznat svet je vymodelovan opravdu perfektne.

RPG jako prominte jsou tam prvky rpg ale naprosto ubohe jsou jen na ozdobu. Nekoho mozna bude hra bavit proc ne, kdyz si vymazu vzpominky na F1,2 a vypnu absolutne mozek, tak me to bude bavit taky. Cernej humor tu chyby, je to proste udelane na vydelavani penez, a ne pro nas hrace. Podobnych her jako je ted fallout 3 je strasne moc a jeste k tomu maji solidnejsi zaklad nez tahle sracka.

3D kabat no jo tak musi to jit nejak dopredu, ale vemte si napriklad diablo 3 co ma vyjit taky je tam novej 3d kabat a poznate ze je to diablo, coz u tohohle propadaku nemuzete ani rict ze poznavate fallout dat tomu jinej nazev ani nevite ze hrajete pokracovani (ma to nazev fallout3 takze je to pro me pokracovani) velmi uspesnych her(teda az na pip boy a stejnej oblek z falloutu jen s jinym cislem na zadech)

Kdyz uz nekdo nesnasi kritiku na tenhle odpad at ji necte nikdo vas do toho nenuti. Pokud vas sere to ze se do tehle hry nekdo oprel a porovnava ji s nekterym z predchozich dilu, tak asi proto ze se to musi porovnavat kdyz to ma nazev fallout 3 a ma to byt pokracovani(takhle se porovnavaji filmy, auta a jine veci)
S autorem kritiky souhlasim az na nejake malickosti

mr.j no ano rikali ze to ma byt uplne neco noveho a nema to byt prime pokracovani fallout serie, ale proc teda to nese nazev fallout 3 a ne fallout neco ? proc to je takova sracka kdyz tato firma umi daleko kvalitnejsi hry? proc vubec to ma koupene prava na fallout, kdyz ve skutecnosti nikdo z nich nechtel delat nic co by hrace pobavilo jako kterejkoliv titul pred timhle ? tady slo jen o to navnadit co nejvice hracu na nazev a pak do toho nedat absolutne zadnou snahu o zabavu. Tohle bylo jen vytvoreno za ucelem zisku z nazvu nemohu si pomoc, ale me to tak prijde. Hlavni Q je dodelanej za par hodin jo to uz tak je u hodne her co se da delat, ale aby clovek bral i vedlejsi q a mel to nejpozdeji do tydne dohrane a vrazil do toho 900-1200kc a jeste se jedna o Ackovy titul, tak promin ale to je podle me jen a jen zlodejna.( ikdyz nikdo nikoho nenutil aby si to kupoval, ale kdo hral dily predtim a bavilo ho to, tak si stoprocentne sezene i novej dil)

No tak kdo chce zahrajte si to, mozna vas to bude bavit to vam nikdo neveme, ale kdo hral prvni dily tak radsi ruce pryc je to slaba hra, ktera vas jen uchvati prostredim, grafikou, ale to je tak vse co vam muze nabidnout.
Autor: DelOdesláno: 02:11, 4.7.2009ID: 7059d8Nahlásit Vaultmasterům
Kdo chce hutnou atmosféru, adrenalinovou akci a vraždění zmutovaných příšer, sáhne po Falloutu 3. Koho boj neláká a chce si užít propracované postavy a dialogy, pro toho je lepší Fallout 1 nebo 2.

Mě osobně jsou propracované dialogy a ekonomický model vcelku u prdele, takže se mi Fallout 3 líbí ze všech dílů nejvíc. Kecáním jsem ve hře strávil minimum času (i to minimum mi stačilo, postapo upíři, to Bethesda šlápla pěkně vedle). Jediné co mi dost vadilo bylo zjednodušení RPG prvků, ale abych pravdu řek' tak mi ani systém původních Falloutů nepřišel nijak ideální (Agility například byla naprostá nutnost, Charisma úplně na hovno).

Celkově mě tedy F3 bavil, ale v jednom musím s autorem článku souhlasit - a to s tím, že VATS systém je totální kravina a prachsprosté cheatování. Za použití VATS dokáže hrát Fallouta 3 i retard po lobotomii, hra prostě střílí za vás. Jestli to takhle půjde dál tak se za chvíli hry budou hrát samy.

Jo a malý detail, než začnete hrát, nastavte obtížnost hry na very hard, very hard je u Fallouta 3 to samé co normal u jiných her.
Autor: DavidTOdesláno: 12:31, 19.7.2009ID: 6fe702Nahlásit Vaultmasterům
nevim jestli to tu uz nekdo do komentaru psal ale docela ti musim rict ze ses de..l zbrane se dej nastavovat na cisla staci v pipboy podrzet naky cislo ukaze se ti seznam cisel a jaky tam mas zbrane a pokud chces drz to cislo a klikni na zbran pak vipni pipka a zmackni to cislo a mas zbran v ruce
takze kdyz to neumis hrat a jen delas neco co je jasny a kecas tady uplny hovadiny ze tohle a tohle nejde i kdyz si to nezkusil tak tu nic nepis
Autor: DavidTOdesláno: 12:44, 19.7.2009ID: 6fe702Nahlásit Vaultmasterům
muzu rict ze hodne toho co si psal sou kraviny
proste sis jen udelal postavu splnil ukoly a ohodnotil
kdybys zkoumal hru a ne jenom bezmyslenkovite hral a chtel to honem ohodnotit tak bys z toho mel mnohem vic
podle tvejch komentaru si fakt jen sel podle sipek na radaru nic vic si nedokazal
napr co bys cekal po atomovce ve meste? miliardu lidi? nakej new york? nebo co si myslis ze na mesto spadne atomovka a ve meste se zachrani 10 000 lidi z 11 234?
a ty zbrane
co ti vadi na tom ze hned od zacatku mas laserovku? autori se to snazili udelat realne a to ze prece jenom kdyz by se tohle stalo tak bys moch najit laserovku klidne napul splachlou v zachode :D proc taky ne a ne az nekde potkas nakyho robota tak ze na nej budes s 10mm proc taky ? hned od zacatku tam mas moznosti
muzes si najmout partaka a podobne
priste tu hru hraj aspon tak ze ji proskoumas a ne ze hele tady by melo bej 10 000 lidi a je jich tu 10 a jenom s 1 muzu kecat
Autor: DavidTOdesláno: 12:55, 19.7.2009ID: 6fe702Nahlásit Vaultmasterům
kdyz uz hodnotis hodnot vse
pochybuju ze na tebe nekdy byla vyhlasena odmena a ze na spousty mistech kam si vlez po tobe sla particka ktera u sebe mela holodist s vyhlasenim odmeny 1000 vicek na DavidT napr
pochybuju ze sis nekdy najmul partaka taky to nehodnotis
kolikrat des koupis si vec co te udela neviditelnym a toho obchodnika okrades a nebo kolikrat vidis prchyjici skupinu a ghulum nebo lidim reknes ze ti druzi je akorat brzdej a ze je chtej okrast a pak jen vidis jak mezi sebou bojujou a za rohem se chcechtas
neprecet sem si u tebe v hodnoceni vylupovani baraku hackovani pocitacu
to si zrejme vse vynechal protoze si nemel zajem se zdrzovat pouze ti slo o to aby si dohral hru a rek co je tam spatny
rict tohle je blby tohle je blby tadyj e jenom 10 lidi haha autori se jen snazili lidem udelat realnou hru i kdyz priznavam ze spoustu veci udelali nerealnejch tak ale i tak je blbost ze tu rikas jak je hrozny ze po atomovce ve meste zbylo jen 10 lidi a pritom jich tam ma bejt vic
hm co bys cekal fakt nechapu aspon naky lidi nechali prezit nemusel tam bejt nikdo po atomovce by fakt nikdo nemusel prezit
nejdriv se zamysli nez zacnes tvrdit o necem ze je to nerealny a ze je to kraviny
Autor: nikeman77Odesláno: 20:22, 3.1.2010ID: 6f70a8Nahlásit Vaultmasterům
Vcelku s recenzí souhlasím.Kdybych byl mladší, neměl rodinu, děti a minimum závazků tak mne tato hra moc nenadchne. Nějaká podobnost s verzemi F1 a F2 je ale jen hlavně co se týče hackování, kradení a zakomponování děje hry do dávných budoucích časů :-). Ale vzhledem k tomu že mi je 32, mám rodinu, dvě děti a minimum času tak jsem za tuto hru vděčný. Přiznám se že bych si nedokázal vychutnat děj více hlouběji jako u F1 a F2. Hru jsem pařil po večerech max. 2h. vkuse. Hra je jednoduchá, obtížnost pro mne dostačující a přiznám se že bych neměl čas se do role více vžít. F1 a F2 nemá zatím nástupce, F3 - pokud nebudu o této hře uvažovat jako o nástupci slavné série tak ji hodnotím kladně - pro mě ideální,co se týče ztvárnění, hratelnosti, děje - spokojený. Jsou tu věci které to ruší ale pro mě to jsou nepodstatné věci.Zdar falouťákům.( důchodce - někde jsem četl že po třicítce je pařan důchodcem :-) ).
Autor: Pan AtomOdesláno: 20:56, 17.1.2010ID: 518806Nahlásit Vaultmasterům
Zatím co tady čtu je to samá špína na výbornou hru jsem velice znechucen těmito hodnoceními na Fallout 3.Jsem ten typ člověka který je rád za každou hru která ve mě uchová nějakou vzpomínku, vtomhle případě jsou to:Pan farář uctívající nevybuchlou atomovou bombu,snaha o demokracii v Dayově Republice,první setkaní s otcem v bájné poklidné ulici odpočinku,vysvobození mutantama zajatých lidí,získaní domu v megatuně a ochočení svého psa.Je to jenom zlomek co se dá v tomhle úžasném světě zažít a když začnete vidět jen tyhle dobré věci je to vskutku úžasná hra.PS děkuji týmu Bethesda za skvělé zážitky ve světě Fallout 3.
Autor: r_o_sOdesláno: 08:39, 23.7.2010ID: 611b1aNahlásit Vaultmasterům
Recenze nic moc :)
Je vidět že někdo nepronikl do tajů hry a hned ji smetl ze stolu.
Co se týče toho, jak se tu psalo o tom, že v RPG se nemá postava podsouvat, ale má si ji člověk vybrat sám.... Jak by asi vypadalo, když by člověk hrál nějaké (příklad) RPG Star Wars a vybral by si jako postavu neandrtálského lovce. Šlo by to? Vypadalo by to dobře? To by byla přece hloupost. Každá hra je někam zasazena a tam si člověk musí vybrat.

Dále tím, že recenzent tak rychle hru smetl ze stolu přišel o další věci jako je jednoduché zadání zbraní či jiných věci do rychlé volby. Vůbec se nepídil jak jít na level vyšší než 20 atd. atd. atd.

Osobně jsem nějaké ty RPG na pc hrál, Diablo a Fallout, to jsou favorité. Dle mého názoru je Fallout 3 pěkné pokračování dvojky. Udělat třetí díl ve stylu dvojky, tak si jej užije jen slabá komunita lidí. Hra by pak musel stát 8 litrů a málokdo by si ji koupil. Dnes prostě frčí FPS a je to, frčí PS3, Xbox atd. proto se hra dala i na konzoly....každá firma se musí řídit trhem a poptávkou a ne tím, co chce 1 z deseti co se nemůže vyhrabat z minulosti.
Mne osobně Fallout 3 nadchl, koupil jsme si proto i vydání se všemi datadisky a nemůžu si jej vynachválit. Mám rád hry s delším herním časem, proto hraji vždy na nejtěžší obtížnost apod.

Ještě poslední myšlenka co jsem si všiml že tu možná zde někdo nepochopil. Ve hrách se nikdy nectila nějaká tradice. Hry se vyvíjí proto aby si ty firmy vydělaly, aby mě přiměly si koupit hru. Zaplatit jim za jejich úsilí, dát jim možnost mít zisk, který se dá investovat do dalšího projektu.

Fallout 3 se dle mého docela dost povedl :)) snad se tak povede i Diablo 3 :)
Autor: r_o_sOdesláno: 08:44, 23.7.2010ID: 611b1aNahlásit Vaultmasterům
Můj názor na RPG je možná trochu ovlivněn (spíš neovlivněn) tím, že jsem studentská léte neseděl u karet nebo deskových her, neměl jsem doma stohy papírů a vypsaných tužek. Já jsem spíš létal za holkama, užíval si mládí, sluníčka, prvních lásek a toho všeho co by si měl člověk prožít. Hraní her byla vedlejší činnost. Proto také Diabla považuji za RPG, sice takové jednoduché RPG, ale proč tomu tak neříct? :)
Autor: r_o_sOdesláno: 08:52, 23.7.2010ID: 611b1aNahlásit Vaultmasterům
A ještě k VATS....kdo někoho nutí aby tuto funkci využil? Mě dycky říká strýček "....přoč ho nesejmeš přes VATS?" A já mu říkám, že mě to takhle baví víc. Je to prostě, něco nechceš, nepoužij to....když to nemáte rádi a používáte to, to je jako jít na film o kterým víte, že se vám nebude líbit......pak na něj budete nadávat.....ale proč jste tam vlastně šli? :))
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.